Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

6 listopada 2019 r.
12:29

Honker już nie jest z Lublina. Prawa sprzedane, pojazd ma przejść modernizację

Autor: Zdjęcie autora pp
207 16 A A
Zmodernizowany honker ma być zaoferowany wojsku w ramach programu Mustang
Zmodernizowany honker ma być zaoferowany wojsku w ramach programu Mustang (fot. Wizualizacja: Autobox Innovations)

Syndyk masy upadłości lubelskiej firmy DZT Fabryka Samochodów, producenta honkera, sprzedał dokumentację konstrukcyjno - technologiczną samochodu oraz oprzyrządowanie do produkcji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nabywcą jest firma Autobox Innovations ze Starachowic.

Firma ze Starachowic należy do holdingu Sobiesława Zasady. Za przejecie praw intelektualnych i oprzyrządowania do produkcji honkera zapłaciła 2,5 miliona złotych. Zmodernizowany honker ma być zaoferowany wojsku w ramach programu Mustang. Od kilku lat armia nie przeprowadziła skutecznego przetargu i wymiany samochodów zaplecza. Chodzi o wysłużone honkery. Armia w ramch programu Mustang chce kupić blisko 600 pojazdów zaplecza.

Zmodernizowany honker nosi oznaczenie M-AX. Starachowicki producent zapowiada radykalna poprawę mobilności, dynamiki i ładowności, aż do 3,5 tony. Pod maską ma być montowany silnik wysokoprężny Iveco o pojemności 3 litrów i mocy od 150 do 170 KM, dysponujący momentem obrotowym od 380 do 430 Nm.

Auto oczywiście posiada napęd 4x4 z blokadą trzech mechanizmów różnicowych – międzyosiowego oraz przedniego i tylnego mostu. Blokada jest uruchamiana elektrycznie z kabiny pojazdu. Na nowe samochody wojsko chce wydać blisko 80 milionów złotych.

 
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:53
zamówienie pewne 80 mln ,maszyny i technologia 2.5mln to się nazywa interes....
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 16:18
miasto inspiracji...tylko bieda i zadluzenie tu zostanie.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:22
Ten syndyk to od kilkudziesięciu lat czerpie korzyści z tej masy upadłości. To prawie jak wygrać w totolotka.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:04
Małe Starachowice wydymały Lublin.
Avatar
Lola / 6 listopada 2019 r. o 18:56
Najlepszy interes robi syndyk masy po DMP. Od dwudziestu lat wyprzedaje co sie da i robi to tak zeby zapewnic wypłatę swoich ogromnych poborów. Jesli ktoś policzy te pobory to wyjdzie z tego spory procent calej wartości uzyskanych z jego działalnosci pieniędzy. Żyć nie umierać tylko zostać syndykiem masy przez 20 lat......,
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:16
Nawet to z lubelskiego sprzedali. Co tu zostanie?
Avatar
fff / 6 listopada 2019 r. o 17:27
A co z upadłością FSC DAEWOO ? Czy juz zakończona czy tez syndyk ciągle zaspokaja z masy swoje wynagrodzenie? Ile to juz lat i?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 12:42
Czy oni nie mogą po prostu porzucić produkcji tego g000wna?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:31
Mam nadzieję że rewolucyjną funkcjonalność wysuwanych półosi pozostawią
Avatar
Hahahaha / 6 listopada 2019 r. o 12:45
Ooooooo nowatorska konstrukcja tylko ją rozwijać. A technologia wręcz kosmiczna, młotek i młotek.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 16:54
Pudrowanie trupa, szkoda tylko podatników którzy wyłożą na to pieniądze
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 11:32
No bomba. Jak słyszę honker to widzę konkretną jakoś, byle jakość. Jak następca podtrzymać prym "mocnej" marki to aż czekam z zapartym tchem. Jeździłem wiele lat a teraz uzytkuje ten wóz bardzie z pozycji pasażera i zastanawiam się jak mocno trzeba się starać żeby ten wóz tak zjeb..ć?
Avatar
jon / 6 listopada 2019 r. o 21:03
GAZ 3308 zakupić i wystarczy
Avatar
mo / 6 listopada 2019 r. o 20:13
No to się wojskowi ucieszą!!! Całe życie czekali na nowego Honkera..
Avatar
Lola / 6 listopada 2019 r. o 18:56
Najlepszy interes robi syndyk masy po DMP. Od dwudziestu lat wyprzedaje co sie da i robi to tak zeby zapewnic wypłatę swoich ogromnych poborów. Jesli ktoś policzy te pobory to wyjdzie z tego spory procent calej wartości uzyskanych z jego działalnosci pieniędzy. Żyć nie umierać tylko zostać syndykiem masy przez 20 lat......,
Avatar
fff / 6 listopada 2019 r. o 17:27
A co z upadłością FSC DAEWOO ? Czy juz zakończona czy tez syndyk ciągle zaspokaja z masy swoje wynagrodzenie? Ile to juz lat i?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 16:18
miasto inspiracji...tylko bieda i zadluzenie tu zostanie.
Avatar
Bp / 6 listopada 2019 r. o 15:59
Następca honkera - honker...... żal pe el......
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:53
zamówienie pewne 80 mln ,maszyny i technologia 2.5mln to się nazywa interes....
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:31
Mam nadzieję że rewolucyjną funkcjonalność wysuwanych półosi pozostawią
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukali narkotyków, znaleźli poszukiwanego za udział w zabójstwie dziennikarza

Szukali narkotyków, znaleźli poszukiwanego za udział w zabójstwie dziennikarza

Pochodzący z powiatu hrubieszowskiego, 35-letni Konrad G. był od ponad pół roku poszukiwany za udział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza śledczego. Zatrzymali go policjanci z Lublina.

Ile zarabia dostawca jedzenia? Czy to się opłaca?

Ile zarabia dostawca jedzenia? Czy to się opłaca?

Dostawcy jedzenia to osoby, dzięki którym możemy cieszyć się pysznymi posiłkami, bez wychodzenia z domu. Dbają o to, by jak najszybciej dostarczyć zamówienia pod same drzwi klientów. Praca jako dostawca jedzenia niesie ze sobą wiele korzyści, w tym bardzo atrakcyjne, wysokie zarobki. Co więcej, współpracując z partnerem rozliczeniowym, nie musisz zakładać własnej działalności!

Umeå musi zapłacić za gaz 300 proc. więcej. Znana restauracja w Lublinie walczy o życie

Umeå musi zapłacić za gaz 300 proc. więcej. Znana restauracja w Lublinie walczy o życie

Umeå, jedna z nielicznych już w Lublinie restauracji wegetariańskich i wegańskich, może zostać zamknięta. Wszystko przez szalejącą inflację i podwyżki cen gazu. Klienci walczą o przetrwanie ulubionego lokalu.

Na czym polega sprzątanie obiektów przemysłowych?

Na czym polega sprzątanie obiektów przemysłowych?

Dzięki usłudze sprzątania obiektów przemysłowych można utrzymać je w czystości, co pozwala spełnić niezbędne warunki sanitarne, jeśli chodzi o pracę na terenie hal produkcyjnych czy fabryk. Warto wiedzieć, czym różni się usługa sprzątania obiektów przemysłowych od standardowego sprzątania.

Pozycjonery spawalnicze – co warto wiedzieć na ich temat?

Pozycjonery spawalnicze – co warto wiedzieć na ich temat?

Pozycjoner spawalniczy to proste urządzenie, które umożliwia automatyczne sterowanie spawanym aktualnie fragmentem w czasie, gdy robot działa według zaprogramowanego schematu. W zależności od ilości napędów, pozycjoner oferuje naprawdę wiele możliwości o zróżnicowanym zakresie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat

Przeziębienie w rodzinie, co robić?

Przeziębienie w rodzinie, co robić?

Przeziębienie wiąże się z szeregiem objawów dotyczących zapalenia błony śluzowej nosa, zatok przynosowych oraz gardła. Infekcja spowodowana jest zakażeniem wirusowym i może występować średnio od dwóch do nawet czterech razy w ciągu roku, natomiast w przypadku dzieci od 8 do 9 razy.

Jakie są zasady stosowania środków ochrony roślin?

Jakie są zasady stosowania środków ochrony roślin?

Środki ochrony roślin mają za zadanie utrzymać jak najlepszy wygląd Twoich upraw. Im staranniej będziesz je stosować, tym lepsze wyniki uzyskasz i tym bardziej będziesz zadowolony. Środki ochrony roślin są zazwyczaj rozpylane za pomocą opryskiwacza cieczowego lub opryskiwacza belkowego. W przypadku stosowania opryskiwacza cieczowego należy dokładnie przeczytać etykietę produktu, aby dobrać odpowiednią dawkę i przestrzegać wszystkich wskazówek bezpieczeństwa. Istnieją też inne zasady, które musisz poznać.

Opieka osób starszych w Niemczech. Samodzielny wyjazd czy praca z agencją?

Opieka osób starszych w Niemczech. Samodzielny wyjazd czy praca z agencją?

Opieka osób starszych w Niemczech zyskuje coraz większą popularność. Jest doskonałym sposobem na szybki i atrakcyjny zarobek. Jednak należy pamiętać przede wszystkim, że wyjeżdżamy do obcego kraju i musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak znaleźć uczciwe oferty pracy w opiece seniora w Niemczech.

Dzisiaj w Chełmie hitowy mecz w Pucharze Polski siatkarzy. Jastrzębski musi, Arka może

Dzisiaj w Chełmie hitowy mecz w Pucharze Polski siatkarzy. Jastrzębski musi, Arka może

W ćwierćfinale ChKS Arka zmierzy się z wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem. Pierwszy gwizdek wtorkowego meczu o godzinie 17.30. Spotkanie będzie można obejrzeć także w stacji Polsat Sport.

Lutowe warsztaty dla dzieci w Labiryncie
4 lutego 2023, 13:00

Lutowe warsztaty dla dzieci w Labiryncie

Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza dzieci na warsztaty twórcze, które będą odbywały się w soboty lutego o godz. 13.

Na Ukrainie stracił rękę i nogę. Żołnierz nowoczesne protezy otrzymał w lubelskim szpitalu

Na Ukrainie stracił rękę i nogę. Żołnierz nowoczesne protezy otrzymał w lubelskim szpitalu

O tym ukraińskim żołnierzu nie wiemy wiele, ale dla osób, które pomagały mu wrócić do normalnego życia nie to było istotne. Ważne było tylko to, żeby ofiara wojny nie została ze swoją niepełnosprawnością zostawiona sama sobie.

Ratownicy nie wykonali jej EKG, kilkadziesiąt godzin później zmarła na serce. Mówili, że symuluje
wideo
film

Ratownicy nie wykonali jej EKG, kilkadziesiąt godzin później zmarła na serce. Mówili, że symuluje

65-letnia pani Ewa wezwała pogotowie, bo bardzo źle się czuła. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, że ma objawy na tle nerwowym, nie wykonali badania EKG i przepisali leki na biegunkę. Trzy dni później kobieta zmarła z powodu rozległego zawału serca.

Azoty Puławy kontra Górnik Zabrze w PGNiG Pucharze Polski

Azoty Puławy kontra Górnik Zabrze w PGNiG Pucharze Polski

W 1/8 finału Azoty Puławy zagrają dzisiaj w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Spotkanie zaplanowano na godz. 18

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Miasto wstrzymuje się z remontem deptaka. Inwestycja miała być realizowana razem z przebudową parku międzyosiedlowego na os. XXX-lecia, jednak na oba zadania nie starczy pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

10 firm i konsorcjów chce postawić nowy most w Łęcznej. Poprzednie podejście do inwestycji się nie powiodło.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!