Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 sierpnia 2017 r.
20:06

Dyrektor miejskiego żłobka wydawała publiczne pieniądze na zakupy? Długa lista przewinień

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Anecie S. byłej dyrektor żłobka miejskiego. Lista przewinień jest długa, od zaniżania gramatury posiłków po wydawanie publicznych pieniędzy na swoje prywatne zakupy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia wraz uzasadnieniem zajmuje kilka stron. Prokuratur oskarżył Anetę S. o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej oraz złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracowników. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy że prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w tej sprawie w październiku ubiegłego roku. Podstawą do tego była skarga, którą przekazał prezydent miasta. A skargę na Anetę S. złożyła część personelu żłobka „Skarbca Skrzata”. Pracownicy zarzucili jej m.in. zastraszanie, publiczne poniżanie i kary za drobne przewinienia. W związku z tym na początku października dyrektor została zwolniona z pracy w trybie natychmiastowym.

Prokuratura ustaliła że proceder trwał od 2009 do 2016 roku. Na liście przewinień Anety S. jest m.in. wydatkowanie publicznych pieniędzy na zakup szeregu przedmiotów i produktów nieujawnionych na stanie majątkowym żłobka, np. hulajnogi, klocków lego, kwiatków doniczkowych, lekarstw czy produktów spożywczych.

W sumie przez blisko siedem lat wydała ponad 21 tys. zł ze żłobkowej kasy. Zdaniem prokuratury, przekroczyła też swoje uprawnienia zatrudniając w żłobku swojego męża, najpierw na umowę zlecenie, później na umowę o pracę na stanowisku samodzielnego referenta. Miała też zaniżać gramaturę posiłków przeznaczonych dla podopiecznych żłobka. Wszystko po to aby część jedzenia pakować w  oddzielne pojemniki i wywozić dla swoich własnych potrzeb. Takie sytuacje miały się zdarzać niemal codziennie. W opinii prokuratora Łukasza Grędysy w stosunku do pracowników Aneta S. dopuszczała się zachowań które miały znamiona mobbingu, na przykład wymuszała składki od pracowników na prezenty dla siebie z różnych okazji, urodzin, imienin czy świąt.

Osoby które nie wpłacały, były szykanowane. Była dyrektor zastraszała swoich podwładnych zwolnieniem z pracy, konfliktowała zespół. Złośliwie nie udzielała urlopów wypoczynkowych. Aneta S. nie przyznała się do winy, odmówiła składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. W sprawie status pokrzywdzonych mają 24 osoby. Pierwsza rozprawa odbędzie się 12 września.

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiem toczy się jeszcze sprawa którą wytoczyła była pani dyrektor. Domaga się ona przywrócenia do pracy. Od listopada ubiegłego roku w wyniku rozstrzygniętego konkursu żłobkiem kieruje Agnieszka Kulicka.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 22:30
0
Najgorszy złodziej to ten, który okrada społeczeństwo. - TALMUD, Tosefta Bava Kama
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 16:53
0
A ja pracowałem w SP14 na Sławinku... - Kucharki i inni pracownicy szkoły NAGMINNIE wynosili ze szkoły jedzenie i nie prowadzono rzetelnej ewidencji wydawanych posiłków (szczegółowo wypunktował to pokontrolny raport kontrolerów z Wydziału Audytu UM). - Dalej... lewe wynajmowanie gimnastycznej sali na lewe KP Patologia za patologią, mimo to dyr. Miciuka awansowano na dyr. ZS12. POLSKA W PIGUŁCE.
Avatar
anna k / 12 sierpnia 2017 o 16:39
0
Skąd ja to znam? W oświacie stanowiska kierownicze zajmują prawie wyłącznie kobiety. I to jest bardzo mylące, bo oceniamy je stereotypowo jako wrażliwsze, spokojniejsze i uczciwsze od mężczyzn. Otóż nic bardziej mylnego, najczęściej jest dokładnie odwrotnie! Identyczna sytuacja do tej opisanej w artykule miała miejsce w jednej ze szkół w Lublinie, podlegającej pod Urząd Marszałkowski. Agresja, złośliwość, nepotyzm, złodziejstwo i pogarda dla pracowników spoza rodzinnej i towarzyskiej sitwy. Ludzie lądowali u psychiatrów lub sami się zwalniali bo nie wytrzymywali psychicznie, szkoła została prawie sprywatyzowana poprzez obsadzanie stanowisk znajomymi lub rodziną. Na "szczęście" pani dyrektor zadarła również z organem założycielskim co w połączeniu ze skargami pracowników spowodowało że nie przedłużono tej "niezastąpionej" kobiecie kontraktu. Niestety ta patologia trwała całe lata i kosztowała nas bardzo wiele. Od roku jest nowa, bardzo sympatyczna dyrektor, szkoła funkcjonuje doskonale i nawet pomimo niskich płac wszyscy angażują się w pracę i przychodzą do niej z uśmiechem, a nie idą jak na ścięcie co miało miejsce w poprzednich latach. Jako ciekawostkę dodam tu jeszcze, że na odchodne, była pani dyrektor w ostatnich dniach swojego urzędowania próbowała zwolnić jeszcze wiele niewygodnych dla niej osób. Byli pracownicy są zapraszani zwyczajowo na różne szkolne uroczystości i zazwyczaj na nie przychodzą. Poprzednia dyrektor nie pokazała się w szkole ani razu, pewnie ze wstydu. Tak kończą ludzie chorzy na władzę i nie umiejący szanować swoich bliźnich. Na zakończenie jedna uwaga, organ założycielski powinien szybciej i zdecydowanie reagować na takie dyrektorskie wynaturzenia bo tu chodzi o dobro ludzi. A pracownikom wspomnianego w artykule żłobka życzę tak pozytywnego końca problemów jaki nastąpił w "mojej" szkole. Pozdrawiam!
Skąd ja to znam? W oświacie stanowiska kierownicze zajmują prawie wyłącznie kobiety. I to jest bardzo mylące, bo oceniamy je stereotypowo jako wrażliwsze, spokojniejsze i uczciwsze od mężczyzn. Otóż nic bardziej mylnego, najczęściej jest dokładnie odwrotnie! Identyczna sytuacja do tej opisanej w artykule miała miejsce w jednej ze szkół w Lublinie, podlegającej pod Urząd Marszałkowski. Agresja, złośliwość, nepotyzm, złodziejstwo i pogarda dla pracowników spoza rodzinnej i towarzyskiej sitwy. Ludzie lądowali u psychiatrów lub sami się zwalnia... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 16:34
0
Niech odpracuje to co ukradła w BURDELU wszyscy będą zadowoleni...
Avatar
Karol / 12 sierpnia 2017 o 14:17
0
do roboty babo i spłacaj napisał:
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj!  Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A rewię mody możesz uprawiać po fajrancie.
 co Rydzyk zrobił z nielegalnie zbieranymi pieniędzmi na ratowanie stoczni ?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 10:30
0
Pracowałem w firmie zaopatrującej przedszkola. Żeby firma została wybrana na dostawcę - to jak wszędzie trzeba dać "w łapę". A i potem idą przekręty - fakturowane są ziemniaki, a kupowane kolczyki... Niestety norma w tej branży.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 07:34
0
Domaga się przywrócenia do pracy?-raczej koryta. Ciekawe kto w tym okresie nie kradł?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 01:34
0
Booooże ale CHYTRA BABA... spod siebie by zeżarła...
Avatar
do roboty babo i spłacaj / 11 sierpnia 2017 o 23:35
0
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj!    Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A rewię mody możesz uprawiać po fajrancie.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 20:44
0
250 miliardów strat, wojna z mafią i podejrzana bezczynność w czasach rządów PO - PSL!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 22:30
0
Najgorszy złodziej to ten, który okrada społeczeństwo. - TALMUD, Tosefta Bava Kama
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 16:53
0
A ja pracowałem w SP14 na Sławinku... - Kucharki i inni pracownicy szkoły NAGMINNIE wynosili ze szkoły jedzenie i nie prowadzono rzetelnej ewidencji wydawanych posiłków (szczegółowo wypunktował to pokontrolny raport kontrolerów z Wydziału Audytu UM). - Dalej... lewe wynajmowanie gimnastycznej sali na lewe KP Patologia za patologią, mimo to dyr. Miciuka awansowano na dyr. ZS12. POLSKA W PIGUŁCE.
Avatar
anna k / 12 sierpnia 2017 o 16:39
0
Skąd ja to znam? W oświacie stanowiska kierownicze zajmują prawie wyłącznie kobiety. I to jest bardzo mylące, bo oceniamy je stereotypowo jako wrażliwsze, spokojniejsze i uczciwsze od mężczyzn. Otóż nic bardziej mylnego, najczęściej jest dokładnie odwrotnie! Identyczna sytuacja do tej opisanej w artykule miała miejsce w jednej ze szkół w Lublinie, podlegającej pod Urząd Marszałkowski. Agresja, złośliwość, nepotyzm, złodziejstwo i pogarda dla pracowników spoza rodzinnej i towarzyskiej sitwy. Ludzie lądowali u psychiatrów lub sami się zwalniali bo nie wytrzymywali psychicznie, szkoła została prawie sprywatyzowana poprzez obsadzanie stanowisk znajomymi lub rodziną. Na "szczęście" pani dyrektor zadarła również z organem założycielskim co w połączeniu ze skargami pracowników spowodowało że nie przedłużono tej "niezastąpionej" kobiecie kontraktu. Niestety ta patologia trwała całe lata i kosztowała nas bardzo wiele. Od roku jest nowa, bardzo sympatyczna dyrektor, szkoła funkcjonuje doskonale i nawet pomimo niskich płac wszyscy angażują się w pracę i przychodzą do niej z uśmiechem, a nie idą jak na ścięcie co miało miejsce w poprzednich latach. Jako ciekawostkę dodam tu jeszcze, że na odchodne, była pani dyrektor w ostatnich dniach swojego urzędowania próbowała zwolnić jeszcze wiele niewygodnych dla niej osób. Byli pracownicy są zapraszani zwyczajowo na różne szkolne uroczystości i zazwyczaj na nie przychodzą. Poprzednia dyrektor nie pokazała się w szkole ani razu, pewnie ze wstydu. Tak kończą ludzie chorzy na władzę i nie umiejący szanować swoich bliźnich. Na zakończenie jedna uwaga, organ założycielski powinien szybciej i zdecydowanie reagować na takie dyrektorskie wynaturzenia bo tu chodzi o dobro ludzi. A pracownikom wspomnianego w artykule żłobka życzę tak pozytywnego końca problemów jaki nastąpił w "mojej" szkole. Pozdrawiam!
Skąd ja to znam? W oświacie stanowiska kierownicze zajmują prawie wyłącznie kobiety. I to jest bardzo mylące, bo oceniamy je stereotypowo jako wrażliwsze, spokojniejsze i uczciwsze od mężczyzn. Otóż nic bardziej mylnego, najczęściej jest dokładnie odwrotnie! Identyczna sytuacja do tej opisanej w artykule miała miejsce w jednej ze szkół w Lublinie, podlegającej pod Urząd Marszałkowski. Agresja, złośliwość, nepotyzm, złodziejstwo i pogarda dla pracowników spoza rodzinnej i towarzyskiej sitwy. Ludzie lądowali u psychiatrów lub sami się zwalnia... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 16:34
0
Niech odpracuje to co ukradła w BURDELU wszyscy będą zadowoleni...
Avatar
Karol / 12 sierpnia 2017 o 14:17
0
do roboty babo i spłacaj napisał:
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj!  Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A rewię mody możesz uprawiać po fajrancie.
 co Rydzyk zrobił z nielegalnie zbieranymi pieniędzmi na ratowanie stoczni ?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 10:30
0
Pracowałem w firmie zaopatrującej przedszkola. Żeby firma została wybrana na dostawcę - to jak wszędzie trzeba dać "w łapę". A i potem idą przekręty - fakturowane są ziemniaki, a kupowane kolczyki... Niestety norma w tej branży.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 07:34
0
Domaga się przywrócenia do pracy?-raczej koryta. Ciekawe kto w tym okresie nie kradł?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 01:34
0
Booooże ale CHYTRA BABA... spod siebie by zeżarła...
Avatar
do roboty babo i spłacaj / 11 sierpnia 2017 o 23:35
0
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj!    Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A rewię mody możesz uprawiać po fajrancie.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 20:44
0
250 miliardów strat, wojna z mafią i podejrzana bezczynność w czasach rządów PO - PSL!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 7 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 157 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.