Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 października 2017 r.
12:09

Jest już koncepcja odbudowy pałacu Radziwiłłów. Kto będzie inwestorem?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 21 A A
Prezes gdyńskiej fundacji przekazał miastu koncepcję odbudowy pałacu Radziwiłłów. A czy ktoś się podejmie odbudowy?
Prezes gdyńskiej fundacji przekazał miastu koncepcję odbudowy pałacu Radziwiłłów. A czy ktoś się podejmie odbudowy? (fot. Ewelina Burda)

Fundacja Fundusz Rewitalizacji z Gdyni przekazała miastu koncepcję architektoniczną odbudowy pałacu Radziwiłłów. Ale nie wiadomo kto będzie inwestorem, bo na odbudowę szacowaną na blisko 50 mln złotych, fundacji nie udało się pozyskać środków unijnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym ambitnym projekcie mówi się w Białej Podlaskiej już od września 2015 roku. Wtedy powiązana z senatorem Grzegorzem Biereckim gdyńska fundacja podpisała list intencyjny z władzami Białej Podlaskiej.

– Po dwóch latach starań o pozyskanie funduszy unijnych na odbudowę pałacu, doszliśmy to wniosku że to opcja mało realna – przyznaje Maciej Bąk, prezes fundacji. – Projekt udało nam się doprowadzić do wersji komercyjnej. Wiemy, że możliwa jest działalność konferencyjno-hotelarska w obiekcie, która przyniesie potencjalnemu inwestorowi oczekiwany dochód – zaznacza Bąk.

Fundacja przekazała właśnie miastu opracowaną koncepcję odbudowy pałacu z wytycznymi konserwatorskimi i architektonicznymi. – Dostajemy dokument, który posłuży nam do konsultacji z mieszkańcami i radą miasta – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Jego zdaniem, taki obiekt nie może powstać wbrew woli bialczan. – Następnie, musi zostać wytyczona działka, na co konserwator się zgadza, a później ogłoszony przetarg – zapowiada prezydent.

Gdyńska fundacja zamierza wystartować w tym przetargu. – Jesteśmy potencjalnymi inwestorami, ale proces przetargowy jest konieczny – zaznacza Bąk.

Powstała w 2014 fundacja jak dotąd nie ma na swoim koncie podobnych projektów. – To nasz główny projekt obecnie – nie ukrywa prezes.

Za to już od 2014 roku fundacja prowadzi działalność poręczeniową w ramach współpracy ze Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Franciszka Stefczyka. To poręczenia spłaty kredytu lub pożyczki zaciąganej przez członków Kas.

– W naszej koncepcji mamy analizę wykonaną przez eksperta z branży hotelowej który policzył to wszystko i stwierdził że taka działalność się opłaca – zauważa Maciej Bąk.

Obiekt hotelowo-konferencyjny dysponowałby 100 pokojami. – W środku znajdzie się reprezentacyjna sala rycerska, która może też służyć lokalnej społeczności. Do tego strefa SPA i Wellness, restauracja i kawiarnia – wymienia szef fundacji.

Jego zdaniem odbudowany pałac mógłby stać się wizytówką miasta. – My jako miasto nie jesteśmy w stanie wyłożyć takich środków czy zaciągnąć kredyt na odbudowę. Poza tym, sama odbudowa nie załatwia sprawy, pozostaje kwestia utrzymania obiektu, jego administracji. Niech mieszkańcy się wypowiedzą czy tego chcą – podkreśla prezydent.

Miasto póki co przystępuje do kolejnego etapu rewitalizacji parku Radziłowskiego, gdzie kiedyś zlokalizowana była rezydencja magnacka Radziwiłłów. Była jedną z najwybitniejszych realizacji architektonicznych XVII wieku na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego. Sam pałac ostatecznie rozebrano jednak w 1883 roku. Na miejscu zachowały się m.in. brama wjazdowa, wieża, oficyny czy kaplica zamkowa.  Miasto  zabiega teraz  o przyznanie statusu Pomnika Historii zabytkowemu zespołowi dawnej rezydencji Radziwiłłów.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 22:01
0
Bardzo dobry pomysł! Jestem na TAK
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 11:03
0
To po parku już nie pospacerujemy
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 07:06
0
Nie. Nie chcę pałacu. Chcę więcej przedszkoli i zakładów pracy gdzie znajdą pracę dzieci które szkolą się w naszych szkołach. Pałac budowany przez Pana z Gdyni??? NIE
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 10:10
0
Wspaniały pomysł. Czy nasze miasto ma za dużo ciekawych miejsc? Jeśli ktoś chce zrealizować coś fajnego to co w tym złego. Miasto nie ma funduszy na odbudowę pałacu a jak znalazł się potencjalny inwestor to od razu hejterzy muszą swoje trzy grosze wsadzić. Czy jesteśmy przeciwni innym prywaciarzom , hotelarzom (POLONIA w rękach Łukowa) nie bo każdy chce zarabiać kasę i inwestor pałacu także co to ma za znaczenie , że powiązany z PiS za kilka lat może opcja się zmienić a pałac zostanie jako ciekawostka kulturalna naszego miasta a nie krzaki i nieużytki od strony rzeki gdzie planowana jest odbudowa. Super pomysł - powodzenia w realizacji.
Wspaniały pomysł. Czy nasze miasto ma za dużo ciekawych miejsc? Jeśli ktoś chce zrealizować coś fajnego to co w tym złego. Miasto nie ma funduszy na odbudowę pałacu a jak znalazł się potencjalny inwestor to od razu hejterzy muszą swoje trzy grosze wsadzić. Czy jesteśmy przeciwni innym prywaciarzom , hotelarzom (POLONIA w rękach Łukowa) nie bo każdy chce zarabiać kasę i inwestor pałacu także co to ma za znaczenie , że powiązany z PiS za kilka lat może opcja się zmienić a pałac zostanie jako ciekawostka kulturalna naszego miasta a nie krzaki ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 08:43
0
Reprywatyzacja to sliska sprawa. Darek spytaj sie Jakiego.
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 05:48
0
Taki Pałac jako zabytek powinien być własnością miasta a nie senatora Biereckiego. Działalność zapewnie będzie zarejestrowana w Gdańsku co raczej nie przyniesie miastu korzyści. Inicjarywa jest dobrym pomysłem ale ograniczy mieszkańcom dostęp do obiektu bo jak ma na siebie zarabiać taki duży hotel to mieszkańcy będą przeszkadzać w funkcjonowaniu gościom hotelu i uczestnikom potencjalnych konferencji. Amfireatr w Parku Radziwilowskim i otaczjacy go Park będzie dla mieszkańców niedostepny.
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 03:45
0
Funkcja hotelowa zdominuje całe założenie zamkowe,zwykli mieszkańcy Białej będą intruzami na tym terenie. Potrzebna alternatywna koncepcja uwzględniająca potrzeby mieszkańców a nie bajeczki o dziesiątkach miejsc pracy.
Avatar
Mateusz / 22 października 2017 o 22:01
0
Rekonstrukcja brakującej, zniszczonej niegdyś głównej bryły założenia pałacowego zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków sprawi, że będziemy mieli w mieście perłę architektury unikalną w skali kraju! To, że obiekt będzie funkcjonował jako hotel nie jest niczym złym - przecież utrzymanie takiego obiektu będzie sporo kosztować - jako hotel pałac sam na siebie zarobi. Opcja z prywatnym inwestorem to dobre rozwiązanie - jeżeli rzeczywiście znalazł się ktoś (ktokolwiek by to był) kto zainwestuje w mieście 50 mln, będzie płacił podatki i stworzy dzisiątki miejsc pracy to mieszkańcy Białej Podlaskiej powinni go nosić na rękach.         
Rekonstrukcja brakującej, zniszczonej niegdyś głównej bryły założenia pałacowego zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków sprawi, że będziemy mieli w mieście perłę architektury unikalną w skali kraju! To, że obiekt będzie funkcjonował jako hotel nie jest niczym złym - przecież utrzymanie takiego obiektu będzie sporo kosztować - jako hotel pałac sam na siebie zarobi. Opcja z prywatnym inwestorem to dobre rozwiązanie - jeżeli rzeczywiście znalazł się ktoś (ktokolwiek by to był) kto zainwestuje w mieście 50 mln, będzie płacił podatki i stworz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2017 o 21:21
0
Jakieś to wyjaśnianie pokrętne z tym hotelem w kształcie pałacu.
Avatar
zgroza / 22 października 2017 o 20:49
0
Dzwon napisał:
Brawo. Dzięki za inicjatywę Panie Prezydencie, senatorze, PIS i wszystkim, którzy przyczynili się do odbudowy pałacu, realizacji wizytówki Białej Podlaskiej. Bedzie pamiątka na wieki. My bialczanie wnosimy, prosimy i żądamy jak najszybciej realizacji projetu. Co do finansowania, to wystarczy ogłosić, społeczną zbiórkę, cegiełki, z prawem udziału w przedsięwzięciu. Każdy, kto czuję się biaczanienem, w mieście, kraju i za granicą, wesprze tą odbudowę i będzie dumny z udzału w odbudowie. Vivat Biała Podlaska, vivat P. Prezydent, vivat ze dożyliśmy czsu realizacji marzeń pokoleń mieszkańców Białej Podlaskiej. Brawo.
 co, zbiórka, no nie, ty jesteś chyba chory, nie dosyć, że pracuję na 500+ i tych innych nierobów to jeszcze mam dawać na odnowę z tej swojej zapracowanej jałmużny, no nie, chyba zemdleję
 co, zbiórka, no nie, ty jesteś chyba chory, nie dosyć, że pracuję na 500+ i tych innych nierobów to jeszcze mam dawać na odnowę z tej swojej zapracowanej jałmużny, no nie, chyba zemdleję rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 22:01
0
Bardzo dobry pomysł! Jestem na TAK
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 11:03
0
To po parku już nie pospacerujemy
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 07:06
0
Nie. Nie chcę pałacu. Chcę więcej przedszkoli i zakładów pracy gdzie znajdą pracę dzieci które szkolą się w naszych szkołach. Pałac budowany przez Pana z Gdyni??? NIE
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 10:10
0
Wspaniały pomysł. Czy nasze miasto ma za dużo ciekawych miejsc? Jeśli ktoś chce zrealizować coś fajnego to co w tym złego. Miasto nie ma funduszy na odbudowę pałacu a jak znalazł się potencjalny inwestor to od razu hejterzy muszą swoje trzy grosze wsadzić. Czy jesteśmy przeciwni innym prywaciarzom , hotelarzom (POLONIA w rękach Łukowa) nie bo każdy chce zarabiać kasę i inwestor pałacu także co to ma za znaczenie , że powiązany z PiS za kilka lat może opcja się zmienić a pałac zostanie jako ciekawostka kulturalna naszego miasta a nie krzaki i nieużytki od strony rzeki gdzie planowana jest odbudowa. Super pomysł - powodzenia w realizacji.
Wspaniały pomysł. Czy nasze miasto ma za dużo ciekawych miejsc? Jeśli ktoś chce zrealizować coś fajnego to co w tym złego. Miasto nie ma funduszy na odbudowę pałacu a jak znalazł się potencjalny inwestor to od razu hejterzy muszą swoje trzy grosze wsadzić. Czy jesteśmy przeciwni innym prywaciarzom , hotelarzom (POLONIA w rękach Łukowa) nie bo każdy chce zarabiać kasę i inwestor pałacu także co to ma za znaczenie , że powiązany z PiS za kilka lat może opcja się zmienić a pałac zostanie jako ciekawostka kulturalna naszego miasta a nie krzaki ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 08:43
0
Reprywatyzacja to sliska sprawa. Darek spytaj sie Jakiego.
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 05:48
0
Taki Pałac jako zabytek powinien być własnością miasta a nie senatora Biereckiego. Działalność zapewnie będzie zarejestrowana w Gdańsku co raczej nie przyniesie miastu korzyści. Inicjarywa jest dobrym pomysłem ale ograniczy mieszkańcom dostęp do obiektu bo jak ma na siebie zarabiać taki duży hotel to mieszkańcy będą przeszkadzać w funkcjonowaniu gościom hotelu i uczestnikom potencjalnych konferencji. Amfireatr w Parku Radziwilowskim i otaczjacy go Park będzie dla mieszkańców niedostepny.
Avatar
Gość / 23 października 2017 o 03:45
0
Funkcja hotelowa zdominuje całe założenie zamkowe,zwykli mieszkańcy Białej będą intruzami na tym terenie. Potrzebna alternatywna koncepcja uwzględniająca potrzeby mieszkańców a nie bajeczki o dziesiątkach miejsc pracy.
Avatar
Mateusz / 22 października 2017 o 22:01
0
Rekonstrukcja brakującej, zniszczonej niegdyś głównej bryły założenia pałacowego zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków sprawi, że będziemy mieli w mieście perłę architektury unikalną w skali kraju! To, że obiekt będzie funkcjonował jako hotel nie jest niczym złym - przecież utrzymanie takiego obiektu będzie sporo kosztować - jako hotel pałac sam na siebie zarobi. Opcja z prywatnym inwestorem to dobre rozwiązanie - jeżeli rzeczywiście znalazł się ktoś (ktokolwiek by to był) kto zainwestuje w mieście 50 mln, będzie płacił podatki i stworzy dzisiątki miejsc pracy to mieszkańcy Białej Podlaskiej powinni go nosić na rękach.         
Rekonstrukcja brakującej, zniszczonej niegdyś głównej bryły założenia pałacowego zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków sprawi, że będziemy mieli w mieście perłę architektury unikalną w skali kraju! To, że obiekt będzie funkcjonował jako hotel nie jest niczym złym - przecież utrzymanie takiego obiektu będzie sporo kosztować - jako hotel pałac sam na siebie zarobi. Opcja z prywatnym inwestorem to dobre rozwiązanie - jeżeli rzeczywiście znalazł się ktoś (ktokolwiek by to był) kto zainwestuje w mieście 50 mln, będzie płacił podatki i stworz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2017 o 21:21
0
Jakieś to wyjaśnianie pokrętne z tym hotelem w kształcie pałacu.
Avatar
zgroza / 22 października 2017 o 20:49
0
Dzwon napisał:
Brawo. Dzięki za inicjatywę Panie Prezydencie, senatorze, PIS i wszystkim, którzy przyczynili się do odbudowy pałacu, realizacji wizytówki Białej Podlaskiej. Bedzie pamiątka na wieki. My bialczanie wnosimy, prosimy i żądamy jak najszybciej realizacji projetu. Co do finansowania, to wystarczy ogłosić, społeczną zbiórkę, cegiełki, z prawem udziału w przedsięwzięciu. Każdy, kto czuję się biaczanienem, w mieście, kraju i za granicą, wesprze tą odbudowę i będzie dumny z udzału w odbudowie. Vivat Biała Podlaska, vivat P. Prezydent, vivat ze dożyliśmy czsu realizacji marzeń pokoleń mieszkańców Białej Podlaskiej. Brawo.
 co, zbiórka, no nie, ty jesteś chyba chory, nie dosyć, że pracuję na 500+ i tych innych nierobów to jeszcze mam dawać na odnowę z tej swojej zapracowanej jałmużny, no nie, chyba zemdleję
 co, zbiórka, no nie, ty jesteś chyba chory, nie dosyć, że pracuję na 500+ i tych innych nierobów to jeszcze mam dawać na odnowę z tej swojej zapracowanej jałmużny, no nie, chyba zemdleję rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki 0 0

48 dzieci będzie mogło pomieścić przedszkole planowane na parterze budynku przy Pogodnej 19, gdzie mieści się podstawówka nr 33. Urząd Miasta szuka firmy, która przebuduje sale lekcyjne na sale zabaw dla małych dzieci. Takie same prace planowane są w szkole przy Kunickiego.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur
7 września 2018, 0:00

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-9 września w centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przeprowadzony zostanie wielki finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE. - Niezwykła energia, niesamowite umiejętności, hipnotyzujące obrazy! - tak imprezę zapowiadają jej organizatorzy.

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego
19 sierpnia 2018, 19:30

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7 wystąpi znakomity organista ze Świdnicy - Marcin Armański.

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw 2 9

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury
22 sierpnia 2018, 21:00

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach kolejnej odsłony Miasto movie, w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zobaczymy film Davida Lyncha Diuna. Projekcja odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21.

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia]

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia] 10 8

24-letni mieszklaniec gminy Nielisz zginął w wypadku w miejscowości Wielącza na drodze krajowej nr 74

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej
galeria
film

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej 74 6

Wojewódzka Inspekcja Nadzoru Budowlanego w zdecydowała w czwartek o warunkowym pozwoleniu na eksploatację trasy głównej nowego odcinka drogi krajowej S12. O tym, kiedy 12-kilometrowy fragment zostanie otwarty dla ruchu wkrótce zdecyduje GDDKiA.

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin 0 4

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia – klub oficjalnie poinformował, że rozgrywająca podpisała nowy kontrakt. To będzie jej drugi sezon w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program]
17 sierpnia 2018, 13:00

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program] 4 2

Tańce, hulanki i zakupy będą czekać w ten weekend na gości Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Barbara Wrońska i Wojtek Mazolewski wystąpią na specjalnym koncercie, na Starym Mieście swe stragany ustawią rękodzielnicy z wielu krajów, będą też potańcówki pod gołym niebem

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski 3 0

Trenują razem od trzech lat, a zaczynali od przedzierania się przez zarośla czy wchodzenia do rzeki. Obecnie, lubelska grupa biegów OCR – WWTeam – ma do dyspozycji odpowiedni sprzęt do treningów. Teraz przygotowuje się do wrześniowych Mistrzostw Polski w Gdyni

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu 0 0

Już w sobotę swoim kibicom zaprezentują się drużyny z czołówki minionych rozgrywek: Brat Siennica Nadolna, Unia Białopole i Sparta Rejowiec Fabryczny. I to ta trójka powinna nadawać ton rywalizacji także z zaczynającym się w weekend sezonie 2018/2019.

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo
galeria

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo 589 20

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w swoim domu. Ciało znaleziono w czwartek nad ranem w jego domu koło Lublina. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Konrad Gaca miał 42 lata

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa 137 15

W środę przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria (woj. mazowieckie) zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek i próbują zanurzyć go w wodzie. Z worka na śmieci wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna 11 1

W mijającym tygodniu puławscy policjanci interweniowali m.in w sklepie odzieżowym. Zgłoszenie dotyczyło znalezionej saszetki, w której ktoś zostawił biżuterię i 4 tys. zł.

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl 0 0

W dobie współczesności spotykamy się z dynamicznym rozwojem e-biznesu opartego o działanie sprzętów elektronicznych takich jak komputer stacjonarny, laptop, czy wielofunkcyjne drukarki. Obecnie na próżno szukać przedsiębiorstw nie wyposażonych w tego typu urządzenia. Bez względu na formę działalności oraz jej branże – sprawnie działające zaplecze technologiczne to podstawa, która pozwala nieustannie się rozwijać. Właśnie dlatego warto zadbać o dobrą kondycję wyżej wymienionych urządzeń. W jaki sposób to uczynić? Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej marki Regulservis - https://regulservis.pl/.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.