Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 maja 2009 r.
11:14
Edytuj ten wpis

Ciotusza Stara: Rodzice domagają się odwołania dyrektora podstawówki

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 33 A A

W maleńkiej podstawówce w Ciotuszy Starej (gm. Susiec) wrze. Protest rodziców przyjął niecodzienną formę: dzieci przestały chodzić do szkoły. Dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W szkole jest fatalna atmosfera i ostry, nieustający konflikt - denerwuje się Beata Jarszak, przewodnicząca Rady Rodziców SP w Ciotuszy Starej. - Dyrektor przestał z nami współpracować. Nauczyciele boją się rozmawiać na korytarzu z rodzicami, bo jest to przez niego źle widziane. Niektórzy są szykanowani. Mamy tego dosyć. Dlatego zdecydowaliśmy się na protest.

Konflikt w tej szkole trwa od kilku miesięcy. Jednak szalę goryczy przelała sprawa jednej z pracownic, która przygotowuje dzieciom posiłki. Według protestujących, dobrze obrazuje to atmosferę w tej szkole.

- Dyrektor znalazł jakiś czas temu u tej pani dwie stare parówki i bułkę - złości się mieszkanka Ciotuszy Starej. - Zarzucił jej, że kradnie. Kobieta tłumaczyła, że zabrała je, bo były stare. Po co? Wiadomo, w gospodarstwie wszystko się przyda. O sprawie dowiedziały się dzieci. Wstyd.

- To mała szkółka, atmosfera powinna być w niej rodzinna - dodaje Leszek Kowalik, radny z Ciotuszy Starej. -Tak nie jest.

Rodzice zwrócili się do Franciszka Kawy, wójta gminy Susiec z wnioskiem o odwołanie dyrektora szkoły. Zdecydowali się także na bardziej drastyczne środki.

Jakie? Przestali posyłać dzieci na lekcje. W szkole uczy się 57 dzieci. W czwartek przyszło tam tylko 7 uczniów, a w poniedziałek 9.

UG nie chce się temu biernie przyglądać. Zwołano zebranie. Odbędzie się ono jutro o godz. 17. Pojawi się na nim wójt, dyrektor tej szkoły, przedstawiciele kuratorium i m.in. zbuntowani rodzice.

- Tylko dlatego posłaliśmy dziś dzieci do szkoły - zapewnia nas dzisiaj jeden z rodziców. - Spróbujemy rozmawiać. Jednak zamierzamy wylać wszystkie żale. Są to często może drobiazgi, ale ich lista jest długa. Ten dyrektor musi zostać odwołany.

Wójt rozumie rodziców. On także ma zastrzeżenia do pracy dyrektora.

- Udzieliłem mu nawet naganę - tłumaczy Franciszek Kawa. - Za co? We wrześniu przyjął nauczyciela do pracy, ale umowę podpisał z nim w drugiej połowie miesiąca. Efekt? Przez jakiś czas pracował bez umowy. To niedopuszczalne… A ten protest trzeba załagodzić. Zawiadomiłem już o sprawie kuratorium.

Zbigniew Dziurkowski, dyrektor SP w Ciotuszy Starej nie ma sobie nic do zarzucenia. - Bo nikt nie sprecyzował wobec mnie konkretnych zarzutów - dziwił się wczoraj w rozmowie z nami. - To, co do mnie dociera, to tylko kłamstwa i półprawdy. Naprawdę nikogo nie szykanuję. Sprawa parówek też została załatwiona. Co dalej? Dzisiaj uczniowie w szkole są, a z ich rodzicami porozmawiam.

Jan Lelonek, kierownik zamojskiego wydziału zamiejscowego Lubelskiego Kuratorium Oświaty nie chce na razie protestu komentować. - Badamy wszystkie doniesienia w tej sprawie - zapewnia. - Nie mogę na razie nic więcej powiedzieć.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karolcia / 12 marca 2013 o 11:05
0
wszystko chyba nic mu się nie należy wiesz dziecko drodię :*
Avatar
hah / 4 stycznia 2013 o 20:06
0
dziurkowski jest nienormalny, !!DIABEŁ!!
Avatar
amalia / 25 marca 2012 o 05:43
0
Ola
To pieknie czyzby komunizm z tej gminy jeszcze nie wyszedl, istny zascianek, ludzie obudzcie sie prosze. Bylam wychowanka pana ;Dziurkowskiego 22 lat temu. Bardzo dobrze go wspominam jako nauczyciela, naprawde solidny czlowiek, potrafil wspaniale przekazac wiedze, naprawde nie mozna bylo niczego mu zarzucic.
Avatar
dollarowiec / 15 marca 2012 o 19:33
0
chodziłem do tej podstawówki parnaście lat temu,P.Dziurkowski był moim wychowawcą i był w pożądku robił to co powinien robic nauczyciel, czepiają sie go bo nie mają zajęcia! biznesmeny sami weżcie się za robote w polu to wam głupoty przejdą
Avatar
beee / 21 stycznia 2012 o 19:45
0
Susiec. Wójt przeprasza
Kawa się kaja

Wójt gminy Susiec Franciszek Kawa musiał publicznie przeprosić najpierw byłego radnego, Seweryna Ćmila, a następnie Zygmunta Dziurkowskiego- byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej.

Za co? Za artykuł „Długo oczekiwana zmiana dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej” opublikowany w samorządowym piśmie Tomaszowa Lub. „Rewizje Tomaszowskie”, we wrześniu ubiegłego roku.
Wójt napisał, że po raz pierwszy spotkał się „z takim dyrektorem, który mimo że stracił zaufanie nauczycieli, rodziców, organu prowadzącego (gminy), kuratorium oświaty i związków zawodowych z uporem trwał na stanowisku”.
Oberwało się też wieloletniemu radnemu z Ciotuszy Starej, Sewerynowi Ćmilowi, który bronił Dziurkowskiego. Zdaniem wójta radny „mimo że ma ponad 70 lat, ostatnio politycznie bardzo się ożywił”. Wójt donosi, że radny napisał na niego skargę do wszystkich „znaczących urzędów oprócz premiera Rosji Władimira Putina”, co jest poważnym błędem, bo „to właśnie on umie skutecznie rozwiązywać konflikty”.
Radzi radnemu „usiąść pod piecem, wziąć do ręki różaniec i modlić się za swoje grzechy”.
Obydwaj panowie poczuli się bardzo dotknięci wójtowym tekstem. Tym bardziej, że opublikowanym za gminne pieniądze (rocznie za promocję – na dwóch stronach co dwa tygodnie – „Rewizjom Tomaszowskim” gmina Susiec płaci 3,6 tys. zł).
Podali wójta do sądu. – Nic z tego, co o mnie napisał Franciszek Kawa, nie jest prawdą – mówi Zbigniew Dziurkowski i na każde z wójtowych sformułowań ma rzeczową odpowiedź. Uważa, że wójt działał z niskich pobudek. Swoich racji dochodzi także w sądzie pracy.
– Ten artykuł dotknął mnie i moją rodzinę do żywego. Mam 75 lat, wiele z tych lat przepracowałem dla mojej gminy. Przez 4 kadencje byłem radnym-ma żal Seweryn Ćmil.
Sprawa z radnym zakończyła się ugodą na pierwszym posiedzeniu. Na zawarcie ugody z Dziurkowskim wójt dwukrotnie się nie stawił. Zawarli ugodę dopiero za trzecim podejściem.- Kiedy sąd zagroził, że wójta do sądu doprowadzi policja.-mówi Dziurkowski. Wójt musiał przeprosić na łamach „Rewizji” obydwu panów.-Tylko kto za te przeprosiny zapłaci?- pyta Zbigniew Dziurkowski. -Ja sam-wójt twierdzi, że za pierwsze przeprosiny (ukazały się w grudniu ub. roku) zwrócił do gminnej kasy 30 zł, a za drugie (opublikowane w lutym br.) 50zł.
www.tygodnikzamojski.pl
Susiec. Wójt przeprasza
Kawa się kaja

Wójt gminy Susiec Franciszek Kawa musiał publicznie przeprosić najpierw byłego radnego, Seweryna Ćmila, a następnie Zygmunta Dziurkowskiego- byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej.

Za co? Za artykuł „Długo oczekiwana zmiana dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej” opublikowany w samorządowym piśmie Tomaszowa Lub. „Rewizje Tomaszowskie”, we wrześniu ubiegłego roku.
Wójt napisał, że po raz pierwszy spotkał się „z takim dyrektorem, który mimo że stracił zaufan... rozwiń
Avatar
qwqw / 19 stycznia 2012 o 12:49
0
No i trwoga

Czarne chmury zawisły nad Szkołą Podstawową w Ciotuszy Nowej, chociaż można się było tego spodziewać o czym pisaliśmy, a mimo to nikt tego nie brał sobie do serca. Oto okazało się do czego prowadzi używanie młodzieży szkolnej do rozgrywek personalnych, a nawet jak miało to miejsce do strajku szkolnego. Teraz oto zatroskani rodzice piszą do nas, że to co się dzieje w szkole przechodzi ludzkie pojęcia.
To nie nauczyciele uczą i wychowują uczniów, a są na ich usługach, bo uczniowie pozwalają sobie na wszystko. Spacery po klasach w wykonaniu uczniów w czasie lekcji to niemalże normalka. Jazda rowerami po szkole, to też się trafia. Nie okazywanie szacunku nauczycielom to także swoista norma. Sprowadzanie lekcji wychowania fizycznego do pospolitej kopaniny piłki nożnej to też reguła. Wprost włos się jeży kiedy czyta się te opisy. Że nadeszły wakacje to dobrze dla wszystkich, a co po nich. W myśl wójta susieckiej gminy Franciszka Kawy to pewnie choćby potop. Szkołę do likwidacji już zgłaszał więc pewnie to samo zrobi i może to osiągnąć. Martwi to część rodziców , którzy piszą teraz, że wcześniej zostali zmanipulowani i nie dostrzegli zagrożenia likwidacji szkoły. Teraz oto dostrzega się jakim dobrodziejstwem dla szkoły był były jej dyrektor Zbigniew Dziurkowski i stawiane przez niego wymagania. Dostrzega się tamten porządek. Mało tego wskazuje się winnych obecnego stanu rzeczy, bo to nie Dziurkowski był tym złem, co nawet prawomocnym wyrokiem sąd to potwierdził i przywrócił go do pracy w szkole. Mleko się rozlało, a Dziurkowski dyrektorem nie jest, a nauczycielem stale obserwowanym przez obecną dyrektor. Co niektórzy rodzice w tym także wiodący prym w organizowaniu strajku, a może tylko oni swoje dzieci przenieśli już do szkoły w Majdanie Sopockim. Nie wykluczone, że wszystkich to czeka.
I po co to było? Właśnie po to by Szkołę w Ciotuszy Nowej zlikwidować, bo do oświaty trzeba dopłacać , a wójt dopłać nie chce, można ująć to najbardziej lapidarnie. Nie ma na to pieniędzy i choć inni wójtowie też dopłacają, a nawet budują nowe szkoły podstawowe jak chociażby ta w Rogóźnie, w susieckie gminie szkoły to zło, które trzeba zniwelować. Ot i mamy całe te larum, tyle tylko, że podnosi się on już po czasie, przynajmniej kiedy tym to my , a i inne media także o tym informowały i wtedy jakoś odzewu pośród rodziców nie było. Odzewu takiego jaki budzi się teraz, a szkoda. Tak stajemy jak ta mityczna Kasandra, która prawdę przewidywała, głosiła ją, a nikt jej nie wierzył.
Tygodnik tomaszowski
No i trwoga

Czarne chmury zawisły nad Szkołą Podstawową w Ciotuszy Nowej, chociaż można się było tego spodziewać o czym pisaliśmy, a mimo to nikt tego nie brał sobie do serca. Oto okazało się do czego prowadzi używanie młodzieży szkolnej do rozgrywek personalnych, a nawet jak miało to miejsce do strajku szkolnego. Teraz oto zatroskani rodzice piszą do nas, że to co się dzieje w szkole przechodzi ludzkie pojęcia.
To nie nauczyciele uczą i wychowują uczniów, a są na ich usługach, bo uczniowie pozwalają sobie na wszystko. Spa... rozwiń
Avatar
a1a1a / 19 stycznia 2012 o 12:44
0
[quote name='gosc' timestamp='1314558264' post='520948']
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok szkolny był nauczycielem matematyki, informatyki i przyrody w swojej szkole. Złożył w gminie pismo, w którym deklarował gotowość podjęcia obowiązków dyrektora szkoły. Tymczasem, jak podkreśla, nikt na jego pismo nie odpowiedział.
Nie zamierzam teraz przywracać pana Dziurkowskiego do pracy (wójt zwolnił go, bo nie układała się im współpraca – przyp. red.) – komentuje wójt.- Poczekamy na rozstrzygnięcie równolegle toczącej się sprawy w sądzie pracy – uzasadnia. Ma nadzieję, że jeśli nawet Dziurkowski wygra, to sąd nie przywróci go na dyrektorskie stanowisko, a np. przyzna odszkodowanie. Uważa, że to byłoby korzystniejsze dla szkoły i gminy.
Między Zbigniewem Dziurkowskim a wójtem, p.o. dyrektor Joanną Hałasą i częścią nauczycieli od dawna trwa konflikt, w który zamieszana jest też część rodziców.
Ostatnio Zbigniew Dziurkowski poskarżył się do kuratorium oświaty na to, że p.o. dyrektor szkoły J. Hałasa przez niecały miesiąc (od 6 kwietnia do 3 czerwca) jego lekcje przyrody i matematyki w kl. VI obserwowała około 30 razy (na 45 lekcji, które w tym czasie przeprowadził). A także, że ... podpowiada uczniom i neguje jego metody nauczania. W piśmie wysuwa także szereg innych zarzutów, m.in. że dyrektorka publicznie zabroniła mu kontaktować się z rodzicami uczniów; że na posiedzeniu rady pedagogicznej w specjalnym głosowaniu ... zabroniono mu zadawania jakichkolwiek pytań. Czuje się mobbingowany.
Dyrektor szkoły nie chce tego komentować.
- Ten pan skarży się na wszystkich: wójta, dyrektorkę, nauczycieli, rodziców, uczniów – komentuje za to wójt. – Skończy się tym, że rodzice przeniosą dzieci do szkoły w Majdanie Sopockim, a susiecką trzeba będzie zamknąć.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego - czerwiec 2011 r.
[/quote]
[quote name='gosc' timestamp='1314558264' post='520948']
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzedni... rozwiń
Avatar
gosc / 28 sierpnia 2011 o 21:04
0
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok szkolny był nauczycielem matematyki, informatyki i przyrody w swojej szkole. Złożył w gminie pismo, w którym deklarował gotowość podjęcia obowiązków dyrektora szkoły. Tymczasem, jak podkreśla, nikt na jego pismo nie odpowiedział.
Nie zamierzam teraz przywracać pana Dziurkowskiego do pracy (wójt zwolnił go, bo nie układała się im współpraca – przyp. red.) – komentuje wójt.- Poczekamy na rozstrzygnięcie równolegle toczącej się sprawy w sądzie pracy – uzasadnia. Ma nadzieję, że jeśli nawet Dziurkowski wygra, to sąd nie przywróci go na dyrektorskie stanowisko, a np. przyzna odszkodowanie. Uważa, że to byłoby korzystniejsze dla szkoły i gminy.
Między Zbigniewem Dziurkowskim a wójtem, p.o. dyrektor Joanną Hałasą i częścią nauczycieli od dawna trwa konflikt, w który zamieszana jest też część rodziców.
Ostatnio Zbigniew Dziurkowski poskarżył się do kuratorium oświaty na to, że p.o. dyrektor szkoły J. Hałasa przez niecały miesiąc (od 6 kwietnia do 3 czerwca) jego lekcje przyrody i matematyki w kl. VI obserwowała około 30 razy (na 45 lekcji, które w tym czasie przeprowadził). A także, że ... podpowiada uczniom i neguje jego metody nauczania. W piśmie wysuwa także szereg innych zarzutów, m.in. że dyrektorka publicznie zabroniła mu kontaktować się z rodzicami uczniów; że na posiedzeniu rady pedagogicznej w specjalnym głosowaniu ... zabroniono mu zadawania jakichkolwiek pytań. Czuje się mobbingowany.
Dyrektor szkoły nie chce tego komentować.
- Ten pan skarży się na wszystkich: wójta, dyrektorkę, nauczycieli, rodziców, uczniów – komentuje za to wójt. – Skończy się tym, że rodzice przeniosą dzieci do szkoły w Majdanie Sopockim, a susiecką trzeba będzie zamknąć.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego - czerwiec 2011 r.
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok sz... rozwiń
Avatar
gosc / 28 sierpnia 2011 o 21:03
0
Susiec. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wójta
Dziurkowski zostaje

Odwołanie Zbigniewa Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej było bezpodstawne – uznał WSA i unieważnił decyzję wójta Franciszka Kawy.

Konflikt między obydwoma panami trwa od dobrych kilku lat. Niedawno wójt, który obraził Zbigniewa Dziurkowskiego na łamach „Rewizji Tomaszowskich” w artykule „promocyjnym” swojego autorstwa, opublikowanym za gminne pieniądze, musiał go w tym samym piśmie przepraszać. Dziurkowski bowiem wytoczył wójtowi proces. Przeprosiny były wynikiem zawartej przed sądem ugody.
Wójt odwołał Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora pod koniec sierpnia 2010 r. Decyzję uzasadnił nader oględnie – problemami w komunikacji między gminą, radą pedagogiczną, rodzicami a ówczesnym dyrektorem.- Stracił nasze zaufanie – mówi susiecki wójt. – Obawiałem się, że dojdzie do likwidacji szkoły, bo rodzice zaczęli zabierać z niej dzieci.
Dziurkowski od tej decyzji odwołał się do WSA. Argumentował, że wójt, poza ogólnikami, nie podał ani jednego konkretnego i rzeczowego powodu, który dałby podstawy do odwołania. Nie zgadza się też z opinią wójta, jakoby był skonfliktowany ze środowiskiem szkolnym. Dodaje, że w czasie gdy był dyrektorem, nikt dzieci ze szkoły nie przenosił.
Sąd przyznał rację Dziurkowskiemu – uznał, że powody przedstawione przez wójta nie są przekonujące i unieważnił jego zarządzenie.
Zbigniew Dziurkowski jednak nie wrócił na dyrektorskie stanowisko – od września p.o. dyrektor jest Joanna Hałasa. Dziurkowski jest zwykłym nauczycielem. Dlaczego, mimo decyzji WSA, dyrektorem nie jest?
- Wyrok WSA jest nieprawomocny. Będziemy się odwoływać do NSA – tłumaczy Franciszek Kawa.
O to samo, czyli unieważnienie decyzji wójta, toczy się także druga sprawa; tym razem w Sądzie Pracy w Zamościu.
- Co będzie, jeśli Sąd Pracy zajmie inne stanowisko niż WSA? – zastanawia się wójt.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego – kwiecień 2011 r.
Susiec. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wójta
Dziurkowski zostaje

Odwołanie Zbigniewa Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej było bezpodstawne – uznał WSA i unieważnił decyzję wójta Franciszka Kawy.

Konflikt między obydwoma panami trwa od dobrych kilku lat. Niedawno wójt, który obraził Zbigniewa Dziurkowskiego na łamach „Rewizji Tomaszowskich” w artykule „promocyjnym” swojego autorstwa, opublikowanym za gminne pieniądze, musiał go w tym samym piśmie przeprasz... rozwiń
Avatar
imie / 24 sierpnia 2011 o 01:45
0
Na pewno??? No to podajcie go do sądu, jak nęka psychicznie nauczycieli, personel, rodziców!
Autor wpisu dużo wie, bo pisze w imieniu nauczycieli, rodziców, personelu więc niech poda parę przykładów i faktów takich zdarzeń. W innym przypadku wyglądać to będzie na pomówienie. Z tego artykułu który jest zamieszczony widać, że to Dziurkowski jest nękany psychicznie! To Dziurkowski został oskarżony przez swoje koleżanki z pracy o fałszowanie dokumentacji szkolnej. Ponadto oskarżono go o nękanie i zastraszanie nauczycieli. Ciekawe, czy chodziło o nie , czy o inne osoby. Więc kto tu kogo nęka? Przez takie zawiadomienia można złamać komuś życie. Nikt się nad tym wcześniej nie zastanowił.
Przez takie oskarżenie rzecznik dyscyplinarny może pozbawić nauczyciela prawa wykonywania zawodu, a nawet wydalić go z zawodu.
Jestem pełen podziwu dla Z Dziurkowskiego. Wytrzymał on już niejedno oskarżenie i został oczyszczony!!!!
Czasami widzę te osoby , ale z głową podniesioną do góry chodzi tylko Dziurkowski!!!
Tak trzymaj!
Na pewno??? No to podajcie go do sądu, jak nęka psychicznie nauczycieli, personel, rodziców!
Autor wpisu dużo wie, bo pisze w imieniu nauczycieli, rodziców, personelu więc niech poda parę przykładów i faktów takich zdarzeń. W innym przypadku wyglądać to będzie na pomówienie. Z tego artykułu który jest zamieszczony widać, że to Dziurkowski jest nękany psychicznie! To Dziurkowski został oskarżony przez swoje koleżanki z pracy o fałszowanie dokumentacji szkolnej. Ponadto oskarżono go o nękanie i zastraszanie nauczycieli. Ciekawe, ... rozwiń
Avatar
karolcia / 12 marca 2013 o 11:05
0
wszystko chyba nic mu się nie należy wiesz dziecko drodię :*
Avatar
hah / 4 stycznia 2013 o 20:06
0
dziurkowski jest nienormalny, !!DIABEŁ!!
Avatar
amalia / 25 marca 2012 o 05:43
0
Ola
To pieknie czyzby komunizm z tej gminy jeszcze nie wyszedl, istny zascianek, ludzie obudzcie sie prosze. Bylam wychowanka pana ;Dziurkowskiego 22 lat temu. Bardzo dobrze go wspominam jako nauczyciela, naprawde solidny czlowiek, potrafil wspaniale przekazac wiedze, naprawde nie mozna bylo niczego mu zarzucic.
Avatar
dollarowiec / 15 marca 2012 o 19:33
0
chodziłem do tej podstawówki parnaście lat temu,P.Dziurkowski był moim wychowawcą i był w pożądku robił to co powinien robic nauczyciel, czepiają sie go bo nie mają zajęcia! biznesmeny sami weżcie się za robote w polu to wam głupoty przejdą
Avatar
beee / 21 stycznia 2012 o 19:45
0
Susiec. Wójt przeprasza
Kawa się kaja

Wójt gminy Susiec Franciszek Kawa musiał publicznie przeprosić najpierw byłego radnego, Seweryna Ćmila, a następnie Zygmunta Dziurkowskiego- byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej.

Za co? Za artykuł „Długo oczekiwana zmiana dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej” opublikowany w samorządowym piśmie Tomaszowa Lub. „Rewizje Tomaszowskie”, we wrześniu ubiegłego roku.
Wójt napisał, że po raz pierwszy spotkał się „z takim dyrektorem, który mimo że stracił zaufanie nauczycieli, rodziców, organu prowadzącego (gminy), kuratorium oświaty i związków zawodowych z uporem trwał na stanowisku”.
Oberwało się też wieloletniemu radnemu z Ciotuszy Starej, Sewerynowi Ćmilowi, który bronił Dziurkowskiego. Zdaniem wójta radny „mimo że ma ponad 70 lat, ostatnio politycznie bardzo się ożywił”. Wójt donosi, że radny napisał na niego skargę do wszystkich „znaczących urzędów oprócz premiera Rosji Władimira Putina”, co jest poważnym błędem, bo „to właśnie on umie skutecznie rozwiązywać konflikty”.
Radzi radnemu „usiąść pod piecem, wziąć do ręki różaniec i modlić się za swoje grzechy”.
Obydwaj panowie poczuli się bardzo dotknięci wójtowym tekstem. Tym bardziej, że opublikowanym za gminne pieniądze (rocznie za promocję – na dwóch stronach co dwa tygodnie – „Rewizjom Tomaszowskim” gmina Susiec płaci 3,6 tys. zł).
Podali wójta do sądu. – Nic z tego, co o mnie napisał Franciszek Kawa, nie jest prawdą – mówi Zbigniew Dziurkowski i na każde z wójtowych sformułowań ma rzeczową odpowiedź. Uważa, że wójt działał z niskich pobudek. Swoich racji dochodzi także w sądzie pracy.
– Ten artykuł dotknął mnie i moją rodzinę do żywego. Mam 75 lat, wiele z tych lat przepracowałem dla mojej gminy. Przez 4 kadencje byłem radnym-ma żal Seweryn Ćmil.
Sprawa z radnym zakończyła się ugodą na pierwszym posiedzeniu. Na zawarcie ugody z Dziurkowskim wójt dwukrotnie się nie stawił. Zawarli ugodę dopiero za trzecim podejściem.- Kiedy sąd zagroził, że wójta do sądu doprowadzi policja.-mówi Dziurkowski. Wójt musiał przeprosić na łamach „Rewizji” obydwu panów.-Tylko kto za te przeprosiny zapłaci?- pyta Zbigniew Dziurkowski. -Ja sam-wójt twierdzi, że za pierwsze przeprosiny (ukazały się w grudniu ub. roku) zwrócił do gminnej kasy 30 zł, a za drugie (opublikowane w lutym br.) 50zł.
www.tygodnikzamojski.pl
Susiec. Wójt przeprasza
Kawa się kaja

Wójt gminy Susiec Franciszek Kawa musiał publicznie przeprosić najpierw byłego radnego, Seweryna Ćmila, a następnie Zygmunta Dziurkowskiego- byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej.

Za co? Za artykuł „Długo oczekiwana zmiana dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej” opublikowany w samorządowym piśmie Tomaszowa Lub. „Rewizje Tomaszowskie”, we wrześniu ubiegłego roku.
Wójt napisał, że po raz pierwszy spotkał się „z takim dyrektorem, który mimo że stracił zaufan... rozwiń
Avatar
qwqw / 19 stycznia 2012 o 12:49
0
No i trwoga

Czarne chmury zawisły nad Szkołą Podstawową w Ciotuszy Nowej, chociaż można się było tego spodziewać o czym pisaliśmy, a mimo to nikt tego nie brał sobie do serca. Oto okazało się do czego prowadzi używanie młodzieży szkolnej do rozgrywek personalnych, a nawet jak miało to miejsce do strajku szkolnego. Teraz oto zatroskani rodzice piszą do nas, że to co się dzieje w szkole przechodzi ludzkie pojęcia.
To nie nauczyciele uczą i wychowują uczniów, a są na ich usługach, bo uczniowie pozwalają sobie na wszystko. Spacery po klasach w wykonaniu uczniów w czasie lekcji to niemalże normalka. Jazda rowerami po szkole, to też się trafia. Nie okazywanie szacunku nauczycielom to także swoista norma. Sprowadzanie lekcji wychowania fizycznego do pospolitej kopaniny piłki nożnej to też reguła. Wprost włos się jeży kiedy czyta się te opisy. Że nadeszły wakacje to dobrze dla wszystkich, a co po nich. W myśl wójta susieckiej gminy Franciszka Kawy to pewnie choćby potop. Szkołę do likwidacji już zgłaszał więc pewnie to samo zrobi i może to osiągnąć. Martwi to część rodziców , którzy piszą teraz, że wcześniej zostali zmanipulowani i nie dostrzegli zagrożenia likwidacji szkoły. Teraz oto dostrzega się jakim dobrodziejstwem dla szkoły był były jej dyrektor Zbigniew Dziurkowski i stawiane przez niego wymagania. Dostrzega się tamten porządek. Mało tego wskazuje się winnych obecnego stanu rzeczy, bo to nie Dziurkowski był tym złem, co nawet prawomocnym wyrokiem sąd to potwierdził i przywrócił go do pracy w szkole. Mleko się rozlało, a Dziurkowski dyrektorem nie jest, a nauczycielem stale obserwowanym przez obecną dyrektor. Co niektórzy rodzice w tym także wiodący prym w organizowaniu strajku, a może tylko oni swoje dzieci przenieśli już do szkoły w Majdanie Sopockim. Nie wykluczone, że wszystkich to czeka.
I po co to było? Właśnie po to by Szkołę w Ciotuszy Nowej zlikwidować, bo do oświaty trzeba dopłacać , a wójt dopłać nie chce, można ująć to najbardziej lapidarnie. Nie ma na to pieniędzy i choć inni wójtowie też dopłacają, a nawet budują nowe szkoły podstawowe jak chociażby ta w Rogóźnie, w susieckie gminie szkoły to zło, które trzeba zniwelować. Ot i mamy całe te larum, tyle tylko, że podnosi się on już po czasie, przynajmniej kiedy tym to my , a i inne media także o tym informowały i wtedy jakoś odzewu pośród rodziców nie było. Odzewu takiego jaki budzi się teraz, a szkoda. Tak stajemy jak ta mityczna Kasandra, która prawdę przewidywała, głosiła ją, a nikt jej nie wierzył.
Tygodnik tomaszowski
No i trwoga

Czarne chmury zawisły nad Szkołą Podstawową w Ciotuszy Nowej, chociaż można się było tego spodziewać o czym pisaliśmy, a mimo to nikt tego nie brał sobie do serca. Oto okazało się do czego prowadzi używanie młodzieży szkolnej do rozgrywek personalnych, a nawet jak miało to miejsce do strajku szkolnego. Teraz oto zatroskani rodzice piszą do nas, że to co się dzieje w szkole przechodzi ludzkie pojęcia.
To nie nauczyciele uczą i wychowują uczniów, a są na ich usługach, bo uczniowie pozwalają sobie na wszystko. Spa... rozwiń
Avatar
a1a1a / 19 stycznia 2012 o 12:44
0
[quote name='gosc' timestamp='1314558264' post='520948']
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok szkolny był nauczycielem matematyki, informatyki i przyrody w swojej szkole. Złożył w gminie pismo, w którym deklarował gotowość podjęcia obowiązków dyrektora szkoły. Tymczasem, jak podkreśla, nikt na jego pismo nie odpowiedział.
Nie zamierzam teraz przywracać pana Dziurkowskiego do pracy (wójt zwolnił go, bo nie układała się im współpraca – przyp. red.) – komentuje wójt.- Poczekamy na rozstrzygnięcie równolegle toczącej się sprawy w sądzie pracy – uzasadnia. Ma nadzieję, że jeśli nawet Dziurkowski wygra, to sąd nie przywróci go na dyrektorskie stanowisko, a np. przyzna odszkodowanie. Uważa, że to byłoby korzystniejsze dla szkoły i gminy.
Między Zbigniewem Dziurkowskim a wójtem, p.o. dyrektor Joanną Hałasą i częścią nauczycieli od dawna trwa konflikt, w który zamieszana jest też część rodziców.
Ostatnio Zbigniew Dziurkowski poskarżył się do kuratorium oświaty na to, że p.o. dyrektor szkoły J. Hałasa przez niecały miesiąc (od 6 kwietnia do 3 czerwca) jego lekcje przyrody i matematyki w kl. VI obserwowała około 30 razy (na 45 lekcji, które w tym czasie przeprowadził). A także, że ... podpowiada uczniom i neguje jego metody nauczania. W piśmie wysuwa także szereg innych zarzutów, m.in. że dyrektorka publicznie zabroniła mu kontaktować się z rodzicami uczniów; że na posiedzeniu rady pedagogicznej w specjalnym głosowaniu ... zabroniono mu zadawania jakichkolwiek pytań. Czuje się mobbingowany.
Dyrektor szkoły nie chce tego komentować.
- Ten pan skarży się na wszystkich: wójta, dyrektorkę, nauczycieli, rodziców, uczniów – komentuje za to wójt. – Skończy się tym, że rodzice przeniosą dzieci do szkoły w Majdanie Sopockim, a susiecką trzeba będzie zamknąć.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego - czerwiec 2011 r.
[/quote]
[quote name='gosc' timestamp='1314558264' post='520948']
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzedni... rozwiń
Avatar
gosc / 28 sierpnia 2011 o 21:04
0
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok szkolny był nauczycielem matematyki, informatyki i przyrody w swojej szkole. Złożył w gminie pismo, w którym deklarował gotowość podjęcia obowiązków dyrektora szkoły. Tymczasem, jak podkreśla, nikt na jego pismo nie odpowiedział.
Nie zamierzam teraz przywracać pana Dziurkowskiego do pracy (wójt zwolnił go, bo nie układała się im współpraca – przyp. red.) – komentuje wójt.- Poczekamy na rozstrzygnięcie równolegle toczącej się sprawy w sądzie pracy – uzasadnia. Ma nadzieję, że jeśli nawet Dziurkowski wygra, to sąd nie przywróci go na dyrektorskie stanowisko, a np. przyzna odszkodowanie. Uważa, że to byłoby korzystniejsze dla szkoły i gminy.
Między Zbigniewem Dziurkowskim a wójtem, p.o. dyrektor Joanną Hałasą i częścią nauczycieli od dawna trwa konflikt, w który zamieszana jest też część rodziców.
Ostatnio Zbigniew Dziurkowski poskarżył się do kuratorium oświaty na to, że p.o. dyrektor szkoły J. Hałasa przez niecały miesiąc (od 6 kwietnia do 3 czerwca) jego lekcje przyrody i matematyki w kl. VI obserwowała około 30 razy (na 45 lekcji, które w tym czasie przeprowadził). A także, że ... podpowiada uczniom i neguje jego metody nauczania. W piśmie wysuwa także szereg innych zarzutów, m.in. że dyrektorka publicznie zabroniła mu kontaktować się z rodzicami uczniów; że na posiedzeniu rady pedagogicznej w specjalnym głosowaniu ... zabroniono mu zadawania jakichkolwiek pytań. Czuje się mobbingowany.
Dyrektor szkoły nie chce tego komentować.
- Ten pan skarży się na wszystkich: wójta, dyrektorkę, nauczycieli, rodziców, uczniów – komentuje za to wójt. – Skończy się tym, że rodzice przeniosą dzieci do szkoły w Majdanie Sopockim, a susiecką trzeba będzie zamknąć.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego - czerwiec 2011 r.
Susiec. Wójt Franciszek Kawa bezpodstawnie zwolnił dyrektora szkoły w Ciotuszy Starej

Gorzka wiktoria

Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznie (po odwołaniu od poprzedniej decyzji) uchylił zarządzenie wójta gm. Susiec Franciszka Kawy, w którym ten zwolnił z zajmowanego stanowiska Zbigniewa Dziurkowskiego. Uznał, że było to działanie bezpodstawne. Wyrok jest prawomocny.
- Wójt powinien przywrócić mnie do pracy, na poprzednio zajmowane stanowisko – uważa Zbigniew Dziurkowski (51 l.), który przez ostatni rok sz... rozwiń
Avatar
gosc / 28 sierpnia 2011 o 21:03
0
Susiec. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wójta
Dziurkowski zostaje

Odwołanie Zbigniewa Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej było bezpodstawne – uznał WSA i unieważnił decyzję wójta Franciszka Kawy.

Konflikt między obydwoma panami trwa od dobrych kilku lat. Niedawno wójt, który obraził Zbigniewa Dziurkowskiego na łamach „Rewizji Tomaszowskich” w artykule „promocyjnym” swojego autorstwa, opublikowanym za gminne pieniądze, musiał go w tym samym piśmie przepraszać. Dziurkowski bowiem wytoczył wójtowi proces. Przeprosiny były wynikiem zawartej przed sądem ugody.
Wójt odwołał Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora pod koniec sierpnia 2010 r. Decyzję uzasadnił nader oględnie – problemami w komunikacji między gminą, radą pedagogiczną, rodzicami a ówczesnym dyrektorem.- Stracił nasze zaufanie – mówi susiecki wójt. – Obawiałem się, że dojdzie do likwidacji szkoły, bo rodzice zaczęli zabierać z niej dzieci.
Dziurkowski od tej decyzji odwołał się do WSA. Argumentował, że wójt, poza ogólnikami, nie podał ani jednego konkretnego i rzeczowego powodu, który dałby podstawy do odwołania. Nie zgadza się też z opinią wójta, jakoby był skonfliktowany ze środowiskiem szkolnym. Dodaje, że w czasie gdy był dyrektorem, nikt dzieci ze szkoły nie przenosił.
Sąd przyznał rację Dziurkowskiemu – uznał, że powody przedstawione przez wójta nie są przekonujące i unieważnił jego zarządzenie.
Zbigniew Dziurkowski jednak nie wrócił na dyrektorskie stanowisko – od września p.o. dyrektor jest Joanna Hałasa. Dziurkowski jest zwykłym nauczycielem. Dlaczego, mimo decyzji WSA, dyrektorem nie jest?
- Wyrok WSA jest nieprawomocny. Będziemy się odwoływać do NSA – tłumaczy Franciszek Kawa.
O to samo, czyli unieważnienie decyzji wójta, toczy się także druga sprawa; tym razem w Sądzie Pracy w Zamościu.
- Co będzie, jeśli Sąd Pracy zajmie inne stanowisko niż WSA? – zastanawia się wójt.
MaMaz – artykuł z Tygodnika Zamojskiego – kwiecień 2011 r.
Susiec. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wójta
Dziurkowski zostaje

Odwołanie Zbigniewa Dziurkowskiego ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciotuszy Starej było bezpodstawne – uznał WSA i unieważnił decyzję wójta Franciszka Kawy.

Konflikt między obydwoma panami trwa od dobrych kilku lat. Niedawno wójt, który obraził Zbigniewa Dziurkowskiego na łamach „Rewizji Tomaszowskich” w artykule „promocyjnym” swojego autorstwa, opublikowanym za gminne pieniądze, musiał go w tym samym piśmie przeprasz... rozwiń
Avatar
imie / 24 sierpnia 2011 o 01:45
0
Na pewno??? No to podajcie go do sądu, jak nęka psychicznie nauczycieli, personel, rodziców!
Autor wpisu dużo wie, bo pisze w imieniu nauczycieli, rodziców, personelu więc niech poda parę przykładów i faktów takich zdarzeń. W innym przypadku wyglądać to będzie na pomówienie. Z tego artykułu który jest zamieszczony widać, że to Dziurkowski jest nękany psychicznie! To Dziurkowski został oskarżony przez swoje koleżanki z pracy o fałszowanie dokumentacji szkolnej. Ponadto oskarżono go o nękanie i zastraszanie nauczycieli. Ciekawe, czy chodziło o nie , czy o inne osoby. Więc kto tu kogo nęka? Przez takie zawiadomienia można złamać komuś życie. Nikt się nad tym wcześniej nie zastanowił.
Przez takie oskarżenie rzecznik dyscyplinarny może pozbawić nauczyciela prawa wykonywania zawodu, a nawet wydalić go z zawodu.
Jestem pełen podziwu dla Z Dziurkowskiego. Wytrzymał on już niejedno oskarżenie i został oczyszczony!!!!
Czasami widzę te osoby , ale z głową podniesioną do góry chodzi tylko Dziurkowski!!!
Tak trzymaj!
Na pewno??? No to podajcie go do sądu, jak nęka psychicznie nauczycieli, personel, rodziców!
Autor wpisu dużo wie, bo pisze w imieniu nauczycieli, rodziców, personelu więc niech poda parę przykładów i faktów takich zdarzeń. W innym przypadku wyglądać to będzie na pomówienie. Z tego artykułu który jest zamieszczony widać, że to Dziurkowski jest nękany psychicznie! To Dziurkowski został oskarżony przez swoje koleżanki z pracy o fałszowanie dokumentacji szkolnej. Ponadto oskarżono go o nękanie i zastraszanie nauczycieli. Ciekawe, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 2 0

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 7 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 3

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!