Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lutego 2012 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Pojechała na Ukrainę zrobić aborcję. Matka i znajomy dziewczyny skazani

0 26 A A

Ona jest matką, on znajomym dziewczyny, która na Ukrainie dwa razy przerwała ciążę. Za nakłanianie córki do aborcji sąd skazał 48-latkę na rok więzienia w zawieszeniu. Oskarżony o pomoc 23-latek dostał pół roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratura zajęła się sprawą w ub. roku. Były chłopak 20-latki z powiatu hrubieszowskiego zeznał, że jego niedawna sympatia była z nim w ciąży, ale ją usunęła.

Jego słowa się potwierdziły. Śledczy ustalili, że aborcję przeprowadzono w jednym z prywatnych gabinetów ginekologicznych we Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie. Przy okazji wyszło na jaw, że rok wcześniej dziewczyna również usunęła tam ciążę.

Polskie prawo nie przewiduje kary dla kobiet decydujących się na aborcję. Śledczy oskarżyli więc 23-letniego znajomego dziewczyny o pomoc w przerwaniu ciąży. Ustalili, że pod koniec 2009 r. Radosław M. zawiózł ją swoim samochodem na Ukrainę. Kobieta była wówczas w siódmym tygodniu ciąży. Miał jej również pożyczyć kilkaset złotych. Dobrze wiedział, po co ją tam wiezie i na co jest jej potrzebna gotówka. Jak wynika ze śledztwa – 20-latka mu się zwierzyła.

Z kolei matkę dziewczyny śledczy oskarżyli o dwukrotne nakłanianie córki do usunięcia ciąży. Miała też dać jej pieniądze na zabiegi.

Oboje właśnie usłyszeli wyroki. Matka dziewczyny, Jolanta D. została skazana na rok więzienia, a Radosław M. na pól roku. Wykonanie kar sąd zawiesił na 3 lata. Ukraińskiemu ginekologowi włos z głowy nie spadnie. U naszych wschodnich sąsiadów aborcja jest legalna.

Wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Zamościu, jest nieprawomocny. – Nie będziemy składać apelacji – mówi Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

W Polsce ciążę można usunąć tylko w trzech przypadkach: gdy jest wynikiem gwałtu, zagraża życiu lub zdrowiu kobiety albo gdy płód ma ciężkie, nieodwracalne wady.

Przeprowadzenie zabiegu w innych wypadkach jest nielegalne. Lekarzowi oraz tym, którzy pomagają albo nakłaniają do aborcji, grozi za to do 3 lat więzienia.
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny twierdzi, że mimo to rocznie 200 tys. Polek decyduje się na nielegalny zabieg. Organizacje pro-life mówią o 7–13 tysiącach.

Legalnie w naszym kraju przeprowadza się tylko kilkaset aborcji rocznie. – Większość z nich jest wykonywana ze względu na uszkodzenie płodu – mówi Martyna Zimniewska z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Każdego dnia na prowadzony przez fundację telefon zaufania dzwoni kilka kobiet. – To często długie i dramatyczne rozmowy. Kobiety szukają pomocy, często pytając wprost, gdzie można przeprowadzić aborcję "w podziemiu” – mówi Zimniewska.

Z danych fundacji wynika, że kobiety najczęściej wyjeżdżają do klinik Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Czech. Zabieg w zależności od kraju kosztuje ok. 500–600 euro

Dla dziennika

• Michał Kabaciński poseł Ruchu Palikota z Lublina

My proponujemy wolność wyboru. Nie państwo, ale ja decyduję, czy zapalić "skręta” albo przerwać ciążę. Jestem za aborcją na życzenie, przeprowadzaną w odpowiednich warunkach. Dlaczego polskie kobiety mają wyjeżdżać do innego kraju i ryzykować zdrowie albo nawet życie? Aborcja nie powinna być karalna. Obowiązujące obecnie przepisy trzeba zmienić.

• Sławomir Zawiślak zamojski poseł PiS

Jako katolik uważam, że każda istota ludzka ma prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego uważam, że obowiązujące prawo jest wysoce niedoskonałe. Z tego samego powodu jestem przeciwny liberalizacji obowiązujących przepisów prawnych zawartych w ustawie z 1993 r., tak jak to postulują środowiska lewicowe. •

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid1sm12 / 20 lutego 2012 o 13:24
0
[quote name='homik' timestamp='1329403816' post='597677']
dokladnie do 5 tygodnia z tego zarodka moze powstac wszystko kwestia bioinzynierii jest to baza z ktorej powstaje pozniej organizme wedle zapisanego wzoru zmieniasz wzor i masz zupelnie cos innego. to tak jak klocki z ktorych mozesz zbudowac dom ale i garaz
[/quote]Ale rozmawiamy chyba o tym, co jest normą, a nie o kombinacjach bioinżynierii?
Avatar
dziękuję ci mamo / 16 lutego 2012 o 19:11
0
http://www.dailymotion.com/video/xbzm12_bog-sie-mamo-nie-pomylil_music
Avatar
homik / 16 lutego 2012 o 15:50
0
co mnie obchodzi co mowil papiez i matka teresa ludzie ktorzy sami nigdy dzieci nie mieli a powiedziane jest idzcie i romnazajcie sie.
dokladnie do 5 tygodnia z tego zarodka moze powstac wszystko kwestia bioinzynierii jest to baza z ktorej powstaje pozniej organizme wedle zapisanego wzoru zmieniasz wzor i masz zupelnie cos innego. to tak jak klocki z ktorych mozesz zbudowac dom ale i garaz
Avatar
jeszcze żywy / 16 lutego 2012 o 14:10
0
http://www.youtube.com/watch?v=oltR4q1dfdY&feature=related
Avatar
PATRON / 16 lutego 2012 o 13:23
0
[quote name='Helena' timestamp='1329391985' post='597538']
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bombu na Varšavu!
[/quote]
PISZ PO POLSKU, ALBO WCALE!!!Skoro już przeczytałaś ten tekst i go zrozumiałaś a zamaniło ci się go skomentować, to zrób to przynajmniej po polsku. Akurat twój język nie jest jakiś wyjątkowy (podobnie jak kraj), żebym miał obowiązek go rozumieć. [ Ja sem ne znam teho smnisneho ozorka, bo se mne knedliki na ilito hrube nagnitajom. A zacinam si myslet, ze bombu, to se tobe v prahskie rylo należi, za vpisek].
[quote name='Helena' timestamp='1329391985' post='597538']
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bomb... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 12:51
0
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]
Może Pan "lekarz" nigdy nie słyszał/czytał:

Jan Paweł II
"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana." (Evangelium Vitae, 60) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

I jeszcze LEKARZ. PRAWDZIWY!
Dr Bernard Nathanson (w przeszłości - gorliwy zwolennik upowszechnienia aborcji, sam dokonał ich 75 000, potem - przodujący obrońca życia)
"Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca. ..."
[Ciąg dalszy na: www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]
Może Pan "lekarz" nigdy nie słyszał/czytał:

Jan Paweł II
"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani ... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 12:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1329381029' post='597426']
Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
[/quote]"Nowoczesna antykoncepcja"? Ciekawe jaka? Może środki wczesnoporonne, np. RU? [www.biomedical.pl/bioetyka/ru-486-pigulka-aborcyjna-42.html]
"To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić ..." No pewnie. Idźmy dalej tym tokiem myślenia: pewnie ma prawo decydować także o tym, co zrobi z dzieckiem po urodzeniu? A dlaczego nie?

CYTATY:
Matka Teresa z Kalkuty (1910–1997) – błogosławiona Kościoła katolickiego, siostra zakonna, prowadząca w Indiach działalność humanitarną, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.
"Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać Ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?" [kplz.pl/nasze-autorytety/119]

Wersja obszerniejsza:
"Wiele razy powtarzałam - i jestem tego pewna - że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego". [www.pielgrzymka.konin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=791:dziecko-jest-najpikniejszym-darem-dla-rodziny&catid=38:otoczmy-ycie-trosk&Itemid=98]

Jan Paweł II
"Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Sobór Watykański II określa je wraz z dzieciobójstwem jako "okropne przestępstwa" (...) Przerwanie ciąży jest - niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie dokonane - świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem, a narodzeniem. Ciężar moralny przerwania ciąży ukazuje się w całej prawdzie, jeśli się uzna, że chodzi tu o zabójstwo, a zwłaszcza jeśli rozważy się szczególnie okoliczności, które je określają. Tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika, a tym bardziej za napastnika niesprawiedliwego! Jest ona słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz. Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w swoim łonie." (Evangelium Vitae, 58) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana." (EV 60) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

Dr Bernard Nathanson (w przeszłości - gorliwy zwolennik upowszechnienia aborcji, sam dokonał ich 75 000, potem - przodujący obrońca życia)
"Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca. ..." [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]
[quote name='Gość' timestamp='1329381029' post='597426']
Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
[/quote]"Nowoczesna antykoncepcja"? Ciekawe jak... rozwiń
Avatar
Helena / 16 lutego 2012 o 12:33
0
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bombu na Varšavu!
Avatar
Krzysztof / 16 lutego 2012 o 12:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1329384606' post='597472']
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji.

Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją.
To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń się zwiększy, może wśród patologii ale tam zawsze było dużo dzieci. Trzeba mądrze rozwiązać ten problem a nie tylko zakazami.
[/quote]

A ja uważam, że powinno się edukować młodzież (każdy prawdziwy lekarz wie to doskonale), że zarodek ludzki to nowy, niepowtarzalny człowiek. Naukowcy od genetyki i ginekologii to FANATYCY?
[quote name='Gość' timestamp='1329384606' post='597472']
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji.

Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją.
To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń ... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 11:53
0
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]A Pan "lekarz" [o ile to prawda...] to do "ok 5 tyg" był czym? Krokodylem? Słoniem? A potem dziwnym trafem przekształcił się w człowieka? Bo przecież mógł w "coś" innego ...
Avatar
dawid1sm12 / 20 lutego 2012 o 13:24
0
[quote name='homik' timestamp='1329403816' post='597677']
dokladnie do 5 tygodnia z tego zarodka moze powstac wszystko kwestia bioinzynierii jest to baza z ktorej powstaje pozniej organizme wedle zapisanego wzoru zmieniasz wzor i masz zupelnie cos innego. to tak jak klocki z ktorych mozesz zbudowac dom ale i garaz
[/quote]Ale rozmawiamy chyba o tym, co jest normą, a nie o kombinacjach bioinżynierii?
Avatar
dziękuję ci mamo / 16 lutego 2012 o 19:11
0
http://www.dailymotion.com/video/xbzm12_bog-sie-mamo-nie-pomylil_music
Avatar
homik / 16 lutego 2012 o 15:50
0
co mnie obchodzi co mowil papiez i matka teresa ludzie ktorzy sami nigdy dzieci nie mieli a powiedziane jest idzcie i romnazajcie sie.
dokladnie do 5 tygodnia z tego zarodka moze powstac wszystko kwestia bioinzynierii jest to baza z ktorej powstaje pozniej organizme wedle zapisanego wzoru zmieniasz wzor i masz zupelnie cos innego. to tak jak klocki z ktorych mozesz zbudowac dom ale i garaz
Avatar
jeszcze żywy / 16 lutego 2012 o 14:10
0
http://www.youtube.com/watch?v=oltR4q1dfdY&feature=related
Avatar
PATRON / 16 lutego 2012 o 13:23
0
[quote name='Helena' timestamp='1329391985' post='597538']
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bombu na Varšavu!
[/quote]
PISZ PO POLSKU, ALBO WCALE!!!Skoro już przeczytałaś ten tekst i go zrozumiałaś a zamaniło ci się go skomentować, to zrób to przynajmniej po polsku. Akurat twój język nie jest jakiś wyjątkowy (podobnie jak kraj), żebym miał obowiązek go rozumieć. [ Ja sem ne znam teho smnisneho ozorka, bo se mne knedliki na ilito hrube nagnitajom. A zacinam si myslet, ze bombu, to se tobe v prahskie rylo należi, za vpisek].
[quote name='Helena' timestamp='1329391985' post='597538']
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bomb... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 12:51
0
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]
Może Pan "lekarz" nigdy nie słyszał/czytał:

Jan Paweł II
"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana." (Evangelium Vitae, 60) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

I jeszcze LEKARZ. PRAWDZIWY!
Dr Bernard Nathanson (w przeszłości - gorliwy zwolennik upowszechnienia aborcji, sam dokonał ich 75 000, potem - przodujący obrońca życia)
"Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca. ..."
[Ciąg dalszy na: www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]
Może Pan "lekarz" nigdy nie słyszał/czytał:

Jan Paweł II
"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani ... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 12:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1329381029' post='597426']
Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
[/quote]"Nowoczesna antykoncepcja"? Ciekawe jaka? Może środki wczesnoporonne, np. RU? [www.biomedical.pl/bioetyka/ru-486-pigulka-aborcyjna-42.html]
"To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić ..." No pewnie. Idźmy dalej tym tokiem myślenia: pewnie ma prawo decydować także o tym, co zrobi z dzieckiem po urodzeniu? A dlaczego nie?

CYTATY:
Matka Teresa z Kalkuty (1910–1997) – błogosławiona Kościoła katolickiego, siostra zakonna, prowadząca w Indiach działalność humanitarną, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.
"Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać Ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?" [kplz.pl/nasze-autorytety/119]

Wersja obszerniejsza:
"Wiele razy powtarzałam - i jestem tego pewna - że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego". [www.pielgrzymka.konin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=791:dziecko-jest-najpikniejszym-darem-dla-rodziny&catid=38:otoczmy-ycie-trosk&Itemid=98]

Jan Paweł II
"Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Sobór Watykański II określa je wraz z dzieciobójstwem jako "okropne przestępstwa" (...) Przerwanie ciąży jest - niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie dokonane - świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem, a narodzeniem. Ciężar moralny przerwania ciąży ukazuje się w całej prawdzie, jeśli się uzna, że chodzi tu o zabójstwo, a zwłaszcza jeśli rozważy się szczególnie okoliczności, które je określają. Tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika, a tym bardziej za napastnika niesprawiedliwego! Jest ona słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz. Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w swoim łonie." (Evangelium Vitae, 58) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

"... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana." (EV 60) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]

Dr Bernard Nathanson (w przeszłości - gorliwy zwolennik upowszechnienia aborcji, sam dokonał ich 75 000, potem - przodujący obrońca życia)
"Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca. ..." [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]
[quote name='Gość' timestamp='1329381029' post='597426']
Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
[/quote]"Nowoczesna antykoncepcja"? Ciekawe jak... rozwiń
Avatar
Helena / 16 lutego 2012 o 12:33
0
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bombu na Varšavu!
Avatar
Krzysztof / 16 lutego 2012 o 12:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1329384606' post='597472']
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji.

Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją.
To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń się zwiększy, może wśród patologii ale tam zawsze było dużo dzieci. Trzeba mądrze rozwiązać ten problem a nie tylko zakazami.
[/quote]

A ja uważam, że powinno się edukować młodzież (każdy prawdziwy lekarz wie to doskonale), że zarodek ludzki to nowy, niepowtarzalny człowiek. Naukowcy od genetyki i ginekologii to FANATYCY?
[quote name='Gość' timestamp='1329384606' post='597472']
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji.

Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją.
To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń ... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 16 lutego 2012 o 11:53
0
[quote name='lekarz' timestamp='1329384149' post='597466']
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
[/quote]A Pan "lekarz" [o ile to prawda...] to do "ok 5 tyg" był czym? Krokodylem? Słoniem? A potem dziwnym trafem przekształcił się w człowieka? Bo przecież mógł w "coś" innego ...
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 0 4

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 17 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!