Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 grudnia 2019 r.
21:39

27-latek zbiera na wózek inwalidzki. Bez pomocy musiałby odkładać pieniędze przez 10 lat

181 16 A A
27-latek dzielnie walczy z przeciwnościami losu, a nawet pomaga innym niepełnosprawnym
27-latek dzielnie walczy z przeciwnościami losu, a nawet pomaga innym niepełnosprawnym (fot. M.bobrus)

Wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu. Nie widzi, ma niedowład kończyn – skutek niedotlenienia mózgu, co przyniosło czterokończynowe porażenie dziecięce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mimo tak poważnych schorzeń, 27-latek dzielnie walczy z przeciwnościami losu, a nawet pomaga innym niepełnosprawnym. Mateusz Bobruś pracuje "online" w lubelskiej "Fundacji Świat Według Ludwika Braille’a". Uczy osoby niewidome obsługi komputera, urządzeń i czytników ekranu.

Mateusz chce samodzielnie wyjść z domu, ale bez specjalnego wózka jest to niemożliwe. Zestaw, który wyszperał w internecie, kosztuje 63 tys. zł, ale chłopak nie ma takiej kwoty. Dotychczas udało się zebrać niecałe 6 tys. zł.

Każdy, kto chce wesprzeć Mateusza może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/carony. Prowadzona jest tam zbiórka pod hasłem "Pomóżcie mi wyjść z domu".

Znalezione w internecie rozwiązanie problemów Mateusza, to elektryczny wózek inwalidzki z systemem pozwalającym na umieszczenie niepełnosprawnego w aucie bez użycia siły.

– Na rynku jest dostępny zestaw, z którego chciałbym skorzystać – mówi Mateusz. – Obecnie jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli mi opuścić mury domu i pójść gdziekolwiek: do kina, teatru, kawiarni, czy w odwiedziny do znajomych. W skład zestawu wchodzi wózek, sterowany elektrycznie podnośnik fotelowy, siedzisko i podnośnik teleskopowy. Niestety, cena wózka i systemu wraz z jego montażem przekracza moje możliwości finansowe. Mając rentę socjalną i niewielkie pieniądze za pracę w fundacji musiałbym zbierać na ten wózek dziesięć lat. Tymczasem zakup umożliwiłby mi dalszy rozwój, a także efektywniejszą pomoc innym potrzebującym niewidomym podczas prowadzenia szkoleń. Dlatego zdecydowałem się założyć zbiórkę na ten cel i bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc!

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziennikarskie dno! / 7 grudnia 2019 r. o 22:25
I po co takie coś żyje? W każdym cywilizowanym kraju matka miałaby zrobione badania premenentarne i poddała się aborcji!
 Takiego komentarza DW nie usuwa. Dziennikarzyny lubicie się pastwić nad niepełnosprawnymi?
Avatar
Ok / 7 grudnia 2019 r. o 21:57
Po co takim debilom jak Ty dostęp do internetu jak masz tak komentować to lepiej nie komentuj. Kompleksu to się leczy gdzieś indziej. 
Avatar
drugi gość / 7 grudnia 2019 r. o 22:18
I po do takie bydle jak "GOŚĆ" chodzi zużywa powietrze na tym świecie ?
Avatar
młoda matka .... / 7 grudnia 2019 r. o 22:40
Brakuje środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb ludzi doświadczonych przez los, ale na tzw. Kościół rokrocznie przeznacza się 19 mld. z naszych podatków. Mam nadzieję, że nadejdzie czas bezkompromisowego odbierania kanaliom tego, co poprzez wykorzystywanie braku narzędzi intelektualnych hołoty zagrabili...
Avatar
Gość w dom. / 7 grudnia 2019 r. o 22:46
Ja się zastanawiam debilu po co Ty żyjesz..  poddaj się eutanazji, zrobisz coś dobrego dla świata zamiast w tak perfidny sposób komentować.
Avatar
lubelak / 8 grudnia 2019 r. o 07:05
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
 Oczywiście masz rację co do kosztów. Reszta ceny wózka to "atest". W kraju niewolników nawet na własną odpowiedzialność nie można kupić wózka nieatestowanego.
Avatar
Arek / 8 grudnia 2019 r. o 00:42
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
Avatar
A / 7 grudnia 2019 r. o 22:14
*Prenatalne, yntelygencie.
Avatar
Jaro / 8 grudnia 2019 r. o 02:47
Piotr po przeczytaniu twojego wpisu jedno jest pewne. Twoi rodzice powinni zrobić badania prenatalne napewno. Nie chcesz nie pomagają. Na miejscu tego chłopaka zginął byś.
Avatar
Piotr / 8 grudnia 2019 r. o 01:41
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
 Ale osoba która go potrzebuje nie ma na to wpływu. To my podejmujemy decyzje, pomagamy temu młodemu człowiekowi lub nie,mam nadzieję że pomagamy. 
Avatar
Pomagajmy / 21 grudnia 2019 r. o 19:31
Tylko totalny zwykły cham może napisać,, po co Ty żyjesz '' a takich chamow powinno się likwidowac z naszego społeczeństwa!!!
Avatar
lubelak / 8 grudnia 2019 r. o 07:05
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
 Oczywiście masz rację co do kosztów. Reszta ceny wózka to "atest". W kraju niewolników nawet na własną odpowiedzialność nie można kupić wózka nieatestowanego.
Avatar
Jaro / 8 grudnia 2019 r. o 02:47
Piotr po przeczytaniu twojego wpisu jedno jest pewne. Twoi rodzice powinni zrobić badania prenatalne napewno. Nie chcesz nie pomagają. Na miejscu tego chłopaka zginął byś.
Avatar
Piotr / 8 grudnia 2019 r. o 01:41
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
 Ale osoba która go potrzebuje nie ma na to wpływu. To my podejmujemy decyzje, pomagamy temu młodemu człowiekowi lub nie,mam nadzieję że pomagamy. 
Avatar
Arek / 8 grudnia 2019 r. o 00:42
Obłędną sprawą jest cena tego wózka inwalidzkiego. 63 tys. zł jest żerowaniem na nieszczęściu innych. Przecież to jest cena dobrej klasy samochodu z pełnym elektronicznym wyposażeniem! A co ten wózek takiego ma? Podnośnik teleskopowy na pilota. No i jeszcze prymitywny napęd. Jestem pewny, że koszty jego produkcji nie przekraczają kilku tysięcy złotych.
Avatar
Piotr / 8 grudnia 2019 r. o 00:34
I po co takie coś żyje? W każdym cywilizowanym kraju matka miałaby zrobione badania premenentarne i poddała się aborcji!
 A po co taka k*rwa chodząca jak ty żyje i tlen zużywa zastanowiłeś się nad tym?,może twoi rodzice powinni zrobić badania prenatalne i zawczasu cie wyskrobać, żebyś teraz nie mógł umieszczać takich wpisów i przelewać na klawiature swoich złotych myśli .Ps Osoby urażone moim wpisem/nie osoba której odpisałem/z góry przepraszam, ale myślę że takich d*bili jak owy gość poprostu trzeba nazywać po imieniu, nawet jak język którego używamy jest chamski i wulgarny. 
 A po co taka k*rwa chodząca jak ty żyje i tlen zużywa zastanowiłeś się nad tym?,może twoi rodzice powinni zrobić badania prenatalne i zawczasu cie wyskrobać, żebyś teraz nie mógł umieszczać takich wpisów i przelewać na klawiature swoich złotych myśli .Ps Osoby urażone moim wpisem/nie osoba której odpisałem/z góry przepraszam, ale myślę że takich d*bili jak owy gość poprostu trzeba nazywać po imieniu, nawet jak język którego używamy jest chamski i wulgarny.  rozwiń
Avatar
zniesmaczona przez debila... / 7 grudnia 2019 r. o 23:32
"niebawem magister"....z ciebie taki sam magisterski "mędrzec", jak z Jakiego doktor nauk niebywałych....
Avatar
Niebawem mgr. / 7 grudnia 2019 r. o 23:05
Znowu żebry przed świętami się zaczynają. Jak co roku
Avatar
Gość w dom. / 7 grudnia 2019 r. o 22:46
Ja się zastanawiam debilu po co Ty żyjesz..  poddaj się eutanazji, zrobisz coś dobrego dla świata zamiast w tak perfidny sposób komentować.
Avatar
młoda matka .... / 7 grudnia 2019 r. o 22:40
Brakuje środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb ludzi doświadczonych przez los, ale na tzw. Kościół rokrocznie przeznacza się 19 mld. z naszych podatków. Mam nadzieję, że nadejdzie czas bezkompromisowego odbierania kanaliom tego, co poprzez wykorzystywanie braku narzędzi intelektualnych hołoty zagrabili...
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"
Zdjęcia
galeria

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"

Aż około 100 aktorów wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur 18 i 19 października. Osoby w Lublinie znane i lubiane wystąpią w spektaklu „Szalone wakacje”. Pieniądze ze sprzedaży biletów wesprą zaś Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK 1 przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Już w najbliższy piątek Rychu Peja zainauguruje działalność Fabryka Kultury Zgrzyt. Nowy na mapie Lublina klub muzyczny zajął miejsce dawnego Graffiti.

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Z 18 punktami prowadzi Ruch Izbica. Drużyna grającego trenera Romana Blonki z siedmiu spotkań wygrała sześć. Jedynej porażki doznała na wyjeździe z Victorią Żmudź (1:4). Po siedmiu kolejkach Ruch ma punkt przewagi na drugim Kłosem Gmina Chełm i dwa nad Ogniwem Wierzbica

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Co najmniej 4 miliony złotych będzie musiał dołożyć świdnicki Urząd Miasta, by podpisać umowę z wykonawcą, dotyczącą przebudowy miejskiego targowiska. Do ostatniego przetargu wpłynęły trzy oferty, wszystkie dużo powyżej kwoty zakładanej na sfinansowanie tej inwestycji.

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube
7 października 2022, 18:00

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube

W piątek, 7 października o godz. 18 w klubie Serce (ul. Kapucyńska 1-3) wystąpi popularna Marie. Artystka będzie promować swój pierwszy album "Babyhands".

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!