Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 grudnia 2019 r.
8:23

Zabawki z Chin nie dotrą do dzieci. Akcja lubelskich celników [wideo, zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kyku
48 28 A A

Ponad 163 tys. podrabianych zabawek z Chin zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Małaszewiczach. Celnicy przeszukują obecnie kolejne kontenery z tysiącami zabawek, które prawdopodobnie również są podrabiane

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Funkcjonariusze z Małaszewicz skonfiskowali w sumie aż 163.5 tys. sztuk pluszaków, lalek, figurek z postaciami z bajek czy klocków. Towar jechał w dwóch kontenerach z Chin do krajów Unii Europejskiej. W pierwszym z nich podróbki wymieszane były z przedmiotami legalnie zgłoszonymi do odprawy. Z kolei w drugim w dokumentach przewozowych był zgłoszony jeden towar, a zamiast niego jechały zabawki.

Funkcjonariusze z Małaszewicz dokładnie sprawdzili ważący w sumie ponad 20 ton ładunek, co zajęło im kilka dni. Okazało się, że wszystkie zabawki, które wzbudziły wątpliwości celników, były podróbkami. Potwierdziły to powiadomione przez funkcjonariuszy kancelarie reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych. Kilkanaście firm, których dobra zostały naruszone, złożyło wnioski o ściganie sprawców.

Teraz funkcjonariusze sprawdzają kolejny kontener z Chin pełen zabawek. Jak podejrzewają, one także są podrobione.

Celnicy przestrzegają, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Warto dodać, że w tym roku w wyniku działań Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymano już ponad 1 mln zabawek, które mogły zagrozić zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
smieciowe jedzenie / 16 grudnia 2019 r. o 12:05
IMPORTOWANE WEDLINY na obecność MIĘSA BY LEPIEJ SPRAWDZILI
Avatar
zibi123 / 16 grudnia 2019 r. o 11:41
a orginalne zabawki sa bezpieczne Dam wam przyklad klocki lego 
Avatar
Karyna / 16 grudnia 2019 r. o 09:55
odbierdota sie od nas naszych zabawek z chin i od nas
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 08:35
Gdyby tylko tak papierosy wyłapywali
Avatar
MIK / 16 grudnia 2019 r. o 11:46
trzeba zeby zarobil amazon i allegro sprzedajac te same chinskie zabawki tylko po duzo wyzszej cenie.A dzieci maja w ***.A od kiedy to celnik bez ekspertyzy zna sie na tym czy zabawka moce szkodzic zdrowiu!!!
Avatar
observ / 16 grudnia 2019 r. o 09:43
A czy ktoś z was pomyślał że to dzięki celnikom do dzieci mogą nie trafić zabawki niebezpieczne. Wiele chińskich zabawek zawiera rakotwórcze substancje szkodliwe ftalany i inne chemiczne niespodzianki. Zabawki powinny spełniać surowe wymagania i być kontrolowane. Brawo Celnicy!!!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 09:31
Brawo *** brawo. Mi kiedyś celnicy zatrzymali towar, który zamawiałem z Chin do sklepu (jak zwykle co kilka tygodni). Były to kostki "rubika", które są bardzo popularne na całym świecie. Przyczyna zatrzymania: trwające postępowanie (Rubik's Cube wytoczyła proces innemu producentowi, chcąc uzyskać na rynku monopol oferując słabszy produkt). Straciłem w ten sposób jakieś 10 tysięcy złotych. O cyrkach przy odzyskiwaniu częsci towaru nawet nie będę wspominał, bo mimo że listownie przyszło mi powiadomienie o tym, że wydano takie postanowienie to towaru nigdy nie odzyskałem, a zwrotu do Chin również zrobić nie mogłem.
Brawo *** brawo. Mi kiedyś celnicy zatrzymali towar, który zamawiałem z Chin do sklepu (jak zwykle co kilka tygodni). Były to kostki "rubika", które są bardzo popularne na całym świecie. Przyczyna zatrzymania: trwające postępowanie (Rubik's Cube wytoczyła proces innemu producentowi, chcąc uzyskać na rynku monopol oferując słabszy produkt). Straciłem w ten sposób jakieś 10 tysięcy złotych. O cyrkach przy odzyskiwaniu częsci towaru nawet nie będę wspominał, bo mimo że listownie przyszło mi powiadomienie o tym, że wydano takie postano... rozwiń
Avatar
stopisowi / 16 grudnia 2019 r. o 10:21
Bialscy celnicy zmienili się w lubelskich. PiS zniszczył Izbę Celną w Białej Podlaskiej i wszystko wyprowadził do Lublina. Hańba!
Avatar
rodzic / 16 grudnia 2019 r. o 10:01
Dzieci celników będą miały święta na bogato, oczywiście kosztem innych dzieci. Mam nadzieję że dzieci celników będą się dobrze chowały ale celnicy niech pamiętają że karma powraca i najczęściej uderza w ich rodziny. I dlatego już w starym testamencie pisali o celnikach bardzo źle, czy coś się zmieniło przez ostatnie 3000 tysiące lat. Tak na gorsze, celnicy są bardziej pazerni.
Avatar
Szkoda że swoich nie pilnują / 16 grudnia 2019 r. o 09:54
Prokuratura bada sprawę akcji, którą patronatem objęła Beata Kempa Polityk PiS zachęcała do przekazywania darów dla dzieci z Syrii Po ponad roku zebrane rzeczy nadal tkwiły w magazynie. Plecaki, zamiast trafić do dzieci w Syrii, po ponad roku nadal leżały w magazynie w Sycowie. Gdy sprawa wyszła na jaw, Beata Kempa zawiozła je do jednego z kościołów.
Avatar
Prezydend / 18 grudnia 2019 r. o 18:22
Jeb**e cwele. Dzisiaj caly swiat to made in china. A ktos chce zaoszczedzic ale jesnak kupic taka sama zabawke jak w sklepie tylko taniej to kur*a NIE. Chory kraj!!
Avatar
AirPods / 17 grudnia 2019 r. o 12:59
KRAJ QR.WY I SZATANA! PODATEK PODATKIEM GONIĄ, USTAWA ZA USTAWĄ, WYKLUCZAJĄ SIĘ WZAJEMNIE. JEDEN PI3RDOLI TAK DRUGI ODWROTNIE. URZĘDASY SAMI SIĘ GUBIĄ PAKUJĄC W GÓWNO ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA, NA KONIEC TWIERDZĄC, " NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ"! Kiedy urzędnicy zaczną ponosić odpowiedzialność za swoje błędy? Gdy PIS j3bni3 ustawę, tak jak robi to z komusędziami. A ziemia jest piękna, tylko ludzie to k... AMEN
Avatar
allbin assam / 17 grudnia 2019 r. o 12:56
A czy ktoś z was pomyślał że to dzięki celnikom do dzieci mogą nie trafić zabawki niebezpieczne. Wiele chińskich zabawek zawiera rakotwórcze substancje szkodliwe ftalany i inne chemiczne niespodzianki. Zabawki powinny spełniać surowe wymagania i być kontrolowane. Brawo Celnicy!!!
 Puk puk w tempe denko. A w "chińczykach" w uj tego badziewia leży! 
Avatar
starszy dyzurny / 16 grudnia 2019 r. o 19:58
Polska stała się pieskiem merdającym ogonkiem i i wykonującym posłusznie polecenia wydawane przez mega koncerny światowe, głownie USA i Niemcy. gdzie te czasy gdy słuchano rozkazów z Kremla
Avatar
Abd / 16 grudnia 2019 r. o 19:55
A co dzieci na to
Avatar
RKM / 16 grudnia 2019 r. o 19:00
Czy koncerny opłacają pensje celników którzy całymi dniami przeszukują kontenery w poszukiwaniu podróbek?
Avatar
smieciowe jedzenie / 16 grudnia 2019 r. o 12:05
IMPORTOWANE WEDLINY na obecność MIĘSA BY LEPIEJ SPRAWDZILI
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 12:03
ochrona rynku bardziej niż "bezpieczeństwo"
Avatar
KASTA WON / 16 grudnia 2019 r. o 11:57
... za kradzież jednego cukierka 0,40 zl "sąd" skazuje człowieka na miesiąc POZBAWIENIA WOLNOŚCI i 20 godzin prac społecznych.
Avatar
MIK / 16 grudnia 2019 r. o 11:46
trzeba zeby zarobil amazon i allegro sprzedajac te same chinskie zabawki tylko po duzo wyzszej cenie.A dzieci maja w ***.A od kiedy to celnik bez ekspertyzy zna sie na tym czy zabawka moce szkodzic zdrowiu!!!