Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

12 grudnia 2019 r.
7:45

"Piotr O. był miły, uprzejmy, kulturalny". Nowy wyrok dla człowieka, który wykiwał słynnego piłkarza Romario

4 18 A A

Zakończył się proces Piotra O., który przed laty oszukał słynnego brazylijskiego piłkarza Romario. Mężczyzna odpowiadał za kolejne wyłudzenia. Został skazany na 13 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr O. zdobył przed laty miano „króla oszustów”. W 2004 r. zarzucono mu wyłudzenie ponad 40 mln zł. Ofiarą samozwańczego finansisty z Biłgoraja padł m.in. Romario – były gwiazdor brazylijskiej piłki. Piłkarz powierzył Piotrowi O. blisko 5 mln dolarów, które ten miał zainwestować.

Piotr O. został wówczas skazany na 14 lat więzienia. Wyszedł po sześciu. Okazało się jednak, że jeszcze przed opuszczeniem celi zaczął ponownie zajmować się w finansami.

W efekcie pięć lat temu Piotr O. ponownie trafił na ławę oskarżonych. Śledczy ustalili, że od 2006 roku oszukiwał kolejne osoby. Postawiono mu 18 zarzutów dotyczących wyłudzeń. Były to zarówno niewielkie sumy, jak i kwoty rzędu setek tysięcy złotych.

– Przedstawię dowody, które pogrążą oskarżenie. Osiem osób występujących w tej sprawie jest mi winnych 17 mln dolarów – przekonywał podczas procesu Piotr O.

Mężczyzna deklarował, że będąc w Wielkiej Brytanii zdobył wykształcenie medyczne. Pracował tam jako dyrektor finansowy. Miał zarabiać 1,2 mln funtów rocznie, ale nie w formie „bezpośredniej płatności”. Według śledczych, brytyjska posada Piotra O. to fikcja. Sam oskarżony zapewniał, że nie ma żadnego majątku.

Z akt sprawy wynika, że Piotr O. oszukiwał zarówno rodzinę, jak i znanych w Lublinie przedsiębiorców i prawników. Jego obrońca stracił blisko 8 tys. zł. Zapłacił ratę kredytu za mercedesa, którego Piotr O. zamówił będąc jeszcze za kratami.

– Pieniądze miał oddać w ciągu kilku tygodni, ale tego nie zrobił – przyznał podczas procesu były prawnik Piotra O.
Wśród jego ofiar jest również przedsiębiorca z branży jubilerskiej. Panowie poznali się w lubelskim salonie mercedesa. Piotr O. miał załatwić dla biznesmena tani transport złota z Afryki. Po pewnym czasie przedsiębiorca przelał na konto żony oskarżonego 10 tys. zł.

– Piotr O. był miły, uprzejmy, kulturalny. Umówiliśmy się, że odda mi pieniądze za tydzień. Potem kontakt się urwał – zeznał przedsiębiorca.

Ofiary Piotra O. przyznają, że mężczyzna potrafi doskonale manipulować ludźmi. Odsiadując poprzedni wyrok odnowił kontakty ze znajomymi przedsiębiorcami. Obiecywał im lukratywne interesy. Biznesmeni odwiedzali go w więzieniu, by omawiać wspólne przedsięwzięcia. Nic z nich jednak nie wyszło, a panowie występowali w zakończonym właśnie procesie jako pokrzywdzeni.
Na trop nieprawidłowości wpadł generalny inspektor informacji finansowej, którego uwagę zwróciły duże obroty na rachunkach „króla oszustów”.

W obecnym procesie Piotr O. Został skazany na 13 lat więzienia oraz 18 tys. zł grzywny. Musi również oddać ponad 2,5 mln zł, które wyłudził. Nie wiadomo, czy i kiedy Piotr O. faktycznie trafi za kraty. Nie odbiera korespondencji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że po zwolnieniu z aresztu wyjechał z kraju.

Piotr O. pochodzi z Biłgoraja

Jest technikiem elektroradiologiem. W latach 90. ubiegłego wieku wyjechał do Wielkiej Brytanii. Tam rozpoczął przestępczą karierę. Sprzedawał preparaty odchudzające i podawał się za lekarza, finansistę i arystokratę.

Po latach wrócił do kraju. W 1997 r. posługując się sfałszowanymi czekami wypłacił z Pierwszego Banku Komercyjnego w Lublinie ponad 22 tys. zł. Dostał za to wyrok w zawieszeniu. Wyjechał do Niemiec, gdzie ponownie próbował wypłacić pieniądze z banku za pomocą fałszywego czeku. Tym razem trafił do więzienia. W 1999 r. wyjechał do Wielkiej Brytanii. Poznał tam byłego piłkarza, z którym prowadził wspólne interesy. Dzięki temu nawiązał kontakty z Romario.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 09:01
Super Gość! Nagrodę powinien jeszcze dostać za spryt.
Avatar
Leo / 12 grudnia 2019 r. o 08:07
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany – Mark Twain
Avatar
rozbawiony / 12 grudnia 2019 r. o 21:21
Powinien dostać Nobla za piękne wyłapywanie głupków i naiwniaków. Jakim trzeba być tępakiem żeby powierzać kasę i robić interesy z gościem w wiezieniu???? hehehehe
Avatar
rich / 12 grudnia 2019 r. o 10:14
Chetnie posiedze 6 lat w wiezieniu za 5 mln.$
 Jak kraść to miliardy , taka sama kara a jak masz miliard to nie ma kary bo jesteś miliarderem. W SKOKach zginęły 3 miliadry zł bo nie ma różnicy czy zginie 3 miliony czy 3 miliardy. Takie mamy prawo. 
Avatar
Chyntny / 12 grudnia 2019 r. o 08:55
Chetnie posiedze 6 lat w wiezieniu za 5 mln.$
Avatar
kokoloko / 12 grudnia 2019 r. o 10:12
" Jego obrońca stracił blisko 8 tys. zł. Zapłacił ratę kredytu za mercedesa, którego Piotr O. zamówił będąc jeszcze za kratami." - co za gość!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 07:52
Jak sie potwierdzi ze Piotr. K razem ze wspolnikiem Krzysztofem. Ż wykiwali 350.000 mieszkancow Lublina to jakie wyroki dostaną?
Avatar
tzw.moher / 13 grudnia 2019 r. o 17:48
Jak sie potwierdzi ze Piotr. K razem ze wspolnikiem  Krzysztofem. Ż wykiwali 350.000 mieszkancow  Lublina to jakie wyroki dostaną?
A jaka kara będzie dla Jarosława K. za oszukanie i zmanipulowanie kilku milionów biednych, mało inteligentnych ludzi????  I za zniszczenie duzego kraju w środku Europy???
 Masz na myśli tych co "wyprowadzili" kasę watowską?. Oni okradli nas wszystkich, ale persona ci się POmyliła. Ci co "sprzedali" majątek dużego kraju  w środku Europy uciekli do Brukseli.
Avatar
żorż / 12 grudnia 2019 r. o 12:22
Z treści artykułu wynika, że ten Piotr O. miał swoje biuro w więzieniu, stamtąd prowadził interesy, spotykał się tam z biznesmenami, kupił mercedesa ... Kiedyś myślałem, że więzienie ma na celu resocjalizację ale widzę, że u nas w kraju więzienie to nic innego jak zmiana lokalu prowadzenia działalności przestępczej
Avatar
raf / 14 grudnia 2019 r. o 00:04
po to są barany żeby je strzyc, jak to mówią... Gość jest mistrzem skoro oszukał nawet swojego obrońce i biznesmenów, z którymi rozmawiał odbywając kare w zakładzie karnym za oszustwa właśnie, a ci biznesmeni przecież jak napisano sami go tam odwiedzali. Kibicuję takim przedsiębiorczym ludziom. Po prostu niektóre interesy wiążą się z ryzykiem i to jak widać nie małym. Pamiętam jak mój tata świętej pamięci wpłacał coś co miesiąc na fundusz inwestycyjny i po 3 latach się okazało, że nie dość, że kapitał nie urósł to jeszcze jest go znacznie mniej niż gdyby tą forsę odkładał do skarpety i wszystko zgodnie z prawem i szeroko rozumianymi "ZASADAMI", ale co ja tam wiem ;)
po to są barany żeby je strzyc, jak to mówią... Gość jest mistrzem skoro oszukał nawet swojego obrońce i biznesmenów, z którymi rozmawiał odbywając kare w zakładzie karnym za oszustwa właśnie, a ci biznesmeni przecież jak napisano sami go tam odwiedzali. Kibicuję takim przedsiębiorczym ludziom. Po prostu niektóre interesy wiążą się z ryzykiem i to jak widać nie małym. Pamiętam jak mój tata świętej pamięci wpłacał coś co miesiąc na fundusz inwestycyjny i po 3 latach się okazało, że nie dość, że kapitał nie urósł to jeszcze jest go znacznie mn... rozwiń
Avatar
ekonomista / 27 stycznia 2020 r. o 18:02
To typowy Janosik mądry człowiek obok posła Janusza typowy przedsiębiorca takich ludzi powinno być na stanowisku jak Osiak czy Janusz Palikot brawo Biłgoraj ????widać że tam sa biznesmeni z dala od rządów dzić Polska była by w innym miejscu a na czym dorobil się nasze  władze  ciekawe oni golą?? podatników w mysl litery podnosimy podatki i zadłużamy szpitale 
Avatar
Dragunov / 20 grudnia 2019 r. o 20:13
dobry jest ale niepotrzebnie fałszował papiery ....
Avatar
Boczek / 20 grudnia 2019 r. o 18:06
Ludzka pazerność i głupota nie zna granic. Brak instynktu samozachowawczego.
Avatar
raf / 14 grudnia 2019 r. o 00:04
po to są barany żeby je strzyc, jak to mówią... Gość jest mistrzem skoro oszukał nawet swojego obrońce i biznesmenów, z którymi rozmawiał odbywając kare w zakładzie karnym za oszustwa właśnie, a ci biznesmeni przecież jak napisano sami go tam odwiedzali. Kibicuję takim przedsiębiorczym ludziom. Po prostu niektóre interesy wiążą się z ryzykiem i to jak widać nie małym. Pamiętam jak mój tata świętej pamięci wpłacał coś co miesiąc na fundusz inwestycyjny i po 3 latach się okazało, że nie dość, że kapitał nie urósł to jeszcze jest go znacznie mniej niż gdyby tą forsę odkładał do skarpety i wszystko zgodnie z prawem i szeroko rozumianymi "ZASADAMI", ale co ja tam wiem ;)
po to są barany żeby je strzyc, jak to mówią... Gość jest mistrzem skoro oszukał nawet swojego obrońce i biznesmenów, z którymi rozmawiał odbywając kare w zakładzie karnym za oszustwa właśnie, a ci biznesmeni przecież jak napisano sami go tam odwiedzali. Kibicuję takim przedsiębiorczym ludziom. Po prostu niektóre interesy wiążą się z ryzykiem i to jak widać nie małym. Pamiętam jak mój tata świętej pamięci wpłacał coś co miesiąc na fundusz inwestycyjny i po 3 latach się okazało, że nie dość, że kapitał nie urósł to jeszcze jest go znacznie mn... rozwiń
Avatar
tzw.moher / 13 grudnia 2019 r. o 17:48
Jak sie potwierdzi ze Piotr. K razem ze wspolnikiem  Krzysztofem. Ż wykiwali 350.000 mieszkancow  Lublina to jakie wyroki dostaną?
A jaka kara będzie dla Jarosława K. za oszukanie i zmanipulowanie kilku milionów biednych, mało inteligentnych ludzi????  I za zniszczenie duzego kraju w środku Europy???
 Masz na myśli tych co "wyprowadzili" kasę watowską?. Oni okradli nas wszystkich, ale persona ci się POmyliła. Ci co "sprzedali" majątek dużego kraju  w środku Europy uciekli do Brukseli.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 17:41
Znowu z Biłgoraja?.
Avatar
siara / 13 grudnia 2019 r. o 16:15
Czyzby coach Kowalczyka?
Avatar
rozbawiony / 12 grudnia 2019 r. o 21:21
Powinien dostać Nobla za piękne wyłapywanie głupków i naiwniaków. Jakim trzeba być tępakiem żeby powierzać kasę i robić interesy z gościem w wiezieniu???? hehehehe
Avatar
Polak / 12 grudnia 2019 r. o 21:17
Jak sie potwierdzi ze Piotr. K razem ze wspolnikiem  Krzysztofem. Ż wykiwali 350.000 mieszkancow  Lublina to jakie wyroki dostaną?
 A jaka kara będzie dla Jarosława K. za oszukanie i zmanipulowanie kilku milionów biednych, mało inteligentnych ludzi????  I za zniszczenie duzego kraju w środku Europy???
Avatar
kazik / 12 grudnia 2019 r. o 13:56
ja bym dał mu spokój, tylko zmusił do zapłaty podatków. Niczego nie wymusza siłą więc niech ludzie robią złote interesy . Tusk robi to samo.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Start II Lublin został rozgromiony przez Miasto Szkła Krosno

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Tragiczny wypadek w miejscowości Leszczanka (gmina Drelów). Nie żyje kierowca volvo.

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!