Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 stycznia 2018 r.
14:28

"Miasto się rozwija, nie podnosimy podatków". Będzie kolejna kadencja prezydenta?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 25 A A
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk nie podjął jeszcze decyzji czy wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. – Od czterech lat konsekwentnie realizuję pomysł na miasto. Niewątpliwie sięga on dalej niż jedna kadencja, ale jak będzie, zobaczymy – przyznaje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O planach na ten rok prezydent mówił podczas spotkania noworocznego. – Nie podjąłem jeszcze decyzji czy wystartuję w wyborach. Najpierw muszę to skonsultować z rodziną – podkreśla.

Miasto czeka w tym roku kontynuacja projektów już rozpoczętych. – Bardzo bym chciał by spełniło się marzenie wszystkich kibiców o stadionie. Za chwilę ogłosimy kolejny przetarg. Liczę, że wyłoni on wykonawcę z Białej Podlaskiej – zaznacza Stefaniuk.

Pierwszy etap budowy oszacowano na 26 mln zł. – Drugi taki projekt to podstrefa ekonomiczna. Pierwsza jaskółka już jest, czyli bialska firma Edwood która kupiła grunt. Ale wciąż czeka olbrzymi areał. Chcemy aby kolejny przetarg odbył się w pierwszym kwartale tego roku – podkreśla prezydent.

Do wykorzystania wciąż jest ponad 60 hektarów. W tym roku na inwestycje miasto planuje wydać ponad 66 mln zł. Prezydent ocenia kondycję finansową jako bardzo dobrą. – To kolejny budżet, który realizujemy bez kredytów zewnętrznych. To dla nas olbrzymia nobilitacja – zaznacza.

W jego ocenie miasto musi maksymalnie wykorzystać środki unijne. – Bo kolejne budżety unijne już nie będą tak szczodre dla Polski. Samorządy będą zmuszone korzystać ze swoich wewnętrznych środków. Wtedy być może nadejdzie czas na realizowanie inwestycji, na które trzeba będzie zaciągać kredyty – tłumaczy Stefaniuk, zapewniając że miasto się rozwija, powstają choćby nowe nawierzchnie na ulicach. – Stać na budżet obywatelski i na niepodnoszenie podatków – przypomina prezydent.

Inaczej widzą to m.in. członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa, zdaniem których w mieście mamy zastój inwestycyjny. – Budżet na 2018 rok to kolejny budżet życzeniowy. Wiele inwestycji które miało być zrealizowanych w latach poprzednich zostało po raz kolejny wpisanych do budżetu. Mam wątpliwości czy się ziszczą, bo gro z nich opiera się o środki unijne – zaznacza Bogusław Broniewicz, lider stowarzyszenia.

Jego zdaniem mieszkańcy nie odczuwają poprawy jakości życia. – Stadion budujemy już trzeci rok… Nie deprecjonuję tego, ale mieszkańcy mają inne problemy. Priorytetem powinna być gospodarka – dodaje Broniewicz.

Tymczasem, władze miasta zapowiadają że w tym roku uruchomią filię miejskiego żłobka Skarbiec Skrzata. Do tego celu zaadaptowane będą pomieszczenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Leszczynowej. W ten sposób powstanie 70 nowych miejsc dla dzieci. To inwestycja za 1,4 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 20:52
Miałeś okazję zaprezentować swoje osiągnięcia jako prezydent. Coś pokazał!!! Strefę i lotnisko, które od wielu lat odłoguje, stadion z wizją obiektu sportowego, ulice ciągnące się od kilku lat, zapaść inwestycyjną, wciąż b. wysokie bezrobocie itp.Gdyby nie poprzednik byłbyś w czarnej d....ie. Idzie ku katastrofie. Polityka rządy sprawia, że przykręcony zostanie kurek z pieniędzmi Unijnymi i.........nawet bierecki ci nie pomoże.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 22:20
Brawo Pan Prezydent. Nie ma konkurencji. Druga kadencja należy się jemu, jak nikomu innemu. Brawo.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 19:38
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połączeń kolejowych. Frankfurt rozwija się też szybciej od Białej Podlaskiej podobnie jak Poznań. Nie chce mi się tego szerzej komentować. Na koniec chcę zapytać, jakie to błędy popełnił Stefaniuk, że trzeba je przykrywać?
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połą... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 13:58
Sabat czarnych !!!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 11:27
Miasto się rozwija? Na jakim polu? Dziesiątki jak nie setki pustostanów w centrum oznacza rozwój miasta? Bialskie firmy zaczynają mieć kłopoty nie tylko przez samorządowców, ale głównie przez politykę rządu i dociskanie maksymalne przedsiębiorców, których interesy często i tak są na granicy opłacalności. Naprawdę świetnie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 09:54
Stefaniuk + czarna mafia = wladcy Bialej Biereckiej!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 08:50
Biała - to już wyjątkowo prowincjonalne miasteczko.
Avatar
TAK / 15 stycznia 2018 r. o 01:55
PiS - gołąb na dachu. PSL - wróbel w garści.
Rolniku zastanów się trzy razy. To mogą być ostatnie wybory.
Avatar
Nic_Nie_Może_Wiecznie_Trwać / 15 stycznia 2018 r. o 01:54
Póki miasteczek mało... Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej. Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje.
Sukcesy_Sterowane napisał:
Wrocław i Gdańsk też od Rzeszowa są większe, a 5mld subwencji nie osiągają... i to nie przeszkadza Intelowi czy IBM operować dużymi zakładami pracy w tych miastach. Firmom na wskroś amerykańskim i z reguły neizależnym od Polskiego Rządu, nie trzeba układów pod stołem, lepiej wiedzą gdzie chcą inwestować. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Więc warto zastanowić się, czy w wyborach samorządowych stawiać wszystko na jedną kartę i wierzyć, że "PiS dalej będzie sypać", czy dotrzymać Strategii i utrzymać własnych lokalnych Prezydentów, tych dobrych i bardzo dobrych Managerów mimo licznych problemów ze strony PiS, dalej utrzymać poparcie. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Ten Apel szczególnie kieruję do rolników, farmerów i osób z obszarów wiejskich. PiSowi na was zależy tak samo jak PO. A możliwe, że mniej, i możliwe, że nadchodzą TE wybory, które z powodu ślepego zapatrzenia na "Rząd na dachu" zmiotą wam/nam z garści wróbla w postaci PSL.
rozwiń
Avatar
Sukcesy_Sterowane / 15 stycznia 2018 r. o 01:42
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc można więcej sypnąć, no i powysyłać Wóz TVP i Wojewodę co by ładnie się zaprezentować w wieczornym wydaniu Aktualności. Mierny, ale wierny. Póki tych miasteczek jest mało, to mogą sobie na to pozwolić. Nadmiar z kiesy rządowej rekompensuje lub maskuje wszelkie nieudane lub nieudolne inwestycje Ferenca czy Stefaniuka. Po prostu zostaje pieniążków, aby można było zamalować to co nie wyszło. Inne miasta, które są albo jeszcze nieumoczone w PiSsie, albo mają z róznych przyczyn słaby management (słabe zarządzanie) nawet przez niezależnych, mogą chcieć głosowac na PiSowskich kandydatów, wierząc, że Rząd będzie wtedy więcej sypać. Póki miasteczek mało...  Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej.  Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje. Co do  "Sukcesu Stefaniuka" i Białej Podlaski w skali naszego Województwa. Dla przykładu w Gdańsku, Gdyni, czy Wrocławiu, lub Lublinie, przelicznik pieniędzy i subwencji płynących w ramach różnych "specjalnych ustaw" z budżetu Narodowego, nie jest tak wysoki, jak przeliczniki w "miastach PiSu", ale zarządzanie jest sprawniejsze.  Nie trzeba być w PIS by dobrze zarządzać. I dlatego te miasta mimo, że PiS próbuje je odsysać i gnieść, niszczyć Prezydentów i robić cyrki z Teatrami, to te miasta jednak dobrze ściągają inwestorów, i stanowią realną rynkową konkurencję.  Ucziwie zdobywają inwestorów, zamiast konszachtami politycznymi. To jest bardziej rynkowe, transparentne i po prostu uczciwe. Jest pewnie wielu inwestorów którzy  zainwestują tam gdzie Rząd PiS im powie, wskaże, to te korporacje które nie mają serca, i załatwiają sprawy często "pod stołem".  Ale są jeszcze na świecie, a szczególnie w EU, czy Skandynawii, takie firmy, organizacje i korporacje globalne, które zainwestują w miastach dobrze zarządzanych, a niekoniecznie "upolitycznionych, lub uPisOwionych".  Nie jest wiele czasu do Wyborów samorządowych, ale nie dajmy się nabrać na kilka PiSowskich rodzynek. Rzeszów czy Biała Podlaska są to "sukcesy sterowane". 
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 20:52
Miałeś okazję zaprezentować swoje osiągnięcia jako prezydent. Coś pokazał!!! Strefę i lotnisko, które od wielu lat odłoguje, stadion z wizją obiektu sportowego, ulice ciągnące się od kilku lat, zapaść inwestycyjną, wciąż b. wysokie bezrobocie itp.Gdyby nie poprzednik byłbyś w czarnej d....ie. Idzie ku katastrofie. Polityka rządy sprawia, że przykręcony zostanie kurek z pieniędzmi Unijnymi i.........nawet bierecki ci nie pomoże.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 22:20
Brawo Pan Prezydent. Nie ma konkurencji. Druga kadencja należy się jemu, jak nikomu innemu. Brawo.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 19:38
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połączeń kolejowych. Frankfurt rozwija się też szybciej od Białej Podlaskiej podobnie jak Poznań. Nie chce mi się tego szerzej komentować. Na koniec chcę zapytać, jakie to błędy popełnił Stefaniuk, że trzeba je przykrywać?
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połą... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 13:58
Sabat czarnych !!!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 11:27
Miasto się rozwija? Na jakim polu? Dziesiątki jak nie setki pustostanów w centrum oznacza rozwój miasta? Bialskie firmy zaczynają mieć kłopoty nie tylko przez samorządowców, ale głównie przez politykę rządu i dociskanie maksymalne przedsiębiorców, których interesy często i tak są na granicy opłacalności. Naprawdę świetnie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 09:54
Stefaniuk + czarna mafia = wladcy Bialej Biereckiej!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 r. o 08:50
Biała - to już wyjątkowo prowincjonalne miasteczko.
Avatar
TAK / 15 stycznia 2018 r. o 01:55
PiS - gołąb na dachu. PSL - wróbel w garści.
Rolniku zastanów się trzy razy. To mogą być ostatnie wybory.
Avatar
Nic_Nie_Może_Wiecznie_Trwać / 15 stycznia 2018 r. o 01:54
Póki miasteczek mało... Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej. Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje.
Sukcesy_Sterowane napisał:
Wrocław i Gdańsk też od Rzeszowa są większe, a 5mld subwencji nie osiągają... i to nie przeszkadza Intelowi czy IBM operować dużymi zakładami pracy w tych miastach. Firmom na wskroś amerykańskim i z reguły neizależnym od Polskiego Rządu, nie trzeba układów pod stołem, lepiej wiedzą gdzie chcą inwestować. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Więc warto zastanowić się, czy w wyborach samorządowych stawiać wszystko na jedną kartę i wierzyć, że "PiS dalej będzie sypać", czy dotrzymać Strategii i utrzymać własnych lokalnych Prezydentów, tych dobrych i bardzo dobrych Managerów mimo licznych problemów ze strony PiS, dalej utrzymać poparcie. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Ten Apel szczególnie kieruję do rolników, farmerów i osób z obszarów wiejskich. PiSowi na was zależy tak samo jak PO. A możliwe, że mniej, i możliwe, że nadchodzą TE wybory, które z powodu ślepego zapatrzenia na "Rząd na dachu" zmiotą wam/nam z garści wróbla w postaci PSL.
rozwiń
Avatar
Sukcesy_Sterowane / 15 stycznia 2018 r. o 01:42
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc można więcej sypnąć, no i powysyłać Wóz TVP i Wojewodę co by ładnie się zaprezentować w wieczornym wydaniu Aktualności. Mierny, ale wierny. Póki tych miasteczek jest mało, to mogą sobie na to pozwolić. Nadmiar z kiesy rządowej rekompensuje lub maskuje wszelkie nieudane lub nieudolne inwestycje Ferenca czy Stefaniuka. Po prostu zostaje pieniążków, aby można było zamalować to co nie wyszło. Inne miasta, które są albo jeszcze nieumoczone w PiSsie, albo mają z róznych przyczyn słaby management (słabe zarządzanie) nawet przez niezależnych, mogą chcieć głosowac na PiSowskich kandydatów, wierząc, że Rząd będzie wtedy więcej sypać. Póki miasteczek mało...  Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej.  Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje. Co do  "Sukcesu Stefaniuka" i Białej Podlaski w skali naszego Województwa. Dla przykładu w Gdańsku, Gdyni, czy Wrocławiu, lub Lublinie, przelicznik pieniędzy i subwencji płynących w ramach różnych "specjalnych ustaw" z budżetu Narodowego, nie jest tak wysoki, jak przeliczniki w "miastach PiSu", ale zarządzanie jest sprawniejsze.  Nie trzeba być w PIS by dobrze zarządzać. I dlatego te miasta mimo, że PiS próbuje je odsysać i gnieść, niszczyć Prezydentów i robić cyrki z Teatrami, to te miasta jednak dobrze ściągają inwestorów, i stanowią realną rynkową konkurencję.  Ucziwie zdobywają inwestorów, zamiast konszachtami politycznymi. To jest bardziej rynkowe, transparentne i po prostu uczciwe. Jest pewnie wielu inwestorów którzy  zainwestują tam gdzie Rząd PiS im powie, wskaże, to te korporacje które nie mają serca, i załatwiają sprawy często "pod stołem".  Ale są jeszcze na świecie, a szczególnie w EU, czy Skandynawii, takie firmy, organizacje i korporacje globalne, które zainwestują w miastach dobrze zarządzanych, a niekoniecznie "upolitycznionych, lub uPisOwionych".  Nie jest wiele czasu do Wyborów samorządowych, ale nie dajmy się nabrać na kilka PiSowskich rodzynek. Rzeszów czy Biała Podlaska są to "sukcesy sterowane". 
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!