Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 stycznia 2012 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Chełm: Kolejny szkolny protest. Na ulicę wyszli rodzice z "dziesiątki"

Autor: Zdjęcie autora sad
0 14 A A
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską
Grupa rodziców uczniów SP nr 10 blokowała dziś rano ul. Lubelską

Dzisiaj rano przed budynkiem urzędu miasta pikietowali rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tę szkołę władze miasta także planują wygasić. Około 20-osobowa grupa rodziców z transparentami blokowała ul. Lubelską.

Protestujący domagali się zmiany decyzji o likwidacji "dziesiątki”. Choć protest nie trwal długo, skutecznie utrudnił ruch na ulicy. Kierowcy nie ukrywali irytacji.

Policja kierowców jadących od pl. Gdańskiego kierowała w ul. Strażacką. ci, którzy jechali od ronda przy Kamenie musieli uzbroić się w cierpliwość. Ruch był możliwy dopiero, gdy protestujący na chwilę opuszczali ulicę.

Jeszcze nie wiadomo, czy rodzice z "dziesiątki" ponowią taką formę protestu. Wiadomo za to, że dziś po południu spotkają się w szkole z władzami miasta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 o 18:40
0
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 o 08:11
0
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 o 07:34
0
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 o 23:56
0
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 o 23:00
0
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 o 22:16
0
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 o 22:10
0
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 o 22:05
0
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 o 19:58
0
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 o 19:09
0
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Avatar
Chełmianin N / 20 lutego 2012 o 18:40
0
[quote name='jaga' timestamp='1327043462' post='585905']
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
[/quote]

Byłem jestem i żyję,a zdanie moje takie.

1. Napisał(a) Chełmianin N, 22-01-2012 18:49
Na portalu każdy swoją nutkę gra i w pisaniu talent ma. 
Szkoła tego nauczyła i rozum do myślenia zmusiła. 
Ekonomia, to do siebie ma,że w niej pieniądz gra. 
A,że gronia kupka mała,to i ekonomia taką nutkę zagrała.
Avatar
jaga / 20 stycznia 2012 o 08:11
0
[quote name='chełmianin' timestamp='1327041263' post='585896']
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
[/quote]
A gdzie na forum p.CHEŁMIANIN N.
Avatar
chełmianin / 20 stycznia 2012 o 07:34
0
Raport był pisany na zamówienie urzędu, zawiera to co urzędnicy chcieli. Proste. Zrobią konsultacje społeczne ale zamkną to co będą chcieli. Dopiero pewnie przy wyborach o ludziach sobie przypomną. Ale my też będziemy już pamiętać.
Avatar
ktoś / 19 stycznia 2012 o 23:56
0
[quote name='matka' timestamp='1327007402' post='585828']
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
[/quote]
wiesz doskonale czemu się wozi na korki!!!!!!!!!!!!! niestety szkoła już nie jest taka jak za naszych czasów, liczy się kassssssssssa
Avatar
mama / 19 stycznia 2012 o 23:00
0
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi czynnikami, które przeważają szalę na korzyść SP 10, niestety nie w oczach naszych kochanych władz. Odniosłam wręcz wrażenie, że omawiany raport napisany był już zanim zaczęto go pisać. Przecież to wszystko nasza kochana władza robi dla "dobra dzieci" A za parę lat będzie brak szkół, jak teraz żłobków i przedszkoli. To nie sztuka coś zniszczyć, tylko ZBUDOWAĆ. Nie mam na myśli fontanny i miśka na rondzie.
Po dzisiejszym spotkaniu z naszymi władzami wyszłam tak jak przewidywałam -zdegustowana. My swoje , władza swoje, wogóle głucha na nasze argumenty. Rozumiem, że z pustego i Salomon nie naleje, ale analizując raport to Sp10 nie wypada wcale najgorzej w porównaniu z innymi szkołami np Sp2. Na naszą niekorzyść przemawia jedynie wynik sprawdzianu 6 klas. A inne czynniki jak: lepsze warunki lokalowe(sala gimnastyczna, stołówka), mniejszy koszt "utrzymania"1 ucznia, lokalizacja (rozbudowa osiedla przy Lutosławskiego, sądzę że są ważnymi ... rozwiń
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 o 22:16
0
[quote name='POpieramPO' timestamp='1326993817' post='585711']
a wogle to po co hołocie wykrztałcenie ? Co nie ? Pszeciesz dla tyh po stódiach i tak pracy nie bendzie. Na zmywak nie trza. A dobra praca jest tylko dla wykszałcunych, czyli dzieciów "mord naszych". Popirajta PO i Tuska. One was kohać i dbać o wase dziecka.
[/quote]
Dziś ta szkoła, ale jutro będzie inna i to szybciej niż to sobie pomyślimy. KASA, KASA I WYNIK
W naszym pięknym mieście zostaną miśki i fontanna
Avatar
matka / 19 stycznia 2012 o 22:10
0
[quote name='wkurza mnie to!!' timestamp='1326999525' post='585758']
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
[/quote]
Ciekawe dlaczego wozisz na korki, może to nie wina szkoły?????????
Avatar
SP10 / 19 stycznia 2012 o 22:05
0
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze dla człowieka m. in.: patriotyzm, szacunek, miłość, odwagę, szczerość, sprawiedliwość?
Dlaczego o przyszłości szkoły dowiadujemy się tylko z mediów?
W przyszłym roku mija 20 lat od nadania imienia szkole:
Nasza szkoła nosi imię
Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i jesteśmy z tego dumni!
Rodzice i nauczyciele
Wbrew temu, co napisano o SP 10:
Od dawna mamy odpowiednią liczbę dzieci
do utworzenia klasy I na rok szkolny 2012/2013
Dlaczego z góry zakłada się, że tych klas nie utworzymy więcej?
Uważamy, że jest to celowe działanie ze szkodą dla szkoły.
Pytamy:
Komu tak naprawdę zależy by szkoła nie istniała?
Dlaczego znowu pod hasłem „dobro dzieci” i ekonomia załatwia się sprawy tych, którzy mają dobre układy?
Dlaczego niszczy się szkołę z wieloletnimi tradycjami, która stawia na wartości najważniejsze d... rozwiń
Avatar
wkurza mnie to!! / 19 stycznia 2012 o 19:58
0
daj cie sobie spokój garstko ludzi!!! 20 osób protestuje ale macie poparcie!! Trzeba było nie wygaszać a zamknąć połowę i zakończyć temat szkół ! Ile można dokładać mi nikt nie dokłada a dzieci i tak na korki wożę co drugi dzień!!!
Avatar
dobra rada / 19 stycznia 2012 o 19:09
0
[quote name='pałowanie' timestamp='1326980371' post='585617']
ciekawe dlaczego żadna policja nie spałuje tych co paraliżują ruch. wpier**ć pałami albo mandaty i jutro będzie spokój a nie jakioeś warcholskie zachowania na drodze
[/quote]
chyba cię za bardzo pałowali - powinieneś się ubiegać o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 1

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 15 5

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 4 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 6

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 8

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.