Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 maja 2019 r.
18:18

Powiat bialski. Radni z PiS pytają kolegów z PSL o oklaski dla Leszka Jażdżewskiego

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 56 A A
Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał przemówienie Leszka Jażdżewskiego
Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał przemówienie Leszka Jażdżewskiego (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

Radni PiS w powiecie bialskim mają uwagi do swoich kolegów z PSL. Nie podoba im się na przykład forma sporządzania protokołów z sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taką uwagę zgłosił na ostatniej sesji radny Marek Uściński z PiS. – Nie byłem na ostatniej i chciałem dowiedzieć się czegoś na temat jej przebiegu. Czytałem protokół i byłem zaskoczony zmianą formuły. Bo to przypomina wynaturzenia osoby, która nie do końca zna swoje miejsce w szeregu – uważa radny. Jego zdaniem protokół jest zbyt lakoniczny. – Porusza kwestie, które nawet ośmieszają radnych. Nie twierdzę, że to ma być stenogram, ale niech w wystąpieniu będzie zawarta choćby esencja czego ono dotyczyło – sugeruje Uściński.

Przewodniczący rady Mariusz Kiczyński (PSL) odpowiada, że czasy się zmieniły i obecnie sesje są nagrywane. – W protokole jest tzw. "zajawka", a dalej można sobie odsłuchać sesję na nagraniu. Bo szkoda czasu na kilkakrotne powtarzanie tego samego – zaznacza Kiczyński i dodaje że on "fizycznie tych protokołów nie pisze". – Uważałem, że można posiłkować się elektroniką, bo czas idzie do przodu – podkreśla przewodniczący.

Porusza też kwestię związaną z drukowaniem dokumentów na sesje. – To jest mało ekologiczne i drogie. Można przecież wysyłać e–maile. Ta "papierologia" jest do przedyskutowania – uważa Kiczyński.

Propozycję ma radny Marian Tomkowicz z PiS. – Chodzi o to aby zorganizować dysk w chmurze i tam zawrzeć wszystkie dokumenty powiatu, posegregować je. Nie jest to drogie przedsięwzięcie – zauważa radny.

Ale miał on również pewne uwagi do kolegów z PSL. – Chciałem zapytać, zwłaszcza kolegów starszych stażem, co was prezes robi w towarzystwie pana Leszka Jażdżewskiego, kogo on oklaskuje. Zwracam się do was starszych kolegów, bo was szanuje, bo chodzimy razem do kościoła, nie uważam że jestem lepszym katolikiem od was, ale co to dało, to poparcie prezesa PSL dla tamtego wystąpienia. Musicie zareagować, wiem że jesteście w trudnej sytuacji – stwierdził Tomkowicz.

Sprawa dotyczy wystąpienia Jażdżewskiego, naczelnego "Liberté” na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja, przed wykładem Donalda Tuska. Jażdżewski w ostrych słowach wypowiadał się na temat Kościoła. Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał jego przemówienie. Tłumaczył, że bił brawo, bo zapowiedziano wystąpienie Donalda Tuska. – Najważniejsze, że my radni jesteśmy w dobrym towarzystwie i siedzimy obok siebie. Każdy odpowiada za siebie – odpowiedział radnemu z PiS przewodniczący Kiczyński. – Nie mieszajmy polityki, mówmy o rzeczach, na które my jako radni mamy wpływ – dodał jeszcze radny Arkadiusz Maksymiuk z PSL.

Przypomnijmy, że w radzie powiatu bialskiego 12 mandatów zdobyło PSL, 8 ma PiS, a 3 przypadły KWW Porozumienie Samorządowe.

e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
100 / 100 / 10 maja 2019 o 23:20
+14
„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców” – napisał na Facebooku lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński,
Avatar
SCHIZO / 10 maja 2019 o 22:54
+10
Kosiniak siedział a Kamysz klaskał :)
Avatar
Bayer Full odszedł z PSL po 25 latach / 10 maja 2019 o 23:19
+8
. „Idzie razem z aborcjonistami i lewakami” - Lider Bayer Full o PSL w Koalicji Europejskiej
Avatar
Rysiek / 11 maja 2019 o 06:40
+7
To są " motyle". Liczą się jedynie stołki.
Avatar
nieważne z kim, byle było pełne KORYTO / 10 maja 2019 o 22:49
+7
"Andrzej Kosiniak-Kamysz, ojciec Władysława, obecnego szefa Stronnictwa, od 1968 r. działał we wspierającym partię komunistyczną PZPR - ZSL. Kosiniak-Kamysz senior nie był byle kim w PRL - trafił do rządu Mieczysława Rakowskiego... gdy Władysław zostawał ministrem pracy, był to szósty raz, gdy ktoś z klanu Kosiniaków-Kamyszów wchodził w skład rządu." - niezalezna
Avatar
Chrońmy nasze dzieci / 12 maja 2019 o 21:13
+6
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
Avatar
sam w dolinie / 10 maja 2019 o 23:16
+6
PSLowiec Sawicki wspominał może coś o frajerach?
Avatar
żegnajcie tęczowi gumofilce / 10 maja 2019 o 23:04
+6
Cała Polska widziała jakiego durnia z siebie zrobił ten pseudo-ludowiec, który klaskał po wystąpieniu Jeżdżewskiego
Avatar
Nowy Zegarek Prezydenta / 10 maja 2019 o 21:17
+6
Zadziwiające, że Komuna Europejska pluje i łże prosto w oczy Polakom a i tak ma grono zaślepionych zwolenników. Nowy
Avatar
chrońmy dzieci przed pisem / 12 maja 2019 o 21:15
+5
Nie dla psa kiełbasa i nie dla Wariata Beatrycze
Avatar
Gosc / 20 maja 2019 o 07:46
+1
PSL,stracilo tozsamosc i wiarygodnosc. Ci ludzie powinni byc tak jak Samoobrona,zep hnieci na margines spoleczny. Zbratanie sie z angychrystami to.grzech. A ten Sulima to jakis zakrecony fikol,gadajacy od rzeczy.Precz z PSL!!!
Avatar
447 / 19 maja 2019 o 08:31
0
Radni PIS pytają o oklaski dla Jażdżewskiego, to niech radni PSL spytają ich o ustawę 447
Avatar
@ / 17 maja 2019 o 08:46
+1
Oni już dawno się dogadali z prawymi i sprawiedliwymi. Jak ktoś z Polski chce wiedzieć, "jak to się robi", to może przyjechać do Białej Podlaskiej, a ściślej do powiatu bialskiego. Tu miłość wzajemna i dobroć trwa już 5 rok, II kadencję z rzędu. A te nieporozumienia to tylko dla gawiedzi - by miała się czym bawić i dziennikarzy - by mieli o czym pisać. Biała Podlaska jest zresztą prekursorem od różnych ciekawych, niestandardowych rozwiązań, którym patronuje Wielki Dobroczyńca z Wybrzeża. W owych zbożnych dziełach wspiera go też pewien wybitny polityk młodego pokolenia, spokrewniony z rodziną Clintonów z Arkansas.
Oni już dawno się dogadali z prawymi i sprawiedliwymi. Jak ktoś z Polski chce wiedzieć, "jak to się robi", to może przyjechać do Białej Podlaskiej, a ściślej do powiatu bialskiego. Tu miłość wzajemna i dobroć trwa już 5 rok, II kadencję z rzędu. A te nieporozumienia to tylko dla gawiedzi - by miała się czym bawić i dziennikarzy - by mieli o czym pisać. Biała Podlaska jest zresztą prekursorem od różnych ciekawych, niestandardowych rozwiązań, którym patronuje Wielki Dobroczyńca z Wybrzeża. W owych zbożnych dziełach wspiera go też pew... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2019 o 07:27
0
ZSI-owcy jak wylecą z władzy ,to im zajawka nie będzie się podobać,bo to zwyczajni faryzeusze! Nawet W.Witos nie chciał współpracować z PSL-owcami ,tylko założył stronnictwo Piast ,bo uważał PSL-owców za zdrajców na których nigdy nie można liczyć!!! Ale oni po śmierci Witosa przyswoili sobie go jako guru!
  Pieprzysz. Piasta to Zdzichu Podkański założył.
Avatar
rolnik / 14 maja 2019 o 12:27
-2
PSL,straciło swoją tożsamość ! Ta partia po skumplowaniu się z towarzystwem LGBT i innymi zboczeńcami,nie zsługuje chociażby na jeden głos wyborcy.Pod przykrywką POKO,udają że są tacy demokratyczni,Wstyd i jeszcze raz wstyd! Zaslugujecie na porażkę,w tych i kolejnych wyborach. Za swoją postawę zostaniecie wyeliminowani, z życia publicznego.Tak nam dopomóż Bóg.
Avatar
. / 13 maja 2019 o 08:58
+1
„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców” – napisał na Facebooku lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński,
 Jeśli eurowybory skończą się klęską Kosiniaka-Kamysza, to będzie bunt w PSL i wywalą go na zbity pysk. Jeśli władzę chwyci Pawlak to PIS ma koalicjanta po jesiennych wyborach. Coś Prezes ostatnio przestał  najeżdżać  na PSL. Dlatego się zastanawiam, czy już jakiś układ jest. {???????????}
 Jeśli eurowybory skończą się klęską Kosiniaka-Kamysza, to będzie bunt w PSL i wywalą go na zbity pysk. Jeśli władzę chwyci Pawlak to PIS ma koalicjanta po jesiennych wyborach. Coś Prezes ostatnio przestał  najeżdżać  na PSL. Dlatego się zastanawiam, czy już jakiś układ jest. {???????????} rozwiń
Avatar
Wariat / 13 maja 2019 o 08:12
0
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
 Jaki brak rozumienia słowa pisanego. Nie odpowiada mi to co wyprawiają wszyscy pedofile, w tym z największym procentowym udziałem pederastów. Może Pan mi powiedzieć jak jest w przypadku pederasty, pedofila księdza, akceptuje Pan ? Poza tym dałem Panu plusika bo widzę niską samoocenę , ja swoich komentarzy nie oceniam, może to pomoże. :-)
 Jaki brak rozumienia słowa pisanego. Nie odpowiada mi to co wyprawiają wszyscy pedofile, w tym z największym procentowym udziałem pederastów. Może Pan mi powiedzieć jak jest w przypadku pederasty, pedofila księdza, akceptuje Pan ? Poza tym dałem Panu plusika bo widzę niską samoocenę , ja swoich komentarzy nie oceniam, może to pomoże. :-) rozwiń
Avatar
chrońmy dzieci przed pisem / 12 maja 2019 o 21:15
+5
Nie dla psa kiełbasa i nie dla Wariata Beatrycze
Avatar
Chrońmy nasze dzieci / 12 maja 2019 o 21:13
+6
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
Avatar
Wariat / 12 maja 2019 o 16:54
-4
No to teraz widać po filmie o pedofilii w kościele "Tylko nie mów nikomu" kogo Pis tak zaciekle broni. Dalej głosujcie bialczanie na Pisiorkow bo ,, Wrogowie kościoła to wrogowie państwa " . Brawo Wy ;) Tak tak najlepiej Panie ,, Wariat" próbować odbijać piłeczkę. Czyżby pod tym pseudo ukrywa się jakiś pan w czarnej sukience i zabolało? Koniec Waszej filozofi nygusy ;)
Żadne odbijanie piłeczki, proszę skomentować statystykę. Jeśli na 1000 pedofili będzie 1 pederasta będę ich bronił. Procentowo ilu  złodziei jest  wśród lewicowców, a ilu wśród księży, czy można powiedziec że lewacy to złodzieje. Pan opowiada się po stronie czyjej, jeśli tolerancji to proszę uszanować moje poglądy i nie naginać faktów, uogólniać. Lewacy walczyli o pokój strzelając w łeb przeciwnikom, obecnie plują jadem rzucając w innych oskarżeniami o mowę nienawiści. Skąd posądzenie o to że jestem księdzem, no może jestem tylko ojcem. Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł.
Żadne odbijanie piłeczki, proszę skomentować statystykę. Jeśli na 1000 pedofili będzie 1 pederasta będę ich bronił. Procentowo ilu  złodziei jest  wśród lewicowców, a ilu wśród księży, czy można powiedziec że lewacy to złodzieje. Pan opowiada się po stronie czyjej, jeśli tolerancji to proszę uszanować moje poglądy i nie naginać faktów, uogólniać. Lewacy walczyli o pokój strzelając w łeb przeciwnikom, obecnie plują jadem rzucając w innych oskarżeniami o mowę nienawiści. Skąd posądzenie o to że jestem księdzem, no może jestem ty... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 0 5

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 3

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 0 2

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 6

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 2

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 12 32

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 8

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku 0 2

Jeszcze tylko do piątku można składać oferty w konkursie na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Lublin: Wjechał pod pociąg i uciekł. Tory były zablokowane przez 2 godziny

Lublin: Wjechał pod pociąg i uciekł. Tory były zablokowane przez 2 godziny 5 6

Nikt nie ucierpiał w wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na oznakowanym przejeździe kolejowym w ciągu ul. Letniskowej. Przez dwie godziny tory między dworcem Lublin a przystankiem Lublin Zemborzyce były zablokowane

Postanowił, że wróci z wesela samochodem. Grozi mu więzienie

Postanowił, że wróci z wesela samochodem. Grozi mu więzienie 0 3

3 promile miał 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, którego zatrzymali policjanci. Kierowca tłumaczył się, że wracał z wesela

Biała Podlaska po stronie rodziny. Radni przyjęli Kartę

Biała Podlaska po stronie rodziny. Radni przyjęli Kartę 0 2

Radni Białej Podlaskiej przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin. To dokument z konkretnymi zapisami i propozycjami dla lokalnych władz, jak mają bronić dzieci przed deprawacją i stać na straży rodziny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.