Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 maja 2013 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Dorohusk: Odprawy ciężarówek nie na granicy

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 6 A A
Przejście graniczne w Dorohusku (Archiwum)
Przejście graniczne w Dorohusku (Archiwum)

Oddział Celny w tej miejscowości może stracić możliwość odprawiania pojazdów ciężarowych. Taką zmianę przewiduje projekt nowego rozporządzenia ministra finansów w sprawie urzędów celnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uprawnienia oddziału w Dorohusku mają zostać ograniczone do odpraw towarów transportowanych koleją. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, placówka nie jest przystosowana do obsługi transportu drogowego.

Celem proponowanych zmian jest więc ograniczenie możliwości odprawiania towarów przewożonych wyłącznie w ten sposób. Odprawa samochodów z towarami może odbywać w Oddziale Celnym w Chełmie, oddalonym o 20 km od przejścia granicznego w Dorohusku.

Proponowane ograniczenia mogą budzić obawy wśród mieszkańców i firm z okolic przejścia w Dorohusku. – Kilkadziesiąt osób w agencjach celnych straci pracę – przewiduje nasz Czytelnik.

Zmiany mają też objąć Oddział Celny w Małaszewiczach. Tutaj także odprawy będą ograniczać się do transportu kolejowego (z pewnymi wyjątkami dotyczącymi m.in. stosowania procedury składu celnego).

W projekcie czytamy, że i w tym wypadku chodzi o ograniczenie odpraw towarów transportowanych wyłącznie drogami. Zamiast w Małaszewiczach, może się ona odbywać w oddalonej o 30 kilometrów Białej Podlaskiej.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doktor / 3 czerwca 2013 o 16:42
0

zamknąć granicę z ukrainą . terminal przerobić na duży burdel, część obsady mogłaby znaleźć tam pracę bo znają się na robocie !!!  reszta niech się przekwalifikuje na flisaków i niech towary na pontonach transportują - atrakcja byłaby niesamowita , murowane wycieczki z całego świata !!! reszta społeczeństwa niech się nastawi na "wolne pokoje" turystyka ma przyszłość .UM w chełmie niech już zacznie  produkować ulotki reklamowe , od lipca powinny napływać pierwsze wycieczki do miasta gdzie 10000 bezrobotnych nie ma kasy a podatek śmieciowy płacą , nie buntują się , uśmiechnięci chodzą i cieszą się że będzie AQUA PARK:)

gdzie tak potrafią ? tylko w chełmie !!! już niebawem powinni się zainteresować tym zjawiskiem naukowcy podejrzewając że chełmianie w wyniku przystosowywania się do pogarszających warunków mają zdolność fotosyntezy. nie mają kasy a żyją...

zamknąć granicę z ukrainą . terminal przerobić na duży burdel, część obsady mogłaby znaleźć tam pracę bo znają się na robocie !!!  reszta niech się przekwalifikuje na flisaków i niech towary na pontonach transportują - atrakcja byłaby niesamowita , murowane wycieczki z całego świata !!! reszta społeczeństwa niech się nastawi na "wolne pokoje" turystyka ma przyszłość .UM w chełmie niech już zacznie  produkować ulotki reklamowe , od lipca powinny napływać pierwsze wycieczki do miasta gdzie 10000 bezrobotnych nie ma kasy a podatek ... rozwiń

Avatar
Ja / 29 maja 2013 o 21:04
0

Bez sensu, piszą o Oddziale Celnym w Dorohusku a na zdjęciu pokazują Oddział Celny Drogowy w Dorohusku. Dwie zupełnie inne jednostki administracyjne, to tak jakby pisać o Chełmie a na zdjęciach pokazywać Krasnystaw. Czyżby kolejny dziannikarz/matoł??? Poza tym OC Dorohusk to taki twór, który już dawno powninien być przekształcony i każdy kto cokolwiek się orientuje w jednostkach organizacyjnych SC na pewno przyzna mi rację. Albo OC graniczny, albo OC wewnętrzny. Z każdym kolejnym artykułem coraz mniej wierzę w wykształcenie i rzetelność dziennikarzy... Przykro mi Panowie i Panie...

Bez sensu, piszą o Oddziale Celnym w Dorohusku a na zdjęciu pokazują Oddział Celny Drogowy w Dorohusku. Dwie zupełnie inne jednostki administracyjne, to tak jakby pisać o Chełmie a na zdjęciach pokazywać Krasnystaw. Czyżby kolejny dziannikarz/matoł??? Poza tym OC Dorohusk to taki twór, który już dawno powninien być przekształcony i każdy kto cokolwiek się orientuje w jednostkach organizacyjnych SC na pewno przyzna mi rację. Albo OC graniczny, albo OC wewnętrzny. Z każdym kolejnym artykułem coraz mniej wierzę w wykształcenie i rzetelność d... rozwiń

Avatar
Alina / 27 maja 2013 o 14:17
0
sprawa jest prosta. Wpływowy biznesmen posiada parkingi dla dużych samochodów i agencję celną , jeżeli odprawa odbywała się w dorohusku to kto by wiedział gdzie jest ul.chemiczna w Chełmie? Taka sama zmowa śmietanki chełmskiego biznesu trwa w działanich dążących do niepowstania obwodnicy Chełma , bo się boją że ich tereny stracą wartość i pies z kulawą nogą nie przyjedzie do nich.Kiedyś Pan Czyż wypowiedzial się na łamach lokalnej prasy , że nie dopuści do budowy obwodnicy bo on tyle zainwestował w swój biznes....... Chełm dawno jest sprzedany ,ważne stanowiska w calym województwie poobsadzane są chełmiakami żeby wspólnie i w porozumieniu grać tak jak im każą....
sprawa jest prosta. Wpływowy biznesmen posiada parkingi dla dużych samochodów i agencję celną , jeżeli odprawa odbywała się w dorohusku to kto by wiedział gdzie jest ul.chemiczna w Chełmie? Taka sama zmowa śmietanki chełmskiego biznesu trwa w działanich dążących do niepowstania obwodnicy Chełma , bo się boją że ich tereny stracą wartość i pies z kulawą nogą nie przyjedzie do nich.Kiedyś Pan Czyż wypowiedzial się na łamach lokalnej prasy , że nie dopuści do budowy obwodnicy bo on tyle zainwestował w swój biznes....... Chełm dawno jest sprzeda... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 13:42
0
[quote name='mila' timestamp='1369646335' post='774975']
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
[/quote]

pisze W CHEŁMIE a nie w Dorohusku, czytamy ze zrozumienim
Avatar
mila / 27 maja 2013 o 11:18
0
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 10:27
0
[color=#FF0000]przez lata dolili Unie na termniale celne , przejscia graniczne, pomieszczenia kontolne , skanery, bramki radiometryczne!!!! Dodatkowe etaty, grupy mobilne, uprawnienia sledcze, broń itp i td a teraz nie beda odprawiali tirów na granicy!!!!! Przeciez ruch na granicy trwa 24 godziny a taki urzad w Chełmie pracuje do 15, chyba??? A te kolejki tirów na wyjazd z RP to beda teraz z Chełma do Lublina stały, a gdzie współdziłanie z Ukraińcami ????A kolejka na wjazd do RP to jak bedzie zabezpieczana od Dorohuska do Chełna , fajeczki bedzie można smiało tonami wozić.,Gratulacje. [/color]
[color=#FF0000]przez lata dolili Unie na termniale celne , przejscia graniczne, pomieszczenia kontolne , skanery, bramki radiometryczne!!!! Dodatkowe etaty, grupy mobilne, uprawnienia sledcze, broń itp i td a teraz nie beda odprawiali tirów na granicy!!!!! Przeciez ruch na granicy trwa 24 godziny a taki urzad w Chełmie pracuje do 15, chyba??? A te kolejki tirów na wyjazd z RP to beda teraz z Chełma do Lublina stały, a gdzie współdziłanie z Ukraińcami ????A kolejka na wjazd do RP to jak bedzie zabe... rozwiń
Avatar
doktor / 3 czerwca 2013 o 16:42
0

zamknąć granicę z ukrainą . terminal przerobić na duży burdel, część obsady mogłaby znaleźć tam pracę bo znają się na robocie !!!  reszta niech się przekwalifikuje na flisaków i niech towary na pontonach transportują - atrakcja byłaby niesamowita , murowane wycieczki z całego świata !!! reszta społeczeństwa niech się nastawi na "wolne pokoje" turystyka ma przyszłość .UM w chełmie niech już zacznie  produkować ulotki reklamowe , od lipca powinny napływać pierwsze wycieczki do miasta gdzie 10000 bezrobotnych nie ma kasy a podatek śmieciowy płacą , nie buntują się , uśmiechnięci chodzą i cieszą się że będzie AQUA PARK:)

gdzie tak potrafią ? tylko w chełmie !!! już niebawem powinni się zainteresować tym zjawiskiem naukowcy podejrzewając że chełmianie w wyniku przystosowywania się do pogarszających warunków mają zdolność fotosyntezy. nie mają kasy a żyją...

zamknąć granicę z ukrainą . terminal przerobić na duży burdel, część obsady mogłaby znaleźć tam pracę bo znają się na robocie !!!  reszta niech się przekwalifikuje na flisaków i niech towary na pontonach transportują - atrakcja byłaby niesamowita , murowane wycieczki z całego świata !!! reszta społeczeństwa niech się nastawi na "wolne pokoje" turystyka ma przyszłość .UM w chełmie niech już zacznie  produkować ulotki reklamowe , od lipca powinny napływać pierwsze wycieczki do miasta gdzie 10000 bezrobotnych nie ma kasy a podatek ... rozwiń

Avatar
Ja / 29 maja 2013 o 21:04
0

Bez sensu, piszą o Oddziale Celnym w Dorohusku a na zdjęciu pokazują Oddział Celny Drogowy w Dorohusku. Dwie zupełnie inne jednostki administracyjne, to tak jakby pisać o Chełmie a na zdjęciach pokazywać Krasnystaw. Czyżby kolejny dziannikarz/matoł??? Poza tym OC Dorohusk to taki twór, który już dawno powninien być przekształcony i każdy kto cokolwiek się orientuje w jednostkach organizacyjnych SC na pewno przyzna mi rację. Albo OC graniczny, albo OC wewnętrzny. Z każdym kolejnym artykułem coraz mniej wierzę w wykształcenie i rzetelność dziennikarzy... Przykro mi Panowie i Panie...

Bez sensu, piszą o Oddziale Celnym w Dorohusku a na zdjęciu pokazują Oddział Celny Drogowy w Dorohusku. Dwie zupełnie inne jednostki administracyjne, to tak jakby pisać o Chełmie a na zdjęciach pokazywać Krasnystaw. Czyżby kolejny dziannikarz/matoł??? Poza tym OC Dorohusk to taki twór, który już dawno powninien być przekształcony i każdy kto cokolwiek się orientuje w jednostkach organizacyjnych SC na pewno przyzna mi rację. Albo OC graniczny, albo OC wewnętrzny. Z każdym kolejnym artykułem coraz mniej wierzę w wykształcenie i rzetelność d... rozwiń

Avatar
Alina / 27 maja 2013 o 14:17
0
sprawa jest prosta. Wpływowy biznesmen posiada parkingi dla dużych samochodów i agencję celną , jeżeli odprawa odbywała się w dorohusku to kto by wiedział gdzie jest ul.chemiczna w Chełmie? Taka sama zmowa śmietanki chełmskiego biznesu trwa w działanich dążących do niepowstania obwodnicy Chełma , bo się boją że ich tereny stracą wartość i pies z kulawą nogą nie przyjedzie do nich.Kiedyś Pan Czyż wypowiedzial się na łamach lokalnej prasy , że nie dopuści do budowy obwodnicy bo on tyle zainwestował w swój biznes....... Chełm dawno jest sprzedany ,ważne stanowiska w calym województwie poobsadzane są chełmiakami żeby wspólnie i w porozumieniu grać tak jak im każą....
sprawa jest prosta. Wpływowy biznesmen posiada parkingi dla dużych samochodów i agencję celną , jeżeli odprawa odbywała się w dorohusku to kto by wiedział gdzie jest ul.chemiczna w Chełmie? Taka sama zmowa śmietanki chełmskiego biznesu trwa w działanich dążących do niepowstania obwodnicy Chełma , bo się boją że ich tereny stracą wartość i pies z kulawą nogą nie przyjedzie do nich.Kiedyś Pan Czyż wypowiedzial się na łamach lokalnej prasy , że nie dopuści do budowy obwodnicy bo on tyle zainwestował w swój biznes....... Chełm dawno jest sprzeda... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 13:42
0
[quote name='mila' timestamp='1369646335' post='774975']
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
[/quote]

pisze W CHEŁMIE a nie w Dorohusku, czytamy ze zrozumienim
Avatar
mila / 27 maja 2013 o 11:18
0
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
Avatar
Gość / 27 maja 2013 o 10:27
0
[color=#FF0000]przez lata dolili Unie na termniale celne , przejscia graniczne, pomieszczenia kontolne , skanery, bramki radiometryczne!!!! Dodatkowe etaty, grupy mobilne, uprawnienia sledcze, broń itp i td a teraz nie beda odprawiali tirów na granicy!!!!! Przeciez ruch na granicy trwa 24 godziny a taki urzad w Chełmie pracuje do 15, chyba??? A te kolejki tirów na wyjazd z RP to beda teraz z Chełma do Lublina stały, a gdzie współdziłanie z Ukraińcami ????A kolejka na wjazd do RP to jak bedzie zabezpieczana od Dorohuska do Chełna , fajeczki bedzie można smiało tonami wozić.,Gratulacje. [/color]
[color=#FF0000]przez lata dolili Unie na termniale celne , przejscia graniczne, pomieszczenia kontolne , skanery, bramki radiometryczne!!!! Dodatkowe etaty, grupy mobilne, uprawnienia sledcze, broń itp i td a teraz nie beda odprawiali tirów na granicy!!!!! Przeciez ruch na granicy trwa 24 godziny a taki urzad w Chełmie pracuje do 15, chyba??? A te kolejki tirów na wyjazd z RP to beda teraz z Chełma do Lublina stały, a gdzie współdziłanie z Ukraińcami ????A kolejka na wjazd do RP to jak bedzie zabe... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!