Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 kwietnia 2019 r.
16:44

Lech Wałęsa w Białej Podlaskiej: Nie trzeba rewolucji, trzeba tylko nanieść poprawki

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 54 A A

– Nie trzeba rewolucji, trzeba tylko nanieść poprawki – mówił w Białej Podlaskiej o obecnej "epoce słowa" były prezydent Lech Wałęsa. Legendarny lider "Solidarności" przez półtorej godziny rozmawiał z mieszkańcami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedzielne spotkanie poprowadził prezydent Michał Litwiniuk (PO). Wcześniej Wałęsa uczestniczył w mszy w kościele św. Antoniego. Na nocleg zatrzymał się w hotelu Skala. – Nie można wychodzić, bo nie lubię monologować do pustej sali, a kto zasypia i chrapie, niech usiądzie dalej, bo mi to przeszkadza – zażartował na wstępie były prezydent. Prosił też o tempo, bo jak przyznał "chce szybko wrócić do żony Danuty". – Parę dni jestem w terenie i nie wiem kto tam rządzi.

Wałęsa podkreślał że jeżeli chcemy dzisiaj coś budować, to tylko w oparciu o wartości. – To spowodowało nasze zwycięstwo przy Okrągłym Stole. Dlatego nie patrzmy na materializm, ale uzgodnijmy wartości, to będzie fundament Europy. Wtedy można pytać o system ekonomiczny, ale kapitalizm odpada, bo ten, który dzisiaj obowiązuje doprowadził do tego, że 10 proc. światowego społeczeństwa ma większy majątek niż pozostałe 90 proc. ludności – tłumaczył gość spotkania.

W jego ocenie, znaleźliśmy się "pośrodku". – Jedna epoka padła, druga nie powstała. Nazywam to epoką słowa. Aby mądrze coś budować, musi być zrozumienie między nami – dodał Wałęsa. Przyznał też, że myślał że walka z komunizmem będzie dłuższa. – Mieliśmy szczęście, ktoś z góry nam pomagał, bo wiele rozwiązań było nieprawdopodobnych. Niebiosa były za nami.

Zdaniem legendy "Solidarności" obecnie jesteśmy w sytuacji "połowy sukcesu". – Jeśli nie pociągniemy sprawy, jak was prosi stary Wałęsa, to możemy przeklinać zwycięstwo. Broń nuklearna rozeszła się po różnych państwach, demagogia i populizm się uruchomiły. Teraz wcale nie jest bezpieczniej– uważa były prezydent.

Wałęsa zdradził że lubi odwiedzać mniejsze miasta. – Jestem praktykiem, zauważam że te wielkie miasta, jak Warszawa czy Gdańsk, to są ciągłe kłótnie o władzę, o stołki. Ta właściwa rozmowa jest w tych mniejszych miejscowościach. Tu się pracuje i rozwiązuje problemy – stwierdził. Ostatni raz był w Białej Podlaskiej w 1995 roku. – Nie zwracam uwagi na to, czy jestem legendą, żona mi tylko mówi że jestem stary – dodał na koniec gość niedzielnego spotkania. Ubrany był w koszulkę z napisem "konstytucja".

– Jesteśmy wdzięczni za ten wolny świat, który zyskaliśmy dzięki przemianom ustrojowym, do których doprowadził kierowany przez pana prezydenta ruch Solidarności. On otworzył nas na świat – podkreślił podczas spotkania prezydent Michał Litwiniuk, który zaprosił Lecha Wałęsę do Białej Podlaskiej.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 18:05
+35
Czemu L Wałęsa podchodzi tylko do debat z ,, mieszkańcami,, tylko w zamkniętych salach. Czyżby się bał odpowiadać na trudne pytania?
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 17:20
+35
Nie wiem dlaczego prezydent Loluś, zaprosił TW Bolka aby "świętować" największy powojenny szwnidel w Polsce, którym był okrągły stół, którego rozdziałem były pożal się "wolne" wybory 4 czerwca 1989, choć niby urodziła się nad Wisłą demokracja, ale nie ludowa. W trzecią rocznicę urodzin owej demokracji w 1992, dzisiejszy "nasz gość" TW Bolek wespół z komuszymi towarzyszami ją zamordował... Szukał Bolo swoich papierów, ale Kiszczak był zbyt przebiegły i przechytrzył tuza intelektu, wielokrotnego doktora bezhonrusa (causa), człowieka który przeskoczył płot stoczniowy tylko dlatego, iż kapusiów strajkujący stoczniowcy przez bramę nie wpuszczali... Obecny włodarz grodu nad Krzną, nie tylko ładuje żenadą ale daję potężną ilość obciachu dla Białej.
Nie wiem dlaczego prezydent Loluś, zaprosił TW Bolka aby "świętować" największy powojenny szwnidel w Polsce, którym był okrągły stół, którego rozdziałem były pożal się "wolne" wybory 4 czerwca 1989, choć niby urodziła się nad Wisłą demokracja, ale nie ludowa. W trzecią rocznicę urodzin owej demokracji w 1992, dzisiejszy "nasz gość" TW Bolek wespół z komuszymi towarzyszami ją zamordował... Szukał Bolo swoich papierów, ale Kiszczak był zbyt przebiegły i przechytrzył tuza intelektu, wielokrotnego doktora bezhonrusa... rozwiń
Avatar
ciekaw / 28 kwietnia 2019 o 18:04
+34
po co Bolkowi Matka Boska w klapie skoro tworzy ,,świeckie 10 przykazań"?
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 17:55
+34
Tłumy.....? Gdzie?
Avatar
Gosc / 28 kwietnia 2019 o 17:13
+30
Jeśli chcemy coś dziś budować to tylko oparte o wartościach. To spowodowało nasze zwycięstwo przy okrągłym stole. Facet mówi coś innego a robi co innego. Chyba ma rozdwojenie jaźni. Jeśli popiera się przejawy antypolonizmu kiedy z Kwaśniewskim Komorowskim występuje się przeciw legalnie wybranej władzy gdy popiera się partie antypolskie antyspoleczne i lansuje się wypowiedzi liderów partii popierających antypolskość to o jakich on wartościach. I o jakim zwycięstwie przy okrągłym stole? W piciu wódki z Kiszczakiem czy o stworzeniu swoistego inkubatora dla Esbecji i zapewnieniu warunków komunistom w celu nie rozliczenia ich z przeszłości. Zatrzymanie lustracji odwołanie rządu Pana Olszewskiego spowodowało cofnięcie Polski do lat 80-tych. Za to powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu by rozliczyć się z polskim społeczeństwem.
Jeśli chcemy coś dziś budować to tylko oparte o wartościach. To spowodowało nasze zwycięstwo przy okrągłym stole. Facet mówi coś innego a robi co innego. Chyba ma rozdwojenie jaźni. Jeśli popiera się przejawy antypolonizmu kiedy z Kwaśniewskim Komorowskim występuje się przeciw legalnie wybranej władzy gdy popiera się partie antypolskie antyspoleczne i lansuje się wypowiedzi liderów partii popierających antypolskość to o jakich on wartościach. I o jakim zwycięstwie przy okrągłym stole? W piciu wódki z Kiszczakiem czy o stworzeniu swoistego in... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 17:57
+27
mam nadzieję że sejmik ukróci trochę pieniążki białej ,oj przepraszam czerwono koalicyjnej podlaskiej .
Avatar
wielki BOLESŁAW ;) / 28 kwietnia 2019 o 16:54
+24
wielki BOLESŁAW WAŁĘSA i dzban platformerski LitwiniUK ;)
Avatar
Redisbad / 28 kwietnia 2019 o 17:07
+23
Bolek, który oddał Polskę Żydom za darmo. Oto on.
Avatar
Karol / 29 kwietnia 2019 o 06:29
+22
Wałęsa jaki jest każdy wie. Natomiast ci na zdjęciach z nim, ci skaczący koło niego, ci " witający" go, ci są zagadkowo i chyba się również ośmieszają. Co wy na to?
Avatar
Tw bolo / 28 kwietnia 2019 o 18:03
+22
Oby to byla ostatnia kadencja tego tfu prezydenta
Avatar
x. / 2 maja 2019 o 21:29
-1
Tak jest rozleniwili sie Ci bialczanie !!!od tego 500 + jesteśmy leniwi i brudni :-D głosujmy na Darka !!!dzięki niemu zaprosi prawdziwych mężów stanu Tadeo z Torunia !!!a nie jakiegoś tam Wałęsę !!!Tadeusz za połowę naszego  majątku to nam dobrobyt wymodli przynajmniej !!!ludzie pamietajcie żeby nie stawiać na edukację !!! Dzięki temu że jesteśmy tacy durni łatwiej nam sterować !!!pamietajcie popierajcie Pisiorkowcow a nie przeszkadzajcie !!!
 aleśTy durnowaty:))), szkoda czasu żeby Cie edukować:))))
Avatar
Ja lepszy sort / 2 maja 2019 o 18:00
0
Tak jest rozleniwili sie Ci bialczanie !!!od tego 500 + jesteśmy leniwi i brudni :-D głosujmy na Darka !!!dzięki niemu zaprosi prawdziwych mężów stanu Tadeo z Torunia !!!a nie jakiegoś tam Wałęsę !!!Tadeusz za połowę naszego majątku to nam dobrobyt wymodli przynajmniej !!!ludzie pamietajcie żeby nie stawiać na edukację !!! Dzięki temu że jesteśmy tacy durni łatwiej nam sterować !!!pamietajcie popierajcie Pisiorkowcow a nie przeszkadzajcie !!!
Avatar
Gosc / 2 maja 2019 o 17:44
+3
Litwiniuk to typowy aparatczyk Platformy Obywatelskiej,a nie prezyxent Bialej Podlaskiej.
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 16:55
+2
Czas chyba sprawdzic Litwiniuka ,czy nie jest kapusiem??? Tacy to podobnych do siebie zapraszają.On wszedł w buty Stefaniuka i zaprosił donosiciela,zapominając ,że został wybrany zupełnie przypadkowo,bo wyborcy zagłosowali przeciw Stefaniukowi. Litwiniuk jak poprzednik nic nie robi tylko się nadyma prezydenturą.Szkoda pieniędzy na leni i cwaniaków ,bo Biała jest mocno zaniedbana i brudna.
Avatar
Naiwni Bialczanie / 30 kwietnia 2019 o 09:20
-4
Ale komentarze hahaha . Ktoś dobrze mówił ze ucieszyłby ich tylko widok jakiegoś poważnego gościa jak Pan Tadek z Torunia :D prześlijcie połowę majątku to wam wymodli dobrobyt :D albo odda z jedno auto co dostał od bezdomnego hahaha już mu i tak nasza władza odpaliła 100mln :D brawo naiwni bialczanie :D
Avatar
Ja gorszy sort / 30 kwietnia 2019 o 09:12
-7
Dobra ekipa propagandowa Pisowska siedzi i tylko piszę negatywy :D wszystko co z Prezydentem Litwiniukiem bee odrazu :D żebyście od tego wysiłku hemoroidów się nie nabawili haha a w służbę zdrowia się nie inwestuje to wam nikt nie pomoże haha
Avatar
Tw,bOlek / 30 kwietnia 2019 o 08:43
+6
wlasnie Litwiniuk ile wydales pieniedzy za wizyte tego kon**denta
Avatar
Wariat / 30 kwietnia 2019 o 08:00
+4
Bolek mówi, że trzeba tylko wnieść poprawki. Konkretnie, dwie: 1. Zlikwidować IPN, 2. Siłą usunąć PiS od władzy i nadać ją PO.  >Nic więcej Bolkowi nie potrzeba, ponieważ to jego prywatna wojna z PiS oraz z Prawdą Historyczną. A to, że PiS w niecałą kadencję zrobiło więcej dla Polaków niż oszuści i złodzieje z PO/UD/KL-D itp. przez wszystkie lata rządzenia razem wzięte, to "detal".
 Na poprawkach to on się zna ale nie za dobrze. Gdy był Prezydentem to poprawiał swoje teczki, ale prymitywnie bo ślady zostały, no i Kiszczak zostawił sobie co nieco i Jaruzel pewnie, że o kacapach nie wspomnę. Ile to kosztowało ta wizyta bo Bolek tani nie jest i wie jak się sprzedać ? Doświadczenie ma wieloletnie.
 Na poprawkach to on się zna ale nie za dobrze. Gdy był Prezydentem to poprawiał swoje teczki, ale prymitywnie bo ślady zostały, no i Kiszczak zostawił sobie co nieco i Jaruzel pewnie, że o kacapach nie wspomnę. Ile to kosztowało ta wizyta bo Bolek tani nie jest i wie jak się sprzedać ? Doświadczenie ma wieloletnie. rozwiń
Avatar
Jacek / 30 kwietnia 2019 o 00:14
-4
Wałęsa to jest Gościu, a nie karzeł co przespał rozpoczecie stanu wojennego w zasikanej poscieli....
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 o 20:54
+3
Kolgejt czy to prawda ze wizyta bolka miasto kosztowala 100tys zl ?
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP
23 maja 2019, 17:00

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP 0 0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza na wykład Jarosława Sawica "Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970", który odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17 w Czytelni Naukowej (ul. Narutowicza 4).

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu 0 0

Pięć medali przywieźli z 33. Wagowych Mistrzostw Europy we Wrocławiu zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Największym sukcesem może się pochwalić Maria Jasko

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie 0 7

Kilkanaście nowych neonów ma się pojawić w mieście. Kilka pierwszych będzie jeszcze w tym roku

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 23

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0

Nie, Jan Kochanowski nie kandyduje w żadnych wyborach ale owszem, reklamuje pewien produkt. Produkt jest wysokiej jakości i jest już markowy. Bilbordy z fraszkami poety z Czarnolasu zapowiadają festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie zaczyna się 23 maja.

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia]
galeria

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia] 1 1

Pożar w budynku przy ul. Radziwiłłowskiej. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 19 6

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 3

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 4

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 2

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!