Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 lutego 2009 r.
13:59
Edytuj ten wpis

Biskup tylko zapytał, miasto oddaje mu kamienicę

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 47 A A

Wystarczyło, że biskup zapytał o kamienicę, a miasto natychmiast zmieniło plan zagospodarowania przestrzennego tak, by do "Generałówki” mogła się wprowadzić kuria diecezjalna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Decyzja zapadła na ostatniej sesji, gdy radni uchwalili "przystąpienie” do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Zamościa. Jednym z punktów była zamiana przeznaczenia funkcji staromiejskiej kamienicy przy ul. Kościuszki 7 z mieszkalnej na usługi sakralne. Skąd taki pomysł?

- Biskup Wacław Depo wystąpił do nas z zapytaniem czy nie udałoby się z "Generałówki” zrobić jego siedziby - tłumaczy Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. - Uznalibyśmy, że to dobry pomysł, bo ten unikatowy budynek będzie odnowiony bez angażowania w to miejskich pieniędzy. Radni taką zmianę uchwalili.

Teraz zmiany w planie zostaną wprowadzone (przez architektów wybranych w przetargu), a potem radni będą ten plan uchwalać. Jeśli go przyjmą, kuria dostanie budynek w tzw. trybie bezprzetargowym. - To zgodne z przepisami - zapewnia Garbula.

le nie wszystkim się to podoba. Radny Wiesław Nowakowski (SLD) uważa, że oddawanie kurii "Generałówki” to zły pomysł. - To jeden z najpiękniejszych budynków Zamościa. Znajduje się w atrakcyjnym miejscu. Pozbycie się kamienicy, w taki sposób, nie będzie dla miasta korzystne - przekonuje. Dlaczego więc pomysł poparł? Bo w uchwale, za którą podniósł rękę uwzględniono wiele innych, istotnych dla miasta zmian.

Są też inne wątpliwości. - Punkt dotyczący zmiany przeznaczenia kamienicy wprowadzono do projektu… podczas sesji, w jednej z przerw - przypomina sobie radny Dariusz Zagdański, szef klubu PiS.

- Byliśmy tym zaskoczeni. Dlatego trudno mi powiedzieć czy to jest dla miasta dobre czy nie. Muszę to jeszcze rozważyć.

Ale klamka zapadła. Czy w "Generałówce” biskup zamojsko-lubaczowski będzie miał swoją nową siedzibę? - Sprawa, o której pan mówi… nie jest wyssana z palca - tłumaczy ks. Adam Firosz, kanclerz kurii diecezjalnej w Zamościu.

- Pytaliśmy magistrat o kamienicę na cele kościelne. Mogłoby tam powstać np. muzeum diecezjalne, czy katedralne. Ale tego konkretnego miejsca nie znam. Pytaliśmy o "jakąś” kamienicę.

W kamienicy mieszka kilkanaście rodzin. Po przekazaniu budynku kurii, będą się musieli wyprowadzić (miasto obiecuje im mieszkania zastępcze). Lokatorzy specjalnie zmartwieni tą perspektywą nie są.

- Miasto zupełnie zapuściło ten budynek. Grzyb jest wszędzie. Żyję w 70-metrowym, ale mam dość takich luksusów. Marzę o innym mieszkaniu - mówi jedna z lokatorek

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Były Mieszkaniec / 4 października 2009 o 22:07
0
Dopiero dowiedziałem się o tym, że budynek przeznaczono dla kleru i jestem zbulwersowany. Zamość zmienia się w miasto kościelne, jest jeden pałac, pozamykany, w którym nic nie można załatwić. Pieniądze na remont kamienicy Zamoyskiego się znalazły a tu brak i nie ma przetargu. Nie remontowano bo 'gorsi' ludzie tam mieszkali wg nich. Ludzie, którym nie zapewniono dobrych warunków, a na pewno nie wszyscy są osobami, którzy swe mieszkania zapuszczali.

Ostatnio, jak się dowiedziałem, biskup się bawił podczas swoich imienin organizując imprezę, a ludzie mają problemy z dostaniem datków i jedzenia, żywność się marnuje i ją wyrzucają zamiast rozdać, na kościelnych śmietnikach leżą butelki po dobrych i drogich trunkach. Księża mają się zmieniać też bodaj co kilka lat w parafiach a np. taki Marek Dobosz siedzi od niepamiętnych czasów i panoszy się, jego pora odejść nadeszła już dawno. Ze starówki niedługo zrobią getto. Wszystkie przestępstwa są wyciszane.

Zamoyski ma zaniedbany pałacyk w okolicach Łabuń, niech ten sobie wezmą. Zamiast budować Uniwersytet, aby kształcić ludzi szerzą kler i kłamstwa, budując kolejne kościoły.

Czy nie można temu zaradzić? Ludzie powinni od razu się zebrać i zorganizować strajk pod ratuszem przeciw rozbieraniu miasta. Sprawę trzeba podać do rozpatrzenia przez instancję wyższą, trzeba przeciwdziałać bezprawnemu wkraczaniu kleru.

Nawołuję wszystkich mieszkańców do walki przeciw temu co tu się dzieje. Nie dziwię się, że inteligencja ucieka z miasta, skoro szerzy się obłuda, nie ma miejsca dla biednych, którym nie zapewnia się odpowiednich warunków a potem osądza, że popełniają przestępstwa. Tylko kościoły, adwokaci i apteki w mieście wyrastają jak grzyby po deszczu.
Dopiero dowiedziałem się o tym, że budynek przeznaczono dla kleru i jestem zbulwersowany. Zamość zmienia się w miasto kościelne, jest jeden pałac, pozamykany, w którym nic nie można załatwić. Pieniądze na remont kamienicy Zamoyskiego się znalazły a tu brak i nie ma przetargu. Nie remontowano bo 'gorsi' ludzie tam mieszkali wg nich. Ludzie, którym nie zapewniono dobrych warunków, a na pewno nie wszyscy są osobami, którzy swe mieszkania zapuszczali.

Ostatnio, jak się dowiedziałem, biskup się bawił podczas swoich imienin or... rozwiń
Avatar
kil / 2 marca 2009 o 07:42
0
Swoją drogą, jak można było taki piękny budynek zaniedbać? Miiasto się nie spisało.
Avatar
buła / 1 marca 2009 o 08:07
0
Powszechnym zdaniem obcokrajowców o Polsce jest to, że naszym wkładem w dziedzictwo światowe jest architektura kościelna. Ich ilość, a przede wszystkim kształt i forma są niepowtarzalnymi. Przynajmniej tutaj nie widać kryzysu na przestrzeni PRuL, III i IV RP. Kościółek zresztą ma dobre zabezpieczenie, bo taca, pensje państwowe-niewielkie ale są, no i największym jest benificjentem dopłat unijnych do..... ziemi. Stąd tak dzisiaj im sie ta unija podoba. Heh. A co do generałówki, to biskupówka też ładnie brzmi, a lud zamojski jest bogaty i tak jak pisał któryś tam przedmówca, będą przyjeżdzały wycieczki (podał przykład Kielc), by podziwiać pałac biskupi....., bo przecież w Zamościu, to nic nie ma.
Na bazie takich postów wierzę, że biskup dopnie swojego. Poddanczość takich ludzi poraża. Nie da taki dziecku, zabierze miche psu, rzuci na zbożny cel.
Powszechnym zdaniem obcokrajowców o Polsce jest to, że naszym wkładem w dziedzictwo światowe jest architektura kościelna. Ich ilość, a przede wszystkim kształt i forma są niepowtarzalnymi. Przynajmniej tutaj nie widać kryzysu na przestrzeni PRuL, III i IV RP. Kościółek zresztą ma dobre zabezpieczenie, bo taca, pensje państwowe-niewielkie ale są, no i największym jest benificjentem dopłat unijnych do..... ziemi. Stąd tak dzisiaj im sie ta unija podoba. Heh. A co do generałówki, to biskupówka też ładnie brzmi, a lud zamojski jest bogaty i t... rozwiń
Avatar
Oko Boże / 1 marca 2009 o 07:29
0
STYX napisał:
Chetnie odstrzelę jajca tym którzy dali czarnuchowi kamienicę !!! Dla mnie to gnoje !!!

No STYX -ostro, bardzo ostro, ale jest to Twoja reakcja emocjonalna. Rozumiem to, chociaż nie bardzo mi się >podobuje< Fakt jest faktem. Zaś za jakiś tam czas będzie się mówiło z ambon....." Nie chciał brać, ale mu na siłę dawali, by ratował ruderę i przywrócił ją do ładu chrześcijańskiego. Oczywiście zrobił miastu dobry uczynek. A, że kosztem zbłąkanych owieczek bożych będzie budował pałac, to już >insza szprawa< Tak wygląda XXI wiek na kresach. Ale z czegoś to przecież wynika. To konsekwencje od lat wbijania w łby- posłuszeństwa do pana, wójta i przede wszystkim plebana. A zaś zwierzę domowe można trzymać na łańcuchu, bić pałą i dawać mało żarcia, by by >łostry< Ot i cała filozofia panowania nad owieczkami.

No STYX -ostro, bardzo ostro, ale jest to Twoja reakcja emocjonalna. Rozumiem to, chociaż nie bardzo mi się >podobuje< Fakt jest faktem. Zaś za jakiś tam czas będzie się mówiło z ambon....." Nie chciał brać, ale mu na siłę dawali, by ratował ruderę i przywrócił ją do ładu chrześcijańskiego. Oczywiście zrobił miastu dobry uczynek. A, że kosztem zbłąkanych owieczek bożych będzie budował pałac, to już >insza szprawa< Tak wygląda XXI wiek na kresach. Ale z czegoś to przecież wynika. To konsekwencje od lat... rozwiń
Avatar
STYX / 28 lutego 2009 o 21:35
0
Chetnie odstrzelę jajca tym którzy dali czarnuchowi kamienicę !!! Dla mnie to gnoje !!!
Avatar
APOSTATA / 28 lutego 2009 o 19:19
0
Kino puszczone w Kosmos. Gdy JW Pan Hrabia Zamojski był wojewodą oddał kościołowi kino stylowy przy płacu Wolności w Zamościu, oraz plac przy kościele sw. Katarzyny po starym Zoo.a teraz prezent dla biskupa. a w mieście na rondo przy ul hrubieszowskiej nie ma pieniędzy , wyjazd z ul. Zamojskiego na Legionów graniczy z cudem, wyboje na wyszyńskiego, bo brak pieniędzy. a gdyby tak sprzedać tą kamienicę w drodze przetargu i coś za to zrobić dla miasta Panie Hrabio. Biskup ma chyba dostatecznie dobrą i obszerną siedzibę, nie musi wyciągać pazerej ręki .
Avatar
Oko Boże / 28 lutego 2009 o 17:02
0
[quote name='sa' date='28.02.2009, 14:41' post='99996']
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii?
->a o jakie opinie chodzi?, człeku wyjaśnij, bo nie kapuję?

->Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy?

Mówiono, że jedynym komunistą był Gomółka, który nie tylko utozsamiał się z ideami komunistycznymi, ale i zył jak prawdziwy komunista. Miał jeden garnitur i do niego 3 krawaty i mieszkał w bloku. Tej oczywistej oczywistości nikt nie podważy. Za to dzisiejsi biskupi chcą mieszkać w pałacach, rezydencjach, czy jakoś tak. Przepych, majątek ma kapać.
A jak brzmią w tym temacie nauki JPII, jak z nowobogackich duchownych naśmiewał się ś.p. prof. Tischner???
Warto się wyciszyć i zastanowić. Czy naprawdę potrzebny jest biskupowi generałówka, przecież to z naszych pieniędzy będzie remontowane, ba nieczarujmy się stawiane od podstawach z klimą i pewno z windą.

-> No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze
Jeżeli któryś z nich popełnił przestępstwo, kradł, gwałcił, to od tego są sądy. Ukrywanie prawdy to współuczestniczenie w przestępstwie. Pieprzenie, że ktoś tam nie wiadomo zresztą kto jest pomówieniem. Swiadczy też o klasie zawodnika .
[quote name='sa' date='28.02.2009, 14:41' post='99996']
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii?
->a o jakie opinie chodzi?, człeku wyjaśnij, bo nie kapuję?

->Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy?

Mówiono, że jedynym komunistą był Gomółka, który nie tylko utozsamiał się z ideami komunistycznymi, ale i zył jak prawdziwy komunista. Miał jeden garnitur i do niego 3 krawaty i mieszkał w bloku. Tej oczywistej oczywistości nikt nie podważy. Za to dzisiejsi biskupi chcą mie... rozwiń
Avatar
sa / 28 lutego 2009 o 14:41
0
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii? Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy? No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze
!!!!!
Avatar
cd / 28 lutego 2009 o 14:01
0
KK napisał:
CZŁOWIEKU CO TY BREDZISZ KOŚCIÓŁ POLSKĘ MA GDZIEŚ ,ZAJMUJE SIĘ WŁASNYMI SPRAWAMI A CIEMNIAKOM WCISKA GŁUPOTY A CI WYPISUJĄ JE NA FORUM.PRZYPOMINAM CI ŻE DYREKCJA TEJ RELIGII JEST W WTYKANIE I TEN JEST PRAWNYM WŁAŚCICIELEM ROZGRABIANEGO MAJĄTKI POLSKI.OCKNIJ SIĘ


Jeżeli kościół rozgrabił majątek Polski - to niech ja pęknę i tamtego. Uważam, ze są inne tematy o których trzeba pisać i wyjaśnić. Dlaczego np.Zamosciowi zabrano 9 mln dotacji do szkół, a Lublinowi tylko 1,5mln. I o co tu chodzi?


Jeżeli kościół rozgrabił majątek Polski - to niech ja pęknę i tamtego. Uważam, ze są inne tematy o których trzeba pisać i wyjaśnić. Dlaczego np.Zamosciowi zabrano 9 mln dotacji do szkół, a Lublinowi tylko 1,5mln. I o co tu chodzi? rozwiń
Avatar
kobek / 28 lutego 2009 o 11:56
0
Zmiany wpropwadzono podczas przerwy w sesji? Chyba radni powinni wiedzieć o tym kilka dni wcześniej. Czy takie są procedury?
Avatar
Były Mieszkaniec / 4 października 2009 o 22:07
0
Dopiero dowiedziałem się o tym, że budynek przeznaczono dla kleru i jestem zbulwersowany. Zamość zmienia się w miasto kościelne, jest jeden pałac, pozamykany, w którym nic nie można załatwić. Pieniądze na remont kamienicy Zamoyskiego się znalazły a tu brak i nie ma przetargu. Nie remontowano bo 'gorsi' ludzie tam mieszkali wg nich. Ludzie, którym nie zapewniono dobrych warunków, a na pewno nie wszyscy są osobami, którzy swe mieszkania zapuszczali.

Ostatnio, jak się dowiedziałem, biskup się bawił podczas swoich imienin organizując imprezę, a ludzie mają problemy z dostaniem datków i jedzenia, żywność się marnuje i ją wyrzucają zamiast rozdać, na kościelnych śmietnikach leżą butelki po dobrych i drogich trunkach. Księża mają się zmieniać też bodaj co kilka lat w parafiach a np. taki Marek Dobosz siedzi od niepamiętnych czasów i panoszy się, jego pora odejść nadeszła już dawno. Ze starówki niedługo zrobią getto. Wszystkie przestępstwa są wyciszane.

Zamoyski ma zaniedbany pałacyk w okolicach Łabuń, niech ten sobie wezmą. Zamiast budować Uniwersytet, aby kształcić ludzi szerzą kler i kłamstwa, budując kolejne kościoły.

Czy nie można temu zaradzić? Ludzie powinni od razu się zebrać i zorganizować strajk pod ratuszem przeciw rozbieraniu miasta. Sprawę trzeba podać do rozpatrzenia przez instancję wyższą, trzeba przeciwdziałać bezprawnemu wkraczaniu kleru.

Nawołuję wszystkich mieszkańców do walki przeciw temu co tu się dzieje. Nie dziwię się, że inteligencja ucieka z miasta, skoro szerzy się obłuda, nie ma miejsca dla biednych, którym nie zapewnia się odpowiednich warunków a potem osądza, że popełniają przestępstwa. Tylko kościoły, adwokaci i apteki w mieście wyrastają jak grzyby po deszczu.
Dopiero dowiedziałem się o tym, że budynek przeznaczono dla kleru i jestem zbulwersowany. Zamość zmienia się w miasto kościelne, jest jeden pałac, pozamykany, w którym nic nie można załatwić. Pieniądze na remont kamienicy Zamoyskiego się znalazły a tu brak i nie ma przetargu. Nie remontowano bo 'gorsi' ludzie tam mieszkali wg nich. Ludzie, którym nie zapewniono dobrych warunków, a na pewno nie wszyscy są osobami, którzy swe mieszkania zapuszczali.

Ostatnio, jak się dowiedziałem, biskup się bawił podczas swoich imienin or... rozwiń
Avatar
kil / 2 marca 2009 o 07:42
0
Swoją drogą, jak można było taki piękny budynek zaniedbać? Miiasto się nie spisało.
Avatar
buła / 1 marca 2009 o 08:07
0
Powszechnym zdaniem obcokrajowców o Polsce jest to, że naszym wkładem w dziedzictwo światowe jest architektura kościelna. Ich ilość, a przede wszystkim kształt i forma są niepowtarzalnymi. Przynajmniej tutaj nie widać kryzysu na przestrzeni PRuL, III i IV RP. Kościółek zresztą ma dobre zabezpieczenie, bo taca, pensje państwowe-niewielkie ale są, no i największym jest benificjentem dopłat unijnych do..... ziemi. Stąd tak dzisiaj im sie ta unija podoba. Heh. A co do generałówki, to biskupówka też ładnie brzmi, a lud zamojski jest bogaty i tak jak pisał któryś tam przedmówca, będą przyjeżdzały wycieczki (podał przykład Kielc), by podziwiać pałac biskupi....., bo przecież w Zamościu, to nic nie ma.
Na bazie takich postów wierzę, że biskup dopnie swojego. Poddanczość takich ludzi poraża. Nie da taki dziecku, zabierze miche psu, rzuci na zbożny cel.
Powszechnym zdaniem obcokrajowców o Polsce jest to, że naszym wkładem w dziedzictwo światowe jest architektura kościelna. Ich ilość, a przede wszystkim kształt i forma są niepowtarzalnymi. Przynajmniej tutaj nie widać kryzysu na przestrzeni PRuL, III i IV RP. Kościółek zresztą ma dobre zabezpieczenie, bo taca, pensje państwowe-niewielkie ale są, no i największym jest benificjentem dopłat unijnych do..... ziemi. Stąd tak dzisiaj im sie ta unija podoba. Heh. A co do generałówki, to biskupówka też ładnie brzmi, a lud zamojski jest bogaty i t... rozwiń
Avatar
Oko Boże / 1 marca 2009 o 07:29
0
STYX napisał:
Chetnie odstrzelę jajca tym którzy dali czarnuchowi kamienicę !!! Dla mnie to gnoje !!!

No STYX -ostro, bardzo ostro, ale jest to Twoja reakcja emocjonalna. Rozumiem to, chociaż nie bardzo mi się >podobuje< Fakt jest faktem. Zaś za jakiś tam czas będzie się mówiło z ambon....." Nie chciał brać, ale mu na siłę dawali, by ratował ruderę i przywrócił ją do ładu chrześcijańskiego. Oczywiście zrobił miastu dobry uczynek. A, że kosztem zbłąkanych owieczek bożych będzie budował pałac, to już >insza szprawa< Tak wygląda XXI wiek na kresach. Ale z czegoś to przecież wynika. To konsekwencje od lat wbijania w łby- posłuszeństwa do pana, wójta i przede wszystkim plebana. A zaś zwierzę domowe można trzymać na łańcuchu, bić pałą i dawać mało żarcia, by by >łostry< Ot i cała filozofia panowania nad owieczkami.

No STYX -ostro, bardzo ostro, ale jest to Twoja reakcja emocjonalna. Rozumiem to, chociaż nie bardzo mi się >podobuje< Fakt jest faktem. Zaś za jakiś tam czas będzie się mówiło z ambon....." Nie chciał brać, ale mu na siłę dawali, by ratował ruderę i przywrócił ją do ładu chrześcijańskiego. Oczywiście zrobił miastu dobry uczynek. A, że kosztem zbłąkanych owieczek bożych będzie budował pałac, to już >insza szprawa< Tak wygląda XXI wiek na kresach. Ale z czegoś to przecież wynika. To konsekwencje od lat... rozwiń
Avatar
STYX / 28 lutego 2009 o 21:35
0
Chetnie odstrzelę jajca tym którzy dali czarnuchowi kamienicę !!! Dla mnie to gnoje !!!
Avatar
APOSTATA / 28 lutego 2009 o 19:19
0
Kino puszczone w Kosmos. Gdy JW Pan Hrabia Zamojski był wojewodą oddał kościołowi kino stylowy przy płacu Wolności w Zamościu, oraz plac przy kościele sw. Katarzyny po starym Zoo.a teraz prezent dla biskupa. a w mieście na rondo przy ul hrubieszowskiej nie ma pieniędzy , wyjazd z ul. Zamojskiego na Legionów graniczy z cudem, wyboje na wyszyńskiego, bo brak pieniędzy. a gdyby tak sprzedać tą kamienicę w drodze przetargu i coś za to zrobić dla miasta Panie Hrabio. Biskup ma chyba dostatecznie dobrą i obszerną siedzibę, nie musi wyciągać pazerej ręki .
Avatar
Oko Boże / 28 lutego 2009 o 17:02
0
[quote name='sa' date='28.02.2009, 14:41' post='99996']
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii?
->a o jakie opinie chodzi?, człeku wyjaśnij, bo nie kapuję?

->Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy?

Mówiono, że jedynym komunistą był Gomółka, który nie tylko utozsamiał się z ideami komunistycznymi, ale i zył jak prawdziwy komunista. Miał jeden garnitur i do niego 3 krawaty i mieszkał w bloku. Tej oczywistej oczywistości nikt nie podważy. Za to dzisiejsi biskupi chcą mieszkać w pałacach, rezydencjach, czy jakoś tak. Przepych, majątek ma kapać.
A jak brzmią w tym temacie nauki JPII, jak z nowobogackich duchownych naśmiewał się ś.p. prof. Tischner???
Warto się wyciszyć i zastanowić. Czy naprawdę potrzebny jest biskupowi generałówka, przecież to z naszych pieniędzy będzie remontowane, ba nieczarujmy się stawiane od podstawach z klimą i pewno z windą.

-> No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze
Jeżeli któryś z nich popełnił przestępstwo, kradł, gwałcił, to od tego są sądy. Ukrywanie prawdy to współuczestniczenie w przestępstwie. Pieprzenie, że ktoś tam nie wiadomo zresztą kto jest pomówieniem. Swiadczy też o klasie zawodnika .
[quote name='sa' date='28.02.2009, 14:41' post='99996']
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii?
->a o jakie opinie chodzi?, człeku wyjaśnij, bo nie kapuję?

->Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy?

Mówiono, że jedynym komunistą był Gomółka, który nie tylko utozsamiał się z ideami komunistycznymi, ale i zył jak prawdziwy komunista. Miał jeden garnitur i do niego 3 krawaty i mieszkał w bloku. Tej oczywistej oczywistości nikt nie podważy. Za to dzisiejsi biskupi chcą mie... rozwiń
Avatar
sa / 28 lutego 2009 o 14:41
0
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii? Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy? No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze
!!!!!
Avatar
cd / 28 lutego 2009 o 14:01
0
KK napisał:
CZŁOWIEKU CO TY BREDZISZ KOŚCIÓŁ POLSKĘ MA GDZIEŚ ,ZAJMUJE SIĘ WŁASNYMI SPRAWAMI A CIEMNIAKOM WCISKA GŁUPOTY A CI WYPISUJĄ JE NA FORUM.PRZYPOMINAM CI ŻE DYREKCJA TEJ RELIGII JEST W WTYKANIE I TEN JEST PRAWNYM WŁAŚCICIELEM ROZGRABIANEGO MAJĄTKI POLSKI.OCKNIJ SIĘ


Jeżeli kościół rozgrabił majątek Polski - to niech ja pęknę i tamtego. Uważam, ze są inne tematy o których trzeba pisać i wyjaśnić. Dlaczego np.Zamosciowi zabrano 9 mln dotacji do szkół, a Lublinowi tylko 1,5mln. I o co tu chodzi?


Jeżeli kościół rozgrabił majątek Polski - to niech ja pęknę i tamtego. Uważam, ze są inne tematy o których trzeba pisać i wyjaśnić. Dlaczego np.Zamosciowi zabrano 9 mln dotacji do szkół, a Lublinowi tylko 1,5mln. I o co tu chodzi? rozwiń
Avatar
kobek / 28 lutego 2009 o 11:56
0
Zmiany wpropwadzono podczas przerwy w sesji? Chyba radni powinni wiedzieć o tym kilka dni wcześniej. Czy takie są procedury?
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 28 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 9 19

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 4 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 29 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 65 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 4

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 8 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.