Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 czerwca 2008 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Wężykiem między grobami

0 10 A A

Mieszkańcy Turkowic na Zamojszczyźnie boją się chodzić na cmentarz. Ale nie przez duchy, tylko węże, które tam się zalęgły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie mam odwagi iść z zeschniętymi kwiatami do śmietnika - mówi Wanda Banach, którą spotkaliśmy przy grobie męża.

Choć na razie nikogo nie dziabnął, niektórzy mieli okazję spotkać się oko w oko z gadem. - Widziałam jak przy jednym z pomników wiło się może trzydziestocentymetrowe, szare maleństwo - opowiada Czesława Piotrkowska. - Przy grobowcu syna znalazłam dziurę. Może tam mają kryjówkę? Sama boję się chodzić na cmentarz.

O tym, że na cmentarz strach chodzić wie także sołtys Turkowic. Skąd wzięły się węże? - Niektórzy mówią, że to Ukraińcy nawieźli nam tego paskudztwa - mówi Anna Piotrkowska.

Bo w sąsiedztwie katolickiego jest cmentarz prawosławny. Turkowice dla wyznawców prawosławia są miejscem szczególnym. Wierni przyjeżdżają tu w m.in. na uroczystości z okazji święta ku czci słynącej łaskami ikony Matki Boskiej. Przed wojną na terenie tzw. zakładu znajdował się żeński prawosławny klasztor.

Ale gady panoszą się też poza nekropolią. - Widziałam je na boisku szkolnym i na ścieżce przy lesie - opowiada Jowita, córka pani sołtys, która uczęszcza do Zespołu Szkół w Turkowicach. - Dla nas zobaczyć teraz węża, to tak, jak spotkać żabę. Ale ostatnio doszły do tego jeszcze szaro-brązowe jaszczurki wielkości szczura.

Proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny w Turkowicach uspokaja. - Jak przed odpustem robiliśmy wycinkę na cmentarzu i wywoziliśmy śmieci parafianie wspominali coś o wężach, ale teraz nie mam żadnych sygnałów - mówi ks. Ryszard Antonik. Prawosławnych nie ma co się czepiać. - Mówienie, że węże przywieźli Ukraińcy, to ludzki wymysł - ucina proboszcz.

No to skąd się wzięły? - Na cmentarne wysypiska śmieci trafiają m.in. uschnięte kwiaty i wianki. Gdy przygrzeje słońce tworzą się kompostowniki, które są świetnym miejscem do składania jaj. Ciągną do nich gady z różnych stron - wyjaśnia Mirosław Tchórzowski, st. spec. ds. ochrony przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Według niego, to najprawdopodobniej zaskrońce i padalce, czyli jaszczurki beznogie. - Na pewno nikomu nie zrobią krzywdy - zapewnia Tchórzowski.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 16 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!