Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 listopada 2019 r.
11:52

Obwodnica Białej Podlaskiej drogą o znaczeniu obronnym?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
4 17 A A

Władze Białej Podlaskiej chcą, by Ministerstwo Obrony Narodowej wsparło budowę wschodniej obwodnicy miasta. Zdaniem prezydenta, droga skomunikowała tereny byłego lotniska, na których stacjonować ma batalion 18. Dywizji Zmechanizowanej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) proponuje aby MON wpisało obwodnicę do wykazu dróg o znaczeniu obronnym. "Jej budowa powinna zostać uwzględniona w planach inwestycyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej na najbliższe lata i zrealizowana ze wsparciem środków Funduszu Dróg Samorządowych" – pisze prezydent do MON.

W Białej Podlaskiej na terenach po byłym lotnisku ma stacjonować batalion zmechanizowany, dywizjon przeciwlotniczy, kompania rozpoznawcza, kompania saperów oraz batalion transportowy w ramach 18. Dywizji Zmechanizowanej. Pojawi się tu 2 tys. żołnierzy.

– W przyszłym roku chcemy rozpocząć tu prace budowlane oraz formowanie pierwszego batalionu zmechanizowanego – zapowiada gen. Jarosław Gromadzinski, dowódca 18. Dywizji. Problemem może być dojazd do tego terenu. – Obecnie jedyne połączenie drogi krajowej nr 2 z terenem lotniska jest bardzo utrudnione i prowadzi ulicą Łomaską – tłumaczy Litwiniuk i dodaje, że wymaga ona gruntownej przebudowy. W związku z tym, władze miasta chcą wyprowadzić ruch tranzytowy drogą wojewódzką poza miasto. – Proponowany przez nas nowy przebieg to wschodnia obwodnica miasta z wykorzystaniem istniejącej al. Solidarności – podkreśla prezydent.

Do budowy pozostał 6-kilometrowy odcinek. Miasto ma już gotowy projekt budowlany. W ocenie samorządu obwodnica usprawni komunikację do jednostki wojskowej MON. Docelowo wschodnia obwodnica łączyłaby się z planowaną autostradą A2.

– Dla mnie najważniejsze jest to, aby ruch nie odbywał się przez miasto. Bo to będą wielkie samochody, czołgi, musimy to udrożnić. Nad wnioskiem prezydenta pracuje teraz MON – zaznacza gen. Gromadziński.

Na terenie po byłym lotnisku, wojsko ma też prowadzić szkolenia. Będą tu także dwie strzelnice oraz pasy taktyczne, które pozwolą na prowadzenie ćwiczeń czołgowych. Teren ten w całości stanie się obszarem zamkniętym MON. Oznacza to, że trwały zarząd nad terenem będzie sprawowało ministerstwo.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
j23 / 5 listopada 2019 o 13:35
+10
A ja z uporem maniaka powtarzam: szkoda lotniska!!!!
Avatar
Dość. / 5 listopada 2019 o 22:23
+8
To kiedy to referendum ??
Avatar
Rozczarowany / 5 listopada 2019 o 14:53
+8
Mnie wojsko nie przeszkadza, ale lotniska mi szkoda. Bo wojsku (według informacji z artykułu) nie jest potrzebne a o aeroklubach możemy zapomnieć. Zamkną i zniszczą infrastrukturę. Nie można było zachować lotniska dla miasta?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 08:23
+7
Jak można w dzisiejszych czasach całkowicie zlikwidować lotnisko,wprowadzić czołgi,to jest karygodna decyzja obecnej rady miasta a raczej rady dzbanów.
Avatar
Mieszkaniec / 5 listopada 2019 o 13:44
+7
Tylko Dymisja !!!
Avatar
Hector / 5 listopada 2019 o 18:05
+6
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniuka już poznaliśmy po jego kadencji. Rok to za krótko aby ocenić działania jakiegokolwiek włodarza. Widać ze PiS i Stefaniuk nie może nadal uwierzyć w przegrana. Pozwólmy może niech przedstawi projekt swojego budżetu i wówczas rozliczajmy go z nie wywiązania się ze swoich obietnic.
 A co będzie kiedy Litwiniuk zrealizuje to co rozpoczął? Nic, bo niczego nowego nie planuje. I będąc uczciwym wobec Litwiniuka, trzeba jedno stwierdzić, że w kampanii wyborczej po prostu kłamał bo chyba jego ostatnie wnioski do rady miejskiej są tego dobitnym dowodem. Wnioski przeszły w radzie miejskiej , choć wiadomo jakie było stanowisko do podwyżek mieszkańców Białej. Przewodniczący Broniewicz z animuszem atakował Stefaniuka i głosił przezd wyborami odpartyjnienie RM... A wyszło jeszcze tak, że bardziej teraz smierdzi partyjnymi układami. Niby Litwiniuk jest tylko rok włodarzem, ale ja już z całą mocą stwierdzam, że tak fatalnego prezydenta Biała Podlaska jeszcze nie miała. Z każdym dniem jestem tego coraz bardziej przekonany. Totalna POrażka. Już rok temu, napisałem, ze tak się kończą wybory tylko na złość komuś... A zbrakło ok. 800 głosów aby Litwiniuk, któremu było i nadal  jest brak pokory, nie zajmował tego zaszczytnego urzędu. I też nikt nie powiedział, ze musi dokończyć tę kadencję, są bowiem demokratyczne sposoby aby mógł zakończyć urzedowanie przed formalnym zakończeniem. Ale generalnie, nie wyobrażam sobie aby mógł ewentualnie być ponownie wybranym za cztery lata.
 A co będzie kiedy Litwiniuk zrealizuje to co rozpoczął? Nic, bo niczego nowego nie planuje. I będąc uczciwym wobec Litwiniuka, trzeba jedno stwierdzić, że w kampanii wyborczej po prostu kłamał bo chyba jego ostatnie wnioski do rady miejskiej są tego dobitnym dowodem. Wnioski przeszły w radzie miejskiej , choć wiadomo jakie było stanowisko do podwyżek mieszkańców Białej. Przewodniczący Broniewicz z animuszem atakował Stefaniuka i głosił przezd wyborami odpartyjnienie RM... A wyszło jeszcze tak, że bardziej teraz smierdzi party... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 11:56
+5
A ja proponuję żeby, Litwiniuk sam podal się do dymisji, oszczędzi koszta referendum
Avatar
Czapka / 6 listopada 2019 o 09:57
+4
Na razie jedyne co zrobił to poobsadzał dzbanami spółki miejskie i są już widoczne skótki.
Avatar
Gdjdj / 5 listopada 2019 o 14:27
+4
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniuka już poznaliśmy po jego kadencji. Rok to za krótko aby ocenić działania jakiegokolwiek włodarza. Widać ze PiS i Stefaniuk nie może nadal uwierzyć w przegrana. Pozwólmy może niech przedstawi projekt swojego budżetu i wówczas rozliczajmy go z nie wywiązania się ze swoich obietnic. 
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniu... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 12:52
+4
Czyli wschodnia obwodnica Białej Podlaskiej będzie w Białej Podlaskiej? Super! To może zrobić "centralną obwodnicę" prostując ulicę Lubelską i tunelem pod torami, przez Daleką, przez most na Krznie do Warszawskiej?
Avatar
tutejszy / 9 listopada 2019 o 12:25
+2
po co ten szum,przecież ta obwodnica już istnieje...w Sidorkach koło autokasacji skręca się na przejazd kolejowy ( trzeba trochę postać) potem na strzelnicę przy wyłamanym słupku i ukradzionym przęśle w płocie wjeżdżamy na jednopasmówkę z płyt betonowych / drugi pas ktoś opi...lił 20 lat temu/. Przy strzelnicy znak- wyjazd do Łomaskiej- specjalnie żeby zmylić szpiegów bo akurat pokazuje odwrotny kierunek jedziemy więc w przeciwną stronę kierując się obok sterty opon na największą kałużę. Dojeżdżamy do Acapulko i za ukradzioną bramą skręcamy w prawo na żwirownię. Jeśli w leju po bombie zobaczycie biały sedes to znak że jesteście na dobrej drodze...( Ale Uwaga- sedesu może już nie być komuś mógł się przydać w domu ).Po chwili na spróchniałym ogrodzeniu pojawi się napis Własność Skarbu Państwa a dalej już. gruntowa czteropasmówka. Po lewej chłop zagrodził pole sznurkiem od snopowiązałki żeby mu zboża nie tratować. Za polem wyniosły i dostojny wielopiętrowy gmach- symbol sukcesu i operatywności lokalnego biznesu. Jak zobaczycie zlewnię mleka z powybijanymi oknami to znak że wjechaliście do w Wólki Plebańskiej. Za chwilę nieczynny sklep geesu i prawie-rondo z pięcioma gwiażdziście rozchodzącymi się jezdniami. Jedziecie tą na wprost ale cokolwiek w prawo. Most na Rudce to znak że wybraliście dobrze...Potem już prosto ( można też w prawo , ale tam się rozgałęzia na dwie inne i można się zgubić będąc prawie u celu )...a więc lepiej prosto , i już jesteście na wojewódzkiej ...w lewo Lublin, w prawo Biała i po co wydawać jakieś pieniądze jak obwodnica już jest....lepiej za nie stworzyć stanowisko drugiego wiceprezydęta...
po co ten szum,przecież ta obwodnica już istnieje...w Sidorkach koło autokasacji skręca się na przejazd kolejowy ( trzeba trochę postać) potem na strzelnicę przy wyłamanym słupku i ukradzionym przęśle w płocie wjeżdżamy na jednopasmówkę z płyt betonowych / drugi pas ktoś opi...lił 20 lat temu/. Przy strzelnicy znak- wyjazd do Łomaskiej- specjalnie żeby zmylić szpiegów bo akurat pokazuje odwrotny kierunek jedziemy więc w przeciwną stronę kierując się obok sterty opon na największą kałużę. Dojeżdżamy do Acapulko i za ukradzioną bramą skręcamy... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 10:43
0
Jadwigo ze względu na ortografię skutki są niewidoczne.
Avatar
Jadwiga / 6 listopada 2019 o 10:19
-1
Użytkownik Czapka. Wróć do szkoły, a później się wypowiadaj. SKÓTKI widać.
Avatar
Czapka / 6 listopada 2019 o 09:57
+4
Na razie jedyne co zrobił to poobsadzał dzbanami spółki miejskie i są już widoczne skótki.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 08:23
+7
Jak można w dzisiejszych czasach całkowicie zlikwidować lotnisko,wprowadzić czołgi,to jest karygodna decyzja obecnej rady miasta a raczej rady dzbanów.
Avatar
Dość. / 5 listopada 2019 o 22:23
+8
To kiedy to referendum ??
Avatar
Hector / 5 listopada 2019 o 18:05
+6
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniuka już poznaliśmy po jego kadencji. Rok to za krótko aby ocenić działania jakiegokolwiek włodarza. Widać ze PiS i Stefaniuk nie może nadal uwierzyć w przegrana. Pozwólmy może niech przedstawi projekt swojego budżetu i wówczas rozliczajmy go z nie wywiązania się ze swoich obietnic.
 A co będzie kiedy Litwiniuk zrealizuje to co rozpoczął? Nic, bo niczego nowego nie planuje. I będąc uczciwym wobec Litwiniuka, trzeba jedno stwierdzić, że w kampanii wyborczej po prostu kłamał bo chyba jego ostatnie wnioski do rady miejskiej są tego dobitnym dowodem. Wnioski przeszły w radzie miejskiej , choć wiadomo jakie było stanowisko do podwyżek mieszkańców Białej. Przewodniczący Broniewicz z animuszem atakował Stefaniuka i głosił przezd wyborami odpartyjnienie RM... A wyszło jeszcze tak, że bardziej teraz smierdzi partyjnymi układami. Niby Litwiniuk jest tylko rok włodarzem, ale ja już z całą mocą stwierdzam, że tak fatalnego prezydenta Biała Podlaska jeszcze nie miała. Z każdym dniem jestem tego coraz bardziej przekonany. Totalna POrażka. Już rok temu, napisałem, ze tak się kończą wybory tylko na złość komuś... A zbrakło ok. 800 głosów aby Litwiniuk, któremu było i nadal  jest brak pokory, nie zajmował tego zaszczytnego urzędu. I też nikt nie powiedział, ze musi dokończyć tę kadencję, są bowiem demokratyczne sposoby aby mógł zakończyć urzedowanie przed formalnym zakończeniem. Ale generalnie, nie wyobrażam sobie aby mógł ewentualnie być ponownie wybranym za cztery lata.
 A co będzie kiedy Litwiniuk zrealizuje to co rozpoczął? Nic, bo niczego nowego nie planuje. I będąc uczciwym wobec Litwiniuka, trzeba jedno stwierdzić, że w kampanii wyborczej po prostu kłamał bo chyba jego ostatnie wnioski do rady miejskiej są tego dobitnym dowodem. Wnioski przeszły w radzie miejskiej , choć wiadomo jakie było stanowisko do podwyżek mieszkańców Białej. Przewodniczący Broniewicz z animuszem atakował Stefaniuka i głosił przezd wyborami odpartyjnienie RM... A wyszło jeszcze tak, że bardziej teraz smierdzi party... rozwiń
Avatar
Rozczarowany / 5 listopada 2019 o 14:53
+8
Mnie wojsko nie przeszkadza, ale lotniska mi szkoda. Bo wojsku (według informacji z artykułu) nie jest potrzebne a o aeroklubach możemy zapomnieć. Zamkną i zniszczą infrastrukturę. Nie można było zachować lotniska dla miasta?
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 14:45
+3
Gdjdj dobrze powiedziane, dajmy szanse i zoabczymy w 2021 czy udało się nowemu prezydentowi czy nie... mam tylko nadzieje ze komentarze plujące jadem są pisane przez sponsorowanych troli i mieszkancy miasta nie są zgorzkniałymi idiotami którzy potrafią napisac tylko "dymisja"
Avatar
Gdjdj / 5 listopada 2019 o 14:27
+4
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniuka już poznaliśmy po jego kadencji. Rok to za krótko aby ocenić działania jakiegokolwiek włodarza. Widać ze PiS i Stefaniuk nie może nadal uwierzyć w przegrana. Pozwólmy może niech przedstawi projekt swojego budżetu i wówczas rozliczajmy go z nie wywiązania się ze swoich obietnic. 
Ku.rwa ludziom nie dogodzisz... zrozumcie to ze tu żaden inwestor nie przyjdzie. Wojsko jest zbawieniem dla Białej. Wszystko w mieście się ruszy, każda gałąź gospodarki. Druga sprawa każdy idi.ota wie ze Litwiniuk realizuje budżet Stefaniuka. Te wszystkie ścieżki rowerowe, i inne inwestycje zostały zaplanowane przez Stefaniuka. Ale proszę zwrócić uwagę ze nie było żadnej większej ulicy w projekcie budżetu na ten rok. Budżet na 2020 dopiero będzie w pełni Litwiniuka. Uważam, ze PiS PO jedno zło ale bądźmy uczciwi wobec Litwiniuka, bo Stefaniu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wygrali w Pucharze, teraz czas na ligę

Wygrali w Pucharze, teraz czas na ligę 0 0

LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

Fałszywe wizy za miliony euro. Gang rozbity

Fałszywe wizy za miliony euro. Gang rozbity 0 0

Strażnicy graniczni rozbili gang, zajmujący się organizowaniem nielegalnej migracji. Dzięki nim unijną granicę przekroczyło ponad 13 tys. ludzi z fałszywymi dokumentami. Grupą miał kierować Krzysztof Ł. z okolic Kraśnika.

Jedno z najniebezpieczniejszy skrzyżowań w gminie zyska rondo

Jedno z najniebezpieczniejszy skrzyżowań w gminie zyska rondo 0 0

To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w gminie Końskowola. We Wronowie niemal w tym samym miejscu krzyżują się dwie drogi gminne oraz droga wojewódzka nr 824. Bezpieczeństwo może poprawić budowa ronda.

Pyszne.pl rozpoczęło działalność w Lublinie. Poszukują pracowników

Pyszne.pl rozpoczęło działalność w Lublinie. Poszukują pracowników 0 5

Serwis do zamawiania jedzenia Pyszne.pl rozpoczął działalność w mieście. Dołączył w ten sposób do znanego już Uber Eats.

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko
6 grudnia 2019, 19:24

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko 0 1

W dniach 6-8 grudnia o nietypowej godzinie - 19.24, w lubelskim mieszkaniu w centrum Lublina przy ul. Obrońców Pokoju 9/4a będzie można zobaczyć premierowo nowy spektakl Teatru Klepisko - "Matka".

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas"

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas" 46 10

W tym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie wydadzą gorącą zupę. Aktywiści Food Not Bombs od 19 lat pomagają potrzebującym w okresie jesienno-zimowym. W każdą sobotę o godz. 14 pod Bramą Krakowską

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal”

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” 18 8

„Żądam ponownej sprzedaży karnetów”, „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” – kibice Speed Car Motoru Lublin nie zostawili suchej nitki na władzach klubu po wczorajszej sprzedaży karnetów. Całoroczne wejściówki na nowy sezon rozeszły się w kilka minut, ale wielu fanów odeszło od komputerów zawiedzionych

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF 0 1

W czwartek w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu EHF. Zespół z Lublina trafił do grupy C wraz z zespołami z Węgier, Rumunii i Danii.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów 0 2

Akcja Kolejna edycja „Środy z Ambasadorem”. Tym razem jej bohaterem była dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymała w 2007 roku. Pretekstem do spotkania była zaplanowana na najbliższą niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach organizowanej po raz 27. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin 1 14

Nowego wiceprzewodniczącego wybrała lubelska Rada Miasta, w której zasiadają od dziś dwie nowe osoby. Wszystko to jest konsekwencją ostatnich wyborów parlamentarnych, które skutkowały wyborem dwojga miejskich radnych do Sejmu. Z tego samego powodu nastąpiła także zmiana na stanowisku szefa klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka.

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System 0 2

Sprawdzamy, jak nasze drużyny wypadają w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie czwartej III ligi zdecydowanie prowadzi Korona II Kielce przed Wólczanką Wólka Pełkińska, ale wysoko są także: Stal Kraśnik i Avia Świdnik.

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin 80 46

Pomnik Romana Dmowskiego może stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze dziś ma odbyć się głosowanie w tej sprawie Rada Miasta Lublin

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz
galeria

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz 92 39

Właściciele gruntów mogą pozbyć się myśliwych ze swoich terenów. Aby wyłączyć swoją ziemię z obwodu łowieckiego, trzeba do 29 listopada złożyć odpowiedni wniosek. Za ewentualne szkody w uprawach zapłaci wtedy rząd.

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday?

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday? 0 0

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Być może mniejszość to wielbiciele tłumów, jakie można spotkać wtedy w centrach handlowych. Co innego obniżki cen – polujemy na nie, i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i – coraz częściej – w internecie. Kolejne święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Black Friday, znanym też pod polską nazwą Czarnego Piątku. Co kupujemy wtedy najczęściej? Na jakie okazje cenowe warto zwrócić uwagę?

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie
galeria

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie 4 0

Do groźnego w skutkach wypadku doszło w środę na wysokości Sawina (powiat chełmski) na trasie Chełm – Włodawa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.