Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 listopada 2019 r.
16:47

Ogromne emocje podczas dyskusji o żłobkach. Stefaniuk: Skandal! Litwiniuk: Obrona stołka partyjnej koleżanki

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 23 A A

„Nie dla likwidacji zespołu” – z takimi transparentami przyszła na sesję rady miasta grupa rodziców przeciwnych uchwale o rozdziale miejskich żłobków w Białej Podlaskiej. – To usprawni pracę tych placówek – zapewniają z kolei władze miasta. A dyrektor żłobka podnosi, że jest „ofiarą polityczną”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół żłobków powołano uchwałą w lipcu ubiegłego roku za czasów prezydentury Dariusza Stefaniuka (PiS). Miało to związek z utworzeniem nowego żłobka Akademia Małego Odkrywcy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wcześniej w mieście istniał już Skarbiec Skrzata.

Z kolei obecny prezydent Michał Litwiniuk (PO) przedstawił radnym uchwałę o likwidacji zespołu.– Likwidacji ulega tylko formuła zespołu, placówki pozostają w swoich lokalizacjach, będą miały po jednym dyrektorze, bez zastępców. To skróci drogę dostępu do szefa jednostki dla rodziców i pracowników – tłumaczy prezydent i zapewnia, że dzieci nadal pozostaną w tych samych grupach, z tymi samymi opiekunami.

– Nikt z nami, rodzicami tego nie konsultował. Nie zgadzamy się na to. Obawiamy się tej reorganizacji. Wszystko odbywa się w czasie roku, a nie gdy jest przerwa – denerwuje się Mariusz Kurzyński przewodniczący rady rodziców.

Na sesji pojawił się też poseł Dariusz Stefaniuk, który wcześniej był prezydentem Białej Podlaskiej i powoływał zespół żłobków. – Uchwała powinna być skonsultowana z radą rodziców – podkreśla Stefaniuk. Miejska mecenas jednak to zdementowała.

Środowisko Zjednoczonej Prawicy dostrzega w likwidacji żłobków próbę pozbycia się dyrektor Agnieszki Kulickiej. Wygrała ona konkurs na to stanowisko w listopadzie 2016 roku. – Nie mogą odwołać pani dyrektor, postanowili więc zlikwidować cały zespół. A nie ma w tym ani merytorycznego, ani finansowego uzasadnienia. To jest skandal – stwierdził poseł Stefaniuk.

– Waszym jedynym celem jest skłócanie mieszkańców. Obnażył pan jedną rzecz, że chodzi panu o obronę stołka swojej koleżanki partyjnej – odpowiedział mu Litwiniuk. Wiadomo jednak, że z chwilą likwidacji zespołu, miasto ogłosi konkurs na dwóch dyrektorów żłobków. – Obecna pani dyrektor do takiego konkursu będzie mogła przystąpić – zaznacza prezydent.

Dariusz Stefaniuk (PiS), obecnie poseł, a w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej również zabrał głos na sesji (fot. Ewelina Burda)

Nie bez znaczenia są też wyniki kontroli w zespole żłobków. – Wynikały one ze skarg rodziców i pracowników – podkreśla Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta. – Stwierdziliśmy brak jasnej procedury rekrutacyjnej i szczegółów dotyczących przyjmowania dzieci – zaznacza. Obecnie do żłobków uczęszcza ponad 200 dzieci, a ponad 80 czeka w kolejce. – Brakowało też formalnego rejestru złożonych wniosków o przyjęcie – dodaje Romanowski.

Kontrola wykazała też różnice w wynagrodzeniu zasadniczym u pracowników na tych samych stanowiskach. – Gdyby kontrole wykazały rażące zaniedbania, zostałabym zwolniona dyscyplinarnie. A na poczet kontroli nie zostałam nawet upomniana. Uważam, że jestem ofiarą polityczną, ponoszę konsekwencje za to, że nie poparłam prezydenta Litwiniuka w wyborach wówczas gdy startował na prezydenta – odpiera zarzuty dyrektor Agnieszka Kulicka.

W 2018 roku dyrektor z tytułu umowy o pracę zarobiła 96 tys. 523 zł. Natomiast roczne zarobki dyrektorów przedszkoli w roku ubiegłym plasowały sie na poziomie 66 tys. zł. – Przez ostatni rok niejednokrotnie wytykano mi moje upodobania co do partii rządzącej. To jest konsekwencja moich znajomości. Od początku mówiono o likwidacji mojego stanowiska, ale kontrole nie dały żadnych narzędzi, jest to więc czystka i nagonka na moją osobę. Poza tym, ta zmiana nie bierze pod uwagę dobra dzieci, nikt nie mówi o tym co stracimy. A mamy wspólne rzeczy, szkolenia, warsztaty. To będzie ze stratą dla dzieci i rodziców – wieszczy Kulicka. 

Pod pismem przeciw uchwale podpisało się 196 rodziców i 49 pracowników żłobka. – Część rodziców zwróciła się do mnie ze skargą że nie wiedziała co podpisuje. Czują się zmanipulowani – odpowiada prezydent.

Tymczasem, zdaniem Adama Chodzińskiego, radnego Zjednoczonej Prawicy, zespół żłobków funkcjonuje dobrze. – Czy tak naprawdę powołanie dwóch odrębnych jednostek, będzie ekonomicznie uzasadnione? Nie dostaliśmy konkretnych wyliczeń. To jest czystka i nagonka, aby spowodować, aby pani Kulicka przestała kierować żłobkiem – dodaje Chodziński.

Wszyscy radni prawicy (11) głosowali przeciw likwidacji. Uchwała jednak i tak została przyjęta 12 głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej.

– Żadna krzywda się dzieciom nie wydarzy, apeluję do rodziców, aby nie ulegali manipulacjom politycznym – podkreśla radny Jan Jakubiec z Białej Samorządowej.

– Państwo w państwie. Ludzie to zapamiętają – stwierdził na koniec przewodniczący rady rodziców.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 r. o 19:27
+13
Może Dziennik Wschodni zainteresuje się rządowym programem żłobków w województwie lubelskim. Pomimo zapewnień wojewoda nie wypłaca dotacji dla żłobków i prywatni właściciele zaczynają bankrutować. Rząd jest taki prorodzinny, ale jak przychodzi co do czego, to pieniędzy na dzieci nie ma.
Avatar
Prezes / 25 listopada 2019 r. o 18:37
+10
Nareszcie.... A Pan Stefaniuk to widzę że żadnych wniosków nie wyciągnął z przegranych wyborów.
Avatar
Kajzer / 25 listopada 2019 r. o 22:52
+9
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
No popatrz, a ja dotąd myślałem, że państwo zabiera 33%  (podatek, ZUS, ubezpieczenia zdrowotne chorobowe) z ciężko zarobionych pieniędzy - coś musiało się zmienić na gorzej. Tam u was rządzi po to może i tak jest jak piszesz.
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości?
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości? rozwiń
Avatar
Raz dwa trzy / 25 listopada 2019 r. o 20:41
+9
Jak można być takim idiota i podpisać coś "Bo Pani kazała" ... ludzie ile wy macie lat? 9 ?? Używajcie swoich mózgów, bo wasze dzieci uczeszczajace do tych żłobków są jak widać inteligentniejsze od was!
Avatar
mieszkaniec / 25 listopada 2019 r. o 22:57
+8
Ale jak powoływano zespół to litwiniuk był wiceprezydentem od edukacji? Nie opinjował projektu, nie popierał go? Sprzeciwiał się? Zresztą litwiniuk atakując stefaniuka ,że broni partyjnej koleżanki sam przyznał, że chodzi o dyrektor i jej poglądy, a nie dobro dzieci. Czy on nie widzi, że się zaorał ?
Avatar
wyborca / 26 listopada 2019 r. o 14:05
+7
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal jest Pan nie wychowanym, butnym i chamskim małym człowieczkiem o kosmicznych aspiracjach, ale tylko życie uczy pokory i Pan się szybko o tym przekona !
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal j... rozwiń
Avatar
Adam / 26 listopada 2019 r. o 07:28
+7
Niech lepiej Stefaniuk powie co robią z ludźmi w marszałkowskim, jest jedno wielkie kolesiostwo pisu, dyrektorzy i kierownicy partyjni, nie znający się kompletnie na pracy, chodzą i tyko straszą pracowników, przesuwając ich, szukają haków aby pozwalniać ludzi nie związanych z pisem! Tak wyglada praca w marszałkowskim za rządów PiS! A może tez przypomnieć kto prowadził mu konto na fb i za ile?!
Avatar
Rafał / 25 listopada 2019 r. o 18:50
+6
Mam nadzieję że będzie referendum i będzie można odwołać Litwinuka i jego kolegów. Chwali się konkursami a jak zatrudniono jego kolegę Jaroszka? Dubikowskiego? Reszko? Barszcza?
Avatar
korwinista / 25 listopada 2019 r. o 17:25
+5
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 r. o 18:06
+4
Pan prezydent miał kłopot z podaniem liczby, która miała dotyczyć ile razy, jako pracownik magistratu i obecnie jako włodarz miasta, odwiedził lub zaszczycił swoją obecnością Zespół Żłobków Miejskich, które de facto mu podlegają. Panie prezydencie liczba magiczna owa to dwa, tak dwa razy przy ul Janowskiej i zero razy na ul Leszczynowej. Skromnie, ale żeby nie umieć zachować do dwóch?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 r. o 18:48
0
Tak złego czasu miasto i jego mieszkańcy, już dawno nie mieli, bo chyba tylko za czasów okupacji hitlerowskiej i w czasach socjalizmu. Tak była rozbudowana i bezczelna propaganda władzy terroru. Jak można tak manipulować prawdą? Jak można tak niszczyć pracę prawdziwych fachowców, zastępując ich ludźmi z przypadkowego ( niby ) nadania. Wracają czasy dla białej, w których jak to mówią, nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera, dyrektora i innego pachołka, za obiecanie stołka - gotowego usiąść gołym tyłkiem na kaktusie.
Avatar
Stefan / 27 listopada 2019 r. o 19:38
0
Tak, tak, rodzice to idioci, podpisali bo pani kazała. Człowieku puknij się w czoło!
Avatar
wyborca / 26 listopada 2019 r. o 14:05
+7
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal jest Pan nie wychowanym, butnym i chamskim małym człowieczkiem o kosmicznych aspiracjach, ale tylko życie uczy pokory i Pan się szybko o tym przekona !
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal j... rozwiń
Avatar
Adam / 26 listopada 2019 r. o 07:28
+7
Niech lepiej Stefaniuk powie co robią z ludźmi w marszałkowskim, jest jedno wielkie kolesiostwo pisu, dyrektorzy i kierownicy partyjni, nie znający się kompletnie na pracy, chodzą i tyko straszą pracowników, przesuwając ich, szukają haków aby pozwalniać ludzi nie związanych z pisem! Tak wyglada praca w marszałkowskim za rządów PiS! A może tez przypomnieć kto prowadził mu konto na fb i za ile?!
Avatar
mieszkaniec / 25 listopada 2019 r. o 22:57
+8
Ale jak powoływano zespół to litwiniuk był wiceprezydentem od edukacji? Nie opinjował projektu, nie popierał go? Sprzeciwiał się? Zresztą litwiniuk atakując stefaniuka ,że broni partyjnej koleżanki sam przyznał, że chodzi o dyrektor i jej poglądy, a nie dobro dzieci. Czy on nie widzi, że się zaorał ?
Avatar
Kajzer / 25 listopada 2019 r. o 22:52
+9
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
No popatrz, a ja dotąd myślałem, że państwo zabiera 33%  (podatek, ZUS, ubezpieczenia zdrowotne chorobowe) z ciężko zarobionych pieniędzy - coś musiało się zmienić na gorzej. Tam u was rządzi po to może i tak jest jak piszesz.
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości?
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości? rozwiń
Avatar
Raz dwa trzy / 25 listopada 2019 r. o 20:41
+9
Jak można być takim idiota i podpisać coś "Bo Pani kazała" ... ludzie ile wy macie lat? 9 ?? Używajcie swoich mózgów, bo wasze dzieci uczeszczajace do tych żłobków są jak widać inteligentniejsze od was!
Avatar
Dzban / 25 listopada 2019 r. o 19:43
-2
Dlaczego dzban litwiniuk likwiduje żłobki ?
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 r. o 19:27
+13
Może Dziennik Wschodni zainteresuje się rządowym programem żłobków w województwie lubelskim. Pomimo zapewnień wojewoda nie wypłaca dotacji dla żłobków i prywatni właściciele zaczynają bankrutować. Rząd jest taki prorodzinny, ale jak przychodzi co do czego, to pieniędzy na dzieci nie ma.
Avatar
Ja67 / 25 listopada 2019 r. o 19:17
0
...nie o dobro dzieci chodzi, ale o drenaż budżetu miasta na kwotę, jak napisano w artykule bez mała 100 tys. rocznie w uposażeniu pani dyrektor od spraw zbytecznych! Za te pieniądze można stworzyć półtora etatu dla osób bezpośrednio zajmujących się maluchami, a nie przyklaskiwacza...
 To jak określić zarobki Jaroszka w wod-kanie(ponad 180.000)???
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.