Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 listopada 2019 r.
16:22

Biała Podlaska: Poprzedni prezydent łączył żłobki, a obecny rozdziela

Autor: Zdjęcie autora eb
4 34 A A
Rok temu w mieście powstał drugi żłobek
Rok temu w mieście powstał drugi żłobek (fot. archiwum)

Poprzednik tworzył zespół żłobków w Białej Podlaskiej, a obecny prezydent proponuje ich rozdział.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół żłobków powołano uchwałą w lipcu ubiegłego roku za czasów prezydentury Dariusza Stefaniuka (PiS). Miało to związek z utworzeniem nowego żłobka Akademia Małego Odkrywcy przy pomieszczenia Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wcześniej w mieście istniał jeszcze Skarbiec Skrzata.

"Połączenie tych żłobków jest niezbędne w celu usprawnienia organizacji ich pracy w szczególności poprzez zapewnienie obsługi pod względem administracyjnym, księgowym, finansowym i kadrowym, a także w celu nadzoru nad realizacją zadań wykonywanych przez powyższe żłobki i optymalizacji kosztów ich funkcjonowania" – uzasadniał ubiegłoroczną uchwałę były prezydent Dariusz Stefaniuk.

Tymczasem, obecny prezydent Michał Litwiniuk (PO) chce ten zespół zlikwidować... aby lepiej zorganizować pracę placówek. Mają się one stać odrębnymi jednostkami budżetowymi. "Dyrektor będzie miał bezpośredni nadzór i kontrolę nad warunkami i jakością świadczonej opieki w żłobku. Dokładnie i precyzyjnie będzie mógł określić zadania i obowiązki pracowników w celu ograniczenia dublowania niektórych zadań"– uzasadnia Litwiniuk.

Okazuje sie że odległość dzieląca żłobki utrudnia m.in. natychmiastową reakcją w przypadku nagłych sytuacji z małymi dziećmi. Zdaniem władz miasta, rozdzielenie zespołu żłobków nie wpłynie na zwiększenie nakładów finansowych. Miasto zamierza także zlikwidować stanowisko wicedyrektora żłobka oraz obniżyć wynagrodzenie dyrektora żłobka.

"Proponujemy aby wynagrodzenia dyrektorów żłobków miejskich kształtowały się na poziomie wynagrodzenia dyrektorów przedszkoli samorządowych". W 2018 roku pani dyrektor zespołu żłobków z tytułu umowy o pracę zarobiła 96 tys. 523 zł. Natomiast roczne zarobki dyrektorów przedszkoli w roku ubiegłym plasowały sie na poziomie 66 tys. zł.

Zmiana ma nastąpić od przyszłego roku. Propozycję prezydenta muszą jednak najpierw zaakceptować radni.

Przypomnijmy że na utworzenie Akademii Małego Odkrywcy miasto dostało 1,2 mln zł dotacji z ministerialnego programu Maluch Plus. Koszt całej inwestycji to 1,4 mln zł. Tutaj jest 70 miejsc dla maluchów. Natomiast przy ulicy Janowskiej od 50 lat istnieje 

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jaga / 20 listopada 2019 o 23:16
+19
Litwiniuk chłopie! Czy jak dzieje się coś z dzieckiem to panie biegną po dyrektora żeby coś zrobił? Nie panie reagują natychmiast same. To są żadne argumenty za rozdzieleniem żłobków.
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 19:20
+17
Bóbr jest mściwą, zawistną osobą. Jemu wyłącznie chodzi tylko o zwolnienie Pani Dyrektor. Już dawno się przekonałem. Siedział 4 lata w UM. Lizał tyłek Stef. Brał pieniądze pytam się za co. Proszę o referendum.
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 21:25
+16
A kolega w skali roku zarabia 180 tysięcy. 87 rocznik i napewno ma pojęcie o Wodkanie.  Żłobek funkcjonuje dobrze więc po co psuć to co jest dobre.  Teraz faktycznie co robił Stefaniuk jest zle. Ale pieniądze nie smierdzialy jak się był i jego zastępcą
Avatar
Stefan / 20 listopada 2019 o 21:49
+14
Jeszcze 5 minut temu oceniałem Litwiniuka lepiej, ale teraz obnażył sie zupełnie. Nie jest istotne co aktualna dyrektor zrobiła dla tej placówki, co zrobiła dla powstania nowego złobka. Istotne jest tylko to, że powołał ją Stefaniuk. I trzeba zrobić wszystko, używająć idiotycznych argumentów, by tę kobietę wyrzucić z roboty. A radni? Już dziś znam wynik 12 - 11 za zwolnieniem. Jeżeli będzie inaczej bardzo się zdziwię.
Avatar
Zbulwersowany obserwator działań U.M. / 21 listopada 2019 o 20:10
+13
Przecież wszyscy wiedzą że Pani Dyrektor jest bardzo dobra i nie można jej nic zarzucić. Prezydent Litwiniuk chce się jej pozbyć bo to inna opcja. Anie może tego zrobić inaczej niż przez likwidację stanowiska dyrektor zespoły żłobków i stworzenia dwóch oddzielnych stołków dyrektorów żeby wsadzić na nich kolejnych "pączkarzy" za 2 pensje dyrektorskie to samo z administracją księgowością, wszystko razy 2 i obsadzone swoimi. I to jest oszczędne rozumowanie jak gitara głowy.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 12:00
+13
Tak naprawdę jest to zemsta polityczna. Odwołuje się wspaniałą kadrę dyrektorską, to tak ma wyglądać wdzięczność za trud i pracę dla społeczności bialskiej. Hańba! Ludzie odwołać to się powinno Litwiniuka, bo pcha nasze miasto i powiat w otchłań katastrofy. Jeżeli takiej hańby dopuści się rada miasta w poniedziałek i pod płaszczykiem rozdziału żłobków zwolni dyrekcję, pokażemy wam gdzie wasze miejsce.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 15:31
+12
Ha, ha, czy wiecie, że prezydent Litwiniuk myśli, że praca w żłobku polega na graniu dzieciom na gitarze cały dzień. Tak takiego mamy prezydenta.
Avatar
k / 21 listopada 2019 o 19:58
+11
Niech się sam oddzieli od koryta. A nie marnuje pieniądze, 1 dyrektor 1 pensja - 2 dwie pensie itd. gdzie tu oszczędność. Mam go dosyć, tego b....
Avatar
Litwin / 20 listopada 2019 o 19:01
+9
Czeba bedzie znowu podnieść podatki od nieruchomości i rezydencji, może do stawek maxymalnych. Bo nowym derektorom żłobów się po prostu należy po 15 kafli na miesiąc!
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 18:15
+9
ocho, nowe dyrektorskie stołki potworzymy dla przyjaciół
Avatar
Hector / 26 listopada 2019 o 20:46
-1
Antos walnij się w dynię !!!! A co robił wasz stefan z ludżmi , ilu zwolnił i wsadził swoich nieudaczników !!!! Karma wraca!!!! Zrobić listę ???
 Jak widać po roku, Litwiniuk nie dość, że zatrudnił jeszcze większych nieudaczników to w kampanii wyborczej najzupełniej okłamał mieszkańców Białej Podlaskiej i gdyby miał choć odrobinę honoru, ten obłudnik i hipokryta podał by się do dymisji. Jednakowoż po platfusie tego się nie spodziwam. Do tego pan Broniewicz obiecywał półtora roku temu odpartyjnienie samorządu a wyszło jak zwykle jeszcze większe zapartyjnienie i jest jeszcze gorzej niż poprzednio. ***s://24wspolnota.pl/pl/biala/polityka/19060/Nowy-recenzent-ratusza---Bia%C5%82a-Samorz%C4%85dowa.htm
 Jak widać po roku, Litwiniuk nie dość, że zatrudnił jeszcze większych nieudaczników to w kampanii wyborczej najzupełniej okłamał mieszkańców Białej Podlaskiej i gdyby miał choć odrobinę honoru, ten obłudnik i hipokryta podał by się do dymisji. Jednakowoż po platfusie tego się nie spodziwam. Do tego pan Broniewicz obiecywał półtora roku temu odpartyjnienie samorządu a wyszło jak zwykle jeszcze większe zapartyjnienie i jest jeszcze gorzej niż poprzednio. ***s://24wspolnota.pl/pl/biala/polityka/19060/Nowy-recenzent-ratusza---Bi... rozwiń
Avatar
Hector / 26 listopada 2019 o 20:38
-1
Jestem za zwolnieniem pani wicedyrektor, która dostała prace po znajomości ze Stefaniukiem
 Teraz Litwiniuk zatrudni swoich znajomych, jak to do tej pory czynił.
Avatar
Wariat / 26 listopada 2019 o 10:56
-1
Fajna ta Pani Agnieszka tylko trochę za mocno miesza się w politykę, w której instytucji w Białej mamy kadrę zarządzającą nie związaną z Pis lub Koalicją?
 Na miejsce "politycznej" Pani Agnieszki będzie 2 "niepolitycznych" dyrektorów po 50 tys. rocznie ? Taka reforma. Dlaczego zamiast ograniczyć zarobki TKM i redukcji administracji czy też jakichś sensownych działań, obecny Prezydęt idzie w kierunku podnoszenia obciążeń mieszkańców ? Dlatego że jest zbyt mało rozgarnięty aby mieć jakiś program rozwoju miasta czy dlatego że jest marionetką w rękach innych, a najszybciej oba powody. Odbudujmy Pałac Radziwiłłów !
 Na miejsce "politycznej" Pani Agnieszki będzie 2 "niepolitycznych" dyrektorów po 50 tys. rocznie ? Taka reforma. Dlaczego zamiast ograniczyć zarobki TKM i redukcji administracji czy też jakichś sensownych działań, obecny Prezydęt idzie w kierunku podnoszenia obciążeń mieszkańców ? Dlatego że jest zbyt mało rozgarnięty aby mieć jakiś program rozwoju miasta czy dlatego że jest marionetką w rękach innych, a najszybciej oba powody. Odbudujmy Pałac Radziwiłłów ! rozwiń
Avatar
apolityczny / 26 listopada 2019 o 09:18
0
Fajna ta Pani Agnieszka tylko trochę za mocno miesza się w politykę, w której instytucji w Białej mamy kadrę zarządzającą nie związaną z Pis lub Koalicją? 
Avatar
Mam.a / 26 listopada 2019 o 08:32
-1
#tematdlauwagi
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 16:18
+2
Ludzie ratujcie wasz zakład pracy przed takim projektem, który narzuca wam włodarz waszego miasta. Jeszcze jest na to czas i miejsce. Jeżeli w poniedziałek rada miasta zatwierdzi te haniebne zmiany, podejmijcie strajk ostrzegawczy, jeżeli to nie przyniesie skutku, pozostaje strajk okupacyjny. Niech rodzice zaprowadzą dzieci do magistratu i tam prezydent niech je niańczy cały dzień. Nie można niszczyć dobrze funkcjonującej placówki w postaci dwóch żłobków, które często się uzupełniają w różnych potrzebach. Jeden organizm funkcjonuje lepiej, niż jego rozdzielanie, jeden dyrektor, jeden zastępca, jedna kadrowa i księgowa, to niższe koszty. Nie wolno niszczyć zespołu żłobków kiedy funkcjonują wzorowo.
Ludzie ratujcie wasz zakład pracy przed takim projektem, który narzuca wam włodarz waszego miasta. Jeszcze jest na to czas i miejsce. Jeżeli w poniedziałek rada miasta zatwierdzi te haniebne zmiany, podejmijcie strajk ostrzegawczy, jeżeli to nie przyniesie skutku, pozostaje strajk okupacyjny. Niech rodzice zaprowadzą dzieci do magistratu i tam prezydent niech je niańczy cały dzień. Nie można niszczyć dobrze funkcjonującej placówki w postaci dwóch żłobków, które często się uzupełniają w różnych potrzebach. Jeden organizm funkcjonuje lepiej, n... rozwiń
Avatar
Ziutek / 23 listopada 2019 o 17:35
+3
***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/z-miejskiej-spolki-na-dyrektora-word,n,1000232678.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/ze-strazy-miejskiej-do-pogotowia,n,1000232926.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/szpital-w-bialej-podlaskiej-ma-nowego-dyrektora,n,1000255054.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/wspolpracownicy-bylego-prezydenta-dostaja-kolejne-stanowiska,n,1000233232.html
 Jesteśmy ludzie bez zasad , ale tamci to też byli. Mamy z tego się cieszyć, to obiecywaliście przed wyborami że będzie gorzej niż było.
 Jesteśmy ludzie bez zasad , ale tamci to też byli. Mamy z tego się cieszyć, to obiecywaliście przed wyborami że będzie gorzej niż było. rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 15:45
+5
Czy to prawda, że prezydent będzie grał za pieniądze na bialskim deptaku, żeby podratować miejski budżet? Podobno to pierwszorzędny gitarzysta - jak pan Witek gość z Atlantydy.
Avatar
nic nowego -Każdy obstawia swoimi / 23 listopada 2019 o 11:22
-2
***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/z-miejskiej-spolki-na-dyrektora-word,n,1000232678.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/ze-strazy-miejskiej-do-pogotowia,n,1000232926.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/szpital-w-bialej-podlaskiej-ma-nowego-dyrektora,n,1000255054.html ***s://***dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/wspolpracownicy-bylego-prezydenta-dostaja-kolejne-stanowiska,n,1000233232.html
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 08:39
+3
Być może cała ta sytuacja, to pierwszy krok do jak najszybszej prywatyzacji Zespołu Żłobków Miejskich, po co gminie placówka, którą trzeba dofinansowywać. Politycy PO bardzo lubią wyzbywać się majątku narodowego, pokazała to nie tak odległa historia. Ktoś wypracował, stworzył, sprawnie gospodarował, a teraz oni to oddadzą za 1zł. Zobaczycie ludzie, ja was nie straszę.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019 0 0

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze 1 7

„Upiększenie” ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej, modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czy „miejsce spotkań” na skwerze przy Małym Rynku. To z tej listy mieszkańcy miasteczka wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019 27 10

„Alternatywka” młodzieżowym słowem roku 2019. Drugie miejsce zajął rzeczownik „jesieniara”, a trzecie „eluwina”.

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala 6 46

Niezabudowane grunty w rejonie ul. Zana od dawna interesują deweloperów chcących zarobić na postawieniu tu nowych budynków. Ich oczekiwania nie zawsze pokrywają się z tym, na co pozwala im plan zagospodarowania uchwalany przez Radę Miasta i ustalający możliwy sposób zabudowy działek. Dlatego inwestorzy starają się w Ratuszu o zmianę planu na taki, który pozwoli zbudować więcej, czyli z większym zyskiem.

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole
ALARM24

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole 3 12

Miało być do 70 procent, a jest dużo mniej – skarży się jeden z rolników z gminy Wisznice (powiat bialski), który twierdzi, że zaliczkę na poczet płatności bezpośrednich otrzymał kilka razy niższą niż w poprzednich latach. Okazuje się, że ma to związek z kontrolami, do których co roku typowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa inne obszary.

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW 0 5

Rywalką 28-latki będzie Karolina Owczarz

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia]
galeria

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia] 6 14

Którą uczelnię i jaką pracę wybrać - to jedne z najważniejszych decyzji stojących przed młodzieżą. W jej podjęciu pomagają Dni Kariery Zawodowej w puławskim ZST. O uczniów szkół średnich w czwartek walczyły lubelskie i puławskie uczelnie, a także wiodące firmy przemysłowe i wojskowi.

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie 5 9

Kolegium Akademickiego Lublina to pomysł na rozwój lubelskiego ośrodka akademickiego. W skład tworzonego organu mają wejść rektorzy szkół wyższych oraz władze miasta i województwa.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12]
6 grudnia 2019, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12] 0 0

W ten weekend na ekrany kin wejdzie m.in. ciepła, familijna produkcja "Młody renifer Alex". W Centrum Kultury organizowana będzie ponadto replika Ukraina! Festiwalu Filmowego. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Artur Soboń wiceministrem w „imperium Sasina”

Artur Soboń wiceministrem w „imperium Sasina” 14 15

Lubelski poseł PiS Artur Soboń został wiceministrem aktywów państwowych. W minionej kadencji pełnił podobną funkcję w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Michał Szpak gwiazdą przyszłorocznych Dni Puław

Michał Szpak gwiazdą przyszłorocznych Dni Puław 269 20

Zgodnie z wolą mieszkańców Puław, którzy wzięli udział w internetowej ankiecie, podczas dni miasta w przyszłym roku wystąpi Michał Szpak. Impreza odbędzie się w ostatni weekend maja, najprawdopodobniej w marinie nad Wisłą.

To Getto powstało prawie 80 lat temu. Muzealnicy nie chcą zapomnieć tej karty historii
10 grudnia 2019, 10:30

To Getto powstało prawie 80 lat temu. Muzealnicy nie chcą zapomnieć tej karty historii 0 3

W ciągu lat obóz zagłady w Sobiborze doczekał się licznych opracowań. Tymczasem wiedza o tym, że w pobliskiej Włodawie funkcjonowało getto, jest znikoma. Stąd wziął się pomysł miejscowych muzealników na projekt „Getto we Włodawie – zapomniana karta historii”

Rekord frekwencji w Łęcznej. Stadion Górnika znów tętnił życiem
galeria

Rekord frekwencji w Łęcznej. Stadion Górnika znów tętnił życiem 20 2

W rozegranym we wtorek meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski Górnik Łęczna przegrał z Legią Warszawa 0:2. Jednak po meczu nikt w Łęcznej nie był rozczarowany porażką, a na trybunach w jego trakcie panowała atmosfera jak za czasów Ekstraklasy

Samochód skradziony w Andorze, odzyskany w Dorohusku

Samochód skradziony w Andorze, odzyskany w Dorohusku 0 0

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradziony w Andorze samochód, wart 33 tys. zł.

Po akcji CBA: Jest wniosek o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka

Po akcji CBA: Jest wniosek o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka 28 135

Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany przez CBA. Wraz z nim zatrzymano również przedsiębiorcę i krewnego byłego wojewody, a obecnie posła PiS Przemysława Czarnka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.