Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 listopada 2015 r.
20:49

Przemytnicy wpadli z okularami i zegarkami

Autor: Zdjęcie autora bar
0 5 A A

Dorohusk, Terespol. Nie tylko papierosy i bursztyn usiłują przemycić wjeżdżający do Polski podróżni zza Buga. Celnicy odebrali im partię chińskich okularów korekcyjnych oraz zegarki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hurtową ilość okularów dorohuscy celnicy znaleźli w bagażu podróżnego z Ukrainy. Towar nie był zgłoszony do odprawy, a więc został skonfiskowany.

– Na okulary celnicy natknęli się przeszukując bagaże osób podróżujących do Polski autokarem na ukraińskich numerach rejestracyjnych – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Wcześniej ten autokar skierowali do kontroli szczegółowej. W sumie doliczyli się blisko 300 sztuk okularów.

Właściciel towaru wyjaśnił, że okulary za około 800 zł nabył w sklepie z chińskimi artykułami w Kijowie. Zamierzał sprzedać je z zyskiem w Pruszkowie. W związku z popełnionym wykroczeniem celnicy wszczęli przeciwko niemu postępowanie karno-skarbowe. Tym bardziej, że w jego bagażu znaleźli także 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i etui na okulary. Na poczet grożącej mu kary funkcjonariusze zajęli podróżnemu 400 zł.

Z kolei celnicy pełniący służbę na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu udaremnili przemyt kilkudziesięciu zegarków. Jak się okazało, były to podróbki.

– Celnicy kontrolujący pociąg z Moskwy do Warszawy zwrócili uwagę na bagaż 49-letniego Rosjanina – mówi Siemieniuk. – Zawodowa intuicja ich nie zawiodła. Okazało się, że mężczyzna na dnie plastikowej torby z żywnością ukrył 75 zegarków opatrzonych znakami znanych światowych marek.

Przyłapany na przemycie podróżny przyznał się, że trefne zegarki kupił po 20 dolarów za sztukę na jednym z moskiewskich bazarów. Towar miał trafić do Polski w celu sprzedaży lub wymiany. Również wobec niego celnicy wszczęli postępowanie karno-skarbowe. Na początek Rosjanin stracił towar oraz 2 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny. Jeśli właściciele praw do znaków towarowych złożą wniosek o ściganie sprawcy, mężczyźnie może grozić dodatkowa odpowiedzialność karna za złamanie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 29 listopada 2015 r. o 09:54
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

rozwiń
Avatar
Przedsiębiorca / 28 listopada 2015 r. o 18:14
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w Polsce sprzedać drożej. Zero myślenia. Znam kilku przemytników i w większości to osły po podstawówkach lub zawodówkach, imbecyle nie znający języków obcych. Jednym słowem to motłoch.Gdyby nie granica toby zdychali z głodu gdyż to ofermy życiowe.  Przemytnicy nie płacą podatków i okradają państwo. To oszuści i złodzieje. Popieram to że należy podpier***ać ich do urzędu celnego i informować służby o ich metach z fajkami.

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w ... rozwiń

Avatar
Biznes to Biznes / 28 listopada 2015 r. o 15:44
0

Jakby mi ktoś zapłacił to bym wskazał gdzie składuje się duże ilości papierosów bez akcyzy. Wiem też kiedy zawsze odbierają z tej dziupli lewe papierosy. Za 5000 zł sprzedam tych gości wtedy jak będą mieli pełną dziuplę tych papierosów. Nie jestem żadnym konfidentem gdyż nie udzielam informacji za darmo. Dla mnie to jest biznes , interes. A wiadomo, że w interesach nie ma skrupułów. Ktoś traci , ktoś inny zarabia.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 12:51
0
Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 08:34
0
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinien zająć się urząd skarbowy. Chyba że koleś jest informatorem Straży Granicznej sprzedaje kolegów przemytników to wtedy rozumiem dlaczego go się nie zdejmuje.
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinie... rozwiń
Avatar
??? / 29 listopada 2015 r. o 09:54
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

A co to za problem kolego sprawdzić kto?  za jaką cenę kupił ziemię (działkę budowlaną )?  :)  Chyba , że nie kupił na siebie !  Tak że nie trzeba pytać starych plotkarek czy kolegów  aby inwigilować jakiegoś przemytnika. :P  Pozdrawiam .

rozwiń
Avatar
Przedsiębiorca / 28 listopada 2015 r. o 18:14
0

Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w Polsce sprzedać drożej. Zero myślenia. Znam kilku przemytników i w większości to osły po podstawówkach lub zawodówkach, imbecyle nie znający języków obcych. Jednym słowem to motłoch.Gdyby nie granica toby zdychali z głodu gdyż to ofermy życiowe.  Przemytnicy nie płacą podatków i okradają państwo. To oszuści i złodzieje. Popieram to że należy podpier***ać ich do urzędu celnego i informować służby o ich metach z fajkami.

Co ty ku rwa idiotą jesteś czy z kazirodczego związku siostry z bratem ??? Przemyt to ma być zarabianie pieniędzy ??? Ośle pier dolny ty nawet nie masz pojęcia o zarabianiu pieniędzy. Prowadzę swój biznes, jestem przedsiębiorcą, zarabiam dobrze, zatrudniam ludzi , płacę podatki. W moim przypadku można powiedzieć , że pieniądz robi pieniądz. Przemytnicy to ludzie mało inteligentni, bez perspektyw życiowych, ofermy, nieudacznicy życiowi, którzy nic nie umieją robić. Każdy osioł może pojechać do Brześcia kupić fajki drożej i w ... rozwiń

Avatar
Biznes to Biznes / 28 listopada 2015 r. o 15:44
0

Jakby mi ktoś zapłacił to bym wskazał gdzie składuje się duże ilości papierosów bez akcyzy. Wiem też kiedy zawsze odbierają z tej dziupli lewe papierosy. Za 5000 zł sprzedam tych gości wtedy jak będą mieli pełną dziuplę tych papierosów. Nie jestem żadnym konfidentem gdyż nie udzielam informacji za darmo. Dla mnie to jest biznes , interes. A wiadomo, że w interesach nie ma skrupułów. Ktoś traci , ktoś inny zarabia.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 12:51
0
Żal ci dupę ściska ? że ma auto za 50 tyś ??? itp ??? Jak tak to weź sie za zarabianie pieniędzy a nie siedzisz i pierdzisz w stołek wylewając tutaj swoje żale konfituro cebulowa . Zabił kogoś ? raczej nie , pieniądz robi pieniądz , na pewno nie masz jaj i nie wyrzekniesz sie snu żeby zarobić jak ten koleś pieniądze . A informacje że za działkę tyle zapłacił czy w remont włożył pewnie wiesz od jakichś plot bo wątpie zebys był kolega tej osoby a jezeli jestes kolega to współczuje temu człowiekowi kolegi Konfidenta
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 08:34
0
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinien zająć się urząd skarbowy. Chyba że koleś jest informatorem Straży Granicznej sprzedaje kolegów przemytników to wtedy rozumiem dlaczego go się nie zdejmuje.
Urząd Celny i Straż Graniczna zajmuje się pierdołami. A w każdej wsi jest co najmniej 2 meliny z fajkami bez akcyzy, każdy prawie wie kto też zajmuje się przemytem we wsi a takie osoby nie są eliminowane. Ileż to domów czy mieszkań jest wynajmowanych na dziuple z fajkami. Np bloki w Małaszewiczach . U nas we wsi jest taki gościo. Nigdzie nie pracuje a jeździ autem za 50 tys zł , je cały czas w barach, ostatnio kupił działkę budowlaną i zrobił remont domu . Za działkę zapłacił 40 tys a w remont też pewnie i tyle wpakował. Przecież tym powinie... rozwiń