Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 kwietnia 2009 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Łowca kocich skór stanie przed sądem

0 10 A A

Zabijał koty, wyprawiał z nich skóry i sprzedawał je po 50 zł ogłaszając się w lokalnej prasie. Dwa miesiące temu ujawniliśmy bulwersujący proceder. Teraz łowca "kocich, świeżych skór” usłyszy prokuratorskie zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zarówno fakty, jak i zebrany materiał dowodowy nie budzą żadnych wątpliwości, że doszło do popełnienia przestępstwa - mówi Zbigniew Reszczyński, prokurator rejonowy w Biłgoraju. - Przesłaliśmy właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi S.

Mężczyzna oskarżony jest o przestępstwa z art. 77 pkt 3 Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu niektórych chorób zakaźnych zwierząt. Prokurator zarzuca mu, że wprowadził do obrotu i umieścił na rynku wyprawione skóry bez zachowania wymagań weterynaryjnych, oraz że oferował takie skóry do sprzedaży.

Przypomnijmy. "Skóry wyprawione: lisy rude, koty, nutrie i inne”. Ogłoszenie takiej treści znaleźliśmy 19 lutego w Gazecie Reklamowej Powiatu Biłgorajskiego. W rozmowie telefonicznej Ryszard S. zaoferował nam skórki z kotów na futro: "czarne, rude, bure”. Po 50 zł za sztukę. - Świeże mam koty, z własnej hodowli - opowiadał Ryszard S. - Ludzie na krzyż, korzonki i kręgosłup biorą.

Zachwycał się też kocim mięsem, które - jak twierdził - jest bardzo zdrowe i świetnie nadaje się na kiełbasę. Tego samego dnia nasz dziennikarz kupił od Ryszarda S. skórę z rudego kota. Do transakcji doszło w środku dnia w centrum Biłgoraja.

O hodowli kotów "na skórki” natychmiast powiadomiliśmy organizacje obrony zwierząt i policję. - Tyle lat zajmuję się zwierzętami, a z tak wstrząsającym procederem się nie spotkałam - mówiła Halina Kowalska-Pyłka, prezes stowarzyszenia lubelski "Animals”, która razem z nami zgłosiła przestępstwo. Okazało się, że handel kocimi skórami znany jest w Biłgoraju od dawna. Już rok wcześniej burmistrz miasta powiadomił o nim policję. Ale wtedy sprawę umorzono.

Może dlatego mężczyzna (okazało się, że jest emerytowanym milicjantem) i tym razem nic sobie nie robił z postępowania policji. Mówił, że jest myśliwym i może odstrzelać dzikie koty. Mało tego - ponownie ogłosił się w lokalnej gazecie i... jeszcze raz w telefonicznej rozmowie zaoferował do sprzedaży skórę z kota. Mimo że kilka dni wcześniej funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu kocie skóry.

Ponownie zawiadomiliśmy policję.

- Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dokonaliśmy zabezpieczenia na jego mieniu na kwotę 7 tys. zł - informuje prokurator Reszczyński.

- Ja wreszcie odetchnęłam - mówi Kowalska-Pyłka. - Jest nadzieja, że w centrum Biłgoraja nie kupimy już skóry zdartej z kota.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
@ / 30 listopada 2009 o 00:34
0
zedrzyjcie mu styłka skórę i sprzedajcie za 1 zł, bo nie jest więcej warta!!! Gnój!!
Avatar
natalia / 29 kwietnia 2009 o 22:50
0
CYTAT(NIE ZABIJAJ @ 27.04.2009, 16:07:57) *
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!

to powiedz mi w takim razie , jeżeli taki jest Twój tok myślenia dlaczego zakazuje się mordu na ludziach ? przecież jakby się to zrobiło nawet najbardziej humanitarnie to nie czuł by nikt nic . co Ty w ogóle wypisujesz ! ogarnij się człowieku !

to powiedz mi w takim razie , jeżeli taki jest Twój tok myślenia dlaczego zakazuje się mordu na ludziach ? przecież jakby się to zrobiło nawet najbardziej humanitarnie to nie czuł by nikt nic . co Ty w ogóle wypisujesz ! ogarnij się człowieku ! rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 16:21
0
NIE ZABIJAJ napisał:
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!



Dlatego, zeby tacy idioci jak ty nie zabijali bez potrzeby wszystkiego co się rusza.
Tym krajom o których piszesz daleko do cywilizacji, podobnie jak tobie.
A chory to sam jesteś, z nienawisci.



Dlatego, zeby tacy idioci jak ty nie zabijali bez potrzeby wszystkiego co się rusza.
Tym krajom o których piszesz daleko do cywilizacji, podobnie jak tobie.
A chory to sam jesteś, z nienawisci. rozwiń
Avatar
NIE ZABIJAJ / 27 kwietnia 2009 o 16:07
0
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 11:58
0
kuki napisał:
Proszę niech mądrzy prawnicy mi wytłumaczą czym różni się zabijanie świni w celu uzyskania mięsa-skóre też można wyprawić od zabicią kota które jest zwierzęciem w celu uzyskania skóry ,która bedzie stosowana w celach zdrowotnych-leczniczych.



Urodziłeś się idiotą?

Świnie to zwierzęta hodowlane, psy i koty są zwierzętami domowymi. Mam nadzieję, ze zrozumienie tego faktu nie zajmie ci dużo czasu?
zabijanie zwierząt to barbarzyństwo, obojętnie czy jest to świnia czy kot, z tym, ze ludzie w wiekszości są mięsożercami i nic się na to nie poradzi, natomiast na wszelkie bóle polecam paracetamol i koniecznie wizytę u lekarza a nie znachora - mordercy "leczącego" kocim futrem.



Urodziłeś się idiotą?

Świnie to zwierzęta hodowlane, psy i koty są zwierzętami domowymi. Mam nadzieję, ze zrozumienie tego faktu nie zajmie ci dużo czasu?
zabijanie zwierząt to barbarzyństwo, obojętnie czy jest to świnia czy kot, z tym, ze ludzie w wiekszości są mięsożercami i nic się na to nie poradzi, natomiast na wszelkie bóle polecam paracetamol i koniecznie wizytę u lekarza a nie znachora - mordercy "leczącego" kocim futrem. rozwiń
Avatar
kuki / 27 kwietnia 2009 o 11:23
0
Proszę niech mądrzy prawnicy mi wytłumaczą czym różni się zabijanie świni w celu uzyskania mięsa-skóre też można wyprawić od zabicią kota które jest zwierzęciem w celu uzyskania skóry ,która bedzie stosowana w celach zdrowotnych-leczniczych.
Avatar
Korath / 27 kwietnia 2009 o 10:49
0
To pewnie ten sam łowca organów, który rzekomo wycina organy mieszkańcom lubelszczyzny , chcieliście mieć łowcę skór to macie cwaniaki
Avatar
Włodek z Biszczy / 27 kwietnia 2009 o 09:32
0
Czy to prawda, że to jakiś kuzyn Janusza Palikota???
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 09:20
0
I dobrze tak oprawcy, oby po wyroku odechciało mu się mordować.
Avatar
wujek adolf / 27 kwietnia 2009 o 08:47
0
To juz wiem dlaczego PALIKOT uciekl z Bilgoraja!!!!!!!!!
Avatar
@ / 30 listopada 2009 o 00:34
0
zedrzyjcie mu styłka skórę i sprzedajcie za 1 zł, bo nie jest więcej warta!!! Gnój!!
Avatar
natalia / 29 kwietnia 2009 o 22:50
0
CYTAT(NIE ZABIJAJ @ 27.04.2009, 16:07:57) *
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!

to powiedz mi w takim razie , jeżeli taki jest Twój tok myślenia dlaczego zakazuje się mordu na ludziach ? przecież jakby się to zrobiło nawet najbardziej humanitarnie to nie czuł by nikt nic . co Ty w ogóle wypisujesz ! ogarnij się człowieku !

to powiedz mi w takim razie , jeżeli taki jest Twój tok myślenia dlaczego zakazuje się mordu na ludziach ? przecież jakby się to zrobiło nawet najbardziej humanitarnie to nie czuł by nikt nic . co Ty w ogóle wypisujesz ! ogarnij się człowieku ! rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 16:21
0
NIE ZABIJAJ napisał:
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!



Dlatego, zeby tacy idioci jak ty nie zabijali bez potrzeby wszystkiego co się rusza.
Tym krajom o których piszesz daleko do cywilizacji, podobnie jak tobie.
A chory to sam jesteś, z nienawisci.



Dlatego, zeby tacy idioci jak ty nie zabijali bez potrzeby wszystkiego co się rusza.
Tym krajom o których piszesz daleko do cywilizacji, podobnie jak tobie.
A chory to sam jesteś, z nienawisci. rozwiń
Avatar
NIE ZABIJAJ / 27 kwietnia 2009 o 16:07
0
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 11:58
0
kuki napisał:
Proszę niech mądrzy prawnicy mi wytłumaczą czym różni się zabijanie świni w celu uzyskania mięsa-skóre też można wyprawić od zabicią kota które jest zwierzęciem w celu uzyskania skóry ,która bedzie stosowana w celach zdrowotnych-leczniczych.



Urodziłeś się idiotą?

Świnie to zwierzęta hodowlane, psy i koty są zwierzętami domowymi. Mam nadzieję, ze zrozumienie tego faktu nie zajmie ci dużo czasu?
zabijanie zwierząt to barbarzyństwo, obojętnie czy jest to świnia czy kot, z tym, ze ludzie w wiekszości są mięsożercami i nic się na to nie poradzi, natomiast na wszelkie bóle polecam paracetamol i koniecznie wizytę u lekarza a nie znachora - mordercy "leczącego" kocim futrem.



Urodziłeś się idiotą?

Świnie to zwierzęta hodowlane, psy i koty są zwierzętami domowymi. Mam nadzieję, ze zrozumienie tego faktu nie zajmie ci dużo czasu?
zabijanie zwierząt to barbarzyństwo, obojętnie czy jest to świnia czy kot, z tym, ze ludzie w wiekszości są mięsożercami i nic się na to nie poradzi, natomiast na wszelkie bóle polecam paracetamol i koniecznie wizytę u lekarza a nie znachora - mordercy "leczącego" kocim futrem. rozwiń
Avatar
kuki / 27 kwietnia 2009 o 11:23
0
Proszę niech mądrzy prawnicy mi wytłumaczą czym różni się zabijanie świni w celu uzyskania mięsa-skóre też można wyprawić od zabicią kota które jest zwierzęciem w celu uzyskania skóry ,która bedzie stosowana w celach zdrowotnych-leczniczych.
Avatar
Korath / 27 kwietnia 2009 o 10:49
0
To pewnie ten sam łowca organów, który rzekomo wycina organy mieszkańcom lubelszczyzny , chcieliście mieć łowcę skór to macie cwaniaki
Avatar
Włodek z Biszczy / 27 kwietnia 2009 o 09:32
0
Czy to prawda, że to jakiś kuzyn Janusza Palikota???
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 09:20
0
I dobrze tak oprawcy, oby po wyroku odechciało mu się mordować.
Avatar
wujek adolf / 27 kwietnia 2009 o 08:47
0
To juz wiem dlaczego PALIKOT uciekl z Bilgoraja!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!