Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 listopada 2019 r.
17:14

Lubelskie: Rodzina straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
13 13 A A
(fot. archiwum prywatne )

Rodzina Kociuków z Motwicy w gminie Sosnówka straciła w pożarze dach na głową. Przyjaciele w internecie uruchomili zbiórkę na odbudowę domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pożar wybuchł o północy z 8 na 9 listopada. – Siedem jednostek straży brało udział w gaszeniu pożaru. Akcja trwała pięć godzin– relacjonuje mł. bryg. Mirosław Byszuk rzecznik Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Rodzina z dwójką dzieci zdążyła się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków. Zarzewie pożaru było na poddaszu drewnianego domu. – Strażacy wynieśli część wyposażenia z parteru – dodaje Byszuk. Ale dom i tak nadaje się do rozbiórki. – Wstępnie oszacowaliśmy straty na pół miliona złotych – zaznacza rzecznik. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Mamy dach nad głową u rodziców i podstawowe potrzeby zapewnione – przyznaje Arkadiusz Kociuk, właściciel domu. – Nie ma raczej mowy o remoncie, tym bardziej że dom już raz był remontowany– dodaje. Najbliżsi dają rodzinie podstawowe wsparcie. – Część rzeczy udało się wynieść, na razie trudno powiedzieć czego nam będzie jeszcze potrzeba –podkreśla Kociuk. Na pewno przydadzą się materiały budowlane na budowę domu.

 – Gmina dołoży wszelkich starań i wykorzystamy wszystkie możliwości jakie pozwala prawo, aby pomóc w zaistniałej sytuacji– mówi Marcin Babkiewicz wójt gminy Sosnówka. Ale na razie wójt nie podaje o jaką pomoc dokładnie chodzi. Za to w internecie przyjaciele rodziny uruchomili już zbiórkę na odbudowę domu. – Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. To rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dzisiaj są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Potrzebują naszej pomocy. Dzięki waszemu wsparciu finansowemu i przyjacielsko– sąsiedzkiej pomocy, możemy pokazać im, że nie są sami w tej tragedii– zachęca pan Piotr. Na początek chodzi o 50 tys. zł. We wtorek prawie połowa tej kwoty już była na liczniku.

 Tutaj można wpłacać pieniądze na rzecz odbudowy domu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak ;) / 12 listopada 2019 r. o 20:17
+6
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 17:48
+4
Rozumiem, że ubezpieczyciel oszacował straty i szykuje przelew!
Avatar
Kasia Downbor / 12 listopada 2019 r. o 18:01
+3
Rozumiem, że ubezpieczyciel oszacował straty i szykuje przelew!
 Niestety, Janusze z Motwicy przykozaczyli oszczędzając kilkadziesiąt złotych rocznie i nie zawarli OBOWIĄZKOWEGO ubezpieczenia, zatem żaden z ubezpieczycieli nie czuje się odpowiedzialny. Dlatego trzeba znaleźć frajerów, któzy sfinanują budowę i nową plazmę.
Avatar
Motwiczanka / 16 listopada 2019 r. o 20:26
+2
Jak każdy wie zbiórka nie jest przymusem, jest napisane kto ja utworzył. Jak ktoś chce się wypowiadać nie znając sytuacji z ubezpieczeniem czy zrzutka to niech sobie daruję głupie komentarze. Ludzie mają uczucia, szanujmy się.
Avatar
Archiwum x / 12 listopada 2019 r. o 23:02
+1
Nie wazne ile ma sie dzieci ale wyzwaniem jest je wychować na wartościowych ludzi.... Wróże tym mamusiom co liczą tylko na 500 + ze z czasem obudza się ... " z ręką w nocniku " Bo nic nie może wiecznie trwać ...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 08:04
0
Spokojnie, dom był ubezpieczony.
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 18:08
-1
Dom był ubezpieczony! Janusz i Grażyna z Motwicy o to zadbali składki nie małe odprowadzali zrzutki sami nie organizowali a teraz proszą tych co ich nie znają aby się odje....li
Avatar
Ks. Antoni / 12 listopada 2019 r. o 18:44
-1
" Oszacowano straty na pół miliona złotych " Ha ha ha ha ha ..... ten drewniany kurnik był warty może ze 100 tys. złotych. Za pół miliona to można wybudować naprawdę wielki dom z działką . Lub kupić 3 mieszkania w bloku . Jak to mówią chytry i łakomy dwa razy traci. Dom należy ubezpieczyć. Powinno być zero pomocy . Jak szkoda było na ubezpieczenie .
Avatar
Pracująca / 12 listopada 2019 r. o 18:23
-1
Jacy tu wszyscy mądrzy.....szczególnie Pani chwaląc się zwolnieniem z pracy....ciekawe z czego kiedyś będzie emerytura? Ja nie mam ochoty na nią zarabiać.
Avatar
Bobik kulfon / 13 listopada 2019 r. o 10:13
-4
Ja też jestem tego zdania że nie trzeba domu ubezpieczyć. Po co marnować kasę i płacić składki ubezpieczeniowe. Tą kasę można przepic. A w razie pożaru to znajomi zrobią zbiórkę w internecie, resztę kasy dołoży gmina i będę miał nowy dom za darmo a wy dziady będziecie w starych swoich lepiankach siedzieć.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 08:04
0
Spokojnie, dom był ubezpieczony.
Avatar
Motwiczanka / 16 listopada 2019 r. o 20:26
+2
Jak każdy wie zbiórka nie jest przymusem, jest napisane kto ja utworzył. Jak ktoś chce się wypowiadać nie znając sytuacji z ubezpieczeniem czy zrzutka to niech sobie daruję głupie komentarze. Ludzie mają uczucia, szanujmy się.
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 18:08
-1
Dom był ubezpieczony! Janusz i Grażyna z Motwicy o to zadbali składki nie małe odprowadzali zrzutki sami nie organizowali a teraz proszą tych co ich nie znają aby się odje....li
Avatar
Bobik kulfon / 13 listopada 2019 r. o 10:13
-4
Ja też jestem tego zdania że nie trzeba domu ubezpieczyć. Po co marnować kasę i płacić składki ubezpieczeniowe. Tą kasę można przepic. A w razie pożaru to znajomi zrobią zbiórkę w internecie, resztę kasy dołoży gmina i będę miał nowy dom za darmo a wy dziady będziecie w starych swoich lepiankach siedzieć.
Avatar
Archiwum x / 12 listopada 2019 r. o 23:02
+1
Nie wazne ile ma sie dzieci ale wyzwaniem jest je wychować na wartościowych ludzi.... Wróże tym mamusiom co liczą tylko na 500 + ze z czasem obudza się ... " z ręką w nocniku " Bo nic nie może wiecznie trwać ...
Avatar
Vanessa / 12 listopada 2019 r. o 22:06
-5
Ja tam też biorę 500+. Za darmo dają ludziom to trzeba brać. Jak się ma 4 czy 5 dzieci to się dostaje od państwa 2000- 2500 zł więc po jaką cholerę pracować jak się ma kasę na dzieci. Ja też nie pracuję bo po co ? Pieniądze mam z 500+ . A jak ktoś zazdrości , że niektórzy nie pracują bo żyją z dzieci i z 500+ to niech sobie też NAROBI POTOMSTWA i też nie będzie musiał pracować bo dostanie kasę za darmo bez pracy. Zazdrościcie nam że my mamy po czworo dzieci i mamy 2000 zł lub 2500 jak się ma 5 dzieci. Naróbcie sobie 6 dzieci i będziecie mieli 3000 zł a nie tu zazdrościcie nam wielodzietnym rodzinom. Dzięki 500+ to stać mnie na dużo rzeczy ..... nawet papieroski sobie kupuję z 500+ . Kiedyś paliłam ruskie a teraz za sprawą 500+ palę polskie ze sklepu bo mnie stać.
Ja tam też biorę 500+. Za darmo dają ludziom to trzeba brać. Jak się ma 4 czy 5 dzieci to się dostaje od państwa 2000- 2500 zł więc po jaką cholerę pracować jak się ma kasę na dzieci. Ja też nie pracuję bo po co ? Pieniądze mam z 500+ . A jak ktoś zazdrości , że niektórzy nie pracują bo żyją z dzieci i z 500+ to niech sobie też NAROBI POTOMSTWA i też nie będzie musiał pracować bo dostanie kasę za darmo bez pracy. Zazdrościcie nam że my mamy po czworo dzieci i mamy 2000 zł lub 2500 jak się ma 5 dzieci. Naróbcie sobie 6 dzieci i będziecie mie... rozwiń
Avatar
biedota emerytalna / 12 listopada 2019 r. o 21:33
-4
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
 Bo to ***y PiS tak skłócił ludzi, gdzie nierobom daje więcej jak tym co pracowali 35-55 lat
 Bo to ***y PiS tak skłócił ludzi, gdzie nierobom daje więcej jak tym co pracowali 35-55 lat rozwiń
Avatar
Polak ;) / 12 listopada 2019 r. o 20:17
+6
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,... rozwiń
Avatar
Ks. Antoni / 12 listopada 2019 r. o 18:44
-1
" Oszacowano straty na pół miliona złotych " Ha ha ha ha ha ..... ten drewniany kurnik był warty może ze 100 tys. złotych. Za pół miliona to można wybudować naprawdę wielki dom z działką . Lub kupić 3 mieszkania w bloku . Jak to mówią chytry i łakomy dwa razy traci. Dom należy ubezpieczyć. Powinno być zero pomocy . Jak szkoda było na ubezpieczenie .
Avatar
Pracująca / 12 listopada 2019 r. o 18:23
-1
Jacy tu wszyscy mądrzy.....szczególnie Pani chwaląc się zwolnieniem z pracy....ciekawe z czego kiedyś będzie emerytura? Ja nie mam ochoty na nią zarabiać.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urzędy Skarbowe w województwie lubelskim. Gdzie załatwić sprawę?

Urzędy Skarbowe w województwie lubelskim. Gdzie załatwić sprawę?

Położone na wschodzie Polski województwo lubelskie posiada 22 oddziały Urzędu Skarbowego, z czego aż 4 zlokalizowane są na terenie Lublina. Powodem tego, jest spora liczba mieszkańców, która musi zostać obsłużona. Kilka oddziałów na terenie całego miasta może skutecznie ograniczyć powstawanie kolejek, które nie są na rękę petentom, ale również Urzędowi Skarbowemu.

Tomografia komputerowa czy rezonans - które badanie wybrać?

Tomografia komputerowa czy rezonans - które badanie wybrać?

Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to dwa zupełnie różne badania, które często są mylone przez pacjentów. Przyczyną zapewne jest podobny sposób wykonywania oraz skomplikowane nazwy. Zobacz, kiedy lepszy będzie rezonans, a kiedy zrobić tomografię komputerową.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 lutego 2020 r.

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

W izolatorium w Wólce Cycowskiej przygotowano 36 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych.

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

O rezygnacji prezesa „Biomed-Lublin” Marcina Piróga poinformowała dzisiaj spółka. Akcje lubelskiej spółki potaniały na giełdzie.

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wynajmowanie mieszkania bywa loterią, na której niestety można też wiele przegrać. Dobrze przekonała się o tym mieszkanka Chełma, której po lokatorce zostało zadłużone i zdewastowane mieszkanie.

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Jedna babcia powiedziała drugiej i tak pocztą pantoflową rozpoczęła się akcja dziergania szalików, czapek i rękawiczek dla dzieci z dworca Brześć.

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Najstarsi górale nie pamiętają tak udanego początku sezonu w wykonaniu Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w weekend odniosła wygrane numer osiem i dziewięć w obecnych rozgrywkach. Trzeba dodać, że niebiesko-białe nadal są niepokonane.

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Kocia kawiarnia Mrau Cafe z ul. Okopowej potrzebuje wsparcia. W związku z pandemią goście nie mogą jej odwiedzać, by cieszyć się smacznym deserem i towarzystwem zwierząt. Koty z ich potrzebami zostały.

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Po domowym zwycięstwie nad ŁKS Łódź piłkarze Górnika Łęczna zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem i powalczą o drugą wygraną na wyjeździe w tym sezonie

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Od grudnia będzie można więcej dorobić do świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzrosną kwoty limitów, na jakie muszą uważać pracujący renciści oraz emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze wieku emerytalnego.

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych
galeria

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych

Kolejna grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wznowiła dzisiaj zajęcia w trybie stacjonarnym. Mimo trwającej pandemii, uczelnia tłumaczy, że jest to konieczne do skutecznego kształcenia.

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego
4 grudnia 2020, 10:00
galeria
film

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie startuje z nowym nieszablonowym projektem tanecznym realizowanym w przestrzeni miasta, ukazującym różne oblicza Lublina. Inicjatywa "MY.WY.ARTYŚCI" zostanie zaprezentowana w grudniu w formie online na Facebooku Teatru.

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Dopiero ostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy Unią Żabików i Gromem Kąkolewnica ustalił ostateczną kolejność na podium. Ekipa z Żabikowa, niczym wytrawny bokser, zadała liderowi dwa ciosy, które sprawiły, że to właśnie podopieczni trenera Artura Dadasiewicza wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!