Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 listopada 2015 r.
20:49

Przemytnicy wpadli z okularami i zegarkami

Autor: Zdjęcie autora bar
0 5 A A

Dorohusk, Terespol. Nie tylko papierosy i bursztyn usiłują przemycić wjeżdżający do Polski podróżni zza Buga. Celnicy odebrali im partię chińskich okularów korekcyjnych oraz zegarki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hurtową ilość okularów dorohuscy celnicy znaleźli w bagażu podróżnego z Ukrainy. Towar nie był zgłoszony do odprawy, a więc został skonfiskowany.

– Na okulary celnicy natknęli się przeszukując bagaże osób podróżujących do Polski autokarem na ukraińskich numerach rejestracyjnych – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Wcześniej ten autokar skierowali do kontroli szczegółowej. W sumie doliczyli się blisko 300 sztuk okularów.

Właściciel towaru wyjaśnił, że okulary za około 800 zł nabył w sklepie z chińskimi artykułami w Kijowie. Zamierzał sprzedać je z zyskiem w Pruszkowie. W związku z popełnionym wykroczeniem celnicy wszczęli przeciwko niemu postępowanie karno-skarbowe. Tym bardziej, że w jego bagażu znaleźli także 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i etui na okulary. Na poczet grożącej mu kary funkcjonariusze zajęli podróżnemu 400 zł.

Z kolei celnicy pełniący służbę na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu udaremnili przemyt kilkudziesięciu zegarków. Jak się okazało, były to podróbki.

– Celnicy kontrolujący pociąg z Moskwy do Warszawy zwrócili uwagę na bagaż 49-letniego Rosjanina – mówi Siemieniuk. – Zawodowa intuicja ich nie zawiodła. Okazało się, że mężczyzna na dnie plastikowej torby z żywnością ukrył 75 zegarków opatrzonych znakami znanych światowych marek.

Przyłapany na przemycie podróżny przyznał się, że trefne zegarki kupił po 20 dolarów za sztukę na jednym z moskiewskich bazarów. Towar miał trafić do Polski w celu sprzedaży lub wymiany. Również wobec niego celnicy wszczęli postępowanie karno-skarbowe. Na początek Rosjanin stracił towar oraz 2 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny. Jeśli właściciele praw do znaków towarowych złożą wniosek o ściganie sprawcy, mężczyźnie może grozić dodatkowa odpowiedzialność karna za złamanie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 29 listopada 2015 o 09:54
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

rozwiń
Avatar
Przedsiębiorca / 28 listopada 2015 o 18:14
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w Polsce sprzedać drożej. Zero myślenia. Znam kilku przemytników i w większości to osły po podstawówkach lub zawodówkach, imbecyle nie znający języków obcych. Jednym słowem to motłoch.Gdyby nie granica toby zdychali z głodu gdyż to ofermy życiowe.  Przemytnicy nie płacą podatków i okradają państwo. To oszuści i złodzieje. Popieram to że należy podpier***ać ich do urzędu celnego i informować służby o ich metach z fajkami.

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w ... rozwiń

Avatar
Biznes to Biznes / 28 listopada 2015 o 15:44
0

Jakby mi ktoś zapłacił to bym wskazał gdzie składuje się duże ilości papierosów bez akcyzy. Wiem też kiedy zawsze odbierają z tej dziupli lewe papierosy. Za 5000 zł sprzedam tych gości wtedy jak będą mieli pełną dziuplę tych papierosów. Nie jestem żadnym konfidentem gdyż nie udzielam informacji za darmo. Dla mnie to jest biznes , interes. A wiadomo, że w interesach nie ma skrupułów. Ktoś traci , ktoś inny zarabia.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 12:51
0
Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 08:34
0
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinien zająć się urząd skarbowy. Chyba że koleś jest informatorem Straży Granicznej sprzedaje kolegów przemytników to wtedy rozumiem dlaczego go się nie zdejmuje.
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinie... rozwiń
Avatar
??? / 29 listopada 2015 o 09:54
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

rozwiń
Avatar
Przedsiębiorca / 28 listopada 2015 o 18:14
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w Polsce sprzedać drożej. Zero myślenia. Znam kilku przemytników i w większości to osły po podstawówkach lub zawodówkach, imbecyle nie znający języków obcych. Jednym słowem to motłoch.Gdyby nie granica toby zdychali z głodu gdyż to ofermy życiowe.  Przemytnicy nie płacą podatków i okradają państwo. To oszuści i złodzieje. Popieram to że należy podpier***ać ich do urzędu celnego i informować służby o ich metach z fajkami.

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w ... rozwiń

Avatar
Biznes to Biznes / 28 listopada 2015 o 15:44
0

Jakby mi ktoś zapłacił to bym wskazał gdzie składuje się duże ilości papierosów bez akcyzy. Wiem też kiedy zawsze odbierają z tej dziupli lewe papierosy. Za 5000 zł sprzedam tych gości wtedy jak będą mieli pełną dziuplę tych papierosów. Nie jestem żadnym konfidentem gdyż nie udzielam informacji za darmo. Dla mnie to jest biznes , interes. A wiadomo, że w interesach nie ma skrupułów. Ktoś traci , ktoś inny zarabia.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 12:51
0
Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 08:34
0
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinien zająć się urząd skarbowy. Chyba że koleś jest informatorem Straży Granicznej sprzedaje kolegów przemytników to wtedy rozumiem dlaczego go się nie zdejmuje.
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 0 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 5 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 55 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 131 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!