Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 lipca 2012 r.
11:26
Edytuj ten wpis

Sufit runął podczas zajęć dzieci

Autor: Zdjęcie autora rp
0 19 A A
Wnętrza GOK były świeżo remontowane przez jedną z zamojskich firm. Roboty kosztowały w sumie 370 tys
Wnętrza GOK były świeżo remontowane przez jedną z zamojskich firm. Roboty kosztowały w sumie 370 tys

40 dzieci i 10 opiekunów przeżyło dziś chwile grozy. Podczas ich zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu zawalił się sufit. Zdjęcia i informację dostaliśmy od naszego Internauty Jurka.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko rozegrało się między godz. 10 - 11. Dzieci w wieku szkolnym uczestniczyły w wakacyjnych zajęciach. Nagle w jednym z rogów sali (o wymiarach 10 na 15 metrów) zaczęły odpadać płyty kartonowo – gipsowe tworzące podwieszany sufit.

- Zaczął działać efekt domina i cały sufit runął na podłogę – mówi Janusz Czarny, sekretarz gminy Stary Zamość. Z powodu upałów wszystkie drzwi w sali były otwarte i dzieci oraz opiekunowie szybko wybiegli. - Skończyło się na strachu, nikt praktycznie nie ucierpiał – opowiada sekretarz. Jedno z dzieci miało otarcia po ucieczce, inne były roztrzęsione. Na miejsce zajechały trzy wozy straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia.

Okazuje się, że wnętrza GOK były świeżo remontowane przez jedną z zamojskich firm (roboty kosztowały w sumie 370 tys. zł). Prace zostały odebrane we wrześniu. – Mamy trzyletnią gwarancję – mówi Czarny.

Według naszych informacji sprawę bada prokuratura i nadzór budowlany.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RUSVAN / 5 listopada 2012 o 16:22
0
NADZOR BUDOWLANY JEST ORGANEM ADMINISTRACJI RZADOWEJ WYKONUJACYM SWOJE ZADANIA- W PRAWO BUDOWLANE ART84 ZAJMUJE SIE ROZPOCZECIEM ROBOT BUDOWLANYCH PO OTRZYMANIU ZE STAROSTWA DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWE.
ZADANIE NR2 INSPEKTORA BUDOWLANEGO JEST POSTEMPOWANIE ADMINISTRACYJNE WIAZACE SIE Z PRZEKAZANIEM OBIEKTOW BUDOWLANYCH DO UZYTKOWANIA.
PO ZAKONCZENIU BUDOWY INWESTOR OBOWIAZANY JEST ZGLOSIC TEN FAKT DO NADZORU BUDOWLANEGO, KTORY ROZPOCZYNA POSTEMPOWANIE ZMIERZAJAC DO WYDANIA ODPOWIEDNIEGO DOKUMENTU [ DECYZJI O POZWOLENIU NA UZYTKOWANIE, BADZ POTWIERDZENIE ZGLOSZENIA DO UZYTKOWANIA] LUB PILNOWANIA STANU TECHNICZNEGO BUDYNKOW ORAZ BUDOWLI I FIRMY BUDOWLANEJ KTORA WYKONUJE PRACE BUDOWLANE LUB REMONTOWE. W ZALEZNOSCI OD CHARAKTERU OBIEKTU , OKRESU JEGO REALIZACJI CZY EWENTUALNYCH ODSTEMPSTW OD POZWOLENIA NA BUDOWE.
NADZOR BUDOWLANY JEST ORGANEM ADMINISTRACJI RZADOWEJ WYKONUJACYM SWOJE ZADANIA- W PRAWO BUDOWLANE ART84 ZAJMUJE SIE ROZPOCZECIEM ROBOT BUDOWLANYCH PO OTRZYMANIU ZE STAROSTWA DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWE.
ZADANIE NR2 INSPEKTORA BUDOWLANEGO JEST POSTEMPOWANIE ADMINISTRACYJNE WIAZACE SIE Z PRZEKAZANIEM OBIEKTOW BUDOWLANYCH DO UZYTKOWANIA.
PO ZAKONCZENIU BUDOWY INWESTOR OBOWIAZANY JEST ZGLOSIC TEN FAKT DO NADZORU BUDOWLANEGO, KTORY ROZPOCZYNA POSTEMPOWANIE ZMIERZAJAC DO WYDANIA ODPOWIEDNIEGO DOKUMENTU [ DECYZJI O POZWOLENIU NA U... rozwiń
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 15:27
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
B. R. / 6 lipca 2012 o 09:06
0
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
[/quote]
W budownictwie prywatnym też obowiązuje PROJEKT, jeśli dotyczy to oczywiście dużej inwestycji. Drobne budowle, wymiana pokrycia dachowego, wymiana okien z drewnianych na te nowoczesne, jakieś małe dobudówki, zadaszenia wymagają zgłoszenia do Wydz. Budownictwa. Jeśli ktoś sobie robi budowę bez tych procedur, popełnia tzw. SAMOWOLĘ BUDOWLANĄ i wtedy, gdy Nadzór Budowlany zostanie powiadomiony o jakiejś nieprawidłowości ma prawo wkroczyć na teren inwestycji i ukarać "samowolnika" Ale znam przypadek, że pracownicy nadzoru, czyli z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego niejednokrotnie wkraczali na teren pewnej posesji w związku z nieprawidłowościami budowlanymi, były pisma, nakazy doprowadzenia budowy do właściwego stanu. Nie wiem, czy właściciel zapłacił jakąś karę, dosyć, że w jednym z budynków, który przerobił z parterowego drewnianego domu na piętrową "wyllę" po pewnym czasie odezwał się grzyb. Zagrzybił podłogi, itd... No i ten właściciel teraz w środku czyni"cuda", po uprzednim wyrwaniu podwalin, desek podłogowych itd., żeby jakoś doprowadzić tę"wyllę" do możliwego stanu, żeby się to wszystko nie zawaliło. Tak więc, jeśli budowa była prowadzona nieprawidłowo, niezgodnie z procedurami, to tak potem jest.
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie M... rozwiń
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 17:49
0
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
[/quote]Prawo budowlane art 59 do Nadzoru Budowlanego należy obowiązkowa kontrola budowy oraz wydawanie decyzji związanych z tą budową pozytywnych lub negatywnych no
a czym się zajmuje to ja nie wiem może ty mi powiesz
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie M... rozwiń
Avatar
inter / 4 lipca 2012 o 17:43
0
Z tego co sie oriętuje to Inspektor nadzoru budowy był ten co zawsze w Gminie nie będę wymieniał nazwisk lecz czy sprawdzał w jaki sposób jest realizowany projekt tego nie wiem ale po cichu mówi się że może mieć problemy. Ten jegomość dosłwnie wszedł do środka i wyszedł już po tym zawaleniu sufitu ciekawe co stwierdził po oględzinach 2 min.? A Nadzór Budowlany stoi na straży przestrzegania prawa budowlanego więc może stwierdzić czy zostało naruszone prawo budowlane czy nie czy robota która firma wykonywała remont wykonała to zgodnie ze sztuką budowlaną czy po kosztach. Zresztą prokurator jeżeli nikt mu nie podpowie inaczej dojdzie do prawdy.

ps. ludzie miejscowi mówili, że podobno tam lało się ale to nie potwierdzone.
Z tego co sie oriętuje to Inspektor nadzoru budowy był ten co zawsze w Gminie nie będę wymieniał nazwisk lecz czy sprawdzał w jaki sposób jest realizowany projekt tego nie wiem ale po cichu mówi się że może mieć problemy. Ten jegomość dosłwnie wszedł do środka i wyszedł już po tym zawaleniu sufitu ciekawe co stwierdził po oględzinach 2 min.? A Nadzór Budowlany stoi na straży przestrzegania prawa budowlanego więc może stwierdzić czy zostało naruszone prawo budowlane czy nie czy robota która firma wykonywała remont wykonała to zgodnie ze sztuk... rozwiń
Avatar
bimberek / 4 lipca 2012 o 16:35
0
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie ... rozwiń
Avatar
NK / 4 lipca 2012 o 12:07
0
Brak nadzoru nad wszytkim roboty budowlane w GOk zaczynane od dachu w konsekwencji zalane pomieszczenia w 2010 r. Wszystkie roboty powinien zbadać Nadzór Bódowlany bo nikt nie ma wiedzy jak to zostało zrobione. We Wrześniu 2011 r otwarcie budynku w środku z wielką pompą koszty wcale nie małe poniesione a tu proszę wali się podwieszany sufit pytanie kto zawinił jak jeszcze nie minął nawet rok od odtwarcia. Dobrze, że nikomu nic się nie stało no i teraz Prokurator wspólnie z Nadzorem Budowlanym i Policją powinni doprowadzić do wykrycia prawdy w budowli.
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 11:28
0
[quote name='a' timestamp='1341392244' post='645600']
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżeli taki był ustanowiony.
[/quote]Nie denerwuj się gościu miękki oczywiście że odpowiada wykonawca,Tylko powiedz po co jest ta 20 minutowa kontrola przy odbiorze przy której nie możesz sprawdzić wszystkiego i jeszcze podpisujesz się pod tym że wszystko jest w porządku .
Gdy zdarzy się taka sytuacja jak ta podpisujesz cyrograf na ludzi.
[quote name='a' timestamp='1341392244' post='645600']
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżel... rozwiń
Avatar
a / 4 lipca 2012 o 10:57
0
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżeli taki był ustanowiony.
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 09:37
0
I co z tego że mają gwarancję jak mogło odnieść poważne obrażenia ,a nawet zginąć kilkadziesiąt osób , czy na zdrowie i życie macie też gwarancje?Ewidentna wina firmy ,która to wykonywała i ewidenta wina pajaców z nadzoru budowlanego chyba że zaistniały przyczyny trzecie typu trzęsienie ziemii czy sabotaż.
Avatar
RUSVAN / 5 listopada 2012 o 16:22
0
NADZOR BUDOWLANY JEST ORGANEM ADMINISTRACJI RZADOWEJ WYKONUJACYM SWOJE ZADANIA- W PRAWO BUDOWLANE ART84 ZAJMUJE SIE ROZPOCZECIEM ROBOT BUDOWLANYCH PO OTRZYMANIU ZE STAROSTWA DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWE.
ZADANIE NR2 INSPEKTORA BUDOWLANEGO JEST POSTEMPOWANIE ADMINISTRACYJNE WIAZACE SIE Z PRZEKAZANIEM OBIEKTOW BUDOWLANYCH DO UZYTKOWANIA.
PO ZAKONCZENIU BUDOWY INWESTOR OBOWIAZANY JEST ZGLOSIC TEN FAKT DO NADZORU BUDOWLANEGO, KTORY ROZPOCZYNA POSTEMPOWANIE ZMIERZAJAC DO WYDANIA ODPOWIEDNIEGO DOKUMENTU [ DECYZJI O POZWOLENIU NA UZYTKOWANIE, BADZ POTWIERDZENIE ZGLOSZENIA DO UZYTKOWANIA] LUB PILNOWANIA STANU TECHNICZNEGO BUDYNKOW ORAZ BUDOWLI I FIRMY BUDOWLANEJ KTORA WYKONUJE PRACE BUDOWLANE LUB REMONTOWE. W ZALEZNOSCI OD CHARAKTERU OBIEKTU , OKRESU JEGO REALIZACJI CZY EWENTUALNYCH ODSTEMPSTW OD POZWOLENIA NA BUDOWE.
NADZOR BUDOWLANY JEST ORGANEM ADMINISTRACJI RZADOWEJ WYKONUJACYM SWOJE ZADANIA- W PRAWO BUDOWLANE ART84 ZAJMUJE SIE ROZPOCZECIEM ROBOT BUDOWLANYCH PO OTRZYMANIU ZE STAROSTWA DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWE.
ZADANIE NR2 INSPEKTORA BUDOWLANEGO JEST POSTEMPOWANIE ADMINISTRACYJNE WIAZACE SIE Z PRZEKAZANIEM OBIEKTOW BUDOWLANYCH DO UZYTKOWANIA.
PO ZAKONCZENIU BUDOWY INWESTOR OBOWIAZANY JEST ZGLOSIC TEN FAKT DO NADZORU BUDOWLANEGO, KTORY ROZPOCZYNA POSTEMPOWANIE ZMIERZAJAC DO WYDANIA ODPOWIEDNIEGO DOKUMENTU [ DECYZJI O POZWOLENIU NA U... rozwiń
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 15:27
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
B. R. / 6 lipca 2012 o 09:06
0
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
[/quote]
W budownictwie prywatnym też obowiązuje PROJEKT, jeśli dotyczy to oczywiście dużej inwestycji. Drobne budowle, wymiana pokrycia dachowego, wymiana okien z drewnianych na te nowoczesne, jakieś małe dobudówki, zadaszenia wymagają zgłoszenia do Wydz. Budownictwa. Jeśli ktoś sobie robi budowę bez tych procedur, popełnia tzw. SAMOWOLĘ BUDOWLANĄ i wtedy, gdy Nadzór Budowlany zostanie powiadomiony o jakiejś nieprawidłowości ma prawo wkroczyć na teren inwestycji i ukarać "samowolnika" Ale znam przypadek, że pracownicy nadzoru, czyli z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego niejednokrotnie wkraczali na teren pewnej posesji w związku z nieprawidłowościami budowlanymi, były pisma, nakazy doprowadzenia budowy do właściwego stanu. Nie wiem, czy właściciel zapłacił jakąś karę, dosyć, że w jednym z budynków, który przerobił z parterowego drewnianego domu na piętrową "wyllę" po pewnym czasie odezwał się grzyb. Zagrzybił podłogi, itd... No i ten właściciel teraz w środku czyni"cuda", po uprzednim wyrwaniu podwalin, desek podłogowych itd., żeby jakoś doprowadzić tę"wyllę" do możliwego stanu, żeby się to wszystko nie zawaliło. Tak więc, jeśli budowa była prowadzona nieprawidłowo, niezgodnie z procedurami, to tak potem jest.
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie M... rozwiń
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 17:49
0
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
[/quote]Prawo budowlane art 59 do Nadzoru Budowlanego należy obowiązkowa kontrola budowy oraz wydawanie decyzji związanych z tą budową pozytywnych lub negatywnych no
a czym się zajmuje to ja nie wiem może ty mi powiesz
[quote name='bimberek' timestamp='1341412548' post='645706']
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie M... rozwiń
Avatar
inter / 4 lipca 2012 o 17:43
0
Z tego co sie oriętuje to Inspektor nadzoru budowy był ten co zawsze w Gminie nie będę wymieniał nazwisk lecz czy sprawdzał w jaki sposób jest realizowany projekt tego nie wiem ale po cichu mówi się że może mieć problemy. Ten jegomość dosłwnie wszedł do środka i wyszedł już po tym zawaleniu sufitu ciekawe co stwierdził po oględzinach 2 min.? A Nadzór Budowlany stoi na straży przestrzegania prawa budowlanego więc może stwierdzić czy zostało naruszone prawo budowlane czy nie czy robota która firma wykonywała remont wykonała to zgodnie ze sztuką budowlaną czy po kosztach. Zresztą prokurator jeżeli nikt mu nie podpowie inaczej dojdzie do prawdy.

ps. ludzie miejscowi mówili, że podobno tam lało się ale to nie potwierdzone.
Z tego co sie oriętuje to Inspektor nadzoru budowy był ten co zawsze w Gminie nie będę wymieniał nazwisk lecz czy sprawdzał w jaki sposób jest realizowany projekt tego nie wiem ale po cichu mówi się że może mieć problemy. Ten jegomość dosłwnie wszedł do środka i wyszedł już po tym zawaleniu sufitu ciekawe co stwierdził po oględzinach 2 min.? A Nadzór Budowlany stoi na straży przestrzegania prawa budowlanego więc może stwierdzić czy zostało naruszone prawo budowlane czy nie czy robota która firma wykonywała remont wykonała to zgodnie ze sztuk... rozwiń
Avatar
bimberek / 4 lipca 2012 o 16:35
0
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie przestrzega, bo wiadomo - koszty. Tutaj raz, że to jest istytucja państwowa, dwa, że kasa unijna... Resztę sobie dopowiedz. A gdzie był błąd? Wg mnie dużo wcześniej. Należało zrobić od razu remont całości, a nie na początku dach, a później reszta. To tak, jakby w człowieku wymienić to co jest powyżej dupy, a po roku poniżej dupy. A o du*** zapomniano, a raczej taniej wyszło...
Budowę GOK w St. Zamościu znam dosyć dobrze. Gratuluję autorom poprzednich wypowiedzi znajomości tematu.... Proponuję jednemu z panów poczytanie, czym zajmuje się Nadzór Budowlany. A propo's wiedzy o budownictwie: "inspektor nadzoru, jeśli wogóle był" - weź się chłopie ogarnij i nie ośmieszaj. Jeśli już musisz coś pisać, to spróbuj na temat, na jaki masz chociaż jakiekolwiek pojęcie. Inspektor Nadzoru, przy jakiejkolwiek budowieremoncie MUSI być. W budownictwie peywatnym - tam gdzie nie jest konieczny projekt, to nikt tego nie ... rozwiń
Avatar
NK / 4 lipca 2012 o 12:07
0
Brak nadzoru nad wszytkim roboty budowlane w GOk zaczynane od dachu w konsekwencji zalane pomieszczenia w 2010 r. Wszystkie roboty powinien zbadać Nadzór Bódowlany bo nikt nie ma wiedzy jak to zostało zrobione. We Wrześniu 2011 r otwarcie budynku w środku z wielką pompą koszty wcale nie małe poniesione a tu proszę wali się podwieszany sufit pytanie kto zawinił jak jeszcze nie minął nawet rok od odtwarcia. Dobrze, że nikomu nic się nie stało no i teraz Prokurator wspólnie z Nadzorem Budowlanym i Policją powinni doprowadzić do wykrycia prawdy w budowli.
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 11:28
0
[quote name='a' timestamp='1341392244' post='645600']
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżeli taki był ustanowiony.
[/quote]Nie denerwuj się gościu miękki oczywiście że odpowiada wykonawca,Tylko powiedz po co jest ta 20 minutowa kontrola przy odbiorze przy której nie możesz sprawdzić wszystkiego i jeszcze podpisujesz się pod tym że wszystko jest w porządku .
Gdy zdarzy się taka sytuacja jak ta podpisujesz cyrograf na ludzi.
[quote name='a' timestamp='1341392244' post='645600']
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżel... rozwiń
Avatar
a / 4 lipca 2012 o 10:57
0
Jaka jest w tym wina "pajaców z nadzoru budowlanego" - chyba mylisz pojęcia? Sądzisz że osoba z nadzoru budowlanego która odbiera budynek i wpada na 20 minutową kontrolę przy odbiorze może sprawdzić wszystko, zwłaszcza prawidłowość zakrytych połączeń? Może jeszcze ma zbadać jakie wykonawca dał pręty w betonie który już dawno związał? Za wszystko odpowiada wykonawca a konkretnie kierownik który nie dopilnował i inspektor nadzoru inwestorskiego jeżeli taki był ustanowiony.
Avatar
głupek / 4 lipca 2012 o 09:37
0
I co z tego że mają gwarancję jak mogło odnieść poważne obrażenia ,a nawet zginąć kilkadziesiąt osób , czy na zdrowie i życie macie też gwarancje?Ewidentna wina firmy ,która to wykonywała i ewidenta wina pajaców z nadzoru budowlanego chyba że zaistniały przyczyny trzecie typu trzęsienie ziemii czy sabotaż.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 13 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 23 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!