Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 sierpnia 2019 r.
15:57

Nowa linia autobusowa w Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora eb
5 18 A A
(fot. archiwum)

Od poniedziałku Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej uruchamia nową linię autobusową "K". Autobus będzie zatrzymywał się na blisko 20 przystankach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Początek trasy to cmentarz komunalny, dalej autobus będzie jechał przy Białce, ulicą Francuską, Janowską, Sobieskiego, Terebelską, Artyleryjską, Akademicką, a trasę zakończy przy ulicy Kasprowicza. Jak podkreślają urzędnicy skorzystają na tym uczniowie "dziewiątki", "ekonomika" oraz IV LO im. S. Staszica. Ale nowa linia autobusowa to też ukłon w stronę nowego ośrodka Wspólnego Świata przy ulicy Powstańców na Białce.

– Mamy możliwość dojazdu do naszego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Wielkie podziękowania i ukłony dla wszystkich osób zaangażowanych w jej uruchomienie– cieszy się dyrekcja Centrum. Obiekt otwarto pod koniec maja. Powstało tu przedszkole oraz ośrodek terapii i diagnostyki dla osób z autyzmem. W planach jest jeszcze budowa szkoły przysposabiającej do pracy, środowiskowego domu samopomocy oraz domu pobytu stałego dla dorosłych, również przy ulicy Powstańców.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ccc / 29 sierpnia 2019 o 20:05
+12
Skrajny idiotyzm z rozkładem jazdy, wg którego aby dojechać na 8.00 trzeba jechać kursem o 6.53 lub 7.53. w obu przypadkach głupota! Kurs 6.53 pierwsze przystanki w okolicy szkół ma o 7.03(katolik), a ostatnie ok. 7.10! Co uczeń ma robić przez 45 minut, gdy wysiada praktycznie przy samej szkole??? To samo z kursem 7.53! Pierwsza szkoła - 8.03 , ostatnia 8.15!!! Taki to pomysł na MZK ma prezes - fachowiec od Litwiniuka....
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 19:24
+8
Papierami rozkłady jazdy to jakaś kpina
Avatar
Pasażer / 29 sierpnia 2019 o 18:28
+7
Super a autobusy dalej będą jeździć stadami ? Sytuacja sprzed 2 dni ide na przystanek przy szpitalu pyk jedzie H mija 20 sekund pyk jedzie linia I patrzę na rozkład jeden i drugi jedzie o 10:04 jako jest w tym sens? Ok Idę na pętlę a tam D i C za 30min oczywiście ruszają jeden za drugim. Zabawne ze rozkłady te robi firma za kasę ? Autobusy mają wozić ludzi czy powietrze ? (Linie I,H) jadą w tą samą stronę miasta czy nie można dać autobusów co 15min? Druga sprawa są nowe autobusy to co robią jeszcze stare ? Czemu kierowcy nie zatrzymuja się na normalnych przystankach ? Czemu w autobusie MAN brak klimatyzacji ? (W innych autobusach można otworzyc duże okna a w tym autobusie są małe uchylne ludzie się dusza w tym autobusie przy +30 stopniach
Super a autobusy dalej będą jeździć stadami ? Sytuacja sprzed 2 dni ide na przystanek przy szpitalu pyk jedzie H mija 20 sekund pyk jedzie linia I patrzę na rozkład jeden i drugi jedzie o 10:04 jako jest w tym sens? Ok Idę na pętlę a tam D i C za 30min oczywiście ruszają jeden za drugim. Zabawne ze rozkłady te robi firma za kasę ? Autobusy mają wozić ludzi czy powietrze ? (Linie I,H) jadą w tą samą stronę miasta czy nie można dać autobusów co 15min? Druga sprawa są nowe autobusy to co robią jeszcze stare ? Czemu kierowcy nie zatrzymuja się ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 17:24
+6
Początek trasy to cmentarz komunalny. No proszę, w Białej nieboszczyków do szkół dowozić będą.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 16:12
+6
Ulica Francuska nie łączy się Janowską więc trasa jest inaczej wytyczona a redaktorka nie ma pojęcia o topografii miasta
Avatar
Rozkład do ZMIANY !!! / 31 sierpnia 2019 o 12:07
+2
Do szkoły Uczeń Przyjedzie 7.15 (45 min przed pierwszą lekcją i będzie mógł sobie jeszcze pospać na korytarzu), 8.15 (15 min po dzwonku i się spóźni) albo 9.39 (1 min przed dzwonkiem będzie leciał jak szalony żeby buty chociaż zmienić). Więc dla kogo ta linia bo na pewno nie dla uczniów i nauczycieli, chyba będzie tylko po to żeby pokazać że coś się robi a potem zlikwidować bo nikt nie jeździł (jak nie pasowało no to jak) chyba że kursy ustalał ktoś z zewnątrz zupełnie bez pomyślunku. I przydałoby się żeby kursy popołudniowe - powrotne zaczynały się nie 14.51 z Akademickiej tylko ze dwie godziny wcześniej jak już uczniowie lekcje kończą bo po 15 to rodzice sami mogą dzieci zabrać wracając po drodze z pracy.
Do szkoły Uczeń Przyjedzie 7.15 (45 min przed pierwszą lekcją i będzie mógł sobie jeszcze pospać na korytarzu), 8.15 (15 min po dzwonku i się spóźni) albo 9.39 (1 min przed dzwonkiem będzie leciał jak szalony żeby buty chociaż zmienić). Więc dla kogo ta linia bo na pewno nie dla uczniów i nauczycieli, chyba będzie tylko po to żeby pokazać że coś się robi a potem zlikwidować bo nikt nie jeździł (jak nie pasowało no to jak) chyba że kursy ustalał ktoś z zewnątrz zupełnie bez pomyślunku. I przydałoby się żeby kursy popołudniowe - powrotne zaczy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 13:45
+2
Komunikację miejskie to pikuś z porównanie ul sidorskiej co to za droga boże jedyny, ( rzeki przeplynolem góry pokonalem biała podlaske odwiedziłem auto rozjebalem), to to jeszcze nic dajmy) ul łomaska i tory toż to zwarjowac idzie, zamykają się tory stoisz na ul stacyjnej żeby wyjechać z tam tąd to cudem ale jak tory się zamykają to po 5 min pociąg jedzie dopiero boże 10 tirów przejedzie przez ten czas ludzie zróbmy coś z tym tak jak rondo miało być kolejowa z lamaska tam też wyjechać to tragedia i zobaczcie jak to teraz jest robią ul gdzieś tam przy kolochawie tory na lubelskiej się zamykają i witoroska ul. Zablokowana zamiast w nocy robić to w dzień a co c*** z ludzimi i korek jest, więc do czego zmierzam jak tak czytam kom.... To tak naprawdę nie potrzebujemy 2/czy 3 autobusów na cmentarz nowy proste niech częściej jeżdżą dzięki za uwagę
Komunikację miejskie to pikuś z porównanie ul sidorskiej co to za droga boże jedyny, ( rzeki przeplynolem góry pokonalem biała podlaske odwiedziłem auto rozjebalem), to to jeszcze nic dajmy) ul łomaska i tory toż to zwarjowac idzie, zamykają się tory stoisz na ul stacyjnej żeby wyjechać z tam tąd to cudem ale jak tory się zamykają to po 5 min pociąg jedzie dopiero boże 10 tirów przejedzie przez ten czas ludzie zróbmy coś z tym tak jak rondo miało być kolejowa z lamaska tam też wyjechać to tragedia i zobaczcie jak to teraz jest robią ul gdzie... rozwiń
Avatar
... / 30 sierpnia 2019 o 09:26
+2
A co mają zrobić pasażerowie którzy, mieszkają w zupełnie innej części miasta i nie na trasie tych dwóch teraz proponowanych Lini jeżdżących w kierunku Białka? Czy ci pasażerowie również dostaną jakąś linię..? Właśnie żeby np. Z PKP na Białkę się dostać..
Avatar
Edek / 29 sierpnia 2019 o 18:05
+2
Fieldorfa zamiast do Francuskiej prowadzi w kartofle. 
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 16:25
+1
Dobrze pomyślana ta linia na Białkę, ale nie w przypadku tych rodziców z dziećmi, które tam dojeżdżają bo rozumiem na Powstańców koło szkoły( przecież to właściwie obok tak ruchliwej i niebezpiecznej trasy- i to w przypadku tych dzieci). A z dworca PKP, nic. Przepraszam za wyrażenie, to nie są zazwyczaj dzieci, które grzecznie i samodzielnie idą z rodzicami i reagują jak" normalne, zdrowe dzieci". I te godziny jak poprzednio w którymś komentarzu. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 16:25
+1
Dobrze pomyślana ta linia na Białkę, ale nie w przypadku tych rodziców z dziećmi, które tam dojeżdżają bo rozumiem na Powstańców koło szkoły( przecież to właściwie obok tak ruchliwej i niebezpiecznej trasy- i to w przypadku tych dzieci). A z dworca PKP, nic. Przepraszam za wyrażenie, to nie są zazwyczaj dzieci, które grzecznie i samodzielnie idą z rodzicami i reagują jak" normalne, zdrowe dzieci". I te godziny jak poprzednio w którymś komentarzu. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 16:08
+1
K.linia, a gdzie PKP. Białka, proszę popatrzeć jak matki z dziećmi docierają do przystanku bez chodnika i...obok pędzących samochodów, tirów itd. Czekanie z dziećmi( autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, itp.)...czekanie na autobus! Mi się to w głowie nie mieści.
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 13:36
+1
Kolejny dzban wsadzony na prezesa i efekt oczywisty.
Avatar
Bartek / 3 września 2019 o 09:44
+1
O 7. 14 juz jest przy ostatniej szkole ZSO Nr 4 totalnie bez sensu pomyslane. Kto tak rano będzie jechal...jakie to przepraszam udogodnienie dla uczniów wyjeżdżających do Ekonomika i Staszica. A już myślałem, że ktoś naprawdę pomyślał w końcu o nas....
Avatar
Rozkład do ZMIANY !!! / 31 sierpnia 2019 o 12:07
+2
Do szkoły Uczeń Przyjedzie 7.15 (45 min przed pierwszą lekcją i będzie mógł sobie jeszcze pospać na korytarzu), 8.15 (15 min po dzwonku i się spóźni) albo 9.39 (1 min przed dzwonkiem będzie leciał jak szalony żeby buty chociaż zmienić). Więc dla kogo ta linia bo na pewno nie dla uczniów i nauczycieli, chyba będzie tylko po to żeby pokazać że coś się robi a potem zlikwidować bo nikt nie jeździł (jak nie pasowało no to jak) chyba że kursy ustalał ktoś z zewnątrz zupełnie bez pomyślunku. I przydałoby się żeby kursy popołudniowe - powrotne zaczynały się nie 14.51 z Akademickiej tylko ze dwie godziny wcześniej jak już uczniowie lekcje kończą bo po 15 to rodzice sami mogą dzieci zabrać wracając po drodze z pracy.
Do szkoły Uczeń Przyjedzie 7.15 (45 min przed pierwszą lekcją i będzie mógł sobie jeszcze pospać na korytarzu), 8.15 (15 min po dzwonku i się spóźni) albo 9.39 (1 min przed dzwonkiem będzie leciał jak szalony żeby buty chociaż zmienić). Więc dla kogo ta linia bo na pewno nie dla uczniów i nauczycieli, chyba będzie tylko po to żeby pokazać że coś się robi a potem zlikwidować bo nikt nie jeździł (jak nie pasowało no to jak) chyba że kursy ustalał ktoś z zewnątrz zupełnie bez pomyślunku. I przydałoby się żeby kursy popołudniowe - powrotne zaczy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 13:45
+2
Komunikację miejskie to pikuś z porównanie ul sidorskiej co to za droga boże jedyny, ( rzeki przeplynolem góry pokonalem biała podlaske odwiedziłem auto rozjebalem), to to jeszcze nic dajmy) ul łomaska i tory toż to zwarjowac idzie, zamykają się tory stoisz na ul stacyjnej żeby wyjechać z tam tąd to cudem ale jak tory się zamykają to po 5 min pociąg jedzie dopiero boże 10 tirów przejedzie przez ten czas ludzie zróbmy coś z tym tak jak rondo miało być kolejowa z lamaska tam też wyjechać to tragedia i zobaczcie jak to teraz jest robią ul gdzieś tam przy kolochawie tory na lubelskiej się zamykają i witoroska ul. Zablokowana zamiast w nocy robić to w dzień a co c*** z ludzimi i korek jest, więc do czego zmierzam jak tak czytam kom.... To tak naprawdę nie potrzebujemy 2/czy 3 autobusów na cmentarz nowy proste niech częściej jeżdżą dzięki za uwagę
Komunikację miejskie to pikuś z porównanie ul sidorskiej co to za droga boże jedyny, ( rzeki przeplynolem góry pokonalem biała podlaske odwiedziłem auto rozjebalem), to to jeszcze nic dajmy) ul łomaska i tory toż to zwarjowac idzie, zamykają się tory stoisz na ul stacyjnej żeby wyjechać z tam tąd to cudem ale jak tory się zamykają to po 5 min pociąg jedzie dopiero boże 10 tirów przejedzie przez ten czas ludzie zróbmy coś z tym tak jak rondo miało być kolejowa z lamaska tam też wyjechać to tragedia i zobaczcie jak to teraz jest robią ul gdzie... rozwiń
Avatar
... / 30 sierpnia 2019 o 09:26
+2
A co mają zrobić pasażerowie którzy, mieszkają w zupełnie innej części miasta i nie na trasie tych dwóch teraz proponowanych Lini jeżdżących w kierunku Białka? Czy ci pasażerowie również dostaną jakąś linię..? Właśnie żeby np. Z PKP na Białkę się dostać..
Avatar
Miejscowy Dziadek / 30 sierpnia 2019 o 09:10
0
Dobrze, że jeszcze łąki nadrzeczne nie są ogrodzone, to rowerem lub pieszo można szybko dostać się, choćby z orzechówka na ul. Brzeską - chyba wyklętom przez bialskiego przewoźnika autobusowego :-P
Avatar
:D / 30 sierpnia 2019 o 08:40
0
Gdzie jest ta linia K co na Grochów pięknie szła \o/
Avatar
Ccc / 29 sierpnia 2019 o 20:05
+12
Skrajny idiotyzm z rozkładem jazdy, wg którego aby dojechać na 8.00 trzeba jechać kursem o 6.53 lub 7.53. w obu przypadkach głupota! Kurs 6.53 pierwsze przystanki w okolicy szkół ma o 7.03(katolik), a ostatnie ok. 7.10! Co uczeń ma robić przez 45 minut, gdy wysiada praktycznie przy samej szkole??? To samo z kursem 7.53! Pierwsza szkoła - 8.03 , ostatnia 8.15!!! Taki to pomysł na MZK ma prezes - fachowiec od Litwiniuka....
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2019. Najnowsza prognoza podziału mandatów w woj. lubelskim

Wybory 2019. Najnowsza prognoza podziału mandatów w woj. lubelskim 0 0

Prawo i Sprawiedliwość 45,7 proc., Koalicja Obywatelska 28,7 proc., Lewica 13,3 proc., a PSL 6,5 proc. – takim poparciem cieszą się najpopularniejsze komitety startujące w wyborach parlamentarnych.

Romuald Lipko po operacji wątroby. "Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię"
film

Romuald Lipko po operacji wątroby. "Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię" 0 0

Romuald Lipko, muzyk, kompozytor i lider Budki Suflera przeszedł operację wątroby.

Piotr Jaroszyński (były piłkarz Górnika): Byliśmy głodni sukcesów

Piotr Jaroszyński (były piłkarz Górnika): Byliśmy głodni sukcesów 0 0

Rozmowa z Piotrem Jaroszyńskim, byłym piłkarzem Górnika Łęczna

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie
Alarm 24

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie 0 8

Odwołania szefowej wojewódzkiego sanepidu w Lublinie chce część jej podwładnych. Swojej przełożonej zarzucają mobbing – czują się szkalowani, zastraszani, uporczywie krytykowani. Sprawę zbadają główny inspektor sanitarny i wojewoda.

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć"

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć" 0 3

Trzech radnych z gminy Biała Podlaska narzeka na złą współpracę z wójtem i zbyt wolny rozwój gminy. – To największa bzdura jaką mogę usłyszeć – odpowiada wójt Wiesław Panasiuk (PSL).

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować 7 7

Na zlecenie Ratusza powstaje „Księga standardów”, która określi jak mają wyglądać na Starym Mieście piwne ogródki, jak duże mogą być szyldy i gdzie wolno przycupnąć sprzedawcom pamiątek. Urząd Miasta zbiera już sugestie od zainteresowanych mieszkańców Lublina i zaprasza ich na wspólny spacer.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r. 0 0

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka 0 1

W hicie pierwszej kolejki Paris Saint Germain grające bez Neymara i Kyliana Mbappe pokonało w Parku Książąt Real Madryt 3:0. Wygrane odniosły też zespoły Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia]
galeria

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia] 10 9

Szybkie tempo robót przy budowie ul. Kusocińskiego może oznaczać, że inwestycja zakończy się szybciej niż zakładano – przewidują urzędnicy. Planowe zakończenie prac to październik przyszłego roku.

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta
19 września 2019, 16:00

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta 0 0

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) zaprasza na najbliższe spotkania. 19 września o godz. 16 będzie miała miejsce prezentacja Ośrodka Karta, natomiast 25 września o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Ulrike Grossarth.

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących 0 2

Młodzi ludzie chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. Ale by zrobić to legalnie, powinni mieć zgodę rodziców na wyjście ze szkoły w czasie lekcji.

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami 0 5

Kraina Lessowych Wąwozów oraz Lublin zostały nagrodzone tytułami Polska Marka Turystyczna. Z kolei Zamość został zauważony jako kandydat do tego tytułu.

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów 1 20

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach po odejściu Antoniego Rękasa wciąż pozostaje bez dyrektora. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc Ratusz ogłosił nowy. Urzędnicy obniżyli wymagania stawiane kandydatom, zarówno te dotyczące doświadczenia, jak i znajomości poszczególnych ustaw.

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku 0 0

Łęczna uzyskała kolejne dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi 117 43

W środę do Urzędu Miasta wpłynęło zgłoszenie o zmianie trasy tęczowego pochodu zaplanowanego na 28 września w centrum Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!