Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

10 kwietnia 2020 r.
14:37

Pracownicy sklepu E.Leclerc w Lublinie boją się zakażenia koronawirusem. Dyrekcja uspokaja

Autor: Zdjęcie autora ask
16 7 A A
(fot. archiwum/MK)

Pracownicy hipermarketu E. Leclerc przy ul. Zana w Lublinie drżą o swoje bezpieczeństwo. Boją się, że w sklepie jest za dużo ludzi. Dyrekcja uspokaja, ale obawy rozumie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jestem pracownikiem sklepu i jak moi inni koledzy i koleżanki bardzo się boję, aby nie złapać wirusa – pisze do Dziennika pracownica sklepu E.Leclerc przy ul. Zana w Lublinie. - W sklepie praktycznie nie ma żadnego ograniczenia we wchodzeniu klientów. Ludzie chodzą po sklepie jak przed wybuchem pandemii. Jesteśmy przerażeni i błagamy o pomoc. W godzinach po 16-tej nie ma już żadnej kontroli.

Dyrektor sklepu nie zgadza się z zarzutami. 

- Okoliczności, w których funkcjonują obecnie pracownicy sklepów, są bardzo wymagające, dlatego rozumiemy zaniepokojenie jednego z członków naszej załogi – komentuje jednak Magdalena Stopa, dyrektor E.Leclerc Lublin Zana. - W ostatnich tygodniach liczba klientów, którzy nas odwiedzają, spadła o ponad 50 proc. w porównaniu do okresu przed nastaniem epidemii i wprowadzeniem dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Stopa tłumaczy, że pracownicy ochrony stale kontrolują liczbę klientów przebywających w sklepie. Żeby było to możliwe, otwarte jest tylko jedno wejście do sklepu.

- Wydłużyliśmy również godziny funkcjonowania sklepu, by ograniczyć natężenie ruchu w ciągu dnia. Podczas codziennych kontroli policji w naszym sklepie nie stwierdzono dotychczas zbyt dużego nagromadzenia osób – podkreśla pani dyrektor. - Od kilku tygodni prowadzimy także stałą akcję informacyjną wśród klientów i pracowników dotyczącą konieczności zachowania bezpiecznej odległości.

Pracownicy mają do dyspozycji rękawiczki oraz maski ochronne lub przyłbice. Przy kasach oraz przy stanowiskach, które wymagają bliższego kontaktu z klientami, zamontowano płyty ochronne.

- Mimo wszystkich tych faktów, uwagi pracownika przyjmujemy ze zrozumieniem, dlatego zorganizujemy jak najszybciej spotkanie z przedstawicielami poszczególnych działów dotyczące potrzeb pracowników związanych z ich bezpieczeństwem. Położymy także jeszcze większy nacisk na otwartą komunikację z pracownikami w tym zakresie – dodaje Magdalena Stopa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lexram / 11 kwietnia 2020 r. o 10:10
+6
Byłem w leclercu na zana we wtorek o 8:30. Przed bramką brak kolejki a w sklepie pełno ludzi. Byłem w szoku. Czynnych kas bylo max 10 a klientow baaaaardzo duzo, grubo ponad 100-150. Wycofałem się z tego sklepu to bylo zbyt ryzykowne. Jestem w szoku, ze leclerc tak ryzykuje nie tylko mandat ale zdrowie klientow, ktorymi sa głownie seniorzy z lsm. Szok!!!
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:22
+5
Niestety, ale pracownicy E.Leclerc przy ul. Zana mają uzasadnione powody do obaw o swoje zdrowie. Byłam w ubiegłą sobotę na zakupach w tymże sklepie około godz. 12:10. Na halę sprzedażową wpuszczano osoby bez jakiejkolwiek kontroli tego ilu jednocześnie klientów się na niej znajduje. Stanowiska do samodzielnej obsługi (kasy samoobsługowe) niczym nie odgrodzone jedno od drugiego. Pracownicy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia zmuszeni do podchodzenia do klientów i rozmów z nimi. Dzisiaj zmuszona byłam skorzystać z usług tegoż sklepu ponownie. Jest mała poprawa, wchodzą na teren hali sprzedażowej już pod jakąś kontrolą, ale to było w późnych godzinach popołudniowych. Niestety obsługa dalej bez przyłbic ochronnych, a jedynie w maseczkach. Pani Dyrektor ... więcej dbałości o pracownika i klienta, a nie tylko o dobry PR w prasie.
Niestety, ale pracownicy E.Leclerc przy ul. Zana mają uzasadnione powody do obaw o swoje zdrowie. Byłam w ubiegłą sobotę na zakupach w tymże sklepie około godz. 12:10. Na halę sprzedażową wpuszczano osoby bez jakiejkolwiek kontroli tego ilu jednocześnie klientów się na niej znajduje. Stanowiska do samodzielnej obsługi (kasy samoobsługowe) niczym nie odgrodzone jedno od drugiego. Pracownicy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia zmuszeni do podchodzenia do klientów i rozmów z nimi. Dzisiaj zmuszona byłam skorzystać z usług tegoż sklepu ponownie. ... rozwiń
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:26
+4
Do PISFAN ... a skąd jesteś pewien, że jeżdżą do pracy miejską komunikacją??? I skąd jesteś pewien, że korzystają z innych sklepów. Każdy pracodawca i właściciel sklepu ma obowiązek zapewnić pracownikom i klientom bezpieczeństwo. W ubiegłą sobotę ludzie byli wpuszczani bez jakiejkolwiek kontroli, pracownicy bez zabezpieczenia twarzy byli zmuszeni do kontaktu z klientami. Czy Twoim zdaniem dyrekcja E.Leclerc dopełniła wszystkich zaleceń????
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:31
+3
Do filip75 ... gdybyśmy wszyscy postąpili zgodnie z Twoją radą, to nie miałbyś co do przysłowiowego garnka włożyć, nie miałbyś skąd wziąć pieniędzy ani gdzie kupić leków. Pracownik ma prawo upomnieć się o zapewnienie właściwych środków bezpieczeństwa i środków ochrony indywidualnej. Może gdybyś był naocznym świadkiem tego, jak wyglądała obsługa w tymże sklepie w ubiegłą sobotę, nie pisałbyś takich tekstów. Dla wyjaśnienia dodam, że sama się zastanawiałam czy nie zgłosić tego Policji albo Inspekcji Sanitarnej.
Avatar
olol / 10 kwietnia 2020 r. o 15:40
0
nie pisze się "16-tej"
Avatar
PISFAN / 10 kwietnia 2020 r. o 18:37
-13
W pracy boją się zakażenia ? A nie boją się jeździć komunikacją miejską ? Robić zakupów w innych sklepach ? Bądźmy szczerzy zakazić się można w każdym miejscu gdzie znajduje nawet kilka osób
Avatar
fillip75 / 10 kwietnia 2020 r. o 21:05
-22
Jak się boi, to niech idzie na urlop bezpłatny. Gwarantuję, że dyrekcja z radością na to przystanie. Czy chce, by cały sklep zamknięto i innych też pozbawić dochodu? Łot typowo polskie podejście. Mammźle, to innym niech będzie gorzej.
Avatar
Lexram / 11 kwietnia 2020 r. o 10:10
+6
Byłem w leclercu na zana we wtorek o 8:30. Przed bramką brak kolejki a w sklepie pełno ludzi. Byłem w szoku. Czynnych kas bylo max 10 a klientow baaaaardzo duzo, grubo ponad 100-150. Wycofałem się z tego sklepu to bylo zbyt ryzykowne. Jestem w szoku, ze leclerc tak ryzykuje nie tylko mandat ale zdrowie klientow, ktorymi sa głownie seniorzy z lsm. Szok!!!
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:31
+3
Do filip75 ... gdybyśmy wszyscy postąpili zgodnie z Twoją radą, to nie miałbyś co do przysłowiowego garnka włożyć, nie miałbyś skąd wziąć pieniędzy ani gdzie kupić leków. Pracownik ma prawo upomnieć się o zapewnienie właściwych środków bezpieczeństwa i środków ochrony indywidualnej. Może gdybyś był naocznym świadkiem tego, jak wyglądała obsługa w tymże sklepie w ubiegłą sobotę, nie pisałbyś takich tekstów. Dla wyjaśnienia dodam, że sama się zastanawiałam czy nie zgłosić tego Policji albo Inspekcji Sanitarnej.
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:26
+4
Do PISFAN ... a skąd jesteś pewien, że jeżdżą do pracy miejską komunikacją??? I skąd jesteś pewien, że korzystają z innych sklepów. Każdy pracodawca i właściciel sklepu ma obowiązek zapewnić pracownikom i klientom bezpieczeństwo. W ubiegłą sobotę ludzie byli wpuszczani bez jakiejkolwiek kontroli, pracownicy bez zabezpieczenia twarzy byli zmuszeni do kontaktu z klientami. Czy Twoim zdaniem dyrekcja E.Leclerc dopełniła wszystkich zaleceń????
Avatar
M.. / 10 kwietnia 2020 r. o 21:22
+5
Niestety, ale pracownicy E.Leclerc przy ul. Zana mają uzasadnione powody do obaw o swoje zdrowie. Byłam w ubiegłą sobotę na zakupach w tymże sklepie około godz. 12:10. Na halę sprzedażową wpuszczano osoby bez jakiejkolwiek kontroli tego ilu jednocześnie klientów się na niej znajduje. Stanowiska do samodzielnej obsługi (kasy samoobsługowe) niczym nie odgrodzone jedno od drugiego. Pracownicy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia zmuszeni do podchodzenia do klientów i rozmów z nimi. Dzisiaj zmuszona byłam skorzystać z usług tegoż sklepu ponownie. Jest mała poprawa, wchodzą na teren hali sprzedażowej już pod jakąś kontrolą, ale to było w późnych godzinach popołudniowych. Niestety obsługa dalej bez przyłbic ochronnych, a jedynie w maseczkach. Pani Dyrektor ... więcej dbałości o pracownika i klienta, a nie tylko o dobry PR w prasie.
Niestety, ale pracownicy E.Leclerc przy ul. Zana mają uzasadnione powody do obaw o swoje zdrowie. Byłam w ubiegłą sobotę na zakupach w tymże sklepie około godz. 12:10. Na halę sprzedażową wpuszczano osoby bez jakiejkolwiek kontroli tego ilu jednocześnie klientów się na niej znajduje. Stanowiska do samodzielnej obsługi (kasy samoobsługowe) niczym nie odgrodzone jedno od drugiego. Pracownicy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia zmuszeni do podchodzenia do klientów i rozmów z nimi. Dzisiaj zmuszona byłam skorzystać z usług tegoż sklepu ponownie. ... rozwiń
Avatar
fillip75 / 10 kwietnia 2020 r. o 21:05
-22
Jak się boi, to niech idzie na urlop bezpłatny. Gwarantuję, że dyrekcja z radością na to przystanie. Czy chce, by cały sklep zamknięto i innych też pozbawić dochodu? Łot typowo polskie podejście. Mammźle, to innym niech będzie gorzej.
Avatar
PISFAN / 10 kwietnia 2020 r. o 18:37
-13
W pracy boją się zakażenia ? A nie boją się jeździć komunikacją miejską ? Robić zakupów w innych sklepach ? Bądźmy szczerzy zakazić się można w każdym miejscu gdzie znajduje nawet kilka osób
Avatar