Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 grudnia 2016 r.
12:18

Dwie kolizje wozów strażackich jadących na akcję gaśniczą (zdjęcia)

101 18 A A
Kolizja w Ciciborze Małym. Fot. policja
Kolizja w Ciciborze Małym. Fot. policja

We wtorek rano wybuchł pożar zabytkowego dworku w Nosowie. Do akcji gaśniczej skierowano kilka jednostek straży pożarnej z powiatu. Dwie z nich niestety nie dotarły na akcję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wtorkowy poranek nie był szczęśliwy dla dwóch załóg straży pożarnej, które jechały na akcję gaśniczą w miejscowości Nosów. Do pożaru zabytkowego dworku wysłano kilka zastępów straży. Jeden z nich w Ciciborze Małym zderzył się z fiatem. Drugi w Starej Bordziłówce podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z tirem. Na szczęcie w obydwu przypadkach nikomu nie stało się nic poważnego.

 W Ciciborze Małym jadący na sygnałach wóz bojowy Renault zawodowych strażaków z Białej Podlaskiej z trzema osobami na pokładzie, zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Cinquecento kierowanym przez 44-letnią mieszkankę Witulina, z którą podróżowały dwie 17-latki z tej samej miejscowości.

W wyniku kolizji wóz strażacki przewrócił się na bok w przydrożnym rowie. Kierującej Fiatem nic się nie stało, natomiast jego pasażerki zostały zabrane do bialskiego szpitala, gdzie po badaniach stwierdzono, że doznały one ogólnych potłuczeń i niewielkich zranień. Strażacy wyszli z kolizji cało. 

Do drugiej kolizji doszło natomiast w Starej Bordziłówce. Tam wóz bojowy Jelcz strażaków ochotników z Worgul, którym jechały cztery osoby, doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Scania, którego kierowcą był 41-latek z Łochowa. Do kolizji doszło w trakcie wyprzedzania ciężarówki przez wóz strażacki, którego kierowca stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej i oblodzonej jezdni i uderzył w bok wyprzedzanego samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia obydwa pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierowca wozu strażackiego, 62-latek z Worgul, został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. W przypadku obydwu zdarzeń ich uczestnicy byli trzeźwi.

 

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sponsor straży pożarnej / 8 grudnia 2016 o 11:50
0
Oho, widzę że kierowcy ze straży ujawnili się tu na forum, tak więc oto kilka słów bezpośrednio do nich: jeździcie gorzej niż pijaki i jeszcze marzy się wam traktowanie jak bohaterów? Myślicie że winę za waszą nieudolność ponoszą drogowcy? Nic z tego, nie da się zawsze zapewnić czarnej nawierzchni dróg, zwłaszcza na drogach ostatnej kategorii odśnieżania. Jak ktoś chce być zawodowym kierowcą to musi umieć jeździć także po białym. Pamiętajcie też że nie macie bezwzględnego pierwszeństwa przejazdu, że to wy macie zachować szczególną ostrożność, że w razie wypadku należy wam się kara - i to oby jak najsurowsza, bo już się wam w dupach poprzewracało! Teraz pewne znowu zaczniecie szczekać, tak więc jeszcze jedna uwaga: to ja was utrzymuję ze swoich podatków, tak więc mam prawo do krytyki i mam prawo żądać żeby was wymieniono na takich kierowców, którzy nie będą powodować zagrożenia na drogach.
Oho, widzę że kierowcy ze straży ujawnili się tu na forum, tak więc oto kilka słów bezpośrednio do nich: jeździcie gorzej niż pijaki i jeszcze marzy się wam traktowanie jak bohaterów? Myślicie że winę za waszą nieudolność ponoszą drogowcy? Nic z tego, nie da się zawsze zapewnić czarnej nawierzchni dróg, zwłaszcza na drogach ostatnej kategorii odśnieżania. Jak ktoś chce być zawodowym kierowcą to musi umieć jeździć także po białym. Pamiętajcie też że nie macie bezwzględnego pierwszeństwa przejazdu, że to wy macie zachować szczególną ostrożność... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 00:19
0
Henio... Patologia ? tylko jak coś się dzieje to OSP jest pierwsza na miejscu zdarzenia. Po drugie osoby w tym przypadku były trzeźwe i jechały z pomocą w małej miejscowości a nie ty tu wyskakujesz z Warszawą gdzie są przekręty ,mafia i tak dalej . zino sam jesteś ćwokiem !!! jak masz takie zdanie o nich to już dawno Ci piwni wpie... a jak będzie się coś u Ciebie działo oby żaden się nie ruszył do akcji. brawo za szacunek i podejście
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 00:12
0
Śmiech !!! to nie kierowca straży powinien być ukarany tylko osoby odpowiedzialne za odśnieżanie oraz zadbanie o posypanie drogi. Straż jechała z pomocą zamian sami wpadli w problem a drogowcy piją kawę za ciepłym biurkiem i mają wszystko w d .
Avatar
Strażak Sam / 7 grudnia 2016 o 19:19
0
Jarema Stępowski tak kończył piosenkę o pożarze na Tamce:                                                         A tu się pali jak cholera, jak cholera, jak cholera Ogień bucha jak cholera, nie wiadomo skąd A naród stoi, łeb zadziera, łeb zadziera, łeb zadziera A tu się pali jak cholera, z każdej strony swąd. (....)                                                                                                 Trzy godziny my walczyli, my walczyli, my walczyli Bo strażaki w takiej chwili bardzo dzielne są Wszyscy my się napocili, napocili, napocili Trzy godziny my walczyli, aż się spalił dom.                                                                                                          Dzięki ofiarnej pomocy straży pożarnej fundamenta zostali uratowane.
Jarema Stępowski tak kończył piosenkę o pożarze na Tamce:                                                         A tu się pali jak cholera, jak cholera, jak cholera Ogień bucha jak cholera, nie wiadomo skąd A naród stoi, łeb zadziera, łeb zadziera, łeb zadziera A tu się pali jak cholera, z każdej strony swąd. (....)                                                                                                 Trzy godziny my walczyli, my walczyli, my walczyli Bo strażaki w takiej chwili bardzo dzielne są Wszysc... rozwiń
Avatar
Henio / 7 grudnia 2016 o 19:07
0
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywileje? Jakim wariatom? Może oni są tylko niedoszkoleni? A patologią to jest włażenie, nawet na zielonym świetle, pod jadący na sygnałach samochód, a także wypisywanie głupot o szaleńcach i wariatach. 
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywile... rozwiń
Avatar
Zino / 7 grudnia 2016 o 18:37
0
Dostał tylko mandat? Ci ze straży itp. to jeżdżą tak, że z automatu powinni dostawać co najmniej 10 lat pierdla. Mieszkam koło jednostki straży, praktycznie nie ma tygodnia żeby te ćwoki nie próbowały mnie rozjechać!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 16:23
0
Kurwa ludzie jak można mieć pretensję do służb ratunkowych przecież to oni są od tego aby ratować nam życie jeżeli jedzie straż pożarna na sygnałach do akcji starajmy się o to aby nie utrudniać im przejazdu czasami parę sekund może uratować komuś życie nie rozumiem tego zdania ,,Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!'' dla niech najcenniejszy jest czas aby dojechać jak najszybciej do miejsca zdarzenia a trąbią po to aby nas ostrzec przez zbliżającym się pojazdem uprzywilejowanym aby nie wchodzić w tym czasie na przejście dla pieszych oni to robią tylko po to abyśmy byli bezpieczni i nie zachodzili im drogi. Szanujmy Druhów Strażaków bo to oni są naszymi bohaterami.
Kurwa ludzie jak można mieć pretensję do służb ratunkowych przecież to oni są od tego aby ratować nam życie jeżeli jedzie straż pożarna na sygnałach do akcji starajmy się o to aby nie utrudniać im przejazdu czasami parę sekund może uratować komuś życie nie rozumiem tego zdania ,,Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!'' dla niech najcenniejszy jest czas aby dojechać jak najszybciej do miejsca zdarzenia a trąbią po to aby nas ostrzec przez zbliżającym się pojazdem uprzywilejowanym aby nie wchodzić w tym czasie na przejście dla pieszych ... rozwiń
Avatar
Pablo / 7 grudnia 2016 o 15:30
0
inaczej byś gadał gdyby palił ci się dorobek życia albo bliska osoba umierała na twoich oczach .......
Avatar
Marek / 7 grudnia 2016 o 15:28
0
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywileje?
Avatar
CichoCiemny / 7 grudnia 2016 o 15:20
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!
Jak będzie Ci się palił dom to mają stać w korkach i czekać na zielone światło? Ludzie zacznijcie myśleć
Avatar
Sponsor straży pożarnej / 8 grudnia 2016 o 11:50
0
Oho, widzę że kierowcy ze straży ujawnili się tu na forum, tak więc oto kilka słów bezpośrednio do nich: jeździcie gorzej niż pijaki i jeszcze marzy się wam traktowanie jak bohaterów? Myślicie że winę za waszą nieudolność ponoszą drogowcy? Nic z tego, nie da się zawsze zapewnić czarnej nawierzchni dróg, zwłaszcza na drogach ostatnej kategorii odśnieżania. Jak ktoś chce być zawodowym kierowcą to musi umieć jeździć także po białym. Pamiętajcie też że nie macie bezwzględnego pierwszeństwa przejazdu, że to wy macie zachować szczególną ostrożność, że w razie wypadku należy wam się kara - i to oby jak najsurowsza, bo już się wam w dupach poprzewracało! Teraz pewne znowu zaczniecie szczekać, tak więc jeszcze jedna uwaga: to ja was utrzymuję ze swoich podatków, tak więc mam prawo do krytyki i mam prawo żądać żeby was wymieniono na takich kierowców, którzy nie będą powodować zagrożenia na drogach.
Oho, widzę że kierowcy ze straży ujawnili się tu na forum, tak więc oto kilka słów bezpośrednio do nich: jeździcie gorzej niż pijaki i jeszcze marzy się wam traktowanie jak bohaterów? Myślicie że winę za waszą nieudolność ponoszą drogowcy? Nic z tego, nie da się zawsze zapewnić czarnej nawierzchni dróg, zwłaszcza na drogach ostatnej kategorii odśnieżania. Jak ktoś chce być zawodowym kierowcą to musi umieć jeździć także po białym. Pamiętajcie też że nie macie bezwzględnego pierwszeństwa przejazdu, że to wy macie zachować szczególną ostrożność... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 00:19
0
Henio... Patologia ? tylko jak coś się dzieje to OSP jest pierwsza na miejscu zdarzenia. Po drugie osoby w tym przypadku były trzeźwe i jechały z pomocą w małej miejscowości a nie ty tu wyskakujesz z Warszawą gdzie są przekręty ,mafia i tak dalej . zino sam jesteś ćwokiem !!! jak masz takie zdanie o nich to już dawno Ci piwni wpie... a jak będzie się coś u Ciebie działo oby żaden się nie ruszył do akcji. brawo za szacunek i podejście
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 00:12
0
Śmiech !!! to nie kierowca straży powinien być ukarany tylko osoby odpowiedzialne za odśnieżanie oraz zadbanie o posypanie drogi. Straż jechała z pomocą zamian sami wpadli w problem a drogowcy piją kawę za ciepłym biurkiem i mają wszystko w d .
Avatar
Strażak Sam / 7 grudnia 2016 o 19:19
0
Jarema Stępowski tak kończył piosenkę o pożarze na Tamce:                                                         A tu się pali jak cholera, jak cholera, jak cholera Ogień bucha jak cholera, nie wiadomo skąd A naród stoi, łeb zadziera, łeb zadziera, łeb zadziera A tu się pali jak cholera, z każdej strony swąd. (....)                                                                                                 Trzy godziny my walczyli, my walczyli, my walczyli Bo strażaki w takiej chwili bardzo dzielne są Wszyscy my się napocili, napocili, napocili Trzy godziny my walczyli, aż się spalił dom.                                                                                                          Dzięki ofiarnej pomocy straży pożarnej fundamenta zostali uratowane.
Jarema Stępowski tak kończył piosenkę o pożarze na Tamce:                                                         A tu się pali jak cholera, jak cholera, jak cholera Ogień bucha jak cholera, nie wiadomo skąd A naród stoi, łeb zadziera, łeb zadziera, łeb zadziera A tu się pali jak cholera, z każdej strony swąd. (....)                                                                                                 Trzy godziny my walczyli, my walczyli, my walczyli Bo strażaki w takiej chwili bardzo dzielne są Wszysc... rozwiń
Avatar
Henio / 7 grudnia 2016 o 19:07
0
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywileje? Jakim wariatom? Może oni są tylko niedoszkoleni? A patologią to jest włażenie, nawet na zielonym świetle, pod jadący na sygnałach samochód, a także wypisywanie głupot o szaleńcach i wariatach. 
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywile... rozwiń
Avatar
Zino / 7 grudnia 2016 o 18:37
0
Dostał tylko mandat? Ci ze straży itp. to jeżdżą tak, że z automatu powinni dostawać co najmniej 10 lat pierdla. Mieszkam koło jednostki straży, praktycznie nie ma tygodnia żeby te ćwoki nie próbowały mnie rozjechać!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 16:23
0
Kurwa ludzie jak można mieć pretensję do służb ratunkowych przecież to oni są od tego aby ratować nam życie jeżeli jedzie straż pożarna na sygnałach do akcji starajmy się o to aby nie utrudniać im przejazdu czasami parę sekund może uratować komuś życie nie rozumiem tego zdania ,,Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!'' dla niech najcenniejszy jest czas aby dojechać jak najszybciej do miejsca zdarzenia a trąbią po to aby nas ostrzec przez zbliżającym się pojazdem uprzywilejowanym aby nie wchodzić w tym czasie na przejście dla pieszych oni to robią tylko po to abyśmy byli bezpieczni i nie zachodzili im drogi. Szanujmy Druhów Strażaków bo to oni są naszymi bohaterami.
Kurwa ludzie jak można mieć pretensję do służb ratunkowych przecież to oni są od tego aby ratować nam życie jeżeli jedzie straż pożarna na sygnałach do akcji starajmy się o to aby nie utrudniać im przejazdu czasami parę sekund może uratować komuś życie nie rozumiem tego zdania ,,Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!'' dla niech najcenniejszy jest czas aby dojechać jak najszybciej do miejsca zdarzenia a trąbią po to aby nas ostrzec przez zbliżającym się pojazdem uprzywilejowanym aby nie wchodzić w tym czasie na przejście dla pieszych ... rozwiń
Avatar
Pablo / 7 grudnia 2016 o 15:30
0
inaczej byś gadał gdyby palił ci się dorobek życia albo bliska osoba umierała na twoich oczach .......
Avatar
Marek / 7 grudnia 2016 o 15:28
0
Wszyscy którzy jeżdżą na sygnale to patologia. W Warszawie niedawno kierujący policyjnym radiowozem zabił pieszego, który przechodził przez ulicę na zielonym świetle. Później kierujący straży pożarnej zabił traktorzystę który miał pecha akurat stać na poboczu. Z kolei pod Zamościem kierujący karetką nie zmieścił się na zakręcie - przewożony pacjent nie żyje. A teraz jeszcze to. A to tylko kilka przykładów, w rzeczywistości spowodowanych przez nich wypadków jest mnóstwo. Może wreszcie ktoś się obudzi i odbierze tym wariatom ich przywileje?
Avatar
CichoCiemny / 7 grudnia 2016 o 15:20
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Po Lublinie też jeżdżą i trąbią jak szaleńcy!
Jak będzie Ci się palił dom to mają stać w korkach i czekać na zielone światło? Ludzie zacznijcie myśleć
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjenci będą mieli wygodniej

Pacjenci będą mieli wygodniej 0 0

Blisko 3,5 mln zł będzie kosztował nowy system informatyczny, z którego będzie korzystać Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpital podpisał właśnie umowę na jego dofinansowanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo 2 0

ROZMOWA Z Mateuszem Kompanickim, piłkarzem Chełmianki Chełm

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem 8 2

27-latek z gminy Józefów nad Wisłą miał znęcać się nad swoim 89-letnim dziadkiem. Grożąc mu nożem dwa razy zabrał mu też pieniądze. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Potem grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów 2 0

Trzeci mecz w Centralnej Lidze Juniorów i trzecia porażka. Tym razem piłkarze Motoru byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Prowadzili w Poznaniu z Lechem do 78 minuty. Niestety, w końcówce zawodów stracili dwa gole i wszystkie trzy punkty

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji 3 1

Słońce, upał i niewielskie przelotne opady - tak synoptycy prognozują pogodę na najbliższe dni. Tak będzie co najmniej do początku września.

Zaśpiewały na dwa głosy
Rozmowa

Zaśpiewały na dwa głosy 3 1

Re – Barbara Wrońska, tradycja – Anna Chuda. Artystki, które brały udział w koncercie Jarmarku Jagiellońskiego „re-tradycja” opowiadają jak wiele je dzieli i jak dużo wspólnego znalazły w swojej twórczości i życiu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów 0 0

Niespełna półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu.

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu 3 4

59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną 2 1

Górnik Łęczna prowadził w Rzeszowie 2:0, ale ostatecznie zdobył w starciu z Resovią zaledwie punkt. Tym samym zespół trenera Rafała Wójcika nadal jest niepokonany, ale przerwał passę trzech wygranych z rzędu

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria)
galeria

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria) 8 11

Udział w pierwszym konwencie tatuażu w Zamościu biorą tatuatorzy z Polski i zza granicy

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne 21 11

Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało 5 6

30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie?
Magazyn

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie? 43 9

Gdzie wydawano tysiąc obiadów dziennie, a w którym lokalu pracowało nawet 120 osób na trzy zmiany? Gdzie koncertowali światowej sławy jazzmani, a gdzie występowała „Tosca”? I na czym polegał brygadowy system pracy?

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej
29 sierpnia 2018, 16:00

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej 3 0

Co Gdzie Kiedy. INNA Fundacja zaprasza na wyjątkowy spacer tłumaczony na język migowy z okazji 600-lecia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Start 29 sierpnia o godz. 16 przed bramą Zamku Lubelskiego.

Król duch Łucjana

Król duch Łucjana 1 1

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie oglądać można ekspozycję Piotra Łucjana inspirowaną poematem wizyjnym Juliusza Słowackiego "Król duch".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!