Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

10 grudnia 2019 r.
14:17

Publicznymi pieniędzmi zapłacił za zdjęcia z wesela. Michał F. stracił mandat radnego

Autor: Zdjęcie autora toma jsz
8 11 A A

Skazany prawomocnym wyrokiem za nadużycie uprawnień były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju pożegnał się z mandatem radnego powiatu. Wkrótce straci też posadę w państwowej spółce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę Michała F., byłego powiatowego radnego PiS, 12 listopada zakończył Sąd Okręgowy w Zamościu. Utrzymał w mocy rozstrzygnięcie sprzed roku, w myśl którego F. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i ukarany pięcioletnim zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w samorządzie.

W związku z tym stracił on już mandat radnego powiatu biłgorajskiego. 25 listopada decyzję o jego wygaszeniu podjął komisarz wyborczy w Zamościu. Wcześniej były samorządowiec wystąpił z partii.

Tymczasem, jak informuje nasz czytelnik, Michał F. wciąż jest zatrudniony w podległym Państwowemu Przedsiębiorstwu Wody Polskie Nadzorze Wodnym w Biłgoraju. Pracuje na stanowisku inspektora. O sprawę zapytaliśmy rzecznika Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (oddział Wód Polskich) Krzysztofa Gwizdaka.

– Pan Michał F. nie poinformował nas, że został skazany prawomocnym wyrokiem. Formalnie wezwaliśmy go do przekazania takiej informacji. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, zostanie zwolniony – zapowiada Gwizdak.

Były radny został skazany za nadużycie uprawnień, którego dopuścił się jako dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Prokuratura ustaliła, że zapłacił z kasy placówki za zdjęcia z własnego wesela. Doszło do tego w 2013 r. Michał F. nie przyznał się do winy. Sąd podzielił jednak ustalenia śledczych i wydał wyrok skazujący. Były samorządowiec będzie musiał również zwrócić 2260 zł, które wypłacił fotografowi z kasy OSiR.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 14:21
Witaj "dobra zmiano" :)))
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 15:57
Myślał że jak się jest osobą publiczną to chocby i za całe wesele mozna było zapłacić publiczna kasą... ale wykazał się dużą odpowiedzialnością i zapłacił tylko za usługę fotografa. ..
Avatar
wyborca PiS / 10 grudnia 2019 r. o 14:47
znajdą mu szybko inną posadkę, pewnie nawet lepiej płatną, w końcu należy do jedynej słusznej partii
Avatar
hehe / 10 grudnia 2019 r. o 14:31
śmieszny wyrok... musi zwrócić dwa tysiące i zakaz stanowisk kierowniczych w SAMORZĄDZIE- a wody polskie to nie samorząd... ukarali go aż STRACH!!!
Avatar
podpis / 10 grudnia 2019 r. o 14:54
Sąd powinien go uniewinnić, z przemęczenia tak zrobił, przez nieuwagę...a może to było zwykłe przyzwyczajenie...?
Avatar
Xxx / 10 grudnia 2019 r. o 15:07
Z przepracowania pomylił kasetki z kasą... Ale to już było! Pewien sędzia z przemęczenia oskubał babcię z reszty w sklepie.... Tyle, że on był niewinny...
Avatar
PIS partia hejtu / 11 grudnia 2019 r. o 07:47
jak by od rudego tuskowatego ten radny by był to nikt by nic ani słowem. Ale to ciemniaki i wyzyskiwacze co im dyplomy za kury dali i teraz szukają w każdym kącie!  Jest okazja uderzyć w Polaka to trzeba go zastraszać i opluwać. Bo to nby one takie wykształcone co tylko napluć na ich mądrość..
 Nie wiesz czy głupa rżniesz, ten jegomość wcześniej był radnym powiatu z nadania Platformy Obywatelskiej ale się szybko pozbyli, przygarneliście go w Pisie, bo tu wszyscy myślą że można kraść i nie ponośić odpowiedzialnoąci.To taki biłgorajski Banaś.
 Nie wiesz czy głupa rżniesz, ten jegomość wcześniej był radnym powiatu z nadania Platformy Obywatelskiej ale się szybko pozbyli, przygarneliście go w Pisie, bo tu wszyscy myślą że można kraść i nie ponośić odpowiedzialnoąci.To taki biłgorajski Banaś. rozwiń
Avatar
As / 11 grudnia 2019 r. o 18:13
Od stycznia żona na ciepłą posadkę do starostwa idzie. Bo k...wa k...we łba nie urwie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 07:43
I dobrze. Ludzie skazani nie powinni pracować w państwowych instytucjach. PiS dobrze robi. Jakby go zostawili w pracy to byłby skandal.
Avatar
Kapselek / 10 grudnia 2019 r. o 18:16
POkraki widzą wszystko u nie nasich. A nasim wolno co innym nie.
Avatar
As / 11 grudnia 2019 r. o 18:13
Od stycznia żona na ciepłą posadkę do starostwa idzie. Bo k...wa k...we łba nie urwie.
Avatar
PIS partia hejtu / 11 grudnia 2019 r. o 07:47
jak by od rudego tuskowatego ten radny by był to nikt by nic ani słowem. Ale to ciemniaki i wyzyskiwacze co im dyplomy za kury dali i teraz szukają w każdym kącie!  Jest okazja uderzyć w Polaka to trzeba go zastraszać i opluwać. Bo to nby one takie wykształcone co tylko napluć na ich mądrość..
 Nie wiesz czy głupa rżniesz, ten jegomość wcześniej był radnym powiatu z nadania Platformy Obywatelskiej ale się szybko pozbyli, przygarneliście go w Pisie, bo tu wszyscy myślą że można kraść i nie ponośić odpowiedzialnoąci.To taki biłgorajski Banaś.
 Nie wiesz czy głupa rżniesz, ten jegomość wcześniej był radnym powiatu z nadania Platformy Obywatelskiej ale się szybko pozbyli, przygarneliście go w Pisie, bo tu wszyscy myślą że można kraść i nie ponośić odpowiedzialnoąci.To taki biłgorajski Banaś. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 07:43
I dobrze. Ludzie skazani nie powinni pracować w państwowych instytucjach. PiS dobrze robi. Jakby go zostawili w pracy to byłby skandal.
Avatar
polak i Patriota.... / 10 grudnia 2019 r. o 18:27
jak by od rudego tuskowatego ten radny by był to nikt by nic ani słowem. Ale to ciemniaki i wyzyskiwacze co im dyplomy za kury dali i teraz szukają w każdym kącie! Jest okazja uderzyć w Polaka to trzeba go zastraszać i opluwać. Bo to nby one takie wykształcone co tylko napluć na ich mądrość..
Avatar
Kapselek / 10 grudnia 2019 r. o 18:16
POkraki widzą wszystko u nie nasich. A nasim wolno co innym nie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 15:57
Myślał że jak się jest osobą publiczną to chocby i za całe wesele mozna było zapłacić publiczna kasą... ale wykazał się dużą odpowiedzialnością i zapłacił tylko za usługę fotografa. ..
Avatar
Xxx / 10 grudnia 2019 r. o 15:07
Z przepracowania pomylił kasetki z kasą... Ale to już było! Pewien sędzia z przemęczenia oskubał babcię z reszty w sklepie.... Tyle, że on był niewinny...
Avatar
podpis / 10 grudnia 2019 r. o 14:54
Sąd powinien go uniewinnić, z przemęczenia tak zrobił, przez nieuwagę...a może to było zwykłe przyzwyczajenie...?
Avatar
wyborca PiS / 10 grudnia 2019 r. o 14:47
znajdą mu szybko inną posadkę, pewnie nawet lepiej płatną, w końcu należy do jedynej słusznej partii
Avatar
hehe / 10 grudnia 2019 r. o 14:31
śmieszny wyrok... musi zwrócić dwa tysiące i zakaz stanowisk kierowniczych w SAMORZĄDZIE- a wody polskie to nie samorząd... ukarali go aż STRACH!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!