Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 czerwca 2008 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Wężykiem między grobami

0 10 A A

Mieszkańcy Turkowic na Zamojszczyźnie boją się chodzić na cmentarz. Ale nie przez duchy, tylko węże, które tam się zalęgły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie mam odwagi iść z zeschniętymi kwiatami do śmietnika - mówi Wanda Banach, którą spotkaliśmy przy grobie męża.

Choć na razie nikogo nie dziabnął, niektórzy mieli okazję spotkać się oko w oko z gadem. - Widziałam jak przy jednym z pomników wiło się może trzydziestocentymetrowe, szare maleństwo - opowiada Czesława Piotrkowska. - Przy grobowcu syna znalazłam dziurę. Może tam mają kryjówkę? Sama boję się chodzić na cmentarz.

O tym, że na cmentarz strach chodzić wie także sołtys Turkowic. Skąd wzięły się węże? - Niektórzy mówią, że to Ukraińcy nawieźli nam tego paskudztwa - mówi Anna Piotrkowska.

Bo w sąsiedztwie katolickiego jest cmentarz prawosławny. Turkowice dla wyznawców prawosławia są miejscem szczególnym. Wierni przyjeżdżają tu w m.in. na uroczystości z okazji święta ku czci słynącej łaskami ikony Matki Boskiej. Przed wojną na terenie tzw. zakładu znajdował się żeński prawosławny klasztor.

Ale gady panoszą się też poza nekropolią. - Widziałam je na boisku szkolnym i na ścieżce przy lesie - opowiada Jowita, córka pani sołtys, która uczęszcza do Zespołu Szkół w Turkowicach. - Dla nas zobaczyć teraz węża, to tak, jak spotkać żabę. Ale ostatnio doszły do tego jeszcze szaro-brązowe jaszczurki wielkości szczura.

Proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny w Turkowicach uspokaja. - Jak przed odpustem robiliśmy wycinkę na cmentarzu i wywoziliśmy śmieci parafianie wspominali coś o wężach, ale teraz nie mam żadnych sygnałów - mówi ks. Ryszard Antonik. Prawosławnych nie ma co się czepiać. - Mówienie, że węże przywieźli Ukraińcy, to ludzki wymysł - ucina proboszcz.

No to skąd się wzięły? - Na cmentarne wysypiska śmieci trafiają m.in. uschnięte kwiaty i wianki. Gdy przygrzeje słońce tworzą się kompostowniki, które są świetnym miejscem do składania jaj. Ciągną do nich gady z różnych stron - wyjaśnia Mirosław Tchórzowski, st. spec. ds. ochrony przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Według niego, to najprawdopodobniej zaskrońce i padalce, czyli jaszczurki beznogie. - Na pewno nikomu nie zrobią krzywdy - zapewnia Tchórzowski.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 0

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 34

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy 0 4

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek osobiście przekazali chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego cztery nowe karetki. Dwie zostaną w Chełmie, dwie trafią do Krasnegostawu i Włodawy

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia?

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia? 79 23

Wszyscy sprzedawcy energii elektrycznej złożyli już wnioski o wprowadzenie w nowym roku podwyżek dla klientów indywidualnych. Szczegóły są negocjowane z Urzędem Regulacji Energetyki, ale mówi się o wzroście od 20 do 40 procent.

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni 1 3

Remont odcinka krajowej „dwunastki” w granicach miasta miał ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Już jednak wiadomo, że drogowcy wejdą na plac budowy najwcześniej w lutym

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 104 8

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 8 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 1 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 32 42

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 12 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 12 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 17 1

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!