Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 kwietnia 2010 r.
10:52
Edytuj ten wpis

Zamojszczyzna po katastrofie samolotu z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 17 A A

To nowy Katyń - tak tragedię spod Smoleńska komentuje ks. bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który dziś o godz. 18 w zamojskiej Katedrze odprawi mszę świętą w intencji ofiar katastrofy. Biało-czerwone flagi z kirem wiszą już na większości urzędów, ale też w oknach prywatnych domów w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tak jak 70 lat temu na tamtej ziemi, dziś zginęli tam przedstawiciele polskiej inteligencji - mówi biskup Leszczyński. - To tragedia narodu, tragedia Kościoła, tragedia najbliższych i rodzin tych, którzy tam zginęli. To tragedia nas wszystkich. Dziś wszyscy jesteśmy jedną cierpiącą rodziną - dodaje biskup Mariusz Leszczyński.

- To się nie powinno stać. Nie powinno - mówi Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. - Nie mam słów, by opisać to, co się dzisiaj wydarzyło. Mamy po prostu do czynienia z niewyobrażalną tragedią.

Prezydent Zamoyski podkreśla jednak, że nie należy łączyć wydarzeń z dzisiejszego poranka z tym, co w katyńskim lesie wydarzyło się 70 lat temu.

- Wtedy dokonano zbrodni. Dzisiaj mamy do czynienia z tragicznym wypadkiem - ocenia prezydent Zamościa.

Marcin Zamoyski niechętnie mówi o własnych uczciach związanych z tragedią rządowego samolotu.

- Bo miałem w życiu to nieszczęście, że filmowałem w latach 80. katastrofy dwóch Iłów, które rozbiły się w Warszawie - tłumaczy Zamoyski. - Do dziś mam w pamięci tamte obrazy. Tragedię pasażerów, którzy brali udział w katasrofie, ale również rozpacz tych, którzy na nich na lotnisku czekali.

Zamojska kuria biskupia poinformowała, że jutro na każdej mszy, we wszystkich kościołach diecezji odprawiane będą msze w intencji ofiar dzisiejszej katastrofy.

Decyzje związane z żałobą narodową, która najprawdopodobniej zostanie ogłoszona podjęły już również władze Zamościa.

- Na Ratuszu zawieszona została flaga z kirem. odwołaliśmy także planowany na dzisiaj koncert orkiestry symfonicznej - mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamość.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy odbędzie się zaplanowany na godz. 19 koncert rosyjskiego baletu Bieriozka. Przed halą OSiR zgromadziło się nawet sporo widzów. Ostatecznie jednak rosyjskie tancerki nie wystąpiły w Zamościu.

- Taka była wola prezydenta miasta, choć na piśmie żadnej decyzji w tej sprawie nie otrzymaliśmy - powiedział nam Krzysztof Birecki, organizator koncertu.

Był bardzo rozczarowany. Jeszcze w południe zapowiadał, że Bieriozka zatańczy inny niż planowano repertuar, a koncert odbędzie się w hołdzie ofiarom tragedii.

Zaplanowana na godz. 18 dzisiejsza msza święta w Katedrze miała się odbyć z okazji 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

- Będziemy się podczas niej modlić także za ofiary tej niewyobrażalnej tragedii - zapowiada biskup Mariusz Leszczyński.

Kwiaty i znicze, jako symbol żałoby wystawione zostały już prz Urzędzie Miasta w Biłgoraju.

- Opuściliśmy też miejskie flagi, a na maszt wciągnięto flagi narodowe z kirem - mówi nam Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Jego komentarz do tragedii pod Smoleńskiem? - Smutek, smutek, brak jakichkolwiek słów - odpowiada Janusz Rosłan.

Na oficjalne ogłoszenie żałoby narodowej nie czekają również władze Tomaszowa Lubelskiego. Na większości miejskich urzędów i instytucji wywieszono już flagi narodowe z kirem.

Burmistrz Tomaszowa Ryszard Sobczuk ma też specjalny apel do mieszkańców miasta:

- Uczcijmy pamięć o tych naszych wielkich rodakach, przychodząc ze zniaczmi pod pomnik Konstytucji 3 Maja - mówi Ryszard Sobczuk. - Niech to miejsce upamiętniające wyjątkowe zdarzenie w historii naszego kraju, stanie się też miejscem, gdzie dziś, w tym tragicznym dniu pokażemy naszą solidarność.

Dla Ryszard Sobczuka dzisiejsza tragedia ma dodatkowy wymiar. Na pokładzie samolotu był Ryszard Kaczorowski, b. Prezydent RP na uchodzstwie, a od zeszlego roku Honorowy Obywatel Tomaszowa Lubelskiego.

- Miałem honor znać pana prezydenta Kaczorowskiego osobiście. Jego ubiegłoroczna wizyta w naszym mieście, a także moja obecność na jego 90 urodzinach na zawsze pozostanie w mojej pamięci - mówi Ryszard Sobczuk.

Uroczysta msza żałobna w intencji ofiar dzisiejszej katastrofy odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim jutro. Na razie nie wiadomo jeszcze o której godzinie.

W Hrubieszowie podobne nabożeństwo odbędzie się w poniedziałek (godz. 14) na placu przy kościele św. Mikołaja.

- Weźmie w nim udział na pewno młodzież szkolna, nasze wojsko, ale również wielu, wielu mieszkańców Hrubieszowa - przewiduje Zbigniew Dolecki, burmistrz miasta. - Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało.

Burmistrz Dolecki już rano flagę narodową z kirem wywiessił na swoim domu. Zlecił również, aby biało-czerwone flagi zwisły także na Urzędzie Miasta i wszystkich podległych mu jednostkach.

- Jestem przekonany, że wkrótce takie oznaki żałoby pojawią się też na większości domów w naszym mieście - mówi Dolecki.

W Hrubieszowie odwołanu już planowane na jutro turniej siatkówki.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 11 kwietnia 2010 o 18:09
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:(

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:( rozwiń
Avatar
~gosc~ / 11 kwietnia 2010 o 12:20
0
ZSRR napisał:
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.

Oj ty biedaku! Całkiem cie pokrzywiło! Jak nie masz coś mądrego powiedzieć to zamilcz! Ale może to zrozumieć ten co troszkę taktu!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 10:59
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić?

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić? rozwiń
Avatar
ZSRR / 11 kwietnia 2010 o 10:03
0
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:06
0
STYX napisał:
Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? Nazywa się to "właściwość miejscowa".
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:04
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ?

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 kwietnia 2010 o 14:55
0
Powściągliwość w słowach jest zawsze ceniona, a szczególnie teraz.
Avatar
~gosc~ / 10 kwietnia 2010 o 13:49
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką!

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką! rozwiń
Avatar
edia149 / 10 kwietnia 2010 o 13:45
0
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
katya29 / 10 kwietnia 2010 o 12:09
0
Wyrazy współczucie dla rodzin wszystkich ofiar katastrofy.

Czy ktoś może zna lub wie, gdzie można znalezć nazwiska pilotów, którzy znajdowali się w samolocie?
Avatar
aga / 11 kwietnia 2010 o 18:09
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:(

Wiesz co chyba faktycznie jesteś "niekumaty"Biskup po prostu użył metafory,że jest to "drugi katyń" Że znowu zginęła POlska inteligencja i znowu w tym samym przeklętym miejscu,a raczej nieopodal lasu Katyńskiego.Lecieli tam by oddać hołd wymordowanym w 40 roku Polakom i akurat tam się rozbili.Niesamowita tragedia:( rozwiń
Avatar
~gosc~ / 11 kwietnia 2010 o 12:20
0
ZSRR napisał:
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.

Oj ty biedaku! Całkiem cie pokrzywiło! Jak nie masz coś mądrego powiedzieć to zamilcz! Ale może to zrozumieć ten co troszkę taktu!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 10:59
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić?

A myślisz,że"czarnej skrzynki"nie da się "przerobić"?-bo ja nie do końca jestem przekonany co do tego... Jeśli technika jest tak wspaniała,że nagrywa się filmy w których zwierzęta mówią i tańczą i wiele innych efektów specjalnych-to czemu nie da się"lewej czarnej skrzynki"zrobić? rozwiń
Avatar
ZSRR / 11 kwietnia 2010 o 10:03
0
Panie Leszczyński, pan sie zastanawia najpierw zanim coś palnie czy nie? Jakim prawem tą katastrofę porównuje pan do zbrodni katyńskiej ? Skojarzenia kleru to jedna z najgorszych chorób tego kraju. Nie dość,że smutek w kraju to jeszcze zmuszeni jestesmy wysłuchiwać takich pierdół.
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:06
0
STYX napisał:
Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? Nazywa się to "właściwość miejscowa".
Avatar
STYX / 10 kwietnia 2010 o 15:04
0
edia149 napisał:
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ?

Oczywiście twoje pytanie to żart? Chyba nie uważasz,że gdy np. podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim zostanie okradziony Zamościanin to ze względu na miejsce jego zamieszkania postępowanie powinna prowadzić Komenda Miejska Policji w Zamościu ? rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 kwietnia 2010 o 14:55
0
Powściągliwość w słowach jest zawsze ceniona, a szczególnie teraz.
Avatar
~gosc~ / 10 kwietnia 2010 o 13:49
0
Niekumaty napisał:
Jeżeli Pan Biskup rzeczywiście się tak się wyraził, że:
ta tragedia to drugi Katyń

i zrównał zbrodnię ludobójstwa z tragedią katastrofy - to chyba ciepiał bardzo mocno na pomroczność jasną.
Raczej powinien się najpierw podleczyć aby mógł wejść międzu ludzi, a co dopiero odprawić mszę.
Chyba, że to jednak skrót myślowy dokonany przez dziennikarza - to zwracam honor i wtedy dziennikarz powinien się zacząć leczyć.

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką!

Człowieku leczenie i to szybkie dla ciebie! W takim momencie pisać takie " mądrości" to trzeba mieć duże problemy z psychiką! rozwiń
Avatar
edia149 / 10 kwietnia 2010 o 13:45
0
Katyń po raz drugi?!
Dlaczego Rosjanie podejmują śledztwo ?! To nasz samolot, nasz prezydent i politycy! Gdzie czarna skrzynka, tam są odpowiedzi na wszystkie pytania ?! To tam jest potwierdzenie lub zaprzeczenie co do i tak już sprzecznych informacji ze strony rosyjskiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
katya29 / 10 kwietnia 2010 o 12:09
0
Wyrazy współczucie dla rodzin wszystkich ofiar katastrofy.

Czy ktoś może zna lub wie, gdzie można znalezć nazwiska pilotów, którzy znajdowali się w samolocie?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.