Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 listopada 2019 r.
11:43

Szpital w Białej Podlaskiej ma nowego dyrektora

20 27 A A
Adam Chodziński
Adam Chodziński

To już pewne. Nowym dyrektorem bialskiego szpitala został Adam Chodziński, który dotychczas był zastępcą Dariusza Oleńskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodziński wygrał konkurs na to stanowisko, pokonując drugiego kandydata Karola Sudewicza. - Szpital w Białej Podlaskiej to flagowa placówka służby zdrowia podległa samorządowi województwa. Jestem przekonany, że nowy dyrektor będzie równie skuteczny w zarządzaniu, co jego poprzednik - podkreśla Jarosław Stawiarki, marszałek województwa lubelskiego.

Konkurs rozpisano po tym, jak ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy dyrektor Dariusz Oleński. Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym kierował przez ostatnie 15 lat. Przez ten czas wyprowadził placówkę z długów i od 2005 roku utrzymuje ona dodatni wynik finansowy.

W tym czasie szpital znacznie powiększył też swój majątek trwały – z 15 do 113 mln zł. Decyzję o rezygnacji, jak zapewniał, podjął samodzielnie. – To moja całkowicie autonomiczna decyzja, która nie jest wynikiem żadnych nacisków, ani też propozycji zawodowych – tłumaczył Oleński. Jednak z końcem września fotel szefa szpitala zamienił na biurko zastępcy dyrektora tej placówki.

Adam Chodziński w placówce pracuje od grudnia ubiegłego roku. Szybko awansował, bo już w marcu był zastępcą dyrektora. Obecnie jest też miejskim radnym Zjednoczonej Prawicy. W poprzedniej kadencji był zastępcą prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS). To m.in. absolwent bialskiej filii AWF, skończył też zarządzanie w administracji i samorządzie terytorialnym na SGH.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rob / 19 listopada 2019 r. o 18:13
NHahahahahaha może zorganizować odrazu referendum o odwołaniu z zawodu dyrektora. Położy szpital tak jak położył budowę stadionu, budowę karuzeli itd. Ciekawe jaka pensja pewnie z 15 tysi na rękę. A poprzedni odszedł na pewno sam hahahahahahaha. Tak siW upycha kolesi Stefaniuka i całej bandy pisowskiej.[/quote] W odróżnieniu od prezesów i władz spółek tu chociaż ogłoszono konkurs. Z 2 kandydatów wybrano 1... Dlaczego nie zgłosił się nikt inny? Przecież, przy wyborze z większej liczby można by było wytykać braki, przynależność partyjną czy układy? Jak się robi pokazał już Litwiniuk. Dyrektor - emeryt przechodził z CV obok firmy i z powodu braku kadr w mieście został perspektywicznym wodzem w firmie, drugiemu stworzył stanowisko wiceprezesa za 15tys z zakupem auta za ok.100 tyś, trzeci to partyjny guru , który podnosi ceny biletów dla uczniów o 60%, kolejny administruje stadionem gdzie przez rok nie potrafi wstawić furtki na sztuczne boisko by potem płakać, że ktoś mu wchodzi i niszczy mienie Zgl-owskie... Dlaczego na stanowiska z gaża 10-15 tyś nie było konkursów??? [/quote] Hahahhahahahwhwhwhw konkurs hahahahahahahahaha, kolega Stefaniuka i zając Sudewicz hahahahahahahahaha konkurs hahahahahahahaha nie ośmieszaj się. Auto nie za 100 tysi tylko za 200 tysi a płacone miesięcznie 1300. Tuman jesteś w jaki sposób można mieć takie auto. Jak ma prowadzić szpital tak jak Chodzinski prowadził inwestycje na stadionie to gratuluje wyboru. Przypomnę jeszcze o Karuzeli. Świetny fachowiec, pewnie leżał w szpitalu. Zastanów się człowieku w jakim stanie zostawił spółki Stefaniuk i jego przydupasy prezesi: PEC 1,5 mln straty, MZK 600 tysi straty, porażka... [/quote]  Nie byłem fanem poprzednich rządów, ale przypomne że [quote][quote][quote]NHahahahahaha może zorganizować odrazu referendum o odwołaniu z zawodu dyrektora. Położy szpital tak jak położył budowę stadionu, budowę karuzeli itd. Ciekawe jaka pensja pewnie z 15 tysi na rękę. A poprzedni odszedł na pewno sam hahahahahahaha. Tak siW upycha kolesi Stefaniuka i całej bandy pisowskiej.
W odróżnieniu od prezesów i władz spółek tu chociaż ogłoszono konkurs. Z 2 kandydatów wybrano 1... Dlaczego nie zgłosił się nikt inny? Przecież, przy wyborze z większej liczby można by było wytykać braki, przynależność partyjną czy układy? Jak się robi pokazał już Litwiniuk. Dyrektor - emeryt przechodził z CV obok firmy i z powodu braku kadr w mieście został perspektywicznym wodzem w firmie, drugiemu stworzył stanowisko wiceprezesa za 15tys z zakupem auta za ok.100 tyś, trzeci to partyjny guru , który podnosi ceny biletów dla uczniów o 60%, kolejny administruje stadionem gdzie przez rok nie potrafi wstawić furtki na sztuczne boisko by potem płakać, że ktoś mu wchodzi i niszczy mienie Zgl-owskie... Dlaczego na stanowiska z gaża 10-15 tyś nie było konkursów???
Hahahhahahahwhwhwhw konkurs hahahahahahahahaha, kolega Stefaniuka i zając Sudewicz hahahahahahahahaha konkurs hahahahahahahaha nie ośmieszaj się. Auto nie za 100 tysi tylko za 200 tysi a płacone miesięcznie 1300. Tuman jesteś w jaki sposób można mieć takie auto. Jak ma prowadzić szpital tak jak Chodzinski prowadził inwestycje na stadionie to gratuluje wyboru. Przypomnę jeszcze o Karuzeli. Świetny fachowiec, pewnie leżał w szpitalu. Zastanów się człowieku w jakim stanie zostawił spółki Stefaniuk i jego przydupasy prezesi: PEC 1,5 mln straty, MZK 600 tysi straty, porażka...
 w Karuzeli smrodu narobił kolega Litwiniuka,bialski biznesmen, który namawiał mieszkańców do wnoszenia skarg na uciążliwość budowy w zamian za pomoc prawną w zakresie zasiedzenia terenów po "meblach". Gdy Karuzela zaczęła się dogadywać indywidualnie z mieszkańcami, ów biznesmen przedstawił kobiecie fakturę na ok.1 mln za 10 m-cy obsługi... 
 w Karuzeli smrodu narobił kolega Litwiniuka,bialski biznesmen, który namawiał mieszkańców do wnoszenia skarg na uciążliwość budowy w zamian za pomoc prawną w zakresie zasiedzenia terenów po "meblach". Gdy Karuzela zaczęła się dogadywać indywidualnie z mieszkańcami, ów biznesmen przedstawił kobiecie fakturę na ok.1 mln za 10 m-cy obsługi...  rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 10:24
Rozpieprzyli stadninę Przyszła pora na szpital
Avatar
Adam Chodzinski / 19 listopada 2019 r. o 12:31
Wygrałem bo ja z zawodu jestem dyrektorem! Kierowanie pod wpływem i dyrektorowanie mam we krwi, wyssałem z palca matki. Te 115 baniek spieniężę do końca kadencji "dobrej zmiany" - tak mi dopomóż Buk!
Avatar
Xxx / 20 listopada 2019 r. o 08:31
Jak ktoś naprawdę uważa, że ten konkurs był uczciwy to nie ma pojęcia o polityce i o tym co się dzieje dookoła. Chodzinski będziemy patrzeć jak niszczysz ten szpital. Zal
 Czy ktoś bronił wziąć udział w konkursie na dyrektora? Przecież poza jedną opcją nie zgłosił się nikt... Jak w sytuacji braku innych kandydatów można pytać o uczciwość konkursową? Trochę inaczej wyglądala sytuacja w spółkach miejskich. Nikt spoza układu koleżeńsko-partyjnego nie miał żadnych szans na ubieganie się o stanowiska.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 23:30
Jak ktoś naprawdę uważa, że ten konkurs był uczciwy to nie ma pojęcia o polityce i o tym co się dzieje dookoła. Chodzinski będziemy patrzeć jak niszczysz ten szpital. Zal
Avatar
stoppisowi / 19 listopada 2019 r. o 14:26
Skandal, nowy misiewicz
Avatar
Bialczanin / 19 listopada 2019 r. o 22:47
Legitymacja PiS dzisiaj to jak legitymacja PZPR przed 1989 r. Ale durni ludzie w Białej i tak to kupią - Jarosław na nich pluje, a oni twierdzą, że deszcz pada...
Avatar
Gosc / 19 listopada 2019 r. o 16:23
Do Roba: Budowę stadionu PO-łoźyl Litwiniuk 
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 12:05
Oj Pan Sudewicz przegrał... Nie poznała się komisja a to taki talent, taka inteligencja! W mig trzeba będzie mu znaleźć jakąś nagrodę pocieszenia... Nowy etacik gdzieś już czeka, przecież w Białej pracy w brud dla TAKICH fachowców! Juz tato i cały pis się nad tym głowia... Zaraz coś będzie, pan się nie martwi Panie Karolu.
Avatar
belfer / 20 listopada 2019 r. o 13:22
Jakie miasto, takie kadry...
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 10:28
Teraz dopiero zacznie rosnąć dług szpitala,bo kolejny niedorajda z nadania objął stołek!!! Odszedł z miasta i co po sobie pozostawił zabagnione miasto! To samo stanie się ze szpitalem!!!
Avatar
belfer / 20 listopada 2019 r. o 13:22
Jakie miasto, takie kadry...
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 11:17
PiS góŕą tak narzekanie na PIS A ręce po 500 plus pierwsi nastawiacie wybraliście pożal się Boże prezydenta Białej i co on zrobił oprócz podwyżek nic ale macie za swoje i czekajcie na dalsze podwyżki następnym razem będziecie wiedzieli na kogo głosować PIS GÓRĄ...
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 10:24
Rozpieprzyli stadninę Przyszła pora na szpital
Avatar
Xxx / 20 listopada 2019 r. o 08:31
Jak ktoś naprawdę uważa, że ten konkurs był uczciwy to nie ma pojęcia o polityce i o tym co się dzieje dookoła. Chodzinski będziemy patrzeć jak niszczysz ten szpital. Zal
 Czy ktoś bronił wziąć udział w konkursie na dyrektora? Przecież poza jedną opcją nie zgłosił się nikt... Jak w sytuacji braku innych kandydatów można pytać o uczciwość konkursową? Trochę inaczej wyglądala sytuacja w spółkach miejskich. Nikt spoza układu koleżeńsko-partyjnego nie miał żadnych szans na ubieganie się o stanowiska.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 23:30
Jak ktoś naprawdę uważa, że ten konkurs był uczciwy to nie ma pojęcia o polityce i o tym co się dzieje dookoła. Chodzinski będziemy patrzeć jak niszczysz ten szpital. Zal
Avatar
Bialczanin / 19 listopada 2019 r. o 22:47
Legitymacja PiS dzisiaj to jak legitymacja PZPR przed 1989 r. Ale durni ludzie w Białej i tak to kupią - Jarosław na nich pluje, a oni twierdzą, że deszcz pada...
Avatar
Pacjent / 19 listopada 2019 r. o 19:27
Lipa i farsa.....(:
Avatar
Madzua / 19 listopada 2019 r. o 18:19
Konkurs to jest zwyczajna fikcja
Avatar
Rob / 19 listopada 2019 r. o 18:13
NHahahahahaha może zorganizować odrazu referendum o odwołaniu z zawodu dyrektora. Położy szpital tak jak położył budowę stadionu, budowę karuzeli itd. Ciekawe jaka pensja pewnie z 15 tysi na rękę. A poprzedni odszedł na pewno sam hahahahahahaha. Tak siW upycha kolesi Stefaniuka i całej bandy pisowskiej.[/quote] W odróżnieniu od prezesów i władz spółek tu chociaż ogłoszono konkurs. Z 2 kandydatów wybrano 1... Dlaczego nie zgłosił się nikt inny? Przecież, przy wyborze z większej liczby można by było wytykać braki, przynależność partyjną czy układy? Jak się robi pokazał już Litwiniuk. Dyrektor - emeryt przechodził z CV obok firmy i z powodu braku kadr w mieście został perspektywicznym wodzem w firmie, drugiemu stworzył stanowisko wiceprezesa za 15tys z zakupem auta za ok.100 tyś, trzeci to partyjny guru , który podnosi ceny biletów dla uczniów o 60%, kolejny administruje stadionem gdzie przez rok nie potrafi wstawić furtki na sztuczne boisko by potem płakać, że ktoś mu wchodzi i niszczy mienie Zgl-owskie... Dlaczego na stanowiska z gaża 10-15 tyś nie było konkursów??? [/quote] Hahahhahahahwhwhwhw konkurs hahahahahahahahaha, kolega Stefaniuka i zając Sudewicz hahahahahahahahaha konkurs hahahahahahahaha nie ośmieszaj się. Auto nie za 100 tysi tylko za 200 tysi a płacone miesięcznie 1300. Tuman jesteś w jaki sposób można mieć takie auto. Jak ma prowadzić szpital tak jak Chodzinski prowadził inwestycje na stadionie to gratuluje wyboru. Przypomnę jeszcze o Karuzeli. Świetny fachowiec, pewnie leżał w szpitalu. Zastanów się człowieku w jakim stanie zostawił spółki Stefaniuk i jego przydupasy prezesi: PEC 1,5 mln straty, MZK 600 tysi straty, porażka... [/quote]  Nie byłem fanem poprzednich rządów, ale przypomne że [quote][quote][quote]NHahahahahaha może zorganizować odrazu referendum o odwołaniu z zawodu dyrektora. Położy szpital tak jak położył budowę stadionu, budowę karuzeli itd. Ciekawe jaka pensja pewnie z 15 tysi na rękę. A poprzedni odszedł na pewno sam hahahahahahaha. Tak siW upycha kolesi Stefaniuka i całej bandy pisowskiej.
W odróżnieniu od prezesów i władz spółek tu chociaż ogłoszono konkurs. Z 2 kandydatów wybrano 1... Dlaczego nie zgłosił się nikt inny? Przecież, przy wyborze z większej liczby można by było wytykać braki, przynależność partyjną czy układy? Jak się robi pokazał już Litwiniuk. Dyrektor - emeryt przechodził z CV obok firmy i z powodu braku kadr w mieście został perspektywicznym wodzem w firmie, drugiemu stworzył stanowisko wiceprezesa za 15tys z zakupem auta za ok.100 tyś, trzeci to partyjny guru , który podnosi ceny biletów dla uczniów o 60%, kolejny administruje stadionem gdzie przez rok nie potrafi wstawić furtki na sztuczne boisko by potem płakać, że ktoś mu wchodzi i niszczy mienie Zgl-owskie... Dlaczego na stanowiska z gaża 10-15 tyś nie było konkursów???
Hahahhahahahwhwhwhw konkurs hahahahahahahahaha, kolega Stefaniuka i zając Sudewicz hahahahahahahahaha konkurs hahahahahahahaha nie ośmieszaj się. Auto nie za 100 tysi tylko za 200 tysi a płacone miesięcznie 1300. Tuman jesteś w jaki sposób można mieć takie auto. Jak ma prowadzić szpital tak jak Chodzinski prowadził inwestycje na stadionie to gratuluje wyboru. Przypomnę jeszcze o Karuzeli. Świetny fachowiec, pewnie leżał w szpitalu. Zastanów się człowieku w jakim stanie zostawił spółki Stefaniuk i jego przydupasy prezesi: PEC 1,5 mln straty, MZK 600 tysi straty, porażka...
 w Karuzeli smrodu narobił kolega Litwiniuka,bialski biznesmen, który namawiał mieszkańców do wnoszenia skarg na uciążliwość budowy w zamian za pomoc prawną w zakresie zasiedzenia terenów po "meblach". Gdy Karuzela zaczęła się dogadywać indywidualnie z mieszkańcami, ów biznesmen przedstawił kobiecie fakturę na ok.1 mln za 10 m-cy obsługi... 
 w Karuzeli smrodu narobił kolega Litwiniuka,bialski biznesmen, który namawiał mieszkańców do wnoszenia skarg na uciążliwość budowy w zamian za pomoc prawną w zakresie zasiedzenia terenów po "meblach". Gdy Karuzela zaczęła się dogadywać indywidualnie z mieszkańcami, ów biznesmen przedstawił kobiecie fakturę na ok.1 mln za 10 m-cy obsługi...  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody
galeria

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody

Nikt nie chce się podjąć ryzykownej operacji w budowanym przez miasto nowym dworcu autobusowym. Jego projektanci zapomnieli o miejscu na mechanizm napędzający ruchome schody, przez co trzeba się wkuć głęboko w betonową płytę chroniącą obiekt przed naporem wód gruntowych.

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki
11 grudnia 2022, 11:00

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki

Spilno Lublin to nowa miejska przestrzeń, która służy budowaniu wspólnoty mieszkańców Lublina z Polski i z Ukrainy poprzez codzienne działania: warsztaty, kursy językowe, spotkania z ekspertami.

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Wystarczy mieć przyznaną kategorię wojskową, by spodziewać się wezwania na ćwiczenia. Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie trzymało się w rękach karabinu, a poligon zna się tylko z telewizji. Armia w ciągu roku może się upomnieć nawet o 200 tys. tzw. pasywnych rezerwistów.

 Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Gdybyśmy chcieli dotrzeć spacerem z Parku Zdrojowego w centrum Nałęczowa do rozlewni Nałęczowianki, zajęłoby to nieco ponad pół godziny. Zakład jest blisko miasta – dosłownie i w przenośni, bo od dekad jest ściśle związany ze społecznością lokalną: jako atrakcyjny pracodawca, długoletni inwestor, dobry sąsiad i firma dbająca o środowisko.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.