Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 maja 2019 r.
7:43

Miasto zapłaciło 400 tys. zł na dostosowanie pomieszczeń dla GITD. Już chcą się wynieść z biurowca

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 18 A A
Otwarcie oddziału GITD w Białej Podlaskiej
Otwarcie oddziału GITD w Białej Podlaskiej (fot. Archiwum)

Oddział Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej zamierza zmienić swoją siedzibę. Tymczasem prezydent przypomina o wysokich kosztach jakie miasto poniosło aby dostosować budynek przy ulicy Brzeskiej 41 do potrzeb GITD.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie oddział GITD zajmuje pomieszczenia w biurowcu przy ulicy Brzeskiej 41, który należy do miasta. – Ze względu na występowanie szeregu usterek i awarii technicznych w obecnie zajmowanej przez oddział GITD w Białej Podlaskiej części budynku przy ul. Brzeskiej 41 oraz mając na względzie poprawę warunków pracy zatrudnionych tam osób, rozważana jest koncepcja przeniesienia oddziału do innej lokalizacji w Białej Podlaskiej – odpowiada nam biuro informacji i promocji GITD.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jedną z potencjalnych nowych lokalizacji jest budynek przy ulicy Warszawskiej 14, należący do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Tymczasem, prezydent Michał Litwiniuk (PO) przyznaje że ani miasto, ani miejska spółka Zakład Gospodarki Lokalowej, która zarządza budynkiem, nie otrzymały żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie. – Cała sytuacja jest o tyle istotna dla miasta i naszej spółki, że na podstawie decyzji ówczesnego prezydenta, a obecnie wicemarszałka województwa lubelskiego, Dariusza Stefaniuka ponieśliśmy bardzo wysokie koszty dostosowania pomieszczeń w budynku przy ul. Brzeskiej do potrzeb GITD. Szacunkowa wartość prac wykonanych od lipca do października 2018 roku to ok. 400 tys. zł – zaznacza Litwiniuk.

GITD otworzył swój wydział w Białej Podlaskiej we wrześniu 2017 roku. Ówczesny prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk (PiS) podkreślał, że duża była w tym zasługa senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) i posła Janusz Szewczaka (PiS). Obecnie pracuje tu ponad 100 osób. Są one zatrudnione w Biurze Kontroli Opłaty Elektronicznej, w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz w biurze finansowym. GITD wynajmuje od miasta czwarte piętro biurowca przy ul. Brzeskiej, łącznie to ponad 900 mkw. powierzchni.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Petent / 9 maja 2019 o 08:52
+10
Podobno Starostwo, które znajduje się w tym budynku też chcę przenieść. Warunki pracy fatalne. A w ZGL niech jeszcze jednego Dyrektora zatrudnią.
Avatar
Jakub Brudny / 9 maja 2019 o 22:32
+9
Coraz częściej nasuwa się pytanie, co robił w ekipie Stefaniuka Pan Michał Litwiniuk. Przecież nie odebrano mu głosu i oczu. Nie słyszałem żeby publicznie wyrażał swoją dezaprobatę dla decyzji Pana Stefaniuka, decyzji które teraz okazują się nieprzemyślane i niekożystne dla miasta. Czyli cały czas się migał i ślizgał a kasę brał. Teraz kreuje się jako nowy, nieskazitelnie uczciwy i wiarygodny Prezydent. Niestety byłem ślepyi zaufałem Panu Litwiniukowi a teraz rwę włosy ze swojej ogolonej główy " com uczynił" . Nawet dzisiaj Prezydent Litwiniuk, burmistrz Kot, dyrektor gabinetu Prezydenta Litwiniuka - Sosnowski w godzinach pracy biorą udział w kampanii wyborczej w Parku Radziwiłłowskim. Panowie już Was przyzwoitość nie obowiązuje ?
Coraz częściej nasuwa się pytanie, co robił w ekipie Stefaniuka Pan Michał Litwiniuk. Przecież nie odebrano mu głosu i oczu. Nie słyszałem żeby publicznie wyrażał swoją dezaprobatę dla decyzji Pana Stefaniuka, decyzji które teraz okazują się nieprzemyślane i niekożystne dla miasta. Czyli cały czas się migał i ślizgał a kasę brał. Teraz kreuje się jako nowy, nieskazitelnie uczciwy i wiarygodny Prezydent. Niestety byłem ślepyi zaufałem Panu Litwiniukowi a teraz rwę włosy ze swojej ogolonej główy " com uczynił" . Nawet dzisiaj Prezyde... rozwiń
Avatar
Denzel / 11 maja 2019 o 08:34
+4
Remont był robiony jak Litwiniuk był vice prezydentem. Nie wnosił żadnych obiekcji co do sposobu , stylu zarządzania miastem przez Stefaniuka . Więcej popierał jego działania w pełnej rozciągłości, wielokrotnie uczestnicząc we wspolnych konferencjach. Głosował za podniesieniem pensji Stefaniukowi wspierając tym samym jego osobiście.
Avatar
Wicia / 10 maja 2019 o 10:48
+3
A co na to Boguś Broniewicz? Najadł się na pisowskim spędzie , na jasełkach urządzanych przez medium mętnego pisowskiego nurtu , to i mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie. Ha, ha,ha
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 11:40
+3
Utworzenie tego oddziału GITD było głównie potrzebne po to aby tynkarz Dariusz Litwiniuk, bez konkursu i jakich- kolwiek kwalifikacji, mógł zostać urzędnikiem a siostra Stefaniuka urzędniczką, że o innych nepotach nie wspomnę. Jak się załatwia prywatne interesy to publiczne pieniądze u takich karierowiczów nie mają znaczenia. Teaz Stefaniuk uzdrawia województwo a tynkarz Datiusz Litwiniuk okazał się niezbędnym fachowcem w bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego. Karuzela stanowisk nadal się kręci mieląc pieniądze podatników a Kaczyński opowiada o uczciwej kadrze ,,co to potrafi dobrze rządzić". Broń nas Panie przed takimi uczciwymi fachowcami !
Utworzenie tego oddziału GITD było głównie potrzebne po to aby tynkarz Dariusz Litwiniuk, bez konkursu i jakich- kolwiek kwalifikacji, mógł zostać urzędnikiem a siostra Stefaniuka urzędniczką, że o innych nepotach nie wspomnę. Jak się załatwia prywatne interesy to publiczne pieniądze u takich karierowiczów nie mają znaczenia. Teaz Stefaniuk uzdrawia województwo a tynkarz Datiusz Litwiniuk okazał się niezbędnym fachowcem w bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego. Karuzela stanowisk nadal się kręci mieląc pieniądze podatników a Kaczyński opow... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 11:52
+2
Najsmutniejsze jest ,że kolejny gnojek został wybrany na prezydenta!!!
Avatar
Ariel / 9 maja 2019 o 16:13
+2
Pięknie, pięknie... Najpierw Dariusz wydaje 400 tys. na remont dla ich potrzeb, teraz wyda kolejne setki tysięcy na remont, znowu z publicznej kasy. Jakby miał wydać że swoich to pewnie by się zastanowił. Pieniądze będą płynąć do Lublina oczywiście.... Interes własny ponad dobro miasta.
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 08:39
+2
W tej Białej to tylko mysla o fee.No cóż, nowe włądze wszędzie najpierw myslą o sobie.....
Avatar
M.T. / 11 maja 2019 o 08:48
+1
Ty się lepiej Michasiu wytłumacz co w urzedzie miasta robił watażka , odsiadujacy wielokrotnie wyroki w zakładach karnych. Ze zdjęć wynika , że coś tam od ciebie odbierał. Media sprzyjające obecnej opcji rządzącej są bardzo zainteresowane tą gorszącą sceną. Szkoda , że Vanessa nie wspomniała o tym ministrowi Sienkiewiczowi jak był w tym mieście. Ale nic straconego, temat w dalszym ciągu wisi w przestrzeni medialnej i społecznej.
Avatar
ala / 9 maja 2019 o 14:07
+1
Prawie wszyscy tutaj warczą albo w prawo, albo w lewo. Dyskusji merytorycznej za grosz. Z tekstu wynika , ze 100 ludzi pracuje a jakiś cymbał pisze, że pracuje Litwiniuk i siostra prezydenta. I tylko dla nich dwojga  firma powstała. Budynek po UW to zgniłe jajeczko, które wymaga wielkich nakładów i dziś trzeba podjąć decyzję albo zburzyć albo generalnie wyremontowac. Trzeba rozwazyć za i przeciw. Po to jest prezydent, żeby podejmowaół racjonalne decyzje.
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 11:52
+2
Najsmutniejsze jest ,że kolejny gnojek został wybrany na prezydenta!!!
Avatar
. / 11 maja 2019 o 19:24
-3
Gość / 2 dni temu o 11:40 +3 Utworzenie tego oddziału GITD było głównie potrzebne po to aby tynkarz Dariusz Litwiniuk, bez konkursu i jakich- kolwiek kwalifikacji, mógł zostać urzędnikiem a siostra Stefaniuka urzędniczką, że o innych nepotach nie wspomnę. Jak się załatwia prywatne interesy to publiczne pieniądze u takich karierowiczów nie mają znaczenia. Teaz Stefaniuk uzdrawia województwo a tynkarz Datiusz Litwiniuk okazał się niezbędnym fachowcem w bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego. Karuzela stanowisk nadal się kręci mieląc pieniądze podatników a Kaczyński opowiada o uczciwej kadrze ,,co to potrafi dobrze rządzić". Broń nas Panie przed takimi uczciwymi fachowcami ! Trochę to wygląda inaczej z warszawskiej perspektywy. Utworzenie w BP oddziału GITD wynikało z prostego wyliczenia. Nigdzie w Polsce nie znajdzie się tak taniego pracownika jak w BP. To było jedyną przesłanką utworzenia tego biura w BP. W Warszawie za takie wynagrodzenia nikt nie zgodziłby się pracować. Smutne to, nieprawdaż?
 Aleś Ty głupkowaty:))), wierzysz w to co piszesz?:)))
 Aleś Ty głupkowaty:))), wierzysz w to co piszesz?:))) rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2019 o 10:31
-4
Gość / 2 dni temu o 11:40 +3 Utworzenie tego oddziału GITD było głównie potrzebne po to aby tynkarz Dariusz Litwiniuk, bez konkursu i jakich- kolwiek kwalifikacji, mógł zostać urzędnikiem a siostra Stefaniuka urzędniczką, że o innych nepotach nie wspomnę. Jak się załatwia prywatne interesy to publiczne pieniądze u takich karierowiczów nie mają znaczenia. Teaz Stefaniuk uzdrawia województwo a tynkarz Datiusz Litwiniuk okazał się niezbędnym fachowcem w bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego. Karuzela stanowisk nadal się kręci mieląc pieniądze podatników a Kaczyński opowiada o uczciwej kadrze ,,co to potrafi dobrze rządzić". Broń nas Panie przed takimi uczciwymi fachowcami ! Trochę to wygląda inaczej z warszawskiej perspektywy. Utworzenie w BP oddziału GITD wynikało z prostego wyliczenia. Nigdzie w Polsce nie znajdzie się tak taniego pracownika jak w BP. To było jedyną przesłanką utworzenia tego biura w BP. W Warszawie za takie wynagrodzenia nikt nie zgodziłby się pracować. Smutne to, nieprawdaż?
Gość / 2 dni temu o 11:40 +3 Utworzenie tego oddziału GITD było głównie potrzebne po to aby tynkarz Dariusz Litwiniuk, bez konkursu i jakich- kolwiek kwalifikacji, mógł zostać urzędnikiem a siostra Stefaniuka urzędniczką, że o innych nepotach nie wspomnę. Jak się załatwia prywatne interesy to publiczne pieniądze u takich karierowiczów nie mają znaczenia. Teaz Stefaniuk uzdrawia województwo a tynkarz Datiusz Litwiniuk okazał się niezbędnym fachowcem w bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego. Karuzela stanowisk nadal się kręci mieląc pieniądze... rozwiń
Avatar
M.T. / 11 maja 2019 o 08:48
+1
Ty się lepiej Michasiu wytłumacz co w urzedzie miasta robił watażka , odsiadujacy wielokrotnie wyroki w zakładach karnych. Ze zdjęć wynika , że coś tam od ciebie odbierał. Media sprzyjające obecnej opcji rządzącej są bardzo zainteresowane tą gorszącą sceną. Szkoda , że Vanessa nie wspomniała o tym ministrowi Sienkiewiczowi jak był w tym mieście. Ale nic straconego, temat w dalszym ciągu wisi w przestrzeni medialnej i społecznej.
Avatar
Denzel / 11 maja 2019 o 08:34
+4
Remont był robiony jak Litwiniuk był vice prezydentem. Nie wnosił żadnych obiekcji co do sposobu , stylu zarządzania miastem przez Stefaniuka . Więcej popierał jego działania w pełnej rozciągłości, wielokrotnie uczestnicząc we wspolnych konferencjach. Głosował za podniesieniem pensji Stefaniukowi wspierając tym samym jego osobiście.
Avatar
Hanka / 10 maja 2019 o 17:46
0
Litwiniuk nie ma bladego pojęcia jak zarządzać miastem. Najlepiej w każdej sprawie organizować okrągły stół i pozorować podejmowanie decyzji. A skoro nie wie co robić i jak robić to lata wszędzie gdzie się da, żeby naiwni myśleli , że ciężko pracuje.
Avatar
Dorbal / 10 maja 2019 o 10:59
-2
Widocznie ktoś uznał , że obecny prezydent nie jest osobą którą trzeba i warto od razu powiadamiać. Dla instytucji państwowych pewnie znaczy tyle co zero. Ale jak można szanować kogoś kto wręcza jakieś puchary do rąk wielokrotnego recydywisty odpowiadającego za brutalny napad pod Radzyniem i przestępstwa nadgraniczne. Ponoć ta sprawa jest "podskórnie" dalej badana .
Avatar
Wicia / 10 maja 2019 o 10:48
+3
A co na to Boguś Broniewicz? Najadł się na pisowskim spędzie , na jasełkach urządzanych przez medium mętnego pisowskiego nurtu , to i mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie. Ha, ha,ha
Avatar
Czesław / 10 maja 2019 o 10:43
-3
Przecież sam Stefaniuk mówił głośno,że Colgate bumelował w urzędzie . Przychodził kiedy chciał i wychodził. Nic się nie zmieniło, teraz biega po parku i robi innym kampanię wyborczą. Dodatkowo  Broniewicz lata po galach pisowskiego "Słówka", i wcina z apetytem to co na stół postawią. I nie przeszkadza mu ,że i Stefaniuk też tam był. No, ale głód nie wybiera...
Avatar
Jakub Brudny / 9 maja 2019 o 22:32
+9
Coraz częściej nasuwa się pytanie, co robił w ekipie Stefaniuka Pan Michał Litwiniuk. Przecież nie odebrano mu głosu i oczu. Nie słyszałem żeby publicznie wyrażał swoją dezaprobatę dla decyzji Pana Stefaniuka, decyzji które teraz okazują się nieprzemyślane i niekożystne dla miasta. Czyli cały czas się migał i ślizgał a kasę brał. Teraz kreuje się jako nowy, nieskazitelnie uczciwy i wiarygodny Prezydent. Niestety byłem ślepyi zaufałem Panu Litwiniukowi a teraz rwę włosy ze swojej ogolonej główy " com uczynił" . Nawet dzisiaj Prezydent Litwiniuk, burmistrz Kot, dyrektor gabinetu Prezydenta Litwiniuka - Sosnowski w godzinach pracy biorą udział w kampanii wyborczej w Parku Radziwiłłowskim. Panowie już Was przyzwoitość nie obowiązuje ?
Coraz częściej nasuwa się pytanie, co robił w ekipie Stefaniuka Pan Michał Litwiniuk. Przecież nie odebrano mu głosu i oczu. Nie słyszałem żeby publicznie wyrażał swoją dezaprobatę dla decyzji Pana Stefaniuka, decyzji które teraz okazują się nieprzemyślane i niekożystne dla miasta. Czyli cały czas się migał i ślizgał a kasę brał. Teraz kreuje się jako nowy, nieskazitelnie uczciwy i wiarygodny Prezydent. Niestety byłem ślepyi zaufałem Panu Litwiniukowi a teraz rwę włosy ze swojej ogolonej główy " com uczynił" . Nawet dzisiaj Prezyde... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r. 0 0

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał
film

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał 1 21

Narażając ludzkie życie kierowca miejskiego autobusu wiózł pasażerów zajęty ekranem smartfona. Miał pecha, bo jego zachowanie nagrał jeden z pasażerów, a nagranie zamieścił w internecie. Kierowca trafił na dywanik, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada karę finansową dla przewoźnika.

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej
3 lipca 2019, 18:00

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej 0 0

450 lecie Unii Lubelskiej to rocznica wyjątkowa. Z tej okazji Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza na koncert prezentujący ogromną różnorodność twórczości muzycznej Polaków i mieszkańców ziem Rzeczypospolitej innych narodowości. Koncert Dialogu zorganizowany zostanie 3 lipca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim
galeria

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim 3 3

Trwają już wyczekiwane przez mieszkańców opryski przeciwko komarom.

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim 7 4

To już przesądzone. W Chełmie powstanie pierwsze w Polsce Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia. Nowa instytucja powstająca w ramach funduszu zatrudni na początek 30 osób, które po przeszkoleniu, będą rozpatrywały spływające z całego kraju wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze 0 2

Za znęcanie nad zwierzętami odpowie 59-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o porzucenie dwóch szczeniaków na leśnej drodze.

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia 0 1

Zniknęła atrakcja z Solnego Rynku w Zamościu. Niewielka figurka krasnala, z którą fotografowały się niemal wszystkie dzieci, nie została skradziona. Pojechała do naprawy, bo zainteresowanie nią było tak silne, że nie wytrzymały mocowania.

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego
film

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego 3 3

Niespełna 100 mln zł unijnych dotacji trafiło do 62 firm z regionu. Pieniądze zostały rozdane w ramach działań związanych ze wzrostem konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł 0 0

Wybito ją w srebrze. Ma nominał 20 złotych i upamiętnia 450. rocznicę unii lubelskiej. W środę Narodowy Bank Polski oficjalnie zaprezentował nową monetę kolekcjonerską.

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci
Alarm 24

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci 6 1

Jest już osiem potwierdzonych zatruć salmonellą w przedszkolu „Bajka” w Woli Piaseckiej, ale sanepid nie zbadał jeszcze wszystkich dzieci. Źródłem mogły być posiłki z firmy cateringowej.

Bliski współpracownik byłego burmistrza Piotra Cz. zostanie prezesem miejskiej spółki w Kraśniku?

Bliski współpracownik byłego burmistrza Piotra Cz. zostanie prezesem miejskiej spółki w Kraśniku? 0 23

Ireneusz Ofczarski jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji prezesa miejskiej spółki – Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. – To nominacja polityczna i powrót do przeszłości, do czasów burmistrza Piotra Cz., który odszedł w niesławie – komentuje jeden z doświadczonych kraśnickich samorządowców.

Koszykarze AZS UMCS i Start Lublin łączą swoje siły!

Koszykarze AZS UMCS i Start Lublin łączą swoje siły! 0 2

25 czerwca w siedzibie AZS UMCS Lublin podpisane zostało koszykarskie porozumienie pomiędzy Startem Lublin a AZS UMCS. Umowa została zawarta przez prezesów obu klubów ‒ Arkadiusza Pelczara oraz Dariusza Gawła

Chełm: Przyszli w nocy z młotkiem po pieniądze za krew

Chełm: Przyszli w nocy z młotkiem po pieniądze za krew 7 6

Dwóch mieszkańców Chełma postanowiło się obłowić włamując się do punktu krwiodawstwa przy chełmskim szpitalu.

"Dziś mogę powiedzieć, że osiągnęłam sukces". W założeniu firmy pomogła jej Unia Europejska
Złota Setka
galeria

"Dziś mogę powiedzieć, że osiągnęłam sukces". W założeniu firmy pomogła jej Unia Europejska 7 1

To był mój czas – tak Kalina Stelmachowicz mówi o decyzji założenia własnej firmy. Decyzji trudnej, bo czekającej na realizację przez kilkanaście lat, a jednocześnie decyzji, która przyniosła jej sukces.

Nowy obrońca Górnika Łęczna

Nowy obrońca Górnika Łęczna 0 4

W środę Górnik Łęczna pozyskał czwartego, nowego piłkarza podczas letniego okienka transferowego. Tym razem do zielono-czarnych dołączył Paweł Baranowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.