Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 czerwca 2019 r.
15:52

Nie ma ratownika, a opłata za wejście jest pobierana. Ostatnio utonął tu mężczyzna

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 16 A A
Tabliczki przy zbiorniku
Tabliczki przy zbiorniku (fot. czytelnik)

Niedawno utonął tu 29–letni mężczyzna. Na niestrzeżonym kąpielisku w Hrudzie (gmina Biała Podlaska) pobierana jest opłata 2 zł za wejście. Czy to jest legalne? - zastanawia się nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akwen to właściwie wyrobisko po kopalni żwiru. Przy wejściu znajduje się tabliczka "Teren prywatny. Zakaz wstępu. Kąpiel wzbroniona". Tylko że w sezonie letnim sporo osób i tak tu przyjeżdża i się kąpie. A osoby dzierżawiące ten teren  pobierają opłatę w wysokości  2 zł. Pytanie – za co? – To 2 zł za wejście – informuje mąż kobiety dzierżawiącej akwen.

– Kiedyś były tu atrakcje dla ludzi, ale młodzież poniszczyła. Zostały tylko bramki do piłki nożnej. Żadnej infrastruktury tu nie ma – przyznaje bez ogródek mężczyzna. – Można tu poplażować, poleżakować, nogi pomoczyć – dodaje. Przy zbiorniku nie ma ratownika. – Tu jest płytko. Kto by pokrył ratownika, ja nie mam na ZUS – nie ukrywa nasz rozmówca.

Sołtys wsi Hrud Jarosław Wachowiec uważa że miejsce jest niebezpieczne i nie powinno być czynne, ani dostępne dla ludzi. – Nikt nie dostaje żadnych pokwitowań za te 2 zł – dziwi się Wachowiec. – A przyjeżdżają tu ludzie  z całej okolicy, Pierwsza podstawowa rzecz, że nie ma tu ratownika, plaża jest zaniedbana. Chociaż jest tabliczka że "zakaz wstępu", to ludzie i tak idą do wody  – martwi się sołtys.

Co na to wszystko gmina? – Z informacji która do mnie dotarła wynika, że jest tam prowadzona działalność gospodarcza "Agroturystyka"– mówi Wiesław Panasiuk wójt gminy Biała Podlaska. – Jest to działalność stricte prywatna. Z tego, co udało nam się ustalić 2 zł to opłata za przebywanie na tym terenie – zaznacza wójt. Ale władze gminy podjęły już odpowiednie kroki wyjaśniające. – Poinformujemy też urząd skarbowy– zapowiada Panasiuk.

Marta Szpakowska rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, potwierdza, że działalność gospodarcza prowadzona przez prywatnego przedsiębiorcę na terenie kąpieliska zostanie skontrolowana przez urząd skarbowy.

Przypomnijmy że kilka dni temu utonął tu 29–letni mężczyzna. Strażacy wydobyli mężczyznę na brzeg. Pomimo prowadzonej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo – oddechowej, nie udało się go uratować. Obecnie, policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny utonięcia mężczyzny.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pracodawca / 24 czerwca 2019 o 17:54
+27
Jak to ktoś pobiera pieniądze ???????? Co za frajery płacą ????????? Jeżeli ktoś pobiera za kąpiel pieniądze to musi zapłacić od tego podatki i zarejestrować działalność gospodarczą . Musi też wystawiać paragony osobom płacącym !!!!!!!! Jeżeli nie daje paragonów więc robi to nielegalnie . Należy kolesia nagrać , wezwać policję i zgłosić oficialnie , że wyłudza pieniądze . Lub zgłosić do Urzędu Skarbowego , że koleś pobiera pieniądze od ludzi nie dając paragonów. Więc nie płaci podatków , nie ma działalności i robi to na czarno . Zgłosić do urzędu skarbowego i tyle. Wszyscy płacą podatki więc nie ma wyjątku . Teraz to już nawet na budowie trudno znaleźć kogoś kto pracuje na czarno . Nawet lumpy, robole pracujące na budowie, w wykończeniach już mają umowy na czas nieokreślony . Brak ludzi do pracy więc już nikt nie pracuje na czarno . Chyba że jakieś pijaki nieudaczniki co komornik na nich siedzi godzą się pracować bez umowy o pracę u jakiegoś półgłówka pracodawcy . Trudno już też znaleźć pracodawcę ,który zatrudnia ludzi na czarno bez umowy o pracę . Chyba że jakiś pracodawca nieudacznik ., który nic w życiu nie osiągnął i całe życie jebał na czarno ..... Już nawet umowy zlecenia się nie opłaca dawać pracownikowi bo trzeba większą stawkę zapłacić. A tak ludzie mają umowy o pracę na czas nieokreślony , płatny urlop i legalnie pracują . No są wyjątki ..... menele na których ciąży komornik jebią na czarno i są jakieś menele pracodawcy , nieudacznicy co ludzi na budowach czy wykończeniówce na czarno zatrudniają ale to są jednostki i takich pracodawców się zgłasza do inspekcji pracy i urzędu skarbowego . Należy podpierniczać tych co na czarno ludzi zatrudniają .
Jak to ktoś pobiera pieniądze ???????? Co za frajery płacą ????????? Jeżeli ktoś pobiera za kąpiel pieniądze to musi zapłacić od tego podatki i zarejestrować działalność gospodarczą . Musi też wystawiać paragony osobom płacącym !!!!!!!! Jeżeli nie daje paragonów więc robi to nielegalnie . Należy kolesia nagrać , wezwać policję i zgłosić oficialnie , że wyłudza pieniądze . Lub zgłosić do Urzędu Skarbowego , że koleś pobiera pieniądze od ludzi nie dając paragonów. Więc nie płaci podatków , nie ma działalności i robi to na czarno . Zgłosić d... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 16:33
+25
Proponuję żeby Urząd Skarbowy przyjrzał się działalności parkingów nad jeziorem Firlej.Oplata 8zł/dzień żadnego pokwitowania, paragonu nic...
Avatar
J-23 znowu nadaje / 24 czerwca 2019 o 18:18
+20
Ależ Wy ludzie durni jesteście , że płacicie . Niech wystawi rachunek lub fakturę, jak nie to dziada za wsiarz , do wody dupsko i mordę umyć i niech wypier***a szukać gdzie indziej durniów . Lub do urzędu skarbowego zgłosić i nauczy się jak legalnie zarabiać i podatki płacić .
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 22:26
+9
To po co tam idziecie skoro teren prywatny
Avatar
. / 24 czerwca 2019 o 18:59
+9
Do " Pracodawca"  Jest jeszcze kilku cepów i pastuchów w okolicach Białej  co przy wykończeniach i kryciu dachów ludzi na czarno zatrudniają . Pracownicy nie mają żadnych umów , są tylko ubezpieczeni . Ale już nie długo tych pastuchów  inspekcja pracy i urząd skarbowy dorwie. Dlaczego jedni mają płacić podatki a inni nie . Dobrze że ludzie zgłaszają tych pastuchów . W tamtych tygodniu w okolicach Janowa jednego dorwali bo miał ludzi h u j bez umowy o pracę .  Chyba z 10 tys kary dostał .
 Nie wierzę , większość jest porejestrowanych na umowy o pracę .Jaki IMBECYL teraz by się zgodził pracować bez umowy . I jaki IMBECYL by zatrudnił bez umowy o pracę . Chyba to jakieś chłopki alkoholicy . U nas nawet takich dwóch pijaków starych kawalerów pracujących jako pomocnicy murarza mają umowy o pracę . Skąd te IMBECYLE co ludzi bez umowy zatrudniają . To z wykończeń , dociepleń , czy krycia te osły ? Odnośnie tego kapielska to bym nasrał temu oszustowi na łep i tyle . Póżniej zgłosił do US nauczy się momentalnie podatki płacić . 
 Nie wierzę , większość jest porejestrowanych na umowy o pracę .Jaki IMBECYL teraz by się zgodził pracować bez umowy . I jaki IMBECYL by zatrudnił bez umowy o pracę . Chyba to jakieś chłopki alkoholicy . U nas nawet takich dwóch pijaków starych kawalerów pracujących jako pomocnicy murarza mają umowy o pracę . Skąd te IMBECYLE co ludzi bez umowy zatrudniają . To z wykończeń , dociepleń , czy krycia te osły ? Odnośnie tego kapielska to bym nasrał temu oszustowi na łep i tyle . Póżniej zgłosił do US nauczy się momentalnie podatki... rozwiń
Avatar
miki / 24 czerwca 2019 o 16:07
+6
przecież jest tablica "KĄPIEL WZBRONIONA" - jeszcze strażnika z bronią chcesz???
Avatar
He he he / 24 czerwca 2019 o 18:42
+4
Do " Pracodawca" Jest jeszcze kilku cepów i pastuchów w okolicach Białej co przy wykończeniach i kryciu dachów ludzi na czarno zatrudniają . Pracownicy nie mają żadnych umów , są tylko ubezpieczeni . Ale już nie długo tych pastuchów inspekcja pracy i urząd skarbowy dorwie. Dlaczego jedni mają płacić podatki a inni nie . Dobrze że ludzie zgłaszają tych pastuchów . W tamtych tygodniu w okolicach Janowa jednego dorwali bo miał ludzi h u j bez umowy o pracę . Chyba z 10 tys kary dostał .
Avatar
Qwerty / 25 czerwca 2019 o 17:45
+3
Jak komuś się nie podoba, to niech w.....ala! To jest teren prywatny. Nie ma obowiązku wchodzenia. Na piwo stać, ale na bilet za 2 zł. to już nie.....I tak to przez 1 pijanego debila, który nie umie pływać, nie będzie gdzie się kąpać trzeba będzie jeździć do Międzyrzeca albo Chotylowa. Brawo.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 07:37
+2
Nie ma żadnych papierów, dokumentów, to co mu urzędnik sprawdzi? One jak nie mają kwitów do sprawdzania to głupieją.
Avatar
Bez akcyzowy / 25 czerwca 2019 o 08:20
+1
A na babskim rynku w Białej Podl dalej kwitnie handel fajeczki bez akcyzy
Avatar
PEC / 1 lipca 2019 o 23:04
0
Polak.
Avatar
M / 30 czerwca 2019 o 22:21
0
Właściciel to armenczyk?
Avatar
Qwerty / 25 czerwca 2019 o 17:45
+3
Jak komuś się nie podoba, to niech w.....ala! To jest teren prywatny. Nie ma obowiązku wchodzenia. Na piwo stać, ale na bilet za 2 zł. to już nie.....I tak to przez 1 pijanego debila, który nie umie pływać, nie będzie gdzie się kąpać trzeba będzie jeździć do Międzyrzeca albo Chotylowa. Brawo.
Avatar
Bez akcyzowy / 25 czerwca 2019 o 08:20
+1
A na babskim rynku w Białej Podl dalej kwitnie handel fajeczki bez akcyzy
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 07:37
+2
Nie ma żadnych papierów, dokumentów, to co mu urzędnik sprawdzi? One jak nie mają kwitów do sprawdzania to głupieją.
Avatar
500+ / 25 czerwca 2019 o 06:26
-4
Toż jeszcze teraz urząd skarbowy może go ukarać . Trzeba faceta zgłosić , świadkowie się znajdą .Nauczy się jeden z drugim i raz na zawsze  płacić podatki , ZUS.  Cwaniaczki  nieroby nie płacą podatków a później brakuje w budrzecie państwa pieniążków na 500+. 
Avatar
Mieszkaniec / 24 czerwca 2019 o 22:58
-2
A ja bym staremu zamiast 2 złotych dał niezłego kopa w zasraną dupę . I tak by na policję nie zgłosił bo nie mając zarejestrowanej działalności nie mógł kasy pobierać . A jakby zgłosił to sam by sobie tylko biedy narobił gdyż urząd skarbowy tylko czeka aby takich głupio -mądrych ukarać .
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 22:26
+9
To po co tam idziecie skoro teren prywatny
Avatar
. / 24 czerwca 2019 o 18:59
+9
Do " Pracodawca"  Jest jeszcze kilku cepów i pastuchów w okolicach Białej  co przy wykończeniach i kryciu dachów ludzi na czarno zatrudniają . Pracownicy nie mają żadnych umów , są tylko ubezpieczeni . Ale już nie długo tych pastuchów  inspekcja pracy i urząd skarbowy dorwie. Dlaczego jedni mają płacić podatki a inni nie . Dobrze że ludzie zgłaszają tych pastuchów . W tamtych tygodniu w okolicach Janowa jednego dorwali bo miał ludzi h u j bez umowy o pracę .  Chyba z 10 tys kary dostał .
 Nie wierzę , większość jest porejestrowanych na umowy o pracę .Jaki IMBECYL teraz by się zgodził pracować bez umowy . I jaki IMBECYL by zatrudnił bez umowy o pracę . Chyba to jakieś chłopki alkoholicy . U nas nawet takich dwóch pijaków starych kawalerów pracujących jako pomocnicy murarza mają umowy o pracę . Skąd te IMBECYLE co ludzi bez umowy zatrudniają . To z wykończeń , dociepleń , czy krycia te osły ? Odnośnie tego kapielska to bym nasrał temu oszustowi na łep i tyle . Póżniej zgłosił do US nauczy się momentalnie podatki płacić . 
 Nie wierzę , większość jest porejestrowanych na umowy o pracę .Jaki IMBECYL teraz by się zgodził pracować bez umowy . I jaki IMBECYL by zatrudnił bez umowy o pracę . Chyba to jakieś chłopki alkoholicy . U nas nawet takich dwóch pijaków starych kawalerów pracujących jako pomocnicy murarza mają umowy o pracę . Skąd te IMBECYLE co ludzi bez umowy zatrudniają . To z wykończeń , dociepleń , czy krycia te osły ? Odnośnie tego kapielska to bym nasrał temu oszustowi na łep i tyle . Póżniej zgłosił do US nauczy się momentalnie podatki... rozwiń
Avatar
He he he / 24 czerwca 2019 o 18:42
+4
Do " Pracodawca" Jest jeszcze kilku cepów i pastuchów w okolicach Białej co przy wykończeniach i kryciu dachów ludzi na czarno zatrudniają . Pracownicy nie mają żadnych umów , są tylko ubezpieczeni . Ale już nie długo tych pastuchów inspekcja pracy i urząd skarbowy dorwie. Dlaczego jedni mają płacić podatki a inni nie . Dobrze że ludzie zgłaszają tych pastuchów . W tamtych tygodniu w okolicach Janowa jednego dorwali bo miał ludzi h u j bez umowy o pracę . Chyba z 10 tys kary dostał .
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

20-latka straciła panowanie nad samochodem. Audi wpadło do rowu

20-latka straciła panowanie nad samochodem. Audi wpadło do rowu 0 0

Kierująca audi 20-latka straciła panowanie nad samochodem i zjechała z drogi do rowu.

Spektakl "Wracaj" w Teatrze Starym
21 września 2019, 19:00

Spektakl "Wracaj" w Teatrze Starym 0 0

21 września w Teatrze Starym w Lublinie o godz. 19 będzie można zobaczyć spektakl "Wracaj" w wykonaniu artystów Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Nowy park w Lublinie ma powstać nad Bystrzycą. Będą też plaże
galeria

Nowy park w Lublinie ma powstać nad Bystrzycą. Będą też plaże 10 4

Nowe plaże, punkty gastronomiczne i parkingi mogą powstać nad brzegiem Bystrzycy w pobliżu ul. Romera i Medalionów. Do stworzenia tutaj parku Nadrzecznego przymierzają się władze miasta, które pod koniec lipca rozpoczną w tej sprawie półtoramiesięczne konsultacje z mieszkańcami.

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia
film

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia 0 4

Była premier, europosłanka Beata Szydło z PiS po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim.

Chełm: Radni będą głosować na tabletach

Chełm: Radni będą głosować na tabletach 0 0

Nowoczesność wkracza wielkimi krokami na posiedzenia chełmskiej Rady Miasta.

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 1 7

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu 8 11

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r. 0 0

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje 0 1

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie przedłużającego się pobytu obywatela Rosji i jego dzieci w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. – Umieszczanie dzieci w takich miejscach dodatkowo je traumatyzuje – ostrzega fundacja.

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP 29 12

Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.

Spacer z Czechowiczem po Lublinie
16 lipca 2019, 19:00

Spacer z Czechowiczem po Lublinie 0 0

Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO?

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO? 7 60

Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!