Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 września 2009 r.
14:05
Edytuj ten wpis

Sąd w Zamościu: Trzy lata więzienia za zabicie noworodka

0 10 A A

Uderzała główką nowonarodzonej córeczki o twarde podłoże, aż dziecko umarło. Zwłoki włożyła do reklamówki i wyrzuciła do kontenera na śmieci. Sąd Okręgowy w Zamościu skazał dzisiaj za to 23-letnią Maję W. na trzy lata pozbawienia wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maja W. ma trzyletniego synka. Dzisiaj sama pojawiła się w sądzie. Przed ogłoszeniem wyroku przysiadła na ławce przy pomniku Jana Zamoyskiego. Po drugiej stronie ulicy, w katedrze zamojskiej, trwało nabożeństwo odpustowe.

– Oskarżona, działając pod wpływem porodu, chcąc pozbawić dziecka życia, co najmniej dwa razy uderzyła jego główką o twarde podłoże, co skutkowało zgonem dziecka – zaznaczył przy odczytywaniu wyroku sędzia Jacek Magdziak z Sądu Okręgowego w Zamościu.

Makabrycznego odkrycia dokonali w kwietniu ub. roku pracownicy składowiska odpadów w Dębowcu pod Skierbieszowem. Owinięte w prześcieradło zwłoki noworodka ukryte były w reklamówce razem z prawidłowo odciętą pępowina, łożyskiem oraz damskimi zakrwawionymi spodniami dresowymi.

Lekarz stwierdził, że ciąża była donoszona. Do porodu doszło miedzy 10 a 13 kwietnia.

Ustalono, że zwłoki noworodka dotarły na składowisko z transportem odpadów z Zamościa. Policjanci dotarli do blisko 300 kobiet, które miały wyznaczony termin porodu na kwiecień lub początek maja.

Ale poszukiwana nie figurowała w żadnej dokumentacji medycznej prowadzonej przez szpitale, przychodnie i prywatne gabinety lekarskie.

Do zatrzymania 23-letniej dziś Mai W. doszło tydzień później. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa, a sąd postanowił tymczasowo aresztować kobietę.

Oskarżona nie przyznała się podczas śledztwa do winy. Podnosiła, że dziecko urodziło się martwe, zaś po porodzie wypadło jej z rąk. Ale co innego wykazała sekcja zwłok: dziewczynka urodziła się żywa, a przyczyną zgonu było uderzenie główką o twarde podłoże; stwierdzono liczne uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, m.in. złamanie kości podstawy czaszki.

Po trwającym prawie pół roku śledztwie prokuratura doszła do wniosku, że do zabójstwa noworodka doszło pod wpływem stresu związanego z porodem i zmieniła zarzut zabójstwa na dzieciobójstwo. Grozi za to już nie dożywocie, ale do 5 lat więzienia.

Maja W. w październiku ub. roku opuściła areszt, a przed sądem odpowiadała z wolnej stopy; śledczy zastosowali wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Sąd zaliczył oskarżonej prawie półroczny pobyt za kratkami i zwolnił ja z kosztów procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 3 września 2012 o 22:57
0
Ktoś, kto zna osobiście tego człowieka wie , że to nie żaden szok wszystko, co robiła jej śwadome decyzje doprowadziły ją do tego z czym musi teraz żyć nie piszcie to bzdur o jakimś wątku braku oparcie itd... wiedziała też z kim kładzie się do łóżka !!!! gryzła każdą rękę, która starała się jej udzielić wspoarcia bo jest poprostu wtzuta z ludzkich uczuć !!!!!!!!!!
Avatar
szum / 18 września 2009 o 21:56
0
Gość napisał:
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pewno takze posiada. Jednak czy taki porud, dokonanie takiej zbrodni i wyrzycenie reklamówki do pierwszego lepszego śmietnika możecie nazwac premedytacją??Ja nazywam to panicznym strachem-nie sądze by doszła do siebie kiedykolwiek po tym.Więc może skoro została już publicznie potępiona, każdy wydał jakiś tam swój wyrok, swoją ocenę, ludzie tak IDEALNI wytykają ją palcami-poprostu dajcie jej już spokojnie życ. Człowiek w obliczu zderzenia się z rzeczywistością-gdzie nie może liczyc na nikogo, wstyd kim był ojciec tej dziewczynki totalne zero wsparcia w najbliższej rodzinie-ciekawe co każdy z was zrobił by na jej miejscu. Za pewne jedna by urodziła kochała itd, inna by oddała do adopcji, inna zostawiła w szpitalu-miała 1000000 wyjść-coś sprawiło ze wybrała najgorsze-z tym czyms musi zyc wiec dajcie jej spokój i popatrzcie sie na siebie. nie rzycze nikomu znalesc się w takiej sytuacji!!!!


Niewiem czy można ją bardziej potępic niż kobiety ,jak to się fachowo nazywa usówające ciąże ,to tez jest dziecko istota ludzka.
Jak czytam w tej wypowiedzi ta kobieta niemiał żadnego oparcia, w pszeciwienstwie do tak wielu pań kture mając męża dom oraz
zaplecze materialne z pelną premedtacja zabijają swoje nienarodzone dzieci,często z blachych pwodow.
Ta kobieta ukarała sama siebie na całe życie.


Niewiem czy można ją bardziej potępic niż kobiety ,jak to się fachowo nazywa usówające ciąże ,to tez jest dziecko istota ludzka.
Jak czytam w tej wypowiedzi ta kobieta niemiał żadnego oparcia, w pszeciwienstwie do tak wielu pań kture mając męża dom oraz
zaplecze materialne z pelną premedtacja zabijają swoje nienarodzone dzieci,często z blachych pwodow.
Ta kobieta ukarała sama siebie na całe życie. rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 02:52
0
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pewno takze posiada. Jednak czy taki porud, dokonanie takiej zbrodni i wyrzycenie reklamówki do pierwszego lepszego śmietnika możecie nazwac premedytacją??Ja nazywam to panicznym strachem-nie sądze by doszła do siebie kiedykolwiek po tym.Więc może skoro została już publicznie potępiona, każdy wydał jakiś tam swój wyrok, swoją ocenę, ludzie tak IDEALNI wytykają ją palcami-poprostu dajcie jej już spokojnie życ. Człowiek w obliczu zderzenia się z rzeczywistością-gdzie nie może liczyc na nikogo, wstyd kim był ojciec tej dziewczynki totalne zero wsparcia w najbliższej rodzinie-ciekawe co każdy z was zrobił by na jej miejscu. Za pewne jedna by urodziła kochała itd, inna by oddała do adopcji, inna zostawiła w szpitalu-miała 1000000 wyjść-coś sprawiło ze wybrała najgorsze-z tym czyms musi zyc wiec dajcie jej spokój i popatrzcie sie na siebie. nie rzycze nikomu znalesc się w takiej sytuacji!!!!
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pe... rozwiń
Avatar
matka / 8 września 2009 o 19:10
0
Każda normalna kobieta będąc w ciąży odwiedza ginekologa tylko planując morderstwo ukrywa przed światem swój stan-o jakim szoku mowa?Od początku wiedziała że się pozbędzie dziecka.Szkoda że jej ktoś łba nie ukręcił.Jest tyle rodzin które czeka na adopcję.Są miejsca gdzie można zostawić niechciane niemowle- bez problemu po porodzie w szpitalu.Nie ma określenia dla takiej osoby-POTWÓR>
Avatar
olo / 8 września 2009 o 16:49
0
morderstwo noworodka -biednej ,maleńkiej i bezbronnej dzieciny przez matkę w tak bestialski sposób ! Nie moge sobie tego wyobrazić i nikt mi nie powie,że to w szoku poporodowym -jest przecież matką już.
Avatar
wojtas1 / 8 września 2009 o 16:07
0
Boże co za kraj, co za prawo czym różni się dzieciobójstwo od zabójstwa, dlaczego są na to dwa oddzielne artykuły? Czy zabicie dziecka jest mniejszym złem od zabicia dorosłego? Brawo dla POpaprańców z PO którzy nie zagłosowali nad projektem prawa karnego napisanym przez Zbigniewa Ziobro, gdyby nie tusk i jego szubrawcza ekipa wiele dzieci do tej pory by żyło, oni są za to współodpowiedzialni i trzeba to jasno powiedzieć ale niestety również ludzie którzy na nich głosują (POpaprańcy).
Avatar
gosia / 8 września 2009 o 16:05
0
dożywocie powinna dostać! bez dwóch zdań!!!
zasądzony wyrok jest śmiesznie niski! co to za prawo? to kpina a nie prawo!
Avatar
ja / 8 września 2009 o 15:41
0
za zabójstwo 3 lata pozbawienia wolności nie wiem czy sie śmiać czy płakać - boże co za kraja co za prawo...
Avatar
eh / 8 września 2009 o 15:35
0
Brak mi słów...
Avatar
d / 8 września 2009 o 15:11
0
śmiech na sali, brak mi słów żeby określić kogoś kto dopuścił się takiego czynu...........
matki modlą się o zdrowie dla swoich nienarodzinych dzieci, inne nie mogą ich mieć a oddałyby życie za swoje maleństwo a taka k.... zabija..
wyrok adekwatny do czynu.... boże w jakim my kraju żyjemy
Avatar
gość / 3 września 2012 o 22:57
0
Ktoś, kto zna osobiście tego człowieka wie , że to nie żaden szok wszystko, co robiła jej śwadome decyzje doprowadziły ją do tego z czym musi teraz żyć nie piszcie to bzdur o jakimś wątku braku oparcie itd... wiedziała też z kim kładzie się do łóżka !!!! gryzła każdą rękę, która starała się jej udzielić wspoarcia bo jest poprostu wtzuta z ludzkich uczuć !!!!!!!!!!
Avatar
szum / 18 września 2009 o 21:56
0
Gość napisał:
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pewno takze posiada. Jednak czy taki porud, dokonanie takiej zbrodni i wyrzycenie reklamówki do pierwszego lepszego śmietnika możecie nazwac premedytacją??Ja nazywam to panicznym strachem-nie sądze by doszła do siebie kiedykolwiek po tym.Więc może skoro została już publicznie potępiona, każdy wydał jakiś tam swój wyrok, swoją ocenę, ludzie tak IDEALNI wytykają ją palcami-poprostu dajcie jej już spokojnie życ. Człowiek w obliczu zderzenia się z rzeczywistością-gdzie nie może liczyc na nikogo, wstyd kim był ojciec tej dziewczynki totalne zero wsparcia w najbliższej rodzinie-ciekawe co każdy z was zrobił by na jej miejscu. Za pewne jedna by urodziła kochała itd, inna by oddała do adopcji, inna zostawiła w szpitalu-miała 1000000 wyjść-coś sprawiło ze wybrała najgorsze-z tym czyms musi zyc wiec dajcie jej spokój i popatrzcie sie na siebie. nie rzycze nikomu znalesc się w takiej sytuacji!!!!


Niewiem czy można ją bardziej potępic niż kobiety ,jak to się fachowo nazywa usówające ciąże ,to tez jest dziecko istota ludzka.
Jak czytam w tej wypowiedzi ta kobieta niemiał żadnego oparcia, w pszeciwienstwie do tak wielu pań kture mając męża dom oraz
zaplecze materialne z pelną premedtacja zabijają swoje nienarodzone dzieci,często z blachych pwodow.
Ta kobieta ukarała sama siebie na całe życie.


Niewiem czy można ją bardziej potępic niż kobiety ,jak to się fachowo nazywa usówające ciąże ,to tez jest dziecko istota ludzka.
Jak czytam w tej wypowiedzi ta kobieta niemiał żadnego oparcia, w pszeciwienstwie do tak wielu pań kture mając męża dom oraz
zaplecze materialne z pelną premedtacja zabijają swoje nienarodzone dzieci,często z blachych pwodow.
Ta kobieta ukarała sama siebie na całe życie. rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 02:52
0
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pewno takze posiada. Jednak czy taki porud, dokonanie takiej zbrodni i wyrzycenie reklamówki do pierwszego lepszego śmietnika możecie nazwac premedytacją??Ja nazywam to panicznym strachem-nie sądze by doszła do siebie kiedykolwiek po tym.Więc może skoro została już publicznie potępiona, każdy wydał jakiś tam swój wyrok, swoją ocenę, ludzie tak IDEALNI wytykają ją palcami-poprostu dajcie jej już spokojnie życ. Człowiek w obliczu zderzenia się z rzeczywistością-gdzie nie może liczyc na nikogo, wstyd kim był ojciec tej dziewczynki totalne zero wsparcia w najbliższej rodzinie-ciekawe co każdy z was zrobił by na jej miejscu. Za pewne jedna by urodziła kochała itd, inna by oddała do adopcji, inna zostawiła w szpitalu-miała 1000000 wyjść-coś sprawiło ze wybrała najgorsze-z tym czyms musi zyc wiec dajcie jej spokój i popatrzcie sie na siebie. nie rzycze nikomu znalesc się w takiej sytuacji!!!!
jaka kolwiek kara więzienia dla tej dziewczyny w jej sytuacji jest jak wybawienie-nie bardzo rozumiem czym różni się morderstwo dziecka od zamordowania dorosłego człowieka ito jedynie wq tej sytuacji jest śmiesznePOLSKIE PRAWO!!!!znając sytuację życiową tej dziweczyny -karę ponosiła przez całe życie z matką, która znęcając się nad rodziną psychicznie i fizycznie zrobiła w jej głowie olbrzymią luke-która w efekcie mogła doprowadzic do szoku. Takie jest moje zdanie-ona ma przeciez 3 letniego syna więc instynkt maciezynski na pe... rozwiń
Avatar
matka / 8 września 2009 o 19:10
0
Każda normalna kobieta będąc w ciąży odwiedza ginekologa tylko planując morderstwo ukrywa przed światem swój stan-o jakim szoku mowa?Od początku wiedziała że się pozbędzie dziecka.Szkoda że jej ktoś łba nie ukręcił.Jest tyle rodzin które czeka na adopcję.Są miejsca gdzie można zostawić niechciane niemowle- bez problemu po porodzie w szpitalu.Nie ma określenia dla takiej osoby-POTWÓR>
Avatar
olo / 8 września 2009 o 16:49
0
morderstwo noworodka -biednej ,maleńkiej i bezbronnej dzieciny przez matkę w tak bestialski sposób ! Nie moge sobie tego wyobrazić i nikt mi nie powie,że to w szoku poporodowym -jest przecież matką już.
Avatar
wojtas1 / 8 września 2009 o 16:07
0
Boże co za kraj, co za prawo czym różni się dzieciobójstwo od zabójstwa, dlaczego są na to dwa oddzielne artykuły? Czy zabicie dziecka jest mniejszym złem od zabicia dorosłego? Brawo dla POpaprańców z PO którzy nie zagłosowali nad projektem prawa karnego napisanym przez Zbigniewa Ziobro, gdyby nie tusk i jego szubrawcza ekipa wiele dzieci do tej pory by żyło, oni są za to współodpowiedzialni i trzeba to jasno powiedzieć ale niestety również ludzie którzy na nich głosują (POpaprańcy).
Avatar
gosia / 8 września 2009 o 16:05
0
dożywocie powinna dostać! bez dwóch zdań!!!
zasądzony wyrok jest śmiesznie niski! co to za prawo? to kpina a nie prawo!
Avatar
ja / 8 września 2009 o 15:41
0
za zabójstwo 3 lata pozbawienia wolności nie wiem czy sie śmiać czy płakać - boże co za kraja co za prawo...
Avatar
eh / 8 września 2009 o 15:35
0
Brak mi słów...
Avatar
d / 8 września 2009 o 15:11
0
śmiech na sali, brak mi słów żeby określić kogoś kto dopuścił się takiego czynu...........
matki modlą się o zdrowie dla swoich nienarodzinych dzieci, inne nie mogą ich mieć a oddałyby życie za swoje maleństwo a taka k.... zabija..
wyrok adekwatny do czynu.... boże w jakim my kraju żyjemy
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 21 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 46 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 500 69

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?