Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

25 września 2017 r.
0:29

Trójmiasto – stolica polskiej spedycji

Autor: Zdjęcie autora Promocja
0 0 A A

Polska już dawno zyskała w Europie opinię ważnego gracza na rynku spedycji i przewozu ładunków. Nasz kraj realizuje transport właściwie do wszystkich europejskich krajów. Ze wszystkich miejscowości to właśnie Trójmiasto dysponuje wszelkimi atutami, które pozwolą mu stać się polską stolicą usług spedycyjnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polski rynek spedycji i transportu rozwija się dynamicznie od kilku lat, skutecznie rywalizując z zagranicznymi przewoźnikami. Niebagatelnymi atutami Polski w tym sektorze są konkurencyjne stawki oraz korzystne położenie w Europie.

Rynek spedycji i transportu w Polsce roku 2016

Według danych GUS w 2016 roku, różnego rodzaju środkami transportu przewieziono w Polsce 1836,7 mln ton ładunków, czyli o 1,8% więcej niż w roku 2015. Wzrost był szczególnie zauważalny w transporcie samochodowym, morskim i lotniczym. Ten pierwszy był zdecydowanie najpopularniejszy (przypada na niego 1546,5 mln ton ładunków). To właśnie transport samochodowy był najczęściej poszukiwaną przez firmy spedycyjne usługą w 2016 roku. Około 55% takiego transportu przypada na odbiorców krajowych, natomiast 17% dotyczyło eksportu. Spedytorzy wysyłali towary głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Polskie przedsiębiorstwa najczęściej przewoziły towary na paletach, materiały wykończeniowe, a także budowlane (źródło: http://logistyczny.com/biblioteka/lancuch-dostaw/item/2329-rynek-transportowy-w-polsce-2016-co-jak-i-dokad-transportujemy). Oczywiście korzystna lokalizacja firm transportowych i spedycyjnych jeszcze bardziej napędzały obroty przewozowe; szczególnie dobrze radziły sobie pod tym względem zakłady z Trójmiasta.

Dlaczego właśnie Trójmiasto?

Trójmiasto dysponuje wszystkimi atutami, aby już wkrótce stać się polską stolicą spedycji i transportu. Na usługi spedycyjne Trójmiasto największy wpływ ma korzystne położenie i rozwinięta infrastruktura. Porty Trójmiasta to kluczowe miejsca – w nich dokonuje się przeładunku towarów, które następnie trzeba przewieźć dalej. Tych przeładunków jest coraz więcej. Rok 2016 był pod tym względem rekordowy – zarówno dla portu w Gdańsku, jak i w Gdyni. W samej tylko Gdyni przeładunki wzrosły w ubiegłym roku o 7,4% r/r, osiągając poziom 19,5 mln ton Przeładowywano głównie ropę i produkty naftowe, a także zboże, drobnicę, węgiel. W rezultacie port gdyński zarobił w ubiegłym roku ponad 60 mln zł (źródło: https://biznes.trojmiasto.pl/Port-Gdynia-Wiecej-paliw-mniej-kontenerow-n110168.html). Bardzo dobrze radził sobie także port w Gdańsku. Przeładowano tam 35,91 mln ton ładunków, czyli o 4% więcej niż w 2015 roku. Tym samym Gdańsk stał się szóstym portem na Bałtyku pod względem przeładunków ogółem. Wzrósł tam przeładunek drobnicy i węgla, natomiast spadł – zbóż i paliw.

Popularność Trójmiasta w obszarze transportu i spedycji nie jest wcale przypadkowa. Porty w Gdyni i Gdańsku cechują się nie tylko korzystnym położeniem, ale także nowymi inwestycjami i rozbudową nabrzeży. Same miasta zajmują wysokie pozycje w rankingach najbezpieczniejszych na naszym kontynencie. To wszystko sprawia, że Trójmiasto już teraz jest ważnym centrum transportu i spedycji, skąd ładunki są wysyłane nie tylko do różnych zakątków Polski, ale także za granicę.

Pozostałe informacje

50-latek wypadł z drogi i uderzył w drzewo w Jarosławcu

50-latek wypadł z drogi i uderzył w drzewo w Jarosławcu

50-letni kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem na skrzyżowaniu w Jarosławcu, w wyniku czego uderzył w drzewo. Z obrażeniami trafił do szpitala.

Czym są testy penetracyjne i dlaczego każda firma ich potrzebuje?

Czym są testy penetracyjne i dlaczego każda firma ich potrzebuje?

Żyjemy w czasach, gdzie dane to nowa waluta, a ich bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdej firmy. Jednak cyberprzestępcy nieustannie opracowują coraz bardziej zaawansowane metody łamania zabezpieczeń. Tu na scenę wchodzą testy penetracyjne — skuteczny sposób na wykrycie luk w systemach informatycznych, zanim zrobią to hakerzy.

Skoczkowie narciarscy przenoszą się do Titisee-Neustadt. Przestać tracić punkty za telemark

Skoczkowie narciarscy przenoszą się do Titisee-Neustadt. Przestać tracić punkty za telemark

Po dwóch konkursach w Wiśle, które odbyły się w fantastycznej atmosferze dzięki licznie zgromadzonym polskim kibicom skoczkowie narciarscy przenoszą się do Niemiec. W Titisee-Neustadt od piątku do niedzieli odbędą się dwa kolejne konkursy indywidualne. Czy wreszcie doczekamy się Polaka w czołowej dziesiątce?

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 42-latka z Bełżyc

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 42-latka z Bełżyc

Po intensywnych poszukiwaniach, 42-letni mężczyzna z Bełżyc został odnaleziony cały i zdrowy w Lublinie.

Nie będzie „kredytu 0 proc.” na mieszkania. Alternatywy też brak

Nie będzie „kredytu 0 proc.” na mieszkania. Alternatywy też brak

Decyzja o rezygnacji z programu „kredyt 0 proc.” powinna zostać podjęta dużo wcześniej – ocenił w czwartek dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) Bartosz Guss. Dodał, że ci, którzy szukali mieszkań, zbyt długo trzymani byli w niepewności.

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Europy ograły Rumunię

ME piłkarek ręcznych: Polki zakończyły turniej na dziewiątym miejscu. Bez zmiany kultury lepiej nie będzie

Dziewiąte miejsce na trwających wciąż mistrzostwach Europy to najlepsze osiągniecie kobiecej reprezentacji Polski od prawie dwóch dekad. Nawet ekipa Kima Rasmussena z Karoliną Kudłacz, Aliną Wojtas czy Kingą Achruk w składzie nie zanotowała tak wysokiej lokaty, a przypomnijmy, że wtedy w czempionacie naszego kontynentu rywalizowało tylko 16 drużyn

Ukradła byłemu sporo gotówki

Ukradła byłemu sporo gotówki

57-letnia kobieta ukradła 8 000 złotych swojemu byłemu partnerowi. Teraz odpowie za kradzież przed sądem.

Opłatek u prezydenta Krzysztofa Żuka
Dużo zdjęć
galeria

Opłatek u prezydenta Krzysztofa Żuka

W Trybunale Koronnym w Lublinie spotkali się politycy, urzędnicy, kler, mundurowi i biznesmeni na tradycyjnym opłatku prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Pijana matka wiozła córkę do szkoły. Policja przeprowadziła działania „NURD” w Lublinie

Pijana matka wiozła córkę do szkoły. Policja przeprowadziła działania „NURD” w Lublinie

Podczas wczorajszych działań „NURD” w Lublinie policjanci ujawnili 177 wykroczeń, w tym przypadek 29-letniej kobiety, która wiozła swoje dziecko do szkoły, mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Wyjątkowa okazja na świąteczne prezenty. Sprawunki już w najbliższą niedzielę

Wyjątkowa okazja na świąteczne prezenty. Sprawunki już w najbliższą niedzielę

Ponad 30 twórców z całego regionu lubelskiego, oryginalne rękodzieło, ekologiczne produkty i inspiracje na święta. Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy powracają w Warsztatach Kultury w Lublinie już w najbliższą niedzielę.

Marcin Romanowski

Prokurator wystawił list gończy za Marcinem Romanowskim

Prokurator wystawił w czwartek list gończy za Marcinem Romanowskim, co do którego sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie – poinformował rzecznik PK prok. Przemysław Nowak. Poseł PiS, b. wiceszef MS, jest podejrzany m.in. o ustawianie konkursów na wielomilionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości.

Przewierty horyzontalne w praktyce. Jak oszczędzać czas i pieniądze w trudnym terenie?

Przewierty horyzontalne w praktyce. Jak oszczędzać czas i pieniądze w trudnym terenie?

Realizacja skomplikowanych projektów infrastrukturalnych w trudnym terenie często stawia przed inżynierami wyzwania, które wydają się nie do pokonania.

Jak poprawić bezpieczeństwo na ulicy Roztocze? Miasto rozważa spowolnienie ruchu

Jak poprawić bezpieczeństwo na ulicy Roztocze? Miasto rozważa spowolnienie ruchu

Mieszkańcy dzielnicy Węglin Południowy domagają się zmian na ulicy Roztocze, która – ich zdaniem – stała się miejscem o zwiększonym ryzyku dla pieszych i kierowców. W odpowiedzi na ich apele radni Anna Glijer i Jarosław Pakuła skierowali do prezydenta miasta interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa w tej lokalizacji.

Promocja zbioru legend w Janowskim Ośrodku Kultury

Promocja zbioru legend w Janowskim Ośrodku Kultury

Kilkadziesiąt osób pojawiło się 5 grudnia w Janowskim Ośrodku Kultury na promocji Najpiękniejszych legend ziemi janowskiej. Zbiór autorstwa Angeliki Moskal opublikowało Wydawnictwo Regis. Ilustracje do książki wykonała Agnieszka Adamik.

Chełm nie poddaje się i zamierza wywalczyć sprawiedliwość przed sądem, aby Muzeum Ofiar Rzezi Wołyńskiej mogło powstać.

Spór o Muzeum Rzezi Wołyńskiej – czy projekt doczeka się realizacji?

W Chełmie miało powstać pierwsze muzeum w Polsce poświęcone wołyńskiemu ludobójstwu. Projekt został wstrzymany przez wycofanie się resortu kultury z finansowania inwestycji, jednak nowe deklaracje Ukrainy rzucają inne światło na przyszłość przedsięwzięcia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium