Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 stycznia 2012 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Chełm: Kolejny szkolny protest. Na ulicę wyszli rodzice z "dziesiątki"

Autor: Zdjęcie autora sad
0 14 A A
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską

Dzisiaj rano przed budynkiem urzędu miasta pikietowali rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tę szkołę władze miasta także planują wygasić. Około 20-osobowa grupa rodziców z transparentami blokowała ul. Lubelską.

Protestujący domagali się zmiany decyzji o likwidacji "dziesiątki”. Choć protest nie trwal długo, skutecznie utrudnił ruch na ulicy. Kierowcy nie ukrywali irytacji.

Policja kierowców jadących od pl. Gdańskiego kierowała w ul. Strażacką. ci, którzy jechali od ronda przy Kamenie musieli uzbroić się w cierpliwość. Ruch był możliwy dopiero, gdy protestujący na chwilę opuszczali ulicę.

Jeszcze nie wiadomo, czy rodzice z "dziesiątki" ponowią taką formę protestu. Wiadomo za to, że dziś po południu spotkają się w szkole z władzami miasta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 r. o 18:40
0
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 r. o 08:11
0
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 r. o 07:34
0
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 r. o 23:56
0
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 r. o 23:00
0
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:16
0
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:10
0
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 r. o 22:05
0
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 r. o 19:58
0
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 r. o 19:09
0
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 r. o 18:40
0
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 r. o 08:11
0
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 r. o 07:34
0
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 r. o 23:56
0
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 r. o 23:00
0
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:16
0
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:10
0
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 r. o 22:05
0
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 r. o 19:58
0
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 r. o 19:09
0
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Radni Zjednoczonej Prawicy chcą nazwać teren przy ulicy Zagrodowej placem Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku. Jest już projekt uchwały w tej sprawie.

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Zaskoczenie i dezaprobata, że komuś taki pomysł przyszedł do głowy – Towarzystwo Przyjaciół Puław reaguje na artykuł Dziennika Wschodniego o sprawie przenosin stołu związanego Józefem Piłsudskim z Pałacu Czartoryskich w Puławach do Muzeum w Sulejówku.

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej
29 lipca 2021, 15:00

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej

W ramach projektu Muzyczne Czwartki w Zielonym Ogrodzie 29 lipca będzie można uczestniczyć w spektaklu i koncercie. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpią Teatr Seniora oraz Sokołowski & Menet.

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Znów nie było chętnych do poprowadzenia lokali gastronomicznych w nowych obiektach UMCS przy ul. Głębokiej. Uczelnia oficjalnie tego nie potwierdza, ale przedsiębiorców najprawdopodobniej odstraszył brak pewności, że od października studenci wrócą do zajęć stacjonarnych

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

Do 20 sierpnia na lubelskich ulicach testowany będzie elektryczny autobus eCitaro marki Mercedes Benz.

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Na jednej z ostatnich niezagospodarowanych, prywatnych działek przy ul. Fieldorfa-Nila w Puławach miało powstać centrum handlowe. Na to się jednak nie zanosi. Przybyło natomiast miejsc postojowych.

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Szpital w Bychawie może już wysłać do pacjentów wszystkie karetki. Ratownicy medyczni wrócili do pracy, ale negocjacje płacowe z dyrektorem trwają

Terespol: Konowica wypiękniała. Jest plenerowa siłownia, plac zabaw czy skatepark
galeria

Terespol: Konowica wypiękniała. Jest plenerowa siłownia, plac zabaw czy skatepark

Mieszkańcy Terespola mają nowe miejsce do rekreacji. Samorząd zakończył właśnie prace rewitalizacyjne na Konowicy.

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie
31 lipca 2021, 11:00

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie

Największy na świecie międzynarodowy festiwal street-artu już po raz 11. zostanie zorganizowany w Lublinie. W tym roku Meeting of Styles odbędzie się w dwóch terminach: 31 lipca na terenach zielonych Skende oraz w dniach 7-8 sierpnia przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej.

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Beniaminek GKS Pławanice Kamień zrezygnował z rozgrywek. Miejsce zwycięzcy rozgrywek chełmskiej klasy A mógłby zająć ktoś z dwójki: Hutnik Ruda-Huta, Victoria Żmudź

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

O pladze szczurów ostrzegają informacje umieszczone na placu zabaw na lubelskim Czechowie. Furtka zamknięta jest na kłódkę, a obiekt ogrodzony biało-czerwoną taśmą

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Urzędnicy chcą poznać opinie mieszkańców odnośnie pilotażowej komunikacji miejskiej. Proszą o wypełnienie internetowej ankiety.

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Dzięki meblom na wymiar łatwiej stworzyć w domu przestrzeń dopasowaną do potrzeb i gustu mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się pięknym i spersonalizowanym wyposażeniem.

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS oraz VII Letnie Igrzyska Seniorów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!