Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 września 2008 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Jeden po drugim wjeżdżają w ogródek

0 18 A A

Siennica Królewska Duża. W ogródek państwa Tomaszewskich tylko w tym roku wjechało sześć samochodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ich wnuk opowiedział o tym swoim kolegom z Automobilklubu Chełmskiego, a ci sami ustawili znak ograniczenia prędkości.

W czym jest problem? Otóż nie wchodzą tu raczej w rachubę jakieś paranormalne zjawiska, żyły wodne czy złe fluidy. Wszystkiemu winny jest złośliwy zakręt, z pozoru nieostry, a jak się okazuje trudny do pokonania przez mniej doświadczonych kierowców. Chociaż zdaniem ACh ustawienie przed zakrętem znaku ograniczenia prędkości do co najmniej 70 km na godzinę aż się tam prosiło, to żaden z drogowców na to nie wpadł. Tymczasem, jak na ironię, zaledwie dwieście metrów od fatalnego zakrętu mieszka dyrektor miejscowego Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie. Problem znał, ale nie reagował.

Jak do tej pory w wypadających z drogi samochodach nikt nie ucierpiał. Kończyło się jedynie na stratach materialnych. Niemniej jednak, przynajmniej w dwóch przypadkach, było już o włos od tragedii. Zdarzyło się raz, że ledwo Maria Tomaszewska wyszła z przydomowego ogródka, z impetem wjechał do niego samochód. Kolejnym razem auto zatrzymało się kilkanaście centymetrów przed skrzynką z gazem.

- Kiedy tylko dochodzi mnie głośniejszy ryk silnika uciekam od ściany od strony drogi i z duszą na ramieniu czekam, czy aby samochód nie uderzy w mój dom - mówi pani Maria. - Doszło do tego, że w nocy nie mogę oczu zmrużyć. To nie żarty, skoro już cztery razy naprawialiśmy zniszczone przez auta ogrodzenie.

Solidaryzując się z kolegą, członkowie automobilklubu wystąpili do ZDP w Krasnymstawie, aby przed zakrętem postawił znak ograniczenia prędkości. Zniecierpliwieni brakiem reakcji ze strony drogowców w końcu sami skombinowali taki znak i osobiście wkopali go w ziemię. Chociaż o swoim zamiarze uprzedzili policję, to nikt im w ich zadaniu nie przeszkodził.

- Oczywiście mieliśmy świadomość, że nasze działanie było samowolne - mówi Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego. - Czuliśmy się jednak usprawiedliwieni opieszałością drogowców. A przecież zbliża się jesień, a z nią śliskie jezdnie i kiepska widoczność. Czy mieliśmy wzorem krasnostawskiej policji i drogowców czekać, aż ktoś zrobi sobie tam krzywdę?

Mariusz Gap, zastępca powiatowego komendanta policji w Krasnymstawie, był zaskoczony inicjatywą automobilklubu. - Po co tam nowy znak, skoro już tablica z nazwą miejscowości nakazuje kierowcom ograniczyć prędkość do 50 km na godzinę - mówi. - Ja też tam mieszkam i nigdy nie zdarzyło mi się mieć kłopotów z wyjściem z omawianego zakrętu. Uważam, że droga jest dobrze oznakowana, tylko kierowcom czasami brakuje rozsądku.

Opinię komendanta podziela także Krzysztof Kumszczyński, zastępca dyrektora ZDP. Zgadza się, że Gorczyca, ustawiając znak nie tyle ograniczył, co pozwolił kierowcom na szybszą jazdę.

- Dalecy jesteśmy od wyciągania prawnych konsekwencji wobec automobilklubu - mówi Kumszczyński. - Niemniej jednak ich znak nie może pozostać w tym miejscu. Spodziewam, się, że odpowiedzialny za organizację ruchu starosta powoła komisję, która przyjrzy się sprawie.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
junior / 10 października 2008 o 10:14
0
Do dnia 31 grudnia 2005 roku tablica z białym tłem oraz czarnym obrzeżem i napisem określającym nazwę miejscowości miała takie samo znaczenie, jak znak D-42. Obecnie tablica taka nie ma żadnej wykładni prawnej.
Avatar
~Tomek~ / 19 września 2008 o 08:31
0
Gość napisał:
biała tablica z nazwą miejscowości oznacza teren zabudowany i ograniczenie prędkości do 50 km/h (60 km/h w nocy), ale już zielona tablica z nazwą, nic nie ogranicza, a taka własnie tam stoi.


biała tablica z nazwą miejscowości zgodnie z PORD nie oznacza absolutnie NIC

teren zabudowany oznaczony jest znakiem D-42
[img]http://www.znaki-drogowe.pl/images/3_2_5_D_42.png[/img]

i tylko takie oznaczenie miejscowości jest jednocześnie ograniczeniem prędkości do 50km/h


biała tablica z nazwą miejscowości zgodnie z PORD nie oznacza absolutnie NIC

teren zabudowany oznaczony jest znakiem D-42
[img]http://www.znaki-drogowe.pl/images/3_2_5_D_42.png[/img]

i tylko takie oznaczenie miejscowości jest jednocześnie ograniczeniem prędkości do 50km/h rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2008 o 19:01
0
żałosne policja i drogowcy nie znaja znaczenia znakow polska....
Avatar
Gość / 13 września 2008 o 23:45
0
... napisał:
radze najpierw poczytać co oznacza biała tablica z nazwą miejscowości, a potem sie wypowiadać


biała tablica z nazwą miejscowości oznacza teren zabudowany i ograniczenie prędkości do 50 km/h (60 km/h w nocy), ale już zielona tablica z nazwą, nic nie ogranicza, a taka własnie tam stoi.
Avatar
... / 13 września 2008 o 22:03
0
luiza napisał:
Tablica z nazwą miejscowości ogranicza prędkość????!!! Panie Gap kto Panu dał prawo jazdy??? Pan jest policjantem??? I śmieszno i straszno!!!
radze najpierw poczytać co oznacza biała tablica z nazwą miejscowości, a potem sie wypowiadać
Avatar
luiza / 13 września 2008 o 09:29
0
Tablica z nazwą miejscowości ogranicza prędkość????!!! Panie Gap kto Panu dał prawo jazdy??? Pan jest policjantem??? I śmieszno i straszno!!!
Avatar
jacek / 12 września 2008 o 23:17
0
Hehehe a to się gliniarz popisał!!!!
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:00
0
I kto teraz zapłaci za znak?
Avatar
polll / 12 września 2008 o 20:39
0
na ta chwile jest tam niebezpiecznie... niestety 6 wypadków w ciągu pół roku to niezły wynik. a co do ograniczenia prędkości to jest 90... a za zakrętem jest dopiero teren zabudowany wiec to co mówi policja i zdp to bzdura... a raczej niewiedza ? Teraz zarząd dróg zabrał znak z ograniczeniem aby za jakiś czas postawić go znowu... a jeśli dojdzie do wypadku znowu to kto odpowie za to? nie chodzi tu o szkody materialne bo to pokryje OC (teoretycznie) . Naprawianie kilka razy nowego ogrodzenia też może zmęczy i bardzo wkurzyć tym bardziej gdy stoi niecałe 2 dni....
Avatar
kapsel / 12 września 2008 o 20:35
0
kll napisał:
bez przesady,jezdze tam latami i gdyby nie artykuł ,nie zwróciłbym uwagi,że jest tam niebezpiecznie.Niebezpiecznie jest jak bandy wyrostkow rozbijaja sie bmw ,audi i innymi tracąc swój umiar.


Problem chyba polega na tym, że bandy wyrostków rozbijających się bmw, audi i innymi również nie zwracają uwagi, że tam jest nie bezpiecznie.
Z artykułu wynika, że znak został zastosowany jako pomoc doraźna, nie zaś rozwiązanie problemu. Zanim odpowiednie służby zajęłyby się sprawą mogłoby dojść do kolejnych spontanicznych rajdów terenowych. Choć, Panie Grzegorzu, jeden z przedmówców wpadł na bardzo dobry pomysł - może zamiast stawiać znak, wyprofilowałby Pan zakręt?


Problem chyba polega na tym, że bandy wyrostków rozbijających się bmw, audi i innymi również nie zwracają uwagi, że tam jest nie bezpiecznie.
Z artykułu wynika, że znak został zastosowany jako pomoc doraźna, nie zaś rozwiązanie problemu. Zanim odpowiednie służby zajęłyby się sprawą mogłoby dojść do kolejnych spontanicznych rajdów terenowych. Choć, Panie Grzegorzu, jeden z przedmówców wpadł na bardzo dobry pomysł - może zamiast stawiać znak, wyprofilowałby Pan zakręt? rozwiń
Avatar
junior / 10 października 2008 o 10:14
0
Do dnia 31 grudnia 2005 roku tablica z białym tłem oraz czarnym obrzeżem i napisem określającym nazwę miejscowości miała takie samo znaczenie, jak znak D-42. Obecnie tablica taka nie ma żadnej wykładni prawnej.
Avatar
~Tomek~ / 19 września 2008 o 08:31
0
Gość napisał:
biała tablica z nazwą miejscowości oznacza teren zabudowany i ograniczenie prędkości do 50 km/h (60 km/h w nocy), ale już zielona tablica z nazwą, nic nie ogranicza, a taka własnie tam stoi.


biała tablica z nazwą miejscowości zgodnie z PORD nie oznacza absolutnie NIC

teren zabudowany oznaczony jest znakiem D-42
[img]http://www.znaki-drogowe.pl/images/3_2_5_D_42.png[/img]

i tylko takie oznaczenie miejscowości jest jednocześnie ograniczeniem prędkości do 50km/h


biała tablica z nazwą miejscowości zgodnie z PORD nie oznacza absolutnie NIC

teren zabudowany oznaczony jest znakiem D-42
[img]http://www.znaki-drogowe.pl/images/3_2_5_D_42.png[/img]

i tylko takie oznaczenie miejscowości jest jednocześnie ograniczeniem prędkości do 50km/h rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2008 o 19:01
0
żałosne policja i drogowcy nie znaja znaczenia znakow polska....
Avatar
Gość / 13 września 2008 o 23:45
0
... napisał:
radze najpierw poczytać co oznacza biała tablica z nazwą miejscowości, a potem sie wypowiadać


biała tablica z nazwą miejscowości oznacza teren zabudowany i ograniczenie prędkości do 50 km/h (60 km/h w nocy), ale już zielona tablica z nazwą, nic nie ogranicza, a taka własnie tam stoi.
Avatar
... / 13 września 2008 o 22:03
0
luiza napisał:
Tablica z nazwą miejscowości ogranicza prędkość????!!! Panie Gap kto Panu dał prawo jazdy??? Pan jest policjantem??? I śmieszno i straszno!!!
radze najpierw poczytać co oznacza biała tablica z nazwą miejscowości, a potem sie wypowiadać
Avatar
luiza / 13 września 2008 o 09:29
0
Tablica z nazwą miejscowości ogranicza prędkość????!!! Panie Gap kto Panu dał prawo jazdy??? Pan jest policjantem??? I śmieszno i straszno!!!
Avatar
jacek / 12 września 2008 o 23:17
0
Hehehe a to się gliniarz popisał!!!!
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:00
0
I kto teraz zapłaci za znak?
Avatar
polll / 12 września 2008 o 20:39
0
na ta chwile jest tam niebezpiecznie... niestety 6 wypadków w ciągu pół roku to niezły wynik. a co do ograniczenia prędkości to jest 90... a za zakrętem jest dopiero teren zabudowany wiec to co mówi policja i zdp to bzdura... a raczej niewiedza ? Teraz zarząd dróg zabrał znak z ograniczeniem aby za jakiś czas postawić go znowu... a jeśli dojdzie do wypadku znowu to kto odpowie za to? nie chodzi tu o szkody materialne bo to pokryje OC (teoretycznie) . Naprawianie kilka razy nowego ogrodzenia też może zmęczy i bardzo wkurzyć tym bardziej gdy stoi niecałe 2 dni....
Avatar
kapsel / 12 września 2008 o 20:35
0
kll napisał:
bez przesady,jezdze tam latami i gdyby nie artykuł ,nie zwróciłbym uwagi,że jest tam niebezpiecznie.Niebezpiecznie jest jak bandy wyrostkow rozbijaja sie bmw ,audi i innymi tracąc swój umiar.


Problem chyba polega na tym, że bandy wyrostków rozbijających się bmw, audi i innymi również nie zwracają uwagi, że tam jest nie bezpiecznie.
Z artykułu wynika, że znak został zastosowany jako pomoc doraźna, nie zaś rozwiązanie problemu. Zanim odpowiednie służby zajęłyby się sprawą mogłoby dojść do kolejnych spontanicznych rajdów terenowych. Choć, Panie Grzegorzu, jeden z przedmówców wpadł na bardzo dobry pomysł - może zamiast stawiać znak, wyprofilowałby Pan zakręt?


Problem chyba polega na tym, że bandy wyrostków rozbijających się bmw, audi i innymi również nie zwracają uwagi, że tam jest nie bezpiecznie.
Z artykułu wynika, że znak został zastosowany jako pomoc doraźna, nie zaś rozwiązanie problemu. Zanim odpowiednie służby zajęłyby się sprawą mogłoby dojść do kolejnych spontanicznych rajdów terenowych. Choć, Panie Grzegorzu, jeden z przedmówców wpadł na bardzo dobry pomysł - może zamiast stawiać znak, wyprofilowałby Pan zakręt? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników"

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników" 8 4

Polskie Linie Lotnicze LOT na ponad miesiąc zawieszą rejsy z Lublina do Tel Awiwu. Połączenie ma zostać wznowione po 26 grudnia. Zmian nie będzie w przypadku połączeń do Warszawy, a w sezonie letnim możliwe jest zwiększenie ich częstotliwości

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa”
film

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa” 0 2

Dwuletnia Monika została odesłana przez lekarkę do domu. Po ponad 10 godzinach dziecko zmarło. – Doktor zza biurka stwierdziła, że to ospa. Nie badając, nie osłuchując odesłała nas do domu – mówi zrozpaczona matka dziewczynki.

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Dziś o 20.45 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Co prawda Biało-Czerwoni nie mają szans na utrzymanie w Dywizji A, ale będzie to dla nich niezwykle istotne spotkanie. A będzie można je zobaczyć na antenie: Polsatu Sport, TVP Sport i TVP 1. Transmisja także w internecie na stronie: sport.tvp.pl.

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca"

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca" 13 5

W środę – zgodnie z rekomendacją centrali PiS – Jarosław Stawiarski ma zostać wybrany marszałkiem województwa lubelskiego. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. W kuluarach można usłyszeć, że miejsce w Sejmie zwolnione przez obecnego wiceministra sportu i turystyki wcale nie musi być przedmiotem wielkiego pożądania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 54

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli