Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 stycznia 2019 r.
14:04

Finał WOŚP w Białej Podlaskiej. Program wydarzeń

Autor: Zdjęcie autora eb
1 13 A A
fot. archiwum
fot. archiwum

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariuszy z serduszkami będzie też można spotkać w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wielki finał odbędzie się 13 stycznia. Szefem bialskiego sztabu jest Riad Haidar ordynator neonatologii bialskiego szpitala. – Co roku bierzemy czynny udział w finałach i efekt zbiórki widać na naszych salach szpitalnych, przede wszystkim Oddziału Neonatologicznego, gdzie ponad 90 proc. wyposażenia stanowi sprzęt oznaczony serduszkiem – mówi Haidar.

Jego oddział nosi nawet imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w ostatnim czasie spłynęły tu takie sprzęty od orkiestry: aparat USG, urządzenia do screeningowego badania słuchu czy inkubator hybrydowy. – Warto zwrócić uwagę, że sprzęt zawsze trafia tam, gdzie jest wykorzystywany w 100 proc. Zarząd Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niejednokrotnie miał okazję zobaczyć, jak sprzęt wykorzystywany jest przez nasz ośrodek – zaznacza ordynator.

W tym roku na ulicach powiatu bialskiego będzie kwestować ponad 500 wolontariuszy, w godzinach 8.00–20.00. Tego dnia wolontariusze mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Siedziba sztabu będzie się znajdować w Domowym Szpitalu, który również jest wyposażony sprzętem z serduszkiem i nosi imię Fundacji WOŚP. W nadaniu imienia uczestniczyli Jerzy Owsiak i jego żona Lidia Niedźwiedzka–Owsiak. Tam wolontariusze mogą liczyć na gorącą herbatę i ciepły posiłek. Natomiast finał imprezy odbędzie się na placu Wolności od godz. 16.00. Wtedy licytowane będą m.in. gadżety WOŚP.

Dokładny program finału WOŚP w Białej Podlaskiej

Plac Wolności

16.00 – rozpoczęcie finału

17.00–20.00 – koncerty – Mateusz Łopaciuk Abel Biel – zwycięzca programu TV Polsat „Śpiewajmy razem. All Together Now”, Zespół Brevis (BCK), Sokotuchy (GOK Biała Podlaska – kolęda prawosławna), Zespół Mariall (coverowy), występ Kabaretu Fryjo, występ skrzypaczki Oliwii Spychel, aukcje gadżetów WOŚP i rzeczy przeznaczonych do licytacji, pokazy strażackie, pokazy medyczne, pokaz „lot balonem”, kąpiel członków Bialskiego Klubu MORSA na żywo

20.00 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
katolik / 2 stycznia 2019 o 14:31
+26
szatan Owsiak, wolę aby mojego syna ministranta po bożemu zapinał w tyłek ksiądz na plebanii, poza tym daję na caritas, ksiądz Darek z Ełku (szef miejscowego caritasu) urządzi za to niezłe gej party
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 14:25
+4
A co się dzieje z resztą kasy?
Avatar
Wariat / 3 stycznia 2019 o 19:37
+3
wszystkim wrogom wośp, c*** wam w dupę *** nie myte. żebyście zdychali pod gołym niebem ale do szpitali żeby was nawet nie przyjęli wy *** pisowskie nie nawidzę was
 Czy wszyscy zwolennicy Owsiaka i sam Owsiak to chamy ? Których jedynie stać na obrażanie innych, mowę nienawiści ,dzielenie Polaków. Wybaczcie jak ktoś jest człowiekiem dobrym i altruistą to zachowuje się i postepuje inaczej, proste , prawda ? 
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 o 01:19
+2
wszystkim wrogom wośp, c*** wam w dupę *** nie myte. żebyście zdychali pod gołym niebem ale do szpitali żeby was nawet nie przyjęli wy *** pisowskie nie nawidzę was
Czy wszyscy zwolennicy Owsiaka i sam Owsiak to chamy ? Których jedynie stać na obrażanie innych, mowę nienawiści ,dzielenie Polaków. Wybaczcie jak ktoś jest człowiekiem dobrym i altruistą to zachowuje się i postepuje inaczej, proste , prawda ?
 Dokładnie, morda pełna wspanialych frazesów, a w sercu jad i nienawiść, bo ktoś miał czelność pomyśleć inaczej.
, morda pełna wspanialych frazesów, a w sercu jad i nienawiść, bo ktoś miał czelność pomyśleć inaczej. rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 19:51
0
Co by nie robić ludziom nie dogodzisz. Jak tylko pojawiają się w tle pieniądze to już złodzieje. Zarówno wosp jak i caritas, szlachetna paczka itp. Lepiej nic nie robić i nikomu nie pomagać?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 19:07
0
Dr.Haidar napewno ma satysfakcje gdyz jego oddzial jest wyposazony w sprzet orkiestry Owsiaka.I nalezy sie cieszyc,ze dr.Riad wraz z zona wrocili do Bialej i pomagaja tym co pomocy potrzebuja.Z dr znamy sie z Libii gdzie pracowali w szpitalu w Beydzie i tez cieszyli sie opinia dobrych lekarzy.W Bialej pracowac jest o wiele latwiej gdyz w Beydzie warunki byly spartanskie a pacjenci bardziej wymagajacy przy leczeniu chlopcow czy mezczyzn.W Polsce jest wiecej demokracji a w Libii saniora to tney sort.Zastanawialem sie czy i u nas nie powinno tak byc bo kiedy Kadafii doszedl do wladzy to najpierw zakryl kobiety czadarami a za plotem czy w domu wreczyl miotly i mopy i zeby sie nie nudzile bo niekiedy arab mial cztery do pedzenia do roboty i obslugi swojego mistera.Salam maleykum.
Dr.Haidar napewno ma satysfakcje gdyz jego oddzial jest wyposazony w sprzet orkiestry Owsiaka.I nalezy sie cieszyc,ze dr.Riad wraz z zona wrocili do Bialej i pomagaja tym co pomocy potrzebuja.Z dr znamy sie z Libii gdzie pracowali w szpitalu w Beydzie i tez cieszyli sie opinia dobrych lekarzy.W Bialej pracowac jest o wiele latwiej gdyz w Beydzie warunki byly spartanskie a pacjenci bardziej wymagajacy przy leczeniu chlopcow czy mezczyzn.W Polsce jest wiecej demokracji a w Libii saniora to tney sort.Zastanawialem sie czy i u nas nie powinno ta... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 14:22
0
Czy ten niby sprzęt przekazywany szpitalom jest własnością szpitala?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 14:20
0
Szkoda tych młodych ludzi.
Avatar
owsikowa sraka / 2 stycznia 2019 o 20:57
-1
Dość już okradania społeczeństwa przez owsikową srake ! Potrącić za wszystkie wcześniejsze akcje kasą łupioną ze społeczeństwa : służby na usługach, "darmowy" lot F-16 okularnika,darmowy lot LOT-em.Co mafijnego biznesu OLT-łekspres nie dali okradać ? Znów będą tradycyjnie wystawać pod Kościołami.Sam byłem świadkiem gdy potem mali owsikowi oszuści za pomocą linijki wysypywali bilon w Mc Donaldzie.Dlaczego z pieniędzy na pomoc opłacane jest bagno moralne i dosłowne Łowsiakostock ? Alkohol,narkotyki i kurestwo z taplaniem w błocku-róbta co chceta idealnie deprawujące młodocianych.Caritas pomaga bez takiego szumnego bicia piany,wrzasku mendialnego i prowizji dla organizatora.
Dość już okradania społeczeństwa przez owsikową srake ! Potrącić za wszystkie wcześniejsze akcje kasą łupioną ze społeczeństwa : służby na usługach, "darmowy" lot F-16 okularnika,darmowy lot LOT-em.Co mafijnego biznesu OLT-łekspres nie dali okradać ? Znów będą tradycyjnie wystawać pod Kościołami.Sam byłem świadkiem gdy potem mali owsikowi oszuści za pomocą linijki wysypywali bilon w Mc Donaldzie.Dlaczego z pieniędzy na pomoc opłacane jest bagno moralne i dosłowne Łowsiakostock ? Alkohol,narkotyki i kurestwo z taplaniem w błocku-ró... rozwiń
Avatar
^_^ / 2 stycznia 2019 o 22:26
-2
Ja tam wolę poczytać o fundacji ZŁOTY MELON. A przyrownywać WOŚP do Caritas? Lemingi są śmieszni w swej głupocie. Więcej kosztowało TVP2 puszczanie tej hecy jak zebrany grosz. Co widać po polsatowskiej akcji z reklamą mikołajkową. No, ale przykleić sobie serduszko na czoło... bezcenne. Ja w Chełmie przypominam sobie po pustych ulicach. Dosłownie ludzie mają dość tego nagabywania.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 o 01:19
+2
wszystkim wrogom wośp, c*** wam w dupę *** nie myte. żebyście zdychali pod gołym niebem ale do szpitali żeby was nawet nie przyjęli wy *** pisowskie nie nawidzę was
Czy wszyscy zwolennicy Owsiaka i sam Owsiak to chamy ? Których jedynie stać na obrażanie innych, mowę nienawiści ,dzielenie Polaków. Wybaczcie jak ktoś jest człowiekiem dobrym i altruistą to zachowuje się i postepuje inaczej, proste , prawda ?
 Dokładnie, morda pełna wspanialych frazesów, a w sercu jad i nienawiść, bo ktoś miał czelność pomyśleć inaczej.
, morda pełna wspanialych frazesów, a w sercu jad i nienawiść, bo ktoś miał czelność pomyśleć inaczej. rozwiń
Avatar
Wariat / 3 stycznia 2019 o 19:37
+3
wszystkim wrogom wośp, c*** wam w dupę *** nie myte. żebyście zdychali pod gołym niebem ale do szpitali żeby was nawet nie przyjęli wy *** pisowskie nie nawidzę was
 Czy wszyscy zwolennicy Owsiaka i sam Owsiak to chamy ? Których jedynie stać na obrażanie innych, mowę nienawiści ,dzielenie Polaków. Wybaczcie jak ktoś jest człowiekiem dobrym i altruistą to zachowuje się i postepuje inaczej, proste , prawda ? 
Avatar
Gość / 3 stycznia 2019 o 13:52
-3
wszystkim wrogom wośp, c*** wam w dupę *** nie myte. żebyście zdychali pod gołym niebem ale do szpitali żeby was nawet nie przyjęli wy *** pisowskie nie nawidzę was
Avatar
^_^ / 2 stycznia 2019 o 22:26
-2
Ja tam wolę poczytać o fundacji ZŁOTY MELON. A przyrownywać WOŚP do Caritas? Lemingi są śmieszni w swej głupocie. Więcej kosztowało TVP2 puszczanie tej hecy jak zebrany grosz. Co widać po polsatowskiej akcji z reklamą mikołajkową. No, ale przykleić sobie serduszko na czoło... bezcenne. Ja w Chełmie przypominam sobie po pustych ulicach. Dosłownie ludzie mają dość tego nagabywania.
Avatar
owsikowa sraka / 2 stycznia 2019 o 20:57
-1
Dość już okradania społeczeństwa przez owsikową srake ! Potrącić za wszystkie wcześniejsze akcje kasą łupioną ze społeczeństwa : służby na usługach, "darmowy" lot F-16 okularnika,darmowy lot LOT-em.Co mafijnego biznesu OLT-łekspres nie dali okradać ? Znów będą tradycyjnie wystawać pod Kościołami.Sam byłem świadkiem gdy potem mali owsikowi oszuści za pomocą linijki wysypywali bilon w Mc Donaldzie.Dlaczego z pieniędzy na pomoc opłacane jest bagno moralne i dosłowne Łowsiakostock ? Alkohol,narkotyki i kurestwo z taplaniem w błocku-róbta co chceta idealnie deprawujące młodocianych.Caritas pomaga bez takiego szumnego bicia piany,wrzasku mendialnego i prowizji dla organizatora.
Dość już okradania społeczeństwa przez owsikową srake ! Potrącić za wszystkie wcześniejsze akcje kasą łupioną ze społeczeństwa : służby na usługach, "darmowy" lot F-16 okularnika,darmowy lot LOT-em.Co mafijnego biznesu OLT-łekspres nie dali okradać ? Znów będą tradycyjnie wystawać pod Kościołami.Sam byłem świadkiem gdy potem mali owsikowi oszuści za pomocą linijki wysypywali bilon w Mc Donaldzie.Dlaczego z pieniędzy na pomoc opłacane jest bagno moralne i dosłowne Łowsiakostock ? Alkohol,narkotyki i kurestwo z taplaniem w błocku-ró... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 20:14
-2
szatan Owsiak, wolę aby mojego syna ministranta po bożemu zapinał w tyłek ksiądz na plebanii, poza tym daję na caritas, ksiądz Darek z Ełku (szef miejscowego caritasu) urządzi za to niezłe gej party
Słabo prowokatorze sekty Owsiaka jesteś wyznacą recydywisty ktory cię strzyże na Złote Melony i lewe faktury na swoje społki a ty beczysz i dajesz dwa razy więcej na złość tylko nie wiem komu.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 19:51
0
Co by nie robić ludziom nie dogodzisz. Jak tylko pojawiają się w tle pieniądze to już złodzieje. Zarówno wosp jak i caritas, szlachetna paczka itp. Lepiej nic nie robić i nikomu nie pomagać?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 19:07
0
Dr.Haidar napewno ma satysfakcje gdyz jego oddzial jest wyposazony w sprzet orkiestry Owsiaka.I nalezy sie cieszyc,ze dr.Riad wraz z zona wrocili do Bialej i pomagaja tym co pomocy potrzebuja.Z dr znamy sie z Libii gdzie pracowali w szpitalu w Beydzie i tez cieszyli sie opinia dobrych lekarzy.W Bialej pracowac jest o wiele latwiej gdyz w Beydzie warunki byly spartanskie a pacjenci bardziej wymagajacy przy leczeniu chlopcow czy mezczyzn.W Polsce jest wiecej demokracji a w Libii saniora to tney sort.Zastanawialem sie czy i u nas nie powinno tak byc bo kiedy Kadafii doszedl do wladzy to najpierw zakryl kobiety czadarami a za plotem czy w domu wreczyl miotly i mopy i zeby sie nie nudzile bo niekiedy arab mial cztery do pedzenia do roboty i obslugi swojego mistera.Salam maleykum.
Dr.Haidar napewno ma satysfakcje gdyz jego oddzial jest wyposazony w sprzet orkiestry Owsiaka.I nalezy sie cieszyc,ze dr.Riad wraz z zona wrocili do Bialej i pomagaja tym co pomocy potrzebuja.Z dr znamy sie z Libii gdzie pracowali w szpitalu w Beydzie i tez cieszyli sie opinia dobrych lekarzy.W Bialej pracowac jest o wiele latwiej gdyz w Beydzie warunki byly spartanskie a pacjenci bardziej wymagajacy przy leczeniu chlopcow czy mezczyzn.W Polsce jest wiecej demokracji a w Libii saniora to tney sort.Zastanawialem sie czy i u nas nie powinno ta... rozwiń
Avatar
czyt / 2 stycznia 2019 o 18:32
-3
Znów będą nagabywać, nieletni, pod KOściołem. Konkurencja dla tych trzech bywalców. Haidar - Syryjcyków, ziomów przeprawia bezpiecznie?
Avatar
katolik / 2 stycznia 2019 o 14:31
+26
szatan Owsiak, wolę aby mojego syna ministranta po bożemu zapinał w tyłek ksiądz na plebanii, poza tym daję na caritas, ksiądz Darek z Ełku (szef miejscowego caritasu) urządzi za to niezłe gej party
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości 9 8

Magdalena Filipek-Sobczak została nową dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem 0 0

Rozpoczął się proces 59-latka z okolic Białej Podlaskiej, oskarżonego o brutalne pobicie swojej znajomej. Kobieta o mało nie umarła, z powodu krwiaka mózgu. Do napaści miało dojść podczas wspólnej libacji.

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis
1 marca 2019, 18:00

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis 0 0

Radio Lublin zaprasza do Studia Muzycznego (ul. Obrońców Pokoju 2) na koncert duetu Bolewski-Tubis. Artyści wystąpią w Lublinie 1 marca o godz. 19.

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN?
sonda

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN? 90 13

Nauka matematyki w szkołach prowadzi do zaburzeń psychicznych dzieci, nadmiernych wydatków na korepetycje ponoszonych przez rodziców i coraz słabszych ocen wystawianych przez nauczycieli – twierdzi NIK i proponuje zawieszenie obowiązkowej matury z tego przedmiotu. MEN mówi „nie”

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu
23 lutego 2019, 19:00

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu 0 0

Restauracja Morandówka w Zamościu (ul. Staszica 25) zaprasza na koncert "Miłość, namiętność, taniec" w wykonaniu Trio Pro Arte. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 19.

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny 0 0

Jeszcze niedawno wydawało się, że Włodawianka w przerwie zimowej może stracić kilku ważnych zawodników z Wojciechem Więcaszkiem na czele. Kryzys szybko udało się jednak zażegnać. Najlepszy strzelec zespołu zostaje, a na dodatek do drużyny wraca Michał Budzyński

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL
galeria

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL 32 5

Kolejny alarm bombowy. Tym razem ewakuowano akademiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać?

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać? 0 1

Pieniądze to jeden z tematów budzących największe emocje pomiędzy partnerami życiowymi. Kłótnie o pieniądze bywają często początkiem końca relacji. Choć finanse to trudny temat, można nauczyć się, rozmawiać o nich w sposób prowadzący do porozumienia, a nie rozpadu związku.

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków 0 6

Mężczyzna nie miał odblasków, wieczorem potrącił go samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile
galeria

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile 129 12

Policjanci zatrzymali nietypowy pojazd. Okazało się, że maszyną jechał kompletnie pijany mężczyzna, który nie ma prawa jazdy. Stracił je... za jazdę po pijanemu.

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków?

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków? 0 0

Zegarki są niewątpliwie prezentem, który można wybrać na każdą okazję. Świetnie sprawdzą się na urodziny czy imieniny, ale także na Walentynki czy Dzień Kobiet. Dlatego też warto czasem postawić na klasykę i podarować bliskiej osobie coś, co łączy w sobie klasę i funkcjonalność. Warto również dodać coś od siebie, coś, co będzie elementem nas samych w tym prezencie. Tego typu dodatkami są niewątpliwie paski do zegarków, które w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, mogą nadać elegancji, bądź też sportowego szyku.

Policjanci z Lublina dostaną kamery na mundury. Będą nagrywać interwencje