Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 lutego 2019 r.
11:53

SOR w szpitalu w Puławach po przebudowie. Teraz czas na zmniejszenie kolejek [zdjęcia]

0 46 A A

Na te zmiany czekały tysiące pacjentów. Jeden z najważniejszych oddziałów puławskiego szpitala specjalistycznego przeszedł kompleksowy remont. Odnowiono m.in. rejestrację i poczekalnię, zakupiono również nowe łóżka oraz sprzęt medyczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakończył się wielomiesięczny remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w puławskim SP ZOZ. W jego ramach odnowiono pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 500 mkw. Pacjenci mogą korzystać z nowych toalet przyjaznych osobom niepełnosprawnym, łóżek i wózków transportowych. – Zakupiony został również nowoczesny sprzęt medyczny dostosowany do ratowania zdrowia i życia pacjentów – informują pracownicy szpitala.

Do tego należy doliczyć meble oraz drzwi, posadzki i oświetlenie. Zupełnie inaczej wygląda rejestracja oraz poczekalnia. Pojawiła także nowa aparatura, monitory EKG, stojaki do kroplówek itp. Projekt zawierał także zakup nowych laryngoskopów, narządzi do RTG, aparatów do znieczuleń oraz wiele innych pozycji. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie czeka SOR.

– Sprzęt jest jedynie środkiem do celu, jakim jest wysoka jakość świadczonych usług. Żeby je zapewnić, konieczne będą także zmiany, jakie chcemy wprowadzić wśród załogi – zapowiada Piotr Rybak, dyrektor puławskiego SP ZOZ. – Musimy poprawić organizację pracy. W tym celu planuję szkolenia dla personelu oddziału ratunkowego. Nasi pracownicy powinni pozbyć się niektórych przyzwyczajeń. Poza tym chcemy usprawnić także selekcję pacjentów – dodaje. Jak podkreśla dyrektor Rybak, priorytetem jest skrócenie kolejek.

Zakończona już modernizacja oddziału ratunkowego kosztowała ok. 3 mln zł, z czego większość stanowiła dotacja unijna. Część wkładu własnego zapewniły środki przekazane szpitalowi z budżetu powiatu puławskiego. Remont puławskiego SOR-u wsparło również Ministerstwo Zdrowia, które zapewniło dodatkowe środki na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych pacjentów. Ten ma trafić do SP ZOZ-u w ciągu najbliższych miesięcy.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 12:08
+23
Czy przwożeni na SOR pijacy dalej są obsługiwani szybciej niż pozostali chorzy?
Avatar
Jan Feliks / 6 lutego 2019 o 12:19
+17
SOR ładny a czas oczekiwania na przyjęcie będzie jaki ( do 8 godzin ) będzie normą
Avatar
tak / 6 lutego 2019 o 12:59
+16
I co z tego, że ładnie ale nie dla pacjentów.Niedawno byłam z mężem, który został skierowany przez lekarza rodzinnego do szpitala i doznałam szoku.  Mąż z bólami nie został zbadany tylko na podstawie krótkiego wywiadu dostał receptę na silne leki przeciwbólowe /w tym Tramal/ i odesłany  do lekarza rodzinnego, któremu nakazał wykonać badania pacjentowi również takie, które nie może zlecić lekarz rodzinny oraz skierować ale do specjalisty. Mąż z bólami przez trzy dni jeździł na badania i przez 2 miesiące na lekachprzeciwbólowych ma czekać na umówioną wizytę do specjalisty. I to jest w porządku????????????????????????????
I co z tego, że ładnie ale nie dla pacjentów.Niedawno byłam z mężem, który został skierowany przez lekarza rodzinnego do szpitala i doznałam szoku.  Mąż z bólami nie został zbadany tylko na podstawie krótkiego wywiadu dostał receptę na silne leki przeciwbólowe /w tym Tramal/ i odesłany  do lekarza rodzinnego, któremu nakazał wykonać badania pacjentowi również takie, które nie może zlecić lekarz rodzinny oraz skierować ale do specjalisty. Mąż z bólami przez trzy dni jeździł na badania i przez 2 miesiące na lekachprzeciwbólowych ma czekać na u... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 14:23
+11
Do tej pory ani jednego przychylnego komentarza... Życze dyrektorowi wytrwałosci w naprawianiu tego bałaganu.
 Dyrektor ogarnia ten burdello już drugą kadencje. Nic na lepsze nie idzie. Pozwalniał pielęgniarki a teraz likwiduje liczbę łóżek bo nie ma pielęgniarek.
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 13:24
+11
kilka dni temu w nocy zawiozłem żonę z urazem ręki . Nie została przyjęta. Kazano przyjechać rano. Rano okazało sie że ręka złamana. Założono gips.. Mam tylko jeden komentarz %#$%#$%^
Avatar
Kamila / 7 lutego 2019 o 00:44
+10
Podam przypadek mojego chłopaka miał wypadek na quadzie z buzi krew leci ręką sztywna ruszać nie można noga tak samo pojechalismy na Sor do Puław kazali nam czekać dali opateunek po 5h pojechaliśmy. Do Kozienic okazało się że wstrzas mózgu ręką połaman 3 miejscach i noga do operacji teraz po tym wszystkim dziękuję Puławskiej opiece ale sprawę poszła dalej a jak będzie trzeba to nawet do Telewizi skieruję
Avatar
dd / 7 lutego 2019 o 10:31
+9
Obecna organizacja SOR narusza podstawowe prawa pacjenta- na temat czekania, kultury, empatii personelu, dostępu do diagnostyki i terapii pisano wyżej sporo. Natomiast PACJENT MA PRAWO, ABY PRZY NIM PRZEBYWAŁA BLISKA OSOBA. Dyżurni lekarze albo tego nie wiedzą, albo nie wpuszczając nikogo naruszają w sposób istotny podstawowe prawa pacjenta. Po co? ŻEBY NIKT NIE WIDZIAŁ CO SIE DZIEJE ZA ZAMKNIETYMI DRZWIAMI Byłam ostatnio w szpitalu z zięciem. lekarz POZ wysłał go w trybie pilnym do szpitala, serce. Siedział kilka godzin. Po interwencji został przyjęty. Gdy już dostąpił łaski przekroczenia drzwi SOR okazało się, że pan doktor oglądał mecz na tablecie..... A wcześniej dyzurna pytana kiedy ktoś się zajmie chorym, wyskoczyła z buzią, że mają kilka pilnych przypadków i my siedząc w poczekalni nie wiemy, co sie dzieje za drzwiami. No właśnie........
Obecna organizacja SOR narusza podstawowe prawa pacjenta- na temat czekania, kultury, empatii personelu, dostępu do diagnostyki i terapii pisano wyżej sporo. Natomiast PACJENT MA PRAWO, ABY PRZY NIM PRZEBYWAŁA BLISKA OSOBA. Dyżurni lekarze albo tego nie wiedzą, albo nie wpuszczając nikogo naruszają w sposób istotny podstawowe prawa pacjenta. Po co? ŻEBY NIKT NIE WIDZIAŁ CO SIE DZIEJE ZA ZAMKNIETYMI DRZWIAMI Byłam ostatnio w szpitalu z zięciem. lekarz POZ wysłał go w trybie pilnym do szpitala, serce. Siedział kilka godzin. Po interwencji zo... rozwiń
Avatar
orwell1990 / 6 lutego 2019 o 14:00
+9
Szpital jest za mały. populacja Powiatu -------------------------Puławskiego 114 722 (2016)-------------------------------Zwoleńskiego 36 693 (2016)----------------------------Ryckiego 57 005 (2016)
Avatar
Pacjent / 7 lutego 2019 o 11:36
+8
W tym SORze nigdy nie było empatii. Pacjenci zawsze byli traktowani przedmiotowo. Miałem wątpliwą przyjemność korzystać z pomocy tej placówki - to była zawsze wielka trauma. Wnioski: wymienić całą załogę na nową, młodszą z umiejętnością współczucia, albo zaorać ten teren.
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 15:14
+8
zmienic kierownika i kadre moze bedzie lepiej
Avatar
Pacjent / 9 września 2019 o 15:06
0
Cyrk to za male,  kilka godzin czekania, arogancja personelu totalna,  śmieją się i głównie rozmawiają przez telefony
Avatar
Gość / 12 lutego 2019 o 10:59
0
WOW, nawet łazienkę tam mają! konkret
Avatar
Pacjent / 12 lutego 2019 o 09:34
0
Poszedłem na sor po upadku na lodoeisku. Nawet mnie lekarz palcem nie dotknął. Na drugi dzien lekaz rodzinny skietowal na rtg i co....  3 zebra polamane. 
Avatar
Wnuki i dzieci wyjechały / 12 lutego 2019 o 08:43
0
Kiedy będzie remont personelu SOR. Albo raczej wymiana załogi. Puławski SOR to izba wytrzeźwień. Dla trzeżwych, nie ma tam miejsca. Panie dyrektorze Rybak, zrób pan coś.
Avatar
Pacjent / 10 lutego 2019 o 00:07
0
Przede wszystkim trzeba wymienić niemiłych pacjentów!!!
 Zachowujesz sie tak jakbys na SORze pracował.
Avatar
Pacjent / 10 lutego 2019 o 00:02
0
Gadasz jakbys na SoRZe pracował.
Avatar
Pacjent / 9 lutego 2019 o 23:58
+2
Sprawiedliwy w szpitalu pracuje bo bardzo broni ich .Dyrektor jest temu winny bo ryba psuje sie od głowy jakby wywalił jednego lekarza i pielegniarke za chamstwo to reszta by sie bała.
Avatar
Zbigniew w. / 9 lutego 2019 o 06:36
+1
To ten sor, gdzie lekarze nie ratują starszych ludzi, bo i tak wkrótce umrą, a szkoda dla nich leków...
Avatar
Wnuki i dzieci wyjechały / 8 lutego 2019 o 14:53
0
Szpitalny oddział ratowania pijaków.
Avatar
Gość / 8 lutego 2019 o 12:23
0
SOR po remoncie. Szkoda tylko że nie wszędzie wymienili okna na nowe.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opolanin lepszy od rezerw Wisły Puławy

Opolanin lepszy od rezerw Wisły Puławy 0 0

Większość drużyn z lubelskiej okręgówki pilnie szlifuje formę podczas spotkań sparingowych. Uwagę przykuwa dobra forma Opolanina Opole Lubelskie.

Lublin: Życie noworodka trzeba było ratować. Ale lekarka sama potrzebowała pomocy

Lublin: Życie noworodka trzeba było ratować. Ale lekarka sama potrzebowała pomocy 1

Lekarka z SPSK nr 1 w Lublinie odpowie za narażenie życia noworodka. Zdaniem śledczych, nie pomogła dziecku w bardzo ciężkim stanie. Z wyjaśnień Ewy P. wynika, że nie mogła tego zrobić ze względu na własny stan zdrowia.

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch
film

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch 0 0

Polskie lotniska przygotowują się do przyjmowania pasażerów z Włoch, które stały się największym w Europie ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19.

Szukają wyjątkowych kobiet z Lubelskiego. Kuszą nagrodami pieniężnymi

Szukają wyjątkowych kobiet z Lubelskiego. Kuszą nagrodami pieniężnymi 1 8

Konkurs na najlepszą szarlotkę z lubelskich jabłek, na najlepsze produkty i potrawy z wykorzystaniem tych owoców a także na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze. Lubelski Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w plebiscycie m.in. Koła Gospodyń Wiejskich i kusi nagrodami.

Donald Tusk o rządach PiS: Przed Polakami wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili
film

Donald Tusk o rządach PiS: Przed Polakami wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili 0 21

– To przekracza wyobrażenie nawet polityków w takich krajach, które nie są wzorami demokracji czy wysokich standardów – powiedział Donald Tusk, odnosząc się do rządów Prawa i Sprawiedliwości. – Tu się nie ma z czego śmiać. Przed Polakami i tak wielkie sprzątanie po tym, co oni tutaj narobili – mówił Tusk.

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Są utrudnienia w ruchu

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Są utrudnienia w ruchu 0 0

Trwa przebudowa kolejnego fragmentu ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zmarł najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy

Zmarł najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy 13 1

W sobotę wieczorem zmarł ksiądz i artysta Marian Malarz, najstarszy kapłan lubelskiej archidiecezji, honorowy obywatel miasta Puławy. Miał 98 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13 w Czemiernikach.

Orzeł Srebrzyszcze wzmacnia kadrę przed walką w rundzie rewanżowej

Orzeł Srebrzyszcze wzmacnia kadrę przed walką w rundzie rewanżowej 0 2

Sytuacja nie jest do pozazdroszczenia. Zespół ze Srebrzyszcza musi bardzo poważnie podejść do rundy wiosennej w której będzie musiał walczyć o utrzymanie w chełmskiej klasie okręgowej.

Policjant lubelskiej drogówki użył gazu wobec pracownika PGE. Poszło o jedno słowo

Policjant lubelskiej drogówki użył gazu wobec pracownika PGE. Poszło o jedno słowo 0 32

Policjant z drogówki potraktował gazem pracownika PGE. Był przekonany, że mężczyzna nazwał go „gówniarzem”. Teraz razem z koleżanką z patrolu odpowie za przekroczenie uprawnień.

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Europie. We Włoszech zakażonych jest już 219 osób

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Europie. We Włoszech zakażonych jest już 219 osób 34 7

Już pięć osób zmarło we Włoszech w wyniku zakażenia koronawirusem - podaje włoskie Ministerstwo Zdrowia. W niektórych częściach kraju zaczyna brakować żywności, wody oraz środków do dezynfekcji.

Koncert Atomic Simao w Centrum Kultury
25 lutego 2020, 19:00

Koncert Atomic Simao w Centrum Kultury 0 0

W ramach cyklu Lublin Jazz we wtorek, 25 lutego o godz. 19 w Centrum Kultury W Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi ukraińska formacja Atomic Simao.

Włamali się do cerkwi w Białej Podlaskiej. "Te skradzione rzeczy, dla nas prawosławnych, są bardzo wartościowe"

Włamali się do cerkwi w Białej Podlaskiej. "Te skradzione rzeczy, dla nas prawosławnych, są bardzo wartościowe" 1 0

Z soboty na niedzielę doszło do włamania do cerkwi św. Apostoła i Ewangelisty Marka w Białej Podlaskiej. Złodzieje zbezcześcili najświętsze miejsce, czyli ołtarz.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skonfiskowali 15 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skonfiskowali 15 nielegalnych automatów do gier 0 4

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z regionu skontrolowali w czwartek i piątek lokale w czterech miastach w województwie lubelskim. Efektem takich działań było skonfiskowanie 15 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych oraz narkotyków czy gotówki.

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz wygrałby z Andrzejem Dudą w II turze

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz wygrałby z Andrzejem Dudą w II turze 57 48

Andrzej Duda przegrałby w II turze tegorocznych wyborów prezydenckich z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - wynika z sondażu United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Żaden z kandydatów nie ma szans na zwycięstwo w I turze.

Nowy prezes i nowe nadzieje w Kujawiaku Stanin

Nowy prezes i nowe nadzieje w Kujawiaku Stanin 0 0

Pod nowym zarządem i trenerem Adrianem Świderskim Kujawiak Stanin podejmie wiosną walkę o utrzymanie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!