Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 listopada 2019 r.
14:25

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej przyjął sztab WOŚP w swoje progi

Autor: Zdjęcie autora eb
30 51 A A
Wolontariusze już mogą się zgłaszać
Wolontariusze już mogą się zgłaszać (fot. E.Burda)

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej po raz pierwszy będzie mieścił się w Urzędzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Uznaliśmy za adekwatne, aby zaproponować sztabowi siedzibę w urzędzie. To centrum miasta. Jesteśmy w stanie zapewnić pełne organizacyjne wsparcie i komfort pracy członkom sztabu – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk (PO), który zamierza również kwestować podczas 28. finału.

Sztab ulokuje się na parterze po prawej stronie od wejścia. – Mam nadzieję że będzie to już tradycja, że sztab będzie tu zawsze – dodaje Litwiniuk.

Szefem bialskiego sztabu jest Riad Haidar, ordynator neonatologii bialskiego szpitala i nowo wybrany poseł (Koalicja Obywatelska). – To bardzo dobre rozwiązanie, zarówno dla wolontariuszy, jak i dla wszystkich uczestników finału, ze względu na lokalizację. Pogoda potrafi zaskoczyć, a tutaj wolontariusze będą mogli przyjść i się rozgrzać – podkreśla Haidar.

Finał WOŚP planowany jest na 12 stycznia. Bialski sztab przygotował 500 ankiet dla wolontariuszy. Pierwsi już się zgłosili. Zapisywać można sie w środy i czwartki w godz. 15-17 w nowej siedzibie sztabu.

– 90 proc. sprzętu na moim oddziale to dary od WOŚP – przypomina Riad Haidar. Nieprzypadkowo jego oddział nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Przygotowujemy się na dużą liczbę wolontariuszy, liczę że padnie kolejny rekord w naszym mieście – dodaje ordynator. Orkiestra będzie grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Do 2017 roku sztab WOŚP mieścił się w Bialskim Centrum Kultury, a przed dwie kolejne edycje w Domowym Szpitalu.

e-Wydanie

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tom / 8 listopada 2019 o 09:54
+11
W magistracie , to jest potrzebny sztab , ale antykryzysowy . Liczę , że Litwiniuk udostępni magistrat dla sztabu organizujacego przygotowania do referendum w jego sprawie.
Avatar
Alan / 8 listopada 2019 o 10:02
+8
Pani Ewo , podziękować to należy ludziom dającym pieniądze, a nie Jurkowi. Sprzęt został zakupiony za pieniądze wielu anonimowych darczyńców . Da mi Pani tysiąc złotych, nakupię słodyczy, zawiozę do domu dziecka , a kierownictwo tegoż domu mi za to podziękuję . Media z kolei napiszą jaki jestem wspaniały . Umowa stoi ?
Avatar
Akcent / 7 listopada 2019 o 22:18
+8
Podupadający meblarzu , nie szukaj psychicznego wsparcia , bo i tak wśród nawet swoich wyborców stałeś się już pośmiewiskiem . I tu nie chodzi o bycie niepopularnym, stałeś się groteskową , kłamliwą osobowością.
Avatar
Wielebny / 8 listopada 2019 o 09:47
+7
Ale jaja ! Ktoś tu pisze , że prezydent z sercem . Bu,ha, ha . Ludzie dadzą do puchy , i to niby ma oznaczać prezydenckie serce ? Serce to ma , ale dla pączkarzy" za piętnaście koła.
Avatar
Suez / 7 listopada 2019 o 22:27
+7
Ooo, kogo my tu widzimy - wybitny specjalista od psich wybiegów i darmowej komunikacji w mieście -:). Z takim cyrkiem nie mieliśmy do tej pory do czynienia.
Avatar
Hipokryzja / 7 listopada 2019 o 22:24
+6
Ten w czerwonym sweterku to jest dopiero bezczelny. Napluć wyborcom w twarz a potem cieszyć mordę.
Avatar
Kato / 7 listopada 2019 o 22:38
+4
Czy Urząd Miasta umożliwi prowadzenie innych akcji charytatywnych na swoich terenie ? Mam nadzieję, że Litwiniuk nie będzie przeszkadzał wszak urząd nie jest jego , tylko służy wszystkim mieszkańcom . Przyjdzie powiedzieć wkrótce sprawdzam .
Avatar
Jędruś / 7 listopada 2019 o 22:14
+4
Dalsze trwanie Broniewicza na stanowisku , pogrąża nasze miasto w opary absurdu i zażenowania. BRONIEWICZ MUSI ODEJŚĆ !
Avatar
wyborca / 7 listopada 2019 o 17:12
+4
Pod jednym szczytnym celem to bialczanie powinni sie zjednoczyć i ODWOŁAĆ LITWINIUKA i jego kolegów!
Avatar
czyt / 7 listopada 2019 o 16:33
+4
Także poproszę siedzibę w UM. Rozdają, to wezmę, doby punkt, za darmola - nie wesprzecie MNIE? Mnie nie wesprzecie. Szantażowanie pacjentów, logo organizacji żebrającej ( dziećmi, głównie na własne cele), można robić w prywatnych oddziałach, szpitalach. Znów pod Kościołem włączą ten zdezelowany pojazd sanitarny, na maksymalną głośność, podczas wychodzenia z Mszy? Tym razem  podejdę
Avatar
Wariat / 8 listopada 2019 o 15:51
-1
Czy Owsiak już znalazł słoik?  Litwiuk już znalazł , a teraz pozoruje działanie byleby tylko do końca kadencji.
Avatar
Satyrycznie prosto ze sztabu / 8 listopada 2019 o 12:12
-1
Halo , halo Raid ! Halo , halo Jurku ? Riad , jak sytuacja z kapustą ? Czy jest już rekord ? Riad, cała Polska was teraz widzi, czy jest rekord ? K....wa , gluchy ? A tak, tak , jestem , yyyyy , eeee, nie ma ..... . Przełaczcie mi szybko na prywatną , do tej dziury . Słuchaj Riad jesteśmy teraz na prywatnej , co ty wyrabiasz ? Tylko dobre wieści mają iść na antenę, zrozumiałeś ? Nie, nie interesuje mnie to , bo pogonię jak takiego konowała z Giżycka? Dawać na publiczną ! Halo, halo Riad , czy jest już rekord ? Halo, halo Jurku, tak jest , już z samego rana padł rekord! Jurku , wszyscy płaczemy, pieniądze zwożą nam na paletach. Ludzie oddają nam wszystko, staruszki nawet mieszkania , złoto , brylanty, samochody , wszystko. Prezydent, meblarz wszyscy łkają ze szczęścia. Tyle tego jest, że nikt tego nie liczy, tylko ważą. Brawo Riad ! Pozdrawiamy Białą Podlaskie ! No, i tak ma być....
Halo , halo Raid ! Halo , halo Jurku ? Riad , jak sytuacja z kapustą ? Czy jest już rekord ? Riad, cała Polska was teraz widzi, czy jest rekord ? K....wa , gluchy ? A tak, tak , jestem , yyyyy , eeee, nie ma ..... . Przełaczcie mi szybko na prywatną , do tej dziury . Słuchaj Riad jesteśmy teraz na prywatnej , co ty wyrabiasz ? Tylko dobre wieści mają iść na antenę, zrozumiałeś ? Nie, nie interesuje mnie to , bo pogonię jak takiego konowała z Giżycka? Dawać na publiczną ! Halo, halo Riad , czy jest już rekord ? Halo, halo Jurku, tak jest ,... rozwiń
Avatar
Satyrycznie / 8 listopada 2019 o 11:40
+2
Halo, halo Jurku! Halo, halo Riad ! Drogi kolego , czy Syryjczycy płacą ? Ależ Jurku, jesteśmy w Białej ! A to przepraszam, w takim razie czy mieszkańcy Białej płacą mamonę ? Jurku płacą i to jeszcze jak ! A czy Ty lansujesz się chociaż politycznie za ich pieniądze ? Tak Jurku lans w pełni , mam też dobrą wiadomość, lansują się pączkarze i meblarz ! Meblarz ? On chyba bezpartyjny ? Jurku, jaki bezpartyjny, motłoch w to uwierzył, ale on jest nasz ? Tak Jurku, klęczy przed nami. Tak , na oba kolana. Tak, bez wazeliny ! A czy pismaki z tej waszej dziury , wykonują przewidzianą im rolę najemnych klaunów i dobrze to wszystko relacjonują ? Jurku, zapewniam , jedzą nam z ręki i nie orientują się o co kaman. To fantastycznie Riad, pozdrawiam Syrię, chciałem powiedzieć Białą Piską, znaczy Podlaskie .
Halo, halo Jurku! Halo, halo Riad ! Drogi kolego , czy Syryjczycy płacą ? Ależ Jurku, jesteśmy w Białej ! A to przepraszam, w takim razie czy mieszkańcy Białej płacą mamonę ? Jurku płacą i to jeszcze jak ! A czy Ty lansujesz się chociaż politycznie za ich pieniądze ? Tak Jurku lans w pełni , mam też dobrą wiadomość, lansują się pączkarze i meblarz ! Meblarz ? On chyba bezpartyjny ? Jurku, jaki bezpartyjny, motłoch w to uwierzył, ale on jest nasz ? Tak Jurku, klęczy przed nami. Tak , na oba kolana. Tak, bez wazeliny ! A czy pismaki z tej w... rozwiń
Avatar
Tekla / 8 listopada 2019 o 11:29
+2
Wszyscy wiemy , że paczusie próbują ratować pomysł L. ,i piszą na tym forum. 
Avatar
My / 8 listopada 2019 o 11:16
+2
"W bialskim oddziale neonatologicznym im. WOŚP 90% sprzętu pochodzi od Owsiaka" . Czyli gdyby nie WOŚP , byłoby tylko dziesięć procent normy. Czy Haidar w związku z tym możliwym skandalem jakim był brak aparatury, pobiegł z pretensjami do Oleńskiego , że szpital nic nie robi , żeby zapewnić godne leczenie? Otóż nie .... Bardzo to przykre.
Avatar
Adam / 8 listopada 2019 o 10:55
-2
W bialskim oddziale neonatologicznym im. WOŚP 90% sprzętu pochodzi od Owsiaka.
Avatar
Marian / 8 listopada 2019 o 10:15
-4
To może ja nie w temacie, bo jak zwykle więcej bezsensownego hejtu niż dyskusji na temat podany w artykule. To, że sztab ma swoje miejsce w Urzędzie Miasta jest super decyzją dla wszystkich wolontariuszy i sztabowców. Brawo Panie Prezydencie.
Avatar
Alan / 8 listopada 2019 o 10:02
+8
Pani Ewo , podziękować to należy ludziom dającym pieniądze, a nie Jurkowi. Sprzęt został zakupiony za pieniądze wielu anonimowych darczyńców . Da mi Pani tysiąc złotych, nakupię słodyczy, zawiozę do domu dziecka , a kierownictwo tegoż domu mi za to podziękuję . Media z kolei napiszą jaki jestem wspaniały . Umowa stoi ?
Avatar
Tom / 8 listopada 2019 o 09:54
+11
W magistracie , to jest potrzebny sztab , ale antykryzysowy . Liczę , że Litwiniuk udostępni magistrat dla sztabu organizujacego przygotowania do referendum w jego sprawie.
Avatar
Ewa RP / 8 listopada 2019 o 09:48
-7
Moje dziecko żyje dzięki sprzętowi z Wielkiej Orkiestry. Dziękuję. W tym roku zdecydowałam że będę grała z Orkiestrą bo choć tak mogę podziękować Jurkowi i się odwdzięczyć. Bardzo ładna postawa UM. Uważam że sztab już dawno powinien tam być.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urząd Miasta ogłosił pierwszy przetarg na odbudowę spalonego DPS

Urząd Miasta ogłosił pierwszy przetarg na odbudowę spalonego DPS 0 0

Najpóźniej w kwietniu powinien się zakończyć pierwszy etap odbudowy spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, gdzie pod koniec sierpnia doszło do dużego pożaru. W piątek Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Po jerzykach czas na jeżyki. W parku są domki do przezimowania
galeria

Po jerzykach czas na jeżyki. W parku są domki do przezimowania 16 0

Przedpokój i sypialnia z surowych desek pod bitumicznym gontem. Cztery domki dla jeży właśnie trafiły do miejskiego parku. To ostatni moment, bo te pożyteczne zwierzęta właśnie idą spać.

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy 3 6

Gmina Puławy nie zwalnia tempa. Po rozbudowie szkół, przyszła pora na nowy stadion piłkarski w Gołębiu. Pod względem wydatków - najwięcej, bo prawie 19 mln zł pochłonie oświata. Wzrosną zarówno dochody, jak i wydatki. Te ostatnie sięgną 60 mln zł, generując deficyt i zadłużenie.

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie 0 0

58-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego został dotkliwie pobity podczas wspólnego spożywania alkoholu. Do tragedii doszło w minioną środę na terenie jednej posesji w gm. Susiec.

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji 0 0

Dokładnie 20 dni dzieli ostatni ligowy mecz Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin od następnego starcia. Po reprezentacyjnej przerwie ekstraklasa wznawia rozgrywki. Jutro (godz. 17) lublinianki zmierzą się na własnym parkiecie z DGT Politechniką Gdańską

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo)
film

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo) 0 0

Znany świat, znana bohaterka, znani przeciwnicy. I jedna wielka nowość: VR. Premiera gry Half-Life: Alyx już w marcu przyszłego roku.

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów 4 4

Dyrekcja poznańskiego ogrodu zoologicznego zarzuca urzędnikom z gminy Terespol utrudnianie przewozu tygrysów do Hiszpanii. – My nie możemy wydać decyzji międzynarodowej – tłumaczy Krzysztof Iwaniuk wójt przygranicznej gminy Terespol.

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji?
22 listopada 2019, 0:00

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji? 0 0

"Szybcy i wściekli 8", "300: Początek Imperium" czy "Iron Man" to tylko niektóre z filmów, które będzie można zobaczyć w weekend w telewizji naziemnej. Sprawdź wybrane propozycje filmowe na najbliższe wieczory.

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić 0 2

Media tożsamościowe, bańki informacyjne to zdaniem byłego prezesa zarządu TVP i aktualnego członka Rady Mediów Narodowych poważne zagrożenie społeczne. - Są takie badania, które pokazują, że przeważająca grupa zwolenników PO ogląda TVN, a przeważająca grupa PiS ogląda telewizję publiczną. Każdy się umacnia we własnym przekonaniu. Media publiczne, telewizja publiczna zwłaszcza - powinna być źródłem wody czystej, informacji rzetelnej, która pokazuje również kontekst wydarzeń. Bez tego trudno budować normalne społeczeństwo. W wielu krajach krytykuje się media publiczne, ale w wielu spełniają rolę jednoczącą - mówił na KUL dr Juliusz Braun.

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę 0 3

Zakończyliśmy rundę jesienną i od razu ruszamy z rewanżami. Motor w sobotę o godz. 17 zagra ze Stalą Kraśnik. I ma z tym zespołem rachunki do wyrównania.

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne 0 0

Serie RTX 2080, 2070 i 2060 doczekały się już wersji SUPER. GTX 1660 także. Pora na serię GTX 1650. Nowe modele do sprzedaży wprowadziły m.in. firmy Palit i Gainward.

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW 38 5

W weekend w ciągu dnia temperatura może spaść poniżej zera. Według niektórych prognoz możliwe są słabe opady śniegu i śniegu z deszczem

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy 0 0

Najpierw reaktywowali kultowy BoulderFest, a teraz chcą wskrzesić ze sportowego niebytu kolejną imprezę. KW Kotłownia Lublin organizuje jutro przy ul. Cisowej 11 zawody Gorączka Sobotniej Mocy, które powracają na wspinaczkową mapę Polski po sześciu latach przerwy

ADATA XPG Invader i Battlecruiser: Nowe obudowy dla graczy