Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 czerwca 2008 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Wężykiem między grobami

0 10 A A

Mieszkańcy Turkowic na Zamojszczyźnie boją się chodzić na cmentarz. Ale nie przez duchy, tylko węże, które tam się zalęgły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie mam odwagi iść z zeschniętymi kwiatami do śmietnika - mówi Wanda Banach, którą spotkaliśmy przy grobie męża.

Choć na razie nikogo nie dziabnął, niektórzy mieli okazję spotkać się oko w oko z gadem. - Widziałam jak przy jednym z pomników wiło się może trzydziestocentymetrowe, szare maleństwo - opowiada Czesława Piotrkowska. - Przy grobowcu syna znalazłam dziurę. Może tam mają kryjówkę? Sama boję się chodzić na cmentarz.

O tym, że na cmentarz strach chodzić wie także sołtys Turkowic. Skąd wzięły się węże? - Niektórzy mówią, że to Ukraińcy nawieźli nam tego paskudztwa - mówi Anna Piotrkowska.

Bo w sąsiedztwie katolickiego jest cmentarz prawosławny. Turkowice dla wyznawców prawosławia są miejscem szczególnym. Wierni przyjeżdżają tu w m.in. na uroczystości z okazji święta ku czci słynącej łaskami ikony Matki Boskiej. Przed wojną na terenie tzw. zakładu znajdował się żeński prawosławny klasztor.

Ale gady panoszą się też poza nekropolią. - Widziałam je na boisku szkolnym i na ścieżce przy lesie - opowiada Jowita, córka pani sołtys, która uczęszcza do Zespołu Szkół w Turkowicach. - Dla nas zobaczyć teraz węża, to tak, jak spotkać żabę. Ale ostatnio doszły do tego jeszcze szaro-brązowe jaszczurki wielkości szczura.

Proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny w Turkowicach uspokaja. - Jak przed odpustem robiliśmy wycinkę na cmentarzu i wywoziliśmy śmieci parafianie wspominali coś o wężach, ale teraz nie mam żadnych sygnałów - mówi ks. Ryszard Antonik. Prawosławnych nie ma co się czepiać. - Mówienie, że węże przywieźli Ukraińcy, to ludzki wymysł - ucina proboszcz.

No to skąd się wzięły? - Na cmentarne wysypiska śmieci trafiają m.in. uschnięte kwiaty i wianki. Gdy przygrzeje słońce tworzą się kompostowniki, które są świetnym miejscem do składania jaj. Ciągną do nich gady z różnych stron - wyjaśnia Mirosław Tchórzowski, st. spec. ds. ochrony przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Według niego, to najprawdopodobniej zaskrońce i padalce, czyli jaszczurki beznogie. - Na pewno nikomu nie zrobią krzywdy - zapewnia Tchórzowski.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Avatar
wiktoria / 18 czerwca 2008 o 21:59
0
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metrowe zaskrońce i wcale nie muszę uciekać z krzykiem, bo węże pierwsze szybko zmykają. Raz znalazłam na drodze przejechaną dorodną żmiję zygzakowatą, ale jeszcze nie udało mi sie tam spotkać żywego osobnika tego gatunku.

A takie artykuły... litości! Opanujcie się i lepiej napiszcie coś o tym jak biedne zaskrońce i padalce (które są zresztą pod SCISłą OCHRONą i ich zabijanie jest PRZESTęPSTWEM) giną z rąk ciemnych niewyedukowanych ludzi, którzy myślą, że te bezbronne stworzenia przy pierwszej lepszej okazji rzucą się na nich i zagryzą na śmierć.. :/
Zenada... :/

Łomatko! Widziałam strasznego węża, na pewno by mnie dziabnął i byłoby po mnie. Ratujcie! Wybijcie to paskudztwo..

Jezu, krew mnei zalewa, gdy czytam takie artykuły.

Tak na prawdę to żadnego z polskich gadów nie trzeba sie bać. Zmiji wystarczy nie zaczepiać i uważać pod nogi (zresztą od jej ugryzienia też cieżko raczej kopnąć w kalendarz, chyba, że jest się alergikiem lub osobą z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi).
Ja węże mam na działce. Często spotykam nawet spore metr... rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 12:30
0
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga niepewność i agresję w stosunku do gadów. "Paskudztwa", ech... Ja bym powiedział "piękności"
Wiesz... dawniej trzymano żółwie błotne w oborach z bydłem - miały one zapewnić dobrobyt gospodarzom. Skutek - prawie całkowite zniszczenie populacji Emys Orbicularis :| Na szczęście są osoby i organizacje, które prowadzą reintrodukcję tego gada. A co do zaskrońca, to bardzo wdzięczny i piękny wąż, ja bym się cieszył, gdyby na terenie mojej posiadłości takie się zalęgły

A może by tak, w ramach przeprosin i poprawy, ktoś z redakcji napisał artykuł, który by edukował mało więdzących? Ten powyżej, napisany w takim tonie, wzmaga ni... rozwiń
Avatar
kk / 18 czerwca 2008 o 11:06
0
Dawniej zaskrońce były trzymane w domu zamiast kotów. Tępiły myszy i szczury. Koty natomiast niszczą głównie ptaki.
Avatar
carrion / 18 czerwca 2008 o 10:18
0
Dno i metr mułu :]
Bardziej profesjonalne artykuły pisałem z kolegami w 5 klasie podstawówki.

Pozdrawiam
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 09:05
0
"fot. archiwum" - dobre sobie!
przecież to zdjęcie zostało wykonane przez Panią Joannę Mazgajską! [url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
co na to szanowna redakcja?
Avatar
Joanna Mazgajska / 18 czerwca 2008 o 09:01
0
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierzeta/zaskroniec%201.htm"]http://www.fotografie.waw.pl/strony/zwierz...kroniec%201.htm[/url]
Z poważaniem
Joanna Mazgajska
Witam.
Po pierwsze na Zamojszczyźnie wyjątkowo nie brakuje gadów więc to żadna rewelacja. Po drugie trudno wyobrazić sobie bardziej infantylny, niemądry i szkodliwy dla niegroźnych zwierząt podlegających ochronie prawnej artykuł. Po trzecie zdjęcie jest mojego autorstwa i zostało opublikowane z naruszeniem moich praw autorskich i majątkowych - jest zwykłą zuchwałą kradzieżą. Nie zgadzałam sie na publikację, nikt mnie zresztą nie pytał, zdjęcie nie jest podpisane moim nazwiskiem, nie otrzymałam wynagrodzenia.
[url="http://www.fot... rozwiń
Avatar
ktoś / 18 czerwca 2008 o 08:48
0
A macie pozwolenie od autorki na wykorzystanie tego zdjęcia?
Avatar
zaskroniec / 18 czerwca 2008 o 08:18
0
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ?
Brawo, duże brawo. szanowna redakcja pokazuje zdjęcie zaskrońca, węża nieszkodliwego dla ludzi i niejadowitego, z głupim komentarzem, że na razie nikogo nie dziabnął, załamka... Możeby tak przed publikacją zasiegnąć informacji (encyklopedia ? internet ?), bo tak to wychodzi na jaw kompletna niewiedza, a to wstyd... Taaaa...... sezon ogórkowy sie zaczyna, to i głupoty sie na łamach zaczynają pojawiać... A może coś o Dodzie, tez z głupim zdjęciem i komentarzem ? rozwiń
Avatar
guit / 18 czerwca 2008 o 08:10
0
Ociemniały narodzie, skąd jad w waszych gębach, jakie znowu "paskudztwo"? Wąż to też stworzenie boże, rydzyk nie uczył? Jestem pewien, że kilka sztuk na pewno zostało już zatłuczonych przez tubylców, bo jak się czegoś nie zna i boi, to trzeba zabić. A rolą redaktora powinno być pouczenie, jak rozróżnić jadowitą żmiję od zaskrońca lub padalca i jak się zachować (w przypadku spotkania ze żmiją wystarczy nie drażnić gada kijem, butem, czy czymś tam, jeszcze - ona sobie odejdzie).
Avatar
kola / 18 czerwca 2008 o 00:26
0
i znów idiotyzm Turkowice na zamojszczyznie , puknij sie redaktorku
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz pomylił antybiotyki i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

Lekarz pomylił antybiotyki i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 1 0

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 0 4

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 10

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 4 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 4

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 12 2

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 23 1

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 19 21

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 24 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!