Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 stycznia 2012 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Chełm: Kolejny szkolny protest. Na ulicę wyszli rodzice z "dziesiątki"

Autor: Zdjęcie autora sad
0 14 A A
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską

Dzisiaj rano przed budynkiem urzędu miasta pikietowali rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tę szkołę władze miasta także planują wygasić. Około 20-osobowa grupa rodziców z transparentami blokowała ul. Lubelską.

Protestujący domagali się zmiany decyzji o likwidacji "dziesiątki”. Choć protest nie trwal długo, skutecznie utrudnił ruch na ulicy. Kierowcy nie ukrywali irytacji.

Policja kierowców jadących od pl. Gdańskiego kierowała w ul. Strażacką. ci, którzy jechali od ronda przy Kamenie musieli uzbroić się w cierpliwość. Ruch był możliwy dopiero, gdy protestujący na chwilę opuszczali ulicę.

Jeszcze nie wiadomo, czy rodzice z "dziesiątki" ponowią taką formę protestu. Wiadomo za to, że dziś po południu spotkają się w szkole z władzami miasta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 r. o 18:40
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 r. o 08:11
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 r. o 07:34
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 r. o 23:56
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 r. o 23:00
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:16
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:10
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 r. o 22:05
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 r. o 19:58
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 r. o 19:09
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 r. o 18:40
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 r. o 08:11
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 r. o 07:34
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 r. o 23:56
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 r. o 23:00
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:16
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 r. o 22:10
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 r. o 22:05
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 r. o 19:58
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 r. o 19:09
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Załoga karetki porzuciła pacjenta pod przypadkową posesją? "Leżał jak worek kartofli"
wideo

Załoga karetki porzuciła pacjenta pod przypadkową posesją? "Leżał jak worek kartofli"

Czy załoga karetki należycie zajęła się pacjentem, który trafił pod ich opiekę? Po wypisaniu ze szpitala pan Władysław miał wrócić do domu, jednak został porzucony pod nieznaną mu, przypadkową posesją. - Leżał na betonie, bez niczego, jak worek kartofli – mówi mężczyzna, który go znalazł.

W Kulikowie rozegrano mistrzostwa województwa lubelskiego w kolarstwie

W Kulikowie rozegrano mistrzostwa województwa lubelskiego w kolarstwie

W wyścigach elity kobiet dwa zwycięstwa odniosła Barbara Cywińska

Lublin. Afera talerzowa w szkole. Dyrektor zbesztany przez prezydenta

Lublin. Afera talerzowa w szkole. Dyrektor zbesztany przez prezydenta

Ratusz karci dyrektora podstawówki z ul. Plażowej za mail do rodziców, których ostrzega, że nie wszyscy uczniowie mogą dostać obiady. – Jego obowiązkiem jest zagwarantowanie uczniom wyżywienia. Oczekuję, że zajmie się wykonaniem zadania, a nie sianiem niepokoju – komentuje prezydent w reakcji na ujawniony przez nas mail

Przegląd tygodnia, czyli już serce tęskni za panią prezes Motoru Lublin

Przegląd tygodnia, czyli już serce tęskni za panią prezes Motoru Lublin

Autorki przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Jesienią czeka nas fala podwyżek opłat za wodę i ścieki. Wodociągi mogą „w specjalnym trybie” prosić o zatwierdzenie nowych taryf. Część z nich przymierza się do drastycznych podwyżek, ale państwowy regulator twierdzi, że do takowych nie dopuści

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Górnik Łęczna zdobył pierwszy w tym sezonie wyjazdowy punkt. Zespół trenera Marcina Prasoła zremisował w Chorzowie z tamtejszym Ruchem

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Dwa piętra będzie mieć obiekt usługowy, którego budowa rozpoczęła się przy ul. Agatowej na skraju dzielnicy Czuby Południowe. Prace mają potrwać ponad rok

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie na zawsze, ale na miesiąc, a może nawet dwa zostanie zamknięta Kryta Pływalnia w Zamościu. Bo obiekt jest w trakcie termomodernizacji, a w najbliższym czasie mają w nim być m.in. wymieniane okna.

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

W okresie prac polowych niemal nie ma dnia, żeby policja nie informowała o kolejnej tragedii. Od początku roku lubelska KRUS zarejestrował już ponad 800 wypadków. W środę jeden z rolników zginął pod kołami kombajnu

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Nowy obiekt handlowy może powstać przy ul. Turystycznej 7, niedaleko hipermarketu E.Leclerc. Sklep ma być zbudowany w miejscu kilkunastu rozebranych niedawno obiektów.

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów
galeria

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów

Archeolodzy w Chodliku byli wcześniej, niż mieszkańcy w czynie społecznym postawili sobie szkołę. Uczniów nie ma w budynku już ze dwadzieścia lat, a naukowcy pracują tu nadal. Jest pomysł, że stworzyć w Chodliku stację badawczą z częścią muzealną i noclegową. – Łatwiej znaleźć wczesnośredniowieczny dom zmarłych niż pieniądze na nasze przedsięwzięcie – ironizują archeolodzy

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo
15 sierpnia 2022, 12:00

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo

Prawdziwa gratka dla miłośników folkloru oraz słynnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Muzycy, śpiewacy i tancerze tej grupy będą w poniedziałek w Zamościu. Wystąpią w dwóch miejscach. Biletów kupować nie trzeba.

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Kolej zapowiada zamontowanie wyświetlaczy na peronach stacji Lublin Główny. Ekrany z informacjami o najbliższych odjazdach mają się pojawić również na innych stacjach na trasie Lublin-Warszawa. Na udogodnienia poczekamy wiele miesięcy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Kazimierscy radni, na prośbę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, zmienili uchwałę o pomocy finansowej na budowę chodnika przy drodze nr 824 w Parchatce. Pieniędzy dadzą tyle samo, ale wystarczą na mniej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!