Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

4 marca 2019 r.
12:13

Puławy: Gra o duże pieniądze. Firmy walczą o wsparcie pomysłów na biznes

22 13 A A
W puławskim technoparku trwają przesłuchania autorów biznesowych projektów. Nowe spółki mają działać w Polsce Wschodniej
W puławskim technoparku trwają przesłuchania autorów biznesowych projektów. Nowe spółki mają działać w Polsce Wschodniej

Przyjechali z całej Polski i z zagranicy, mają nowatorskie pomysły i chcą założyć firmy. Najlepsi otrzymają m.in. profesjonalne doradztwo, biura oraz szansę na wysoką dotację. W Puławach trwają przesłuchania do "Wschodniego Akceleratora Biznesu". Uczestniczy w nich ok. 90 podmiotów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czy Puławy staną się "Krzemową Doliną", miejscem rozwoju nowych technologii i motorem wzrostu perspektywicznych startupów?

– Szukamy ludzi z pomysłami na rentowny biznes, którzy w sposób innowacyjny odpowiedzą na potrzeby rynku. Chcemy żeby założyli u nas swoje spółki, a my im pomożemy w ich rozwoju – tłumaczy Aleksandra Aleksandrowicz z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Gra toczy się o duże pieniądze. W pierwszym etapie jest to wsparcie warte 60 tys. zł. Taki rabat otrzymają najlepsze projekty, około 35 spośród 90-ciu, które obecnie przychodzą etap przesłuchań przed komisją. Środki te ich autorzy będą mogli wydać według indywidualnych potrzeb pod warunkiem, że uzyskają akceptację ekspertów "Wschodniego Akceleratora Biznesu". Chodzi m.in. o profesjonalne doradztwo, księgowość, pomieszczenia biurowe, marketing, czy sprzęt na rozkręcenie działalności. To tak zwana inkubacja, z której startupy będą mogły korzystać przez pół roku. W tym czasie, nowo utworzone spółki mają zacząć rosnąć i rozwijać się.

Najlepsze z nich, w kolejnym etapie dostaną możliwość otrzymania dotacji wartej nawet do 200 tys. euro, a więc ponad 800 tys. zł. Środki te, po swojej autorskiej analizie będzie im przekazywał PARP. To jednak nie koniec pomocy, bo puławski technopark startupom zaoferuje także spotkania m.in. z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych oraz koncernów gotowych do zainwestowania w perspektywiczne podmioty.

Warunkiem otrzymania wsparcia, poza innowacyjnością i szansą na rynkowy sukces, ma być działalność na terenie Polski Wschodniej. To nie muszą być Puławy, ale większość autorów projektów nie bez powodu zgłosiła się właśnie do puławskiego technoparku. – To, co ich przyciąga, to przede wszystkim możliwość współpracy z naszymi partnerami, takimi jak Zakłady Azotowe, czy INSC – przyznaje Aleksandra Aleksandrowicz. Istnieje więc szansa, że wielu z nich zostanie nad Wisłą.

Na razie nie wiemy, co dokładnie proponują przyszli właściciele startupów. – To m.in. przedmioty codziennego użytku, ale zbudowane z nowatorskich materiałów. Niektóre z nich naprawdę sama chciałabym mieć w swoim domu – zdradza specjalistka do spraw komunikacji w PPNT.

Przesłuchania zakończą się w tym tygodniu. Ich wyniki mają zostać opublikowane natomiast już 11 marca. Co ważne, rekrutacja do biznesowego "akceleratora" jest ciągła. – Dlatego cały czas zapraszamy autorów dobrych pomysłów do składania wniosków. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Być może znajdą się wśród nich twórcy nowego Facebooka – zachęca Aleksandrowicz.

Kolejna rekrutacja do programu odbędzie się w przyszłym kwartale. Docelowo, ich organizacja planowana jest cztery raz w ciągu roku, przez najbliższe 3 lata. W tym czasie wsparcie ma trafić do 220 biznesowych projektów.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 13:20
+13
Cały ten biznes polega na zdobyciu tych pieniędzy na biznes. Pieniądze się skończą - biznes też.
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 18:16
+3
Może pierwsze urządzenie do automatycznego sortowania odpadów, które zarazem ma dawać ludziom rozrywkę, działające to na takiej zasadzie, że wkładane do maszyny odpady stanowią rodzaj wirtualnej waluty, którą w trakcie gry można wykorzystywać na jakieś swoje marzenia, czy akcesoria dla swoich postaci, a wiadomo, że rozrywka a przy okazji sortowanie odpadów są dzisiaj w cenie?
Avatar
12345 / 5 marca 2019 o 14:52
+2
Tutaj 90, na facebooku 83 a dysrektor parku mowi, ze 150. Zdecydujcie sie w koncu ile tych pomysłow wybraliście!
Avatar
gość / 6 marca 2019 o 10:07
0
Stadniny koni też ktoś zbudował... Raczej nie PiS. Jak za rządów PiS-u wygladają budowy można się przekonać udając się na miejsce gdzie kiedyś były tory kolejowe...A jak zarzadzają wystaryzczy odwiedzić na przykład PPNT lub stadnię koni w Janowie.
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 09:29
0
Chcieć toi wy możecie. Przecież tam "psy d..pami szczekają"; koślawe zarządzanie, brak kreatywności, stołki dla kolesi, brak infrastruktury, wszędzie daleko. Jakie zalety mają Puławy wobec Trójmiasta, Wrocławia i W-awy? No jakie? Merytorycznie proszę.
Avatar
............................. / 4 marca 2019 o 20:00
0
No to zobaczmy co dzieje się POLSCE w styczniu 2019: Wydatki budżetu 32,1 mld zł Dochody 38,7 mld zł NADWYŻKA 6,6 mld zł
 widać znasz się na ekonomii jak świnia na gwiazdach, napisz ile vatu zwrócili lepiej
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 18:02
0
Ciekawe co to może być - przedmioty codziennego użytku, ale zbudowane z nowatorskich materiałów, niektóre z nich naprawdę sama chciałaby mieć w swoim domu specjalistka do spraw komunikacji w PPNT?
Avatar
olo / 6 marca 2019 o 07:26
-1
Trochę nie czaję. Ktoś zbudował te trzy budynki i co? Działa to? Jest jakiś zysk z tego? Kto tym cholerstwem zarządza? Kto za to płaci (dopłaca do tego)?
Avatar
Cukercity / 4 marca 2019 o 21:29
-2
Może pierwsze urządzenie do automatycznego sortowania odpadów, które zarazem ma dawać ludziom rozrywkę, działające to na takiej zasadzie, że wkładane do maszyny odpady stanowią rodzaj wirtualnej waluty, którą w trakcie gry można wykorzystywać na jakieś swoje marzenia, czy akcesoria dla swoich postaci, a wiadomo, że rozrywka a przy okazji sortowanie odpadów  są dzisiaj w cenie?
I za co ten minus? To nie są te nasze Krzemowe Puławy i nowy facebook? Zbyt społecznie odpowiedzialne czy co?
Avatar
można? OCZYWIŚCIE! / 4 marca 2019 o 13:29
-2
No to zobaczmy co dzieje się POLSCE w styczniu 2019: Wydatki budżetu 32,1 mld zł Dochody 38,7 mld zł NADWYŻKA 6,6 mld zł
Avatar
też chce być kierownikiem / 6 marca 2019 o 11:13
-3
O! Nowa specjalistka od komunikacji? To już namaszczona kerownyczka promocji od Artura 1.6 pożegnała się ze stołkiem? Może to po tym jak jej pracownicy pouciekali już kilka razy? A może kolejne telefony do rodzin lokatorów parku?
Avatar
gość / 6 marca 2019 o 10:07
0
Stadniny koni też ktoś zbudował... Raczej nie PiS. Jak za rządów PiS-u wygladają budowy można się przekonać udając się na miejsce gdzie kiedyś były tory kolejowe...A jak zarzadzają wystaryzczy odwiedzić na przykład PPNT lub stadnię koni w Janowie.
Avatar
olo / 6 marca 2019 o 07:26
-1
Trochę nie czaję. Ktoś zbudował te trzy budynki i co? Działa to? Jest jakiś zysk z tego? Kto tym cholerstwem zarządza? Kto za to płaci (dopłaca do tego)?
Avatar
12345 / 5 marca 2019 o 14:52
+2
Tutaj 90, na facebooku 83 a dysrektor parku mowi, ze 150. Zdecydujcie sie w koncu ile tych pomysłow wybraliście!
Avatar
gość / 5 marca 2019 o 09:40
-3
Najpierw PiS z Groblem, a teraz Maj z PiSem wykończą PPNT. Narodowo-populistyczna ciemnota nie jest w stanie niczego tu ogarnąć...
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 09:29
0
Chcieć toi wy możecie. Przecież tam "psy d..pami szczekają"; koślawe zarządzanie, brak kreatywności, stołki dla kolesi, brak infrastruktury, wszędzie daleko. Jakie zalety mają Puławy wobec Trójmiasta, Wrocławia i W-awy? No jakie? Merytorycznie proszę.
Avatar
Cukercity / 4 marca 2019 o 21:29
-2
Może pierwsze urządzenie do automatycznego sortowania odpadów, które zarazem ma dawać ludziom rozrywkę, działające to na takiej zasadzie, że wkładane do maszyny odpady stanowią rodzaj wirtualnej waluty, którą w trakcie gry można wykorzystywać na jakieś swoje marzenia, czy akcesoria dla swoich postaci, a wiadomo, że rozrywka a przy okazji sortowanie odpadów  są dzisiaj w cenie?
I za co ten minus? To nie są te nasze Krzemowe Puławy i nowy facebook? Zbyt społecznie odpowiedzialne czy co?
Avatar
............................. / 4 marca 2019 o 20:00
0
No to zobaczmy co dzieje się POLSCE w styczniu 2019: Wydatki budżetu 32,1 mld zł Dochody 38,7 mld zł NADWYŻKA 6,6 mld zł
 widać znasz się na ekonomii jak świnia na gwiazdach, napisz ile vatu zwrócili lepiej
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 18:16
+3
Może pierwsze urządzenie do automatycznego sortowania odpadów, które zarazem ma dawać ludziom rozrywkę, działające to na takiej zasadzie, że wkładane do maszyny odpady stanowią rodzaj wirtualnej waluty, którą w trakcie gry można wykorzystywać na jakieś swoje marzenia, czy akcesoria dla swoich postaci, a wiadomo, że rozrywka a przy okazji sortowanie odpadów są dzisiaj w cenie?
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 18:02
0
Ciekawe co to może być - przedmioty codziennego użytku, ale zbudowane z nowatorskich materiałów, niektóre z nich naprawdę sama chciałaby mieć w swoim domu specjalistka do spraw komunikacji w PPNT?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37