Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lipca 2008 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Skarżą się na śmieci i brudną klatkę schodową

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Mieszkanka bloku przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu ma dosyć arogancji urzędników i "fachowców” ze Spółdzielni im. Jana Zamoyskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od miesięcy domaga się m.in. usunięcia śmieci z piwnicznego korytarza i remontu klatki schodowej. Bez skutku. Szalę goryczy przelały jednak remonty balkonów.

- Brakuje słów na to, co się na osiedlu dzieje - złości się Henryka Adamska, mieszkanka bloku nr 45 przy Wyszyńskiego. - Moje interwencje, prośby i błagania nie odnoszą skutku. Człowiek ma tutaj wrażenie, że bije głową w mur.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Zamoyskiego powstała w 1982 r. W czasach PRL-u, budynki które tam wybudowano, były uważane za luksusowe. Chodzi głównie o bloki na tzw. osiedlu PR-5 (przy ul. Zamoyskiego). Wyglądały one inaczej niż standardowe w tamtych czasach "klocki” z wielkiej płyty. Miały zróżnicowane kształty, mieszkańcy parterów mogli uprawiać przed balkonami ogrody, a zieleń była zaplanowana.

- Te czasy już dawno minęły - skarży się jedna z mieszkanek osiedla. - Bloki są w większości nieocieplone i coraz bardziej obskurne. Zaczynają się sypać.

Podobnie jest z chodnikami i placami zabaw. Wiele ścian wandale upstrzyli paskudnymi mazajami. Inne spółdzielnie lepiej sobie radzą. U nas jest kiepsko.
Henryka Adamska mieszka w ok. 43-metrowym mieszkaniu. Płaci za nie czynsz w wysokości prawie 400 zł. Uważa, że to zdecydowanie za dużo.

- Piwnice w naszym bloku są brudne, pełne śmieci, opakowań budowlanych, butelek i rupieci - tłumaczy. - Większość z nich składają krnąbrni mieszkańcy. Wielokrotnie je sprzątałam, bo mnie rażą. Ale już nie daję rady. Prosiłam o pomoc w spółdzielni. Przecież są administratorami. Bez reakcji. Za co więc te czynsze płacimy? To dla mnie zagadka.

Kilka dni temu Zakład Remontowo-Konserwacyjny przy SM im. Zamoyskiego zakończył remont balkonów w bloku 45 przy Wyszyńskiego. Henryka Adamska przyglądała się temu ze zgrozą. - Robotnicy nie położyli przy bloku żadnych folii i zabezpieczeń - wspomina kobieta. - Cement sypał i lał się im się po moich kwiatach. Zniszczyli je. A potem to, co pozostało, wylali pod krzewy. Prosiłam ich, żeby uważali. I nic. Jak tak można?

Chcieliśmy to wyjaśnić w spółdzielni. Jej prezes Waldemar Władyga był wczoraj nieuchwytny. - Jest teraz na wypoczynku i byłoby niestosowne, gdyby gazety czy… jakaś telewizja go w tym czasie niepokoiły - usłyszeliśmy od jego sekretarki. - Nikt z członków zarządu także nie zechce z panem przez telefon rozmawiać. Tym bardziej że są właśnie na ważnych spotkaniach.

- Mnie to nie dziwi - kwituje pani Henryka. - W spółdzielni zawsze mają ważniejsze sprawy niż wysłuchanie mieszkańców. Podobnie jest jak widać z mediami. Urzędnicy zajmują się głównie windykacją należności. Działają niewiele.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec SM ZAMOYSKIEGO / 17 lipca 2008 o 17:18
0
Też się podpisuję pod tym wszystkim co powyżej zostało napisane. Jeszcze dodam, że w XXI wieku są takie platformy, i można robić remonty na poszczególnych kondygnacjach, nawet nikt nie odczuje remontu, nie będzie wtedy dewastacji cudzej pracy i cudzej własności. Takie sytuacje, że robotnicy niszczą czyjeś mienie to nie mogą mieć miejsca, a gdzie jakiś nadzór? Też na wczasach?
Avatar
Spółdzielca / 17 lipca 2008 o 10:25
0
Jak wiadomo zarząd spółdzielni pracuje dla nas za nasze pieniądze tylko oni
myślą , że to my dla nich jesteśmy aby im kieszenie napychać. Pracownicy wynajęci nie
mają prawa odmawiać waszych żądań. Żądania członków muszą być spełnione bez żadnej
łaski. Jeśli zarząd stawia opór, pognać na zbity pysk. Niech szarogęsi się gdzie indziej,
tylko kto mu na to pozwoli, nauczyli się i myślą, że spółdzielnia to prywatny folwark.
Spółdzielcy jak najszybciej weście sprawy w swoje ręce, wy jesteście na swoim.
Spółdzielnia mieszkaniowa jest prywatną własnością waszą niczyją inną. Zarząd to tylko
pracownicy najemni, on was powinien się słuchać i wasze polecenia wykonywać.
Jak wiadomo zarząd spółdzielni pracuje dla nas za nasze pieniądze tylko oni
myślą , że to my dla nich jesteśmy aby im kieszenie napychać. Pracownicy wynajęci nie
mają prawa odmawiać waszych żądań. Żądania członków muszą być spełnione bez żadnej
łaski. Jeśli zarząd stawia opór, pognać na zbity pysk. Niech szarogęsi się gdzie indziej,
tylko kto mu na to pozwoli, nauczyli się i myślą, że spółdzielnia to prywatny folwark.
Spółdzielcy jak najszybciej weście sprawy w swoje ręce, wy jesteście na swoim.
Spółdziel... rozwiń
Avatar
mieszkanka os.NM-3 / 16 lipca 2008 o 14:51
0
to wszystko PRAWDA, to najdroższa i NAJGORSZA S.M. W POLSCE.Prezes i zarząd myślą tylko o swoich biznesach. Przewodniczący Zarządu p.Soboń zaczął od rajdów rowerowych i jeżdził na pożyczonym rowerze, a teraz, RADNY, WYPASIONY SAMOCHÓD I BIZNESMEN całą gębą.
s.m. JEST ODSKOCZNIĄ DO POLITYKI I BIZNESU.
Avatar
z zamościa / 16 lipca 2008 o 12:22
0
Widziałam zniszczony blok i ogródek zarówno przez wykonawcę remontu, jak i niektórych mieszkańców na os. Wyszyńskiego - zgroza i tyle! Nie było żadnych ostrzeżeń, że trwa remont i jest zagrożenie niebezpieczeństwem!! Niech ten artykuł pomoże lokatorom, a Spółdzielnia niech przestanie chować głowę w piasek, tylko naprawi szkody. Mieszkam na ulicy Orzeszkowej - Spółdzielnia Łukasińskiego, i cieszę się, bo wiem za co płacę - przyjdźcie zobaczcie!!!
Avatar
anty-zarząd / 16 lipca 2008 o 10:25
0
Jestem ZA !! zbierzmy sie i w końcu zróbmy coś z tym skostniałym kręgosłupem jakim jest zarząd !! Mają powiązania z radą miasta i spokojnie siedza na stołeczkach.... a nam trzeba zaradnych ludzi !
Avatar
spóldzielca / 16 lipca 2008 o 07:51
0
Niestety - ta spółdzielnia tak ma... Jedynym wyjściem jest pisemne żądanie wykonania różnych prac (kilka razy to skutecznie przećwiczyłem, po wcześniejszych wielokrotnych telefonach do administracji, zrk itp.). A tak na marginesie - może my - niezadowoleni spółdzielcy - wzięlibyśmy udział w jakimś wyborczym zebraniu i spróbowali przewietrzyć skład zarządu i rady nadzorczej?
Avatar
mieszkaniec SM ZAMOYSKIEGO / 17 lipca 2008 o 17:18
0
Też się podpisuję pod tym wszystkim co powyżej zostało napisane. Jeszcze dodam, że w XXI wieku są takie platformy, i można robić remonty na poszczególnych kondygnacjach, nawet nikt nie odczuje remontu, nie będzie wtedy dewastacji cudzej pracy i cudzej własności. Takie sytuacje, że robotnicy niszczą czyjeś mienie to nie mogą mieć miejsca, a gdzie jakiś nadzór? Też na wczasach?
Avatar
Spółdzielca / 17 lipca 2008 o 10:25
0
Jak wiadomo zarząd spółdzielni pracuje dla nas za nasze pieniądze tylko oni
myślą , że to my dla nich jesteśmy aby im kieszenie napychać. Pracownicy wynajęci nie
mają prawa odmawiać waszych żądań. Żądania członków muszą być spełnione bez żadnej
łaski. Jeśli zarząd stawia opór, pognać na zbity pysk. Niech szarogęsi się gdzie indziej,
tylko kto mu na to pozwoli, nauczyli się i myślą, że spółdzielnia to prywatny folwark.
Spółdzielcy jak najszybciej weście sprawy w swoje ręce, wy jesteście na swoim.
Spółdzielnia mieszkaniowa jest prywatną własnością waszą niczyją inną. Zarząd to tylko
pracownicy najemni, on was powinien się słuchać i wasze polecenia wykonywać.
Jak wiadomo zarząd spółdzielni pracuje dla nas za nasze pieniądze tylko oni
myślą , że to my dla nich jesteśmy aby im kieszenie napychać. Pracownicy wynajęci nie
mają prawa odmawiać waszych żądań. Żądania członków muszą być spełnione bez żadnej
łaski. Jeśli zarząd stawia opór, pognać na zbity pysk. Niech szarogęsi się gdzie indziej,
tylko kto mu na to pozwoli, nauczyli się i myślą, że spółdzielnia to prywatny folwark.
Spółdzielcy jak najszybciej weście sprawy w swoje ręce, wy jesteście na swoim.
Spółdziel... rozwiń
Avatar
mieszkanka os.NM-3 / 16 lipca 2008 o 14:51
0
to wszystko PRAWDA, to najdroższa i NAJGORSZA S.M. W POLSCE.Prezes i zarząd myślą tylko o swoich biznesach. Przewodniczący Zarządu p.Soboń zaczął od rajdów rowerowych i jeżdził na pożyczonym rowerze, a teraz, RADNY, WYPASIONY SAMOCHÓD I BIZNESMEN całą gębą.
s.m. JEST ODSKOCZNIĄ DO POLITYKI I BIZNESU.
Avatar
z zamościa / 16 lipca 2008 o 12:22
0
Widziałam zniszczony blok i ogródek zarówno przez wykonawcę remontu, jak i niektórych mieszkańców na os. Wyszyńskiego - zgroza i tyle! Nie było żadnych ostrzeżeń, że trwa remont i jest zagrożenie niebezpieczeństwem!! Niech ten artykuł pomoże lokatorom, a Spółdzielnia niech przestanie chować głowę w piasek, tylko naprawi szkody. Mieszkam na ulicy Orzeszkowej - Spółdzielnia Łukasińskiego, i cieszę się, bo wiem za co płacę - przyjdźcie zobaczcie!!!
Avatar
anty-zarząd / 16 lipca 2008 o 10:25
0
Jestem ZA !! zbierzmy sie i w końcu zróbmy coś z tym skostniałym kręgosłupem jakim jest zarząd !! Mają powiązania z radą miasta i spokojnie siedza na stołeczkach.... a nam trzeba zaradnych ludzi !
Avatar
spóldzielca / 16 lipca 2008 o 07:51
0
Niestety - ta spółdzielnia tak ma... Jedynym wyjściem jest pisemne żądanie wykonania różnych prac (kilka razy to skutecznie przećwiczyłem, po wcześniejszych wielokrotnych telefonach do administracji, zrk itp.). A tak na marginesie - może my - niezadowoleni spółdzielcy - wzięlibyśmy udział w jakimś wyborczym zebraniu i spróbowali przewietrzyć skład zarządu i rady nadzorczej?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną
film

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną 23 3

W Gdańsku trwają uroczystości związane z pożegnaniem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

AGD do zabudowy czy wolnostojące?

AGD do zabudowy czy wolnostojące? 0 0

Można się spierać o to, jaki rodzaj zabudowy kuchennej ma więcej zalet. Tak naprawdę da się znaleźć zwolenników każdej z tych opcji, a także grupę osób, której nie robi to większej różnicy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasza kuchnia była funkcjonalna i służyła bez zarzutu przez wiele lat, warto będzie poświęcić chwilę na decyzję, czy wybrać AGD do zabudowy, czy może raczej wolnostojące. Pod uwagę trzeba wziąć różne kwestie, choć niewątpliwie jedną z najbardziej ograniczających jest budżet. Jakie wady i zalety mają sprzęty AGD do zabudowy oraz te wolnostojące?

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu
galeria

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu 0 1

Wypadł z jezdni uderzając w przydrożną figurę, a następnie w ogrodzenie posesji. 34-latek trafił do szpitala.

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK 33 5

Najstarsza organizacją humanitarna w Polsce ma dziś urodziny. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozda prezenty urodzonym dziś w naszym województwie dzieciom!

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję
galeria

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję 7 1

Zamojscy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili marihuanę i zlikwidowali uprawy konopi.

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu"
Magazyn

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu" 0 49

Paweł był moim przyjacielem, wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i mieszkańcom – napisał po śmierci zamordowanego prezydenta Gdańska prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W tym samym czasie pojawiały się w internecie nienawistne komentarze szkalujące zmarłego. – To jest głęboko niemoralne – mówi Żuk, który obawia się, że nożownik z Gdańska może znaleźć naśladowców.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany 0 3

ROZMOWA z Wojciechem Szawarskim, trenerem koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka 0 4

Alkohol jest bardzo złym doradcą, o czym przekonał się 36-latek z Radzynia Podlaskiego. Po wypiciu odpowiedniej ilości procentów poniosły go nerwy i zdemolował drzwi wejściowe do klatki schodowej jednego z bloków. Mężczyzna przyznał się do winy

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu 5 0

Włamywał się do domów oraz samochodów i brał wszystko, co wpadło mu w ręce. 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego odpowie przed sądem za szereg kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie
15 lutego 2019, 19:00

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie 0 1

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na wyjątkowy recital Macieja Maleńczuka podsumowujący jego muzyczną karierę. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 lutego o godz. 19.

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda]

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda] 7 11

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zaprasza mieszkańców miasta do dyskusji nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Pieniądze za parkowanie trafiłyby na fundusz remontowy ulic.

Rozprawa w sprawie elektrowni wodnej na Bystrzycy. Cofną pozwolenie?

Rozprawa w sprawie elektrowni wodnej na Bystrzycy. Cofną pozwolenie? 0 2

Na 25 stycznia zaplanowana została rozprawa administracyjna dotycząca cofnięcia pozwolenia na piętrzenie wód Bystrzycy przez elektrownię wodną.

Ludzie kultury w obronie szefa Centrum Spotkania Kultur i Muzeum Wsi Lubelskiej. List otwarty

Ludzie kultury w obronie szefa Centrum Spotkania Kultur i Muzeum Wsi Lubelskiej. List otwarty 11 25

Przedstawicielki i przedstawiciele środowiska kultury protestują przeciwko próbom odwołania Piotra Franaszka, dyrektora Centrum Spotkania Kultur i Mirosława Korbuta, dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, w trakcie trwania ich kontraktów.

Zima za kierownicą samochodu nie musi doskwierać [porady]

Zima za kierownicą samochodu nie musi doskwierać [porady] 0 0

Niskie temperatury, opady śniegu, oblodzone drogi, mroźny wiatr i… zaparowane szyby w samochodzie. Mówi się, że zimą czasem musi być zimno, jednak nie kosztem bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym poprawi się komfort jazdy w zimowych warunkach.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.01]
18 stycznia 2019, 9:00
film

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.01] 1 1

W najbliższy weekend w lubelskich kinach zadebiutują nowe premiery filmowe, m.in. polska odpowiedź na Szybkich i wściekłych, czyli Diablo. Wyścig o wszystko. Sprawdź repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!