Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

7 lutego 2019 r.
14:08

Centrum kompleksowego leczenia onkologicznego jest już prawie gotowe. W lutym przyjmie pacjentów

0 32 A A
Centrum kompleksowego leczenia onkologicznego przy ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie jest już praktycznie gotowe
Centrum kompleksowego leczenia onkologicznego przy ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie jest już praktycznie gotowe

Supernowoczesne centrum kompleksowego leczenia onkologicznego przy ul. Radziwiłłowskiej 13 w Lublinie, od której rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa szpitala klinicznego nr 1, jest już prawie gotowe. W lutym ma przyjąć pierwszych pacjentów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wykończenie jest na finiszu, montowane są ostatnie meble. Oficjalne otwarcie planujemy wczesną wiosną, ale centrum zacznie działać już w lutym – zapowiada Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie.

W nowym, trzykondygnacyjnym budynku oprócz Kliniki Chirurgii Onkologicznej znajdą się zakłady chemioterapii i radioterapii. Inwestycja ma umożliwić leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi zgodnie z najwyższymi standardami, będzie również gwarantować kształcenie kadr medycznych w nowoczesnych warunkach.

Trwają też intensywne prace wykończeniowe w Pałacu Lubomirskich, gdzie znajdą się przede wszystkim sale dydaktyczno-szkoleniowe. Budynek ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Szybciej i kompleksowo

Lepsze warunki lokalowe to jednak nie wszystko. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia szpital mógł sobie także pozwolić na specjalistyczny sprzęt medyczny za 14 milionów złotych nie tylko dla jednostek, które będą działać przy Radziwiłłowskiej 13. – Chodzi o blisko 50 rodzajów aparatury medycznej dla kliniki chirurgii ogólnej, gastroenterologicznej i nowotworów układu pokarmowego, kliniki chirurgii onkologicznej, kliniki anestezjologii i intensywnej terapii, a także doposażenie jednostek pomocniczych: zakładu radiologii lekarskiej, zakładu diagnostyki i terapii endoskopowej, przyklinicznej przychodni specjalistycznej oraz pracowni patomorfologii – wyliczał Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie. Jak zaznaczył, dzięki temu pacjenci będą mogli być leczeni szybciej i kompleksowo.

Więcej chirurgii minimalnie inwazyjnej

Co na tym zyska pacjent? – Będziemy mogli rozszerzyć zabiegi chirurgii minimalnie inwazyjnej, które są bardziej korzystne dla pacjenta niż tradycyjne operacje, na przykład zabiegi laparoskopowe, czy system do fluorescencyjnego obrazowania nowotworów w czasie operacji – zaznacza prof. Wojciech Polkowski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie. – W połączeniu z nowymi warunkami lokalowymi, które zapewni odrębna inwestycja związana z rozbudową szpitala, będziemy mogli dorównać poziomem zachodniej części kraju. 

Jak tłumaczył dyrektor Borowicz, dzięki nowoczesnej aparaturze pacjenci nie będą musieli być odsyłani do innych placówek. Szpital zapewni im kompleksową opiekę na miejscu. – Pacjenci onkologiczni będą mieli znacznie szybszą i lepszą diagnostykę, przez co skróci się czas hospitalizacji. Zapewnimy kompleksowość i ciągłość świadczeń – podkreśla Borowicz.
Zmiany przy ul. Głuskiej i Staszica

Centrum przy ul. Radziwiłłowskiej to część dużego wieloletniego projektu przebudowy i rozbudowy SPSK1 za 324 mln zł. Kolejny etap, który zakończy się w trzecim kwartale tego roku, to ul. Głuska, gdzie ma powstać Centrum Zdrowia Psychicznego. Inwestycja umożliwi szpitalowi rozwój psychiatrii środowiskowej oraz poszerzenie możliwości leczenia dzieci i młodzieży. – Nowy budynek i łącznik są już gotowe. Trwa przebudowa starego budynku – informuje Guzowska.

Potem czas na kolejne zmiany – przy ul. Staszica 11 i 16. Obydwa etapy zadania zostaną ukończone do 2022 roku. – Niezbędne jest przeniesienie niektórych jednostek, dotychczas ulokowanych w zabytkowych, poklasztornych pomieszczeniach do nowoczesnych, gwarantujących odpowiedni komfort pacjentom i personelowi medycznemu – zaznaczał Adam Borowicz, dyrektor SPSK1. – W budynkach przy ul. Staszica działa kilkanaście klinik, m.in. ginekologii onkologicznej, chirurgii, chorób wewnętrznych, hematoonkologii. Tak będzie również po przebudowie. Znajdzie się tam też główny blok operacyjny i 10 sal operacyjnych oraz lądowisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Opo / 7 lutego 2019 o 14:32
+26
postawili takiego taniego niskiego kloca na 3Maja - w najbardziej reprezentacyjnej części miasta, naprzeciwko jednej z najpiękniejszych w mieście pierzei kamienic w Lublinie....czy ktoś ma w tym mieście jakąkolwiek kontrole nad tym co i gdzie się buduje? najpierw ten syf COZL, teraz ten kloc, nosz k...wa kto to projektuje, kto to zatwierdza???? Dlaczego na 3 Maja głupie urzędasy nie zaplanowały zabudowy spójnej z historyczną tylko takie chaotycznie poustawiane klocki??
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 15:31
+16
Czy ta syfiasta elewacja w tym paskudnym klocku jest juz skończona? Wydaje mi się że nie . Nikt w tym mieście nie panuje nad jakością architektury !!! Stawiają gargamela za gargamelem i to jeszcze w zabytkowym centrum. Mało tego , nawet nikt nie potrafi w należyty sposób odebrać tych maszkar.
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 14:46
+15
Gdzie parking dla pacjentów?? - pod oknami pacjentów mają warczeć i kopcić samochody. Doskonały pomysł.
Avatar
Opo / 7 lutego 2019 o 19:18
+12
Do wszystkich trolli!!!! Jak przyjdzie wam zmierzyć się z chorobą- to nie będzie wam przeszkadzało czy to jest kloc?
 G...wno mnie obchodzi czy tam bedzie burdel, szpital czy przytułek dla bezdomnych...budynki w miescie a zwłaszcza na obszarze zabytkowego centrum powinny byc dopasowane do otoczenia i reprezentowac jakies minimum estetyki!!!
Avatar
Załamany / 7 lutego 2019 o 14:37
+12
Onkologia przy onkologii. Taki nas czeka los jeśli nie zmienimy stylu życia. Zamiast porodowek umieralnie. zatruta zywność, woda, powietrze, stres, promieniowanie elektromagnetyczne.....A na koniec chemioterapia....aż się marzy żeby cofnąć się w czasie tak z pięćdziesiąt lat kiedyś może i biedniej i trudniej ale nie żyło się w strachu przed rakiem
Avatar
Gość 51 / 7 lutego 2019 o 21:56
+8
Niestety, jak wiekszosc lubelskich urzędasów i pożal sie boze inzynierow to najdalej jedno pokolenie wstecz wsioki spod biłgoraja czy innego piotrkowa, to skäd oni mają wiedzieć co to jest zabudowa srodmiejska, czy w ogóle co to jest miasto...
Za achitekture budynku odpowiadają arch. którzy stanowią wyższa kaste inż. Ale sprawa budowy w Lublinie dwóch centrów onkologi: tego wielkiego i tego małego, polracznego to wynik gierek lubelskich prof. I tak, zamiast jednej poważnej kliniki będziemy mieli dwie, do której dostanie się będzie zależało od skierowanie z prywatnego gabinetu prof.- tak jak to się dzieje w całym lubelskim szpitalnictwie, wyłączajac Abramowicz. 
Za achitekture budynku odpowiadają arch. którzy stanowią wyższa kaste inż. Ale sprawa budowy w Lublinie dwóch centrów onkologi: tego wielkiego i tego małego, polracznego to wynik gierek lubelskich prof. I tak, zamiast jednej poważnej kliniki będziemy mieli dwie, do której dostanie się będzie zależało od skierowanie z prywatnego gabinetu prof.- tak jak to się dzieje w całym lubelskim szpitalnictwie, wyłączajac Abramowicz.  rozwiń
Avatar
Qba / 7 lutego 2019 o 17:30
+8
Co za idiota to projektował i co za idiota w urzędzie zatwierdził? Konserwator zabytkow rozumiem tez zaaprobowal szary betonowy kloc jakonidealne uzupełnienie zabytkowej zabudowy dookoła?
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 14:48
+7
Tylko samochody i samochody. Miasto samochodów. Drugie Detroit, że bez samochodu nie da się wydostać z domu. Do fontanny powinien być dojazd, żeby nie trzeba było wysiadać.
Avatar
Kreska / 7 lutego 2019 o 19:23
+6
Niestety, jak wiekszosc lubelskich urzędasów i pożal sie boze inzynierow to najdalej jedno pokolenie wstecz wsioki spod biłgoraja czy innego piotrkowa, to skäd oni mają wiedzieć co to jest zabudowa srodmiejska, czy w ogóle co to jest miasto...
Avatar
AndŻej / 8 lutego 2019 o 09:18
+3
Gdzie parking dla pacjentów?? - pod oknami pacjentów mają warczeć i kopcić samochody. Doskonały pomysł.
 c h e m i o t e r a p i a  :))
Avatar
AdamZ / 11 lutego 2019 o 07:23
+2
Dokładnie,jak sami zachorujecie to będziecie marzyć zeby ktoś Was tam przyjął.A wtedy przypomnicie sobie te wasze hejtowskie komentarze!
 To szantaż ? Mamy sie godzic na każde paskudztwo jakie wymysli sobie jakiś szpital, bo sami mozemy tam kiedys trafic? A jakby szpital był zaprojektowany z poszanowaniem architektury i urbanistyki śródmieścia to juz nie dałoby sie w nim leczyc ludzi?
Avatar
Tedek / 11 lutego 2019 o 06:58
+1
Dokładnie,jak sami zachorujecie to będziecie marzyć zeby ktoś Was tam przyjął.A wtedy przypomnicie sobie te wasze hejtowskie komentarze!
   jełopie!!!    tu nie ma znaczenia jakie zastosowanie ma ten budynek - chodzi o jego wygląd i to czy w historycznym centrum miasta powinny być takie kloce stawiane czy nie!!! więc wyp....alaj z tym żałosnym szantażem "bedo leczyć ludzi wiec odwalcie sie od wyglądu"
Avatar
Karolina / 10 lutego 2019 o 22:47
-1
Dokładnie,jak sami zachorujecie to będziecie marzyć zeby ktoś Was tam przyjął.A wtedy przypomnicie sobie te wasze hejtowskie komentarze!
Avatar
Metka / 8 lutego 2019 o 18:07
+1
O taki magazyn w samym centrum postawili?? Boze, nawet na Kunickiego bym takiego paskudztwa nie chciał, a co dopiero na 3Maja...czy te lubelskie urzedasy to juz  sie wszystkie sie z ch...jem na łby pozamieniały???
Avatar
eeKe / 8 lutego 2019 o 13:25
+1
ja rozumiem że władze tych szpitali to jakieś prymitywy bez poczucia gustu i stąd projekty typu COZL albo ten barak na 3Maja - ale przecież od tego mamy urzędników, konserwatorów, żeby odpowiednimi regulacjami i działaniami zabezpieczali miasto przed zaśmiecaniem taką żałosną pseudoarchitekturą!
Avatar
Bert / 8 lutego 2019 o 10:39
+2
Co zrobisz że miastowe głąby się nie nadają do wyższych celów...
 U nas praktycznie nie występują miastowe głąby - są tylko post-wieśniaki importowane hurtowo z wiosek lubelskich, podkarpackich świętokrzyskich. Znęcanie się nad wieśniakami że nie rozumieją co to jest zabudowa miejska, to trochę tak jakby mieć pretensje do dziekiego zwierzęcia że robi kupę na dworze - tak jest jego natura, bez przeszkolenia się tego nie zmieni....
Avatar
ZZ / 8 lutego 2019 o 10:33
-1
Co zrobisz że miastowe głąby się nie nadają do wyższych celów...
Avatar
Gość / 8 lutego 2019 o 10:06
+2
Pan konserwator siedzi cicho, bo kupuje argumentację, ze tam leczą. I co to kogo obchodzi? Mogli sprzedać działke, kupić gdzie indziej i postawić tego kloca bez przeszkód. Ale to Lublin,nieważne kto rządzi, i tak jest wsamraśnie. Konserwator martwi sie za to, że budynki przy kKraśnickiej i na Szeligowskiego będą za wysokie. WZ-tek w ścisłym centrum nie uzgadnia, bo jak to tak, blokować onologię? Nawet jakby tam szpital chciał wystawić afrykańską lepiankę, zgoda by poszła.
Avatar
AndŻej / 8 lutego 2019 o 09:18
+3
Gdzie parking dla pacjentów?? - pod oknami pacjentów mają warczeć i kopcić samochody. Doskonały pomysł.
 c h e m i o t e r a p i a  :))
Avatar
Beata / 8 lutego 2019 o 08:44
+2
Do wszystkich trolli!!!! Jak przyjdzie wam zmierzyć się z chorobą- to nie będzie wam przeszkadzało czy to jest kloc?
 jełopie!!!    tu nie ma znaczenia jakie zastosowanie ma ten budynek - chodzi o jego wygląd i to czy w historycznym centrum miasta powinny być takie kloce stawiane czy nie!!! więc wyp....alaj z tym żałosnym szantażem "bedo leczyć ludzi wiec odwalcie sie od wyglądu"
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opolanin lepszy od rezerw Wisły Puławy

Opolanin lepszy od rezerw Wisły Puławy 0 0

Większość drużyn z lubelskiej okręgówki pilnie szlifuje formę podczas spotkań sparingowych. Uwagę przykuwa dobra forma Opolanina Opole Lubelskie.

Lublin: Życie noworodka trzeba było ratować. Ale lekarka sama potrzebowała pomocy

Lublin: Życie noworodka trzeba było ratować. Ale lekarka sama potrzebowała pomocy 1

Lekarka z SPSK nr 1 w Lublinie odpowie za narażenie życia noworodka. Zdaniem śledczych, nie pomogła dziecku w bardzo ciężkim stanie. Z wyjaśnień Ewy P. wynika, że nie mogła tego zrobić ze względu na własny stan zdrowia.

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch
film

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch 0 0

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch, które stały się największym w Europie ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19.

Szukają wyjątkowych kobiet z Lubelskiego. Kuszą nagrodami pieniężnymi

Szukają wyjątkowych kobiet z Lubelskiego. Kuszą nagrodami pieniężnymi 1 9

Konkurs na najlepszą szarlotkę z lubelskich jabłek, na najlepsze produkty i potrawy z wykorzystaniem tych owoców a także na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze. Lubelski Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w plebiscycie m.in. Koła Gospodyń Wiejskich i kusi nagrodami.

Donald Tusk o rządach PiS: Przed Polakami wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili
film

Donald Tusk o rządach PiS: Przed Polakami wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili 0 23

– To przekracza wyobrażenie nawet polityków w takich krajach, które nie są wzorami demokracji czy wysokich standardów – powiedział Donald Tusk, odnosząc się do rządów Prawa i Sprawiedliwości. – Tu się nie ma z czego śmiać. Przed Polakami i tak wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili – mówił Tusk.

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Są utrudnienia w ruchu

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Są utrudnienia w ruchu 0 0

Trwa przebudowa kolejnego fragmentu ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zmarł najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy

Zmarł najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy 13 1

W sobotę wieczorem zmarł ksiądz i artysta Marian Malarz, najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy. Miał 98 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13 w Czemiernikach.

Orzeł Srebrzyszcze wzmacnia kadrę przed walką w rundzie rewanżowej

Orzeł Srebrzyszcze wzmacnia kadrę przed walką w rundzie rewanżowej 0 2

Sytuacja nie jest do pozazdroszczenia. Zespół ze Srebrzyszcza musi bardzo poważnie podejść do rundy wiosennej w której będzie musiał walczyć o utrzymanie w chełmskiej klasie okręgowej.

Policjant lubelskiej drogówki użył gazu wobec pracownika PGE. Poszło o jedno słowo

Policjant lubelskiej drogówki użył gazu wobec pracownika PGE. Poszło o jedno słowo 0 32

Policjant z drogówki potraktował gazem pracownika PGE. Był przekonany, że mężczyzna nazwał go „gówniarzem”. Teraz razem z koleżanką z patrolu odpowie za przekroczenie uprawnień.

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Europie. We Włoszech zakażonych jest już 219 osób

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Europie. We Włoszech zakażonych jest już 219 osób 34 7

Już pięć osób zmarło we Włoszech w wyniku zakażenia koronawirusem - podaje włoskie Ministerstwo Zdrowia. W niektórych częściach kraju zaczyna brakować żywności, wody oraz środków do dezynfekcji.

Koncert Atomic Simao w Centrum Kultury
25 lutego 2020, 19:00

Koncert Atomic Simao w Centrum Kultury 0 0

W ramach cyklu Lublin Jazz we wtorek, 25 lutego o godz. 19 w Centrum Kultury W Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi ukraińska formacja Atomic Simao.

Włamali się do cerkwi w Białej Podlaskiej. "Te skradzione rzeczy, dla nas prawosławnych, są bardzo wartościowe"

Włamali się do cerkwi w Białej Podlaskiej. "Te skradzione rzeczy, dla nas prawosławnych, są bardzo wartościowe" 1 0

Z soboty na niedzielę doszło do włamania do cerkwi św. Apostoła i Ewangelisty Marka w Białej Podlaskiej. Złodzieje zbezcześcili najświętsze miejsce, czyli ołtarz.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skonfiskowali 15 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skonfiskowali 15 nielegalnych automatów do gier 0 4

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z regionu skontrolowali w czwartek i piątek lokale w czterech miastach w województwie lubelskim. Efektem takich działań było skonfiskowanie 15 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych oraz narkotyków czy gotówki.

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz wygrałby z Andrzejem Dudą w II turze

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz wygrałby z Andrzejem Dudą w II turze 57 48

Andrzej Duda przegrałby w II turze tegorocznych wyborów prezydenckich z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - wynika z sondażu United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Żaden z kandydatów nie ma szans na zwycięstwo w I turze.

Nowy prezes i nowe nadzieje w Kujawiaku Stanin

Nowy prezes i nowe nadzieje w Kujawiaku Stanin 0 0

Pod nowym zarządem i trenerem Adrianem Świderskim Kujawiak Stanin podejmie wiosną walkę o utrzymanie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.