Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2019 r.
19:32

Nowa klinika w centrum Lublina przyjęła pierwszych pacjentów

Autor: Zdjęcie autora kp
0 13 A A

Szpital kliniczny nr 1 przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów w nowym budynku przy ul. Radziwiłłowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeprowadziła się do niego Klinika Chirurgii Onkologicznej SPSK1 (funkcjonująca dotychczas przy ul. Staszica 11), która razem z zakładem chemioterapii zaczęła właśnie działać w nowej lokalizacji. – Trwa również organizacja pracy i przygotowania do otwarcia zakładu radioterapii, który będzie uruchomiony później – informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie.

Nowy trzykondygnacyjny budynek zajmuje ponad cztery tysiące metrów kwadratowych powierzchni. – Znajdują się w nim nowoczesne sale zabiegowe, pracownie dydaktyczne, jasne i przestronne sale dla pacjentów. Wystrój bazuje na ciepłych barwach natury – mówi Guzowska. – Uwzględniono również elementy drewniane lub drewnopodobne. Na ścianach znajdują się fototapety.

Supernowoczesne centrum kompleksowego leczenia onkologicznego przy ul. Radziwiłłowskiej 13 to część dużego wieloletniego projektu przebudowy i rozbudowy SPSK1 za 324 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2019 r. o 19:39
Super!
Avatar
kemor / 11 lutego 2019 r. o 20:00
Brawo Pan Dyrektor Borowicz ! To głównie jgo sukces i on te pieniądze wychodził ! Tylko pogratulować sukcesu Dyrektorze !!!
Avatar
Gość / 11 lutego 2019 r. o 23:16
ha,ha, a jak powikłanie do karetką do szpitalika nieco dalej
Avatar
Gość / 11 lutego 2019 r. o 21:47
Brawo!
Avatar
Opo / 11 lutego 2019 r. o 19:41
postawili takiego taniego niskiego kloca na 3Maja - w najbardziej reprezentacyjnej części miasta, naprzeciwko jednej z najpiękniejszych w mieście pierzei kamienic w Lublinie....czy ktoś ma w tym mieście jakąkolwiek kontrole nad tym co i gdzie się buduje? najpierw ten syf COZL, teraz ten kloc, nosz k...wa kto to projektuje, kto to zatwierdza???? Dlaczego na 3 Maja głupie urzędasy nie zaplanowały zabudowy spójnej z historyczną tylko takie chaotycznie poustawiane klocki?? 
Avatar
Greta / 12 lutego 2019 r. o 14:04
Zamiast zapobiegać nowotworom to buduje się nowe kliniki onkologiczne,przykre
Avatar
Natalia / 12 lutego 2019 r. o 09:02
przechodziłam wczoraj w pobliżu...jak mogli taki kloc postawić w zabytkowym centrum? przecież to tam do niczego nie pasuje! jaki urzędas to zatwierdził?
Avatar
Perypetia / 12 lutego 2019 r. o 10:06
Projekt kolorystyki wnętrz na medal! Niesłychanie kojące. Należałoby zaprosić projektantów Lubelskiego Centrum Onkologii na warsztaty - niechby się uczyli, jak należy projektować szpitalne pomieszczenia.
Avatar
zdzicho / 11 lutego 2019 r. o 19:53
Gratulacje! Ładnie wyglądają wnętrza. Lokalizacja, komunikacja jak i wygląd zewnętrzny budynku- to całkowita kompromitacja. Jak będzie z konsultacjami, badaniami, mieszalnią chemii, badaniami obrazowymi itd? Kto będzie pracował na tak dużej powierzchni? Dalej kumo.......?
Avatar
Gość / 12 lutego 2019 r. o 11:01
A czego nie ma parawanów w salach wieloosobowych ?
 Może okulary włóż??? Naprawdę nie widzisz?
Avatar
Greta / 12 lutego 2019 r. o 14:04
Zamiast zapobiegać nowotworom to buduje się nowe kliniki onkologiczne,przykre
Avatar
Gość / 12 lutego 2019 r. o 12:08
A na zewnątrz nawet pomalować nie umieli. Nie mogli tego kloca schować w głebi działki i połączyć z kuchnią szpitalną? Przynajmniej z przodu ktoś może by kiedyś teren odkupił i zbudował coś fajnego, a tak kolejny rak na tkance maista wyhodowany i zostanie na lata. Tymczasem konserwator marzy o podziemnej sali gimnastycznej za 30 mln.
Avatar
Gość / 12 lutego 2019 r. o 11:01
A czego nie ma parawanów w salach wieloosobowych ?
 Może okulary włóż??? Naprawdę nie widzisz?
Avatar
Perypetia / 12 lutego 2019 r. o 10:06
Projekt kolorystyki wnętrz na medal! Niesłychanie kojące. Należałoby zaprosić projektantów Lubelskiego Centrum Onkologii na warsztaty - niechby się uczyli, jak należy projektować szpitalne pomieszczenia.
Avatar
kol90 / 12 lutego 2019 r. o 09:59
A czego nie ma parawanów w salach wieloosobowych ?
Avatar
Natalia / 12 lutego 2019 r. o 09:02
przechodziłam wczoraj w pobliżu...jak mogli taki kloc postawić w zabytkowym centrum? przecież to tam do niczego nie pasuje! jaki urzędas to zatwierdził?
Avatar
Gość / 11 lutego 2019 r. o 23:16
ha,ha, a jak powikłanie do karetką do szpitalika nieco dalej
Avatar
Gość / 11 lutego 2019 r. o 21:47
Brawo!
Avatar
Jj / 11 lutego 2019 r. o 21:42
Brawo Pan Dyrektor  Borowicz ! To głównie jgo sukces i on te pieniądze  wychodził ! Tylko pogratulować sukcesu Dyrektorze !!!
 Łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu!!!! To mówiłem ja, Jarząbek Jerzy...
Avatar
kemor / 11 lutego 2019 r. o 20:00
Brawo Pan Dyrektor Borowicz ! To głównie jgo sukces i on te pieniądze wychodził ! Tylko pogratulować sukcesu Dyrektorze !!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!