Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 stycznia 2019 r.
21:11

Chełm: Z trudem udało się dopiąć miejski budżet

Autor: Zdjęcie autora bar
0 10 A A

Około 2,8 mln zł brakowało do zbilansowania ubiegłorocznego budżetu Chełma. Udało się to dosłownie w ostatniej chwili.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sytuację uratowały końcowe wpływy podatkowe. Tylko dzięki temu miasto było w stanie opłacić ostatnio otrzymane faktury.
Tegoroczny budżet również może być trudny do wykonania. Niewykluczone, że władze miasta będą zmuszone zrezygnować z niektórych zaplanowanych inwestycji, bądź przesunąć je na rok 2020.

Alternatywą mogłaby być emisja obligacji, co jednak skutkowałoby zwiększeniem zadłużenia miasta. To kłóciłoby się z przedwyborczymi deklaracjami obecnego prezydenta Chełma, który zapowiedział, że oddłużenie miasta jest dla niego kluczową sprawą.

W tym roku władze Chełma zamierzają wydać ponad 454 mln zł, a głównym wydatkiem będzie – już tradycyjnie – oświata, która pochłonie ponad 181 mln zł. Wydatki będą wyższe od dochodów o 20 mln zł – właśnie tyle wyniesie tegoroczny deficyt.

Największą zaplanowaną na ten rok inwestycją jest przebudowa miejskiego odcinka drogi krajowej nr 12.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 21:32
Chełm 450 mln - Zamość 550 mln . Lublin to inna bajka .
Avatar
Karol / 3 stycznia 2019 r. o 00:11
Trzej królowie. Cuda cuda ogłaszają :)
Avatar
Chełmianin / 2 stycznia 2019 r. o 23:16
Nasz Bohater! Nasz Zbawca! Zbawca narodu chełmskiego. Nagle przedsiębiorcy sypnęli groszem Magia świąt... Cud! Po prostu cud.
Avatar
z / 1 marca 2019 r. o 00:34
Zamosc nigdy nie mial takiego budzetu i miec nie bedzie.Od lat ten sam numer.Najpierw wpisuja wszystkie mrzonki a potem na koniec roku 100 150 baniek budzet w dol.Taka zamojska socjotechniczna lipa dla niezorientowanych.
 Haha. Boli Was ten Zamość Chełmianie. Niby miasta w zasadzie takie same ale tylko jeśli o powierzchnie i liczbę ludności. Ale reszta to jest przepaść... 
Avatar
wrrrrrrrrrrr / 4 stycznia 2019 r. o 08:58
to jescze mało gnojasom nauczycielom , inewtsujcie w chełm a nie w gnojów
Avatar
gs / 3 stycznia 2019 r. o 14:51
MPGK zapłacił podatek za rok 2019???Jeśli tak to gdzie cud, przecież była prezydent to proponowała?
Avatar
budzet / 3 stycznia 2019 r. o 08:50
Zamosc nigdy nie mial takiego budzetu i miec nie bedzie.Od lat ten sam numer.Najpierw wpisuja wszystkie mrzonki a potem na koniec roku 100 150 baniek budzet w dol.Taka zamojska socjotechniczna lipa dla niezorientowanych.
Avatar
hydraulik przy kawie... / 3 stycznia 2019 r. o 14:17
....moje przeczucie zmian w Chełmie było trafne. Na szczęście w ostatniej chwili zdążyłem przerejestrować działalność do Lublina. Co prawda dom nadal nad Uherką, ale z powodów naturalnych, ponieważ tutaj właśnie mam najwięcej zleceń. Wszak to moje rodzinne miasto i w nim się wychowałem.
Avatar
mietek / 2 stycznia 2019 r. o 22:00
to i tak niech nie płaczą bo Mazurkowa sypnie prawie 200 baniek na remont 12
Avatar
oko / 3 stycznia 2019 r. o 01:00
Chełm 450 mln - Zamość 550 mln . Lublin to inna bajka .
 To o niczym nie świadczy bo podobny wielkością Mielec ma 302 mln, a porównaj sobie bogactwo miast.
Avatar
z / 1 marca 2019 r. o 00:34
Zamosc nigdy nie mial takiego budzetu i miec nie bedzie.Od lat ten sam numer.Najpierw wpisuja wszystkie mrzonki a potem na koniec roku 100 150 baniek budzet w dol.Taka zamojska socjotechniczna lipa dla niezorientowanych.
 Haha. Boli Was ten Zamość Chełmianie. Niby miasta w zasadzie takie same ale tylko jeśli o powierzchnie i liczbę ludności. Ale reszta to jest przepaść... 
Avatar
wrrrrrrrrrrr / 4 stycznia 2019 r. o 08:58
to jescze mało gnojasom nauczycielom , inewtsujcie w chełm a nie w gnojów
Avatar
gs / 3 stycznia 2019 r. o 14:51
MPGK zapłacił podatek za rok 2019???Jeśli tak to gdzie cud, przecież była prezydent to proponowała?
Avatar
hydraulik przy kawie... / 3 stycznia 2019 r. o 14:17
....moje przeczucie zmian w Chełmie było trafne. Na szczęście w ostatniej chwili zdążyłem przerejestrować działalność do Lublina. Co prawda dom nadal nad Uherką, ale z powodów naturalnych, ponieważ tutaj właśnie mam najwięcej zleceń. Wszak to moje rodzinne miasto i w nim się wychowałem.
Avatar
budzet / 3 stycznia 2019 r. o 08:50
Zamosc nigdy nie mial takiego budzetu i miec nie bedzie.Od lat ten sam numer.Najpierw wpisuja wszystkie mrzonki a potem na koniec roku 100 150 baniek budzet w dol.Taka zamojska socjotechniczna lipa dla niezorientowanych.
Avatar
oko / 3 stycznia 2019 r. o 01:00
Chełm 450 mln - Zamość 550 mln . Lublin to inna bajka .
 To o niczym nie świadczy bo podobny wielkością Mielec ma 302 mln, a porównaj sobie bogactwo miast.
Avatar
Karol / 3 stycznia 2019 r. o 00:11
Trzej królowie. Cuda cuda ogłaszają :)
Avatar
Chełmianin / 2 stycznia 2019 r. o 23:16
Nasz Bohater! Nasz Zbawca! Zbawca narodu chełmskiego. Nagle przedsiębiorcy sypnęli groszem Magia świąt... Cud! Po prostu cud.
Avatar
mietek / 2 stycznia 2019 r. o 22:00
to i tak niech nie płaczą bo Mazurkowa sypnie prawie 200 baniek na remont 12
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 21:32
Chełm 450 mln - Zamość 550 mln . Lublin to inna bajka .
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!