Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 kwietnia 2016 r.
7:35

Prezydent Białej Podlaskiej doceniony przez prezesa PiS

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 14 A A
Prezes Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego/ fot. archiwum
Prezes Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego/ fot. archiwum

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chwali prezydenta Dariusza Stefaniuka za politykę oszczędności w mieście. W wywiadzie tygodnika „wSieci” podaje Białą Podlaską jako wzorzec do naśladowania.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Biała Podlaska pojawia się tu w kontekście skutecznego gospodarowania środkami publicznymi.

„Warto się posłużyć przykładem Białej Podlaskiej. Kiedy nasz prezydent Dariusz Stefaniuk obejmował tam władze, światła miejskie wygaszano o godz. 10:00 wieczorem, bo już na wszystko brakowało pieniędzy. W tej chwili, przy podobnych środkach, ma 10 proc. nadwyżki w budżecie. To jest przykład, co w Polsce można by zrobić, gdyby rządzili nią przez dłuższy okres ludzie w rodzaju Dariusza Stefaniuka czy porządkującego obecnie energicznie Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prezesa Daniela Obajtka, wcześniej wójta w Pcimiu (…)”. 

– Docenienie przez prezesa partii rządzącej jest ogromną nobilitacją dla mojej pracy i dla wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej. To budujące, że Jarosław Kaczyński pośród tysięcy miast i miasteczek w całym kraju docenia właśnie nasze miasto. To napędza nas do dalszej pracy dla dobra mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Nawiązując do „świateł miejskich” prezes PiS miał zapewne na myśli poprzedniego prezydenta Andrzeja Czapskiego, który w 2011 roku zdecydował o wyłączeniu części latarni w mieście. Miał być to sposób na oszczędności w miejskiej kasie. Szybko jednak z decyzji się wycofał i przyznał że był to błąd. Natomiast jeżeli chodzi o nadwyżkę, to jak tłumaczy prezydent „pieniądze pochodzą z ubiegłorocznych oszczędności i w maju zostaną wprowadzone do budżetu”.

Prezes partii w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sonda: Jak oceniasz rządy Dariusza Stefaniuka w Białej Podlaskiej?

Liczba głosów: 288
35.07%
Bardzo źle
19.79%
Średnio
19.79%
Źle
17.36%
Bardzo dobrze
7.99%
Dobrze

W tym samym wywiadzie Jarosław Kaczyński odnosi się też do sytuacji w stadninie w Janowie Podlaskim, gdzie Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała w lutym wieloletniego i doświadczonego prezesa Marka Trelę.

„Otóż Janów to jedyne miejsce w Polsce, a być może w tej części Europy, gdzie spotyka się część międzynarodowego towarzystwa końskiego, którego źródeł można szukać jeszcze w czasach napoleońskich. I tam podjęto decyzje słuszne, zmiana była uzasadniona” – mówi szef partii rządzącej i dodaje: „Natomiast trzeba się liczyć z pewnymi realiami, rzeczywistość zaskrzeczała bardzo mocno. Cóż, trzeba z tego wyjść i rozpisany konkurs na prezesa tej stadniny jest dobrym rozwiązaniem tej sytuacji”.

ANR rozpisała konkurs po tym jak w stadninie padły dwie klacze należące do Shirley Watts, która grozi teraz pozwem.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 19:07
0
Szkoda że Pan Jarosław nie wie o bałaganie panujacym w bialskim MOPSie podleglym pod Pana Stefaniuka. Bialski MOPS nie jest w stanie poradzic sobie ze sztandarowym projektem 500+ zachwalanym przez bialskiego prezydenta miasta. W calej Polsce wyplaty realizowane są bez problemowo, ba nawet gminny GOPS z Bialej Podlaskiej od dawna wypłaca pieniądze, natomiast miejski MOPS z Bialej Podlaskiej nie jest w stanie określić kiedy zacznie wydawać decyzji. Jedni urzędnicy twierdzą że być może w końcu maja inni nic nie wiedzą. Totalny balagan. Nawet świadczenia wypłacane przez MOPS realizowane są w ostatnim możliwym terminie gdzie swiadczeniobiorcy GOPSu mają pieniądze od kilku dni. Wstyd.
Szkoda że Pan Jarosław nie wie o bałaganie panujacym w bialskim MOPSie podleglym pod Pana Stefaniuka. Bialski MOPS nie jest w stanie poradzic sobie ze sztandarowym projektem 500+ zachwalanym przez bialskiego prezydenta miasta. W calej Polsce wyplaty realizowane są bez problemowo, ba nawet gminny GOPS z Bialej Podlaskiej od dawna wypłaca pieniądze, natomiast miejski MOPS z Bialej Podlaskiej nie jest w stanie określić kiedy zacznie wydawać decyzji. Jedni urzędnicy twierdzą że być może w końcu maja inni nic nie wiedzą. Totalny balagan. Nawe... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 10:46
0
przecież i tak wiadomo kto tam kogo za morde trzyma hahahah i jeszcze ci trzej mają czelność do kościoła chodzić!!!~!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 10:36
0
czemu JEST 10 proc. nadwyżki
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 00:47
0
Spoko, spoko szanowni mieszkańcy. Teraz tylko patrzeć, jak pan Kaczyński wyciągnie pana Stefaniuka z Białej i wywinduje np. na prezydenta IV, a może V RP. Przypomnijmy sobie, że już kiedyś tak było. Niepozorny Józek ,,podlaska'' Oleksy siedział na tym naszym za ...., (niech będzie, że zadzidziu), czasem tylko z nudów wpadał z ,,niezapowiedzianą'' wizytą na lotniskowe AKAPÓLKO. Ale przyszedł czas ,,odpowiedni'' i Jaruzel raz, dwa, pięć i zrobił z ,,podlaski'', ważnego sekretarza w KC. A później to Józek już samodzielnie, nawet w premiery poszedł i na prezydenta (rzeczy wg niego bardzo pospolitej), też startował.
Spoko, spoko szanowni mieszkańcy. Teraz tylko patrzeć, jak pan Kaczyński wyciągnie pana Stefaniuka z Białej i wywinduje np. na prezydenta IV, a może V RP. Przypomnijmy sobie, że już kiedyś tak było. Niepozorny Józek ,,podlaska'' Oleksy siedział na tym naszym za ...., (niech będzie, że zadzidziu), czasem tylko z nudów wpadał z ,,niezapowiedzianą'' wizytą na lotniskowe AKAPÓLKO. Ale przyszedł czas ,,odpowiedni'' i Jaruzel raz, dwa, pięć i zrobił z ,,podlaski'', ważnego sekretarza w KC. A później to Józe... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:39
0
Prezydentura Stefaniuka nie wniosła nic nowego w Białej. Poza awanturami na początku kadencji, poza ulokowaniem "swoich" w odpowiednich miejscach dominuje szarzyzna, zwłaszcza w konfrontacji z obietnicami wyborczymi. Nie jestem wyznawcą Czapskiego ale Stefaniuk nie dorasta mu do pięt. Ocena chorego człowieka jest dla mnie nic nie znacząca, szkoda mi Polski i szkoda Białej-wielka szkoda. Na marginesie, w tej ocenie Bierecki niewątpliwie maczał całe swoje brudne ręce.
Avatar
Belzebubiusz / 21 kwietnia 2016 o 14:19
0

Szanowni Współmieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic, to Czas Najwyższy, żebyśmy, jak najszybciej rozpoczęli zbiórkę kasy na pomnik prezydenta naszego miasta. Pośpieszmy się, bo jeżeli kasy nie zbierzemy do końca kadencji ,,naszego'' pana prezydenta, to jego pomnik, zamiast na Placu Wolności w Białej, co najwyżej będzie w Pcimiu....

Dowcipny jesteś jak szczypiorek na wiosnę, może najpierw postawimy Czapskiemu za rekordowy dług

Avatar
jOOj / 21 kwietnia 2016 o 12:51
0

Człowieku opanuj się za czyje błędy musi teraz płacić UM? W swojej nienawiści do PiS nawet logicznie nie potrafisz myśleć. To była decyzja poprzednich władz czyli Czapskiego.

Nie wiem czy w swojej miłości do PiS dostrzeżesz kilka faktów ale spróbuję: "W latach 2006–2014 Dariusz Stefaniuk był radnym Białej Podlaskiej, w VI kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej... " od 2014 jest prezydentem... Nawet jeśli jako radny i przewodniczący nie podpisywał decyzji rady to brał udział w głosowaniach dotyczących sadowego rozstrzygnięcia sporu z właścicielem zajazdu (jak głosował można sprawdzić w archiwach..).. Jako już prezydent nadal był zwolennikiem obranego przez poprzedników kursu... delikatnie mówiąc nie dążył do ugody... Dziś podatnicy za to zapłacą... To nie kwestia "nienawiści" a wbrew twoim osądom efekt logicznej analizy faktów... oczywiście najwygodniej całą winę przypisać poprzednikom... a najlepiej tzw żydokomunie... i lewakom...

Nie wiem czy w swojej miłości do PiS dostrzeżesz kilka faktów ale spróbuję: "W latach 2006–2014 Dariusz Stefaniuk był radnym Białej Podlaskiej, w VI kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej... " od 2014 jest prezydentem... Nawet jeśli jako radny i przewodniczący nie podpisywał decyzji rady to brał udział w głosowaniach dotyczących sadowego rozstrzygnięcia sporu z właścicielem zajazdu (... rozwiń

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 10:50
0
Szanowni Współmieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic, to Czas Najwyższy, żebyśmy, jak najszybciej rozpoczęli zbiórkę kasy na pomnik prezydenta naszego miasta. Pośpieszmy się, bo jeżeli kasy nie zbierzemy do końca kadencji ,,naszego'' pana prezydenta, to jego pomnik, zamiast na Placu Wolności w Białej, co najwyżej będzie w Pcimiu....
Avatar
wojtek / 21 kwietnia 2016 o 09:51
0

To są wszystko banały,bo energetyka jest w rękach Niemców.Przez pryzmat chwalenia prezydenta podkreśla zaufanie do hrabiego Biereckiego,do ktorego wyborca aby się dostać na rozmowę musi wcześniej napisać podanie do uprzedniego zaakceptowania,jeżeli nie zaakceptują to nie bedzie przyjęty przez hrabiego bez powiadomienia z jakiej przyczyny.Hrabia zarabia ok 5 mln rocznie na SKO-kach,a podatnik do nich dopłaca.Mało tego hrabia wprowadził na posła z Białej następnego zausznika z Gdanska p.Szewczaka,ktorego tez wyborcy z gromnicami moga szukać.Może by tak prezes Kaczyński dobrze przyjrzał się swojej organizacji na terenie województwa,bo to jest zwykła sitwa ,a nie organizacja.

A kto tą energetykę (i nie tylko) sprzedał Niemcom?

A kto tą energetykę (i nie tylko) sprzedał Niemcom?

rozwiń
Avatar
wojtek / 21 kwietnia 2016 o 09:47
0

Dobry , bo prawników zatrudnia z Gdańska. Miejscowi są za głupi dla PiS?

Już poprzednie władze zatrudniały specjalistów z Białej i jak to się skończyło?

Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 19:07
0
Szkoda że Pan Jarosław nie wie o bałaganie panujacym w bialskim MOPSie podleglym pod Pana Stefaniuka. Bialski MOPS nie jest w stanie poradzic sobie ze sztandarowym projektem 500+ zachwalanym przez bialskiego prezydenta miasta. W calej Polsce wyplaty realizowane są bez problemowo, ba nawet gminny GOPS z Bialej Podlaskiej od dawna wypłaca pieniądze, natomiast miejski MOPS z Bialej Podlaskiej nie jest w stanie określić kiedy zacznie wydawać decyzji. Jedni urzędnicy twierdzą że być może w końcu maja inni nic nie wiedzą. Totalny balagan. Nawet świadczenia wypłacane przez MOPS realizowane są w ostatnim możliwym terminie gdzie swiadczeniobiorcy GOPSu mają pieniądze od kilku dni. Wstyd.
Szkoda że Pan Jarosław nie wie o bałaganie panujacym w bialskim MOPSie podleglym pod Pana Stefaniuka. Bialski MOPS nie jest w stanie poradzic sobie ze sztandarowym projektem 500+ zachwalanym przez bialskiego prezydenta miasta. W calej Polsce wyplaty realizowane są bez problemowo, ba nawet gminny GOPS z Bialej Podlaskiej od dawna wypłaca pieniądze, natomiast miejski MOPS z Bialej Podlaskiej nie jest w stanie określić kiedy zacznie wydawać decyzji. Jedni urzędnicy twierdzą że być może w końcu maja inni nic nie wiedzą. Totalny balagan. Nawe... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 10:46
0
przecież i tak wiadomo kto tam kogo za morde trzyma hahahah i jeszcze ci trzej mają czelność do kościoła chodzić!!!~!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 10:36
0
czemu JEST 10 proc. nadwyżki
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 00:47
0
Spoko, spoko szanowni mieszkańcy. Teraz tylko patrzeć, jak pan Kaczyński wyciągnie pana Stefaniuka z Białej i wywinduje np. na prezydenta IV, a może V RP. Przypomnijmy sobie, że już kiedyś tak było. Niepozorny Józek ,,podlaska'' Oleksy siedział na tym naszym za ...., (niech będzie, że zadzidziu), czasem tylko z nudów wpadał z ,,niezapowiedzianą'' wizytą na lotniskowe AKAPÓLKO. Ale przyszedł czas ,,odpowiedni'' i Jaruzel raz, dwa, pięć i zrobił z ,,podlaski'', ważnego sekretarza w KC. A później to Józek już samodzielnie, nawet w premiery poszedł i na prezydenta (rzeczy wg niego bardzo pospolitej), też startował.
Spoko, spoko szanowni mieszkańcy. Teraz tylko patrzeć, jak pan Kaczyński wyciągnie pana Stefaniuka z Białej i wywinduje np. na prezydenta IV, a może V RP. Przypomnijmy sobie, że już kiedyś tak było. Niepozorny Józek ,,podlaska'' Oleksy siedział na tym naszym za ...., (niech będzie, że zadzidziu), czasem tylko z nudów wpadał z ,,niezapowiedzianą'' wizytą na lotniskowe AKAPÓLKO. Ale przyszedł czas ,,odpowiedni'' i Jaruzel raz, dwa, pięć i zrobił z ,,podlaski'', ważnego sekretarza w KC. A później to Józe... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:39
0
Prezydentura Stefaniuka nie wniosła nic nowego w Białej. Poza awanturami na początku kadencji, poza ulokowaniem "swoich" w odpowiednich miejscach dominuje szarzyzna, zwłaszcza w konfrontacji z obietnicami wyborczymi. Nie jestem wyznawcą Czapskiego ale Stefaniuk nie dorasta mu do pięt. Ocena chorego człowieka jest dla mnie nic nie znacząca, szkoda mi Polski i szkoda Białej-wielka szkoda. Na marginesie, w tej ocenie Bierecki niewątpliwie maczał całe swoje brudne ręce.
Avatar
Belzebubiusz / 21 kwietnia 2016 o 14:19
0

Szanowni Współmieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic, to Czas Najwyższy, żebyśmy, jak najszybciej rozpoczęli zbiórkę kasy na pomnik prezydenta naszego miasta. Pośpieszmy się, bo jeżeli kasy nie zbierzemy do końca kadencji ,,naszego'' pana prezydenta, to jego pomnik, zamiast na Placu Wolności w Białej, co najwyżej będzie w Pcimiu....

Dowcipny jesteś jak szczypiorek na wiosnę, może najpierw postawimy Czapskiemu za rekordowy dług

Avatar
jOOj / 21 kwietnia 2016 o 12:51
0

Człowieku opanuj się za czyje błędy musi teraz płacić UM? W swojej nienawiści do PiS nawet logicznie nie potrafisz myśleć. To była decyzja poprzednich władz czyli Czapskiego.

Nie wiem czy w swojej miłości do PiS dostrzeżesz kilka faktów ale spróbuję: "W latach 2006–2014 Dariusz Stefaniuk był radnym Białej Podlaskiej, w VI kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej... " od 2014 jest prezydentem... Nawet jeśli jako radny i przewodniczący nie podpisywał decyzji rady to brał udział w głosowaniach dotyczących sadowego rozstrzygnięcia sporu z właścicielem zajazdu (jak głosował można sprawdzić w archiwach..).. Jako już prezydent nadal był zwolennikiem obranego przez poprzedników kursu... delikatnie mówiąc nie dążył do ugody... Dziś podatnicy za to zapłacą... To nie kwestia "nienawiści" a wbrew twoim osądom efekt logicznej analizy faktów... oczywiście najwygodniej całą winę przypisać poprzednikom... a najlepiej tzw żydokomunie... i lewakom...

Nie wiem czy w swojej miłości do PiS dostrzeżesz kilka faktów ale spróbuję: "W latach 2006–2014 Dariusz Stefaniuk był radnym Białej Podlaskiej, w VI kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej... " od 2014 jest prezydentem... Nawet jeśli jako radny i przewodniczący nie podpisywał decyzji rady to brał udział w głosowaniach dotyczących sadowego rozstrzygnięcia sporu z właścicielem zajazdu (... rozwiń

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 10:50
0
Szanowni Współmieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic, to Czas Najwyższy, żebyśmy, jak najszybciej rozpoczęli zbiórkę kasy na pomnik prezydenta naszego miasta. Pośpieszmy się, bo jeżeli kasy nie zbierzemy do końca kadencji ,,naszego'' pana prezydenta, to jego pomnik, zamiast na Placu Wolności w Białej, co najwyżej będzie w Pcimiu....
Avatar
wojtek / 21 kwietnia 2016 o 09:51
0

To są wszystko banały,bo energetyka jest w rękach Niemców.Przez pryzmat chwalenia prezydenta podkreśla zaufanie do hrabiego Biereckiego,do ktorego wyborca aby się dostać na rozmowę musi wcześniej napisać podanie do uprzedniego zaakceptowania,jeżeli nie zaakceptują to nie bedzie przyjęty przez hrabiego bez powiadomienia z jakiej przyczyny.Hrabia zarabia ok 5 mln rocznie na SKO-kach,a podatnik do nich dopłaca.Mało tego hrabia wprowadził na posła z Białej następnego zausznika z Gdanska p.Szewczaka,ktorego tez wyborcy z gromnicami moga szukać.Może by tak prezes Kaczyński dobrze przyjrzał się swojej organizacji na terenie województwa,bo to jest zwykła sitwa ,a nie organizacja.

A kto tą energetykę (i nie tylko) sprzedał Niemcom?

A kto tą energetykę (i nie tylko) sprzedał Niemcom?

rozwiń
Avatar
wojtek / 21 kwietnia 2016 o 09:47
0

Dobry , bo prawników zatrudnia z Gdańska. Miejscowi są za głupi dla PiS?

Już poprzednie władze zatrudniały specjalistów z Białej i jak to się skończyło?

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.