Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 kwietnia 2010 r.
10:52
Edytuj ten wpis

Zamojszczyzna po katastrofie samolotu z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 17 A A

To nowy Katyń - tak tragedię spod Smoleńska komentuje ks. bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który dziś o godz. 18 w zamojskiej Katedrze odprawi mszę świętą w intencji ofiar katastrofy. Biało-czerwone flagi z kirem wiszą już na większości urzędów, ale też w oknach prywatnych domów w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tak jak 70 lat temu na tamtej ziemi, dziś zginęli tam przedstawiciele polskiej inteligencji - mówi biskup Leszczyński. - To tragedia narodu, tragedia Kościoła, tragedia najbliższych i rodzin tych, którzy tam zginęli. To tragedia nas wszystkich. Dziś wszyscy jesteśmy jedną cierpiącą rodziną - dodaje biskup Mariusz Leszczyński.

- To się nie powinno stać. Nie powinno - mówi Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. - Nie mam słów, by opisać to, co się dzisiaj wydarzyło. Mamy po prostu do czynienia z niewyobrażalną tragedią.

Prezydent Zamoyski podkreśla jednak, że nie należy łączyć wydarzeń z dzisiejszego poranka z tym, co w katyńskim lesie wydarzyło się 70 lat temu.

- Wtedy dokonano zbrodni. Dzisiaj mamy do czynienia z tragicznym wypadkiem - ocenia prezydent Zamościa.

Marcin Zamoyski niechętnie mówi o własnych uczciach związanych z tragedią rządowego samolotu.

- Bo miałem w życiu to nieszczęście, że filmowałem w latach 80. katastrofy dwóch Iłów, które rozbiły się w Warszawie - tłumaczy Zamoyski. - Do dziś mam w pamięci tamte obrazy. Tragedię pasażerów, którzy brali udział w katasrofie, ale również rozpacz tych, którzy na nich na lotnisku czekali.

Zamojska kuria biskupia poinformowała, że jutro na każdej mszy, we wszystkich kościołach diecezji odprawiane będą msze w intencji ofiar dzisiejszej katastrofy.

Decyzje związane z żałobą narodową, która najprawdopodobniej zostanie ogłoszona podjęły już również władze Zamościa.

- Na Ratuszu zawieszona została flaga z kirem. odwołaliśmy także planowany na dzisiaj koncert orkiestry symfonicznej - mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamość.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy odbędzie się zaplanowany na godz. 19 koncert rosyjskiego baletu Bieriozka. Przed halą OSiR zgromadziło się nawet sporo widzów. Ostatecznie jednak rosyjskie tancerki nie wystąpiły w Zamościu.

- Taka była wola prezydenta miasta, choć na piśmie żadnej decyzji w tej sprawie nie otrzymaliśmy - powiedział nam Krzysztof Birecki, organizator koncertu.

Był bardzo rozczarowany. Jeszcze w południe zapowiadał, że Bieriozka zatańczy inny niż planowano repertuar, a koncert odbędzie się w hołdzie ofiarom tragedii.

Zaplanowana na godz. 18 dzisiejsza msza święta w Katedrze miała się odbyć z okazji 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

- Będziemy się podczas niej modlić także za ofiary tej niewyobrażalnej tragedii - zapowiada biskup Mariusz Leszczyński.

Kwiaty i znicze, jako symbol żałoby wystawione zostały już prz Urzędzie Miasta w Biłgoraju.

- Opuściliśmy też miejskie flagi, a na maszt wciągnięto flagi narodowe z kirem - mówi nam Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Jego komentarz do tragedii pod Smoleńskiem? - Smutek, smutek, brak jakichkolwiek słów - odpowiada Janusz Rosłan.

Na oficjalne ogłoszenie żałoby narodowej nie czekają również władze Tomaszowa Lubelskiego. Na większości miejskich urzędów i instytucji wywieszono już flagi narodowe z kirem.

Burmistrz Tomaszowa Ryszard Sobczuk ma też specjalny apel do mieszkańców miasta:

- Uczcijmy pamięć o tych naszych wielkich rodakach, przychodząc ze zniaczmi pod pomnik Konstytucji 3 Maja - mówi Ryszard Sobczuk. - Niech to miejsce upamiętniające wyjątkowe zdarzenie w historii naszego kraju, stanie się też miejscem, gdzie dziś, w tym tragicznym dniu pokażemy naszą solidarność.

Dla Ryszard Sobczuka dzisiejsza tragedia ma dodatkowy wymiar. Na pokładzie samolotu był Ryszard Kaczorowski, b. Prezydent RP na uchodzstwie, a od zeszlego roku Honorowy Obywatel Tomaszowa Lubelskiego.

- Miałem honor znać pana prezydenta Kaczorowskiego osobiście. Jego ubiegłoroczna wizyta w naszym mieście, a także moja obecność na jego 90 urodzinach na zawsze pozostanie w mojej pamięci - mówi Ryszard Sobczuk.

Uroczysta msza żałobna w intencji ofiar dzisiejszej katastrofy odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim jutro. Na razie nie wiadomo jeszcze o której godzinie.

W Hrubieszowie podobne nabożeństwo odbędzie się w poniedziałek (godz. 14) na placu przy kościele św. Mikołaja.

- Weźmie w nim udział na pewno młodzież szkolna, nasze wojsko, ale również wielu, wielu mieszkańców Hrubieszowa - przewiduje Zbigniew Dolecki, burmistrz miasta. - Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało.

Burmistrz Dolecki już rano flagę narodową z kirem wywiessił na swoim domu. Zlecił również, aby biało-czerwone flagi zwisły także na Urzędzie Miasta i wszystkich podległych mu jednostkach.

- Jestem przekonany, że wkrótce takie oznaki żałoby pojawią się też na większości domów w naszym mieście - mówi Dolecki.

W Hrubieszowie odwołanu już planowane na jutro turniej siatkówki.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 11 kwietnia 2010 o 18:09
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:(

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:( rozwiń
Avatar
~gosc~ / 11 kwietnia 2010 o 12:20
0
ZSRR napisał:
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.

Oj ty biedaku! Całkiem cie pokrzywiło! Jak nie masz coś mądrego powiedzieć to zamilcz! Ale może to zrozumieć ten co troszkę taktu!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 10:59
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić?

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić? rozwiń
Avatar
ZSRR / 11 kwietnia 2010 o 10:03
0
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:06
0
STYX napisał:
Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? Nazywa się to "właściwość miejscowa".
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:04
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ?

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 kwietnia 2010 o 14:55
0
Powściągliwość w słowach jest zawsze ceniona, a szczególnie teraz.
Avatar
~gosc~ / 10 kwietnia 2010 o 13:49
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką!

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką! rozwiń
Avatar
edia149 / 10 kwietnia 2010 o 13:45
0
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
katya29 / 10 kwietnia 2010 o 12:09
0
Wyrazy współczucie dla rodzin wszystkich ofiar katastrofy.

Czy ktoś może zna lub wie, gdzie można znalezć nazwiska pilotów, którzy znajdowali się w samolocie?
Avatar
aga / 11 kwietnia 2010 o 18:09
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:(

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:( rozwiń
Avatar
~gosc~ / 11 kwietnia 2010 o 12:20
0
ZSRR napisał:
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.

Oj ty biedaku! Całkiem cie pokrzywiło! Jak nie masz coś mądrego powiedzieć to zamilcz! Ale może to zrozumieć ten co troszkę taktu!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 10:59
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić?

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić? rozwiń
Avatar
ZSRR / 11 kwietnia 2010 o 10:03
0
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:06
0
STYX napisał:
Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? Nazywa się to "właściwość miejscowa".
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:04
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ?

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 kwietnia 2010 o 14:55
0
Powściągliwość w słowach jest zawsze ceniona, a szczególnie teraz.
Avatar
~gosc~ / 10 kwietnia 2010 o 13:49
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką!

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką! rozwiń
Avatar
edia149 / 10 kwietnia 2010 o 13:45
0
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
katya29 / 10 kwietnia 2010 o 12:09
0
Wyrazy współczucie dla rodzin wszystkich ofiar katastrofy.

Czy ktoś może zna lub wie, gdzie można znalezć nazwiska pilotów, którzy znajdowali się w samolocie?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!