Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 grudnia 2012 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Ksiądz zażył trutkę na szczury, a potem się podpalił

Autor: Zdjęcie autora er
0 20 A A
 (Jacek Świerczyński / archiwum)
(Jacek Świerczyński / archiwum)

Wszystko wskazuje, że ksiądz Bogusław P., zanim podpalił się na cmentarzu w Łopienniku Nadrzecznym, zażył trutkę na szczury. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Zamościu umorzyła śledztwo w sprawie jego śmierci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie stwierdziliśmy, że doszło do popełnienia przestępstwa – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Duchowny popełnił samobójstwo, do którego nikt się nie przyczynił, nikt też go do tego kroku nie namawiał.

Bogusław P. oblał się łatwopalną cieczą i podpalił 10 sierpnia br. Jego spalone zwłoki znaleziono przy grobie rodziców. Trudno było je rozpoznać. Duchowny pochodził z Łopiennika Nadrzecznego. Niedaleko cmentarza miał dom. Zostawił w nim list pożegnalny.

Kilka dni wcześniej ksiądz usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie zarzut molestowania przed 10 laty dwóch nastolatków. Duchowny miał też proces o wykorzystanie seksualne ministranta w Niemczech. Na przesłuchaniach zaprzeczał oskarżeniom.

Śledztwo w sprawie śmierci księdza przedłużało się, bo śledczy czekali na opinie: chemiczną i toksykologiczną. Nadeszły w tym tygodniu. Z pierwszej wynika, że duchowny do samospalenia użył terpentyny.

Nieoczekiwane rezultaty przyniosły badania toksykologiczne. W organizmie księdza wykryto składnik, który znajduje się w trutce na szczury. Wczoraj prokuratura ujawniła, że taką trutkę znaleziono na cmentarzu przy zwłokach Bogusława P. oraz w domu, w którym mieszkał. Wcześniej ta informacja nie trafiła do publicznej wiadomości.

– Należy więc sądzić, że przed samospaleniem spożył taką trutkę – mówi prokurator Sitarz.
Biegli orzekli, że przyczyną zgonu było działanie wysokiej temperatury, a nie otrucie się. er

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyalumn / 16 stycznia 2013 o 12:16
0
[quote name='alumn' timestamp='1358334627' post='721243']
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
[/quote]
Ty też się czegoś...nażarłeś? i nie hahaj bo nie ma w tym nic śmiesznego,a zboczenia różne czego jesteś żywym przykładem.Amen.
Avatar
alumn / 16 stycznia 2013 o 12:10
0
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 18:59
0
W pewnej parafii w okolicach Białej Podlaskiej ksiądz miał romans z pewną parafianką jak jej mąż się o tym dowiedział to się powiesił,bał się głupich uśmieszków okolicznych mieszkańców.Podobno był spoko gość pracownik służb mundurowych.A tego zwyrodnialca w czarnej kiecce przenieśli do innej diecezji.Dalej nawraca,spowiada,rozgrzesza!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tresufa vote / 12 grudnia 2012 o 16:52
0
Dobrze że przeczytałem ten artykuł.Już po kolędzie nie wpuszczę do domu żadnego księdza.Jeszcze psami szmatnika poszczuję. W tamtym roku proboszcz z mojej parafii brał moje dzieci na kolana i głaskał po głowie teraz domyślam się co on wtedy sobie myślał.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 14:03
0
[quote name='lutek' timestamp='1355316793' post='708330']
Z ciebie ksiądz jak z psiej d.py trąba.
[/quote]
on chciałby,ale intelekt....go przerósł...
Avatar
waldi / 12 grudnia 2012 o 13:27
0
[quote name='Trędowta' timestamp='1355315033' post='708324']
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
[/quote]
w najgorszym wypadku sraczka....
Avatar
Trędowta / 12 grudnia 2012 o 13:23
0
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
Avatar
grz / 12 grudnia 2012 o 13:19
0
[quote name='prosto_w _oczy' timestamp='1355261116' post='708096']
A ty kim jesteś? Bo dla mnie zerem, godnym litości i współczucia. Kiedyś, zapewniam cię o tym, sam będziesz o tego "darmozjada" prosił, błagał. Znałem niejednego takiego jak ty "twardziela", więc wiem, co mówię.
[/quote]

nie strasz, nie strasz dobrodzieju.....
Avatar
lubelak / 12 grudnia 2012 o 09:57
0
Nie chodzi o ocenę tego człowieka, ale o morale, którymi powinien się kierować przyzwoity człowiek. Podpalił się pedofil a abp. Budzik na jego pogrzebie mówi o niem jako o wielkim człowieku, no i ta setka księży. Co może pomyśleć sobie zwykły Kowalski na takie zachowanie biskupa??
Prawda, został już osądzony, ale nie można zła dobrem nazywać, jak to czyni lubelski duszpasterz.
Avatar
fish1 / 12 grudnia 2012 o 09:48
0
[quote name='Robert' timestamp='1355260495' post='708091']
I bardzo dobrze ! Jednego darmozjada mniej .
[/quote]
Ten ksiąz jest już przed sądem i odpowie za to co popełnił.
Ciebie też to czeka, wcześniej czy puźniej też się tam znajdziesz i będziesz rozliczony za to co teraz wypisujesz.
Avatar
antyalumn / 16 stycznia 2013 o 12:16
0
[quote name='alumn' timestamp='1358334627' post='721243']
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
[/quote]
Ty też się czegoś...nażarłeś? i nie hahaj bo nie ma w tym nic śmiesznego,a zboczenia różne czego jesteś żywym przykładem.Amen.
Avatar
alumn / 16 stycznia 2013 o 12:10
0
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 18:59
0
W pewnej parafii w okolicach Białej Podlaskiej ksiądz miał romans z pewną parafianką jak jej mąż się o tym dowiedział to się powiesił,bał się głupich uśmieszków okolicznych mieszkańców.Podobno był spoko gość pracownik służb mundurowych.A tego zwyrodnialca w czarnej kiecce przenieśli do innej diecezji.Dalej nawraca,spowiada,rozgrzesza!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tresufa vote / 12 grudnia 2012 o 16:52
0
Dobrze że przeczytałem ten artykuł.Już po kolędzie nie wpuszczę do domu żadnego księdza.Jeszcze psami szmatnika poszczuję. W tamtym roku proboszcz z mojej parafii brał moje dzieci na kolana i głaskał po głowie teraz domyślam się co on wtedy sobie myślał.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 14:03
0
[quote name='lutek' timestamp='1355316793' post='708330']
Z ciebie ksiądz jak z psiej d.py trąba.
[/quote]
on chciałby,ale intelekt....go przerósł...
Avatar
waldi / 12 grudnia 2012 o 13:27
0
[quote name='Trędowta' timestamp='1355315033' post='708324']
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
[/quote]
w najgorszym wypadku sraczka....
Avatar
Trędowta / 12 grudnia 2012 o 13:23
0
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
Avatar
grz / 12 grudnia 2012 o 13:19
0
[quote name='prosto_w _oczy' timestamp='1355261116' post='708096']
A ty kim jesteś? Bo dla mnie zerem, godnym litości i współczucia. Kiedyś, zapewniam cię o tym, sam będziesz o tego "darmozjada" prosił, błagał. Znałem niejednego takiego jak ty "twardziela", więc wiem, co mówię.
[/quote]

nie strasz, nie strasz dobrodzieju.....
Avatar
lubelak / 12 grudnia 2012 o 09:57
0
Nie chodzi o ocenę tego człowieka, ale o morale, którymi powinien się kierować przyzwoity człowiek. Podpalił się pedofil a abp. Budzik na jego pogrzebie mówi o niem jako o wielkim człowieku, no i ta setka księży. Co może pomyśleć sobie zwykły Kowalski na takie zachowanie biskupa??
Prawda, został już osądzony, ale nie można zła dobrem nazywać, jak to czyni lubelski duszpasterz.
Avatar
fish1 / 12 grudnia 2012 o 09:48
0
[quote name='Robert' timestamp='1355260495' post='708091']
I bardzo dobrze ! Jednego darmozjada mniej .
[/quote]
Ten ksiąz jest już przed sądem i odpowie za to co popełnił.
Ciebie też to czeka, wcześniej czy puźniej też się tam znajdziesz i będziesz rozliczony za to co teraz wypisujesz.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka 0 0

Tragicznie zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, z okolic Łęcznej. W poniedziałek wyłowiono jego zwłoki z rzeki Wieprz. Dokładne przyczyny śmierci 21-latka wyjaśniają policja i prokuratura.

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku 0 0

Monitoring domu to dzisiaj standard, o który powinien zadbać każdy właściciel posesji. Warto więc mieć pod kontrolą swoje cztery kąty nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Kamery pomogą Ci dowiedzieć się, jak doszło do zdarzenia i kto w nim uczestniczył. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega instalacja kamer i jak je zamontować, by dobrze chroniły każdą część nieruchomości, zapraszamy do lektury.

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal 0

Po nieudanych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile dla polskich zawodników, karuzela pucharowych zmagań przenosi się do Niemiec. W najbliższy weekend, czeka nas rywalizacja w Klingenthal. Czy Kamil Stoch i spółka zdołają zameldować się na podium zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym?

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach 0 0

Pierwsza część sezonu drugiej ligi kilkanaście dni temu dobiegła końca. Kibice w Łęcznej po jej zakończeniu mają wiele powodów do optymizmu. Zespół trenera Kamila Kieresia nadawał ton rozgrywkom i wiosną będzie bić się o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego
film

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego 1 0

Co najmniej sześć osób zginęło wskutek strzelaniny w szpitalu w Ostrawie. Czeska policja poszukuje sprawcy.

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach
pilne

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach 155 11

Ukraiński fanatyk religijny Maksym S. miał planować zamach terrorystyczny w centrum Puław. Zdaniem Prokuratury Krajowej, chodziło o detonację materiałów wybuchowych w "samochodzie-pułapce". Mężczyzna został aresztowany.

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu
galeria

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu 0 2

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 20.30 w miejscowości Terebela. Kierowca volkswagenem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem.

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur
13 grudnia 2019, 20:00

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Polish Floyd to krakowska formacja koncertująca z najsłynniejszymi utworami kultowego zespołu Pink Floyd. Już 13 grudnia o godz. 20 grupa wystąpi w Centrum Spotkania Kultur z wyjątkowym koncertem-spektaklem "The Best of Pink Floyd Experience".

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30
12 grudnia 2019, 20:00

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30 0 1

12 grudnia o godz. 20 na scenie Klubu30 (ul. Jasna 7) wystąpi Natalia Przybysz. Piosenkarka będzie promować swoją nową płytę.

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena 0 0

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-12 lat, to propozycja Teatrum im. Hansa Christiana Andersena oraz Centrum Spotkania Kultur na ferie zimowe. Zajęcia odbędą się w dniach 14-24 stycznia.

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych 20 55

Od nowa zaczyna się szukanie chętnych na puste lokale w gmachu Astorii. Pomimo dobrej lokalizacji nikt nie chce się tu wprowadzić. Tym razem Ratusz postanowił obniżyć stawkę za największy z lokali, ten po kurczakach i pizzy. Na nowego gospodarza czekają także inne miejskie adresy do wynajęcia.

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową 0 0

Beniaminek Bór Dąbie ma dobrą pozycję wyjściową na drodze do pozostania w lidze na kolejny sezon

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki 4 8

Sześć pracowni architektonicznych rywalizuje o kontrakt na zaprojektowanie budynku z trybunami dla stadionu piłkarskiego przy ul. Leszczyńskiego

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem
galeria

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem 169 64

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r. 0 2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!