Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 maja 2012 r.
18:16
Edytuj ten wpis

Celnicy strajkują po włosku. Kolejki na przejściach granicznych

0 23 A A
Celnicy domagają się włączenia ich do systemu emerytalnego na warunkach podobnych do innych służb mu
Celnicy domagają się włączenia ich do systemu emerytalnego na warunkach podobnych do innych służb mu

Funkcjonariusze Służby Celnej rozpoczęli strajk włoski. Akcja protestacyjna ma trwać do skutku. Efektem są wydłużające się kolejki na przejściach granicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początek celnicy oflagowali swoje siedziby. Potem, w połowie kwietnia udali się do Warszawy, aby w kolumnie milczenia zaprotestować przed kancelarią premiera. Gdy to nie pomogło zdecydowali się na strajk włoski.

– Wykonujemy swoje obowiązki ze szczególną starannością, dokładnością i zaangażowaniem, a przede wszystkim zgodnie z przepisami prawa – czytamy w oficjalnym komunikacie Ogólnokrajowego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Związków Zawodowych w Służbie Celnej.

Jak informuje Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej, w naszym województwie ruch odbywa się normalnie. – Nie ma kolejek dłuższych niż zwykle – mówi Czajka. – W Dorohusku wyjeżdżające z kraju ciężarówki czekały na odprawę 4 godziny.

Strajk włoski celników uderzył głównie w "mrówki”, czyli ludzi utrzymujących się z przygranicznego handlu.

– Niech oni w końcu zakończą ten protest, bo my nie mamy z czego żyć – mówi pani Katarzyna. – Przywoziłam z Ukrainy trochę paliwa, słodyczy, alkoholu i papierosów. Żaden był ze mnie przemytnik, ale coś z tego miałam. Teraz muszę tkwić w sztucznie stworzonej kolejce.
Celnicy domagają się włączenia ich do systemu emerytalnego na warunkach podobnych do innych służb mundurowych. Zapowiadają, że będą protestować do skutku.

W województwie lubelskim wynikiem akcji zainteresowanych jest około 1,7 tys. celników.

– Czujemy się okłamywani, dyskryminowani, manipulowani i lekceważeni – mówi Barbara Smolińska z bialskiej Izby Celnej, reprezentująca związkowców – Jesteśmy też przeciwni planom ministerstwa dalszego ograniczania wolności i swobód obywatelskich funkcjonariuszy celnych bez jednoczesnej rekompensaty uprawnieniami, jakie mają wojskowi, czy funkcjonariusze Straży Granicznej.
Przedstawiciele innych służb mundurowych mają mieszane uczucia.

– Przecież większość celników pracuje za biurkiem – zżyma się funkcjonariusz SG. – Nie wychodzą z bronią na nocne patrole. Nie narażają zdrowia i życia, jak na przykład żołnierze biorący udział w misjach.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edi / 14 maja 2012 o 19:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1336940221' post='629916']
A może zwolnić strajkujących celników? Ja chętnie się przyjmę i podpiszę zobowiązanie, że będe pracować do 67 roku życia!
[/quote]

nie nadajesz sie na celnika, nie nadajesz się nigdzie gdzie trzeba myśleć - podchodzić do wszystkiego bezkrytycznie i na wszytko się zgadzasz, jesteś "łatwy" prosty i mało wymagający - układaj dalej kostkę brukową i nie zaprzątaj sobie głowy jakimś tam protestem - to cie przerasta
Avatar
Gość / 14 maja 2012 o 17:24
0
[quote name='granica' timestamp='1337004199' post='630174']
Kwalifukujesz sie na leczenie psychiatryczne, masz wypaczoną psychikę po tylu latach służby!!! Marna matura i mało prawdopodobne że zapewne jakieś marne zaoczne studia nie upoważniają Cię do tak prymitywnych ocen pracy celników!!! Sam zdejmij mundur bo nie tylko przynosisz wstyd SG ale również wszystkim którzy są w służbie mundurowej!!!
[/quote]

Bo napisałem prawdę??? Studia wyższe prawnicze tak przy okazji.
Avatar
granica / 14 maja 2012 o 16:03
0
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Polski sprawdzić w miarę szczegółowo a ile możesz puścić bez prawierki. Napisz proszę co robisz w nocy jak na pasach jest pusto....czyżbyś spał??? hehhe Tak śpisz a my niestety takiego komfortu nie mamy. Dla większości f-szy SG to jest olbrzymi szok, że wy macie czelność strajkować. W du...ach wam się poprzewracało. Mam w rodzienie 2 celników....już w sumie jednego (zgadnijcie dlaczego ) # to jak mnie zapytał jeden ile zarabiam (na kierowniczym stanowisku) to powiedział, że nie chciałby być w SG. Zresztą pracuje w SG już dużo lat i nawet nie chce mi się pisać na temat celników. Tajemnica służbowa heheh
[/quote]
Kwalifukujesz sie na leczenie psychiatryczne, masz wypaczoną psychikę po tylu latach służby!!! Marna matura i mało prawdopodobne że zapewne jakieś marne zaoczne studia nie upoważniają Cię do tak prymitywnych ocen pracy celników!!! Sam zdejmij mundur bo nie tylko przynosisz wstyd SG ale również wszystkim którzy są w służbie mundurowej!!!
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Pol... rozwiń
Avatar
a / 14 maja 2012 o 14:32
0
To kto ma na was, panowie celnicy pracować , starcy na budowach , bo jak się okaże tylko ta grupa zawodowa będzie dźwigać jeszcze to państwo aby jako tako funkcjonowało. Reszta chce przywilejów, a pytam się za co ? Za to,że pracują w nocy ? A taksówkarze, ochroniarze, pracownicy w elektrowniach gazowniach , nie pracują w nocy ? Tylko wy ?
Jak jest tak ciężko, zmieńcie pracę i zobaczcie jak jest na budowie cięzko pracować w spiekocie, słońcu, deszczu, wietrze ...
Avatar
nielubiaca / 14 maja 2012 o 12:54
0
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Polski sprawdzić w miarę szczegółowo a ile możesz puścić bez prawierki. Napisz proszę co robisz w nocy jak na pasach jest pusto....czyżbyś spał??? hehhe Tak śpisz a my niestety takiego komfortu nie mamy. Dla większości f-szy SG to jest olbrzymi szok, że wy macie czelność strajkować. W du...ach wam się poprzewracało. Mam w rodzienie 2 celników....już w sumie jednego (zgadnijcie dlaczego ) # to jak mnie zapytał jeden ile zarabiam (na kierowniczym stanowisku) to powiedział, że nie chciałby być w SG. Zresztą pracuje w SG już dużo lat i nawet nie chce mi się pisać na temat celników. Tajemnica służbowa heheh
[/quote]

OBYDWIE SŁUŻBY SĄ SIEBIE WARTE JEDNI I DRUDZY SIE NIEPRZEPRACOWUJĄ BIORĄ W ŁAPY A ŻEBY SIE DOSTAC W RODZINNY INTERES I TU I TU PODSTAWA SA ZNAJOMOSCI . Pan z SG tez w nocy spi jak niema kolejki wiec nie wypominaj SC. ALE JAK TO MÓWIĄ NIEWIDZI SWEGO POD NOSEM ALE CUDZE ZOBACZY POD LASEM
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2012 o 22:17
0
A może zwolnić strajkujących celników? Ja chętnie się przyjmę i podpiszę zobowiązanie, że będe pracować do 67 roku życia!
Avatar
Gość / 13 maja 2012 o 22:15
0
Wykonujemy swoje obowiązki ze szczególną starannością, dokładnością i zaangażowaniem, a przede wszystkim zgodnie z przepisami prawa

- czyli normalnie pracują źle, niedokładnie i niezgodnie z prawem...
Avatar
Andrzej / 13 maja 2012 o 16:23
0
I proszę media, żeby nie wspierały ich protestu, bo nie mam zamiaru pracować na kolejną grupę młodych emerytów. Takie kolejki na granicach to nie pierwszyzna. A jak traktują kierowców, zwłaszcza ukraińskich i rosyjskich. Ktoś w końcu będzie miał pretekst, żeby oddzielić ziarno od plew.
Avatar
Andrzej / 13 maja 2012 o 16:17
0
Na początek wylecą prowodyrzy i ci co się najbardziej stawiają. Ich dni są policzone.
Avatar
funk. SC / 12 maja 2012 o 15:40
0
Panie z SG a co ty robisz innego w nocy jak nie śpisz? Odprawisz pociąg idziesz spać, odprawisz auto śpisz, więc nie pierd... że nie śpisz w nocy. Zresztą to co ty wpuścisz ja też muszę odprawiać. A że w Służbie Celnej nie ma tyle zapału co u młokosów z SG to sie wcale nie dziwie, mamy przed sobą wiele lat pracy, jak również za sobą. Nie można być wiecznie młodym i wiecznie sprawnym pamiętaj o tym. Tez mógłbym dużo napisać o patologiach w SG ale po co ?? nie sra się tam gdzie się je panie SG
Avatar
edi / 14 maja 2012 o 19:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1336940221' post='629916']
A może zwolnić strajkujących celników? Ja chętnie się przyjmę i podpiszę zobowiązanie, że będe pracować do 67 roku życia!
[/quote]

nie nadajesz sie na celnika, nie nadajesz się nigdzie gdzie trzeba myśleć - podchodzić do wszystkiego bezkrytycznie i na wszytko się zgadzasz, jesteś "łatwy" prosty i mało wymagający - układaj dalej kostkę brukową i nie zaprzątaj sobie głowy jakimś tam protestem - to cie przerasta
Avatar
Gość / 14 maja 2012 o 17:24
0
[quote name='granica' timestamp='1337004199' post='630174']
Kwalifukujesz sie na leczenie psychiatryczne, masz wypaczoną psychikę po tylu latach służby!!! Marna matura i mało prawdopodobne że zapewne jakieś marne zaoczne studia nie upoważniają Cię do tak prymitywnych ocen pracy celników!!! Sam zdejmij mundur bo nie tylko przynosisz wstyd SG ale również wszystkim którzy są w służbie mundurowej!!!
[/quote]

Bo napisałem prawdę??? Studia wyższe prawnicze tak przy okazji.
Avatar
granica / 14 maja 2012 o 16:03
0
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Polski sprawdzić w miarę szczegółowo a ile możesz puścić bez prawierki. Napisz proszę co robisz w nocy jak na pasach jest pusto....czyżbyś spał??? hehhe Tak śpisz a my niestety takiego komfortu nie mamy. Dla większości f-szy SG to jest olbrzymi szok, że wy macie czelność strajkować. W du...ach wam się poprzewracało. Mam w rodzienie 2 celników....już w sumie jednego (zgadnijcie dlaczego ) # to jak mnie zapytał jeden ile zarabiam (na kierowniczym stanowisku) to powiedział, że nie chciałby być w SG. Zresztą pracuje w SG już dużo lat i nawet nie chce mi się pisać na temat celników. Tajemnica służbowa heheh
[/quote]
Kwalifukujesz sie na leczenie psychiatryczne, masz wypaczoną psychikę po tylu latach służby!!! Marna matura i mało prawdopodobne że zapewne jakieś marne zaoczne studia nie upoważniają Cię do tak prymitywnych ocen pracy celników!!! Sam zdejmij mundur bo nie tylko przynosisz wstyd SG ale również wszystkim którzy są w służbie mundurowej!!!
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Pol... rozwiń
Avatar
a / 14 maja 2012 o 14:32
0
To kto ma na was, panowie celnicy pracować , starcy na budowach , bo jak się okaże tylko ta grupa zawodowa będzie dźwigać jeszcze to państwo aby jako tako funkcjonowało. Reszta chce przywilejów, a pytam się za co ? Za to,że pracują w nocy ? A taksówkarze, ochroniarze, pracownicy w elektrowniach gazowniach , nie pracują w nocy ? Tylko wy ?
Jak jest tak ciężko, zmieńcie pracę i zobaczcie jak jest na budowie cięzko pracować w spiekocie, słońcu, deszczu, wietrze ...
Avatar
nielubiaca / 14 maja 2012 o 12:54
0
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Polski sprawdzić w miarę szczegółowo a ile możesz puścić bez prawierki. Napisz proszę co robisz w nocy jak na pasach jest pusto....czyżbyś spał??? hehhe Tak śpisz a my niestety takiego komfortu nie mamy. Dla większości f-szy SG to jest olbrzymi szok, że wy macie czelność strajkować. W du...ach wam się poprzewracało. Mam w rodzienie 2 celników....już w sumie jednego (zgadnijcie dlaczego ) # to jak mnie zapytał jeden ile zarabiam (na kierowniczym stanowisku) to powiedział, że nie chciałby być w SG. Zresztą pracuje w SG już dużo lat i nawet nie chce mi się pisać na temat celników. Tajemnica służbowa heheh
[/quote]

OBYDWIE SŁUŻBY SĄ SIEBIE WARTE JEDNI I DRUDZY SIE NIEPRZEPRACOWUJĄ BIORĄ W ŁAPY A ŻEBY SIE DOSTAC W RODZINNY INTERES I TU I TU PODSTAWA SA ZNAJOMOSCI . Pan z SG tez w nocy spi jak niema kolejki wiec nie wypominaj SC. ALE JAK TO MÓWIĄ NIEWIDZI SWEGO POD NOSEM ALE CUDZE ZOBACZY POD LASEM
[quote name='SG' timestamp='1336805029' post='629509']
Panie celniku jeżeli chcecie być służbą mundurową to zrzeknijcie się dodatków, płatnych nadgodzin, za pracę w nocy, za pracę w święta, nagróe (dla nie wtajemniczonych min 3 tys - szok) itp. Proszę napisz nam ile wyciągasz na miesiąc normalnej pensji a ile jak chcesz trochę dorobić i ciągniesz 3 nocki pod rząd. NIGDY nie byliście służbą!!!! NIGDY nie będziecie. Jesteście urzędnikami. Napisz proszę jaki procent samochodów musisz na wjazd do Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2012 o 22:17
0
A może zwolnić strajkujących celników? Ja chętnie się przyjmę i podpiszę zobowiązanie, że będe pracować do 67 roku życia!
Avatar
Gość / 13 maja 2012 o 22:15
0
Wykonujemy swoje obowiązki ze szczególną starannością, dokładnością i zaangażowaniem, a przede wszystkim zgodnie z przepisami prawa

- czyli normalnie pracują źle, niedokładnie i niezgodnie z prawem...
Avatar
Andrzej / 13 maja 2012 o 16:23
0
I proszę media, żeby nie wspierały ich protestu, bo nie mam zamiaru pracować na kolejną grupę młodych emerytów. Takie kolejki na granicach to nie pierwszyzna. A jak traktują kierowców, zwłaszcza ukraińskich i rosyjskich. Ktoś w końcu będzie miał pretekst, żeby oddzielić ziarno od plew.
Avatar
Andrzej / 13 maja 2012 o 16:17
0
Na początek wylecą prowodyrzy i ci co się najbardziej stawiają. Ich dni są policzone.
Avatar
funk. SC / 12 maja 2012 o 15:40
0
Panie z SG a co ty robisz innego w nocy jak nie śpisz? Odprawisz pociąg idziesz spać, odprawisz auto śpisz, więc nie pierd... że nie śpisz w nocy. Zresztą to co ty wpuścisz ja też muszę odprawiać. A że w Służbie Celnej nie ma tyle zapału co u młokosów z SG to sie wcale nie dziwie, mamy przed sobą wiele lat pracy, jak również za sobą. Nie można być wiecznie młodym i wiecznie sprawnym pamiętaj o tym. Tez mógłbym dużo napisać o patologiach w SG ale po co ?? nie sra się tam gdzie się je panie SG
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 2 3

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 1

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 2 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 42 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców