Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 stycznia 2020 r.
13:28

Tragiczny finał poszukiwań radnego. Wcześniej w rzece znaleziono samochód

Autor: Zdjęcie autora eb
79 33 A A
Intensywne poszukiwania trwały już od soboty. W akcję oprócz strażaków i policji, włączyli się leśnicy, a także okoliczni mieszkańcy
Intensywne poszukiwania trwały już od soboty. W akcję oprócz strażaków i policji, włączyli się leśnicy, a także okoliczni mieszkańcy (fot. Policja)

Tragicznie zakończyły się poszukiwania Tomasza Sylwesiuka, radnego z gminy Terespol, którego samochód wyłowiono w sobotę z Krzny w Starzynce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek ok. godziny 13.00 strażacy znaleźli ciało mężczyzny w Krznie w odległości kilometra od miejsca gdzie wcześniej odnaleziono jego auto. Intensywne poszukiwania trwały już od soboty.

W akcję oprócz strażaków i policji, włączyli się leśnicy, a także okoliczni mieszkańcy.  W poniedziałek poszukiwało go blisko 150 osób. Sprawdzane było koryto rzeki, a także lasy i łąki. Aby ułatwić poszukiwania, opuszczono śluzy na Krznie.

– Jego tożsamość  potwierdzi przeprowadzona sekcja zwłok– zaznacza podkom. Barbara Salczyńska–Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.  Ustalane są też dokładne okoliczności śmierci mężczyzny.

Do poszukiwań włączyła się nawet specjalistyczna grupa nurków z sonarami z Lublina. Przypomnijmy, że kontakt z 45-letnim radnym gminy Terespol urwał się już w piątek po południu. Terenową Toyotę w rzece zauważyła w sobotę po południu mieszkanka gminy, która zadzwoniła na numer alarmowy 112. Nie było wiadomo, czy w środku jest kierowca.

– Z wody wyciągnięto toyotę. W środku nie było ludzi – relacjonowała nam wówczas rzecznik bialskiej policji. Okno w samochodzie było otwarte, a w środku znajdował się sprzęt myśliwski. Policja zakładała wszystkie scenariusze.

Jego koledzy z rady gminy mówili że mężczyzna 10 stycznia był w pracy w Chotyłowie i wracając pojechał do fryzjera w Zalesiu. Następnie odwiedził swojego kolegę w Malowej Górze, po czym ok. godziny 14.00 tego samego dnia wyszedł od niego, a już od godziny 15 jego telefon był niedostępny. Sylwesiuk pracował w Nadleśnictwie Chotyłów.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 14:59
+18
Wyrazy współczucia dla Córki tego człowieka Widziałem w tv jej apel i widać było ogrome uczucie do Ojca. Szczere duże wyrazy współczucia
Avatar
Myśliwy Tadzik / 16 stycznia 2020 o 15:15
+15
Coś to wszystko podejrzane .  Cytuję  " Jego koledzy z rady gminy mówili że mężczyzna 10 stycznia był w pracy w Chotyłowie i wracając pojechał do fryzjera w Zalesiu. Następnie odwiedził swojego kolegę w Malowej Górze, po czym ok. godziny 14.00 tego samego dnia wyszedł od niego"   --------    Skoro o 14 -tej wyszedł od kolegi w  Malowej Górze a wcześniej był u fryzjera w Zalesiu to .....      minimum o 12- tej musiał wyjść już z pracy !!!!!!!!!!!!! Więc się pytam ........ CZY W NADLEŚNICTWIE CHOTYŁÓW PRACUJE SIĘ DO GODZINY 12 - TEJ ???????????????  Nie wykonywał też obowiązków służbowych poza budynkiem nadleśnictwa Chotyłów gdyż ........... BYCIE U FRYZJERA NIE NALEŻY CHYBA DO OBOWIĄZKÓW PRACOWNIKA NADLESNICTWA!!!!!!!! Więc się pytam ..... OD , KTÓREJ DO KTÓREJ PRACUJE SIĘ W NADLEŚNICTWIE CHOTYŁÓW ?????? Skoro był prywatnie u fryzjera i prywatnie u kolegi to...... ILE GODZIN PRACOWAŁ TEGO DNIA?????  Nadleśnictwo CHOTYŁÓW PRACUJE OD 7.00 DO 15.00 . Skoro o 14 - tej wyszedł już od kolegi i załatwił już fryzjera to załatwiał swoje prywatne sprawy . Więc w kadrach musi być wpis ........ Dlaczego ten PAN OPUŚCIŁ ZAKŁAD PRACY W GODZINACH PRACY ? DLACZEGO ZAŁATWIAŁ SWOJE PRYWATNE SPRAWY W GODZINACH PRACY ?  Coś do wszystko dziwnie mi wygląda . Trzeba tą sprawę dokładnie zbadać .
Coś to wszystko podejrzane .  Cytuję  " Jego koledzy z rady gminy mówili że mężczyzna 10 stycznia był w pracy w Chotyłowie i wracając pojechał do fryzjera w Zalesiu. Następnie odwiedził swojego kolegę w Malowej Górze, po czym ok. godziny 14.00 tego samego dnia wyszedł od niego"   --------    Skoro o 14 -tej wyszedł od kolegi w  Malowej Górze a wcześniej był u fryzjera w Zalesiu to .....      minimum o 12- tej musiał wyjść już z pracy !!!!!!!!!!!!! Więc się pytam ........ CZY W NADLEŚNICTWIE CHOTYŁÓW PRACUJE SIĘ DO GODZINY 12 - TEJ ... rozwiń
Avatar
Gościo / 16 stycznia 2020 o 15:41
+10
Jak ja bym sobie z pracy wyszedł w połowie dnia i poszedł do fryzjera to by mnie zwolnili na momencie . 
Avatar
DARZ BÓR / 16 stycznia 2020 o 15:23
+9
Już wczesniej pisałem , że pewnie się utopił i jego zwłoki gdzieś pływają pod wodą . Ludzie mnie za ten wpis zminusowali i pisali że pewnie gdzieś pije wódkę albo że się znajdzie a to jednak ja miałem rację pisząc , że pewnie się utopił a nie pije gdzieś .
Avatar
Znajomy / 16 stycznia 2020 o 22:43
+6
Z policji jesteście dajcie spokój człowiek nie żyje a wy takie zeczy piszecie zajmijcie się swoimi tyłkami a nie po tragicznej śmierci kometarze piszecie nie wiecie co wasz czeka jaki koniec zamiast współczuć rodzinie to ja dobijajcie w tym czasie 
Avatar
Dorota / 16 stycznia 2020 o 22:30
+6
Człowiek nie żyje a wy teraz zastanawiacie się, że wyszedł w czasie pracy. Niech pierwszy rzuci kamień kto bez winy... Wstyd a potem pójdziecie do kościoła jak gdyby nigdy nic. Zginął człowiek a tu robicie z niego potwora. Wstydźcie się!
Avatar
Dd / 16 stycznia 2020 o 15:14
+6
Zawsze przykro słyszeć takie wiadomości. Życzę wytrwałości rodzinie w tym trudnym czasie...
Avatar
Piwosz / 17 stycznia 2020 o 15:59
+4
Chciałem iśc kiedyś też do fryzjera  w godzinach pracy  ale przełożony mi nie pozwolił ? Rozesmiał się i powiedział " zapomnij " . Powiedział , że skończę pracę o 15 - tej i sobie pójdę . A chciałem wyjśc o 13.30 i jeszcze sobie piwko na mieście pod parasolami wypić , ale mi nie pozwolił .
Avatar
Kordelas / 17 stycznia 2020 o 05:39
+4
Ja kiedyś 10 minut Przed czasem wyszedłem z pracy, jak kierownik się o tym dowiedział to miałem duże nieprzyjemności. Ale pracuję w poważnej firmie i u nas nie ma tak, że każdy chodzi jak chce do pracy i wychodzi kiedy chce. A jakbym wyszedł w połowie pracy i pojechał do fryzjera toby mnie zwolnili albo miałbym nagrane.
Avatar
Katolik / 16 stycznia 2020 o 18:12
+4
A po co on pojechał na te łąki? Ludzie pisali na forum że on zwierzeta zabijał . Ale czy to prawda to nie wiem ? 
Avatar
Leśniczy / 4 dni temu o 21:22
0
Oj zawistna bando troli internetowych, leśniczy ma zadaniowy czas pracy. Jak już ktoś napisał, trzeba było się uczyć i zostać leśnikiem. Ogarnijcie się, chociaż trochę empatii.
Avatar
w / 6 dni temu o 18:04
+1
"Tragicznie zakończyły się poszukiwania "... Czyli przyczyną tragedii były poszukiwania. Jakby nie szukali to nie byłoby tragedii. Do redakcji: wyślijcie tego idiotę eb do szkoły, albo niech ktoś sprawdza co ono pisze.
Avatar
Piwosz / 17 stycznia 2020 o 15:59
+4
Chciałem iśc kiedyś też do fryzjera  w godzinach pracy  ale przełożony mi nie pozwolił ? Rozesmiał się i powiedział " zapomnij " . Powiedział , że skończę pracę o 15 - tej i sobie pójdę . A chciałem wyjśc o 13.30 i jeszcze sobie piwko na mieście pod parasolami wypić , ale mi nie pozwolił .
Avatar
@Łowczy / 17 stycznia 2020 o 14:58
0
A co z motylicą wątrobową? Dziki tego nie mają?
Avatar
Łowczy / 17 stycznia 2020 o 14:43
+3
Wie może ktoś jakie są kryteria przyjęcia na myśliwego? Też bym chciał ustrzelic jakiegoś zwierza. Po jeść za darmo mięsa z dziczyzny i kiełbaski narobić.
 Kolego z tym jedzeniem mięsa z dziczyzny to nie tak łatwo ! Nie jest to w zupełnosci za darmo . Trzeba dojechać autem na miejsce zabicia zwierzyny łownej a paliwo nie jest tanie . Trzeba kupić amunicję do sztucera . Trzeba mieć jakieś auto terenowe bo na wiosnę i zimą zwykłą osobówką po błocie, łakach nie pojedziesz to  wszystko koszty . Z tym mięsem z dzika to też nie tak prosto. Jak zastrzelisz dzika odyńca to musisz mu krew szybko spóścić aby mieso nie było czerwone, musisz też wyciąć mu jajca aby mięso nie śmierdziało uryną czyli moczem . Do wycięcia jajec trzeba ostrego noża . Nastepnie musisz takiego zwierza oskurowa czyli zdjąc skórę , to wszystko jest pracochłonne. Następnie musisz mięso z dzika zawieść do weterynarza aby zbadał czy dzik nie był chory i mieso jest zdrowe . Dopiero pózniej możesz to mięso wstawić w marynatę , mielić i robić kiełbasy . Ale możesz odrazu z bebechów dzika wyjąć wątrobę . Możesz ją bez badania smażyć od razu po wypatroszeniu dzika . Wątroba jest zdrowa. Taka  świeżutka wątróbka z dzika posmażona z cebulką jest wyśmienita , palce lizać . Super smakuje jako zakąska i zagrych do wódeczki. Tak że kolego z tym miesem z dziczyzny i kiełbaską nie tak prosto i nie tak tanio . Trochę kasy idzie i swojej roboty też . Ale kiełbaska jest wyborna i zdrowa nie co ten szjs z marketu. Pozdrawiam kolegów mysliwych i Darz Bór .
 Kolego z tym jedzeniem mięsa z dziczyzny to nie tak łatwo ! Nie jest to w zupełnosci za darmo . Trzeba dojechać autem na miejsce zabicia zwierzyny łownej a paliwo nie jest tanie . Trzeba kupić amunicję do sztucera . Trzeba mieć jakieś auto terenowe bo na wiosnę i zimą zwykłą osobówką po błocie, łakach nie pojedziesz to  wszystko koszty . Z tym mięsem z dzika to też nie tak prosto. Jak zastrzelisz dzika odyńca to musisz mu krew szybko spóścić aby mieso nie było czerwone, musisz też wyciąć mu jajca aby mięso nie śmierdz... rozwiń
Avatar
Ksiezniczka / 17 stycznia 2020 o 11:39
+3
W Polsce.Nowa moda spychania ranych do wody... to juz kolejny radny kory zginal w taki sposob. Najgorsze ze koledzy powiedza ze "zasluzyles na takich wrogow". Nie. Bandyci... niech was ten sam los spotka.
Avatar
Piotr / 17 stycznia 2020 o 11:36
+1
Nie polował nie miał broni 
Avatar