Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 maja 2019 r.
18:18

Powiat bialski. Radni z PiS pytają kolegów z PSL o oklaski dla Leszka Jażdżewskiego

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 56 A A
Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał przemówienie Leszka Jażdżewskiego
Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał przemówienie Leszka Jażdżewskiego (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

Radni PiS w powiecie bialskim mają uwagi do swoich kolegów z PSL. Nie podoba im się na przykład forma sporządzania protokołów z sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taką uwagę zgłosił na ostatniej sesji radny Marek Uściński z PiS. – Nie byłem na ostatniej i chciałem dowiedzieć się czegoś na temat jej przebiegu. Czytałem protokół i byłem zaskoczony zmianą formuły. Bo to przypomina wynaturzenia osoby, która nie do końca zna swoje miejsce w szeregu – uważa radny. Jego zdaniem protokół jest zbyt lakoniczny. – Porusza kwestie, które nawet ośmieszają radnych. Nie twierdzę, że to ma być stenogram, ale niech w wystąpieniu będzie zawarta choćby esencja czego ono dotyczyło – sugeruje Uściński.

Przewodniczący rady Mariusz Kiczyński (PSL) odpowiada, że czasy się zmieniły i obecnie sesje są nagrywane. – W protokole jest tzw. "zajawka", a dalej można sobie odsłuchać sesję na nagraniu. Bo szkoda czasu na kilkakrotne powtarzanie tego samego – zaznacza Kiczyński i dodaje że on "fizycznie tych protokołów nie pisze". – Uważałem, że można posiłkować się elektroniką, bo czas idzie do przodu – podkreśla przewodniczący.

Porusza też kwestię związaną z drukowaniem dokumentów na sesje. – To jest mało ekologiczne i drogie. Można przecież wysyłać e–maile. Ta "papierologia" jest do przedyskutowania – uważa Kiczyński.

Propozycję ma radny Marian Tomkowicz z PiS. – Chodzi o to aby zorganizować dysk w chmurze i tam zawrzeć wszystkie dokumenty powiatu, posegregować je. Nie jest to drogie przedsięwzięcie – zauważa radny.

Ale miał on również pewne uwagi do kolegów z PSL. – Chciałem zapytać, zwłaszcza kolegów starszych stażem, co was prezes robi w towarzystwie pana Leszka Jażdżewskiego, kogo on oklaskuje. Zwracam się do was starszych kolegów, bo was szanuje, bo chodzimy razem do kościoła, nie uważam że jestem lepszym katolikiem od was, ale co to dało, to poparcie prezesa PSL dla tamtego wystąpienia. Musicie zareagować, wiem że jesteście w trudnej sytuacji – stwierdził Tomkowicz.

Sprawa dotyczy wystąpienia Jażdżewskiego, naczelnego "Liberté” na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja, przed wykładem Donalda Tuska. Jażdżewski w ostrych słowach wypowiadał się na temat Kościoła. Prezes Władysław Kosiniak–Kamysz zaprzeczył jakoby oklaskiwał jego przemówienie. Tłumaczył, że bił brawo, bo zapowiedziano wystąpienie Donalda Tuska. – Najważniejsze, że my radni jesteśmy w dobrym towarzystwie i siedzimy obok siebie. Każdy odpowiada za siebie – odpowiedział radnemu z PiS przewodniczący Kiczyński. – Nie mieszajmy polityki, mówmy o rzeczach, na które my jako radni mamy wpływ – dodał jeszcze radny Arkadiusz Maksymiuk z PSL.

Przypomnijmy, że w radzie powiatu bialskiego 12 mandatów zdobyło PSL, 8 ma PiS, a 3 przypadły KWW Porozumienie Samorządowe.

e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
100 / 100 / 10 maja 2019 o 23:20
+14
„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców” – napisał na Facebooku lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński,
Avatar
SCHIZO / 10 maja 2019 o 22:54
+10
Kosiniak siedział a Kamysz klaskał :)
Avatar
Bayer Full odszedł z PSL po 25 latach / 10 maja 2019 o 23:19
+8
. „Idzie razem z aborcjonistami i lewakami” - Lider Bayer Full o PSL w Koalicji Europejskiej
Avatar
Rysiek / 11 maja 2019 o 06:40
+7
To są " motyle". Liczą się jedynie stołki.
Avatar
nieważne z kim, byle było pełne KORYTO / 10 maja 2019 o 22:49
+7
"Andrzej Kosiniak-Kamysz, ojciec Władysława, obecnego szefa Stronnictwa, od 1968 r. działał we wspierającym partię komunistyczną PZPR - ZSL. Kosiniak-Kamysz senior nie był byle kim w PRL - trafił do rządu Mieczysława Rakowskiego... gdy Władysław zostawał ministrem pracy, był to szósty raz, gdy ktoś z klanu Kosiniaków-Kamyszów wchodził w skład rządu." - niezalezna
Avatar
Chrońmy nasze dzieci / 12 maja 2019 o 21:13
+6
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
Avatar
sam w dolinie / 10 maja 2019 o 23:16
+6
PSLowiec Sawicki wspominał może coś o frajerach?
Avatar
żegnajcie tęczowi gumofilce / 10 maja 2019 o 23:04
+6
Cała Polska widziała jakiego durnia z siebie zrobił ten pseudo-ludowiec, który klaskał po wystąpieniu Jeżdżewskiego
Avatar
Nowy Zegarek Prezydenta / 10 maja 2019 o 21:17
+6
Zadziwiające, że Komuna Europejska pluje i łże prosto w oczy Polakom a i tak ma grono zaślepionych zwolenników. Nowy
Avatar
chrońmy dzieci przed pisem / 12 maja 2019 o 21:15
+5
Nie dla psa kiełbasa i nie dla Wariata Beatrycze
Avatar
Gosc / 20 maja 2019 o 07:46
+1
PSL,stracilo tozsamosc i wiarygodnosc. Ci ludzie powinni byc tak jak Samoobrona,zep hnieci na margines spoleczny. Zbratanie sie z angychrystami to.grzech. A ten Sulima to jakis zakrecony fikol,gadajacy od rzeczy.Precz z PSL!!!
Avatar
447 / 19 maja 2019 o 08:31
0
Radni PIS pytają o oklaski dla Jażdżewskiego, to niech radni PSL spytają ich o ustawę 447
Avatar
@ / 17 maja 2019 o 08:46
+1
Oni już dawno się dogadali z prawymi i sprawiedliwymi. Jak ktoś z Polski chce wiedzieć, "jak to się robi", to może przyjechać do Białej Podlaskiej, a ściślej do powiatu bialskiego. Tu miłość wzajemna i dobroć trwa już 5 rok, II kadencję z rzędu. A te nieporozumienia to tylko dla gawiedzi - by miała się czym bawić i dziennikarzy - by mieli o czym pisać. Biała Podlaska jest zresztą prekursorem od różnych ciekawych, niestandardowych rozwiązań, którym patronuje Wielki Dobroczyńca z Wybrzeża. W owych zbożnych dziełach wspiera go też pewien wybitny polityk młodego pokolenia, spokrewniony z rodziną Clintonów z Arkansas.
Oni już dawno się dogadali z prawymi i sprawiedliwymi. Jak ktoś z Polski chce wiedzieć, "jak to się robi", to może przyjechać do Białej Podlaskiej, a ściślej do powiatu bialskiego. Tu miłość wzajemna i dobroć trwa już 5 rok, II kadencję z rzędu. A te nieporozumienia to tylko dla gawiedzi - by miała się czym bawić i dziennikarzy - by mieli o czym pisać. Biała Podlaska jest zresztą prekursorem od różnych ciekawych, niestandardowych rozwiązań, którym patronuje Wielki Dobroczyńca z Wybrzeża. W owych zbożnych dziełach wspiera go też pew... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2019 o 07:27
0
ZSI-owcy jak wylecą z władzy ,to im zajawka nie będzie się podobać,bo to zwyczajni faryzeusze! Nawet W.Witos nie chciał współpracować z PSL-owcami ,tylko założył stronnictwo Piast ,bo uważał PSL-owców za zdrajców na których nigdy nie można liczyć!!! Ale oni po śmierci Witosa przyswoili sobie go jako guru!
  Pieprzysz. Piasta to Zdzichu Podkański założył.
Avatar
rolnik / 14 maja 2019 o 12:27
-2
PSL,straciło swoją tożsamość ! Ta partia po skumplowaniu się z towarzystwem LGBT i innymi zboczeńcami,nie zsługuje chociażby na jeden głos wyborcy.Pod przykrywką POKO,udają że są tacy demokratyczni,Wstyd i jeszcze raz wstyd! Zaslugujecie na porażkę,w tych i kolejnych wyborach. Za swoją postawę zostaniecie wyeliminowani, z życia publicznego.Tak nam dopomóż Bóg.
Avatar
. / 13 maja 2019 o 08:58
+1
„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców” – napisał na Facebooku lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński,
 Jeśli eurowybory skończą się klęską Kosiniaka-Kamysza, to będzie bunt w PSL i wywalą go na zbity pysk. Jeśli władzę chwyci Pawlak to PIS ma koalicjanta po jesiennych wyborach. Coś Prezes ostatnio przestał  najeżdżać  na PSL. Dlatego się zastanawiam, czy już jakiś układ jest. {???????????}
 Jeśli eurowybory skończą się klęską Kosiniaka-Kamysza, to będzie bunt w PSL i wywalą go na zbity pysk. Jeśli władzę chwyci Pawlak to PIS ma koalicjanta po jesiennych wyborach. Coś Prezes ostatnio przestał  najeżdżać  na PSL. Dlatego się zastanawiam, czy już jakiś układ jest. {???????????} rozwiń
Avatar
Wariat / 13 maja 2019 o 08:12
0
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
 Jaki brak rozumienia słowa pisanego. Nie odpowiada mi to co wyprawiają wszyscy pedofile, w tym z największym procentowym udziałem pederastów. Może Pan mi powiedzieć jak jest w przypadku pederasty, pedofila księdza, akceptuje Pan ? Poza tym dałem Panu plusika bo widzę niską samoocenę , ja swoich komentarzy nie oceniam, może to pomoże. :-)
 Jaki brak rozumienia słowa pisanego. Nie odpowiada mi to co wyprawiają wszyscy pedofile, w tym z największym procentowym udziałem pederastów. Może Pan mi powiedzieć jak jest w przypadku pederasty, pedofila księdza, akceptuje Pan ? Poza tym dałem Panu plusika bo widzę niską samoocenę , ja swoich komentarzy nie oceniam, może to pomoże. :-) rozwiń
Avatar
chrońmy dzieci przed pisem / 12 maja 2019 o 21:15
+5
Nie dla psa kiełbasa i nie dla Wariata Beatrycze
Avatar
Chrońmy nasze dzieci / 12 maja 2019 o 21:13
+6
Hehehe panie Wariat po tym ostatnim zdaniu ,,Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł." Widać że całkiem ciekawy system musi pan prowadzić wychowywania dzieci skoro nie przeszkadza panu co księża wyprawiają na tym filmie Siekielskich niesamowita sprawa. A te pana sondaże z TVP propagandowe to już w ogóle masakra hahaha
Avatar
Wariat / 12 maja 2019 o 16:54
-4
No to teraz widać po filmie o pedofilii w kościele "Tylko nie mów nikomu" kogo Pis tak zaciekle broni. Dalej głosujcie bialczanie na Pisiorkow bo ,, Wrogowie kościoła to wrogowie państwa " . Brawo Wy ;) Tak tak najlepiej Panie ,, Wariat" próbować odbijać piłeczkę. Czyżby pod tym pseudo ukrywa się jakiś pan w czarnej sukience i zabolało? Koniec Waszej filozofi nygusy ;)
Żadne odbijanie piłeczki, proszę skomentować statystykę. Jeśli na 1000 pedofili będzie 1 pederasta będę ich bronił. Procentowo ilu  złodziei jest  wśród lewicowców, a ilu wśród księży, czy można powiedziec że lewacy to złodzieje. Pan opowiada się po stronie czyjej, jeśli tolerancji to proszę uszanować moje poglądy i nie naginać faktów, uogólniać. Lewacy walczyli o pokój strzelając w łeb przeciwnikom, obecnie plują jadem rzucając w innych oskarżeniami o mowę nienawiści. Skąd posądzenie o to że jestem księdzem, no może jestem tylko ojcem. Odmowię za Pana koronkę jeśli Pan trafi to do pierwszego zamiast dziewiątego kręgu piekieł.
Żadne odbijanie piłeczki, proszę skomentować statystykę. Jeśli na 1000 pedofili będzie 1 pederasta będę ich bronił. Procentowo ilu  złodziei jest  wśród lewicowców, a ilu wśród księży, czy można powiedziec że lewacy to złodzieje. Pan opowiada się po stronie czyjej, jeśli tolerancji to proszę uszanować moje poglądy i nie naginać faktów, uogólniać. Lewacy walczyli o pokój strzelając w łeb przeciwnikom, obecnie plują jadem rzucając w innych oskarżeniami o mowę nienawiści. Skąd posądzenie o to że jestem księdzem, no może jestem ty... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 0 5

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 3

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 0 2

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 6

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 2

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 12 32

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 8

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku 0 2

Jeszcze tylko do piątku można składać oferty w konkursie na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.