Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 listopada 2019 r.
17:14

Lubelskie: Rodzina straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
13 13 A A
(fot. archiwum prywatne )

Rodzina Kociuków z Motwicy w gminie Sosnówka straciła w pożarze dach na głową. Przyjaciele w internecie uruchomili zbiórkę na odbudowę domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pożar wybuchł o północy z 8 na 9 listopada. – Siedem jednostek straży brało udział w gaszeniu pożaru. Akcja trwała pięć godzin– relacjonuje mł. bryg. Mirosław Byszuk rzecznik Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Rodzina z dwójką dzieci zdążyła się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków. Zarzewie pożaru było na poddaszu drewnianego domu. – Strażacy wynieśli część wyposażenia z parteru – dodaje Byszuk. Ale dom i tak nadaje się do rozbiórki. – Wstępnie oszacowaliśmy straty na pół miliona złotych – zaznacza rzecznik. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Mamy dach nad głową u rodziców i podstawowe potrzeby zapewnione – przyznaje Arkadiusz Kociuk, właściciel domu. – Nie ma raczej mowy o remoncie, tym bardziej że dom już raz był remontowany– dodaje. Najbliżsi dają rodzinie podstawowe wsparcie. – Część rzeczy udało się wynieść, na razie trudno powiedzieć czego nam będzie jeszcze potrzeba –podkreśla Kociuk. Na pewno przydadzą się materiały budowlane na budowę domu.

 – Gmina dołoży wszelkich starań i wykorzystamy wszystkie możliwości jakie pozwala prawo, aby pomóc w zaistniałej sytuacji– mówi Marcin Babkiewicz wójt gminy Sosnówka. Ale na razie wójt nie podaje o jaką pomoc dokładnie chodzi. Za to w internecie przyjaciele rodziny uruchomili już zbiórkę na odbudowę domu. – Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. To rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dzisiaj są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Potrzebują naszej pomocy. Dzięki waszemu wsparciu finansowemu i przyjacielsko– sąsiedzkiej pomocy, możemy pokazać im, że nie są sami w tej tragedii– zachęca pan Piotr. Na początek chodzi o 50 tys. zł. We wtorek prawie połowa tej kwoty już była na liczniku.

 Tutaj można wpłacać pieniądze na rzecz odbudowy domu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak ;) / 12 listopada 2019 r. o 20:17
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 17:48
Rozumiem, że ubezpieczyciel oszacował straty i szykuje przelew!
Avatar
Kasia Downbor / 12 listopada 2019 r. o 18:01
Rozumiem, że ubezpieczyciel oszacował straty i szykuje przelew!
 Niestety, Janusze z Motwicy przykozaczyli oszczędzając kilkadziesiąt złotych rocznie i nie zawarli OBOWIĄZKOWEGO ubezpieczenia, zatem żaden z ubezpieczycieli nie czuje się odpowiedzialny. Dlatego trzeba znaleźć frajerów, któzy sfinanują budowę i nową plazmę.
Avatar
Motwiczanka / 16 listopada 2019 r. o 20:26
Jak każdy wie zbiórka nie jest przymusem, jest napisane kto ja utworzył. Jak ktoś chce się wypowiadać nie znając sytuacji z ubezpieczeniem czy zrzutka to niech sobie daruję głupie komentarze. Ludzie mają uczucia, szanujmy się.
Avatar
Archiwum x / 12 listopada 2019 r. o 23:02
Nie wazne ile ma sie dzieci ale wyzwaniem jest je wychować na wartościowych ludzi.... Wróże tym mamusiom co liczą tylko na 500 + ze z czasem obudza się ... " z ręką w nocniku " Bo nic nie może wiecznie trwać ...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 08:04
Spokojnie, dom był ubezpieczony.
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 18:08
Dom był ubezpieczony! Janusz i Grażyna z Motwicy o to zadbali składki nie małe odprowadzali zrzutki sami nie organizowali a teraz proszą tych co ich nie znają aby się odje....li
Avatar
Ks. Antoni / 12 listopada 2019 r. o 18:44
" Oszacowano straty na pół miliona złotych " Ha ha ha ha ha ..... ten drewniany kurnik był warty może ze 100 tys. złotych. Za pół miliona to można wybudować naprawdę wielki dom z działką . Lub kupić 3 mieszkania w bloku . Jak to mówią chytry i łakomy dwa razy traci. Dom należy ubezpieczyć. Powinno być zero pomocy . Jak szkoda było na ubezpieczenie .
Avatar
Pracująca / 12 listopada 2019 r. o 18:23
Jacy tu wszyscy mądrzy.....szczególnie Pani chwaląc się zwolnieniem z pracy....ciekawe z czego kiedyś będzie emerytura? Ja nie mam ochoty na nią zarabiać.
Avatar
Bobik kulfon / 13 listopada 2019 r. o 10:13
Ja też jestem tego zdania że nie trzeba domu ubezpieczyć. Po co marnować kasę i płacić składki ubezpieczeniowe. Tą kasę można przepic. A w razie pożaru to znajomi zrobią zbiórkę w internecie, resztę kasy dołoży gmina i będę miał nowy dom za darmo a wy dziady będziecie w starych swoich lepiankach siedzieć.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 08:04
Spokojnie, dom był ubezpieczony.
Avatar
Motwiczanka / 16 listopada 2019 r. o 20:26
Jak każdy wie zbiórka nie jest przymusem, jest napisane kto ja utworzył. Jak ktoś chce się wypowiadać nie znając sytuacji z ubezpieczeniem czy zrzutka to niech sobie daruję głupie komentarze. Ludzie mają uczucia, szanujmy się.
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 18:08
Dom był ubezpieczony! Janusz i Grażyna z Motwicy o to zadbali składki nie małe odprowadzali zrzutki sami nie organizowali a teraz proszą tych co ich nie znają aby się odje....li
Avatar
Bobik kulfon / 13 listopada 2019 r. o 10:13
Ja też jestem tego zdania że nie trzeba domu ubezpieczyć. Po co marnować kasę i płacić składki ubezpieczeniowe. Tą kasę można przepic. A w razie pożaru to znajomi zrobią zbiórkę w internecie, resztę kasy dołoży gmina i będę miał nowy dom za darmo a wy dziady będziecie w starych swoich lepiankach siedzieć.
Avatar
Archiwum x / 12 listopada 2019 r. o 23:02
Nie wazne ile ma sie dzieci ale wyzwaniem jest je wychować na wartościowych ludzi.... Wróże tym mamusiom co liczą tylko na 500 + ze z czasem obudza się ... " z ręką w nocniku " Bo nic nie może wiecznie trwać ...
Avatar
Vanessa / 12 listopada 2019 r. o 22:06
Ja tam też biorę 500+. Za darmo dają ludziom to trzeba brać. Jak się ma 4 czy 5 dzieci to się dostaje od państwa 2000- 2500 zł więc po jaką cholerę pracować jak się ma kasę na dzieci. Ja też nie pracuję bo po co ? Pieniądze mam z 500+ . A jak ktoś zazdrości , że niektórzy nie pracują bo żyją z dzieci i z 500+ to niech sobie też NAROBI POTOMSTWA i też nie będzie musiał pracować bo dostanie kasę za darmo bez pracy. Zazdrościcie nam że my mamy po czworo dzieci i mamy 2000 zł lub 2500 jak się ma 5 dzieci. Naróbcie sobie 6 dzieci i będziecie mieli 3000 zł a nie tu zazdrościcie nam wielodzietnym rodzinom. Dzięki 500+ to stać mnie na dużo rzeczy ..... nawet papieroski sobie kupuję z 500+ . Kiedyś paliłam ruskie a teraz za sprawą 500+ palę polskie ze sklepu bo mnie stać.
Ja tam też biorę 500+. Za darmo dają ludziom to trzeba brać. Jak się ma 4 czy 5 dzieci to się dostaje od państwa 2000- 2500 zł więc po jaką cholerę pracować jak się ma kasę na dzieci. Ja też nie pracuję bo po co ? Pieniądze mam z 500+ . A jak ktoś zazdrości , że niektórzy nie pracują bo żyją z dzieci i z 500+ to niech sobie też NAROBI POTOMSTWA i też nie będzie musiał pracować bo dostanie kasę za darmo bez pracy. Zazdrościcie nam że my mamy po czworo dzieci i mamy 2000 zł lub 2500 jak się ma 5 dzieci. Naróbcie sobie 6 dzieci i będziecie mie... rozwiń
Avatar
biedota emerytalna / 12 listopada 2019 r. o 21:33
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
 Bo to ***y PiS tak skłócił ludzi, gdzie nierobom daje więcej jak tym co pracowali 35-55 lat
 Bo to ***y PiS tak skłócił ludzi, gdzie nierobom daje więcej jak tym co pracowali 35-55 lat rozwiń
Avatar
Polak ;) / 12 listopada 2019 r. o 20:17
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,ze Polacy bardziej są przyjaźni... Rozczarowany ...
Czytając te komentarze aż nie mogę uwierzyć, ze krzywda ludzka nie zna wspolczucia. Chory zawisny naród. Za zlotowke to by ludzi spalili. A ten wpis o 500 + to rzenada. Świadczenie jest po to aby dzieci miały lepiej a nie krowy które żerują na własnym potomstwie... Do roboty! A nie dzieci klepac! Co do nieszczescia ktore dotknelo malzenstwa jestem za pomocą. A wy wszyscy tak ubespieczacie swoje domki? Zero współczucia. Ciekawy jestem czy w sytuacji odwrotnej wpisujący byli by tak madrzy jakby to ich dotknęła taka tragedia. Wstyd, myślałem ,... rozwiń
Avatar
Ks. Antoni / 12 listopada 2019 r. o 18:44
" Oszacowano straty na pół miliona złotych " Ha ha ha ha ha ..... ten drewniany kurnik był warty może ze 100 tys. złotych. Za pół miliona to można wybudować naprawdę wielki dom z działką . Lub kupić 3 mieszkania w bloku . Jak to mówią chytry i łakomy dwa razy traci. Dom należy ubezpieczyć. Powinno być zero pomocy . Jak szkoda było na ubezpieczenie .
Avatar
Pracująca / 12 listopada 2019 r. o 18:23
Jacy tu wszyscy mądrzy.....szczególnie Pani chwaląc się zwolnieniem z pracy....ciekawe z czego kiedyś będzie emerytura? Ja nie mam ochoty na nią zarabiać.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.