Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 września 2019 r.
22:02

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 15 A A

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni stanowisko rozpatrzą na sesji w środę. Klub Porozumienia Samorządowego chce zasygnalizować premierowi Mateuszowi Morawickiemu, że sytuacja szpitali powiatowych jest niepokojąca, m.in. z uwagi na niedostateczne finansowanie ze strony NFZ.

– Jednym z istotnych elementów wpływających na kondycję szpitala powiatowego są koszty wynagrodzeń zatrudnionych osób – zwraca uwagę Andrzej Mironiuk, przewodniczący klubu.

Z jego wyliczeń wynika, że w 2016 roku wynagrodzenia dla pracowników pochłonęły 9,1 mln zł, a w ubiegłym już 12,2 mln zł. Zaś, koszty ogólne funkcjonowania placówki w 2017 roku wyniosły 19,8 mln zł, a w ubiegłym roku wzrosły do kwoty 24 mln zł.

Powiat bialski jest organem prowadzącym szpital. Dużym obciążeniem jest tu też oddział położniczo – ginekologiczny, który w ubiegłym roku wygenerował 1,4 mln złotych straty.

– Na kondycję szpitala wpływa niska wycena niektórych procedur medycznych – podkreśla Mironiuk.

Poza tym, w stanowisku radni podnoszą, że szpital nie ma możliwości odzyskiwania środków za tzw. nadwykonania.

– Ustawowo narzuca się na placówkę obowiązek wzrostu wynagrodzeń bez wskazania źródeł finansowania – zauważa klub radnych.

– Od 1 lipca zgodnie z ustawą o wzroście wynagrodzeń w zawodach medycznych, zobowiązani byliśmy do zapewnienia podwyżek ze środków ogólnych. A nie było na to środków w kontrakcie z NFZ – potwierdza dyrektor szpitala Wiesław Zaniewicz.

Poza tym, w stanowisku radni zwracają uwagę, że NFZ dopiero w tym toku uwzględnił częściowa rewaloryzację cen za świadczenia medyczne. Zdaniem klubu, system finansowanie szpitala w Międzyrzecu Podlaskim na zasadzie okresowo stałej "opłaty ryczałtowej" nie zdaje egzaminu. "Ustalony ryczałt nie uwzględnia wzrostu kosztów funkcjonowania zakładu (...), w tym podwyżek płac" – czytamy w stanowisku.

Radni apelują do premiera Matusza Morawickiego o konieczności przyjęcia rozwiązań, które zapewnią finansowanie wynagrodzeń dla pracowników ze środków NFZ.

O tym czy wszyscy radni przychylą się do stanowiska, okaże się na sesji w środę.

Szpital niedawno przygotował i przedłożył powiatowi program naprawczy opracowany na lata 2019–2021. – Zakładamy nakłady inwestycyjne w sprzęt i kadrę medyczną. Liczymy również na starostwo powiatowe. Chcemy inwestować w inne działalności na przykład związane z zakładem opiekuńczo–leczniczym i w ten sposób niwelować stratę – tłumaczy dyrektor Zaniewicz.

Ostatnio z członkostwa w radzie społecznej szpitala zrezygnował wicestarosta Janusz Skólimowski z PiS.

Tymczasem, lubelski NFZ informuje, że od września o dodatkowe 20 mln zł wzrośnie łączna kwota ryczałtu dla szpitali powiatowych.

– O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje każdorazowo dyrektor szpitala. Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne – tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego NFZ.

Z tych dodatkowych 20 mln zł do międzyrzeckiego szpitala ma trafić 540 tys. zł. A na przykład do placówki w Radzyniu Podlaskim 950 tys. zł, a do parczewskiej 750 tys. zł.

– Te dodatkowe środki to już trzecia w tym roku podwyżka dla szpitali I i II poziomu. Wcześniej, od stycznia do lipca, do szpitali trafiło dodatkowe 27,2 mln zł, z czego do szpitala w Międzyrzecu Podlaskim 1,1 mln zł – zaznacza Małgorzata Bartoszek.

e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pracownik / 22 września 2019 o 14:12
+13
Ten szpital dawno powinni zamknąć, tam nie ma właściwego zarządzania. Ciągle jakieś straty, dobrych lekarzy brak, są za to swojaki przywiezione w teczce nie wiadomo po co. W szpitalu gdzie są straty nie potrzeba 3 dyrektorów. Pietrosiuk i ordynator chirurgii i zastępca dyrektora, drugi szwagier Gajewskiego z PSL -u, czyli swój. A głowny to zamotaniec i podnóżek Filipiuka. Jednym słówem przechowalnia PSL za grubą kasę
Avatar
Gosc / 22 września 2019 o 13:37
+11
Działacze PSL, to najwięksi szkodnicy i oszuści w samorzadach, również w powiecie bialskim, gdzie rządzą od wielu lat. Z jakim skutkiem wszyscy widzą, na przykładzie miedzyrzeckiego szpitala. 
Avatar
Gosc / 22 września 2019 o 09:33
+7
Starostwo Powiatowe, pod rządami działaczy PSL, doprowadziło miedzyrzecki szpital, niemalże do upadłości. Szpital który kiedyś był wzorem dla innych. Nasuwa się pytanie, czy działania starosty Filipiuka z PSL i jego ludzi, jest celowe? Czy w miejsce szpitala, działacze PSL, chcą otworzyć bardziej dochodowy dla nich interes? 
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 13:07
+6
W tym szpitalu nikt nie che się leczyć, ponieważ nie tam kto leczyć. Aby szpital przynosił zyski potrzebni są PACJENCI. Poco w takiej placówce 3 dyrektorów biorących solidne gaże, rozbuchana administracja , po 3 sekretarki na jednym oddziale. Nie kompetencja i bylekość to wizytówka tej jednostki. nie do zrozumienia jest też to, że PSL  był przeciwny włączeniu do rady społecznej szpitala 2 czy 3 osób z PIS partii było nie było rządzącej. Czy w obawie, że coś odkryją? Teraz lament przedwyborczy radnego z PO Mironiuka? Jak głosował na sesji rady powiatu? Nie ma się czemu dziwić, że Międzyrzec dostał najmniej pieniędzy z góry.
W tym szpitalu nikt nie che się leczyć, ponieważ nie tam kto leczyć. Aby szpital przynosił zyski potrzebni są PACJENCI. Poco w takiej placówce 3 dyrektorów biorących solidne gaże, rozbuchana administracja , po 3 sekretarki na jednym oddziale. Nie kompetencja i bylekość to wizytówka tej jednostki. nie do zrozumienia jest też to, że PSL  był przeciwny włączeniu do rady społecznej szpitala 2 czy 3 osób z PIS partii było nie było rządzącej. Czy w obawie, że coś odkryją? Teraz lament przedwyborczy radnego z PO Mironiuka? Jak głosował na sesji rad... rozwiń
Avatar
iyi / 22 września 2019 o 09:17
+4
Do jasnej chole... a może ciemnej! Traktowanie służby zdrowia jak zakładu produkcyjnego woła o pomstę !!!!!!! Nawet ta sama choroba może klinicznie przebiegać u pacjentów inaczej, a więc potrzeba innego leczenia. Niestety obecna władza tego nie rozumie i nie zrozumie!!!!!! SZPITALE MAJĄ LECZYĆ A NIE ZARABIAĆ!!!!!!!!
Avatar
Win7 / 24 września 2019 o 07:45
+3
Dudzinski na zbity ryj won z roboty U mojego syna tez zle zlozyl reke w Bilaej lamali i od nowa skladali mi akurat osobiscie pomogl. Zadtudnic speca od zarzadzania 50 sekretarek do wipaszu za 1850 netto na produkcje.Jakos za SP Stolarczyka bylo nienajgorzej. Rozbic koligacje rodzinne i ukladziki oraz kumoterstwo Nie wspominajac o oddz wewnetrznym tam to juz cyrk to malo
Avatar
Gosc / 26 września 2019 o 14:17
+2
Niestety tak postępują działacze PSL, dla nich liczy się ich własny interes i prywata, tudzież osadzanie "swoimi" stanowisk, a nie dobro społeczne. Miedzyrzecki szpital, najlepszym przykładem. 
Avatar
Gość / 23 września 2019 o 08:22
+2
Panie radny dziwi mnie Pańska aktywnosc w tej kwestii ale cóż trzeba coś robić spostrzeżenia co do podwyżek ustawowych(50 zł dla salowej) to nic w porównaniu z tym co się wydaje na niezliczoną ilość sekretarek, tworzenie etatów dla swoich w administracji ,na zatrudnienie kontraktowe i wiele innych. Należało by się przyjrzeć jak są wydawane pieniądze a nie apelować że pieniędzy jest mało bo przy takiej gospodarce ZAWSZE bedzie mało.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:55
+1
Ginekologia powinna zostac w Miedzyrzeckim szpitalu. Gdyby ten zamkneli wczesniej znajomą z Białej Podlaskiej byśmy juz pogrzebali. Tak traktuja pacjenntow w Białej Podlaskiej. Najważniejsze sa finanse, oszczednosci a pacjent na szarym końcu.
Avatar
COSINUS Biała Podlaska / 24 września 2019 o 10:18
0
Zostały ostatnie wolne miejsca w BEZPŁATNEJ Szkole COSINUS w Białej Podlaskiej na kierunkach: technik administracji, opiekunka dziecięca oraz florysta. Już dziś zadbaj o swoją lepszą przyszłość i zdobądź nowy zawód lub kwalifikacje! Nauka w Szkole COSINUS jest CAŁKOWICIE DARMOWA! Dodatkowo, jeżeli zapisze się razem z Tobą Twój znajomy otrzymasz 100 zł! ZAPRASZAMY!
Avatar
Gosc / 26 września 2019 o 14:17
+2
Niestety tak postępują działacze PSL, dla nich liczy się ich własny interes i prywata, tudzież osadzanie "swoimi" stanowisk, a nie dobro społeczne. Miedzyrzecki szpital, najlepszym przykładem. 
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:55
+1
Ginekologia powinna zostac w Miedzyrzeckim szpitalu. Gdyby ten zamkneli wczesniej znajomą z Białej Podlaskiej byśmy juz pogrzebali. Tak traktuja pacjenntow w Białej Podlaskiej. Najważniejsze sa finanse, oszczednosci a pacjent na szarym końcu.
Avatar
COSINUS Biała Podlaska / 24 września 2019 o 10:18
0
Zostały ostatnie wolne miejsca w BEZPŁATNEJ Szkole COSINUS w Białej Podlaskiej na kierunkach: technik administracji, opiekunka dziecięca oraz florysta. Już dziś zadbaj o swoją lepszą przyszłość i zdobądź nowy zawód lub kwalifikacje! Nauka w Szkole COSINUS jest CAŁKOWICIE DARMOWA! Dodatkowo, jeżeli zapisze się razem z Tobą Twój znajomy otrzymasz 100 zł! ZAPRASZAMY!
Avatar
Win7 / 24 września 2019 o 07:45
+3
Dudzinski na zbity ryj won z roboty U mojego syna tez zle zlozyl reke w Bilaej lamali i od nowa skladali mi akurat osobiscie pomogl. Zadtudnic speca od zarzadzania 50 sekretarek do wipaszu za 1850 netto na produkcje.Jakos za SP Stolarczyka bylo nienajgorzej. Rozbic koligacje rodzinne i ukladziki oraz kumoterstwo Nie wspominajac o oddz wewnetrznym tam to juz cyrk to malo
Avatar
Gość / 23 września 2019 o 08:22
+2
Panie radny dziwi mnie Pańska aktywnosc w tej kwestii ale cóż trzeba coś robić spostrzeżenia co do podwyżek ustawowych(50 zł dla salowej) to nic w porównaniu z tym co się wydaje na niezliczoną ilość sekretarek, tworzenie etatów dla swoich w administracji ,na zatrudnienie kontraktowe i wiele innych. Należało by się przyjrzeć jak są wydawane pieniądze a nie apelować że pieniędzy jest mało bo przy takiej gospodarce ZAWSZE bedzie mało.
Avatar
Międzyrzeczanin / 22 września 2019 o 23:30
0
Jeżeli chodzi o lekarzy. Jedno nazwisko Dudziński - ilu sportowcom skomplikował życie? Kolega z sekcji ze spuchnięta dłonią wpada na izbę przyjęć. Co Dudziński powiedzial? Smarować altacetem - stłuczenie. Dwa tygodnie nie pomaga, ból opuchlizna nie znika - po trzech tygodniach kolega robi RTG okazuje się, że złamanie (wykluczony z treningu na cztery tygodnie w gipsie) Kolejny pacjent prosto z meczu z opuchnięta nogą, konkretnie w kolanie (zerwane więzadła krzyżowego). Co Dudziński na to? A jakże altacet do momentu poprawy. Ból u pacjenta niemożliwy do zniesienia. Mimowolne łzawienie brak możliwości poruszania się o własnych siłach. Pacjent musiał sam kombinować czyli prywatną konsultacja w gabinecie w innym mieście. Lekarz się za banie złapał jak to możliwe że nie było wcześniejszego rozpoznania i właściwej diagnozy? Pacjent przeszedł operację rekonstrukcji więzadła i długotrwałą rehabilitację, z własnej kieszeni musiał musiał zapłacić za ortezę. Był wykluczony na długi czas ze sportu i możliwości zarobku. Dzisiaj również słyszałem o pacjencie który nie mógł podnieść reki (również sportowiec) Dudziński zdiagnozował stłuczenie barku i zalecił... Altacet. Tu muszę oddać sprawiedliwość było RTG i kości całe. Jedynymi osobami które zasługują na szacunek w szpitalu to personel pracujący za najniższą krajową. Podbijcie komentarz jeżeli też usłyszeliście że na wasze dolegliwości najlepszym rozwiązaniem był Altacet
Jeżeli chodzi o lekarzy. Jedno nazwisko Dudziński - ilu sportowcom skomplikował życie? Kolega z sekcji ze spuchnięta dłonią wpada na izbę przyjęć. Co Dudziński powiedzial? Smarować altacetem - stłuczenie. Dwa tygodnie nie pomaga, ból opuchlizna nie znika - po trzech tygodniach kolega robi RTG okazuje się, że złamanie (wykluczony z treningu na cztery tygodnie w gipsie) Kolejny pacjent prosto z meczu z opuchnięta nogą, konkretnie w kolanie (zerwane więzadła krzyżowego). Co Dudziński na to? A jakże altacet do momentu poprawy. Ból u pacjenta nie... rozwiń
Avatar
Grześ / 22 września 2019 o 16:02
0
Może by tak redakcja nie łamała praw autorskich co do zdjęcia ilustracyjnego i postąpiła zgodnie z warunkami licencji, czyli wskazała autora…
Avatar
Pracownik / 22 września 2019 o 14:12
+13
Ten szpital dawno powinni zamknąć, tam nie ma właściwego zarządzania. Ciągle jakieś straty, dobrych lekarzy brak, są za to swojaki przywiezione w teczce nie wiadomo po co. W szpitalu gdzie są straty nie potrzeba 3 dyrektorów. Pietrosiuk i ordynator chirurgii i zastępca dyrektora, drugi szwagier Gajewskiego z PSL -u, czyli swój. A głowny to zamotaniec i podnóżek Filipiuka. Jednym słówem przechowalnia PSL za grubą kasę
Avatar
Gosc / 22 września 2019 o 13:37
+11
Działacze PSL, to najwięksi szkodnicy i oszuści w samorzadach, również w powiecie bialskim, gdzie rządzą od wielu lat. Z jakim skutkiem wszyscy widzą, na przykładzie miedzyrzeckiego szpitala. 
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 13:07
+6
W tym szpitalu nikt nie che się leczyć, ponieważ nie tam kto leczyć. Aby szpital przynosił zyski potrzebni są PACJENCI. Poco w takiej placówce 3 dyrektorów biorących solidne gaże, rozbuchana administracja , po 3 sekretarki na jednym oddziale. Nie kompetencja i bylekość to wizytówka tej jednostki. nie do zrozumienia jest też to, że PSL  był przeciwny włączeniu do rady społecznej szpitala 2 czy 3 osób z PIS partii było nie było rządzącej. Czy w obawie, że coś odkryją? Teraz lament przedwyborczy radnego z PO Mironiuka? Jak głosował na sesji rady powiatu? Nie ma się czemu dziwić, że Międzyrzec dostał najmniej pieniędzy z góry.
W tym szpitalu nikt nie che się leczyć, ponieważ nie tam kto leczyć. Aby szpital przynosił zyski potrzebni są PACJENCI. Poco w takiej placówce 3 dyrektorów biorących solidne gaże, rozbuchana administracja , po 3 sekretarki na jednym oddziale. Nie kompetencja i bylekość to wizytówka tej jednostki. nie do zrozumienia jest też to, że PSL  był przeciwny włączeniu do rady społecznej szpitala 2 czy 3 osób z PIS partii było nie było rządzącej. Czy w obawie, że coś odkryją? Teraz lament przedwyborczy radnego z PO Mironiuka? Jak głosował na sesji rad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika 0 4

Zamieszania z transferem Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg do Motoru ciąg dalszy. Najpierw w piątek spadkowicz z II ligi poinformował, że oddał pieniądze żółto-biało-niebieskim i przenosiny napastnika do Lublina zostały anulowane. Innego zdania są jednak działacze Motoru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 0 1

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 30 0

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 1

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 26 6

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 21 23

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 2

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 4 18

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 4

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0