Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 listopada 2019 r.
16:47

Ogromne emocje podczas dyskusji o żłobkach. Stefaniuk: Skandal! Litwiniuk: Obrona stołka partyjnej koleżanki

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 23 A A

„Nie dla likwidacji zespołu” – z takimi transparentami przyszła na sesję rady miasta grupa rodziców przeciwnych uchwale o rozdziale miejskich żłobków w Białej Podlaskiej. – To usprawni pracę tych placówek – zapewniają z kolei władze miasta. A dyrektor żłobka podnosi, że jest „ofiarą polityczną”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół żłobków powołano uchwałą w lipcu ubiegłego roku za czasów prezydentury Dariusza Stefaniuka (PiS). Miało to związek z utworzeniem nowego żłobka Akademia Małego Odkrywcy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wcześniej w mieście istniał już Skarbiec Skrzata.

Z kolei obecny prezydent Michał Litwiniuk (PO) przedstawił radnym uchwałę o likwidacji zespołu.– Likwidacji ulega tylko formuła zespołu, placówki pozostają w swoich lokalizacjach, będą miały po jednym dyrektorze, bez zastępców. To skróci drogę dostępu do szefa jednostki dla rodziców i pracowników – tłumaczy prezydent i zapewnia, że dzieci nadal pozostaną w tych samych grupach, z tymi samymi opiekunami.

– Nikt z nami, rodzicami tego nie konsultował. Nie zgadzamy się na to. Obawiamy się tej reorganizacji. Wszystko odbywa się w czasie roku, a nie gdy jest przerwa – denerwuje się Mariusz Kurzyński przewodniczący rady rodziców.

Na sesji pojawił się też poseł Dariusz Stefaniuk, który wcześniej był prezydentem Białej Podlaskiej i powoływał zespół żłobków. – Uchwała powinna być skonsultowana z radą rodziców – podkreśla Stefaniuk. Miejska mecenas jednak to zdementowała.

Środowisko Zjednoczonej Prawicy dostrzega w likwidacji żłobków próbę pozbycia się dyrektor Agnieszki Kulickiej. Wygrała ona konkurs na to stanowisko w listopadzie 2016 roku. – Nie mogą odwołać pani dyrektor, postanowili więc zlikwidować cały zespół. A nie ma w tym ani merytorycznego, ani finansowego uzasadnienia. To jest skandal – stwierdził poseł Stefaniuk.

– Waszym jedynym celem jest skłócanie mieszkańców. Obnażył pan jedną rzecz, że chodzi panu o obronę stołka swojej koleżanki partyjnej – odpowiedział mu Litwiniuk. Wiadomo jednak, że z chwilą likwidacji zespołu, miasto ogłosi konkurs na dwóch dyrektorów żłobków. – Obecna pani dyrektor do takiego konkursu będzie mogła przystąpić – zaznacza prezydent.

Dariusz Stefaniuk (PiS), obecnie poseł, a w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej również zabrał głos na sesji (fot. Ewelina Burda)

Nie bez znaczenia są też wyniki kontroli w zespole żłobków. – Wynikały one ze skarg rodziców i pracowników – podkreśla Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta. – Stwierdziliśmy brak jasnej procedury rekrutacyjnej i szczegółów dotyczących przyjmowania dzieci – zaznacza. Obecnie do żłobków uczęszcza ponad 200 dzieci, a ponad 80 czeka w kolejce. – Brakowało też formalnego rejestru złożonych wniosków o przyjęcie – dodaje Romanowski.

Kontrola wykazała też różnice w wynagrodzeniu zasadniczym u pracowników na tych samych stanowiskach. – Gdyby kontrole wykazały rażące zaniedbania, zostałabym zwolniona dyscyplinarnie. A na poczet kontroli nie zostałam nawet upomniana. Uważam, że jestem ofiarą polityczną, ponoszę konsekwencje za to, że nie poparłam prezydenta Litwiniuka w wyborach wówczas gdy startował na prezydenta – odpiera zarzuty dyrektor Agnieszka Kulicka.

W 2018 roku dyrektor z tytułu umowy o pracę zarobiła 96 tys. 523 zł. Natomiast roczne zarobki dyrektorów przedszkoli w roku ubiegłym plasowały sie na poziomie 66 tys. zł. – Przez ostatni rok niejednokrotnie wytykano mi moje upodobania co do partii rządzącej. To jest konsekwencja moich znajomości. Od początku mówiono o likwidacji mojego stanowiska, ale kontrole nie dały żadnych narzędzi, jest to więc czystka i nagonka na moją osobę. Poza tym, ta zmiana nie bierze pod uwagę dobra dzieci, nikt nie mówi o tym co stracimy. A mamy wspólne rzeczy, szkolenia, warsztaty. To będzie ze stratą dla dzieci i rodziców – wieszczy Kulicka. 

Pod pismem przeciw uchwale podpisało się 196 rodziców i 49 pracowników żłobka. – Część rodziców zwróciła się do mnie ze skargą że nie wiedziała co podpisuje. Czują się zmanipulowani – odpowiada prezydent.

Tymczasem, zdaniem Adama Chodzińskiego, radnego Zjednoczonej Prawicy, zespół żłobków funkcjonuje dobrze. – Czy tak naprawdę powołanie dwóch odrębnych jednostek, będzie ekonomicznie uzasadnione? Nie dostaliśmy konkretnych wyliczeń. To jest czystka i nagonka, aby spowodować, aby pani Kulicka przestała kierować żłobkiem – dodaje Chodziński.

Wszyscy radni prawicy (11) głosowali przeciw likwidacji. Uchwała jednak i tak została przyjęta 12 głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej.

– Żadna krzywda się dzieciom nie wydarzy, apeluję do rodziców, aby nie ulegali manipulacjom politycznym – podkreśla radny Jan Jakubiec z Białej Samorządowej.

– Państwo w państwie. Ludzie to zapamiętają – stwierdził na koniec przewodniczący rady rodziców.

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 o 19:27
+13
Może Dziennik Wschodni zainteresuje się rządowym programem żłobków w województwie lubelskim. Pomimo zapewnień wojewoda nie wypłaca dotacji dla żłobków i prywatni właściciele zaczynają bankrutować. Rząd jest taki prorodzinny, ale jak przychodzi co do czego, to pieniędzy na dzieci nie ma.
Avatar
Prezes / 25 listopada 2019 o 18:37
+10
Nareszcie.... A Pan Stefaniuk to widzę że żadnych wniosków nie wyciągnął z przegranych wyborów.
Avatar
Kajzer / 25 listopada 2019 o 22:52
+9
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
No popatrz, a ja dotąd myślałem, że państwo zabiera 33%  (podatek, ZUS, ubezpieczenia zdrowotne chorobowe) z ciężko zarobionych pieniędzy - coś musiało się zmienić na gorzej. Tam u was rządzi po to może i tak jest jak piszesz.
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości?
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości? rozwiń
Avatar
Raz dwa trzy / 25 listopada 2019 o 20:41
+9
Jak można być takim idiota i podpisać coś "Bo Pani kazała" ... ludzie ile wy macie lat? 9 ?? Używajcie swoich mózgów, bo wasze dzieci uczeszczajace do tych żłobków są jak widać inteligentniejsze od was!
Avatar
mieszkaniec / 25 listopada 2019 o 22:57
+8
Ale jak powoływano zespół to litwiniuk był wiceprezydentem od edukacji? Nie opinjował projektu, nie popierał go? Sprzeciwiał się? Zresztą litwiniuk atakując stefaniuka ,że broni partyjnej koleżanki sam przyznał, że chodzi o dyrektor i jej poglądy, a nie dobro dzieci. Czy on nie widzi, że się zaorał ?
Avatar
wyborca / 26 listopada 2019 o 14:05
+7
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal jest Pan nie wychowanym, butnym i chamskim małym człowieczkiem o kosmicznych aspiracjach, ale tylko życie uczy pokory i Pan się szybko o tym przekona !
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal j... rozwiń
Avatar
Adam / 26 listopada 2019 o 07:28
+7
Niech lepiej Stefaniuk powie co robią z ludźmi w marszałkowskim, jest jedno wielkie kolesiostwo pisu, dyrektorzy i kierownicy partyjni, nie znający się kompletnie na pracy, chodzą i tyko straszą pracowników, przesuwając ich, szukają haków aby pozwalniać ludzi nie związanych z pisem! Tak wyglada praca w marszałkowskim za rządów PiS! A może tez przypomnieć kto prowadził mu konto na fb i za ile?!
Avatar
Rafał / 25 listopada 2019 o 18:50
+6
Mam nadzieję że będzie referendum i będzie można odwołać Litwinuka i jego kolegów. Chwali się konkursami a jak zatrudniono jego kolegę Jaroszka? Dubikowskiego? Reszko? Barszcza?
Avatar
korwinista / 25 listopada 2019 o 17:25
+5
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 o 18:06
+4
Pan prezydent miał kłopot z podaniem liczby, która miała dotyczyć ile razy, jako pracownik magistratu i obecnie jako włodarz miasta, odwiedził lub zaszczycił swoją obecnością Zespół Żłobków Miejskich, które de facto mu podlegają. Panie prezydencie liczba magiczna owa to dwa, tak dwa razy przy ul Janowskiej i zero razy na ul Leszczynowej. Skromnie, ale żeby nie umieć zachować do dwóch?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 18:48
0
Tak złego czasu miasto i jego mieszkańcy, już dawno nie mieli, bo chyba tylko za czasów okupacji hitlerowskiej i w czasach socjalizmu. Tak była rozbudowana i bezczelna propaganda władzy terroru. Jak można tak manipulować prawdą? Jak można tak niszczyć pracę prawdziwych fachowców, zastępując ich ludźmi z przypadkowego ( niby ) nadania. Wracają czasy dla białej, w których jak to mówią, nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera, dyrektora i innego pachołka, za obiecanie stołka - gotowego usiąść gołym tyłkiem na kaktusie.
Avatar
Stefan / 27 listopada 2019 o 19:38
0
Tak, tak, rodzice to idioci, podpisali bo pani kazała. Człowieku puknij się w czoło!
Avatar
wyborca / 26 listopada 2019 o 14:05
+7
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal jest Pan nie wychowanym, butnym i chamskim małym człowieczkiem o kosmicznych aspiracjach, ale tylko życie uczy pokory i Pan się szybko o tym przekona !
Panie Stefaniuk - Pan podczas swojego wystąpienia powinien przeprosić mieszkańców za przegranie, "wygranych" wyborów !!!! Zaplecze polityczne PiS powinno pokazać Panu środkowy palec i dokonać wyboru nowego lidera tej formacji w Białej Podlaskiej.To, że dzisiaj Prezydentem miasta jest Pan Litwiniuk, to tylko i wyłącznie obciąża Pana i styl, albo brak stylu sprawowania władzy. Odbiło Panu jako młokosowi bez doświadzczenia, a ludzie oczekiwali od Pana jednego -  SZACUNKU !!! Lekcja w postaci wyborów niczego Pana nie nauczyła - nadal j... rozwiń
Avatar
Adam / 26 listopada 2019 o 07:28
+7
Niech lepiej Stefaniuk powie co robią z ludźmi w marszałkowskim, jest jedno wielkie kolesiostwo pisu, dyrektorzy i kierownicy partyjni, nie znający się kompletnie na pracy, chodzą i tyko straszą pracowników, przesuwając ich, szukają haków aby pozwalniać ludzi nie związanych z pisem! Tak wyglada praca w marszałkowskim za rządów PiS! A może tez przypomnieć kto prowadził mu konto na fb i za ile?!
Avatar
mieszkaniec / 25 listopada 2019 o 22:57
+8
Ale jak powoływano zespół to litwiniuk był wiceprezydentem od edukacji? Nie opinjował projektu, nie popierał go? Sprzeciwiał się? Zresztą litwiniuk atakując stefaniuka ,że broni partyjnej koleżanki sam przyznał, że chodzi o dyrektor i jej poglądy, a nie dobro dzieci. Czy on nie widzi, że się zaorał ?
Avatar
Kajzer / 25 listopada 2019 o 22:52
+9
Cytując klasyka "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Gdyby Państwo nie zabierało rodzicom tych dzieci 70% ich ciężko zarobionych pieniędzy stać byłoby ich na żłobki prywatne, które zaspokoiłyby na wolnym rynku całkowite zapotrzebowanie na te usługi. Na dodatek wszyscy obsługujący to urzędnicy okazaliby się zbędni.
No popatrz, a ja dotąd myślałem, że państwo zabiera 33%  (podatek, ZUS, ubezpieczenia zdrowotne chorobowe) z ciężko zarobionych pieniędzy - coś musiało się zmienić na gorzej. Tam u was rządzi po to może i tak jest jak piszesz.
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości?
 To matołku zacznij czytać paragony, masz tam magiczny VAT dodaj do tego akcyze na paliwa, alkochole i wyjdzie ci 70%. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości? rozwiń
Avatar
Raz dwa trzy / 25 listopada 2019 o 20:41
+9
Jak można być takim idiota i podpisać coś "Bo Pani kazała" ... ludzie ile wy macie lat? 9 ?? Używajcie swoich mózgów, bo wasze dzieci uczeszczajace do tych żłobków są jak widać inteligentniejsze od was!
Avatar
Dzban / 25 listopada 2019 o 19:43
-2
Dlaczego dzban litwiniuk likwiduje żłobki ?
Avatar
Gość / 25 listopada 2019 o 19:27
+13
Może Dziennik Wschodni zainteresuje się rządowym programem żłobków w województwie lubelskim. Pomimo zapewnień wojewoda nie wypłaca dotacji dla żłobków i prywatni właściciele zaczynają bankrutować. Rząd jest taki prorodzinny, ale jak przychodzi co do czego, to pieniędzy na dzieci nie ma.
Avatar
Ja67 / 25 listopada 2019 o 19:17
0
...nie o dobro dzieci chodzi, ale o drenaż budżetu miasta na kwotę, jak napisano w artykule bez mała 100 tys. rocznie w uposażeniu pani dyrektor od spraw zbytecznych! Za te pieniądze można stworzyć półtora etatu dla osób bezpośrednio zajmujących się maluchami, a nie przyklaskiwacza...
 To jak określić zarobki Jaroszka w wod-kanie(ponad 180.000)???
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto chce wypędzić gawrony. W jaki sposób?

Miasto chce wypędzić gawrony. W jaki sposób? 2 1

Urząd Miasta wynajmie sokolnika, aby w ten sposób walczyć z zaśmiecającymi ulice ptakami. Sokół będzie patrolował m.in. tereny przy powstającym Parku Avia. To nie jedyne działania, których celem jest wypędzenie z miasta gawronów .

Dostawczak potrącił pieszą. Reanimacja nie pomogła

Dostawczak potrącił pieszą. Reanimacja nie pomogła 0 0

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w piątek w miejscowości Kostry w powiecie parczewskim. Samochód dostawczy Iveco potrącił pieszą.

Kradł paliwo z samochodów. Próbował aż kilkanaście razy

Kradł paliwo z samochodów. Próbował aż kilkanaście razy 0 1

50–latek z Lublina wielokrotnie włamywał się do zbiorników z paliwem. Mężczyzna przyznał się do winy.

Cztery skargi na uchwałę "śmieciową" w Białej Podlaskiej. Jakie rozstrzygnięcie?

Cztery skargi na uchwałę "śmieciową" w Białej Podlaskiej. Jakie rozstrzygnięcie? 2 4

Uchwała "śmieciowa" zaczyna budzić wątpliwości mieszkańców. Wcześniej zaskarżyli ją Bezpartyjni Samorządowcy. Ma to związek ze zmianą sposobu naliczania opłaty za wywóz odpadów w Białej Podlaskiej. W sumie, do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie wpłynęły cztery skargi w tej sprawie.

Schował perfumy do ubrania. Zauważył to ochroniarz

Schował perfumy do ubrania. Zauważył to ochroniarz 0 1

29–latek w jednej z lubelskich drogerii skusił się na perfumy, za które nie zamierzał zapłacić. Zauważył to ochroniarz, którego sprawca zaczął szarpać za ubranie i odpychać. Mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej.

Zamość: Włamywacz z kryminalną przeszłością zatrzymany

Zamość: Włamywacz z kryminalną przeszłością zatrzymany 0 0

Policjanci zatrzymali włamywacza z Zamościa. Lista grzechów 41–latka jest dłuższa.

Pikieta w Zamościu: "Ocalmy dziki"

Pikieta w Zamościu: "Ocalmy dziki" 65 10

"Dzikość serca – ocalmy dziki" - pod takim hasłem dzisiaj w Zamościu odbędzie się pikieta. Miejsce nieprzypadkowe – siedziba Polskiego Związku Łowieckiego.

Zamówili pizzę. Chcieli zabrać coś jeszcze

Zamówili pizzę. Chcieli zabrać coś jeszcze 0 5

Mieszkańcy Chełma zaatakowali dostawcę zamówionej wcześniej pizzy. Chcieli mu zabrać saszetkę z zawartością pieniędzy.

Puławski start-up z szansą na miliony. Mają zamówienia z całego świata

Puławski start-up z szansą na miliony. Mają zamówienia z całego świata 67 8

Młodzi naukowcy, którzy tworzą start-up MakeGrowLab zwyciężyli w konkursie Chivas Venture i będą reprezentowali Polskę w międzynarodowym finale w Toronto. Puławianie zajmują się tworzeniem biodegradowalnych materiałów. W Kanadzie powalczą o główną nagrodę. Do podziału czeka milion dolarów.

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika 8 9

Zamieszania z transferem Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg do Motoru ciąg dalszy. Najpierw w piątek spadkowicz z II ligi poinformował, że oddał pieniądze żółto-biało-niebieskim i przenosiny napastnika do Lublina zostały anulowane. Innego zdania są jednak działacze Motoru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 17 1

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 37 1

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 1

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 32 8

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!