Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 sierpnia 2019 r.
17:50

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

0 53 A A
Urząd Miasta w Chełmie
Urząd Miasta w Chełmie

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miało być w tajemnicy, ale ktoś się wygadał. Tajne szczegóły konkursów na dyrektorów szkół nr 7 i 11 wyciekły z chełmskiego magistratu po jednym z posiedzeń. – To wrażliwe dane, które mogą mieć wpływ na wybór dyrektora – mówi nasz informator. – Nikt poza członkami komisji nie miał takiej wiedzy.

Urząd ogłosił już dyrektorskie nominacje w chełmskich szkołach. Ale nie w SP 7 i SP 11. Zgodnie z przepisami, żadna z 15 osób uczestniczących w pracy komisji konkursowej powołanej przez prezydenta do wyborów dyrektorów szkół nie powinna rozmawiać, komentować, ani tym bardziej dzielić się zdobytymi podczas pracy w komisji wiadomościami. Tak się jednak nie stało i wiadomości wyciekły. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że chodzi o prezentacje kandydatów na dyrektorów.

– Złożyłem do Prokuratury Rejonowej w Chełmie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z możliwym ujawnieniem przez członka lub członków komisji konkursowej osobom do tego nieuprawnionym tajemnicy postępowania konkursowego w przypadku konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 i nr 7 – mówi Daniel Domoradzki, p.o. dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Jak dyrektor uzasadnia taki krok? Członkowie obu komisji (Domoradzki sam był członkiem wszystkich komisji konkursowych – red.) podpisali oświadczenie, w którym pod groźbą odpowiedzialności karnej zobowiązali się do zachowania tajemnicy posiedzenia. – Jednocześnie pragnę zaznaczyć, iż jako członek obu komisji konkursowych oraz funkcjonariusz publiczny byłem zobowiązany do złożenia zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa.

A to znaczy, że o ujawnienie tajnych informacji może być podejrzewanych nawet 16 osób, wliczając w to samego skarżącego. Listę osób do ewentualnego przesłuchania, jeśli prokuratura podejmie postępowanie, otwiera odpowiadający za oświatę wiceprezydent Chełma Andrzej Kosiniec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Dorota Cieślik, Ewa Suchań, szefowa ZNP, przedstawiciele kuratorium, ale i przedstawiciele rady rodziców, rady pedagogicznej.

– Na razie jest za wcześnie żeby komentować sprawę – mówi Dorota Tabaka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Chełmie.

Tymczasem, wobec nie rozstrzygnięcia konkursu, prezydent Jakub Banaszek powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie dotychczasowej wicedyrektor Agnieszce Zaporze. W sprawie dyrektora „jedenastki” decyzja nie zapadła.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sprawiedliwy / 23 sierpnia 2019 o 07:46
+21
Patrząc na pracę obecnego kierownictwa Miasta można stwierdzić brak wiedzy i doświadczenia, ale przy tym dużo buty i arogancji, oraz robienie czystek kadrowych i zastępowanie ludzi kompetentnych swoimi bez przygotowania do pracy w samorządzie. Ta chęć osadzania swoich , może być ważniejsza od zachowania procedur lub ich omijania.
Avatar
głos / 23 sierpnia 2019 o 08:10
+18
Dyrektorem nie chce zostać Artur Juszczak ? Albo ktoś z jego rodziny
Avatar
zdradziecka morda / 22 sierpnia 2019 o 20:54
+14
to ilu członków ZNP należało kiedyś do PZPR?
 Trzeba się spytać towarzyszza piotrowicza. On powienien wiedzieć.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 02:18
+10
Proces zastraszania rozpoczęty. Dobra zmiana pokazuje jak kolanem udowadniać swoją wyższość
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 23:01
+10
Pierdoły nie afera, nic się w tym mieście konkretnego nie dzieje :(
Avatar
PapaMobile / 23 sierpnia 2019 o 16:08
+9
Super się stało, może dzięki zgłoszeniu sprawy do prokuratury dowiemy się o układach i ukladzikach w chełmskiej oświacie. Szkoda że Prezydent Banaszek nie ma szczęścia do wiceprezydentów i dyrektorów. Każdy rozdaje swoje karty a traci na tym wizerunek prezydenta i miasta. Czy naprawdę ktoś w tym kraju wierzył, że wciagnajac na urzędnicze świeczniki oświaty byłych dyrektorów szkół cokolwiek się zmieni?
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 18:38
+9
Komentując artykuł z dnia 16 sierpnia pt. "Od września nowe porządki w szkołach" napisałam o zapaści systemu oraz niezależności wśród szerokiego grona nauczycieli. Ludzie przyzwoici nie pójdą na kolaborację z panem Banaszkiem i jego przytakiwaczami. W obecnej sytuacji ten biedak posuwa się do nieetycznych zachowań w postaci utajniania konkursów i tym podobnych ruchów mających na celu, nie dobro naszej chełmskiej edukacji, ale zachowania twarzy wobec mocodawców z Nowogrodzkiej! Na szczęście nie muszę się tym przejmować korzystając z zasłużonej emerytury. Problem zostawiam bezrefleksyjnym rodzicom wyrażającym zgodę na złe przygotowanie ich potomstwa do dorosłego życia. Oczywiście supermarkety potrzebują kasjerek i kasjerów z dyplomami prywatnych uczelni, ale w dobie cyfryzacji ten rynek szybko się zdezaktualizuje i ... i co wtedy? Do nagonki na sędziów także ich nie wykorzystają, ponieważ zbyt daleko od Warszawy.
Komentując artykuł z dnia 16 sierpnia pt. "Od września nowe porządki w szkołach" napisałam o zapaści systemu oraz niezależności wśród szerokiego grona nauczycieli. Ludzie przyzwoici nie pójdą na kolaborację z panem Banaszkiem i jego przytakiwaczami. W obecnej sytuacji ten biedak posuwa się do nieetycznych zachowań w postaci utajniania konkursów i tym podobnych ruchów mających na celu, nie dobro naszej chełmskiej edukacji, ale zachowania twarzy wobec mocodawców z Nowogrodzkiej! Na szczęście nie muszę się tym przejmować korzystając z... rozwiń
Avatar
ubawiona Iwona.... / 23 sierpnia 2019 o 08:40
+8
Matołki już przed wyborami zaklinali rzeczywistość głosząc populistyczne hasła gwarantujące kilka głosów więcej. Nie wzięli jednak pod uwagę, że zarządzanie organizmem miejskim potrzebuje odpowiednio szerokiego zaplecza ludzi wyposażonych w narzędzia intelektualne, a nie przekaz dzienny z Warszawy. No i mamy to, co mamy! Nikt przyzwoity z nimi we współpracę nie wejdzie, ponieważ każdego dnia przyglądamy się w lustrze i pragniemy widzieć twarz, a nie przysłowiowe 4 litery..... Czy chcielibyście mieć w gronie znajomych lub przyjaciół osoby kolaborujące z wrogami zdrowego rozsądku i ludzkiej przyzwoitości?
Matołki już przed wyborami zaklinali rzeczywistość głosząc populistyczne hasła gwarantujące kilka głosów więcej. Nie wzięli jednak pod uwagę, że zarządzanie organizmem miejskim potrzebuje odpowiednio szerokiego zaplecza ludzi wyposażonych w narzędzia intelektualne, a nie przekaz dzienny z Warszawy. No i mamy to, co mamy! Nikt przyzwoity z nimi we współpracę nie wejdzie, ponieważ każdego dnia przyglądamy się w lustrze i pragniemy widzieć twarz, a nie przysłowiowe 4 litery..... Czy chcielibyście mieć w gronie znajomych lub przyjaciół osoby ko... rozwiń
Avatar
Kpina / 22 sierpnia 2019 o 20:56
+7
A co na to zakalec chełmski schowal sie pod dworcem w brukseli
Avatar
John H. Watson / 24 sierpnia 2019 o 09:27
+6
A dlaczego takie posiedzenia konkursowe są owiane tajemnicą? Czy ludzie nie mają prawa wiedzieć spośród jakich kandydatów wybiera się dyrektorów placówek oświatowych? Przecież pelna transparentność wyboru pokazała by uczciwość konkursu i to, że na stanowiska trafiają osoby najlepsze. A tak ludzie będą zawsze myśleć, że ktoś ma coś do ukrycia, może ktoś chce upchnąć na stołku jakiegoś krewnego czy znajomego królika, a może jakiś kandydat nie spełnia jakichś warunków. Ludzie są różni, w dzisiejszych czasach, żeby dostać się gdziekolwiek na dobry stołek gotowi są nawet oszukiwać. Takie życie.
A dlaczego takie posiedzenia konkursowe są owiane tajemnicą? Czy ludzie nie mają prawa wiedzieć spośród jakich kandydatów wybiera się dyrektorów placówek oświatowych? Przecież pelna transparentność wyboru pokazała by uczciwość konkursu i to, że na stanowiska trafiają osoby najlepsze. A tak ludzie będą zawsze myśleć, że ktoś ma coś do ukrycia, może ktoś chce upchnąć na stołku jakiegoś krewnego czy znajomego królika, a może jakiś kandydat nie spełnia jakichś warunków. Ludzie są różni, w dzisiejszych czasach, żeby dostać się gdziekolwiek na dob... rozwiń
Avatar
Xiński / 1 września 2019 o 01:33
0
"wobec nierozstrzygnięcia konkursu", panie Zakrzewski
Avatar
Z.Ż / 28 sierpnia 2019 o 15:51
+2
Szkoła nr 11 to ta,którą przenieśli do budynku po szóstce?Mój syn przez chwilę chodził do szóstki,ale go stamtąd zabraliśmy,bo takiego zbiorowiska ludzi(celowo nie używam określenia "nauczyciele",bo te osoby zdają się nie wiedzieć na czym polega ten zawód) przekonanych o swojej wyjątkowości,zdolnościach i elitarności(!?) szkoły nigdzie z żoną nie spotkaliśmy.Rozmowa z nimi to jak rzucanie grochem o ścianę,nie przyjmują żadnych argumentów,traktują wszystkich z góry,a dostać się na "audiencję" do dyrektorki(z ktorą rozmowa wyglądała dokładnie tak samo) graniczyło z cudem.Syn zaczął mieć początki depresji i ciągle bolał go brzuch.Psycholog potwierdził,że to wszystko,to strach przed szkołą.Przenieśliśmy go w połowie semestru i syn nam odżył.Piszę to,żeby przestrzec innych rodziców przed osobami tam pracującymi,bo zakładam że tacy "fachowcy" nadal okupują etaty(dla ścisłości-nie wypowiadam się o nauczycielach z 11,bo ich nie znam,syn chodził do ósemki).Tej szkole,tym ludziom potrzebny jest dyrektor,który nimi telepnie i wyjaśni,że z takim podejściem i nastawieniem niedługo nie będą mieli kogo uczyć,bo rodzice na krzywdę swojego dziecka obojętnie patrzeć nie będą.W Chełmie jest tyle szkół,że naprawdę jest z czego wybrać,a "elitarność"tej szkoły to farsa.Taką samą farsą jest to,jak wyglądał przebieg konkursu na dyrektora.
Szkoła nr 11 to ta,którą przenieśli do budynku po szóstce?Mój syn przez chwilę chodził do szóstki,ale go stamtąd zabraliśmy,bo takiego zbiorowiska ludzi(celowo nie używam określenia "nauczyciele",bo te osoby zdają się nie wiedzieć na czym polega ten zawód) przekonanych o swojej wyjątkowości,zdolnościach i elitarności(!?) szkoły nigdzie z żoną nie spotkaliśmy.Rozmowa z nimi to jak rzucanie grochem o ścianę,nie przyjmują żadnych argumentów,traktują wszystkich z góry,a dostać się na "audiencję" do dyrektorki(z ktorą rozmowa ... rozwiń
Avatar
kacper / 27 sierpnia 2019 o 06:53
0
Pan Artur Juszczak nie ma swoich znajomych na to koryto
Avatar
Ttww / 26 sierpnia 2019 o 22:25
+4
Na Hrubieszowskiej dziura stoi w obstawie paholka cela wakacje A rejowiecka nie jeżdżę bo strach o zdrowie dzieci już nie wspominając dalej w stronę Castoramy i okszowa?! LUDZIE co mnie to obchodzi. Bawcie się jak chcecie ale zalatajcie te j..... dziury. To jest konkretna robota! Jedna z .....
Avatar
qwerty / 26 sierpnia 2019 o 21:05
0
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Gdyby tak było, to zwalniając się, zasililiby rzesze bezrobotnych, a oni przecież gdzie indziej mają lepsze stanowiska i wyższe uposażenie, a załatwienie teraz najprostszej sprawy w urzędzie wymaga wręcz cudu. Przecież napisał ktoś, że odchodzą doświadczeni pracownicy, zatrudnieni od 20 lat i dłużej, a nie ci, zatrudnieni przez A. Fisz
Zasilili grono emerytów?
W wieku średnio 45 lat? UM to nie służby mundurowe, gdzie po15 latach można przejść na emaryturę.
No proszę! Teraz po 15 latach a dopiero było że przepracowali 20 lat :D
15 lat dotyczy uprawnień emerytalnych w służbach mundurowych, trzeba czytać ze zrozumieniem.
 A 20 lat pracy przy wieku 45 to przepraszam co? I kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Tak tworzą propagandę oderwani od koryta, nieważne że głupoty byle coś na obecną włądzę nawymyślać. Ot inteligencja!
 A 20 lat pracy przy wieku 45 to przepraszam co? I kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Tak tworzą propagandę oderwani od koryta, nieważne że głupoty byle coś na obecną włądzę nawymyślać. Ot inteligencja! rozwiń
Avatar
Jan / 26 sierpnia 2019 o 18:44
-1
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Gdyby tak było, to zwalniając się, zasililiby rzesze bezrobotnych, a oni przecież gdzie indziej mają lepsze stanowiska i wyższe uposażenie, a załatwienie teraz najprostszej sprawy w urzędzie wymaga wręcz cudu. Przecież napisał ktoś, że odchodzą doświadczeni pracownicy, zatrudnieni od 20 lat i dłużej, a nie ci, zatrudnieni przez A. Fisz
Zasilili grono emerytów?
W wieku średnio 45 lat? UM to nie służby mundurowe, gdzie po15 latach można przejść na emaryturę.
No proszę! Teraz po 15 latach a dopiero było że przepracowali 20 lat :D
 15 lat dotyczy uprawnień emerytalnych w służbach mundurowych, trzeba czytać ze zrozumieniem. 
 15 lat dotyczy uprawnień emerytalnych w służbach mundurowych, trzeba czytać ze zrozumieniem.  rozwiń
Avatar
qwerty / 26 sierpnia 2019 o 15:17
0
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Gdyby tak było, to zwalniając się, zasililiby rzesze bezrobotnych, a oni przecież gdzie indziej mają lepsze stanowiska i wyższe uposażenie, a załatwienie teraz najprostszej sprawy w urzędzie wymaga wręcz cudu. Przecież napisał ktoś, że odchodzą doświadczeni pracownicy, zatrudnieni od 20 lat i dłużej, a nie ci, zatrudnieni przez A. Fisz
Zasilili grono emerytów?
W wieku średnio 45 lat? UM to nie służby mundurowe, gdzie po15 latach można przejść na emaryturę.
 No proszę! Teraz po 15 latach a dopiero było że przepracowali 20 lat :D
 No proszę! Teraz po 15 latach a dopiero było że przepracowali 20 lat :D rozwiń
Avatar
c.c / 26 sierpnia 2019 o 14:35
+1
Jak to możliwe,ze osoba która będzie przesłuchiwana w sprawie złamania przepisów konkursowych będzie pełnić funkcję dyrektora szkoły,której ten konkurs dotyczył? Przecież to chore!Czy nie jest tak,że kandydat na dyrektora "zupełnym przypadkiem" nie został wyłoniony spośród osób,które pretendowały na to stanowisko,tylko dlatego, żeby móc obsadzić stołek swoim człowiekiem i wydawać rozkazy stojąc w cieniu?Cieszę sie,że mój syn skończył już tę szkołę i nie będę musiała w żaden sposób uczestniczyć w tych żałosnych rozgrywkach.A te układy i układziki,to rozdawanie stanowisk "pod stołem" i całe chełmskie urzędowe kolesiostwo nadaje się do programu telewizyjnego opisującego patologie.
Jak to możliwe,ze osoba która będzie przesłuchiwana w sprawie złamania przepisów konkursowych będzie pełnić funkcję dyrektora szkoły,której ten konkurs dotyczył? Przecież to chore!Czy nie jest tak,że kandydat na dyrektora "zupełnym przypadkiem" nie został wyłoniony spośród osób,które pretendowały na to stanowisko,tylko dlatego, żeby móc obsadzić stołek swoim człowiekiem i wydawać rozkazy stojąc w cieniu?Cieszę sie,że mój syn skończył już tę szkołę i nie będę musiała w żaden sposób uczestniczyć w tych żałosnych rozgrywkach.A te ukła... rozwiń
Avatar
Anna / 26 sierpnia 2019 o 12:21
0
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Kto miał dostać wypowiedzenie, dawno już dostał, teraz sami się zwalniają inni, wystarczy lokalną prasę poczytać z ubiegłego tgodnia chociażby i jakoś mimo tylu konkursów w urzędzie, chętnych brak.
A może dlatego, że przez 12 lat byli przyzwyczajeni do nicnierobienia, a teraz trzeba pracować?
Gdyby tak było, to zwalniając się, zasililiby rzesze bezrobotnych, a oni przecież gdzie indziej mają lepsze stanowiska i wyższe uposażenie, a załatwienie teraz najprostszej sprawy w urzędzie wymaga wręcz cudu. Przecież napisał ktoś, że odchodzą doświadczeni pracownicy, zatrudnieni od 20 lat i dłużej, a nie ci, zatrudnieni przez A. Fisz
Zasilili grono emerytów?
 W wieku średnio 45 lat? UM to nie służby mundurowe, gdzie po15 latach można przejść na emaryturę.
 W wieku średnio 45 lat? UM to nie służby mundurowe, gdzie po15 latach można przejść na emaryturę. rozwiń
Avatar
Chełmianka / 26 sierpnia 2019 o 10:55
+1
Chciałabym w spokoju żyć i pracować.Pozwólcie mi na to.To tak niewiele.Takich ludzi,jak ja jest w Chełmie dużo.Mamy dość atmosfery konfliktu i prowokacji.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 0 1

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 8 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 6

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 18 8

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 3 3

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 103 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 528 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.