Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 sierpnia 2019 r.
20:00

"Tęczowa zaraza". Radni poparli abp. Jędraszewskiego, a mieszkańcy protestują

Autor: Zdjęcie autora not. agdy
43 86 A A

Mieszkańcy mogą już podpisywać petycję i wesprzeć niezadowolonych z działań rady miasta. Chodzi o uchwałę jaką podjęli w poniedziałek radni w sprawie ataków na abp. Marka Jędraszewskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 sierpnia podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego abp Marek Jędraszewski w czasie kazania ostrzegał przed nową zarazą, która „chce opanować nasze dusze, serca i umysły”. – Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – głosił z ambony kościelny hierarcha.

Przez kraj przetoczyła się fala krytyki. W odpowiedzi na nią kilka samorządów przygotowało uchwały poparcia arcybiskupa. Zamość jest jednym z pierwszych, który już stanowisko zajął.

W zamojskiej uchwale czytamy, że Rada Miasta Zamość jednoznacznie opowiada się za nauczaniem ks. abp Marka Jędraszewskiego. „Jego stanowisko przyjmujemy za głos Kościoła i ludzi dobrej woli w obronie podstawowych zasad moralnych, bez których nie jest możliwe normalne życie jednostkowe i wspólnotowe. Zwycięstwo należy do Kościoła i odważnych pasterzy, takich jak ks. abp Jędraszewski” – napisali radni PiS.

Nie wszystkim mieszkańcom miasta to się podoba.

– My mieszkańcy Zamościa wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec zajmowania przez Radę Miasta stanowisk wkraczających w strefę wolności światopoglądowej, zagwarantowanej przez Konstytucję RP każdemu obywatelowi – zaczyna się tekst petycji, która można podpisywać od wczoraj na portalu petycjeonline.com.

– Uważamy, że rada miasta wykroczyła poza swoje zadania. Zajmowanie jednoznacznego stanowiska w sprawach światopoglądowych nie jest rolą samorządu. Samorząd jest dla wszystkich, bez względu na ich światopogląd – tłumaczy Kamil Kabasiński, który z Łukaszem Kwiatkowskim przygotował treść dokumentu. Autorzy nie reprezentują żadnego stowarzyszenia czy organizacji pozarządowej.

– Chcemy przy okazji pokazać innym, że mieszkaniec nie musi należeć do partii czy stowarzyszenia by zajmować stanowisko w jakiejś sprawie – dodaje Kabasiński.

W piątek o godz. 16.30 zapraszają media na plac Wolności by wytłumaczyć powód przygotowania petycji i jej sens.

Organizatorzy zbiórki podpisów zamierzają przekazać je przewodniczącemu Rady Miasta Zamość na najbliższej sesji lub na kolejnej. Traktują to jak formę dyskusji i próbę zwrócenia uwagi radnych na to, że nie wszyscy mieszkańcy akceptują ich decyzje.

W tekście petycji określają też swoje żądania: wycofanie przyjętej 26 sierpnia uchwały oraz „powstrzymanie się od zajmowania stanowisk w sprawach światopoglądowych, które są sferą indywidualnej wolności każdego obywatela i mieszkańca Zamościa”.
Krytykowana uchwała została przegłosowana przez 9 radnych. 6 było „przeciw”, 1 się wstrzymał. Trzech w ogóle nie zagłosowało.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 30 sierpnia 2019 o 10:49
+48
a ja proponuje bojkot firm w ktorych ci radni sa zatrudnieni
Avatar
niepatriota / 29 sierpnia 2019 o 20:42
+30
Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło program modernizacji dróg krajowych warty ok. miliard złotych. Program objął 11 inwestycji na terenie Polski. Ani jeden! program nie objął województwa lubelskiego. Podkarpacie dostało jedną inwestycję, Podlasie dwie, Lubelskie ZERO! I co na to Tułajew? Co na to Sasin? Co na to zamojscy radni? 
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 20:18
+30
W Zamościu jest już taki dobrobyt, że radni wzięli się za moralność.
Avatar
. / 30 sierpnia 2019 o 10:50
+23
homoseksualny seks i związki to grzechy, obrzydliwość przed STWÓRCĄ ale napominać trzeba w szacunku, w miłości agape _____ wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży czy niewolnikami organizacji Świadków Jehowy,Strażnicy itd. Nie potrzeba księży, papieży, Marii ani organizacji religijnych. Wystarczy żywy - wszechmogący JEZUS CHRYSTUS ... " I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni " - Dzieje Apostolskie 4:12 Biblia Warszawska ... " Jezus znowu powiedział do nich: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia " - Ewangelia Jana 8:12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - za nim nie księżmi i organizacjami.... " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem " - Ewangelia Jana 14:6a  - ON a nie papieże, Strażnice, organizacje itd ______________google : " wystarczalność Chrystusa upadek dogmatów maryjnych " _______ " Błędy w naukach Świadków Jehowy część 2 transfuzja i krwiodawstwo"
 Tylko wam jedno w głowie, ale towarzysz prokurator określa to niewinnymi ciumkami i zdolnościami bio energo terepeutycznymi.
 Tylko wam jedno w głowie, ale towarzysz prokurator określa to niewinnymi ciumkami i zdolnościami bio energo terepeutycznymi. rozwiń
Avatar
nikt ważny / 29 sierpnia 2019 o 20:13
+18
Lewa cka bolsxewicka zaraza, precz z naszego Kraju
 Precz z naszego kraju faryzeusze wszelkiej maści: wszystkim "niby chrześcijanom" (z biskupami włącznie) proponuję uważnie i ze zrozumieniem przeczytać Nowy Testament. Może dotrze do ich zakutych łbów, że nie mają zbyt wiele wspólnego z religią, której wyznawców usiłują dyscyplinować (nie wystaeczy mówić "panie, panie", ale trzeba robić to co Chrystus (kochać nawet nieprzyjaciół a nie szczuć na nich). Myślę, że gdyby Chrystus zmartwychwstał teraz i trafił do Polski to większość biskupów i księży potraktowałby tak jak opisanych w Biblii handlujących w świątyni. 
 Precz z naszego kraju faryzeusze wszelkiej maści: wszystkim "niby chrześcijanom" (z biskupami włącznie) proponuję uważnie i ze zrozumieniem przeczytać Nowy Testament. Może dotrze do ich zakutych łbów, że nie mają zbyt wiele wspólnego z religią, której wyznawców usiłują dyscyplinować (nie wystaeczy mówić "panie, panie", ale trzeba robić to co Chrystus (kochać nawet nieprzyjaciół a nie szczuć na nich). Myślę, że gdyby Chrystus zmartwychwstał teraz i trafił do Polski to większość biskupów i księży potraktował... rozwiń
Avatar
Zamościanie / 29 sierpnia 2019 o 22:23
+12
Zapraszamy na Marsz Równości do Zamościa.
Avatar
Powsinoga / 30 sierpnia 2019 o 01:44
+11
Ja uważam, że potraktowałby ich jak stado świń, które opętał demon - utopiłby ich w jakimś bajorze. Żal czytać te patolskie komentarze pokazujące tylko to, że ludzie w Polsce C wciąż mają mentalność parobka pod ruskim zaborem i łatwo ich zmanipulować do nienawiści dowolnej osoby, wystarczy, że "wszechwiedzący" arcykapłan wskarze ofiarę, a prezes przyklepie. Po co myśleć, jest telewizja.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 07:38
+10
Normalne rady miasta podejmują ważne decyzje. No.zeby dzieci bez szczepień nie uczęszczały do publicznych przedszkoli i żłobków. W Zamościu jak widać....wschód Europy i ciemnogród
Avatar
KL / 30 sierpnia 2019 o 07:06
+10
Już cała Polska śmieje się z Zamościa.
Avatar
Tęczowy Zenon / 29 sierpnia 2019 o 22:15
+10
kiedy marsz równości w naszym pięknym Zamościu? Przyjeżdżajcie do nas Bartoszu z ekipą a nie po Lublinie chodzicie, a tam was nie lubią.
Avatar
mieszkaniec Zamościa / 2 września 2019 o 17:33
+2
ja tu mieszkam i nie protestuję jacy mieszkańcy protestują popieram radę miasta
Avatar
ja / 1 września 2019 o 00:54
0
Jacy mieszkańcy to niby protestują? Dwie osoby zrobiło petycję. Słownie dwie... jakoś nie widać pospolitego ruszenia w tej sprawie, a mieszkańcy naszego hetmańskiego grodu z którymi co dziennie rozmawiam jakoś nie kwapią się aby podpisywać petycję. Więc znowu jacy mieszkańcy protestują? Ja się pytam droga gazeto, jacy? Napiszcie prawdę. Dwie osoby zrobiły petycję. To wszystko...
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 11:24
+2
Ktoś tu pisze o księdzu ze skłonnościami homo, a popiera lgbt... Hipokryzja i idiotyzm. Gonić tą zarazę z tego miasta
Avatar
lesio / 30 sierpnia 2019 o 18:18
+2
Ciekawi mnie czy poparcie dla biskupa jest również poparciem tego jak krył swojego kolegę pederastę Paetza? Czy tylko są przeciwni homoseksualistom nie będącymi w stanie duchownym?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 16:11
+6
niech sie zajma smieciami na trawnikach, mase butelek, petów, puszek i papierków wszedzie a nikt nie sprzata, co sie dzieje z tym miastem?
Avatar
anka / 30 sierpnia 2019 o 15:56
-3
Chyba ktoś tu siedzi i stawia minusy tym, dla których dewiacja to dewiacja, a normalność to to co jest zgodne z naturą.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 13:15
+8
Ludzie zajmijcie sie czyms pozytecznym. Przestancie sie klocic bo to nic Wam nie da.
Avatar
zam / 30 sierpnia 2019 o 12:58
+2
Poseł Tułajew popiera ideę marszów równości ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
 Ma rację
Avatar
wyborca / 30 sierpnia 2019 o 11:58
-8
Zamość i radni zachowali się po POLSKU po KATOLICKU chwała im za to
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 11:48
+3
Fidel Castro przed swoją śmiercią zakazał robienia wszelkich swoich podobizn, pomników, tablic pamiątkowych a w Polsce kult różnych jednostek ludzkich jest coraz większy. Te pieniądze zamiast np na martwe pomniki, figury itd lepiej dać żyjącym ludziom którzy są w prawdziwej potrzebie np w biedzie, chorobie _________ wyszukiwarka : "złote cielce w kościele rzymskokatolickim"
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 3 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 8 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 32 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 9

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 2 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 2

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.