Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 kwietnia 2008 r.
16:55
Edytuj ten wpis

Dziecko było martwe, to je wyrzuciłam

0 10 A A

Zarzut zabójstwa noworodka usłyszała dzisiaj 22-letnia mieszkanka Zamościa. Kobieta się nie przyznaje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Twierdzi, że dziewczynka urodziła się martwa. Ale sekcja zwłok wykazała, że noworodek przyszedł na świat żywy.

Kobieta przez kilka godzin składała wczoraj wyjaśnienia. - Nie przyznała się - informuje Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Zamościu. - Uważała, że dziecko urodziło się martwe, dlatego je wyrzuciła.

Makabrycznego odkrycia dokonali w poniedziałek rano pracownicy składowiska odpadów w Dębowcu pod Zamościem. Owinięte w prześcieradło zwłoki noworodka ukryte były w reklamówce razem z prawidłowo odciętą pępowina, łożyskiem oraz damskimi, zakrwawionymi spodniami od dresów.

Policjanci dotarli do blisko 300 kobiet, które miały wyznaczony termin porodu na kwiecień i początek maja. Ale podejrzana nie figurowała w żadnej dokumentacji medycznej prowadzonej przez szpitale, przychodnie i prywatne gabinety lekarskie.

- Nie była pod opieką ginekologa - informuje Joanna Kopeć z zamojskiej policji. - Do jej zatrzymania doszło w wyniku naszych ustaleń operacyjnych. To była żmudna praca, w którą zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
22-latka, która wychowuje już dwuletniego synka, wpadła w czwartek. Jak się nam udało nieoficjalnie ustalić, do porodu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w mieszkaniu jej rodziny przy ul. Polnej. Mieszkańców osiedla trudno nakłonić do rozmowy.

- Bo dużo tu chuliganów, nikt nie chce mieć wybitego okna - ścisza głos starsza pani, która prosi o niepodawanie nazwiska. - Ale według mnie, powinna być śmierć za śmierć - dodaje i pospiesznie się oddala.

- Niechciane dziecko można pozostawić w szpitalu nie ponosząc żadnej odpowiedzialności - dodaje Joanna Kopeć. - Na pewno dla takich dzieci znajdą się rodzice, którzy zapewnią im miłość i szczęśliwe dzieciństwo.

W zamojskim szpitalu "papieskim” odebrano w zeszłym roku ponad 1800 porodów. Do stojącego przed wejściem na oddział ginekologiczno-położniczy i patologii ciąży łóżeczka nadziei trafiło czworo dzieci.

- Na pozostawienie noworodka decydują się głównie kobiety w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej - mówi dr Marek Adamczyk, ordynator oddziału.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 15:18
0
Droga Żaneto!!! Tak sie składa, ze ja też dobrze znam Maję. Poznałam ja w domu samotnej matki... Miałam do niej szczególny sentyment a przede wszystkim chciałam jej bardzo pomóc. Wyszukiwałam jej ofert pracy, mieszkania dzwoniłam do Ośrodka Pomocy by dostała pieniadze...itd. Ogólnie wszyscy tam bardzo chcieli jej pomóc, ale ona wszystkich oszukiwała. Mówiła, ze szukała przcy w miejscach, które pozniej sprawdzałysmy nigdy jej nie było. Do ostatniej chwili nie przyznała sie ze jest w ciąży mimo wielokrotnych pytan...twierdziła ze taki brzuch jej został po pierwszej ciąży (nie był duzy, bynajmniej nie taki by przypuszczac że jest w 9 miesiącu ciaży). Maja miała w tym domu bardzo dobrą opieke, a napewno miała pieniądze i co jeść, nie opłacała rachunków nic tak naprawde ja nie intersowało... (zyła jak u Pana za piecem). Dla współlokatorek była nie miła, kłóciła się. Każdy z nas żałował Majki, współczuł jej i pomagał ja mogła. A ona nas poprostu zmanipulowała tak samo jak ciebie. To co mówi Maja to wieksza połowa nie prawda.
PS. Przemek nie był ojcem tego dziecka, a maja to morderstwo zaplanował i powinna ponieść karę.
Droga Żaneto!!! Tak sie składa, ze ja też dobrze znam Maję. Poznałam ja w domu samotnej matki... Miałam do niej szczególny sentyment a przede wszystkim chciałam jej bardzo pomóc. Wyszukiwałam jej ofert pracy, mieszkania dzwoniłam do Ośrodka Pomocy by dostała pieniadze...itd. Ogólnie wszyscy tam bardzo chcieli jej pomóc, ale ona wszystkich oszukiwała. Mówiła, ze szukała przcy w miejscach, które pozniej sprawdzałysmy nigdy jej nie było. Do ostatniej chwili nie przyznała sie ze jest w ciąży mimo wielokrotnych pytan...twierdziła ze t... rozwiń
Avatar
zanetka / 13 kwietnia 2009 o 14:59
0
ela matka napisał:
W głowie sie nie mieści! młoda osoba a już tak zdegenerowana. CZy to matka???? na usta cisna sie tylko wulgarne okreslenia, które przemilczę



[url="http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE&feature=PlayList&p=61ECF5150D9F004E&playnext=1&playnext_from=PL&index=2"]http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE...=PL&index=2[/url]

majau wierze w ciebie pamietaj kochana do konca prosze odezwij sie mam konto na www.naszaklasa.pl



[url="http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE&feature=PlayList&p=61ECF5150D9F004E&playnext=1&playnext_from=PL&index=2"]http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE...=PL&index=2[/url]

majau wierze w ciebie pamietaj kochana do konca prosze odezwij sie mam konto na www.naszaklasa.pl rozwiń
Avatar
ZANETA S / 13 kwietnia 2009 o 14:56
0
JA JEJ NIE ZNALAM GDY BYLA W CIAZY POZNALAM JA GDY MIALAM 17 LAT SIEDZIALAM W WIEZIENIU BO CHLOPAK MOJ SIE DO TEGO PRZYCZYNIL:::SIEDZIALAM Z MAJA NA JEDNEJ CELI WE DWIE ::DUZO ROZMAWIALYSMY:::ONA POWIEDZIALA:::::TESKNIE ZA ERYCZKIEM::: -MA SYNKA::A JA MAJU PRZYZNAJ SIE DOSTANIESZ ZARZUT SZOKU; WAZNY JEST ERYCZEK TERAZ::ONA POWIEDZIALA ZE NIGDY SIE NIE PRZYZNA:::A JA POWIEDZIALAM ZE BEDZIE SIEDZIALA 25LAT ALBO GORZEJ NIE WYTRZYMA I SIE POWIESI::: W KONCU PRZEMYSLALA:::
MAJA ZASZLA W CIAZE; RODZINA SIE ODWROCILA; CHLOPAK POSZEDL SIEDZIEC; SIOSTRA NIE INTERESOWALA SIE; KAZDY SIE ODWROCIL; PRZYJACIELE ZNIKNELI;;;; BYLA W DOMU SAMOTNEJ MATKI Z MALYM SYNKIEM I W WIDOCZNEJ CIAZY; SZUKALA PRACY; POMOCY;;;SAMA NIE JADLA ZEBY ERYCZEK MIAL CO::: BYLA ZDESPEROWANA::TO NAPRAWDE WSPANIALA DZIEWCZYNA ::: UWIERZCIE; BARDZO INTELIGENTNA;; WIELE PRZEZYLA::POCHODZI Z DOBREJ RODZINY ZMARL JEJ OJCIEC ZOSTALA SAMA CALKIEM SAMA::::!!!! DAJCIE JEJ SZANSE:::UWIERZCIE :::ONA OGLADALA ZDJECIA SWEGO SYNKA I PLAKALA TAK ZE SERCE MI SIE SCISKALO::::;
WIELE NOCY SIEDZIALAM I Z NIA ROZMAWIALAM ::WIELE DNI::STARALA SIE MI ZAJAC CZAS ABYM ZAPOMNIALA O SWOICH PROBLEMACH A SAMA MIALA MNOSTWO::SAD CHCIAL ODEBRAC JEJJ DZIECKO:::PLAKALA ROZPACZALA ALE SIE NIE PODDALA I WIERZE ZE SIE NIE PODDA::::UWIELBIAM CIE MAJU ZANETKA Z CELI 22
JA JEJ NIE ZNALAM GDY BYLA W CIAZY POZNALAM JA GDY MIALAM 17 LAT SIEDZIALAM W WIEZIENIU BO CHLOPAK MOJ SIE DO TEGO PRZYCZYNIL:::SIEDZIALAM Z MAJA NA JEDNEJ CELI WE DWIE ::DUZO ROZMAWIALYSMY:::ONA POWIEDZIALA:::::TESKNIE ZA ERYCZKIEM::: -MA SYNKA::A JA MAJU PRZYZNAJ SIE DOSTANIESZ ZARZUT SZOKU; WAZNY JEST ERYCZEK TERAZ::ONA POWIEDZIALA ZE NIGDY SIE NIE PRZYZNA:::A JA POWIEDZIALAM ZE BEDZIE SIEDZIALA 25LAT ALBO GORZEJ NIE WYTRZYMA I SIE POWIESI::: W KONCU PRZEMYSLALA:::
MAJA ZASZLA W CIAZE; RODZINA SIE ODWROCILA; CHLOPAK POSZEDL SIEDZIE... rozwiń
Avatar
abi / 13 kwietnia 2009 o 14:30
0
Tobie się Żanetka coś pomyliło. Czy to jakiś tam Przemek nie poszedł do lekarza przez całą ciążę? Czy jakiś tam Przemek zmusił ją, żeby nie rodziła w szpitalu? W końcu czy to Przemek walnął noworodka w głowę, żeby się pozbyć kłopotu? Dla mnie to niemal oczywiste, że jak kobieta rodzi sama, w ukryciu, a potem dziecko umiera w takich okolicznościach, to nie jest to dziełem przypadku, ale jakiegoś chorego planu.

Ja rozumiem, że samotnie wychowującej dziecko kobiecie może być ciężko w kolejnej niechcianej ciąży, szczególnie gdy ojciec dziecka nie chce mieć nic wspólnego ani z matką ani z dzieckiem (bo rozumiem, że tak było). Ale w takim razie nóżki trzyma się razem, albo chociaż stosuje antykoncepcję. W końcu to nie średniowiecze, najtańsze tabletki antykoncepcyjne kosztują około 10 zł (dawka na 3 miesiące, żeby była jasność), więc to też nie jest jakiś koszmarny wydatek. Skoro Maja wybrała taki a nie inny styl życia, to trudno, ale teraz musi ponieść konsekwencje.
Nic, łącznie z szokiem poporodowym nie usprawiedliwia tego co zrobiła. Gdyby rzeczywiście była w szoku poporodowym, ale w szpitalu, nic złego by się nie stało. Oczywiste zresztą jest, że nie była w szoku przez 9 miesięcy, a co za tym idzie nie można wszystkiego zwalić na kiepską kondycję psychiczną. Mogła przecież urodzić w szpitalu i zostawić tam dziecko. W tym kraju prawa do dziecka można się przecież zrzec.

Zresztą o tym, jaki Maja ma stosunek do sprawy mówi tytuł komentowanego artykułu. Normalne matki chowają martwe dzieci na cmentarzu, a nie wyrzucają do kosza.
Jak więc widzisz, twoja biedna Maja wcale nie jest taka biedna, a już na pewno nie niewinna.

A co do współodpowiedzialności: skoro wiesz, jak jej ciężko było w ciąży, to można domniemywać, że jesteś co najmniej jej koleżanką. W takim układzie mogłaś jej pomóc i zapobiec temu, co się stało. Skoro tego nie zrobiłaś, to równie dobrze możesz wziąć na siebie część odpowiedzialności za śmierć tego dziecka. Jeżeli jakiś tam Przemek jest winien, bo nic nie zrobił, to ty też. Najprościej jest bronić 'biednej dziewczyny' post factum. Najtrudniej pomóc, kiedy ta pomoc jest naprawdę potrzebna.
Tobie się Żanetka coś pomyliło. Czy to jakiś tam Przemek nie poszedł do lekarza przez całą ciążę? Czy jakiś tam Przemek zmusił ją, żeby nie rodziła w szpitalu? W końcu czy to Przemek walnął noworodka w głowę, żeby się pozbyć kłopotu? Dla mnie to niemal oczywiste, że jak kobieta rodzi sama, w ukryciu, a potem dziecko umiera w takich okolicznościach, to nie jest to dziełem przypadku, ale jakiegoś chorego planu.

Ja rozumiem, że samotnie wychowującej dziecko kobiecie może być ciężko w kolejnej niechcianej ciąży, szczególnie gdy ojc... rozwiń
Avatar
ZANETA S / 12 kwietnia 2009 o 23:49
0
DAJCIE JEJ SPOKOJ NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY JAK BYLO JEJ SAMEJ W CIAZY CIEZKO:::::::WINNY JEST PRZEMEK NIE MAJA
Avatar
bolo / 18 kwietnia 2008 o 22:52
0
TAKIM TO POWINNO SIĘ POZBAWIAĆ NAŻĄDÓW RODNYCH .TO CO ZROBIŁA TO NIE ZASŁUGUJE NA MIANO MATKA.
Avatar
ppczuby / 18 kwietnia 2008 o 21:38
0
Puszczalska morderczyni a ludzie jej bronią i współczują co za kraj.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2008 o 20:52
0
[color="#8B0000"]Ta ...BIEDNA DZIEWCZYNA... zamordowała własne dzieciątko, pozbawiła spokojnego dzieciństwa swojego synka, skrzywdziła całą rodzinę a Ty sugerujesz, że jej trzeba współczuć?? Ja wiem kim ona jest, znam ją osobiście nawet rozmawialiśmy 2 dni temu nie dała po sobie poznać, nie okazywała żadnych uczuć, ona nie jest normalna a już na pewno nie jest w tej sytuacji poszkodowana, zabiła własną córeczkę jest po prostu potworem a nie matką!!!!!!!!!!![/color]
Avatar
LAVENDA / 18 kwietnia 2008 o 19:18
0
BIEDNA DZIEWCZYNA, A JESZCZE BIEDNIEJSZE DZIECKO, KTÓRE ZOSTAWI JAK PÓJDZIE SIEDZIEĆ. CHYBA NIE MIAŁA W NIKIM OPARCIA
Avatar
ela matka / 18 kwietnia 2008 o 17:44
0
W głowie sie nie mieści! młoda osoba a już tak zdegenerowana. CZy to matka???? na usta cisna sie tylko wulgarne okreslenia, które przemilczę
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 15:18
0
Droga Żaneto!!! Tak sie składa, ze ja też dobrze znam Maję. Poznałam ja w domu samotnej matki... Miałam do niej szczególny sentyment a przede wszystkim chciałam jej bardzo pomóc. Wyszukiwałam jej ofert pracy, mieszkania dzwoniłam do Ośrodka Pomocy by dostała pieniadze...itd. Ogólnie wszyscy tam bardzo chcieli jej pomóc, ale ona wszystkich oszukiwała. Mówiła, ze szukała przcy w miejscach, które pozniej sprawdzałysmy nigdy jej nie było. Do ostatniej chwili nie przyznała sie ze jest w ciąży mimo wielokrotnych pytan...twierdziła ze taki brzuch jej został po pierwszej ciąży (nie był duzy, bynajmniej nie taki by przypuszczac że jest w 9 miesiącu ciaży). Maja miała w tym domu bardzo dobrą opieke, a napewno miała pieniądze i co jeść, nie opłacała rachunków nic tak naprawde ja nie intersowało... (zyła jak u Pana za piecem). Dla współlokatorek była nie miła, kłóciła się. Każdy z nas żałował Majki, współczuł jej i pomagał ja mogła. A ona nas poprostu zmanipulowała tak samo jak ciebie. To co mówi Maja to wieksza połowa nie prawda.
PS. Przemek nie był ojcem tego dziecka, a maja to morderstwo zaplanował i powinna ponieść karę.
Droga Żaneto!!! Tak sie składa, ze ja też dobrze znam Maję. Poznałam ja w domu samotnej matki... Miałam do niej szczególny sentyment a przede wszystkim chciałam jej bardzo pomóc. Wyszukiwałam jej ofert pracy, mieszkania dzwoniłam do Ośrodka Pomocy by dostała pieniadze...itd. Ogólnie wszyscy tam bardzo chcieli jej pomóc, ale ona wszystkich oszukiwała. Mówiła, ze szukała przcy w miejscach, które pozniej sprawdzałysmy nigdy jej nie było. Do ostatniej chwili nie przyznała sie ze jest w ciąży mimo wielokrotnych pytan...twierdziła ze t... rozwiń
Avatar
zanetka / 13 kwietnia 2009 o 14:59
0
ela matka napisał:
W głowie sie nie mieści! młoda osoba a już tak zdegenerowana. CZy to matka???? na usta cisna sie tylko wulgarne okreslenia, które przemilczę



[url="http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE&feature=PlayList&p=61ECF5150D9F004E&playnext=1&playnext_from=PL&index=2"]http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE...=PL&index=2[/url]

majau wierze w ciebie pamietaj kochana do konca prosze odezwij sie mam konto na www.naszaklasa.pl



[url="http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE&feature=PlayList&p=61ECF5150D9F004E&playnext=1&playnext_from=PL&index=2"]http://www.youtube.com/watch?v=jzEoWo7DtSE...=PL&index=2[/url]

majau wierze w ciebie pamietaj kochana do konca prosze odezwij sie mam konto na www.naszaklasa.pl rozwiń
Avatar
ZANETA S / 13 kwietnia 2009 o 14:56
0
JA JEJ NIE ZNALAM GDY BYLA W CIAZY POZNALAM JA GDY MIALAM 17 LAT SIEDZIALAM W WIEZIENIU BO CHLOPAK MOJ SIE DO TEGO PRZYCZYNIL:::SIEDZIALAM Z MAJA NA JEDNEJ CELI WE DWIE ::DUZO ROZMAWIALYSMY:::ONA POWIEDZIALA:::::TESKNIE ZA ERYCZKIEM::: -MA SYNKA::A JA MAJU PRZYZNAJ SIE DOSTANIESZ ZARZUT SZOKU; WAZNY JEST ERYCZEK TERAZ::ONA POWIEDZIALA ZE NIGDY SIE NIE PRZYZNA:::A JA POWIEDZIALAM ZE BEDZIE SIEDZIALA 25LAT ALBO GORZEJ NIE WYTRZYMA I SIE POWIESI::: W KONCU PRZEMYSLALA:::
MAJA ZASZLA W CIAZE; RODZINA SIE ODWROCILA; CHLOPAK POSZEDL SIEDZIEC; SIOSTRA NIE INTERESOWALA SIE; KAZDY SIE ODWROCIL; PRZYJACIELE ZNIKNELI;;;; BYLA W DOMU SAMOTNEJ MATKI Z MALYM SYNKIEM I W WIDOCZNEJ CIAZY; SZUKALA PRACY; POMOCY;;;SAMA NIE JADLA ZEBY ERYCZEK MIAL CO::: BYLA ZDESPEROWANA::TO NAPRAWDE WSPANIALA DZIEWCZYNA ::: UWIERZCIE; BARDZO INTELIGENTNA;; WIELE PRZEZYLA::POCHODZI Z DOBREJ RODZINY ZMARL JEJ OJCIEC ZOSTALA SAMA CALKIEM SAMA::::!!!! DAJCIE JEJ SZANSE:::UWIERZCIE :::ONA OGLADALA ZDJECIA SWEGO SYNKA I PLAKALA TAK ZE SERCE MI SIE SCISKALO::::;
WIELE NOCY SIEDZIALAM I Z NIA ROZMAWIALAM ::WIELE DNI::STARALA SIE MI ZAJAC CZAS ABYM ZAPOMNIALA O SWOICH PROBLEMACH A SAMA MIALA MNOSTWO::SAD CHCIAL ODEBRAC JEJJ DZIECKO:::PLAKALA ROZPACZALA ALE SIE NIE PODDALA I WIERZE ZE SIE NIE PODDA::::UWIELBIAM CIE MAJU ZANETKA Z CELI 22
JA JEJ NIE ZNALAM GDY BYLA W CIAZY POZNALAM JA GDY MIALAM 17 LAT SIEDZIALAM W WIEZIENIU BO CHLOPAK MOJ SIE DO TEGO PRZYCZYNIL:::SIEDZIALAM Z MAJA NA JEDNEJ CELI WE DWIE ::DUZO ROZMAWIALYSMY:::ONA POWIEDZIALA:::::TESKNIE ZA ERYCZKIEM::: -MA SYNKA::A JA MAJU PRZYZNAJ SIE DOSTANIESZ ZARZUT SZOKU; WAZNY JEST ERYCZEK TERAZ::ONA POWIEDZIALA ZE NIGDY SIE NIE PRZYZNA:::A JA POWIEDZIALAM ZE BEDZIE SIEDZIALA 25LAT ALBO GORZEJ NIE WYTRZYMA I SIE POWIESI::: W KONCU PRZEMYSLALA:::
MAJA ZASZLA W CIAZE; RODZINA SIE ODWROCILA; CHLOPAK POSZEDL SIEDZIE... rozwiń
Avatar
abi / 13 kwietnia 2009 o 14:30
0
Tobie się Żanetka coś pomyliło. Czy to jakiś tam Przemek nie poszedł do lekarza przez całą ciążę? Czy jakiś tam Przemek zmusił ją, żeby nie rodziła w szpitalu? W końcu czy to Przemek walnął noworodka w głowę, żeby się pozbyć kłopotu? Dla mnie to niemal oczywiste, że jak kobieta rodzi sama, w ukryciu, a potem dziecko umiera w takich okolicznościach, to nie jest to dziełem przypadku, ale jakiegoś chorego planu.

Ja rozumiem, że samotnie wychowującej dziecko kobiecie może być ciężko w kolejnej niechcianej ciąży, szczególnie gdy ojciec dziecka nie chce mieć nic wspólnego ani z matką ani z dzieckiem (bo rozumiem, że tak było). Ale w takim razie nóżki trzyma się razem, albo chociaż stosuje antykoncepcję. W końcu to nie średniowiecze, najtańsze tabletki antykoncepcyjne kosztują około 10 zł (dawka na 3 miesiące, żeby była jasność), więc to też nie jest jakiś koszmarny wydatek. Skoro Maja wybrała taki a nie inny styl życia, to trudno, ale teraz musi ponieść konsekwencje.
Nic, łącznie z szokiem poporodowym nie usprawiedliwia tego co zrobiła. Gdyby rzeczywiście była w szoku poporodowym, ale w szpitalu, nic złego by się nie stało. Oczywiste zresztą jest, że nie była w szoku przez 9 miesięcy, a co za tym idzie nie można wszystkiego zwalić na kiepską kondycję psychiczną. Mogła przecież urodzić w szpitalu i zostawić tam dziecko. W tym kraju prawa do dziecka można się przecież zrzec.

Zresztą o tym, jaki Maja ma stosunek do sprawy mówi tytuł komentowanego artykułu. Normalne matki chowają martwe dzieci na cmentarzu, a nie wyrzucają do kosza.
Jak więc widzisz, twoja biedna Maja wcale nie jest taka biedna, a już na pewno nie niewinna.

A co do współodpowiedzialności: skoro wiesz, jak jej ciężko było w ciąży, to można domniemywać, że jesteś co najmniej jej koleżanką. W takim układzie mogłaś jej pomóc i zapobiec temu, co się stało. Skoro tego nie zrobiłaś, to równie dobrze możesz wziąć na siebie część odpowiedzialności za śmierć tego dziecka. Jeżeli jakiś tam Przemek jest winien, bo nic nie zrobił, to ty też. Najprościej jest bronić 'biednej dziewczyny' post factum. Najtrudniej pomóc, kiedy ta pomoc jest naprawdę potrzebna.
Tobie się Żanetka coś pomyliło. Czy to jakiś tam Przemek nie poszedł do lekarza przez całą ciążę? Czy jakiś tam Przemek zmusił ją, żeby nie rodziła w szpitalu? W końcu czy to Przemek walnął noworodka w głowę, żeby się pozbyć kłopotu? Dla mnie to niemal oczywiste, że jak kobieta rodzi sama, w ukryciu, a potem dziecko umiera w takich okolicznościach, to nie jest to dziełem przypadku, ale jakiegoś chorego planu.

Ja rozumiem, że samotnie wychowującej dziecko kobiecie może być ciężko w kolejnej niechcianej ciąży, szczególnie gdy ojc... rozwiń
Avatar
ZANETA S / 12 kwietnia 2009 o 23:49
0
DAJCIE JEJ SPOKOJ NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY JAK BYLO JEJ SAMEJ W CIAZY CIEZKO:::::::WINNY JEST PRZEMEK NIE MAJA
Avatar
bolo / 18 kwietnia 2008 o 22:52
0
TAKIM TO POWINNO SIĘ POZBAWIAĆ NAŻĄDÓW RODNYCH .TO CO ZROBIŁA TO NIE ZASŁUGUJE NA MIANO MATKA.
Avatar
ppczuby / 18 kwietnia 2008 o 21:38
0
Puszczalska morderczyni a ludzie jej bronią i współczują co za kraj.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2008 o 20:52
0
[color="#8B0000"]Ta ...BIEDNA DZIEWCZYNA... zamordowała własne dzieciątko, pozbawiła spokojnego dzieciństwa swojego synka, skrzywdziła całą rodzinę a Ty sugerujesz, że jej trzeba współczuć?? Ja wiem kim ona jest, znam ją osobiście nawet rozmawialiśmy 2 dni temu nie dała po sobie poznać, nie okazywała żadnych uczuć, ona nie jest normalna a już na pewno nie jest w tej sytuacji poszkodowana, zabiła własną córeczkę jest po prostu potworem a nie matką!!!!!!!!!!![/color]
Avatar
LAVENDA / 18 kwietnia 2008 o 19:18
0
BIEDNA DZIEWCZYNA, A JESZCZE BIEDNIEJSZE DZIECKO, KTÓRE ZOSTAWI JAK PÓJDZIE SIEDZIEĆ. CHYBA NIE MIAŁA W NIKIM OPARCIA
Avatar
ela matka / 18 kwietnia 2008 o 17:44
0
W głowie sie nie mieści! młoda osoba a już tak zdegenerowana. CZy to matka???? na usta cisna sie tylko wulgarne okreslenia, które przemilczę
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 110 15

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 67 12

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 26 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 17 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?