Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 listopada 2019 r.
9:58

Biała Podlaska: Rusza budowa ronda. Od wtorku utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora eb
0 11 A A
(fot. UM Biała Podlaska)

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu krajowej "dwójki" z al. Solidarności. Od wtorku w tym rejonie będą utrudnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną– zaznacza Gabriela Kuc–Stefaniuk rzecznik bialskiego magistratu. Drugie rondo ma powstać na skrzyżowaniu "dwójki" z ulicą Terebelską. Ale tu prace na razie nie ruszają.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Tre–Dromu, Budomexu, z liderem Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. Miasto pozyskało na ten cel ponad 4 mln zł środków z funduszy transgranicznych. A wszystko oszacowano na 8,2 mln zł. Partnerem projektu jest białoruski Brześć.

– Mamy plany aby w tym roku prace mocno zaawansować – podkreśla Leszek Horeglad prezes PRD. Ronda mają być gotowe w listopadzie przyszłego roku. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 11:58
Biała podlaska jest najbardziej zaniedbanym i brudnym miastem woj.lubelskiego. Wszędzie rosną chwasty. brak chodników,skrzyżowania sa na miarę lat 60-tych ubiegłego stulecia itd,itd. Obecnie wszystko co się robi to dla poklasku i podlizywania się warszawce.Dam przykład: jest tutaj aleja Jana Pwała II ,ale jest tak brudna,wyboista bez chodników i dookoła chwasty!!! Lepiej by było zmienić nazwę tej ulicy i oznaczyć ją cyframi.Wstyd dla miejscowej władzy. Nawet pomnik Kaczyńskich nie ma jakiejś opaski by można postawić znicz,czy położyć kwiaty!!!Wszystko co się robi to z ogromną ilością wazeliny w tle!!!
Biała podlaska jest najbardziej zaniedbanym i brudnym miastem woj.lubelskiego. Wszędzie rosną chwasty. brak chodników,skrzyżowania sa na miarę lat 60-tych ubiegłego stulecia itd,itd. Obecnie wszystko co się robi to dla poklasku i podlizywania się warszawce.Dam przykład: jest tutaj aleja Jana Pwała II ,ale jest tak brudna,wyboista bez chodników i dookoła chwasty!!! Lepiej by było zmienić nazwę tej ulicy i oznaczyć ją cyframi.Wstyd dla miejscowej władzy. Nawet pomnik Kaczyńskich nie ma jakiejś opaski by można postawić znicz,czy położyć kwiaty... rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 19:07
Zaniedbania to zasługa słynnego wizjonera Andrzeja, 16 lat marazmu, zero inwestorów stołki dla swoich itp.
Avatar
:) / 10 listopada 2019 r. o 15:40
Budowa ronda i utrudnienia przez 12 m-cy ?????? Przecież to nie jest 100 piętrowy wierzowiec, nepwno dało by się to zrobić w miesiąc - może dwa.
Avatar
markaa / 10 listopada 2019 r. o 22:25
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
 A2 ma przebiegać całkiem inną trasą i niema nic wspólnego z obecną obwodnicą Białej.  w siedlcach ronda są i sprawują sie bardzo dobrze jechałem tamtedy wiele razy i w korku nigdy nie stałem, na zjeżdzie z A2 w mińsku maz. terz jest rondo na starej 2 i przypału niema ruch idzie płynnie. Mam nadzieje ze już zaczynasz pojmować
 A2 ma przebiegać całkiem inną trasą i niema nic wspólnego z obecną obwodnicą Białej.  w siedlcach ronda są i sprawują sie bardzo dobrze jechałem tamtedy wiele razy i w korku nigdy nie stałem, na zjeżdzie z A2 w mińsku maz. terz jest rondo na starej 2 i przypału niema ruch idzie płynnie. Mam nadzieje ze już zaczynasz pojmować rozwiń
Avatar
Hector / 11 listopada 2019 r. o 15:53
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
  To pojmij jedną rzecz, że obwodnica Białej Podlaskiej jest częścią drogi krajowej nr 2, czyli DK2, która jest ciągiem trasy europejskiej E30. Kiedy powstanie A2, czyli autostrada, ta trasa zmieni nazwę na DK92 tak jak to ma miejsce tam, gdzie obecnie A2 przebiega to równolegle przebiegajaca stara DK2 zmieniła numer właśnie na DK92. Tk samo jak DK1 na DK91, czy DK4 na DK94
  To pojmij jedną rzecz, że obwodnica Białej Podlaskiej jest częścią drogi krajowej nr 2, czyli DK2, która jest ciągiem trasy europejskiej E30. Kiedy powstanie A2, czyli autostrada, ta trasa zmieni nazwę na DK92 tak jak to ma miejsce tam, gdzie obecnie A2 przebiega to równolegle przebiegajaca stara DK2 zmieniła numer właśnie na DK92. Tk samo jak DK1 na DK91, czy DK4 na DK94 rozwiń
Avatar
Smutno mi / 10 listopada 2019 r. o 13:05
Do Gość, czego wy oczekujecie, mieszkamy we wschodniej Polsce, nie na zachodzie. Mysleliscie, że po wyborach Darek /Michałek nagle po roku wyremontuja wszystkie chodniki, położą nowy asfalt, po dwóch latach zbudują metro, 300 metrowe wieżowce i pałace? Nam zawsze jest źle i za mało, to chyba takie nasze cechy Polaków. Nie ma ścieżek - źle, budują mnóstwo ścieżek - źle, remontuja inne ulice - źle bo nie Warszawską i Sidorska, remontują Warszawską - źle, bo wąska, rondo na Witoroskiej, Terebelskiej, Solidarności - źle, bo nie na Łomaskiej. No ludzie, litości!
Avatar
On / 11 grudnia 2019 r. o 16:03
Mały wiadukt to rozumiem jak brak kasy to rozłozyć na więcej lat ale nie spowolniające E30 ronda. Budujcie je na każdym skrzyzowaniu i doprowadzicie do tego że wiecej aut przez miasto bedzie jeździć właśnie tak jest w Kodniu
Avatar
Barabasz / 6 grudnia 2019 r. o 08:15
Hector --> przez takie myślenie jak twoje i ludzi twojego toku myślenia BP to wciąż cofnięta w rozwoju dziura. Co by było gdyby GDDKiA nigdy nie pozwoliło na budowę A2 do BP i dalej? Jeździli by ludzie trasą szybkiego ruchu z rondami. W ogóle co to za twór "autostrada z rondami". A widziałeś takie rozwiązanie u gebelsów? Bo ja nie. Może o to chodziło.
Avatar
Jebzdzidy / 10 listopada 2019 r. o 18:43
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
Avatar
gośc2 / 10 listopada 2019 r. o 12:23
QA kto na tym zadupiu europy wie jak poruszac sie po rondzie?
Avatar
On / 11 grudnia 2019 r. o 16:03
Mały wiadukt to rozumiem jak brak kasy to rozłozyć na więcej lat ale nie spowolniające E30 ronda. Budujcie je na każdym skrzyzowaniu i doprowadzicie do tego że wiecej aut przez miasto bedzie jeździć właśnie tak jest w Kodniu
Avatar
Barabasz / 6 grudnia 2019 r. o 08:15
Hector --> przez takie myślenie jak twoje i ludzi twojego toku myślenia BP to wciąż cofnięta w rozwoju dziura. Co by było gdyby GDDKiA nigdy nie pozwoliło na budowę A2 do BP i dalej? Jeździli by ludzie trasą szybkiego ruchu z rondami. W ogóle co to za twór "autostrada z rondami". A widziałeś takie rozwiązanie u gebelsów? Bo ja nie. Może o to chodziło.
Avatar
Hector / 11 listopada 2019 r. o 15:53
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
  To pojmij jedną rzecz, że obwodnica Białej Podlaskiej jest częścią drogi krajowej nr 2, czyli DK2, która jest ciągiem trasy europejskiej E30. Kiedy powstanie A2, czyli autostrada, ta trasa zmieni nazwę na DK92 tak jak to ma miejsce tam, gdzie obecnie A2 przebiega to równolegle przebiegajaca stara DK2 zmieniła numer właśnie na DK92. Tk samo jak DK1 na DK91, czy DK4 na DK94
  To pojmij jedną rzecz, że obwodnica Białej Podlaskiej jest częścią drogi krajowej nr 2, czyli DK2, która jest ciągiem trasy europejskiej E30. Kiedy powstanie A2, czyli autostrada, ta trasa zmieni nazwę na DK92 tak jak to ma miejsce tam, gdzie obecnie A2 przebiega to równolegle przebiegajaca stara DK2 zmieniła numer właśnie na DK92. Tk samo jak DK1 na DK91, czy DK4 na DK94 rozwiń
Avatar
markaa / 10 listopada 2019 r. o 22:25
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
 A2 ma przebiegać całkiem inną trasą i niema nic wspólnego z obecną obwodnicą Białej.  w siedlcach ronda są i sprawują sie bardzo dobrze jechałem tamtedy wiele razy i w korku nigdy nie stałem, na zjeżdzie z A2 w mińsku maz. terz jest rondo na starej 2 i przypału niema ruch idzie płynnie. Mam nadzieje ze już zaczynasz pojmować
 A2 ma przebiegać całkiem inną trasą i niema nic wspólnego z obecną obwodnicą Białej.  w siedlcach ronda są i sprawują sie bardzo dobrze jechałem tamtedy wiele razy i w korku nigdy nie stałem, na zjeżdzie z A2 w mińsku maz. terz jest rondo na starej 2 i przypału niema ruch idzie płynnie. Mam nadzieje ze już zaczynasz pojmować rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 19:07
Zaniedbania to zasługa słynnego wizjonera Andrzeja, 16 lat marazmu, zero inwestorów stołki dla swoich itp.
Avatar
Jebzdzidy / 10 listopada 2019 r. o 18:43
Zabijcie bo nie pojmę!!! Kto wydaje pozwolenie na budowę ronda na trasie A2 (E30)? Obwodnica BP to część autostrady, więc powinien być węzeł, a nie "posrane" rondo. Jak nie stać to nie robić międzynarodowego przypału. Nie pozdrawiam inicjatorów.
Avatar
:) / 10 listopada 2019 r. o 15:40
Budowa ronda i utrudnienia przez 12 m-cy ?????? Przecież to nie jest 100 piętrowy wierzowiec, nepwno dało by się to zrobić w miesiąc - może dwa.
Avatar
Smutno mi / 10 listopada 2019 r. o 13:05
Do Gość, czego wy oczekujecie, mieszkamy we wschodniej Polsce, nie na zachodzie. Mysleliscie, że po wyborach Darek /Michałek nagle po roku wyremontuja wszystkie chodniki, położą nowy asfalt, po dwóch latach zbudują metro, 300 metrowe wieżowce i pałace? Nam zawsze jest źle i za mało, to chyba takie nasze cechy Polaków. Nie ma ścieżek - źle, budują mnóstwo ścieżek - źle, remontuja inne ulice - źle bo nie Warszawską i Sidorska, remontują Warszawską - źle, bo wąska, rondo na Witoroskiej, Terebelskiej, Solidarności - źle, bo nie na Łomaskiej. No ludzie, litości!
Avatar
gośc2 / 10 listopada 2019 r. o 12:23
QA kto na tym zadupiu europy wie jak poruszac sie po rondzie?
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 11:58
Biała podlaska jest najbardziej zaniedbanym i brudnym miastem woj.lubelskiego. Wszędzie rosną chwasty. brak chodników,skrzyżowania sa na miarę lat 60-tych ubiegłego stulecia itd,itd. Obecnie wszystko co się robi to dla poklasku i podlizywania się warszawce.Dam przykład: jest tutaj aleja Jana Pwała II ,ale jest tak brudna,wyboista bez chodników i dookoła chwasty!!! Lepiej by było zmienić nazwę tej ulicy i oznaczyć ją cyframi.Wstyd dla miejscowej władzy. Nawet pomnik Kaczyńskich nie ma jakiejś opaski by można postawić znicz,czy położyć kwiaty!!!Wszystko co się robi to z ogromną ilością wazeliny w tle!!!
Biała podlaska jest najbardziej zaniedbanym i brudnym miastem woj.lubelskiego. Wszędzie rosną chwasty. brak chodników,skrzyżowania sa na miarę lat 60-tych ubiegłego stulecia itd,itd. Obecnie wszystko co się robi to dla poklasku i podlizywania się warszawce.Dam przykład: jest tutaj aleja Jana Pwała II ,ale jest tak brudna,wyboista bez chodników i dookoła chwasty!!! Lepiej by było zmienić nazwę tej ulicy i oznaczyć ją cyframi.Wstyd dla miejscowej władzy. Nawet pomnik Kaczyńskich nie ma jakiejś opaski by można postawić znicz,czy położyć kwiaty... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Policja już wyznaczyła objazdy. Ciężarówka zderzyła się z autokarem

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Do listopada ma potrwać remont sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury. Dzięki trwającym w BCK pracom znacznie poprawi się akustyka i będzie możliwość organizowania w tym miejscu koncertów. Remont jest możliwy dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

W pierwszej połowie roku Grupa Azoty „Puławy” osiągnęła prawie 5 mld zł przychodów, a jej zysk netto wzrósł z 83 mln zł przed rokiem to 853 mln zł. To jeden z najlepszych wyników chemicznego kombinatu w historii. I to mimo wysokich cen gazu.

Biedaszyby znów aktywne. "Węgla w składach nie ma, a czymś trzeba palić"
wideo
film

Biedaszyby znów aktywne. "Węgla w składach nie ma, a czymś trzeba palić"

Popularne w latach 90. biedaszyby znowu działają. Kopacze z okolic Wałbrzycha, ryzykując życie, zaczęli nielegalnie wydobywać węgiel, który trafia do obrotu detalicznego. Wszystko przez szalejące ceny węgla i jego bardzo ograniczoną dostępność w składach.

Jubileusz "Miasto movie". Specjalne pokazy na 10-lecie i program na październik
3 października 2022, 19:00

Jubileusz "Miasto movie". Specjalne pokazy na 10-lecie i program na październik

Filmowy cykl "Miasto movie" realizowany przez Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji w październiku instytucja zaprosi do wspólnego świętowania. W planach: specjalne pokazy i impreza urodzinowa.

Zamość. Dla miłośników staroci. Wraca Giełda Kolekcjonerska

Zamość. Dla miłośników staroci. Wraca Giełda Kolekcjonerska

Po wakacyjnej przerwie, w najbliższą niedzielę (2 października) w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się Giełda Kolekcjonerska.

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal
29 września 2022, 18:00
galeria

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal

6 spektakli i 13 pokazów tworzy program Festiwalu Cyrku Współczesnego „Cyrkulacje” . Wydarzenia zaczynają się już w czwartek. To ostatni moment na zakup biletów i zarezerwowanie czasu na wydarzenie gratis

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa
Pierwsza strona
galeria

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa

Jest lądowisko na dachu, są miliony wydane na budowę nowej części szpitala. Wciąż nie ma tylko obiecanego szpitalnego oddziału ratunkowego, który ruszyć miał już na początku roku. A inne SOR-y w Lublinie zmagają się z przepełnieniem z powodu ogromnej liczby pacjentów.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Azotów Puławy. Drużyna Roberta Lisa pokonała we wtorek chorwacki zespół RK Nexe Nasice 32:26 w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 4 października.

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?
złota setka 2021

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu