Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 grudnia 2012 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Ksiądz zażył trutkę na szczury, a potem się podpalił

Autor: Zdjęcie autora er
0 20 A A
 (Jacek Świerczyński / archiwum)
(Jacek Świerczyński / archiwum)

Wszystko wskazuje, że ksiądz Bogusław P., zanim podpalił się na cmentarzu w Łopienniku Nadrzecznym, zażył trutkę na szczury. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Zamościu umorzyła śledztwo w sprawie jego śmierci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie stwierdziliśmy, że doszło do popełnienia przestępstwa – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Duchowny popełnił samobójstwo, do którego nikt się nie przyczynił, nikt też go do tego kroku nie namawiał.

Bogusław P. oblał się łatwopalną cieczą i podpalił 10 sierpnia br. Jego spalone zwłoki znaleziono przy grobie rodziców. Trudno było je rozpoznać. Duchowny pochodził z Łopiennika Nadrzecznego. Niedaleko cmentarza miał dom. Zostawił w nim list pożegnalny.

Kilka dni wcześniej ksiądz usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie zarzut molestowania przed 10 laty dwóch nastolatków. Duchowny miał też proces o wykorzystanie seksualne ministranta w Niemczech. Na przesłuchaniach zaprzeczał oskarżeniom.

Śledztwo w sprawie śmierci księdza przedłużało się, bo śledczy czekali na opinie: chemiczną i toksykologiczną. Nadeszły w tym tygodniu. Z pierwszej wynika, że duchowny do samospalenia użył terpentyny.

Nieoczekiwane rezultaty przyniosły badania toksykologiczne. W organizmie księdza wykryto składnik, który znajduje się w trutce na szczury. Wczoraj prokuratura ujawniła, że taką trutkę znaleziono na cmentarzu przy zwłokach Bogusława P. oraz w domu, w którym mieszkał. Wcześniej ta informacja nie trafiła do publicznej wiadomości.

– Należy więc sądzić, że przed samospaleniem spożył taką trutkę – mówi prokurator Sitarz.
Biegli orzekli, że przyczyną zgonu było działanie wysokiej temperatury, a nie otrucie się. er
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyalumn / 16 stycznia 2013 r. o 12:16
0
[quote name='alumn' timestamp='1358334627' post='721243']
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
[/quote]
Ty też się czegoś...nażarłeś? i nie hahaj bo nie ma w tym nic śmiesznego,a zboczenia różne czego jesteś żywym przykładem.Amen.
Avatar
alumn / 16 stycznia 2013 r. o 12:10
0
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 18:59
0
W pewnej parafii w okolicach Białej Podlaskiej ksiądz miał romans z pewną parafianką jak jej mąż się o tym dowiedział to się powiesił,bał się głupich uśmieszków okolicznych mieszkańców.Podobno był spoko gość pracownik służb mundurowych.A tego zwyrodnialca w czarnej kiecce przenieśli do innej diecezji.Dalej nawraca,spowiada,rozgrzesza!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tresufa vote / 12 grudnia 2012 r. o 16:52
0
Dobrze że przeczytałem ten artykuł.Już po kolędzie nie wpuszczę do domu żadnego księdza.Jeszcze psami szmatnika poszczuję. W tamtym roku proboszcz z mojej parafii brał moje dzieci na kolana i głaskał po głowie teraz domyślam się co on wtedy sobie myślał.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 14:03
0
[quote name='lutek' timestamp='1355316793' post='708330']
Z ciebie ksiądz jak z psiej d.py trąba.
[/quote]
on chciałby,ale intelekt....go przerósł...
Avatar
waldi / 12 grudnia 2012 r. o 13:27
0
[quote name='Trędowta' timestamp='1355315033' post='708324']
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
[/quote]
w najgorszym wypadku sraczka....
Avatar
Trędowta / 12 grudnia 2012 r. o 13:23
0
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
Avatar
grz / 12 grudnia 2012 r. o 13:19
0
[quote name='prosto_w _oczy' timestamp='1355261116' post='708096']
A ty kim jesteś? Bo dla mnie zerem, godnym litości i współczucia. Kiedyś, zapewniam cię o tym, sam będziesz o tego "darmozjada" prosił, błagał. Znałem niejednego takiego jak ty "twardziela", więc wiem, co mówię.
[/quote]

nie strasz, nie strasz dobrodzieju.....
Avatar
lubelak / 12 grudnia 2012 r. o 09:57
0
Nie chodzi o ocenę tego człowieka, ale o morale, którymi powinien się kierować przyzwoity człowiek. Podpalił się pedofil a abp. Budzik na jego pogrzebie mówi o niem jako o wielkim człowieku, no i ta setka księży. Co może pomyśleć sobie zwykły Kowalski na takie zachowanie biskupa??
Prawda, został już osądzony, ale nie można zła dobrem nazywać, jak to czyni lubelski duszpasterz.
Avatar
fish1 / 12 grudnia 2012 r. o 09:48
0
[quote name='Robert' timestamp='1355260495' post='708091']
I bardzo dobrze ! Jednego darmozjada mniej .
[/quote]
Ten ksiąz jest już przed sądem i odpowie za to co popełnił.
Ciebie też to czeka, wcześniej czy puźniej też się tam znajdziesz i będziesz rozliczony za to co teraz wypisujesz.
Avatar
antyalumn / 16 stycznia 2013 r. o 12:16
0
[quote name='alumn' timestamp='1358334627' post='721243']
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
[/quote]
Ty też się czegoś...nażarłeś? i nie hahaj bo nie ma w tym nic śmiesznego,a zboczenia różne czego jesteś żywym przykładem.Amen.
Avatar
alumn / 16 stycznia 2013 r. o 12:10
0
Ha ha ha ha ha pewnie czarnemu pedofilowi smakowała ta trutka ha ha ha ha .Jednego pedofila po seminarium mniej ha ha ha ha.On swymi zboczonymi rękami obmacywał dzieci i później podawał tymi samymi rękami komunię św.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 18:59
0
W pewnej parafii w okolicach Białej Podlaskiej ksiądz miał romans z pewną parafianką jak jej mąż się o tym dowiedział to się powiesił,bał się głupich uśmieszków okolicznych mieszkańców.Podobno był spoko gość pracownik służb mundurowych.A tego zwyrodnialca w czarnej kiecce przenieśli do innej diecezji.Dalej nawraca,spowiada,rozgrzesza!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tresufa vote / 12 grudnia 2012 r. o 16:52
0
Dobrze że przeczytałem ten artykuł.Już po kolędzie nie wpuszczę do domu żadnego księdza.Jeszcze psami szmatnika poszczuję. W tamtym roku proboszcz z mojej parafii brał moje dzieci na kolana i głaskał po głowie teraz domyślam się co on wtedy sobie myślał.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 14:03
0
[quote name='lutek' timestamp='1355316793' post='708330']
Z ciebie ksiądz jak z psiej d.py trąba.
[/quote]
on chciałby,ale intelekt....go przerósł...
Avatar
waldi / 12 grudnia 2012 r. o 13:27
0
[quote name='Trędowta' timestamp='1355315033' post='708324']
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
[/quote]
w najgorszym wypadku sraczka....
Avatar
Trędowta / 12 grudnia 2012 r. o 13:23
0
Wow!
Kiedyś to było modne otruć
się wywarem z zapałek, ale i zapałki były inne niz teraz.
A trudtką na szczury to jakaś masakra
bo jakby była przeterminowana to co wtedy?
Avatar
grz / 12 grudnia 2012 r. o 13:19
0
[quote name='prosto_w _oczy' timestamp='1355261116' post='708096']
A ty kim jesteś? Bo dla mnie zerem, godnym litości i współczucia. Kiedyś, zapewniam cię o tym, sam będziesz o tego "darmozjada" prosił, błagał. Znałem niejednego takiego jak ty "twardziela", więc wiem, co mówię.
[/quote]

nie strasz, nie strasz dobrodzieju.....
Avatar
lubelak / 12 grudnia 2012 r. o 09:57
0
Nie chodzi o ocenę tego człowieka, ale o morale, którymi powinien się kierować przyzwoity człowiek. Podpalił się pedofil a abp. Budzik na jego pogrzebie mówi o niem jako o wielkim człowieku, no i ta setka księży. Co może pomyśleć sobie zwykły Kowalski na takie zachowanie biskupa??
Prawda, został już osądzony, ale nie można zła dobrem nazywać, jak to czyni lubelski duszpasterz.
Avatar
fish1 / 12 grudnia 2012 r. o 09:48
0
[quote name='Robert' timestamp='1355260495' post='708091']
I bardzo dobrze ! Jednego darmozjada mniej .
[/quote]
Ten ksiąz jest już przed sądem i odpowie za to co popełnił.
Ciebie też to czeka, wcześniej czy puźniej też się tam znajdziesz i będziesz rozliczony za to co teraz wypisujesz.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urzędy Skarbowe w województwie lubelskim. Gdzie załatwić sprawę?

Urzędy Skarbowe w województwie lubelskim. Gdzie załatwić sprawę?

Położone na wschodzie Polski województwo lubelskie posiada 22 oddziały Urzędu Skarbowego, z czego aż 4 zlokalizowane są na terenie Lublina. Powodem tego, jest spora liczba mieszkańców, która musi zostać obsłużona. Kilka oddziałów na terenie całego miasta może skutecznie ograniczyć powstawanie kolejek, które nie są na rękę petentom, ale również Urzędowi Skarbowemu.

Tomografia komputerowa czy rezonans - które badanie wybrać?

Tomografia komputerowa czy rezonans - które badanie wybrać?

Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to dwa zupełnie różne badania, które często są mylone przez pacjentów. Przyczyną zapewne jest podobny sposób wykonywania oraz skomplikowane nazwy. Zobacz, kiedy lepszy będzie rezonans, a kiedy zrobić tomografię komputerową.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 lutego 2020 r.

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

W izolatorium w Wólce Cycowskiej przygotowano 36 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych.

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

O rezygnacji prezesa „Biomed-Lublin” Marcina Piróga poinformowała dzisiaj spółka. Akcje lubelskiej spółki potaniały na giełdzie.

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wynajmowanie mieszkania bywa loterią, na której niestety można też wiele przegrać. Dobrze przekonała się o tym mieszkanka Chełma, której po lokatorce zostało zadłużone i zdewastowane mieszkanie.

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Jedna babcia powiedziała drugiej i tak pocztą pantoflową rozpoczęła się akcja dziergania szalików, czapek i rękawiczek dla dzieci z dworca Brześć.

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Najstarsi górale nie pamiętają tak udanego początku sezonu w wykonaniu Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w weekend odniosła wygrane numer osiem i dziewięć w obecnych rozgrywkach. Trzeba dodać, że niebiesko-białe nadal są niepokonane.

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Kocia kawiarnia Mrau Cafe z ul. Okopowej potrzebuje wsparcia. W związku z pandemią goście nie mogą jej odwiedzać, by cieszyć się smacznym deserem i towarzystwem zwierząt. Koty z ich potrzebami zostały.

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Po domowym zwycięstwie nad ŁKS Łódź piłkarze Górnika Łęczna zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem i powalczą o drugą wygraną na wyjeździe w tym sezonie

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Od grudnia będzie można więcej dorobić do świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzrosną kwoty limitów, na jakie muszą uważać pracujący renciści oraz emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze wieku emerytalnego.

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych
galeria

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych

Kolejna grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wznowiła dzisiaj zajęcia w trybie stacjonarnym. Mimo trwającej pandemii, uczelnia tłumaczy, że jest to konieczne do skutecznego kształcenia.

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego
4 grudnia 2020, 10:00
galeria
film

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie startuje z nowym nieszablonowym projektem tanecznym realizowanym w przestrzeni miasta, ukazującym różne oblicza Lublina. Inicjatywa "MY.WY.ARTYŚCI" zostanie zaprezentowana w grudniu w formie online na Facebooku Teatru.

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Dopiero ostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy Unią Żabików i Gromem Kąkolewnica ustalił ostateczną kolejność na podium. Ekipa z Żabikowa, niczym wytrawny bokser, zadała liderowi dwa ciosy, które sprawiły, że to właśnie podopieczni trenera Artura Dadasiewicza wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!